Aký je rozdiel medzi onshore a offshore spoločnosťou? Ako-investovat.sk .


Daňové raje, krajiny, kde môžete podnikať s minimálnym resp. nulovým daňovým zaťažením. Ako nedávno povedal Patrik Tkáč, jeden hlavných predstaviteľov finančnej spoločnosti J&T: „Každý Slovák a Čech, ktorý očakáva kapitálový zisk vyšší ako 200-tisíc eur a neinvestuje prostredníctvom štruktúry podobnej Cypru, okráda vlastnú rodinu.“ Povedzme si úprimne, niečo na tom bude. Rozmýšľali ste aj vy o založení offshore firmy?

 

Obľúbené offshore destinácie

 

Je rozdiel medzi offshore a onshore destináciou. Offshore firmy ťažia výhody hlavne z nulového daňového zaťaženia krajiny, v ktorej sú založené. No onshore firmy využívajú rôzne daňové úľavy, optimalizácie daní a daňové úspory v klasickej ekonomike. Najobľúbenejšími offshore krajinami sú Seychely, Panama, Belize či Britské Panenské ostrovy. Keď si chcete založiť firmu v niektorej z týchto krajín, nemusíte ovládať miestny jazyk, aj keď návšteva jazykovej školy nie je nikdy zlá. Offshore spoločnosť v daňovom raji za vás založí CompanyFormation.sk.

 

Onshore spoločnosti

 

Obľúbenými destináciami pre onshore spoločnosti sú Cyprus a Veľká Británia. Celkové daňové zaťaženie na Cypre bolo v roku 2014 na úrovni 22,5 %. V porovnaní so Slovenskom to je takmer o 25 % menej. Veľkou výhodou Veľkej Británie je, že pokiaľ vaša spoločnosť nemá vyšší obrat ako 81 tisíc libier ročne, nemusíte sa registrovať k plateniu DPH. Táto možnosť predstavuje pre malých podnikateľov skvelú možnosť, ako rozbehnúť svoj biznis.

 

Účtovníka nepotrebujete, právno poradenstvo áno

 

V krajinách ako Belize či Panama nepotrebuje odovzdávať účtovníctvo ani daňové priznanie, takže účtovníka nepotrebujete. No podnikanie s firmou založenou v daňovom raji na slovensku si vyžaduje spoľahlivé právne poradenstvo od advokátskej kancelárie, pretože môžete naraziť na určité špecifiká, ktoré so sebou prináša toto podnikanie. Aj preto je lepšie ho prekonzultovať s človekom, ktorý má slovenskú legislatívu v malíčku. 

Meno:
E-mail
(nebude zverejnený):
Komentár:
Antispam:
Počet dní v roku:


Okomentuj článok

Najnovšie články

American Outdoor Brands Corporation (AOBC) analýza firmy - I. časť

wednesday
26.04.2017
Akcie | Dávid Súkeník

Videorozhovor s Petrom Bálintom. Časť druhá.

saturday
22.04.2017
Hedge fondy | Redakčný článok

Libra najvyššie za posledného pol roka

wednesday
19.04.2017
Trhy a makro | Ing. Marek Šimo

S Petrom Bálintom o Euro Hedge Awards a hedge fond biznise. Časť tretia.

friday
14.04.2017
Akcie | Redakčný článok

Fond redukujúci straty aj zisk

wednesday
12.04.2017
Akcie | Juraj Kišák
Prihláste sa na odber
noviniek od ako-investovat.sk

E-mail:

Nájdi si finančného poradcu

Chcem investovať
Chcem sa poistiť
Katalóg poradcov a finančníkov


Ďalšie články tejto kategórie

Finančná kalkulačka

Vklad: €/mes.
Úrok: % p.a./rok
Obdobie: rok(ov)