Investícia prostredníctvom Ertrag & Sicherheit môže hokejistu stáť milióny Ako-investovat.sk .


Český server iDNES.cz uverejnil rozhovor s českým hokejistom Václavom Nedorostom, ktorý cez sprostredkovateľskú spoločnosť Ertrag & Sicherheit investoval do zlata, ktoré sa ukázalo ako falošné. Táto investícia ho môže stáť približne 300 tisíc Českých korún. To však nie je všetko. Hokejista prostredníctvom toho istého sprostredkovateľa (pozn. E&S je totiž sprostredkovateľská spoločnosť) investoval aj do uzatvorených fondov, ktorých správcovská spoločnosť sa ocitla v insolvencii, čo však priamo nemusí ohroziť majetok vo fonde. K investíciám sa Nedorost dostal cez svojho kamaráta.

 

"Můj hodně dobrý kamarád z dětství to začal dělat. Řekl mi, že je to výborná investice, do zlata. Jelikož jsem mu důvěřoval, tak jsem ani nic nezjišťoval dál. Nakonec z toho vzniklo to, co z toho teď je…".  

 

Hokejista má okrem zlata zainvestované aj vo fondoch Shedlin, ktoré sľubovali výnos 14 % ročne, no správcovská spoločnosť fondu je od jesene minulého roka insolventná. Fondy Shedlin boli taktiež hokejistovi sprostredkované cez spoločnosť Ertrag & Sicherheit, avšak táto investícia predstavovala až 4 milióny Českých korún. A čo je ešte horšie, investícia bola financovaná bezúčelovým úverov založeným nehnuteľnosťou. Podľa rozhovoru uverejneného na serveri iDNES.cz by však táto zlyhaná investícia nemala hokejistovi spôsobiť existenčné problémy.

 

"Čtyři miliony do Shedlinu, tři sta tisíc do zlata a stříbra. To nepočítám, že jsem si na to bral neúčelovou hypotéku a úroky z ní přesáhly kolem milionu. Celková částka je docela dost." Popisuje situáciu hokejista Václav Nedorost.

 

Pochybnosti ohľadom spoločnosti Ertrag & Sicherheit boli v minulosti popisované aj na našom webe. Problém spočíval v neúmerne vysokých poplatkoch pri investovaní do podielových fondoch, ktoré sa dali bežne kúpiť v banke, či cez inú sprostredkovateľskú spoločnosť.


Stalo sa to aj na slovensku? Pridal: Anonymouse dňa 05.09.2015 o 13:44

Nikto s tym zatial neprisiel, ale pochybujem, ze by sa predavane (ponukane) produkty lisili na Slovensku od Ceska. Pridal: Mojmir Hojer dňa 07.09.2015 o 08:56

ked to tak citam ma napada len ze si o to koledoval .... Pridal: hoax dňa 07.09.2015 o 18:06

Na druhej strane, aj podvodné firmy treba, lebo ako inak vyliečiť z peňazí celebrity ;) Trhu je totiž jedno, ako do neho peniaze vstupujú - dôležité je len, aby sa hýbali. A pravdou je, že taký hokejista - hlava vymetená - moc peňazí nepotrebuje, keďže jeho život je naplnený len bezúčelným šmýkaním po lade, pričom za túto detskú pochabosť nie je spoločnosťou zosmiešnený, ale naprosto iracionálne preplatený (áno, závidím a nehanbím sa za to :) Pridal: Omen dňa 08.09.2016 o 13:54
Meno:
E-mail
(nebude zverejnený):
Komentár:
Antispam:
Počet dní v roku:


4 Komentáre

Súvisiace články

Ertrag und Sicherheit - prepracovaná manipulácia a predražené fondy

thursday
17.04.2014
Fondy a ETF | Filip Glasa

Najnovšie články

Americký dolár vzrástol na štvormesačné maximum

thursday
26.04.2018
Trhy a makro | Juraj Kišák

Týždenný komentár: Čo nového v crypto svete? (15)

Pozor na výnosové krivky dlhopisov

sunday
22.04.2018
Trhy a makro | Dominik Hajdúch

Ropa: komodita, na ktorú netreba zabúdať - stúpa na trojročné maximá

friday
20.04.2018
Investície | Juraj Kišák

Osobné údaje zamestnancov, ich získavanie a spracúvanie zamestnávateľom podľa GDPR

thursday
19.04.2018
Podnikanie | Ing. Silvia Dutková