Posledné investície Billa Ackmana Ako-investovat.sk .


Bill Ackman založil Hedge Fond Pershing Square Capital Managment a patrí k najúspešnejším americkým investorom v súčasnosti. Jeho zaujímavosťou je to, že často zamestnáva analytikov z nefinančného sektora čo mu vytvorilo aj mnoho nepriateľov.  Naposledy Billa Ackmana bolo významne počuť pri investícií na spoločnosť Herbalife, kde sa vyjadril na ich účet, že fungujú viac na spôsobe pyramídovej schémy ako na klasickom obchodnom modely. Po tom to prehlásení sa akcie Herbalifu prepadli a  Bill Ackman dosiahol zisk, keďže jeho hedgový fond predával akcie Hebalife už od roku 2012.

 

V tomto článku sa bližšie pozrieme na aktuálne najväčšie a najzaujímavejšie investície v portfóliu Billa Ackmana:

 

·         Air Products & Chemicals, Inc.

·         Canadian Pacific Railway, Ltd.

·         Mondelez International, Inc.

·         Zoetis, Inc.

·         Valeant Pharmaceuticals International, Inc.

 

Air Products & Chemicals, Inc.

V spoločnosti Air Products videl Bill Ackman hodnotu akcií spoločnosti ako podhodnotenú a tak uskutočnil svoju prvú investíciu do tejto spoločnosti v roku 2013, ktorá bola vo výške 10 miliónov akcií. Následne ešte v tom istom roku svoju pozíciu v spoločnosti zdvojnásobil na 20 mil. akcií čo mu prinieslo podiel v spoločnosti vo výške 9,8%. Bill Ackman po dosiahnutí podielu v spoločnosti začal navrhovať zlepšenia pre efektívnejšie fungovanie spoločnosti Air Products, a to tak, aby sa zbavila svojich neefektívnych podnikov. Spoločnosť súhlasila s týmto návrhom a momentálne sa akcie Air Products obchodujú za 148,12 dolárov za akciu.

Zdroj: http://finance.yahoo.com/

 

Canadian Pacific Railway, Ltd.

Ackman nakúpil v Canadian Pacifik Railway 24 miliónov akcií, čo predstavuje 14,2% podiel v spoločnosti. V tejto spoločnosti Ackman od začiatku podal návrh na vykonanie zmien ohľadom riadenia spoločnosti. V spoločnosti sa tak udiali personálne zmeny v riadení a bola nastolená aj nová stratégia v spoločnosti. Ako dôsledok týchto zmien sa cena akcií zvýšila z 49 dolárov za akciu na viac ako 200 dolárov. Ackman odvtedy znížil svoju pozíciu až do súčasnosti v spoločnosti Canadian Pacifik Railway na 19,9 mil. akcií, ale aj napriek tomu sa ešte stále Bill Ackman aktívne angažuje na riadení spoločnosti. Aktuálna cena akcie je 149,44 dolárov.

Zdroj: http://finance.yahoo.com/

 

Mondelez International, Inc.

Mondelez International bol jediný nový prírastok v portfóliu Billa Ackmana v roku 2015 a ako sa ukazuje aj veľmi významný. Investícia predstavovala viac ako 43 mil. akcií v hodnote 1,8 miliardy dolárov. Výška investície do Mondelez International predstavuje štvrtú najväčšiu v jeho portfóliu a to 13,01%. Ackman pripisuje investícií do Mondelez International veľký rastový potenciál  do budúcnosti, keďže Mondelez International je atraktívny akvizičný cieľ pre ostatné veľké spoločnosti. Momentálna hodnota akcií Mondelez International pohybuje na úrovni 42,19 dolárov.

 

Zdroj: http://finance.yahoo.com/

 

Zoetis, Inc.

V spoločnosti Zoetis, Ackman vlastní 41,8 miliónov akcií, čo predstavuje 12,3% podiel v jeho portfóliu. Zoetis patrí medzi najväčšie spoločnosti na trhu výroby liekov pre zvieratá aj preto, že nedávno kúpila Abbott Laboratories vo výške 250 miliónov dolárov. Zoetis je spájaná so špekuláciami pre možné spojenie medzi Zoetis a Bayer Animal Health Business, čo by hodnotu akcií Zoetis len navýšilo. Toto spojenie je pre mnohých analytikov veľmi pravdepodobné v bližšej budúcnosti. Ackman tvrdí, že Zoetis je pre neho do budúcnosti dôležitou strategickou investíciou s výrazným potenciálom pre rast. Aktuálna cena akcií je 48,64 dolárov.

Zdroj: http://finance.yahoo.com/

 

Valeant Pharmaceuticals International, Inc.

Ackman urobil veľkú investíciu v spoločnosti Valeant Pharmaceuticals International začiatkom roku 2015 vo výške 19 mil. akcií v hodnote 3,8 miliardy dolárov, čo predstavuje 5,7% podiel v spoločnosti. Cena akcií klesla potom čo spoločnosť bola obvinená z účtovných podvodov, pokles bol vo výške až 70% hodnoty akcie. Ackman uviedol, že Valeant Pharmaceuticals International je pre neho aj naďalej dlhodobo držiacou investíciou. Momentálne sa akcie spoločnosti Valeant Pharmaceuticals International opäť ocitli v poklese z dôvodu viacerých obvinení pre nárast cien liekov a predaja akcií nakrátko. Aktuálna cena akcií je 35,98 dolárov.

Zdroj: http://finance.yahoo.com/


No Valeant urobil celkom peklo, PSH mam nakupene za 22$ a teraz sa hybu okolo 15$, takze zostava cakat na nejaky dalsi dobry Williamov deal ;) Pridal: Mike dňa 25.05.2016 o 01:19

Pre takéto investície sa treba obrniť poriadnou trpezlivosťou, pretože investícia ako je táto si vyžaduje dlhší čas aby sa dostavil požadovaný efekt. Pridal: Bc. Matúš Varga dňa 02.06.2016 o 15:22
Meno:
E-mail
(nebude zverejnený):
Komentár:
Antispam:
Počet dní v roku:2 Komentáre Galéria (6)

Najnovšie články

Vyhliadky spoločnosti AT&T z pohľadu investora

monday
11.12.2017
Akcie | Juraj Kišák

Bitcoin a bublina. Čo by ju mohlo zastaviť?

wednesday
06.12.2017
Investície | Ing. Marek Šimo

Akcie môžu rásť v roku 2018 až o 27%

friday
01.12.2017
Akcie | Juraj Kišák

Povinnosť zamestnávateľa priradiť stupne náročnosti pracovným miestam v spoločnosti a ich vplyv na výšku minimálnej mzdy

thursday
30.11.2017
Podnikanie | Ing. Silvia Dutková

Ako dopadol Black Friday a čo nás čaká ďalej

wednesday
29.11.2017
Trhy a makro | Ing. Marek Šimo