Dow Jones presiahol 19 000 bodov Ako-investovat.sk .


Akciové trhy v USA pokračovali počas týždňa v nastúpenom trende a stúpajú do rekordných výšin. Tento trend zasiahli aj index Dow Jones Industrial Average (DJIA), ktorý dosiahol hodnotu nad  19.000 bodov vôbec po prvýkrát. Deň po tom, ako štyri hlavné americké indexy dosiahli svoje rekordné hodnoty, Dow Jones pridal 45 bodov a o 9:30 miestneho času otváral pozície na hodnote 19,002 bodov.

 

Energetické a komoditné akcie zvýšili zisky, nakoľko investori zostávajú presvedčení, že novozvolený prezident Donald Trump a republikáni sa budú snažiť splniť ich ambiciózne fiškálne plány v oblasti výdavkov a zníženia daňového zaťaženia súkromného sektoru. Rovnako významným impulzom pre kapitálové zisky bola správa, že OPEC je blízko k dosiahnutiu dohody, ktorá bude znamenať zníženie produkcie na úroveň medzi 32,5 až 33 miliónov barelov ropy denne.

 

Index Dow Jones začal rok prepadom o 12 percent v januári, z dôvodu strachu investorov zo spomaľovania ekonomického rastu v Číne a tiež z dôvodu padajúcich cien ropy. Index tak dosiahol hodnotu len 15,450 bodov. Od januárového výpredaja zaznamenal Dow Jones zisky v siedmich z deviatich mesiacoch roku 2016 a pri súčasnom tempe možno očakávať zisk v ôsmich z desiatich mesiacov. Výnos indexu od začiatku mesiaca predstavuje až 4,7 percenta.

Medzitým indexy S&P 500, Nasdaq a Russell 2000  prekonali rekordné hodnoty z predošlého dňa. Russell 2000  je na ceste k dosiahnutiu rastu počas 13. po sebe nasledujúcich dní, čo je najdlhší interval od roku 1996. S výnimkou indexu Nasdaq, všetky indexy zavŕšili tento deň ziskom.

 

Situácia na trhoch je v súčasnosti veľmi pozitívna, napriek skeptickým výhľadom v prípade víťazstva Donalda Trumpa vo voľbách. Otázne je kam až môžu súčasne ceny stúpať a kedy príde najbližšia korekcia, ktorá môže mať značný charakter.

Meno:
E-mail
(nebude zverejnený):
Komentár:
Antispam:
Počet dní v roku:Okomentuj článok Galéria (1)

Najnovšie články

Máte zamestnancov, ktorí vykonávajú rizikové práce? Zbystrite pozornosť – práve prebieha ďalšia akcia ŠKRTIČ.

tuesday
19.09.2017
Vzdelanie | Ing. Silvia Dutková

Je Nordstrom ďalším predmetom záujmu Amazonu a Wal-Martu?

saturday
09.09.2017
Akcie | Juraj Kišák

Čo si na nás pripravili centrálne banky do konca roka

thursday
07.09.2017
Trhy a makro | Ing. Marek Šimo

Shortovanie trhu pomocou ETF

wednesday
06.09.2017
Fondy a ETF | Juraj Kišák

Ako generovať investičné nápady?

monday
04.09.2017
Investície | Dávid Súkeník
Prihláste sa na odber
noviniek od ako-investovat.sk

E-mail:

Nájdi si finančného poradcu

Chcem investovať
Chcem sa poistiť
Katalóg poradcov a finančníkov


Ďalšie články tejto kategórie

Finančná kalkulačka

Vklad: €/mes.
Úrok: % p.a./rok
Obdobie: rok(ov)