Je 'Buy and Hold' najlepšiu stratégiou pre Bitcoin? Ako-investovat.sk .


Spolu s nárastom popularity kryptomien rastie aj riziko kolísania ich cien. Dokonca aj najstabilnejšie kryptomeny vrátane Bitcoinu, Ethereumu a Ripple trpia vážnymi obavami z volatility. Ceny týchto a iných digitálnych mien sa v posledných dvoch týždňoch aspoň dvakrát znížili o najmenej 20 %. Na druhej strane tieto tri meny dosiahli neuveriteľné zisky od začiatku roka. Problémom teda zostáva, ako sa vysporiadať s vysokým rizikom volatility. Niektorí analytici naznačujú, že stratégia buy-and-hold môže byť v tom prípade najúčinnejšia.

 

Podľa teórie prezentovanej na portáloch Cryptocoinsnews ukazuje, že v prípade že sa prestane Bitcoinu dariť, majú jeho užívatelia možnosť rýchlo presunúť svoje investície, aby eliminovali riziko straty. Vo všeobecnosti je táto schopnosť považovaná za pozitívnu vec, avšak v prípade, že investorov zachváti panika, môže dôjsť k výraznému krátkodobému poklesu hodnoty kryptomeny.

 

Na druhej strane stoja zástancovia teórie nákupu a držania aktív (tzv. buy and hold), ktorí tvrdia, že pokiaľ investor nepotrebuje vykúpiť svoje mince alebo žetóny pre fiatovú menu (bežne používané peniaze) na účely investícií, je vhodné si tieto kryptomeny ponechať, nakoľko sú ľahko dostupné a je tu predpoklad vysokého zhodnotenia. Toto tvrdenie potvrdzuje aj skutočnosť vysokých ziskov, ktoré z dlhodobého hľadiska dosiahli investori pomocou Bitcoinu a Ethereum, ktorí sa rozhodli nepredať tieto meny ani v čase najväčšieho poklesu. Len od začiatku roka 2017 narástla hodnota Bitcoinu približne 2,5 násobne. S týmto rapídnym nárastom hodnoty prichádzajú aj obavy z možnej bubliny kryptomien. Mnohí investori však až doteraz zaznamenali úspech práve tým, že sa vyhli panike a rozhodli sa držať svoje investície.

 

Aj keď kryptomeny ako platidlo sú v súčasnosti stále pomerne málo akceptované, stretávame sa s nárastom podnikov a aj kamenných obchodov, ktoré začínajú využívať aj takúto možnosť platby a do budúcna môžeme očakávať, že sa stanú bežnou súčasťou života.

 


Bitcoin a podobne "meny" su cista spekulacia. Rast je sposobeny osialom samosasplnujuceho zelania. Zatial sa mnozstvo ludi, ktori veria ze dosiahnu vysoke zhodnotenie zvysuje- sposobuje dalsi rast, avsak je jednoznacne ze raz sa zastavi a pridu prikazy na predaj. Tieto nula-jednotkove meny nemaju ziadne vyuzitie, aj keby sa pocet obchodnikov a trasakcii, ktore ich akceptuju zvysil milionasobne, stale je to bez realneho vyznamu a alternative k "beznym" menam. Pridal: PeterPP dňa 24.08.2017 o 19:44

Veď už len ako lieta kurz http://www.bitcoin-kurz.eu hore dole je zarážajúce. Čistá špekulácia. Pridal: Michal dňa 29.09.2017 o 13:01
Meno:
E-mail
(nebude zverejnený):
Komentár:
Antispam:
Počet dní v roku:2 Komentáre Galéria (1)

Najnovšie články

Veľké porovnanie: Investičné sporenia sú pre Slovensko skvelá novinka a investičná príležitosť

monday
06.08.2018
Fondy a ETF | Redakčný článok

Výnosy z cloudu narástli v druhom štvrťroku o 50%

thursday
02.08.2018
Akcie | Juraj Kišák

Ťažba Zcash je 4 krát výnosnejšia ako ťažba Bitcoinu

wednesday
25.07.2018
Kryptomeny a ICO | Juraj Kišák

Sú u nás ceny nehnuteľností v bubline?

friday
13.07.2018
Reality | Redakčný článok

Mesačný reporting fondov II. a III. piliera (jún 2018)

Prihláste sa na odber
noviniek od ako-investovat.sk

E-mail:

Nájdi si finančného poradcu

Chcem investovať
Chcem sa poistiť
Katalóg poradcov a finančníkov


Ďalšie články tejto kategórie

Finančná kalkulačka

Vklad: €/mes.
Úrok: % p.a./rok
Obdobie: rok(ov)