Shortovanie trhu pomocou ETF Ako-investovat.sk .


Shortovanie trhu je v podstate stávka na to, že sa trh bude potápať. To znamená, že investor môže profitovať aj v prípade, že sa trhom nedarí. Túto stratégiu je možne vykonať s jednotlivými akciami, avšak v takom prípade musíte byť veľmi dôsledný pri výbere konkrétnych titulov. Inou možnosťou, ktorá je menej riziková, je shortovanie konkrétneho segmentu trhu pomocou ETF, ktoré sa na konkrétny segment zameriavajú. V rámci ETF, existuje na tieto účely aj samostatná kategória, tzv. inverzné ETF, ktoré však nesú oveľa vyššie riziko ako ETF, ktoré majú dlhú pozíciu v akciách, a preto je potrebné upozorniť, že ide viac o obchodnú stratégiu ako o dlhodobý investičný prístup.

 

Jedným zo spôsobov, ako identifikovať vhodné segmenty trhu na shortovanie je sledovať objemové úrovne v ETF daného segmentu. Ak priemerný denný objem narastá, môže to naznačovať, že investori vidia slabosť daného segmentu trhu.

 

V tomto článku prinášame aj stručný prehľad segmentových ETF pri ktorých je predpoklad poklesu v nasledujúcom období. Vynechali sme ETF s pákou, pretože takéto tituly výrazne zvyšujú riziko investorov. Pri niektorých tituloch zasa nie je viditeľný značný objem, avšak zameranie na konkrétny segment trhu z neho momentálne robí vhodný prostriedok na shortovanie.

 

 

1. ProShares Trust - ProShares Short S&P 500 (SH)

S&P 500 je vo všeobecnosti meradlom výkonnosti akciových trhov v USA. Tento konkrétny fond drží short pozície v indexe, čím sa stáva široko založenou metódou na shortovanie amerického akciového trhu ako celku.

 

 

2. Direxion Daily CSI 300 China A Share Bear 1X ETF (CHAD)

Ak očakávate, že čínska ekonomika a trh v blízkej dobe narazia, môžete použiť toto ETF na shortovanie indexu CSI 300. Tento fond shortuje najväčšie akcie na čínskom trhu.

 

3. Direxion Daily Total Bond Market Bear 1X ETF (SAGG)

FED uviedol, že aj  na nasledujúcich zasadnutiach plánuje pravidelne zvyšovať úrokové sadzby. Vyššie úrokové sadzby zvyčajne znižujú ceny dlhopisov. V prípade, že sa tieto predpoklady naplnia, toto ETF poslúži na shortovanie dlhopisov.

 

4. Direxion Denný Energy Bear 1X ETF (ERYY)

Vzhľadom na to, že ceny ropy majú problémy udržať svoju hodnotu nad 50 dolárov za barel, je tu predpoklad na častejšie poklesy hodnoty energetického sektoru. Toto ETF drží krátke pozície v Energy Select Sector Index

 

5. Direxion Dly Gold Miners Bear 1X ETF (MELT

Zlato môže trpieť, keď FED zvýši úrokové sadzby, pretože dolár stratí na hodnote. Zlato je ocenené v amerických dolároch. V prípade poklesu hodnoty dolára, bude potrebné Ak sa dolár oslabuje, bude nutné investovať viac prostriedkov na nákup toho istého objemu zlata.

Na shortovanie trhu so zlatom je vhodné napríklad aj MELT. Toto ETF shortuje nielen rozvíjajúce sa trhy,ale taktiež trhy, ktoré sú rozvinuté trhy.

 

Meno:
E-mail
(nebude zverejnený):
Komentár:
Antispam:
Počet dní v roku:


Okomentuj článok

Najnovšie články

Týždenný komentár: Čo nového v crypto svete? (22)

Čo hovoria indikátory recesie o stave US ekonomiky? (2)

friday
15.06.2018
Trhy a makro | Dominik Hajdúch

Ceny bytov sa vyšplhali na najvyššie úrovne v celej histórii SR

wednesday
13.06.2018
Reality | Redakčný článok

VIX: Totálna panika trvá 2 mesiace, potom je najlepší čas nakupovať

tuesday
12.06.2018
Akcie | Redakčný článok

Týždenný komentár: Čo nového v crypto svete? (21)

Prihláste sa na odber
noviniek od ako-investovat.sk

E-mail:

Nájdi si finančného poradcu

Chcem investovať
Chcem sa poistiť
Katalóg poradcov a finančníkov


Ďalšie články tejto kategórie

Finančná kalkulačka

Vklad: €/mes.
Úrok: % p.a./rok
Obdobie: rok(ov)