Japonské akcie stúpli na 20 ročné maximum Ako-investovat.sk .


Vďaka udalostiam posledných dní, ktorými sú oslabenie jenu ako aj volebné víťazstvo pre Šinza Abeho došlo k výraznému nárastu japonských akcií. Naproti tomu Euro zažíva opäť turbulentnejšie obdobie v dôsledku španielskej krízy týkajúcej sa samostatnosti Katalánska. Silnejúci bol aj dolár, ktorý profitoval z prvých krokov prezidenta Trumpa smerujúcich k sľúbenému znižovaniu daní.

 

Japonský Nikkei zvýšil svoju hodnotu o 1 % v porovnaní s jeho maximom z roku 1996 po tom čo vo voľbách celkom jasne zvíťazil premiér Abe. Investori predpokladali, že víťazstvo umožní Bank of Japan pokračovať v masívnom uvoľňovaní peňazí, ktoré znižuje výnosy dlhopisov. Výsledky sú považované za mierne pozitívne pre japonské akcie a ako mierne negatívne pre jen a japonské štátne dlhopisy.

 

Dolár posilnil o 0,4 percenta na 113,99 jenov, čo je najvyššia hodnota od polovice júla, kedy dosiahol hodnotu 114,49. Jen oslabil aj voči Euru, napriek problémom v Španielsku a snahou regiónu Katalánsko o osamostatnenie vrátane násilností, ktoré túto iniciatívu sprevádzajú. Ide o najväčšiu politickú krízu v krajine za posledné desaťročia. Investori však zatiaľ nepredpokladajú žeby táto nestabilná situácia mohla priniesť komplikácie do zvyšku Európy.

 

Situáciu na trhoch môže výrazné ovplyvniť štvrtkové zasadnutie Európskej centrálnej banky, ktorého hlavnou témou bude politika kvantitatívneho uvoľňovania. Nemenej dôležitou udalosťou bude piatkové zasadnutie Senátu v USA, ktoré bude rokovať o rozpočte na nasledujúci. Už v tomto dokumente by sa mali prejaviť plánované dôsledky znižovania daní v USA, ktoré ako významnú tému a prioritu presadzuje súčasný prezident Donald Trump.

 


Ahoj Juraj.Tvoj clanok vyzera velmi zaujimavo.Existuje aj verzia tohto fondu v eurach? Myslis zeby to pol roka pokracovalo v podobnom trende? Pridal: amalfi dňa 03.11.2017 o 23:26
Meno:
E-mail
(nebude zverejnený):
Komentár:
Antispam:
Počet dní v roku:1 Komentáre Galéria (1)

Najnovšie články

Veľké porovnanie: Investičné sporenia sú pre Slovensko skvelá novinka a investičná príležitosť

monday
06.08.2018
Fondy a ETF | Redakčný článok

Výnosy z cloudu narástli v druhom štvrťroku o 50%

thursday
02.08.2018
Akcie | Juraj Kišák

Ťažba Zcash je 4 krát výnosnejšia ako ťažba Bitcoinu

wednesday
25.07.2018
Kryptomeny a ICO | Juraj Kišák

Sú u nás ceny nehnuteľností v bubline?

friday
13.07.2018
Reality | Redakčný článok

Mesačný reporting fondov II. a III. piliera (jún 2018)

Prihláste sa na odber
noviniek od ako-investovat.sk

E-mail:

Nájdi si finančného poradcu

Chcem investovať
Chcem sa poistiť
Katalóg poradcov a finančníkov


Ďalšie články tejto kategórie

Finančná kalkulačka

Vklad: €/mes.
Úrok: % p.a./rok
Obdobie: rok(ov)