Rast HDP eurozóny v prvom štvrťroku spomalil Ako-investovat.sk .


Rast ekonomiky eurozóny sa v prvom štvrťroku mierne spomalil. Informácie priniesol revidovaný odhad zverejnený v utorok, ktorý zdôraznil potrebu opatrnosti Európskej centrálnej banky, pokiaľ ide o zníženie stimulov. Eurostat uviedol, že ekonomika eurozóny v priebehu troch mesiacov do marca 2018 narástla o 2,5% ročne čo je približne v súlade s predbežným odhadom. V porovnaní s vývojom z posledného kvartálu 2017 však išlo o mierny pokles, keďže posledný štvrťrok minulého roka predstavoval nárast 2,7%.

 

Správa zo začiatku týždňa ukázala, že nemecké hospodárstvo v prvom štvrťroku zaznamenalo spomalenie v dôsledku slabého obchodu. Najväčšia ekonomika eurozóny v prvých troch mesiacoch tohto roka narástla iba o 0,3%.

 

V rozhovore po poslednom politickom stretnutí banky v apríli prezident ECB Mario Draghi uznal, že tempo oživenia eurozóny sa od začiatku roka zmiernilo, avšak nenaznačil žiadnu zmenu v menovej politike centrálnej banky. Draghi uviedol, že jeho celkové hodnotenie je "opatrnosťou zmiernenou dlhodobou dôverou", čím upriamil pozornosť na skutočnosť, že inflácia sa pohybuje smerom k cieľu ECB, ktorý je tesne pod 2%. Mnohí analytici sa teraz domnievajú, že ECB môže čakať so zverejnením trhovo aktualizovaného usmernenia o svojich plánoch likvidácie stimulačného program až do júla, teda mesiac dlhšie, než sa pôvodne očakávalo. Zároveň ďalšia správa uvádza, že priemyselná produkcia v eurozóne vzrástla v marci o 3,0% a v porovnaní s predpoveďou ide o 0,5% pokles

 

Meno:
E-mail
(nebude zverejnený):
Komentár:
Antispam:
Počet dní v roku:Okomentuj článok Galéria (1)

Najnovšie články

Sú u nás ceny nehnuteľností v bubline?

friday
13.07.2018
Reality | Redakčný článok

Mesačný reporting fondov II. a III. piliera (jún 2018)

Wells Fargo sa pridáva do boja kreditných kariet

tuesday
26.06.2018
Akcie | Juraj Kišák

Ani sme si nevšimli a Indexové dôchodkové fondy sa zväčšili takmer o 4200%

ETF zamerané na elektrické vozidlá

friday
22.06.2018
Fondy a ETF | Juraj Kišák
Prihláste sa na odber
noviniek od ako-investovat.sk

E-mail:

Nájdi si finančného poradcu

Chcem investovať
Chcem sa poistiť
Katalóg poradcov a finančníkov


Ďalšie články tejto kategórie

Finančná kalkulačka

Vklad: €/mes.
Úrok: % p.a./rok
Obdobie: rok(ov)