Visicom uspel vo svete, jeho mobilné riešenia používa Nestlé, Pepsi aj Unilever Ako-investovat.sk .


V nadväznosti na predchádzajúci článok o spoločnosti PIXEL FEDERATION sa dnes pozrieme na ďalšiu svetovo úspešnú slovenskú spoločnosť VISICOM.

visicom

Heliodor Macko a Jozef Šovčík, príbeh ako zo Silicon Valley, keď bývalí kamaráti zo školy si povedali, že budú spolupracovať a založia vlastný business. V roku 2000 začala vznikať softwarová spoločnosť, ktorá sa v priebehu dekády stala svetovým lídrom vo svojej oblasti. Samotný názov spoločnosti Visicom vznikol pri dvoch fľašiach červeného vína, takže jeho pôvod do dnešnej dobý nie je celkom známy ani samotným zakladateľom :). Slovenskú firmu v jej začiatkoch domáce (slovenské) firmy, ktorým ponúkali svoje riešenia, považovali za zahraničnú spoločnosť, ktorá má u nás iba pobočku.

 

Visicom v súčasnosti už úspešne pôsobí aj za hranicami Slovenska, pokrýva európsky trh, vstúpili na trh v USA, Izraeli a pripravujú sa aj na vstup na dynamický ázijský trh. Jozef Šovčík momentálne žije v USA a stará sa o daný trh. Heliodor Macko pôsobí v Bratislave, stará sa o vývoj, chod centrály a zvyšok sveta, okrem USA. V súčasnosti môžeme spoločnosť Visicom označiť za globálneho lídra mobilných riešení zameraných na optimalizáciu prác obchodných zástupcov v teréne. Pričom svoju snahu zameriavajú v súčasnom období predovšetkým na rozvoj ich najúspešnejšieho riešenia HamiltonSFA. Mobilné riešenia od slovenskej spoločnosti Visicom využíva viac ako 10 000 užívateľov, vo viac ako 100 spoločnostiach, vo vyše 30 krajinách sveta. Do portfólia ich zákazníkov patria svetové spoločnosti ako Nestle, Carlsberg, Pepsi, Strauss, GlaxoSmithKlein alebo Unilever.

 

Za svoje finančné výsledky sa určite hanbiť nemusia! Kontinuálny rast tržieb za posledné roky tak ako to vidíme na grafe nám naznačuje, že spoločnosti sa darí a úspešne sa rozrastá. Konkrétne tržby za rok 2012 boli vo výške 4 847 933 €.

 

visicom

 

Zisk spoločnosti dosiahol v uplynulom roku 2013 hodnotu 624 248 €. Návratnosť kapitálu ROE v roku 2012 predstavovala pre majiteľov 73,6 %.

Viac užitočných informácií a grafov o spoločnosti VISICOM aj o mnohých ďalších spoločnostiach nájdete na stránke FinStat.sk

 

visicom

 

Zdroje: finstat.sk; visicom.com; youtube.com, ey.com

Meno:
E-mail
(nebude zverejnený):
Komentár:
Antispam:
Počet dní v roku:Okomentuj článok Galéria (3)

Súvisiace články

Pixel federation - milióny eur z online hier

friday
01.11.2013
Podnikanie | Juraj Koyš

Lepšie je vlastniť časť veľkého biznisu, ako všetko v malej firme

monday
07.10.2013
Podnikanie | Juraj Koyš

Zisky slovenských internetových firiem

monday
19.08.2013
Podnikanie | Filip Glasa

Najnovšie články

Americký dolár vzrástol na štvormesačné maximum

thursday
26.04.2018
Trhy a makro | Juraj Kišák

Týždenný komentár: Čo nového v crypto svete? (15)

Pozor na výnosové krivky dlhopisov

sunday
22.04.2018
Trhy a makro | Dominik Hajdúch

Ropa: komodita, na ktorú netreba zabúdať - stúpa na trojročné maximá

friday
20.04.2018
Investície | Juraj Kišák

Osobné údaje zamestnancov, ich získavanie a spracúvanie zamestnávateľom podľa GDPR

thursday
19.04.2018
Podnikanie | Ing. Silvia Dutková
Prihláste sa na odber
noviniek od ako-investovat.sk

E-mail:

Nájdi si finančného poradcu

Chcem investovať
Chcem sa poistiť
Katalóg poradcov a finančníkov


Ďalšie články tejto kategórie

Finančná kalkulačka

Vklad: €/mes.
Úrok: % p.a./rok
Obdobie: rok(ov)