Krátkodobý výhľad pre cenu dreva (Lumber) Ako-investovat.sk .


Americká ekonomika vstúpila do fázy, v ktorej by sa malo dariť cyklickému sektoru. Tu bezpochyby patrí výstavba domov. Drevo je základnou stavebnou komoditou v USA. Toto je krátkodobý výhľad pre vývoj ceny dreva (Lumber).

Predikcie pre americkú ekonomiku sú pre tento rok priaznivé. Ekonomika by nemala síce rásť rýchlymi skokmi, ale postupne a graduálne. Kto číta medzi riadkami, tak o tom svedčí aj fakt, že Fed znižuje objem kvantitatívneho uvoľňovania. Nová šéfka Fedu Yellenová začala hovoriť o možnom zvyšovaní úrokových sadzieb v druhej polovici 2015. Hrozby a riziká existujú a podľa toho by mal trader/investor konať. Na teraz je vývoj priaznivý.

Cena dreva je podľa nás na dôležitej supportnej úrovni. Support označuje oblasť kde prevláda viac nakupujúcich nad predávajúcimi a preto cena zvykne od tejto úrovne rásť. Cena poklesla ku minimám z októbra 2013, RSI (na grafe hore) sa dotklo oblasti 30, čo hovorí, že trh je z krátkodobého pohľadu príliš dole (stav "over-sold", prepredanosti). Predikujeme z tejto oblasti nárast k 350. Na jednom futures kontrakte tu je potenciál zárobku cez 1500 USD v horizonte nasledujúcich dní až týždňov. V percentuálnom vyjadrení to je potenciál rastu o 4%. Možno aj viac.

Drevo (Lumber)

Pred investovaním a obchodovaním zvážte riziká s tým spojené. Dôležité je venovať sa príprave, aby ste nerobili zbytočné začiatočnícke chyby. Mali by ste poznať svoje možnosti na trhoch pri správnom výbere prístupu, stratégie, investičného nástroja a možnosti rozvážneho risk manažmentu.

Viac o nastavení Stop Lossu (SL je ochranný pokyn pre prípad, že cena pôjde proti nám, aby sme nestratili viac než je primerané na náš účet) a Profit Targetu (PT je cieľ, teda cena kde vyberáme náš zisk). Trh budeme monitorovať a s klientmi rozoberáme a manažujeme obe SL a PT, tak aby sme maximalizovali profit a minimalizovali stratu.

Autor: Peter Voštinár, PEVONI - Trading Academy

Meno:
E-mail
(nebude zverejnený):
Komentár:
Antispam:
Počet dní v roku:


Okomentuj článok

Najnovšie články

Vyhliadky spoločnosti AT&T z pohľadu investora

monday
11.12.2017
Akcie | Juraj Kišák

Bitcoin a bublina. Čo by ju mohlo zastaviť?

wednesday
06.12.2017
Investície | Ing. Marek Šimo

Akcie môžu rásť v roku 2018 až o 27%

friday
01.12.2017
Akcie | Juraj Kišák

Povinnosť zamestnávateľa priradiť stupne náročnosti pracovným miestam v spoločnosti a ich vplyv na výšku minimálnej mzdy

thursday
30.11.2017
Podnikanie | Ing. Silvia Dutková

Ako dopadol Black Friday a čo nás čaká ďalej

wednesday
29.11.2017
Trhy a makro | Ing. Marek Šimo
Prihláste sa na odber
noviniek od ako-investovat.sk

E-mail:

Nájdi si finančného poradcu

Chcem investovať
Chcem sa poistiť
Katalóg poradcov a finančníkov


Ďalšie články tejto kategórie

Finančná kalkulačka

Vklad: €/mes.
Úrok: % p.a./rok
Obdobie: rok(ov)