Lekcia z praxe investora: vstup verzus výstup Ako-investovat.sk .


V posledných týždňoch sa darilo energetickému sektoru. Tento pohyb sme predpokladali a už vo februári realizovali. Dnes je čas z tohto sektora sa čiastočne stiahnuť. Dole sú ukážky dvoch obchodov, ktoré sme na monitorovali.

 

Pozor, príspevok dávam do pozornosti z jedného hlavného dôvodu, ktorý sa skrýva za úspechom na burzách. Mnoho obchodníkov si nesprávne myslí, že vedieť kde otvoriť obchod či investíciu je to najdôležitejšie. Nie je to pravda. Dôležitejší je exit, teda výstup z obchodu/investície. Úspešný obchodník vie, že obchod musí mať dosiahnuteľný cieľ na začiatku a byť schopný profit realizovať. Vstup je dôležitý, ale dôležitejší je výber ziskov, pretože ten zarába. Nie vstup, ale až ukončenie obchodu je imperatívne. Verím, že tieto krátke vety Vám pomôžu vo Vašom tradingu či investovaní. Ostatné dôležité faktory tu opomíňam.

 

Tieto obchody boli realizované s dlhodobým horizontom a preto sú Stop Lossy (ochranné pokyny) nastavené ďalej od ceny. To si vyžaduje tiež správny risk manažment, disciplínu a vyzretosť investora (psychológia a jej výzvy ako sú postoje, ilúzie, nesprávne očakávania a interpretácie, zvyk, predsudky atď.). 

 

Encana (ECA):

Zatvárame obchod kvôli tomu, že sa cena dostala do stavu krátkodobej prekúpenosti podľa RSI (nad 70). Obchod ukončujeme na 21.31 v zisku +2.67 USD na akciu alebo +14.32%.

InterOil (IOC):

Zatvárame pozíciu kvôli silnému rastu, ktorý cena predviedla bez väčšieho zastavenia. RSI sa dostalo na 73.40, čo je stav krátkodobej prekúpenosti (overbought). Cena sa zároveň priblížila k 200 dennej MA, ktorá môže pôsobiť ako rezistencia. Zatvárame na 65.04 v zisku +12.54 USD na akciu alebo +23.89%.

V tomto týždni som Vám stručne predstavil možnosti na striebre a dreve. Uvidíme ako obchody dopadnú. Budem Vás informovať. 

 

Autor: Peter Voštinár, PEVONI - Trading Academy

Meno:
E-mail
(nebude zverejnený):
Komentár:
Antispam:
Počet dní v roku:


Okomentuj článok

Najnovšie články

Je 'Buy and Hold' najlepšiu stratégiou pre Bitcoin?

sunday
06.08.2017
Akcie | Juraj Kišák

Najvyššia vyrubená daň všetkých čias?

thursday
03.08.2017
Akcie | Ing. Marek Šimo

3 dôležité otázky, ktoré vám o virtuálnom sídle prezradia všetko

monday
24.07.2017
Podnikanie | Redakčný článok

Tesla IPO: 7 rokov na zdroji

friday
21.07.2017
Investície | Juraj Kišák

Aké firmy boli najviac kontrolované v roku 2016 zo strany orgánov inšpekcie práce?

monday
17.07.2017
Podnikanie | Ing. Silvia Dutková
Prihláste sa na odber
noviniek od ako-investovat.sk

E-mail:

Nájdi si finančného poradcu

Chcem investovať
Chcem sa poistiť
Katalóg poradcov a finančníkov


Ďalšie články tejto kategórie

Finančná kalkulačka

Vklad: €/mes.
Úrok: % p.a./rok
Obdobie: rok(ov)