Zápletka pred voľbami v Indii. Ako to vidia investori? Ako-investovat.sk .


22.4.2013 -- Komentár: Peter Voštinár

News  

Election Twist: Pawar feels sorry for Advani, tense for 'powerful' Modi

OneIndia (Téma: India, voľby), web

 

Výber:

 

Celý text si môžete prečítať po kliknutí na odkaz uvedený hore. 

In a latest twist in this election season, Sharad Pawar showed his concern for veteran BJP leader LK Advani and its prime ministerial candidate Narendra Modi. Speaking about current situation within the Bharatiya Janata Party (BJP), the NCP chief said that he 'feels sorry for Advani," and Modi's anti-Congress statements would work as a boomerang on him. Pawar was quoted as saying, "When Modi started his 'Congress mukt' mission, everybody was shaken. That hurt. People don't like the idea of a Congress-free India. Our own thinking is what we learnt from Nehru, Gandhi and Gandhian thinking. Babasaheb Ambedkar provided us a Constitution which gave tremendous power to the common people. I don't know why Modi raised this (slogan)," Pawar said. Asked if it can boomerang on Modi and BJP, Pawar said, "I think so. When I go to villages and towns, people raise this issue."

 

 Peter Voštinár - Komentár & preklad

Môj voľný preklad: Veľká zápletka sa deje v Indii pred voľbami. Sharad Pawar vyjadril znepokojenie nad stranou BJP a jej lídrom Advanim a potenciálnym kandidátom na premiéra Narendrom Modim. Pawar kritizoval a poukázal na to, že ľudia nemajú radi Modiho myšlienku, že India by mala byť bez Kongresu. Článok má ešte 2 ďalšie odstavce (kliknite hore na linku pre celý článok), kde je Moodi prirovnaný k Hitlerovi, ktorý si prisvojil moc do jeho rúk. "Dnes, príklady Advaniho, Joshiho a Singha sú ilustráciou toho ako sa moc začala koncentrovať do rúk Modiho. To je iba začiatok", povedal Pawar.

Môj pohľad: Ľudia sa zvyknú báť veľkých zmien a preto sa Modiho snaha zbaviť Indiu kongresu môže vrátiť ako bumerang. Zahraniční investori a obchodníci očakávali a myslím si, že ešte stále očakávajú, že voľby by mohol vyhrať Modi a to by bolo pre krajinu pozitívne. Preto je možné sa domnievať, že sa posledné mesiace rozhodovali a kupovali indické akcie. Aj my sme na základe tohto predpokladu v modelovom obchode nakúpili ETF na Indiu (akcie) a 3. apríla 2014 zarobili 14.91%. Do nášho procesu rozhodovania sme zakomponovali fundamentálnu a technickú analýzu. Viac na školeniach...

Bude zaujímavé sledovať ďalší vývoj a výsledky volieb. Od začiatku apríla cena obchoduje do strany, ale výhra Modiho by mohla pomôcť akciám rásť ďalej v strednodobom a možno aj dlhodobom horizonte.

Autor: Peter Voštinár

Táto správa má iba vzdelávací charakter a nemá byť chápaná ako výzva či odporúčanie ku kúpe, predaju či držbe akéhokoľvek investičného nástroja. Výsledky minulého obdobia nie sú žiadnou zárukou pre budúci vývoj. Obchodovanie na finančných trhoch je rizikové. Možnosť straty nejde vylúčiť a každý obchod je spojený s určitým rizikom. Pred tým, než sa rozhodnete investovať, prečítajte si poučenie o rizikách a právne vyrozumenie a predovšetkým sa kvalitne pripravte a vzdelávajte.

Meno:
E-mail
(nebude zverejnený):
Komentár:
Antispam:
Počet dní v roku:


Okomentuj článok

Najnovšie články

Vyhliadky spoločnosti AT&T z pohľadu investora

monday
11.12.2017
Akcie | Juraj Kišák

Bitcoin a bublina. Čo by ju mohlo zastaviť?

wednesday
06.12.2017
Investície | Ing. Marek Šimo

Akcie môžu rásť v roku 2018 až o 27%

friday
01.12.2017
Akcie | Juraj Kišák

Povinnosť zamestnávateľa priradiť stupne náročnosti pracovným miestam v spoločnosti a ich vplyv na výšku minimálnej mzdy

thursday
30.11.2017
Podnikanie | Ing. Silvia Dutková

Ako dopadol Black Friday a čo nás čaká ďalej

wednesday
29.11.2017
Trhy a makro | Ing. Marek Šimo
Prihláste sa na odber
noviniek od ako-investovat.sk

E-mail:

Nájdi si finančného poradcu

Chcem investovať
Chcem sa poistiť
Katalóg poradcov a finančníkov


Ďalšie články tejto kategórie

Finančná kalkulačka

Vklad: €/mes.
Úrok: % p.a./rok
Obdobie: rok(ov)