Známy slovenský someliér stavil na úver s podporou EÚ. Oplatilo sa. Ako-investovat.sk .


V roku 2013 mali podnikatelia na Slovensku prvýkrát možnosť získať úver vďaka uvoľnenejším pravidlám. Úvery so zárukou Európskeho investičného fondu, ktoré na slovenský trh ako prvé uviedla ČSOB, využilo vlani viac ako 1200 podnikateľov. Jedným z nich bol aj Miroslav Jajcay.

 

 

Miroslav Jajcay je najúspešnejším slovenským someliérom. Ako jedinému Slovákovi sa mu podarilo vyhrať dve česko-slovenské súťaže someliérov v ČR. Vínam a somelierstvu sa však nevenuje len na súťažiach. Aby vo svojich prevádzkach mohol zákazníkom ponúkať atraktívne, kvalitné a lahodné vína, cestuje po svete a hľadá inšpiratívne chute a značky. Počas svojich mnohých ciest zistil, že existuje zaujímavá možnosť investovania do vín budúcnosti - “en primeur”.

 

Vo svojich obchodných prevádzkach ponúka vína z celého sveta, no predovšetkým si zákazník môže vybrať zo širokej ponuky slovenských vín. Osobný a profesionálny prístup personálu predstavujú štandard jeho vinoték Chateau-vin, v ktorých sa často usporadúvajú aj ochutnávky.

 

M. Jajcay: „Podnikanie prináša vždy riziko, ale dôležité je mať víziu a stretnúť správnych ľudí či partnerov“.

 

 

Aby sa známy slovenský obchodník s vínom priblížil aj ďalším potencionálnym klientom v rámci svojho podnikania, rozhodol sa rozšíriť sieť svojich prevádzok, zväčšiť skladové priestory a zvýšiť zásoby vína. Uvažoval tak o vstupe nového investora do firmy. Nakoniec sa však rozhodol obrátiť so svojím plánom a víziami na svoju banku.

 

Podnikateľ si podľa vlastných slov cení najmä individuálny prístup ČSOB, ako aj ochotu a rýchlosť vyjednávania. “Keďže trh s investičnými vínami sa začína riešiť začiatkom leta, práve rýchlosť schválenia úveru zo strany banky mi pomohla zapojiť sa do nákupu vín z minulého ročníka včas”, pochvaľuje si Miroslav Jajcay.

 

Vďaka podnikateľskému úveru v roku 2013 vybudoval novú vinotéku vo Zvolene, zainvestoval do vynovenia priestorov už existujúcich vinoték a v neposlednom rade, vytvoril dostatočné zásoby vína pre svoje predajne. Ako dodáva M. Jajcay, tieto vína sa budú môcť predávať za 2, 5 až 15 rokov a zároveň pevne dúfa v to, že jeho zákazníci budú spokojní.

 

Miroslav Jajcay dokázal z nápadu vybudovať úspešnú spoločnosť, ktorá má, navyše, potenciál ďalšieho rastu a expanzie. Momentálne ponúka široký výber vín vo svojich troch vinotékach v Slovenskom Grobe, Bratislave a vo Zvolene.

 

Inšpirujte sa úspešným slovenským vinárom a strhnite úspech v biznise na svoju stranu

 

Získanie podnikateľského úveru s podporou EÚ od ČSOB je teraz oveľa jednoduchšie a rýchlejšie. Naviac, takýto úver má v porovnaní so štandardnými podnikateľskými úvermi aj výhodnejšiu úrokovú sadzbu.

 

Tí záujemcovia, ktorí o podnikateľský úver požiadajú do 20.6.2014, získajú 50 % zľavu z poplatku za spracovanie úveru. Súčasne pri investičnom úvere majú dvakrát ročne možnosť realizácie bezplatných mimoriadnych splátok.

 

Navyše, ak si podnikateľ v ČSOB otvorí aj podnikateľský účet, prvé 3 mesiace ho využíva bez poplatku. V prípade, že si otvorí aj osobný balík služieb, neplatí prislúchajúci poplatok v nasledujúcich 6 mesiacoch.

 

Viac informácií o výhodných podnikateľských úveroch so zárukou EÚ sa dozviete na www.csob.sk alebo v ktorejkoľvek pobočke ČSOB.

Meno:
E-mail
(nebude zverejnený):
Komentár:
Antispam:
Počet dní v roku:Okomentuj článok Galéria (1)

Súvisiace články

Nová vlna extra výhodných úverov pre podnikateľov!

wednesday
15.10.2014
Podnikanie | Tlačová správa

Viditeľný úspech slovenskej spoločnosti - vďaka podnikateľskému úveru s podporou EÚ

monday
19.05.2014
Podnikanie | Tlačová správa

Úspešné podnikanie so zdravou výživou aj vďaka úveru so zárukou EÚ

monday
26.05.2014
Podnikanie | Tlačová správa

Najnovšie články

Vyhliadky spoločnosti AT&T z pohľadu investora

monday
11.12.2017
Akcie | Juraj Kišák

Bitcoin a bublina. Čo by ju mohlo zastaviť?

wednesday
06.12.2017
Investície | Ing. Marek Šimo

Akcie môžu rásť v roku 2018 až o 27%

friday
01.12.2017
Akcie | Juraj Kišák

Povinnosť zamestnávateľa priradiť stupne náročnosti pracovným miestam v spoločnosti a ich vplyv na výšku minimálnej mzdy

thursday
30.11.2017
Podnikanie | Ing. Silvia Dutková

Ako dopadol Black Friday a čo nás čaká ďalej

wednesday
29.11.2017
Trhy a makro | Ing. Marek Šimo
Prihláste sa na odber
noviniek od ako-investovat.sk

E-mail:

Nájdi si finančného poradcu

Chcem investovať
Chcem sa poistiť
Katalóg poradcov a finančníkov


Ďalšie články tejto kategórie

Finančná kalkulačka

Vklad: €/mes.
Úrok: % p.a./rok
Obdobie: rok(ov)