Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Martin btw aky mas nazor resp. co odporucas? Zavriet poziciu alebo pokracovat?

Pre pokracovanie
- pozitivna sprava pre AMD od INTC co moze ovplyvnit cenu ich akcie a priliv penazi k AMD, potencialny rast
( moze byt aktualne pocas zajtrajska )
- 20 hranica prekonana, close nad 20

Pre ukoncenie
- tiez si zacinam mysliet ze v cenej je nateraz vsetko. Nepostrehol som ze by sa niekde nieco chystalo od AMD
( o nejakom deale s Teslou sa spekulovalo dlhsie, ale zatial su to len spekulacie )
- relativne uz vacsia pozicia

Potencialne moze ovplyvnit dobre aj zle zverejnenie Nvidie v stvrtok.
Pokial intel presvedci investorov ze ta zranitelnost nie je nic vazne, tak tato sprava nebude mat ziaden dalsi vplyv a akcia AMD IMHO pojde dole smerom k piatku a akcia INTC bude stupat na povodnu uroven.

Btw to co si linkoval nie su len disclosed starsie pozicie? Nie je to uz zarnute v cene?
Do tohto sa este vobec nevyznam.

Takze but zajtra skusit predat niekde na urovni 20.33 alebo drzat do toho stvrtka?

Edit: CNBC: AMD best tech performance of SnP YTD
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

Aka je hodnota breakoutu?

Podla mna ak NVDA nebde mat OK earning, stiahne AMD dole.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Lukas, keď AMD dalo prvý krát 20-ku ešte koncom júla, už bolo všetko v cene (až na Threadripper). Tu začala akcia pomaly klesať, zastavila sa v 18-ke, potom prišiel PT Barclays. Akcia išla hore, no už na žiadne nové informácie, teda čistá pumpa. Opäť prevážilo predávanie a prišiel PT od Goldmanov a zase žiadne nové informácie. Tu už bola reakcia investorov vlažná. Na to nadviazal Threadripper a pozitívne recenzie, ale opäť prevážila nálada predávať. Akcia by už prirodzene teda klesala vtedy z 18-ky a zrejme by sa držala niekde v 17-ke. A včera, pozrite si na minútovom grafe, keď akcia zliezla z 19,83 na 19,71 to bola definitívna bodka za rastom. Vtedy som si vydýchol, že dobre že som predal. A hneď nato prudký rast. Zaujímavé, že AMD z tejto situácie extrémne ťažilo, no na akcii Intelu bol len pokles a hneď dokupovaný. Lukas, tieto chyby sa vedia na akcii okamžite prejaviť, no na zisky a teda z dlhodobého hľadiska sú úplne nepodstatné resp. majú len veľmi zanedbateľný vplyv. Na tej stránke fintel je zaujímavé, že majú veľa CALL-iek a PUT-iek sa včera niektorí zbavovali.
Je tu teda tlak dostať AMD za každú cenu nad 20 bez ohľadu na fundament. V noci pumpovalo CNBC vo fast money, potom ešte niekto zdvihol PT. Povedali si, prvý breakout nevyšiel, tak urobíme druhý. Možno sa ale len teraz chcú predať nad 20, keď to nevyšlo a akcia pôjde dole. Lenže všetci, big boys, CNBC, analytici tlačia AMD nad 25. Ak by bol dnes breakout a AMD pôjde nad 20 tak by prišiel potom výpredaj, zrejme rátajú, že ER Nvidie a následný breakout SPY potiahne AMD až na tých 25. Mne táto pumpa vôbec nehrá do kariet, ďaleko zaujímavejší by bol pre mňa pokles do 15-ky, nakúpim a držím. Ak ale náhodou pôjde až na 25, potom spadne zrejme už len do 17-ky. Prídu ešte dva horšie kvartále, príde teda aj pesimizmus. AMD totiž investori ,,žerú" skvelý výhľad len preto, že aj reálne stúpajú zisky. Ak by boli slabé zisky, vyhliadky by už nikoho nezaujímali.

Adam, breakout bude zhruba v pásme 20,20. Na ER Nvidie sú zaujímavé analýzy. Zhruba v súvislosti s AMD je asi 67% pravdepodobnosť, že pôjde AMD hore.
1. Nvidia uvedie nové grafiky a ukáže sa, že AMD si v tejto oblasti minimálne rok ani neškrtne, AMD môže ísť dole.
2. ER Nvidie dopadne dobre a potiahne aj AMD.
3. Našiel som dvoch analytikov, ktorí tvrdia, že AMD zoberie veľkú časť trhu nielen Intelu, ale aj Nvidii (vôbec ale neviem v čom). Je vraj možné, že táto info vyjde von na ER. Je zároveň možné, že preto big boys tak tlačia AMD hore. Ale tento posledný bod je už skôr konšpirácia.

Adam, ako si včera dopadol? Držíš?
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

Pekne si to rozpisal, mas s tym pracu, diky.
Praveze nemam nic(teda okrem 1ks, aby boli minule zisky vidiet v protfoliu na Degire)
Vcera som to okolo 19.70 prepasol, myslel som, ze uz nebude dalsi pokus na 20. Ta pumpa bola velmi neocakavana, INTC islo prudko dole a AMD hore.
Skusim to zahrat ako ty, nekupim doplna, ale len povedzme 500 -1000. Najlepsie by bolo, aby sa opakoval pattern ako posledne dni, tzn po open prudky rast, potom korekcia, tam by som nakupil.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Nvidia mala na siggraphe prezentaciu .. hovorili o novych grafikach.

Napr udajne nejke featury ktore nikto nema tykajuce sa svetiel a odrazov udajne to vedia uz robit dynamicky v HW.+ maju dalsie veci. To tak narychlo. AMD prave co sa tyka grafik nema zatial nic aspon pokial viem.

https://wccftech.com/watch-nvidia-ceo-s ... ream-here/
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

AMD zabojuje az so 7nm Navi buduci rok. Na jesen prepokladam v mainstreamu len nejaky refresh Polarisu, ale proti highendu nVide to nebude urcite. Tahun musi byt Ryzen + EPYC

//Premarket je celkovo cely cerveny, nejake info?
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Asi Futures DOW, NASDAQ su cervene. Inak neviem.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Adam, premarket je červený, lebo sú trhy resp. futures v červenom. AMD, ako píše Adam bude mať ako-tak zaujímavé grafiky až budúci rok. Teraz sa sústredí najmä na CPU. Pri grafikách na iné segmenty ako hráčov.

Lukas, o nových grafikách Nvidie samozrejme viem, myslel som to tak, že na ER to bude aj s očakávaním koľko trhu tým zoberú a prípadné odhady ziskov.

Ešte som pred tým zabudol napísať, že niektorí analytici odhadujú, že Epyc budúci rok v serveroch obsadí až 30-50% podielu z celkového budúco-ročného predaja AMD+Intel. AMD ale uviedlo, že to vidí na 10%.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Skoda, ja som nemohol zareagovat a moj limit order sa nevyplnil.
Smola, tak uvidime.

No co pani, neprikupujete? Ci myslite ze pojde este nizsie?
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

Tu mas moj update
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... &start=160" onclick="window.open(this.href);return false;

Cely semi ide dole, rozum hovori, ze by sa oplatilo asi dokupit, pockam si na piatok po earningu NVDA
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 500 AMD @ 19,40

Mám:
500 AMD @ 19,95
500 AMD @ 19,40
5000 PLX @ 0,88
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Terajsi prepad 1,4% +- kopiruje indexy.
Myslite ze ma zmysel cakat alebo realizovat stratu? Co poradia skusenejsi?

Btw Martin congrats :)
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 500 AMD @ 19,80 (kúpené 19,40)
Zisk: 200,- USD

Držím:
500 AMD @ 19,95
5000 PLX @ 0,88

Edit: toto som plánoval ako daytrade. Keď bude príležitosť, vstúpim niekedy znova.
Lukas, napis tvoje vstupy. Nie je ale dôvod brať straty, ja som opatrný, lebo chcem veľký vstup robiť dole. A napíš na koľko % z účtu si zhruba zainvestovaný.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Ok, teraz budem vyzerat ako sialenec ( mozno az hlupo )

Zainvestovany takmer na 100 percent. Toto co tam je som tam dal ako povedzme take skolne aby som sa naucil a zazil nieco nove. Dalsie som posielal ale stale neprisli, inak by som zrejme asi dokupil na 19,3

Co sa tyka AMD:

1000@19,06

Tento konkretny trade
1400@19,92
Celkovo nie som v strate ako takej, priemer je niekde na urovni 19,49 alebo tak. Akurat je to vacsia pozicia na terajsiu situaciu a zbytocne vysoke riziko. Preto ten nazor skusenejsich.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Nie je to zlé, bál som sa, že si na tom horšie so vstupmi. Zajtra je veľká pravdepodobnosť, že pôjde hore, ukazuje to aj dnešný patern (zatiaľ). Ja som opatrný, lebo hrám len hru z big boys a chýba mi fundament aby akcia rástla nad súčasnú cenu. Keď budú v cene aj negatíva, rád nakúpim doplna (napísal by som all in, ale mám ešte PLX). Je pravdepodobné, že urobíš veľký zisk. Ale zadaj si stoploss niekde na 19,50, resp. nechoď do straty. V princípe veľmi riskuješ, ale v tomto prípade to vyzerá, že to vyjde. Je možné, že aj ja predsa len dokúpim. Pozerám, že máme podobne veľký účet.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

BUY 500 AMD @ 19,60

Držím:
500 AMD @ 19,60
500 AMD @ 19,95
5000 PLX @ 0,88

Skúsim podržať na breakout.
Naposledy upravil/-a Martin7 v St 15 08, 2018 9:08 pm, upravené celkom 1 krát.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Oh man, ja som nedaval pozor a uz sme boli na 19,89 ..
Medzitym sa indexy prepadli znova ..

Tolko prilezitosti dnes ..som to pokaslal

Edit; aha, tak to yahoo tak cudne ide ze mi to nacitava stare veci resp nenacitava.
Je chyba u mna, alebo to robi vsetkym?
Naposledy upravil/-a lukas-svk v St 15 08, 2018 8:47 pm, upravené celkom 1 krát.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

ked chces trejdit, musis pri tom sediet, alebo si nastavit stop-limit order ked si mimo pc
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Lukas, neblázni. To chceš robiť daytrade z grafu yahoo? :lol:
Nesnaž sa robiť veľa rýchlych obchodov s veľkou sumou, dopadne to zle. Daytrade začni papertradingom. Načo navyše stratiť dobré vstupy? Pozri si tradingview.com. Informácie z Yahoo niekedy sú zlé. Vždy over ešte na marketwatch.com. Tu máš aj PM a AH. Ak ťa to aj tak láka, vyčleň si na to rozumne nízku sumu. Navyše pri tom musíš sedieť. Ja by som urobil daytrade častejšie, ale napríklad je dobrá príležitosť urobiť vstup, ale viem, že nebude čas urobiť výstup, lebo nebudem mať na to čas, prípadne som si nie istý.

Adam, dík za link, ale netreba. Vždy sa pozriem čo máš nové do tvojho vlákna. :wink:
Pozeral som, že máš jednu share Nvidie a tiež jednu Intelu. Ty nie si investor, ty si zberateľ. :lol:
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Tak ja viem no :D .. uz som nahodil treadingview.

Tak som zvedavy ci zavrie na urovni open, skor ale nie. Este pripadne bude vypredaj a vyberanie ziskov.

Kua ale ako moze situacia s Tureckom ovplyvnovat americku burzu?
Ved to zasa nie je taka obrovska ekonomika. To s tym sedenim, ved vravim pozeral som sem-tam na yahoo len tam sa nedocitavali nove data, to si clovek hned neuvedomi :)) .. moja hlupost.

Dobre ved nejako bude. Smerom ku close bude imho silniet downtrend.

Edit: nevedel by niekto pls poradit co zapricinilo ten prepad z 19,9 o 13,30?
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

Treba byt trpezlivy, ked ma firma sancu, v strate nepredavaj, ved ona opat porastie.
Turecko ma vela poziciek a trhy sa mozno boja, ze turecky krach stiahne aj ine ekonomiky, maju celkom vysoke absolutne dph, ekonomicka destabilizacia je na krok k obcianskej vojne a to by bola velka mela na hraniciach EU a s tym spojene nasledky
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Este pre upresnenie, zratal som vsetky posledne vstupy. Priemer je 19,58 nie 19,49. Zrejme som na nieco predtym zabudol.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Tu je prehľad najväčších sharesholderov v AMD k 30.6. 2018. Tieto údaje sa zverejňujú väčšinou cca 45 dní po (je to tak z kvartálu na kvartál). Údaje v zátvorkách sú mínusové hodnoty.
https://www.nasdaq.com/symbol/amd/insti ... l-holdings" onclick="window.open(this.href);return false;

Ešte dodám, že veľké fondy vo svete nakupovali vo veľkom v pásme 15 a potom (už o niečo menej) v pásme 18.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Zaujimave, indexy su v zelenych cislach ale AMD skor klesa.
Cim to?
ER Nvidie? Bliziaci sa piatok? Alebo jej nateraz uz definitivne dosla para a postupne sa prepadne na 18,50?
Akcionari definitivne prestali verit ze prerazi 20? Tech sektor? Alebo nieco ine? ( Big boys, videl som tam nejake velky objem v predaji ).


L.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Akcia klesá úplne prirodzene. Je väčšia nálada ju predávať, rovnako je slušné volume. Je možné, že to bude trvať až do 15-ky s korekciami. Technicky to vyzerá tak, že pokiaľ neprídu správy, SMA 8 kríži SMA 10 smerom nadol, MACD rovnako. Môže ale aj zostať v 19-ke. Dôležité bude, čo bude zajtra. Fundamentálne je to pokles minimálne do 17-ky. Ja počkám na ER Nvidie a v AH možno predám (500).

Edit: Pozeral som opcie, zajtra sa zrejme akcia prebehne širokým pásmom. Možno bude lepšie predať zajtra (keď tak, uvidím aj podľa správ). Zrejme v pásme 19,51-20,00 bude a je dosť možné, že aj aspoň nakukne nad 20. Samozrejme bez záruky.
https://www.nasdaq.com/symbol/amd/optio ... all&page=2" onclick="window.open(this.href);return false;
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

crazy, no ale aktualne ako ide postupne dole zavrie mozno tak na 19,20.

Z 19,20 by sa IMHO asi nepozrela k 20. Vobec ale nerozumiem tej situacii s NVDA. Ludia si myslia ze NDA je nejake meritko semi odvetvia? Ze ak dobre zverejni, tak to pomoze napr. aj AMD?
Ja som myslel ze pokial NVDA zverejni dobre tak po vlne stagnacie pride vlna rastu a prave to sposobi odliv penazi od AMD kedze zacne lakat dalsich akcionarov. Ale neviem mozno tam hra rolu kopec dalsich veci. Niekde som cital ze by NVDA mohla ist k 300 po uspesnom zverejneni.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Lukas, firmy z rovnakého odvetvia spolu korelujú. Nie je to o tom, že Nvidia je braná ako niečo výnimočné. Keď má dobrý ER AMD, tak potiahne hore aj Nvidiu a teda aj naopak. Napríklad aj Apple, IBM, TSMC, Micron. Pozitívne aj negatívne. Väčší vplyv je firiem, ktoré sú viac bližšie v odvetví. Napíšem viac cez víkend, teraz to musím sledovať.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

jo dik. Zacina to byt huste, nvidia down o viac ako 5 percent. Som zvedavy na ER live prenos.

Btw: cramer je hrozny typek :-) .. A ti CEO co vystupuju v jeho show to musia mat tazke. Staci mozno jedno zle slovo a hned moze byt problem. CEO Nvidie tazky profesional, nenechal sa zatiahnut do ziadneho komentaru ohladom komercneho produktu :)

Som nevedel ze NVIDIA robi veci pre film, specialne efekty a AI pre auta. Som myslel ze robia chipy, ale potom je jasne ze im porastu najme cloud, AI a pod .. ze crypto bol len taky prijemny bonus :)
Naposledy upravil/-a lukas-svk v Št 16 08, 2018 11:23 pm, upravené celkom 1 krát.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

vysledky uspokojive, ale guidance horsi vyhlad
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Toto bude masaker dnes, ako tak pozeram Premarket - nevyzera to velmi optimisticky :)
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

OUT 500 AMD @ 19,40 (kúpené 19,60)
Strata: -100,- USD

Celkovo držím:
500 AMD @ 19,95
5000 PLX @ 0,88

500 podržím, cez víkend sa môžu naakumulovať opäť správy, price targety môžu prísť v pondelok, ale 500 shares stačí.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

https://marketrealist.com/2018/08/amd-a ... get-prices" onclick="window.open(this.href);return false;

Toto som inak este nevidel. Cista sialenost.

OUT: 1400@19.59
OUT: 500@19,7
Drzim 500 shares

Skoda tej pozicie :) tolko sanci exekuovat zisk a nie .. ja sa nepoucim :)
Este piatok je hadam najhorsi na predaj.

Strata tam nejaka je par eur snad, kurzova strata.

Celkovo som v zisku okolo 1300e, riziko enormne, vysledky slabe.
Cize si budem musiet nechat veci prejst hlavou.
Naposledy upravil/-a lukas-svk v Pi 17 08, 2018 5:45 pm, upravené celkom 3 krát.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Včera trhy v pluse a AMD išlo do mínusu. To bolo v poriadku, už je všetko v cene. Dnes trhy v mínuse -0,70-0,80%, no AMD robí +0,70%. V piatok nie je moc dobré AMD trejdovať, je silne manipulované. Dá sa to využiť na vstup alebo výstup. Dnes bolo v troch 50-centových pásmach. Zavrie tam, kde budú potrebovať. Nálada je ale evidentne predávať.

Nvidiu včera pumpovali vo final trade, ale moc to nepomohlo. Je dosť možné, že sa celé semi odvetvie dostane do útlmu.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

No ano. Nemyslis ze teraz ludia ktori drzali NVDA po poklese presli k AMD?
Tak uz by som sa vobec nedivil keby dnesny close bol 19,50+ a ready na pondelok vystrelit k 20 .. :)
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1368
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 191 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Vyzerá to, že v priebehu dvoch dní bude breakout. Ak by ešte išla dole, 19,60 bude zrejme minimum (počas najbližších dvoch dní). Dnes keď bola v rozmedzí 19,40-45 boli obrovské nákupy (veľké ordre). Aj SPY, ak bude zajtra zelený deň, tak bude zrejme tiež breakoutovať. Zadal som pokyn BUY 500 @ 19,95 na AH. Budú ju tlačiť zrejme na 25.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
lukas-svk
Gold Member **
Príspevky: 423
Dátum registrácie: Ut 22 12, 2009 8:57 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa lukas-svk »

Ja som predaval 500@20,01
Moj plan je skusit nakupit nizsie pri nejakom poklese ak bude vobec sanca .. dnes bol opat problem s hranicou 20 dolarov.

Obavam sa ale ze ked uz to aj YF hlasi ako neuveritelnu oportunitu s moznym breakoutom tak uz sanca nakupit nizsie nebude. Som zvedavy kto zasa co vymysli ..

@Martin - aku velku poziciu budes otvarat? Resp kolko shares planujes drzat?
Ja som tak dneska chcel prikupit ked bol ten velky dip ( 3 bottom ) ale tak mi v hlave zazneli tie vase slova ze nie velke pozicie tak som sa na to vykaslal.

OT: NVIDIA bola zaujimava, ten uvodny pokles sa cca kryje s poklesom AMD. Nie su mi ale jasne tie korelacie medzi spolocnostami.
Potom NVIDIA oznamila novy touring a ceny zacali rast. Mozno je to ale cele len nahoda.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2839
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 52 times
Been thanked: 112 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Rokosák »

lukas-svk napísal:Ja som predaval 500@20,01
Moj plan je skusit nakupit nizsie pri nejakom poklese spolocnostami.
Lukas, Tvoj plan sa zaklada na zmysle pre poriadok, tuzbe po spravodlivosti a optimizme. Vsak ak cena padne tak musi casom rast, cize trh sa chova ako slusny chlapec z dovodov, aby nam vyhovel.

Okrem toho sa snazis pochopit dovody preco bude akcia rast. Skutocne dovody vsak nezistis, ale dostanes plno pribehov od ludi a organizacii, ktore do buducnosti nevidia, dovody zmeny nepoznaju, pripadne ak poznaju tak vymyslia pribeh, ktory im vyhovuje.

Jedine co rozhoduje o cene je pomer ponuky a dopytu, bez ohladu kto ma pravdu, znalosti a informacie o firme ci priemysle, v ktorom firma posobi.

Ulahci si robotu, kup ci nekup podla toho ako si sa vyspal a predaj podla vyvoja. Cenu vzdu poznas. Buduci vyvoj nie a zistovat dovody vyvoja je zabijanie casu.

Viac na vlakne https://ako-investovat.sk/diskusia/view ... f=3&t=6021" onclick="window.open(this.href);return false;

To iste adresujem aj Martinovi a Adamovi. V ich pripade robit analyzu ich bavi co je dobre pre dusevny stav, hlavne ak pri tom aj zarobia.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

Na trhoch nie je nic nahoda :)
Tiez neviem, kde dokupovat, ale opat sa mi potvrdilo, ze akonahle skusam trejding , vzdy skoncim horsie. Predal som 3250@19.52, potom trochu trejdil, nakoniec som skoncil s 500@20.07 a ziskom 200-300USD(miesto vyrtualnych 1300+, alebo s 3250 akciami@10,99). Teraz mi uteka vlak.

Hlavne mam strach dokupovat nad 20 :cry: , ale mozno to risknem :?
Naposledy upravil/-a Adammd v Ut 21 08, 2018 1:42 pm, upravené celkom 1 krát.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
buggy
Active Member
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ne 18 01, 2009 6:21 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa buggy »

Tak co radite chalani, opat nekupovat hned po otvoreni, pretoze po rannej vlne to zvykne este klesnut, alebo cim skor chytit cenu este okolo 20?
Vdaka moc za radu este pred otvorenim trhov.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1826
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 216 times
Been thanked: 115 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

to nevie nikto, obcas sa stava, ze akcia je najlacnejsia hned pri open
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"