HLF - Herbalife

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

HLF - Herbalife

Príspevok od používateľa Tilbur »

Sleduje niekto momentalny prepad akcii Herbalife?
akcia spadla po zverejneni Billa Ackmana a dnesneho zverejnenia Whitney Tilsona, ze su v short pozicii.
http://www.valuewalk.com/2012/12/whitne ... alife-ltd/" onclick="window.open(this.href);return false;

http://bit.ly/T9Poe9" onclick="window.open(this.href);return false;

Tu je Ackmanova prezentacia :
http://stks.co/aGuq" onclick="window.open(this.href);return false;

Napsledy sa HLF prepadlo po otazkach Einhorna pri kvartalnych vysledkoch.Einhorn vsak svoj short na HLF nikdy nepotvrdil. 

Zoprar info o akcii:
Pocet pozicii v shorte:cca 20,7mil, podla posledneho zverejnenia
Days to cover: cez 8(teraz menej)
Pocet vydanych akcii 108mil.
Institucionalni investori:53%
RSI(14): 9.5 (!!!)

Mna by skor zaujimal pohlad na akciu a nie diskusia o MLM.
V pondelok som zacal budovat long poziciu.Planovany pocet dokupov 2. SL okolo 19.



 
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: HLF - Herbalife

Príspevok od používateľa Tilbur »

HLF Update:
Dnes akcia +5.18% close na 27.41

Firma si najala konzultantov na obhajobu Ackmanovej prezentacie. Mali by sa vyjadrit do 10.januara

Nasiel som konecne aj jedneho, co nakupuje akcie, tento nazor zdielam aj ja:

“Ackman did not really provide anything about the company that was not already known,” Jensen says. “It is a network marketing company in which most of the sales reps fail…think that has been obvious for a very long time and there were not any accounting time bombs that I am aware of.”

http://on.wsj.com/VyWWoH" onclick="window.open(this.href);return false;

Clanok od zerohedge:
http://www.zerohedge.com/news/2012-12-2 ... -bandwagon" onclick="window.open(this.href);return false;

Update mojej pozicie: SL na nakupnej cene 25.7. PT tesne nad 30.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: HLF - Herbalife

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Čauko.
V prvom rade dík za linky.

Včera som asi 2 hodiny študoval tú Ackmanovú prezentáciu z 300+ slaidov a klobúk dole... páči sa mi. Dobre odvedená robota. Ja neviem, čo robia normálni análi...asi hrajú s manažmentom golf...

Na základe tej prezentácie musím povedať, že stojím za Ackmanom. Herbalife je schéma založená na odrbe a zrejme aj na účtovných machináciách. Podvod i pyramída.

Nakoľko sú tam vážne naštrbené fundamenty a hrozí účtovný škandál i fundamentálne fiasko...neodporúčam HLF long na investing. Jedine na špekulatívny long momentum pullback, ked ho budú obhajovať análi, investori, inštitúcie.

Tie Ackmanové argumenty považujem za tak dobré, že každý súdny investor by mal teraz dať ruky preč od herbalifu. A navyše...treba si dať pozor aj na ostatné akcie založené na MLM...niektoré sme tu preberali. Neviem, či tento model podnikania je vhodný na burzu a investing.

V krátkosti popíšem ako to vidím ja. I ked sa musím priznať..nie som taký fanatik aby som to podrobne čítal. To čo som čítal ma presvedčilo a Herbalife je pre mňa odteraz nezaujímavá akcia s pochybnými fundamentami.
Ackman podrobil analýze celý model podnikania Herbalife i jej produkty. Herbalife sa pýši tým, že jej produkty sú jedinečné a výnimočné. Nie sú. Každý produkt je len replika niečoho, čo už na trhu je. Herbalife nedáva skoro žiadne peniaze do výskumu. UCLA dali napríklad 400 tisíc USD akože na výskum, v skutočnosti to bolo len 200K a 200K bola donation. Naproti tomu dali 15 miliónov nejakému človekovi - laureátovi Nobelovej ceny, ktorý im neustále robí reklamu, prednášky a neustále ho citujú, že vdaka nemu sú ich produkty jedinečné. Iné firmy dávajú do výskumov milióny a platia za desiatky licencií. Herbalife platí za jednu jedinú licenciu.
Všetky produkty Herbalife sú niekoľkonásobne predražené oproti konkurenčným. A ide v podstate o rovnaký tovar. Ich cenový model je na zrútenie. Iný však nemôžu mať, lebo model MLM je už tak nákladový, že ináč by neboli schopní prežiť. A pyramída, v ktorej musia vyplácať všetky tie medzičlánky až ku vrcholu pomaly nemá kde expandovať. Distribútori dostávajú 25% discount, pritom na internete sa predávajú tisícky produktov z 35% discountom. Ackman to všetko dal preveriť. Zistil, že distribútori robia zo svojích retail klientov dalsích distribútorov a pyramída rastie a rastie, v skutočnosti sa tam však dejú účtovné machinácie, kde HLF umelo navyšuje tržby i retail zisk.

Ja neviem ...teraz trochu osobných skúseností...pametám si na boom Herbalifu u nás...keď tu MLM expandovalo...Podla mňa dnes tu po ich produktoch ani pes neštekne. A takto Herbalife obíde celý svet...teraz parazitujú v afrických, ázijských krajinách a južnej Amerike...ale mám dojem, že tam už nebude taká kúpna sila, aby im pyramída rástla a rástla.

Ale aby som už len nefilozofoval.

1.Myslím si, že ked túto prezentáciu rozpitvajú média v USA a zákazníci v USA sa dozvedia aký predražený shit kupujú od Herbalifu, tak im klesne biznis v USA, a USA je zrejme základ ich biznisu a značky.
2. Myslím si, že účtovné praktiky sa podla zistení Ackmana budú teraz preverovať, takže hrozí účtovný škandál. Účtovné škandály veľmi často končia totálnou nedôverou investorov a bankrotom...takže ani sa nedivím Ackmanovi, že povedal: NAŠA CIEĽOVÁ CENA JE NULA !

Jeho zistenia sú podľa mňa také, že môžu položiť celú firmu. To sú sračky, čo teraz každý vykrikuje..že neide o nič čo by sa doteraz nevedelo. Podla mna ide o veľa.
Pripomeňme si, že Herbalife je na trhu USA od 1980, ale na burze je len od r. 2004. A keď sa pozriete na graf, tak zistíte, že je to IPO tak po 7 dolárov a ešte pred 4 rokmi išla HLF tiež po 7 USD...a teraz ešte stále ide po 27 USD...takže zabudnite, že išla po 70...tam sa už nikdy nevráti. To len suckeri takto pozerajú na grafy.

Ak tu máme zle vypočítaný biznis model, odrbávanie verejnosti, predražené produkty, účtovné machinácie a ohrozenie značky...tak fundamenty sú vážne narušené a investori prestanú veriť budúcemu rastu. Longovať HLF sa tak môže premeniť na povestné chytanie padajúceho noža.

Môj názor: Pozične neodporúčam žiadny long. Pozične skôr odporúčam shortovať každú rally.
Špekulatívne možný momentum long po velkom poklese, ak sa objaví pozitívna správa a začne short covering. Ale taký trejd by som robil len pod dohľadom, lebo cena dokáže po každej zlej správe rýchlo zletieť.

Ja si od HLF dám pokoj. Ja musím najprv veriť fundamentom, aby som vôbec robil nejaký long.

Držím palce.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: HLF - Herbalife

Príspevok od používateľa Tilbur »

Juggler, dakujem za nazor.Uvedomujem si, ze je to rizikova spekulacia. Prave preto som o tom zacal pisat tuto, aby som dodrzal pravidla a aj to, co napisem.

Mal som cas prejst prvych 100 stran. Akcia je podla mna z dlhodobeho hladiska odpad. Prehodnotil som vysku vkladu, nebudem navysovat do straty, ked som vystihol odraz. Preto by som to chcel zavriet najhorsie na vstupe. Podobne utrpela aj NUS, vypredaj je zrejme viazany na pokles HLF.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: HLF - Herbalife

Príspevok od používateľa filip glasa »

Nie že by som to študoval, ale to že tie produkty sú o ničom ešte neznamená, že im nepôjde biznis. Je veľa firiem čo predáva "teplú vodu" a finančne sa im darí.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: HLF - Herbalife

Príspevok od používateľa Tilbur »

Dnes som nasiel rozhovor s Ackmanom na bloomberg:

http://www.bloomberg.com/video/herbalif ... Es0TQ.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Jedna vec je mi divna: k 14.12.2012 bolo registrovanych 26.22 mil. akcii short. Ackman spominal, ze ma kratku poziciu vo viac ako 20mil. ks. Nehovoril o put opciach, ale o shorte. to je velmi vela z celkoveho objemu.Einhorn do toho nesiel.
Ja som isiel proti Ackmanovi v shorte na JCP, kym on je jednym z najvacsich akcionarov. Som si myslel, ze sa chcel pred koncom roka zahojit zo strat na JCP a preto zverejnil svoju poziciu, ale pozeral som aj jeho dalsie longy a tam je celkom v pohode.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: HLF - Herbalife

Príspevok od používateľa 14u24me »

tilbur napísal:Jedna vec je mi divna: k 14.12.2012 bolo registrovanych 26.22 mil. akcii short. Ackman spominal, ze ma kratku poziciu vo viac ako 20mil. ks.
To se dozvíme se spožděním jestli se rapidně zvýšil short %. Ten rozhovor byl až 20.12.
Ackman to pěkně rozjel, tou svou kampaní de-facto poslal akcie HLF dolů. Nebo ne?
Put opce HLF se strikem 20 až 25 zažily velkou rally, myslím si že takový fond to pojede i přes put opce, nejen čistě short akcií.

btw. To co se děje v Herbalife v Americe je jen slabý odvar toho co se dělo mezi distributory kdysi na začátcích v Česku...to byla divočina. :o
petok
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: So 06 08, 2011 11:52 pm

Re: HLF - Herbalife

Príspevok od používateľa petok »

Ackman nezacal shortovat akcie pred par dnami ale uz davnejsie.
S obchodom zacal po zverejneni vysledkov HLF 30.apr, kedy cena klesla zo 70 USD (30.apr.) na 46 USD (3.maj).

26.dec http://www.insidermonkey.com/blog/did-d ... man-33406/" onclick="window.open(this.href);return false;
In an interview with Bloomberg Television, the hedge fund manager discussed his short position in Herbalife, saying, "It is enormous. It is over 20 million shares...We are short over 20 million shares."
In an interview with CNBC, Ackman said that he established the position "seven months ago, or so."

aka bola cena pred 7 mesiacmi? 24.maj 45 USD, 25.maj 44 USD, 29.maj 45 USD

vysledok? Assuming he established the position in late May, this position was worth somewhere in the range of $900 million, meaning that the recent selloff has netted Ackman a profit of at least $250 million, with high estimates near $300 million.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: HLF - Herbalife

Príspevok od používateľa Tilbur »

Ja som out.
Vstup 25.73
Vystup:30.14
+ 17%
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: HLF - Herbalife

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pekne Tilbur. :)

K tým opciám - Ackman vyhlásil, že v opciách neide. To je aj v tej prezentácii.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: HLF - Herbalife

Príspevok od používateľa Tilbur »

Tu je prehlad vyvoja short pozicii HLF

Obrázok

Vyzera to tak, ze Ackmanov fond bol jedniny, ktory sa pricinil o navysovanie short pozicie.
Ma v tom viac ako jednu miliardu USD, odhadujem, ze priemernu cenu shortu nad 50$ za akciu. Takze celkom slusny zisk a cas na vyberanie ziskov. Ackman prehlasil, ze vsetok osobny zisk z tohoto obchodu venuje nadacii

Co sa moze stat: HLF zacne proti Pershing square viacero sudnych sporov, ohlasi buyback, viacero hedge fondov sa rozhodne spekulovat proti osamelemu hracovi, ktory ten short raz aj musi zavriet.

jeden clanok z WSJ : http://on.wsj.com/VDIcoi" onclick="window.open(this.href);return false;

Cize kopa okolnosti, ktore mozu viest k rastu ceny.
Na dlhodobe drzanie nie je podla mna akcia hodná.

Stale si vsak kladiem otazku, kde by bola cena akcii bez Einhorna a Ackmana...
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: HLF - Herbalife

Príspevok od používateľa JUGGLER »

tilbur napísal: Stale si vsak kladiem otazku, kde by bola cena akcii bez Einhorna a Ackmana...
Kde by bola demokracia a verejná kontrola bez investigatívnych žurnalistov a slobody slova?

Na burze platia rovnaké pravidlá. Zároveň je to dobrý príklad na to, že efektívnosť trhu je veľmi relatívna.

Čo je to za akcia, ktorej cena za zosype o 40% po dvoch otázkach Einhorna na tlačovke?
Čo je to za akcia, ktorej cena sa zosype o ďalšiu polovicu po jedinej prezentácii urobenej z verejne dostupných faktov?

Nie je to nič iné, len vážne pochybnosti ohľadom zdravých fundamentov a účtovných praktík...

V 1995 som osobne trikrát navštívil headquaters Herbalife v Los Angeles. Zakaždým som mal pri sebe 30 000 USD v cashi, vycaloval to na drevo, naložil auto tovarom a všetko to odniesol do istej poľskej špedičnej firmy. Dostal som svoju províziu a viac som sa nestaral. Bola to služba kamarátovi, ktorý mi predtým v Amerike pomohol.
Už vtedy mi Herbalife pripadala ako firma z divnými praktikami.

Keď som pred pár rokmi nachytal švagra ako sa napcháva bielou kašičkou aby schudol, zoznámil som sa s ich no 1 produktom. Bielou sračkou za ktorú dal švagor pol výplaty.
Trpel ako prasa ked to jedol ...ale nakoniec schudol. OK. Super produkt tá Formula 1 - Nutrition Shake Powder. Mal len 2 chybičky:
1. Švagor po schudnutí znova pribral - dokonca ešte viac ( tomu sa vraví Jo-jo efekt )
2. Také isté produkty od iných firiem si mohol kúpiť za 1/3 ceny.

To mu ten MLM vymývač mozgov nepovedal. Ale švagor na to prišiel aj sám a nič si už od Herbalife v živote nekúpil.

OK. Ako poctivú investíciu považujem akcie herbalife za bezcenné.
Ako špekulácia je HLF fajn. Na long, či na short - to je jedno. Cena pôjde tam odkiaľ vietor fúka. Fundamentálna pravda a pochybné účtovné praktiky však visia nad HLF ako Damoklov meč.

A ešte jedna zaujímavá vec pre fundamentalistov, ktorí posudzujú podhodnotenosť ceny akcie len podľa čísel, alebo grafov:

Otázka: Aké P/E má klesajúca akcia AAPL? Odpoveď: 11. ( priemer trhu je možno 15 )

Otázka: Aké P/E má stúpajúca akcia AMZN? Čo myslíte ?

Odpoveď: 3064 :lol: :lol: :lol:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: HLF - Herbalife

Príspevok od používateľa Tilbur »

Nasiel som este stranku zriadenu Pershing Square CM o Herbalife:

http://factsaboutherbalife.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: HLF - Herbalife

Príspevok od používateľa Tilbur »

Skusil som to este opacne
SS 32.52
SL 33.5
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: HLF - Herbalife

Príspevok od používateľa Tilbur »

Short som zatvoril na 33.86
strata -4,1%
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: HLF - Herbalife

Príspevok od používateľa Tilbur »

Dalsi šašo v kauze Herbalife: Chapman
Risk managemet jedna radost:

In a letter to his investors regarding Herbalife, Chapman said he has put 35 percent of his portfolio in Herbalife.

http://www.cnbc.com/id/100349790" onclick="window.open(this.href);return false;
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Echoes
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Ut 11 09, 2012 2:27 pm

Re: HLF - Herbalife

Príspevok od používateľa Echoes »

Dnes HLF na premarketoch +8.28% a momentalne +5%, pred tou svojou zajtrajsou obhajobou. Co je ale zaujimava informacia: Ackman hovoril ze ma short 20mil akcii. Celkovy short HLF je 24mil. To znamena, ze 80% vsetkych shortov je Ackman a Pershing Square. Aj ked je HLF pyramida a v podstate fake, Wall St. toto neriesi. Ak vedia konkurenti (a nebodaj sa daju dokopy viaceri), ze na tych shortoch je Pershing a aku ma kupnu silu, resp. ako dlho vie vydrzat tak mu tie shorty zlomia. T.z. tu cenu vyzenu pekne vysoko. Co sa mi ale nezda, ze by takuto chybu Ackman spravil, ze prezradi takto svoju poziciu. Navyse ked jeho najvacsia investicia JCP ide stale proti nemu. Ved o tom je cele to tajomno okolo hedge fundov. Neprezradit konkurencii svoje slabe miesto, lebo ta ked sa to dozvie tak sa vsetci zletia ako supy. Uvidime ako to dopadne.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: HLF - Herbalife

Príspevok od používateľa Tilbur »

Dnes oznamil aj Dan Loeb, znamy aktivista v YHOO, ze je v longu aj v HLF. Takze slucka okolo Ackmana sa stahuje. Ja si osobne mylim, ze ako spravny charakter, uzatvaral short pozicie po zverejneni svojej pozicie.Som zvedavy, ake budu najnovsie cisla ohladne short pozicii k 31.12. Dam potom vediet.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: HLF - Herbalife

Príspevok od používateľa Istiach »

Caute, ja viem ze nechcete aby sa to tu zvrhlo na diskusiu o MLM.

Strasne ma ale zaujima, preco si JUGGLER myslis toto: Herbalife je schéma založená na odrbe.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: HLF - Herbalife

Príspevok od používateľa Biosko »

Istiach napísal:Caute, ja viem ze nechcete aby sa to tu zvrhlo na diskusiu o MLM.

Strasne ma ale zaujima, preco si JUGGLER myslis toto: Herbalife je schéma založená na odrbe.
Lebo je to pravda, MLM sa tu uz rozoberalo v mnohych temach, skus pohladat. Su to predrazene vyrobky nespecifikovanej kvality. Vyrobky ktore maju inak hodnotu par eur su prevane za desiatky az stovky len preto aby nakrmili celu pyramidu referalov.
Echoes
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Ut 11 09, 2012 2:27 pm

Re: HLF - Herbalife

Príspevok od používateľa Echoes »

Istiach napísal:Caute, ja viem ze nechcete aby sa to tu zvrhlo na diskusiu o MLM.

Strasne ma ale zaujima, preco si JUGGLER myslis toto: Herbalife je schéma založená na odrbe.
Pozri Ackmanovu 3 hodinovu/300 slajdovu prezentaciu. Tam to mas velmi dobre vysvetlene.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: HLF - Herbalife

Príspevok od používateľa JUGGLER »

tilbur napísal:Dnes oznamil aj Dan Loeb, znamy aktivista v YHOO, ze je v longu aj v HLF. Takze slucka okolo Ackmana sa stahuje. Ja si osobne mylim, ze ako spravny charakter, uzatvaral short pozicie po zverejneni svojej pozicie.Som zvedavy, ake budu najnovsie cisla ohladne short pozicii k 31.12. Dam potom vediet.
Prečo si myslíš, že je krivý charakter? Povedal, že necoveral ani jednu akciu a ja mu verím.
Aj ten target 0. Mne je jedno, čo si myslia ostatní. Mňa tá prezentácia presvedčila. Škoda, že nemôžem tento týždeň trejdiť, lebo pri 40 vidím zaujímavé levely na short. A ked sa zosype, tak zase o 20-30%. Samozrejme, že ja to beriem ako špekuláciu z riadením rizika - nie je to tip pre každého - na to upozorňujem.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: HLF - Herbalife

Príspevok od používateľa Tilbur »

Mam hlavne pochybnost, ze je s viac ako 20mil. akciami v short pozicii. Tie statistiky o shortoch k 31.12 vychadzaju. tusim niekedy po desiatom v nasledujucom mesiaci. Ak sa toto cislo prilis neznizi, zmenim nazor aj na Ackmana. Ale hraje velmi nebezpecnu hru.
Na trading neodporucam. Staci sa pozriet na dnesny vyvoj v ramci dna. A objem bol viac ako 8xpriemer. Vidim to tiez skor short, do longu by som nesiel.

Report: SEC opens inquiry into Herbalife:
http://yhoo.it/VPXatp" onclick="window.open(this.href);return false;
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: HLF - Herbalife

Príspevok od používateľa Tilbur »

SHORT INTEREST: HLF

Settlement Date: 12/31/2012
Short Interest : 37 298 384

Settlement Date: 12/14/2012
Short Interest : 26 221 112

Este jedna vec: Ak by Ackman uzavieral shorty po zverejneni svojej pozicie asi by za to mohol ist aj do vezenia. SEC urcite jeho pozicie sleduje.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: HLF - Herbalife

Príspevok od používateľa Tilbur »

Vcera bol dobry rozhovor medzi Ackmanom a Icahnom na CNBC.
Ti dvaja sa otvorene nemaju radi.

http://www.youtube.com/watch?v=YDWMcM2b ... ata_player" onclick="window.open(this.href);return false;

pocas rozhovoru bola akcia poriadne volatilna na zaciatku rozhovoru cca 43.5 a vysplhala sa na max. 45.7.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Echoes
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Ut 11 09, 2012 2:27 pm

Re: HLF - Herbalife

Príspevok od používateľa Echoes »

V tomto som na strane Ackmana. Lumpov ako Icahn vobec nemusim. Pride rozkradne zahodi a ludia ostanu na ulici. Takych ako on bolo Slovensko plne v 90. rokoch.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: HLF - Herbalife

Príspevok od používateľa Tilbur »

Boj na vsetkych frontoch :- )
Herbalife has owned “therealbillackman.com,” “billackman.net” and “therealackman.net” since Jan. 18, according to Go Daddy’s database of registered domain names. So far, the sites are inactive.
http://www.nypost.com/p/news/business/h ... KEEZ0tp6dK" onclick="window.open(this.href);return false;

Inak Ackman short neutzavieral.

Short akcii HLF (31.12.2012) 37,298,384
Short akcii HLF (15.1.2013) 35,829,306
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: HLF - Herbalife

Príspevok od používateľa rasto800 »

fuuu kukam, ze aktualne(16:05) uz takmer dalsich 7% dole. cloveka az svrbia prsty. az by som si klikol a zashortoval tiez :)
No ale asi mi bude staci k dobremu pocitu ked celu tu ich firmu zrusia za podvod hehe
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: HLF - Herbalife

Príspevok od používateľa Tilbur »

Michelle Celarier at the paper is reporting that the company is subject to an Federal Trade Commission investigation
akcie HLF momentalne viac ako -10% v premarket.
http://www.businessinsider.com/herbalif ... ion-2013-2" onclick="window.open(this.href);return false;
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: HLF - Herbalife

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Activist investor Carl Icahn purchases 14 million shares, or 12.98%, of the wellness-products firm, according to a filing made with the SEC. Herbalife shares soar late.

Icahn’s 13% stake in Herbalife sparks visions of massive short squeeze

P.S. Icahn vs. Ackman. Že sa tak vedia žrať navzájom...dubáci.
Prílohy
HLF short squeeze.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: HLF - Herbalife

Príspevok od používateľa Tilbur »

Je to zaujimavy poker s vysokymi stavkami.
Toto je potrebne mat an pamati:

But a big concern for investors in Ackman's $12 billion Pershing Square Capital Management is whether Icahn, who boldly predicted Ackman will get caught in the "mother of all short squeezes.

Vyzera to tak, ze Icahn urobi vsetko pre to, aby Ackman musel uzavriet svoj short.
Mozno paradoxne vyjde z toho boja ako vitaz Dan Loeb, ktroy nakupoval akcie HLF zrejme este pred Icahnom. Ten je v pozicii long HLF a zaroven short NUS.
Mimochodom Loeb sa zbavil podla zverejnenych 13D aj vsetkych akcii AAPL. Einhorn naopak nakupoval AAPL.

Odhadovana priemerna cena shortu Ackmana je cca 45-40$ na akciu. Ackman bude musiet zrejme uzavierat niekde nad 60$. Uvidime, ako to dopadne.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: HLF - Herbalife

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dlho sa Icahn netešil. HLF je už iba +2% ( zo včerajších +23% ).
Matka všetkých short squeezov sa nekonala. Na VW nemá. :)
Icahn bol včera bohatší o 100 miliónov. Dnes už ich nemá. Ale určite sa nabalil ináč...cez opcie, alebo s kumpánmi... To že cena zišla na späť svedčí o špekulatívnom výbere ziskov...nie o presvedčení, že akcia pôjde vyššie. Suckeri a short coveristi to platia.

Moje presvedčenie je také, že nakoniec vyhrá Ackman. Obdivujem ho. Byť v shorte nie je sranda. Cena síce nepôjde na ,,nulu,, ale Herbalife to má podľa mňa spočítané. Investori firmu opustia a v rukách špekulantov nemôže skončiť dobre.

BTW.... HLF zverejnuje v utorok afterclose. Výsledky sú už známe.
Môžu ešte dvihnúť outlook... ale ja tipujem, že Icahn sa dohodol s manažmentom, že ohlási masívny spätný odkup akcií. Minule bolo jasné, že na to nemajú peniaze...a investori boli sklamaní. Som zvedavý, či Icahn pripravil aj ,,druhý ťah,,.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Echoes
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Ut 11 09, 2012 2:27 pm

Re: HLF - Herbalife

Príspevok od používateľa Echoes »

Icahn on board. HLF pridava 2 Icahnovych ludi do board of directors. Ak by vyriesili buyback tak Icahn pekne zarobi a HLF sa dostane zo svetla reflektorov a moznych vysetrovatelov. A pyramida pokracuje dalej. Dnes cierny den pre Ackmana. HLF aj JCP
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: HLF - Herbalife

Príspevok od používateľa Tilbur »

Este nieco:

More: Herbalife says Icahn parties can increase ownership position to 25% of common shares.

Po tom rozhovore na CNBC sa to dalo aj celkom cakat.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: HLF - Herbalife

Príspevok od používateľa filip glasa »

Cmorik nam to pekne zhrnul :-)
http://cmorej.blog.sme.sk/c/323637/Koni ... alife.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: HLF - Herbalife

Príspevok od používateľa Tilbur »

Ackman zrejme short poziciu neuzaviera, mozno malo redukuje, ale pochybujem. vraj chysta dalsiu prezentaciu....

datum short interest
2/28/2013 32,426,582
2/15/2013 33,598,320
1/31/2013 34,185,82
1/15/2013 35,829,306

priemer shortu Ackmana moze byt niekde okolo 45$.
Icahn zacal zrejme nakupovat, ked bola akcia nad 30.

Dobry clanok.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: HLF - Herbalife

Príspevok od používateľa radvan »

icahn to nakupoval dost naprd:

http://finviz.com/quote.ashx?t=hlf" onclick="window.open(this.href);return false;

dole je insider trading ... priemerku ma nad 41$ ... ale nemusia to byt vsetky stocky, lebo nemusel zverejnovat, kym nemal 10% ...

ono, akcia ma daily zobchodovany objem cca 3mio kusov, takze okolo 100-120 mio USD ... tak 30% toho objemu sa da denne predat/kupit cez algo trading bez toho, aby to malo nejaky velky dopad na cenu ... tak ci tak ak by z toho chcel ackman vystupit, tak by mu to trvalo aspon mesiac ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: HLF - Herbalife

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dobrý článok, Peter. Good job !

Ešte by som dodal, že toto všetko pomaly ale isto odpíše Herbalife ako firmu. Aspoň v USA.
Informácie sa šíria, pravda zaskočí mnohých - spotrebiteľov, distribútorov i investorov.

Minule ma v Tescu oslovili dve babenky. Taktika bola zmerať hodnoty ako bmi, viscerálny tuk atd...a potom navrhnúť zázračné riešenie: produkty Herbalife.
Pousmial som sa a snažil babenkám vysvetliť, že to, čo predávajú je predražený shit. A že sa čudujem, že Herbalife u nás ešte funguje. Nuž čo...osobný kontakt a presvedčovanie im možno predáva produkty. Ale budú to mať stále ťažšie a ťažšie.
Nakoniec to skončilo tak , že som jednej z nich poslal na email Ackmanovú prezentáciu. Odteraz si môžu všetci vygoogliť aj Petrov blog.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: HLF - Herbalife

Príspevok od používateľa Tilbur »

Podla mna to cele skonci tak, ze Icahn prinuti Ackmana uzavriet short. Icahn ma v poslednej dobe dost vela dobrych obchodov(NFLX, NAV, CHK,TTWO) a toto vyzera byt jeho srdcovka, aj ked na nej nezarobi. Najvacsia chyba Ackmana bola, ze zverejnil velkost svojej pozicie a tym odkryl karty. A je dost paradoxne, ze Ackman ma pravdu v celej prezentacii a nezavadza nejakymi vykonstruovanymi faktami. Momentalne sa akcie HLF daju pozicat za cca 2% rocne, co zatial velmi nenavysuje naklady Ackmanovej pozicie. Aj ked je otazne, za kolko si realne dokaze pozicat akcie samotny Ackman.

Mne sa najviac paci pristup Loeba, ktory je long HLF a short NUS. Ak sa dobre pamatam, tak mal Loeb proti Ackmanovi vsadene aj na pokles JCP nakupom putiek.
Ja som s malou poziciou v short na NUS. Do bitky tychto titanov sa neoplati miesat.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: HLF - Herbalife

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

dik, HLF ma bavi, je to celkom sranda sledovat. A potom som si povedal, ze by z toho mohol byt aj pekny clanok, na ktorom je mozne trochu vysvetlit ako funguju akciove trhy

inak myslim si, ze HLF to prezije. Polepsit im to nepolepsi, ale velka cast distributorov su tak trochu sektari, ktorym mozes rozpravat cokolvek .. mozu mat cierne na bielom napisane, ze su to sracky a oni tomu budu aj tak verit. Ked si clovek nezazil MLM, tazko pochopit ako ti ludia (ne)uvazuju
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"