Aké akcie v horizonte 3 mesiace?

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
lober
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po 23 02, 2015 7:52 pm

Aké akcie v horizonte 3 mesiace?

Príspevok od používateľa lober »

Ako už hovorí názov, pozerám sa po akciách na dobu investovania 3 mesiace typom buy and hold. Kapitál mám cca 10k. Ide o to aby som niečo zarobil po 3 mesiacoch. Je niečo zaujímavé na trhu? Ak máte niekto nejaké typy, budem vďačný..
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Aké akcie v horizonte 3 mesiace?

Príspevok od používateľa Airmike »

http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... f=6&t=5261" onclick="window.open(this.href);return false;

podobna tema
lober
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po 23 02, 2015 7:52 pm

Re: Aké akcie v horizonte 3 mesiace?

Príspevok od používateľa lober »

Aby som to uviedol na pravú mieru, ono v podstate nejde o reálne investovanie.

Chcel by som len dobré typy na spoločnosti, ktoré by v časovom horizonte 3 mesiacov mohli ukázať dobré výsledky. AKCIE, najlepšie EU alebo USA.

vďaka
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2824
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 112 times

Re: Aké akcie v horizonte 3 mesiace?

Príspevok od používateľa Rokosák »

Mozu vsetky, ale vsetky dobre vysledky neukazu. Na trojmesacny horizont su akcie nevhodne.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
notrader
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Po 17 02, 2014 2:51 pm

Re: Aké akcie v horizonte 3 mesiace?

Príspevok od používateľa notrader »

Môže to znieť divne, ale Grécko. Teraz s predĺžením pomoci o 4 mesiace je to dajme tomu v pohode. Ja si myslím, že ich akcie ešte porastú, hoci nejaké viacnásobné rasty z toho asi behom pár mesiacov nebudú. Aspoň mierne zdravo uvažujúci človek sa aj predtým dovtípil, že je veľká pravdepodobnosť, že Grexit nebude (minimálne zatiaľ nie), takže väčšina ľudí s týmto vývojom plus-mínus rátala a v tých cenách je to už čiastočne zahrnuté. Ale samozrejme je to riziko, hoci podľa mňa v dnešnej situácii sú aj najväčšie americké akcie (napr. SP500) veľké riziko a 10.000 jednorázovo by som do nich nedal. Toľko môj názor.
Nobody
Gold Member **
Príspevky: 379
Dátum registrácie: St 09 10, 2013 11:11 am

Re: Aké akcie v horizonte 3 mesiace?

Príspevok od používateľa Nobody »

Rokosák napísal:Mozu vsetky, ale vsetky dobre vysledky neukazu. Na trojmesacny horizont su akcie nevhodne.
Mohu jen těžko souhlasit....ale jen můj názor.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Moje názory, analýzy a zveřejněné obchody mají pouze informativní charakter a nemohou sloužit jako doporučení k obchodování na burze.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4030
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Aké akcie v horizonte 3 mesiace?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Az na to ze ty si na trhu mozno 10 rokov, obchodujes mozno cez IB. On to pravdepodobne skusi ako jednu z prvych jeho skusenosti s akciami, mozno cez FIO. Ak sa mu zadari, skusi znovu a znovu. S 10k EUR alebo viac.

Ak ma na ucte milion volnych penazi, preco sa nepohrat s 10k EUR. Ale ak ma na ucte volnych 30tis EUR alebo 10 tis EUR, moze ist radsej do kasina. Vyhrat moze aj tam, s nizsimi nakladmi na obchod, s vyssou pravdepodobnostou a s mensou mierou namahy.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3765
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 12 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Aké akcie v horizonte 3 mesiace?

Príspevok od používateľa Ladis »

Akcie na 3 měsíce? Na to si měl myslet 1. ledna. Nyní když DAX od 1.1. do dnes udělal +15%, se dá čekat už jen pokles kurzů akcií.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
haleluah
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne 04 01, 2015 9:15 pm

Re: Aké akcie v horizonte 3 mesiace?

Príspevok od používateľa haleluah »

Ak máš dostatočný kapítal a známosti tak sa pokús účastniť ipo -predpredaj akcii. Je to veľmi lukratívna možnosť ,a europske trhy ani americke nevidím na veľký rast v budúcich troch mesiacoch kedže dax je vďaka novým výsledkom pekne nafúknutý a v amerike vyššie sadzby uškodia exporterom .Počkaj si na čínu vysleduj si to a niečo vhodne.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Aké akcie v horizonte 3 mesiace?

Príspevok od používateľa Airmike »

akcie na 3 mesiace , je asi najnevzdarenejsi investicny joke. zabudni na to.
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Aké akcie v horizonte 3 mesiace?

Príspevok od používateľa Peter Em »

lober napísal:Ako už hovorí názov, pozerám sa po akciách na dobu investovania 3 mesiace typom buy and hold. Kapitál mám cca 10k. Ide o to aby som niečo zarobil po 3 mesiacoch. Je niečo zaujímavé na trhu? Ak máte niekto nejaké typy, budem vďačný..
1. "pozerám sa po akciách na dobu investovania 3 mesiace typom buy and hold"

Ak chceš nejaké akcie na 3 mesiace, automaticky nesmieš použiť výraz "buy and hold". Buy and hold je o tom (ako už názor hovorí) že kúpiš a držíš, až pokiaľ nebudeš starší ako Buffet. Si teda pasívny investor. Ak chceš niečo na 3 mesiace, si niekde medzi swing tradingom a pozičným tradingom.

2. "Kapitál mám cca 10k".
AKo sa hovorí: "Dobrý herec zahrá aj na malom javisku". A však máš 10k, zrejme nebudeš dobrý herec, lebo nemáš x ročné skúsenosti (tak ako nemám x ročné skúsenosti ani ja) a teda si ešte nezaplatil patričné školné vo forme spackaných trejdov, prípadne investícií či už vo forme veľkých drawdown-ov, alebo spackaných výberov zisku.

3. "Je niečo zaujímavé na trhu? "
Trhy sú teraz také nijaké... Jednak sú blízko maxím, potom je tu silný dolár, potencionálny prúser kvôli zrúteniu čínskej burzy, pád cien ropy, atď atď... AKcie sú vysoko, korekcia zatiaľ nikde, trhy idú do strany. Takže nič extra zaujímavé by som tam nevidel. Ak by aspoň tá ropa bola blízko dna, tak OK, nebolo by zlé zahrať ropu.. ale boh vie, kde jedno.

4. Ak máte niekto nejaké typy, budem vďačný"
Investovanie podľa "tipov" je čistý bullshit. Nie je nad to spoliehať sa na vlastnú hlavu. Ak by som mal pištoľ pri hlave a musel povedať nejaký "tip", povedal by som SBUX, prípadne V. Tie akcie rastú a rastú, neustále stanovujú nové all time highs, počas výsledkovej sezóny dobre zverejňujú... Prípadne nie je zlé kúpiť fundamentálne dobrú akciu, ktorá dobre zverejnila, ale spadla o dosť percent, lebo manažment chce dosť investovať do nových biznisov...
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
mariocakazarohom
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Po 03 08, 2015 9:14 pm

Re: Aké akcie v horizonte 3 mesiace?

Príspevok od používateľa mariocakazarohom »

Najprv by som napisal nieco o sebe. V tradingu som amater-zaciatocnik, za sebou mam cca 3roky nazvime to aktivnej cinnosti, za tu dobu som dost toho precital, aj tu na fore.
Prvy rok som obchodoval iba minimalne,lebo mi to neslo, v podstate som skoro vsetko kazil ale na konci roka som sa s odretymi usami hlavne vdaka pripisanym dividendam vyskriabal aspon na smiesne 2percenta hrubeho zisku, ale bol som rad ze to nie je v minuse. Druhy rok sa darilo vyrazne lepsie celkovy hruby zisk bol 14perc. Tento treti rok som zatial na 8percentach. Firmy boli hlavne z oblasti basic materials a healthcare.
Z mojich skromnych skusenosti mi vychadza ze dopredu casovat drzbu akcii napr na 3mesiace je nezmysel, pretoze vestecku gulu nikto z nas nema. Clovek by mal naopak vzdy rozmyslat pružne a rozhodovat sa podla aktualnej situacie to je asi klucom. Potom je dobre sledovat iba jednu oblast,dobre sa v nej vyznat a tieto informacie vyuzivat.Napr sa daju vdaka politike niekedy odhadovat pohyby cien ropy co sa vzdy nasledne premietne do cien ropnych spolocnosti a pod. Dalej sa snazim si vyberat firmy ktore su zdrave ale aktualne z nejakeho dovodu podhodnotene lebo tam je pravdepodobne ze budu rast, zatial co akcie ktore su sice v bycom trende ale z dlhodobeho hladiska vysoko nad priemernou cenou budu s najvecsou pravdepodobnostou skor ci nesko padat.
10k je asi spodna hranica kapitalu a na zaciatok pokial sa clovek trosku rozkuka to staci ale ak chce clovek aj nieco realne zarabat tak treba kapital neustale navysovat. V kazdom pripade je trading riadny adrenalin a to je na nom asi este pritazlivejsie ako samotne zarabanie penazi. Tak len tolko, par osobnych postrehov zaciatocnika.
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"