Warren Buffett + Berkshire Hathaway holding

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Faidron
Silver Member *
Príspevky: 161
Dátum registrácie: Po 19 03, 2007 2:23 pm

Príspevok od používateľa Faidron »

Uz som sa stretol s niekolkymi expertami, ale zvacsa mali stastie ako nieco vedeli. Cital som ze ma kupene akcie SUNW . Tak neviem nakolko to bola dobra kupa. Ale ok, budem to sledovat ako mu to pojde. ten VW mu vysiel, uvidime ako na SOLON, a DCX, SI. Ak tak bude mojim najlepsim kamaratom. :roll: :shock:
Jaromir Rejl
Príspevky: 42
Dátum registrácie: So 03 03, 2007 9:55 pm
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Jaromir Rejl »

SUNW stejne jako SOlon jsou obe perspektivni akcie, kdyz jsi koupil solarni akcii Solon v pravy cas (jako ze ja jej nekoupil) udelal behem dvou mesicu cca 60% (napr. z ledna 25€ na nynejsich 41€), jeste chvili poroste ale pres leto nejspis trochu spadne, ale do roku 2009/10 muze udelat bud jak bud jeste peknych par desitek procent.
Podle P/E, P/S a dalsich ukazatelu vychazi Solon jako jedna z nejlepsich solarnich akcii.
SUNW taky neni spatny, ale pokud nejsi milionar jak ja nejsem, tak bych jej nekupoval a radsi jen ten SOlon, preci jen rozmelnovat prilis neni dobre, sam to vidim.
DCX a Siemens jsou super akcie, obe jsou podhodnoceny a jestli se Daimler oddeli od Chryslera bude to nasup. Za minuly tyden udelal DCX 15%, byl to zase Ladisuv typ jej koupit. Pritom jen v patek rostl 6,6%, protoze byla oznamena zprava, ze Chrysler bude mozna prodan, tak si predstav co to udela az bude opravdu prodan...
dneska burza pada a i "nastesti" DCX, chci jej jeste prikoupit :D
Naposledy upravil/-a Jaromir Rejl v St 28 03, 2007 1:30 pm, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Príspevok od používateľa Honzajs »

Jaromir Rejl napísal:SUNW stejne jako SOlon jsou obe solarni akcie...
Od kdy je SUNW solární akcie :?: :?: :?: :?: :?:
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ladis »

Dokazu si predstavit , ze Sun Microsystems SUNW by mohlo tajne zacit vyrabet dnes taky veci pro solarni energii , zatim o tom verejnost nevi , ale Jaromir treba v zavode Sun má známé a ti mu ti prozradili.

Mozna se uz se vyrabaji laptopy pohanene slunecni energii , tak jako kalkulačky.
Pred par lety se zacly vyrabet laptopy na kliku asi jen za 100 dolaru pro prekariat , ktery ma malo penez na baterie. Tedy se nekolikrat zatoci klikou a laptop ma energii na hodinu.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Jaromir Rejl
Príspevky: 42
Dátum registrácie: So 03 03, 2007 9:55 pm
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Jaromir Rejl »

Honzajs napísal: Od kdy je SUNW solární akcie :?: :?: :?: :?: :?:
hehe asi od te doby co jsem si rekl, ze Sun jako slunce tedy jako solár :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ladis »

Tedy Buffett byl degradován na schopného manažera pojišťovny.
Bill Miller považuje za value investing akcie Google.
Od Petra Lynche už se akcie nezjistí.
Graham požadoval zastaralé a nevhodně nízké zadlužení : vlastní kapitál 2x vyšší než cizí.
Na webstránce http://www.gurufocus.com se najdou jen ZA POPLATEK domněnky , jaké akcie by mohly odpovídat strategii nějakého z těchto slavných investorů , ale nemusí to bejt vubec pravda. Já najdu zadarmo v knihovně , jaké akcie by dnes mohly odpovídat strategii Grahama , ale zdá se mi ten výběr akcií naruby a potom , už nemá význam vybírat podle strategie Grahama , kvuli tomu zadlužení 0,5.
Tedy zkusme zkontrolovat PEG a P/S atd. od akcií, jaké kupuje slavný a ůspěšný investor a manager pro 10000 porffolií od 10000 klientů - Ken Fisher na Jaké akcie kupuje Ken Fisher na :
http://www.gurufocus.com/StockBuy.php?a ... Fisher&p=0
Ještě jsem fundament těch akcií nekontroloval a jsem zvědav , jestli jsou ty jeho akcie opravdu levné s P/S a PEG , nebo Google.
A možno kontrolovat jejich fundament na : http://www.kiplinger.com/personalfinanc ... index.html
rambajs

Príspevok od používateľa rambajs »

Ladis napísal:Tedy Buffett byl degradován na schopného manažera pojišťovny.
Bill Miller považuje za value investing akcie Google.
Od Petra Lynche už se akcie nezjistí.
Graham požadoval zastaralé a nevhodně nízké zadlužení : vlastní kapitál 2x vyšší než cizí.
Na webstránce http://www.gurufocus.com se najdou jen ZA POPLATEK domněnky , jaké akcie by mohly odpovídat strategii nějakého z těchto slavných investorů , ale nemusí to bejt vubec pravda. Já najdu zadarmo v knihovně , jaké akcie by dnes mohly odpovídat strategii Grahama , ale zdá se mi ten výběr akcií naruby a potom , už nemá význam vybírat podle strategie Grahama , kvuli tomu zadlužení 0,5.
Tedy zkusme zkontrolovat PEG a P/S atd. od akcií, jaké kupuje slavný a ůspěšný investor a manager pro 10000 porffolií od 10000 klientů - Ken Fisher na Jaké akcie kupuje Ken Fisher na :
http://www.gurufocus.com/StockBuy.php?a ... Fisher&p=0
Ještě jsem fundament těch akcií nekontroloval a jsem zvědav , jestli jsou ty jeho akcie opravdu levné s P/S a PEG , nebo Google.
A možno kontrolovat jejich fundament na : http://www.kiplinger.com/personalfinanc ... index.html
Lado ty nejsi investor,ty jsi spekulant...vis proc?..pac vychazis z prognoz analytiku a ohlasenych vyhledu fabrik,ktere se jeste nenaplnily...kupujes akcie co x let stoupaji,a mnohdy patri k blue chips a jsou nekdy neumerne drahe-i kdyz cisla Fvalue hovori jinak....na tom neni nic spatneho,jen zkostnateleho....AMD,MSFT,CETVa jine akcie byly kdysi taky penny stock-garage paper...podivame-li se na jakykoliv paper a patu jeho grafu,byly to vsecko shity,ty tvoje perly...Muj vzor A Kostolanyi,pise ve sve knize-"Dokaze nekdo spravne spocist fair value Siemens-Neznam takoveho cloveka,a i kdyby to umel,je mu to stejne k nicemu,pac trh rekne ,jakou ma Siemens hodnotu"...tudiz muze to slouzit jen jako orientacni cislo...Ja naopak hledam to,co nikdo nechce,a cim horsi vysledky ta firma ma,tim prechodne lip...nezajima me brutalni vyhled analytiku,hledam to,co trh podnodnotil sam,svym iracionalnim chovanim,a to je strach....je videt ze je nas tu z odlisnym pristupem vic,a to je dobre....polozim li si vsak ruku na srdce,a dam li do PFT vsecky tve vybrane tituly z tvych stranek od napr unora letoska za stejnou castku...budu proste na nule...to Honzajs co da za tip,tak je delobuch...mas neco k tomu?...at mame o vikendu nejakou srandu:-))...jinac se zde shromazdilo hodne bratru,co jedou tvy tipy uz dost pozde tak abys pak nemusel utikat kanalama:-D...pac pro ne je 15% vyrazecka uz tak navzdy a nikdy jinak...Takovej Damler ,ted podle my kristalovy koule dost sleti...ale to varim v vody samozrejme...Jinak te mam Lado fakt rad to mi ver:-)) Tvuj styl a to jak ti to do ted jede je uzasny...Jedno jsi ale podcenil si myslim a to jsou Americky papiry,tej tvuj Sunw jsi proste prodavat nemel...My stezejni tituly AMD,NFI,SJT,AAV,HAL,NUVO,AMGN...aq ty jak znamo parad padaji...ale me to bavi tyto papiry hamtave shromazdovat...az prijde krach tak tyto pujdou proti nemu....ma nejoblibenejsi komodita je kakao.-)) tak at se dari vsem...jsem trosku rypal,ale za to se nezlobte...sranda musi bejt ne?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

...Ja naopak hledam to,co nikdo nechce,a cim horsi vysledky ta firma ma,tim prechodne lip...nezajima me brutalni vyhled analytiku,hledam to,co trh podnodnotil sam,svym iracionalnim chovanim,a to je strach....
Týka sa to aj amerických homebuilders?
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ladis »

Rambajs vymyslel : Investor , spekulant , kupujes akcie co x let stoupaji , jsou nekdy neumerne drahe.
Ja naopak hledam to, co nikdo nechce, cim horsi vysledky ta firma ma, tim lip.
Nezajima me brutalni vyhled analytiku, dam-li do PFT vsecky tve vybrane tituly z tvych stranek od napr unora letoska , budu proste na nule , to Honzajs co da za tip,tak je delobuch...mas neco k tomu.
Daimler , ted podle my kristalovy koule dost sleti.
Tvuj Sunw jsi proste prodavat nemel.
My stezejni tituly AMD, NFI, SJT, AAV, HAL, NUVO, AMGN, ty jak znamo parad padaji, az prijde krach, tak tyto pujdou proti nemu.
Jsem trosku rypal, ale za to se nezlobte...sranda musi bejt ne?
Legraci si nedelej z nepravdivych pomluv a neurazej !
Ja nejsem spekulant ale investor , ale ty jsi spekulant.
Ja kupuju akcie firem, ktere maji pred sebou rust zisku , ty kupujes akcie firem , ktere maji pred sebou pokles zisku. Ty analytici o tech firmach vedi mnohdy 100x vice , nez ty a ja , proto nemohu odhadovat rust zisku a ty pokles zisku , ale porovnat nazory vice analytiku.
Ja nekupuju drahe akcie , ktere stoupaji. Ja kupuju akcie levne a stoupat v minule dobe nemusi vubec.
Ty chces jen urazit mne za rozumny a bezrizikovy value investing a pochvalit Honzajse za jeho riskantni hazarderstvi do neznamych malych exotickych akcii , o kterych nikdo nic nevi , jen se jim dava nadeje v americkych israelitskych diskusnich forech.
Honzajsovi a tobe vubec nevadi , kdyz behem pristich 3 let vsechny penize se spekulaci ztratite , zatimco ja riskovat nesmim , ale musim usetrit a vydelat s akciemi co nejvice nad 100.000 euro za 3 roky.
Akcie Daimler bude letos jedna z nejrustovejsich akcii.
Stejne tak akcie SUNW se vyplati od 2007 do 2010 a ja mam akcii SUNW 1230 kusu.
Mas-li ty nehorsi akcie , jak jsi vyjmenoval , taky ty zustanou i behem pristiho krachu ty nejhorsi a neporostou behem krachu.
Odporujice tvemu tvrzeni , moje akcie behem 1 mesice krasne rostly : Daimler +20% , Integralis +15% , Gildemeister +14% , Epcos +7% a Volkswagen tolik moc rostl , ze jsem jej radeji prodal s profitem 160%.
Naposledy upravil/-a Ladis v So 31 03, 2007 4:22 pm, upravené celkom 1 krát.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
rambajs

Príspevok od používateľa rambajs »

No jestli to beres jako urazku,tak se omlouvam...jak jsem psal-ze te trosku podrypnu...taky jsem nepsal,ze ty papiry jsou preci spatne,jen ze se mi zda,ze ten stozar na grafu,proste neni pro me zrovna relevantni vstup,a ze metody hledani mame preci kazdej jiny zejo...nekde jsem cetl cca pred 2ma mesici takovy maly suflikovani skupin lidi,na burze,podle toho,jakym zpusobem mysli...bylo to zajimave,pac vlastne investori se z tech sufliku jaksi vyparili...Damler,treba graficky neni podle me zlej z ptaciho pohledu,ale jiny papiry uz treba ano...ja vidim ted Damler na hlubsi korekci-verim proste tomu,ze uz jsou vsecka pozotiva uz nyni v kurzu temer vzdy zapoctena...jeste zpet k tem spekulacim...clovek kterej se opira o vyhled podniku.je proste spekulant:-))...jiste znas standarty IFRS,daleko lepe nez ja...zamyslel bych se proto i malinko nad tim,jak se zisk a vyhled ucetne vytvori-ci da-se vytvorit...nic vic nic min...firma proste velmi jednoduse dokaze naklady pekne odsouvat,a zisky tim posouvat ucetne nahoru...K tomu sunw,jsem mel dojem,ze jsi ho tu pred casem uplne zavrhl,a rikal jsi ze ho prodavas,protoze ma zisk a klesa-nebo to byl snad nejakej jinej titul?...Co se tyka tech akcii co mam v hledacku-vyse napsane-je to jen o stylu...proste se posouvas k pate cyklu,a na to staci jednoducha ochrana-nebo sprava penez...existuji take opce,na tvou ochranu apod...pokud americka data budou neprizniva a strati to tam silu,evrope prasknou ksandy 2x tolik...Ejmi je nas nejvetsi odberatel,a taky nejvetsi dluznik!...tak to jsou moje myslenky...kdyz jsem se ve fazi privatizace pohyboval na unipetrolu,byl tam jeden clovek,co to cely tahnul fundamentalne nahoru-pekne to vsem vysvetlil,a lidi kupovali jak o zivot...kdyz pak akcie spadla prechodne behem 2 tydnu o 50%ˇ...mel jsi videt,jak ho castovali...pritom on za to samozrejme nemohl...mohli si za to ti lide sami...a tak jsem si na to dnes rano tak nejak vzpomel...

Jeste doplnujici dotaz...ocekavas letos take jev kteremu se rika nejak podobne jako cycle president?
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ladis »

Ted jsme na zacatku jarni rally , v zari prijde korekce , v listopadu zacne vanocni rally a DAX vyroste letos +25%.
Rok 2007 patri akciim Nemecka , castecne i akciim Britanie a nebude moc prijemny pro akcie USA. A jinymi zememi se nezabyvam. :idea: Guru od Berouna.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Príspevok od používateľa Honzajs »

Hlubší znalost účetnictví a pravidel reportingu není při analýze výkazů na škodu. :wink:

To ale nevysvětluj Ladisovi, který je se studiem účetnictví hotov (viz dikuse k rozvaze apod. na serveru http://www.traders.cz). -Více zde:

http://www.traders.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=1825
Naposledy upravil/-a Honzajs v So 31 03, 2007 11:39 pm, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Príspevok od používateľa Honzajs »

Pokud by vám link nešel otevřít, stačí se zdarma na traders zaregistrovat. Podobně jako zde.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ladis »

Honzajsi , nedelej ze mne hlupaka lineho studovat !
Naopak , ja se kazdou sobotu divam do snad nejvetsiho knihkupectvi sveta , neni-li tam nova kniha o akciich a je-li , pak si v knihkupectvi v ni nekolik hodin ctu.
V bilancich neminim nabyti stredoskolske vzdelani , ale pri investici do akcii na 2 roky za moje penize mi zcela staci , kdyz ma akcie PEG 0,1 az 0,7 a to je ten nejjistejsi zpusob s akcii za 2 roky vydelat !
A v takovem pripade nema vyznam kontrolovat bilance podniku za poslednich 5 let !
Podnik muze miti ze vsech v oboru ty nejhorsi bilance a presto se nejlepe s jeho akcii vydela za 2 roky pri PEG 0,1 az 0,7 !
Ostatne i tvoje akcie od podniku ztratoveho s temi nejhorsimi bilancemi Silex ti prinesla nejlepsi vydelek za mesic.
V magazinu Focus Money z 28.3. je seznam 10 uranovych akcii a jejich P/E a jejich odhadovany rocni zisk a i Silex . Polovina jich ceka letos ztratu a P/E negativ , ale to by ti nevadilo , ani positiv P/E 40 , abys jejich akcie koupil. Nebot jejich bilance jsou ti lhostejne a taky nejsou nikde k videni.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Príspevok od používateľa Honzajs »

Ladis napísal:Honzajsi , nedelej ze mne hlupaka lineho studovat !
Naopak , ja se kazdou sobotu divam do snad nejvetsiho knihkupectvi sveta , neni-li tam nova kniha o akciich a je-li , pak si v knihkupectvi v ni nekolik hodin ctu.
V bilancich neminim nabyti stredoskolske vzdelani , ale pri investici do akcii na 2 roky za moje penize mi zcela staci , kdyz ma akcie PEG 0,1 az 0,7 a to je ten nejjistejsi zpusob s akcii za 2 roky vydelat !
A v takovem pripade nema vyznam kontrolovat bilance podniku za poslednich 5 let !.
Já neřekl, že jsi líný hlupák, ale že jsi se hotov se studiem účetnictví, což sám potvrzuješ. Tak se nerozčiluj.
Je to tak , jak povidal Andre Kostolany : studium ucetnictvi nedovoli vydelati s akciemi a ucetni by se meli akciim vyhnout. Tedy jestli Honzajs nebo Daniel Gladis vystudovali bilancni rovnovahu a ucetnictvi , pak by si nemeli zacinati s akciemi , podle Kostolanyho. A podle mne taky.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

K tomu Gladišovi, Honzajsovi kľudne dopíš aj W.Buffetta - tiež sa rád vŕta v účtovných výkazoch firiem.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Príspevok od používateľa Honzajs »

Ladis napísal: V magazinu Focus Money z 28.3. je seznam 10 uranovych akcii a jejich P/E a jejich odhadovany rocni zisk a i Silex . Polovina jich ceka letos ztratu a P/E negativ , ale to by ti nevadilo , ani positiv P/E 40 , abys jejich akcie koupil. Nebot jejich bilance jsou ti lhostejne a taky nejsou nikde k videni.
Komoditní (a zejména explorer) akcie je třeba hodnotit podle úplně jiných kritérií než klasické akcie.
Hodnocení přes P/E je možné použít jenom u firem s již zavedenou produkcí. I tak je ale třeba vzít v úvahu dopad změny ceny produkované komodity na zisk.

P.S. zrovna včera jsem četl analýzu 5 uranových akcií.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ladis »

Zajima se jeden jinej , né já , co se deje dnes s akcii WFC.
? Co se deje dnes s akcii WFC ? Vi to nekdo ?
Ja si myslim , kdyz se zobrazi na http://www.comdirect.de Chart akcie WFC na burze NYSE a 1 rok a zvoli se benchmark Vergleich Dow Jones , pak se videt , ze posledni 1/4 roku je pokles a zas vzpamatovani zcela shodne.
A navic na http://www.nasdaq.com vetsina analytiku mysli k WFC buy a pak strong buy a sell temer nikdo , tedy ocekavaji analytici lepsi vyvoj kurzu WFC nez ostatnich akcii bank.
Taky WFC neni akcie na +100% za rok , ale na dividendy pristich 30 az 60 let a v tom pripade mohou miti zajemci radost , ze mohou dnes spadlou akcii WFC levne koupit a neprodavat uz nikdy.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
rambajs

Príspevok od používateľa rambajs »

filip glasa napísal:...
Týka sa to aj amerických homebuilders?
Ano tyka se to i baracniku,nevidim ted zrovna v SaP500 nic co je niz nez baracnici...dobre je take posledovat i lodni dopravu jako tusim NAT apod,pokud prijde krach-stredni,ale presto hrozivy pro drobasy,jako jsme my,vrhnou se vsichni na dividendove tituly...podivej se na baracniky a na tankerske spolecnosti...je dore mit take par titulu v rope,pac jdou rustove proti trhu...ovsem docasne-pri krachu...u baracniku nejsou dobre vyhlidky,a to je strong buy,a lehni si....je potreba vybrat ale takove co maji sanci prezit pripadny krach hypotek-vybrat treba z oblasti kde se vic stavi vlivem hurikanu,nebo kde je vyssi potencial stavebnich prostor,apod...kazdopadne do toho nedavat zas moc penez...chce to sednout,a hodit si to na papir...je to proste dobra diversifikace do budoucna...kdyz uz nic tak na divi se ti to za par let zhodnoti o 40%...tzn ze ty penize nevyhodis do povetri,jako pri DJ,kde je potencial padnuti dost hluboko...toto "spekulovani" vyzaduje dobre nervy...ale vzdy se vyplati byt tam kde neni vetsina....At se dari...
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ladis »

Ha , Honzajsi , ted jsem te dopadl pri velikym omylu ! :o
Tvuj SILEX jsou computery a né uran !
Uran je SOLEX !
:o
A pri poklesu kurzu o 15% jsi mel prodat a neprikupovat !
..
Nejatraktivnejsi akcie od URANU :

Cameco (Kanada) 2008 P/E 15
http://aktien.onvista.de/kennzahlen/fun ... 13#Scene_1
Naposledy upravil/-a Ladis v Po 02 04, 2007 6:03 pm, upravené celkom 4 krát.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Príspevok od používateľa Honzajs »

Ladis:
Ha , Honzajsi , ted jsem te dopadl pri velikym omylu ! Surprised
Tvuj SILEX jsou computery a né uran !
Uran je SOLEX ! Surprised
MOTÁŠ TO HOCHU, MOTÁŠ :wink: podívej se na následující společnost, ISIN a web:

Silex - ISIN: AU000000SLX4
http://www.silex.com.au/ :roll:

P.S. Zatím jsem ještě nepřikoupil.
Naposledy upravil/-a Honzajs v Po 02 04, 2007 2:49 pm, upravené celkom 4 krát.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Príspevok od používateľa Honzajs »

Ladis napísal:
Nejatraktivnejsi akcie od URANU :
Cameco (Kanada) 2008 P/E 15
Paladin Resources (Australie) 2008 P/E 16
SXR Uranium One (Kanada) 2008 P/E 13


Já nejatraktivnější akcie uranu vidím jinak. Podívej se do sekce komodit, dal jsem tam elaborát, jak hodnotit junior akcie.

Tím se řídím, ne P/E.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ladis »

Silex technology, Inc. has more than 30 years experience designing, manufacturing and marketing embedded products. During the past 10 years, silex has become the number-1 global supplier of print server solutions designed to help businesses improve the way they move, print and secure information.

To je o computerech a ne o uranu.
Naposledy upravil/-a Ladis v Ut 03 04, 2007 3:52 am, upravené celkom 5 krát.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Príspevok od používateľa Honzajs »

Ladis napísal:Mám pravdu , ne ty ! Honzajs napsal " Vidíš, obohacování uranu (zde již dříve zmiňovaná akcie Silex) je jednou z mých největších pozic. "

AU000000SLX4 = SILEX SYSTEMS LTD. REGISTERED SHARES O.N = Australie = computer
Silex technology, Inc. has more than 30 years experience designing, manufacturing and marketing embedded products. During the past 10 years, silex has become the number-1 global supplier of print server solutions designed to help businesses improve the way they move, print and secure information.
.......
CA83420W1077 = SOLEX RESOURCES CORP. REGISTERED SHARES = Kanada = uran
Solex is a mineral exploration company engaged in the acquisition and exploration of uranium and base metal properties in the Republic of Peru. Solex is the largest concession holder in the Macusani Uranium District in southeast Peru. The Macusani East project is a joint venture with Frontier Pacific Mining Corporation, which has the right to earn a 50% interest in the Macusani East project after spending CDN$4 million over a five year period. Solex is also exploring its 100% owned Pilunani (lead-zinc), Princesa (silver-lead-zinc), Macusani West (uranium), Picotani (uranium) and Cullquimayo (copper-silver-uranium) properties.
Tak se podívej na web Silex a zjistíš, že vyvinuli technologii obohacování uranu. Tuhle akcii mám.

Explorer akcii SOlex nemám.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Príspevok od používateľa Honzajs »

Ladis napísal:???
Koukám, že jsi smáznul příspěvek, na který jsem reagoval...

Nevadí, je jako citát součástí mého předchozích příspěvku.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

Rambajs,
na tankery sa mi pozdáva GMR s vysokou dividendou.
Bobikpp
Gold Member **
Príspevky: 570
Dátum registrácie: So 10 03, 2007 2:24 pm

gmr

Príspevok od používateľa Bobikpp »

nie som ziaden odbornik ale iba zaciatocnik, ale to GMR sa mi celkom pozdava...a zrovna teraz, ked kurz klesol po vyplateni dividend celkom hlboko...
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Príspevok od používateľa Honzajs »

Honzajs napísal: Tak se podívej na web Silex a zjistíš, že vyvinuli technologii obohacování uranu. Tuhle akcii mám.

Explorer akcii SOlex nemám.
Tak už jsem tu záhadu rozkódoval. Došlo k záměně společností.


Mnou uváděný ISIN patří australské společnosti Silex Systems, jejíž akcie mám a která se zabývá obohacováním uranu + vývojem nových materiálů. http://www.silex.com.au/


Tys ale okopíroval popis činnosti úplně jiné společnosti - americké firmy Silex Technologies, proto to IT. http://www.silexamerica.com/us/index.php
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

GMR je aj fundamentálne celkom dobré - má fajn finančné výkazy :wink:
rambajs

Príspevok od používateľa rambajs »

filip glasa napísal:GMR je aj fundamentálne celkom dobré - má fajn finančné výkazy :wink:
jo jo ujde Shiping Homebuilders,je defenzivni sektor,v pripade padu burz,jdou dolu-daleko kratsi dobu,take je dobry defenzivni sektor-voda,a veznice...pri kolapsu burz jdou vezznice tvrde up cca rok pred patou recese-i voda-pokud mate dobry titul,tak se takovy veci pri padech zasadne nakupuji-ovsem tece z vas pri tom pot:-))...
Lada tu zminil zasadni vec-ze se americke trhy nechovaji logicky...uprimne receno,ja musim za sve pusobeni cca od 2002 na trzich rici,ze neznam titul,co se chova logicky-na burze funguje ,jen logika cyklu-to nemluvim o svych carokrasnych krivkach,na grafech,ale orientace,kdy prichazi doba baracniku,a kdy ropy,a kdy kovu,a tak porad dokola....kdo je schopen nebyt nenazrany a investovat do cyklu,ktere se proste porad opakuji,a tak to i zustane,kdo tohle pochopi vydela na burze...tak se orientoval vzdy i Kostolany...musite ovsem vydrzet prechodne i stredni a vetsi ztraty,a vzdy pocitat na paticce z radnym doredenim...pri investici 1000usd do neceho pak napriklad na jednom titulu muzete vyvarit i 15 a vic tisic...je to beh na dlouhou trat....jak rikaval muj dedek-honem se ani pes nevysere...at se dari...
Faidron
Silver Member *
Príspevky: 161
Dátum registrácie: Po 19 03, 2007 2:23 pm

Príspevok od používateľa Faidron »

DAIMLERCHRYSLER cena 82.87 P/E cca 15. Akcia malo predrazena. cena akcia vyhnana hore ocakavanim, Vyskokym nakupom: Aktuální objem 1.510.500 .
Neocakava sa az tak vyrazny rast zisku, aj ked rast zisku je vysoko pravdepodobny. Spekulacie o splyte, akciu bolo dobre kupiti v cca 1.1.2007
Teraz je tu akciu dobre predat, nie kupt. Rat akcie vdaka nakupom, nie vdaka vyske zisku. aK BUDE KRACH AKCII TAK TIE NEMECKE SPADNU HLBSIE AKO usa. a V TOM TO PIPADE NO NECHCEM BYT prorokom. Dnes sa oplati sa kupit WELLS FARGO & CO COM USD1
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ladis »

DAIMLERCHRYSLER Teraz je tu akciu dobre predat, nie kupit. aK BUDE KRACH AKCII TAK TIE NEMECKE SPADNU HLBSIE AKO usa.
:-) Kdyby tady byly dovoleny nadavky a urazky , tak bych jich tady nekolik napsal. Bohuzel , nadavky a urazky maji misto na http://www.akcie.cz a http://www.penize.cz a ne zde. :-)
Tedy nektere akcie Nemecka nejsou vubec ovlivneny burzou New York.
A dnes je nutno akcie Daimler koupit a ne prodat , protoze desitky % letos porostou.
Nejvetsi pesimisti : USA , D , C.R. , S.R. jsou :
Prechter , Leuschel , Honzajs , Faidron.
Nejvetsi optimista C.R. je jasne Ladis.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
rambajs

Príspevok od používateľa rambajs »

Tedy nektere akcie Nemecka nejsou vubec ovlivneny burzou New York.
A dnes je nutno akcie Daimler koupit a ne prodat , protoze desitky % letos porostou.
Stare burzianske porekadlo-kdyz Amerika dostane kasel,Evropa chyti rymu...Mohl by jsi tedy nejak vecne oduvodnit tvoje ocekavani u damleru,kdyz ma dnes horsi kriteria nez VW?...dale bych se te zeptal,ktere akcie budou imunni...v Evrope...Jak jsem psal uz jinde na foru-pokud se tedy aliawebu tak vubec vecne da rikat,v dobe recese spadly akcie nejvetsi veznice usa,i evropskych vodnich akcii,dost hluboko...ty firmy byly sotva v polovine padu uz dost podhodnocene a presto sly dale dolu...nemyslis si tedy ze burza se chova iracionalne-nelogicky apod? Podle me je to spis cele o nalade,a dlouhem vyhledu-v patricnem odvetvi...kdyz jsi v nem ve spravny cas,stoupa uplne nelogicky-uplne vsechno-v nem...Ja si myslim,ze to dela nejen fundament,ale z velke casti i hedge programy obrovskych fondu a bank...
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ladis »

To je prece jasné , kdyz se ztrátový Chrysler 5.4.2007 oddeli , zlepsi se zisk Daimlera a stari i novi akcionari zvyssi zajem o akcii Daimler a ta poroste jako z vody.
Ktere akcie Evropy budou imunni pri pristim krachu 2010-2012 , nejíce ty akcie s PEG 0,1 az 0,5 , nemající nic s elektronikou.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Príspevok od používateľa Honzajs »

Článek k Daimleru:

Potvrdili, že jednají o prodeji, žádné další podrobnosti.
Zatím je známa jedna nabídka za 4,7 mld USD.
l
http://biz.yahoo.com/ap/070404/germany_ ... html?.v=20
rambajs

Príspevok od používateľa rambajs »

Ladis napísal:To je prece jasné , kdyz se ztrátový Chrysler 5.4.2007 oddeli , zlepsi se zisk Daimlera a stari i novi akcionari zvyssi zajem o akcii Daimler a ta poroste jako z vody.
Ktere akcie Evropy budou imunni pri pristim krachu 2010-2012 , nejíce ty akcie s PEG 0,1 az 0,5 , nemající nic s elektronikou.
ok...sem vcera mrknul na onvistu,a snizili vyhled 07 z +8% na -11%...tak uvidime...ja do damlera naskakoval v lednu podle krivule tak jeste pockam...ovsem prestava se mi to pozdavat...mam stejne jen par kusu,tak vlastne o nic nejde...
K tem firmam v US,co porad padaji-nelogicky-s nizkym peg,jsem vcera pochopil,ze prevazna vetsina mela loni a predloni proste zisky daleko vyssi...neni tedy dobre se ridit jen plusy samotnymi,ale i minusy v plusech...
at se dari...
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ladis »

Nelze brát http://www.onvista.de za jediný zdroj informací o ocekávaném rustu zisku firmy Daimler roku 2007 a 2008.
Nutno kouknout taky do Börse Online , Handelsblatt atd.
A taky se ten ocekavany rust zisku moc zmeni , az bude Chrysler opravdu oddelen.
rambajs

Príspevok od používateľa rambajs »

List Detroit News dnes s odvoláním na zdroje blízké situaci uvedl, že DaimlerChrysler by měl zájemce vybrat do konce dubna. Podle listu automobilka doufá, že cena se bude pohybovat kolem osmi miliard dolarů (téměř 170 miliard Kč).
Pekny rozdily...skoro jak pri privatizacich u nas v bananove:-))
Chapu kontra komntrolu...ja na to vlastne narazil v BJ,az pak na onviste...asi maji stejny zdroj dat...
Používateľov profilový obrázok
senor valasco
Silver Member *
Príspevky: 264
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 12:32 pm
Bydlisko: HUMENNE
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa senor valasco »

pri marcovej kvazi-korekcii som prvy krat nakupoval akcie. z ladisovho "portfolia" po zrelej úvahe a vlastnej analyze som si vybral Gildemeistra (za 11,35+spread). Spociatku mi bolo trosku luto, ze som nedal prednost VOW alebo DCX, ktore som tiez v poslednej faze zvazoval, kedze uz po tyzdni vybehli naozaj pekne, no presiel cas a automobilky sa zastavili a vyletel moj GIL. A tu je moj dotaz: nepride teraz vyberanie ziskov aj tu. Viem, ze ladis by mi radis ostat do 2010, a co vy ostatni.?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa filip glasa »

máš nejaký dôvod na investíciu. Povedzeme že akcia je podľa teba lacná, podhodnotená. Predám ak tento dôvod pominie čiža akcia sa predraží podľa tých mojich kritérií. Tak isto ak zistím, že som sa na začiatku mýlil a podobne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"