Akcie TLM

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
4ero
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 21 05, 2015 8:12 pm

Akcie TLM

Príspevok od používateľa 4ero »

Mám pár akcií TLM ale túto spoločnosť kúpil Repsol.
otázka je, sú mi teraz akcie už naprt kedže sa s nimi neobchoduje resp ako vlastne funguje takéto odkúpenie firiem ?

ďakujem za odpoveď
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15808
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1401 times

Re: Akcie TLM

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Po ohlásení odkúpenia cena akcie vyskočí na dohodnutú cenu alebo ľahko pod ňu a tam to treba predať. Aspoň ja to tak robím, lebo už nevidím žiadny zmysel špekulovať.
Neviem ako to ďalej prebieha...broker by ťa mal upozorniť, že akcia bude stiahnutá z burzy. Ja som si vždy myslel, že keď sa to nepredá, tak to predá broker, alebo ti dané akcie vymenia za akcie firmy, ktorá tú tvoju odkúpila.
Ak tie akcie ešte máš, tak požiadaj brokera o odpredaj. Ked firma nie je na burze, tak to broker predá ručne (over the counter) za čo Ti zrejme naúčtujú vyššie poplatky.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7070
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Akcie TLM

Príspevok od používateľa jogo »

Raz som drzal akcie firmy TMTA, ktoru kupila mimoburzova firma a akcie sa prestali na burze obchodovat. Chcel som vediet, ako sa takyto pripad riesi, kedze som tam nemal vela penazi,tak som akcie neodpredal. Po case mi peniaze za odkup prisli na moj brokersky ucet tusim bez poplatkov.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Akcie TLM

Príspevok od používateľa Rado »

Nerozumiem, že sa niekto radšej spýta na fóre ako by mal 2x kliknúť napr. v Googli.
Na stránke TLM alebo finance.yahoo.com nájdeš odpoveď na otázku, čo bude teraz s akciami. Repsol ich odkúpi za 8$/kus. Keď ich stiahnu z burzy, tak dostaneš peniaze na účet u brokera.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"