Nákup akcií vo výpredaji (earnings season)

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Nákup akcií vo výpredaji (earnings season)

Príspevok od používateľa Peter Em »

Čaute,

Pri každej výsledkovej sezóne vidíme nejaké sell-off(y) po zverejnení. Mám na mysli veľké a každému známe firmy.
Počas minulej VS sme videli -25 % pri KORS. Pri tejto earnings season zatiaľ zažiarilo čínske Baidu celkom pekným prepadom o cca 17 %. Pokiaľ som správne pochopil, čísla ktoré BIDU ukázalo boli OK, ale sklamal výhľad (investície do rôznych biznisov).

Tento veľký gap by mohol byť v priebehu nasledujúcich dní aspoň čiastočne skúpený, takže by to mohol byť celkom pekný swing trade. Ja osobne by som do toho šiel, len ma odrádza, že je to čínska akcia a ako všetci vieme, čínska burza teraz pekne padá.

Plánuje tu niekto BIDU nakúpiť?
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
haleluah
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne 04 01, 2015 9:15 pm

Re: Nákup akcií vo výpredaji (earnings season)

Príspevok od používateľa haleluah »

Ja som zas rozmýšlal nad čínskym fondom shenzen 50. Ja si myslím že čínske akcie začínajú byť podhodnotené ak si pozrieš ich čísla väčšina ich má viac než dobré a pekný potencionálny rast, ale myslím že tvoja taktika je lepšia asi už aj mňa oblbi s tým že mám diverzifikovat a pri tom neviem do čoho . Počkám si na výplatu na konci mesiaca a uvidím či ešte dovtedy bude trh medvedí alebo sa ukážu býki .
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Nákup akcií vo výpredaji (earnings season)

Príspevok od používateľa Peter Em »

Pozerám, že aj Twitter pekne "natankoval". Najprv po oznámení výsledkov - 14 % a nedávno ďalších 7 %. Tak ako pri BIDU, ani TWTR aj napriek slušnému bargainu nemienim nakupovať. Ak trh strestá nejakú akciu veľkým poklesom, (ale ja som presvedčený, že je to stále kvalitný titul), je to u mňa BUY. TWTR a BIDU ma nepresvedčili.

Ja ináč celkovo rád nakupujem nízko.. Teraz, keď sú trhy vysoko sa snažím nakupovať aspoň 10 % nižšie, ako je all time high a to z veľmi jednoduchého dôvodu:

Vnímam to tak, že vysoko (na all time high, blízko maxím) nakupujú amateri, suckeri a roztrasené ruky.

Uvidíme, čo prinesie zbytok výsledkovej sezóny.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Nákup akcií vo výpredaji (earnings season)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

S Čínou by som teraz nešpekuloval na long. Každú jednu akciu teraz vypredávajú..aj po pekných zverejneniach. Neviem, či je to strach investorov, alebo nepomer medzi cenami amerických ADR a akcií na čínskej burze. Kdesi som čítal, že Číňania vo velkom nakupovali svoje ADR aby potom zarobili na čínskej burze. No a teraz zrejme predávajú ...

Twitter vypálil aj mňa. Na prvom trejde som zarobil, potom som chytal dno a utrel ústa... Dnes idú dole média...panika vypukla zo zverejnenia DIS. Ale ani tam by som sa nehrnul. Včetko je podľa mňa vysoko - vzhladom na to ako biedne zverejnujú a aké biedne vyhliadky prezentujú.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Nákup akcií vo výpredaji (earnings season)

Príspevok od používateľa Peter Em »

JUGGLER napísal:Dnes idú dole média...panika vypukla zo zverejnenia DIS. Ale ani tam by som sa nehrnul. Včetko je podľa mňa vysoko - vzhladom na to ako biedne zverejnujú a aké biedne vyhliadky prezentujú.
Súhlasím. Neviem, či trh taký nebude až do septembrového zasadania FED-u. Ani korekcia, ani rast, nič..

Pozerám, že do "Sell off Club"-u sa pridala aj TSLA. Ani tam nevidím dôvod na nákup. Načo by som kupoval teraz za 239, keď možno o mesiac bude pod 200.

Juggler a aký máš názor na AAPL? Čo podľa teba spôsobilo ten pohyb dole? Veľa shortujúcich traderov, obavy o ďalší rast, alebo obavy o predaje iPhonu, na kt. je Apple závislý?
Ja by som to rád nejako zahral ,ale veľmi dobre si pamätám ešte pred splitom 1/7 ako Apple dosiahol 700 a potom spadol na 480. Neviem, či niečo podobné sa nedeje aj teraz.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: Nákup akcií vo výpredaji (earnings season)

Príspevok od používateľa Marcos »

Apple by som ja rad "nejako zahral" :) Aj Richard ho spominal vo svojom vlakne, spytajme sa aj jeho :)
Dnes zverejnili ze Apple Music sa zatial celkom dobre chyta, je ale priskoro to hodnotit (zatial maju 11 mio trial zakaznikov, ktovie kolki zostanu po ukonceni 3 mesacnej trial periody). Zrejme by to mohlo spomalit pad, ja by som ale ocakaval ze slabe predaje iPhones (nielen) v Cine budu Apple tahat dolu a neviem ktory produkt by im teraz vedel pomoct to otocit.
Peggy36
Active Member
Príspevky: 123
Dátum registrácie: St 08 04, 2015 8:48 pm

Re: Nákup akcií vo výpredaji (earnings season)

Príspevok od používateľa Peggy36 »

Apple music je podľa mňa zbytočnosť. To je tak pre puberťákov. Mne stačí itunes.
A dobrých rádií je veľa a zadarmo. A s hodinkami sa prepočítali tiež. (Iphone a ipad-ok).
Leon
Active Member
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2015 1:21 pm

Re: Nákup akcií vo výpredaji (earnings season)

Príspevok od používateľa Leon »

ja si počkám až na Q3/2016, nejaký ten mesiac pred predstavením 7čky
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Nákup akcií vo výpredaji (earnings season)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Peter Em napísal:Juggler a aký máš názor na AAPL? Čo podľa teba spôsobilo ten pohyb dole? Veľa shortujúcich traderov, obavy o ďalší rast, alebo obavy o predaje iPhonu, na kt. je Apple závislý?
Ja by som to rád nejako zahral ,ale veľmi dobre si pamätám ešte pred splitom 1/7 ako Apple dosiahol 700 a potom spadol na 480. Neviem, či niečo podobné sa nedeje aj teraz.
AAPL velmi nesledujem. Resp. sledujem len ako velkú firmu, ktorá najviac ovplyvnuje trh (SP500), technológie (Nasdaq) a sektor čípov (SMH). AAPL hrajem len ako momentum, väčšinou pri zverejneniach kvartálnych výsledkov.
Aj to robím len nerád, lebo je pod drobnohľadom tých najväčších a najlepších... A s nimi sa ťažko súťaží...

S fundamentálneho hladiska si myslím, že AAPL je podhodnotená akcia, ale poviem úprimne - pri ročných tržbách takmer 250 miliárd USD si myslím, že už nemá priestor na rast.

AAPL má fantastické produkty, technologicky je špica, ale mám obavy že raz môže dopadnúť tak ako Nokia. Nokia bola pred smartfónami takisto super firma, ale potom sa na ňu dotiahla konkurencia a jej trhový podiel a marže začali klesať... Akcia padala už dlho predtým než vôbec niekto tušil, že raz príde na trh nová generácia mobilov...

Takže moja sedliacka filozofia je, že na rast ceny radšej hladám firmy, ktoré môžu znásobovať tržby a nemajú ešte konkurenciu. Zoberte si, že AAPL mal niekedy tržby 10 , 20, 50 mld. Potom 100 mld....200 mld...v 2015 bude 233 a v 2016 cca 244 mld. Máte pocit, že AAPL má ešte kapacitu silného rastu tržieb? Ja myslím že nie. Dalsia otázka je, že ked tržby rastú menej, tak či sa udrží zisk. Marže sa zatial držia, ale konkurencia nespí...v smartfónoch sú už desiatky firiem, ktoré im šlapú na päty.... Mám obavy, že raz AAPL stratí dych, tak to bohužiaľ býva v technológiách...nikto nie je predurčený na večného lídra.

Ale nechcem tereaz o tom filozofovať. Chcem len povedať, že priestor na rast je obmedzený, kdežto priestor na pád, alebo stagnáciu je dosť veľký. Z toho hladiska by som AAPL radšej hral na short ked je vysoko a na long len po pádoch kde nie sú narušené fundamenty. Posledné zverejnenie AAPL bolo slabšie, takže ten pokles z new high bol úplne prirodzený.

V najbližšej dobe by som AAPL hral technicky..tak ako písal Richard. Na breakdown...ale set-up so SL a PT. Strednodobo možno akciu sledovať na nový odraz hore po technickej konsolidácii , ovšem tu bude treba aj fundamentálne katalyzátory ako úspešné uvedenie nových produktov, nepokračujúce spomalenie v Číne a pod.

Takže záver: nelámte si velmi hlavu na tom, či je AAPL dobrá akcia. Je to super firma, ale veľmi ťažká akcia na ktorej si môže vylámať zuby velmi veľa amatérov. Obchodujte AAPL čisto technicky. Kašlite na to, či sa vám páčia, alebo nepáčia ich produkty...

P.S. Detto TSLA. Tú akciu by som radšej hral na short, lebo je ako automobilka šialene predražená. Super produkt, ale riziková akcia. Na druhej strane tá myšlienka Elona Muska s využitím batérii inde ako v automobilizme je fantastická. To môže potiahnúť fundamenty jeho podnikania hore, ale to asi bude realizovať mimo Tesly ako automobilky...takže neviem. Na tie batérie by som si vsadil, ale na automobilku nie.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Nákup akcií vo výpredaji (earnings season)

Príspevok od používateľa Honzajs »

Webinář k výsledkové sezóně Q3 2015.
tento čtvrtek večer budou prezentovány skutečné obchody (ne moje, já mám dlouhodobější pozice), ale Honzy Vašíčka.
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: Nákup akcií vo výpredaji (earnings season)

Príspevok od používateľa Aurelio »

Cauky, ozivujem tuto starsiu temu, kedze mam prispevok k teme a je asi zbytocne zakladat novu.

Moze mi niekto vysvetlit co sa deje s WBA? Vcera zverejnovala, ale pred otvorenim trhov. Otvorila s gapom nahor aby sa hned na to skotulala dole a nasledne ku koncu dna vyliezla tam kde otvorila. Dnes som pozeral pred 4 hodinami smutny, ze uz je opat na 70 a nekupim vo vypredaji aby som dostal teraz facku, ze uz je opat za 67 a skotulala sa dole hodinu a nieco pred zavretim. Ziadne spravy som nevidel, proste si to hadze hore dole 5%. Je toto normalne?
Prílohy
WBA.PNG
Power of Knowledge
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Nákup akcií vo výpredaji (earnings season)

Príspevok od používateľa jaja »

Za dnešní pád může Trump: pharmacy names like Walgreens Boot Alliance (WBA 67.11, -2.25) and CVS Health (CVS 73.31, -2.22) dropped 3.2% and 2.9%, respectively, after President Trump declared the nation's opioid crisis a national public health emergency.

Navíc Amazon jim bude konkurovat (taky dnešní zpráva):
A review of public records reveals that Amazon (AMZN) has been granted approval to become a wholesale distributor from a number of state pharmaceutical boards, according to a report from the St. Louis Post-Dispatch. Shares of CVS Health (CVS) and Walgreens (WBA) are near their lows following this report and President Trump's afternoon press conference to discuss steps he wants taken to combat the opioid epidemic in the U.S.

Taky Aetna dnes oznámila, že ji možná akviruje CVS Health, což by mohlo mít taky vliv.

Co se týče včerejšího zveřejnění, teď to takhle divně reaguje často. Možná je vystrašilo něco, co řekli na CC (např. to že je škody v Portoriku budou stát 90M, nebo to, že zavřou v nejbližší době 600 obchodů)
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"