Stockpicking

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
matusko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2015 1:39 am

Stockpicking

Príspevok od používateľa matusko »

Caute,
Uz nejaku dobu investujem pasivne(ETF/bondy), chcel by som s castou portfolia skusit stockpickovat.
Problem je, ze moc neviem ako zacat. Investicny horizont skor dlhsi-nechcem nejako kratkodobo spekulovat.

1)Viete mi odporucit nejaku literaturu? Cital som zatial iba Intelligent Investor a Security Analysis
2)Viete o nejakej skupine CZ/SK ktora sa venuje stockpickingu nejako na volnej nohe?
3)Nejake moje amaterske analyzy som si spravil na niektore akcie, no nikdy nemam pocit, ze je to good enough, aby som spravil rozhodnutie investovat. Myslite, ze ma zmysel zo zaciatku do nejakych pozicii proste ist s tym, ze si to proste vyskusam aj ked niesom na 100% presvedceny, ze je to uzasna investicia?

Chcem na stockpicking pouzit max 10% mojej networth a rozdelit to do 5 akcii. Snazim sa pozerat industry, ktorym aspon trochu rozumiem.
matusko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2015 1:39 am

Re: Stockpicking

Príspevok od používateľa matusko »

Este 1 vec: Zaujima ma vas nazor na The Motley Fool http://www.fool.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
pripadne ci niekto mate subscription. Dakujem.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Stockpicking

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

pod na tuto stranku, scrolni si dole a stiahni si casopis Sporenie a Investovanie. Dakovat mi mozes neskor :)
http://www.manazeruspor.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Stockpicking

Príspevok od používateľa Ladis »

Motley Fool jsou blázni podle jména a i ve skutečnosti. Dělaji si z lidí hloupou srandu. Nebrat vážně!
Na stockpicking nejlépe knihu: Akcie a burza ISBN 9788086062334
Po krátkém studiu knihy rychle vybereš levné akcie s potenciálem růstu na rok 2016:
DAX: HeidelbergCement, Commerzbank.
MDAX: Leoni, Rheinmetall, ElringKlinger, Hella.
Eurostoxx50: Banco Bilbao.
Stoxx50: Barclays, Credit Suisse, Zurich Insurance.
Dow Jones: -0-0-0-0-0-0.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
matusko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2015 1:39 am

Re: Stockpicking

Príspevok od používateľa matusko »

Dakujem za odpovede!
@Peter Stiahol som a zacal citat, diky!

@Ladis Preco si myslis, ze su Motley Fool blazni? Tu knihu som hladal a ak sa nemylim je to tvoja kniha. Daju sa niekde pozriet tvoje dlhodobe vysledky? Dakujem.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Stockpicking

Príspevok od používateľa Ladis »

Mnohé slovenské a české děti 20 až 80 let staré spekulují na hodiny, týdny nebo měsíce s akciemi malých nebo mladých amerických firem, které silně podléhají manipulaci, však lépe a bez rizika je investovat na pár let do levných akciích velkých starých firem z indexu DAX.

Rekordy indexu DAX a jeho akcií
Za dekádu od minima jednoho roku do maxima roku po 10 letech dosáhl index DAX tento rekordní růst:
28.9.1990 (1 334,89 bodů) až 7.3.2000 (8 064,97 bodů), to je +504 %.
Za dekádu od maxima jednoho roku do minima roku po 10 letech dosáhl index DAX tento pokles hodnoty:
7.3.2000 (8 136 bodů) až 5.2.2010 (5 434 bodů), to je –33 %.
DAX přičítá dividendy do své hodnoty na rozdíl od indexu Dow Jones.

Jak rostly ty staré velké "líné" akcie z německého indexu DAX za 4 roky v letech 2003 až 2007 v závěrečných kurzech dne na burze Xetra:
Bayer +539 %, Thyssen Krupp +565 %, Fresenius VZ +781 %, Deutsche Börse +786 %, MAN +1 062 %, Salzgitter +2 522 %. Za 5 let v letech 2003–2008 Volkswagen ST +3 197 %, za 5 let v letech 2002–2007 Commerzbank +608 %. Za 6 let a to 2000–2008 K+S = Kali & Salz +3 031 %.

Které akcie z německého indexu DAX nejvíce a nejméně rostly za 4 roky 2003–2007, jejich minimální P/E, P/B a P/S roku 2003 a růst zisku podniku 2003–2007:
Pro výpočet růstu akcie, ale i pro P/E a P/B jsem vzal ten nejnižší kurz akcie na dolním konci knotu svíčky na svíčkovém grafu roku 2003 a netto zisk EPS roku 2002. Růst akcií jsem počítal do nejvyššího konce knotu svíčky na svíčkovém grafu roku 2007. Růst zisku podniku jsem počítal každý rok a vzal jeho průměr. Uvádím zde jen 7 nejlepších a 7 nejhorších akcií z těch 30 akcií v indexu DAX.

Nejvýnosnějších 7 akcií indexu DAX od roku 2003 do roku 2007:
Volkswagen ST +3 481 % :) roku 2003 bylo P/E 4,2, P/S 0,2, P/B 0,5, průměrný roční růst zisku 2003–2007 +32 %.
Salzgitter +2 611 %, roku 2003 bylo P/E 5,6, P/S 0,1, P/B 0,4, průměrný roční růst zisku 2003–2007 +183 %.
MAN +980 %, roku 2003 bylo P/E 12,7, P/S 0,2, P/B 0,7, průměrný roční růst zisku 2003–2007 +54 %.
K&S Kali und Salz +973 %, roku 2003 bylo P/E 2,4, P/S 0,4, P/B 0,4, průměrný roční růst zisku 2003–2007 +0 %.
Deutsche Börse +762 %, roku 2003 bylo P/E 7,2, P/S 3,2, P/B 0,8, průměrný roční růst zisku 2003–2007 +20 %.
Commerzbank +632 %, roku 2003 bylo P/E negativní, P/S 1,6, P/B 0,3, průměrný roční růst zisku 2003–2007 +45 %.
Thyssen Krupp +585 %, roku 2003 bylo P/E 14,3, P/S 0,2, P/B 0,4, průměrný roční růst zisku 2003–2007 +59 %.

Nejslabších 7 akcií indexu DAX od roku 2003 do roku 2007:
Deutsche Telekom +87 % :) roku 2003 bylo P/E negativní, P/S 1,1, P/B 1,2, průměrný roční růst zisku 2003-2007 +272 %.
Hannover Rückversicherung +118 %, roku 2003 bylo P/E 6,3, P/S 0,3, P/B 1,0, průměrný roční růst zisku 2003–2007 +179 %.
Beiersdorf +144 %, roku 2003 bylo P/E 9,5, P/S 1,7, P/B 1,7, průměrný roční růst zisku 2003–2007 +5 %.
BMW +148 %, roku 2003 bylo P/E 6,9, P/S 0,6, P/B 1,0, průměrný roční růst zisku 2003–2007 +10 %.
Henkel +154 %, roku 2003 bylo P/E 5,4, P/S 0,9, P/B 0,8, průměrný roční růst zisku 2003–2007 +8 %.
Münchner Rückversicherung +183 %, roku 2003 bylo P/E 11, P/S 0,5, P/B 0,6, průměrný roční růst zisku 2003–2007 +79 %.
SAP +188 %, roku 2003 bylo P/E 10, P/S 5,9, P/B 1,9, průměrný roční růst zisku 2003–2007 +16 %.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Stockpicking

Príspevok od používateľa JUGGLER »

LADIS: tie kecy sú nanič. Načo onanuješ nad obdobiami rastu, keď to nemá žiadny prakticky význam. Daj sem celé svoje portfólio aj s dátumami kedy si kúpil a hneď bude jasné aký si odborník.

Jogo: ak nedá, daj ty (niekde si to mal). Treba založiť Ladisovi osobitné vlákno kde to budeme trackovať. Nech sa šíri pravda, nie účelovo vyberané silné reči. Nech máme vyhodnotenie, tak ako som vyhodnotil Gladiša. Treba sa oháňať výsledkami.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Stockpicking

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Jogo: ak nedá, daj ty (niekde si to mal). Treba založiť Ladisovi osobitné vlákno kde to budeme trackovať. Nech sa šíri pravda, nie účelovo vyberané silné reči. Nech máme vyhodnotenie, tak ako som vyhodnotil Gladiša. Treba sa oháňať výsledkami.
Nechajme ho tak. Nastastie ho na tomto fore uz nikto neberie vazne...aj ked konecne zacina pisat rozumnejsie a ako druhu alternativu investovania(okrem tych jeho vybranych akcii :) ) odporuca investovat do DAXU. Asi uz zacina chapat, ze zbytocne sa trapil s vyberom svojich akcii, lebo DAXU sa ani zdaleka nevyrovnal za tych 12 rokov, co investuje "rozumne". :)

Ak to niekoho zaujima,tu je strakovane skoro cele jeho portfolio z roku 2012 so zivymi grafmi http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 2&start=40" onclick="window.open(this.href);return false; a co nove nakupil a co uz predal sa mi nechce dohladavat.

p.s: Ladis skoro cele svoje portfolio odkryl a vieme u neho na com sme. Kolko vsak mame "odbornikov a institucii", ktori neodkryli skoro nic a veselo radia dalej. Tych sa treba obavat. :?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Stockpicking

Príspevok od používateľa JUGGLER »

matusko napísal:Caute,
Uz nejaku dobu investujem pasivne(ETF/bondy), chcel by som s castou portfolia skusit stockpickovat.
Problem je, ze moc neviem ako zacat. Investicny horizont skor dlhsi-nechcem nejako kratkodobo spekulovat.

1)Viete mi odporucit nejaku literaturu? Cital som zatial iba Intelligent Investor a Security Analysis
2)Viete o nejakej skupine CZ/SK ktora sa venuje stockpickingu nejako na volnej nohe?
3)Nejake moje amaterske analyzy som si spravil na niektore akcie, no nikdy nemam pocit, ze je to good enough, aby som spravil rozhodnutie investovat. Myslite, ze ma zmysel zo zaciatku do nejakych pozicii proste ist s tym, ze si to proste vyskusam aj ked niesom na 100% presvedceny, ze je to uzasna investicia?

Chcem na stockpicking pouzit max 10% mojej networth a rozdelit to do 5 akcii. Snazim sa pozerat industry, ktorym aspon trochu rozumiem.
Stockpicking nestačí. Radšej ostaň pri svojom pasívnom investovaní cez ETF a bondy.
Minule som urobil analýzu údajne najlepšieho českého stockpickera Gladiša a vyšlo mi, že absolútne pohorel.
Jeho fond sa za 11 rokov zhodnotil dokopy o +11% a v čase krízy takmer skrachoval pri poklese -85%.
Pritom ten chlapík píše knihy ako vyberať akcie a každý ho pokladá za odborníka...

Háčik je v tom, že v 21 storočí nie je vývoj akciových trhov taký ideálny ako v 20 storočí. To o čom sa píše v knihách už neplatí. Proste ak svoje investície nedokážeš správne načasovať a nebudeš riadiť riziko, tak skončíš pravdepodobne zle.

Never tomu, čo tu píše Ladis. Vyzerá to lákavo keď vypisuje, že DAX urobil 500% za vybranú dekádu. Vyzerá to lákavo, keď vyberá, ktoré akcie ako rástli v ideálnom období. Lenže všetko je nanič keď tie akcie nekúpiš na minimách a nepredáš na maximách. Dal som si tú námahu a nahodil aktuálne akcie LADISA do portfólia.

Výsledok: keby pred 10 rokmi vložil do svojích 24 akcií po 10 000 USD, tak by bol dnes v strate cca -20% ( -50 000 USD). Tá strata by sa mu možno vykompenzovala dividendami ( dividendový priemer je v súčasnosti 2,5% ), ale na druhej strane inflácia za posledných 10 rokov bola 19%.

Scan jeho portfolia nahodím do jeho vlákna.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
lukyaw
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Št 10 05, 2012 11:36 am

Re: Stockpicking

Príspevok od používateľa lukyaw »

JUGGLER: můžeš rozepsat výsledky Gladišova fondu po rokach. Mě vychází tohle:
2004 (4 měsíce) 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015
8,60%, 29,81%, 18,90%, 10,77%, -85,60%, 201,00%, 21,50%, -13,70%, 1,30%, 21,26%, 18,50%, -7,70%, průměr 18,72%/rok
Uvažujete o založení účtu u Lynx? Nabízím $50 bonus na poplatky za obchody. Piště do zpráv.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Stockpicking

Príspevok od používateľa filip glasa »

ako si to pocital?
Aritmeticky priemer?

Ak urobis v jednom roku -85% tak musit nasledne majetok 6-nasobne zhodnotit aby si sa dostal aspon na nulu.

Narychlo som spocital ze Vlstava je asi v 24% strate od zalozenia.

Ono bezne sa to robi tak, ze ked mas brutalnu stratu v hedge fonde, tak sa fond zatvori. O rok si otvoris novy s novou historiou a mas krasne vysledky, lebo tam nie je vidiet ten silny prepad.
Bezno to tak robia vsetci v HF odvetvi.

Gladis si ten fond nechal aj s tym jednym zlym rokom - marketingovo by bolo lepsie, keby sa zachoval ako kazdy iny HF manazer v USA :-)

Ta strata nie je o stockpickingu, ale o leverage a riziku. Mozes byt najlepsi analytik na svete a najlepsi stockpicker, ked na seba zoberies riziko (small cap + micro cap + leverage), tak tak trochu hras vabank. A ked ti nevyjde jeden jediny rok, tak si v riti.
To by sa ti stalo pri hocijakom pristupe - nemusi to byt stockpicking. A mozes byt aj majster sveta a la Niederhoffer.

Len teda ked mas ten zly rok, tak treba fond zatvorit a otvorit si novy jak to urobil par krat majster Niederhoffer :-)
lukyaw
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Št 10 05, 2012 11:36 am

Re: Stockpicking

Príspevok od používateľa lukyaw »

Aritmeticky, popletl sem to. Vychazi to asi na 1,05% rocne, nejakych 13% od zacatku. Me se Gladisovy knizky libily, on sam rika, ze uz jede na mensi riziko, uplne bych ho nezatracoval. Hajek z Topstock je taky dobrej. Pro normalniho smrtelnika, amatera je ale nejlepsi nakoupit indexovy fond nebo etf, ale ne ted :)
Uvažujete o založení účtu u Lynx? Nabízím $50 bonus na poplatky za obchody. Piště do zpráv.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Stockpicking

Príspevok od používateľa JUGGLER »

lukyaw napísal:Aritmeticky, popletl sem to. Vychazi to asi na 1,05% rocne, nejakych 13% od zacatku. Me se Gladisovy knizky libily, on sam rika, ze uz jede na mensi riziko, uplne bych ho nezatracoval. Hajek z Topstock je taky dobrej. Pro normalniho smrtelnika, amatera je ale nejlepsi nakoupit indexovy fond nebo etf, ale ne ted :)
Správne.
Analyzoval som to v tomto vlákne:
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =56&t=5423" onclick="window.open(this.href);return false;

Aj ich zavádzanie, že fond patril medzi najlepšie na svete.
V skutočnosti patrí medzi najslabšie fondy na svete. Aj v zhodnotení , aj vďaka riziku pri tom extrémnom poklese.

Nemám ešte presné výsledky za 2015, ale ani po zmenách, teda za posledných 5 rokov neprekonal SPY (SP500):

2015: cca -5% (kvartálne -0,6..-2,4...-8,1 a +3,4% ) SPY okolo +1,2%
2014: +18,5%...SPY +13,7%
2013: +21,3% ...SPY +32,3%
2012: +1,3% ... SPY +16%
2011: -13,7% ... SPY +2%

Čo sa týka celkovej výkonnosti, najľahšie to vyhodnotíš podľa NAV (net asset value).

NAV na začiatku v roku 2004 bol 1000 CZK. Na konci roka 2015 bol 1138 CZK.
Spolu teda +11%, pričom kurzové rozdiely takmer žiadne. Po poklese teraz v januári je pravdepodobne NAV na nule...čiže bez zhodnotenia.

Sumár vysvedčenia pre Mr. Gladiša:

Fond Vltava po 11 rokoch a 4 mesiacoch dokopy: +11%
SPY za ten čas: +70%
Inflácia za ten čas: 24,5%
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
matusko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2015 1:39 am

Re: Stockpicking

Príspevok od používateľa matusko »

Este 1 vec: Zaujima ma vas nazor na The Motley Fool http://www.fool.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
pripadne ci niekto mate subscription. Dakujem.
Vladimir J
Active Member
Príspevky: 80
Dátum registrácie: St 29 10, 2014 11:05 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Stockpicking

Príspevok od používateľa Vladimir J »

matusko napísal:Este 1 vec: Zaujima ma vas nazor na The Motley Fool http://www.fool.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
pripadne ci niekto mate subscription. Dakujem.
podľa mňa sú dobrí. majú niekoľko newsletterov, poskytujú veľmi dobré odôvodnenia svojich odporúčaní a hlavne všetko trackujú a je jasné ako sa im darí a či to má nejaký zmysel. OKrem toho niekoľko zaujímavých diskusných fór. Ak sa chceš naučiť niečo o tom, ako investovať priamo do individuálnych akcií, MF je dobrý zdroj. Ja od nich čítam 3 newslettre - SA, II, IV.
Vladimir, http://www.peniazesucas.sk/aiailp/" onclick="window.open(this.href);return false;. It is about time in the markets, not timing the markets.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Stockpicking

Príspevok od používateľa JUGGLER »

lukyaw napísal: Inak fakt si myslite, ze v tom nieje ziadna edge? Ako maly investor mozem pozerat akcie aj mensich spolocnosti(ktore su nezaujimave pre HF). To, ze Gladis neporaza index predsa neznamena, ze je to nemozne? Navyse myslim, ze u neho je hlavny dovod ten, ze mal leverage v r 2008(aj ked po 2008 tiez tie vysledky niesu uzasne).
Samotný stock-picking má edge. Aj ja trejdím iba vybrané akcie.
Lenže ľudia sa pýtajú akú knihu majú prečítať aby sa naučili vyberať dobré akcie. A ja tvrdím, že nijakú, lebo samo o sebe to nič neznamená. Môžeš prečítať všetky knihy sveta, byť odborník ako Gladiš a sám vidíš ako mu to pomohlo: neporazil ani benchmarky, ani infláciu, ani len ten cash v banke držaný na termiňákoch.

Nemusíš čítať žiadne knihy ani sa od nikoho učiť. Stačí keď budeš používať sedliacký rozum. Nijakej super akcii sa nedarí večne a cenový vývoj nezávisí len od fundamentov. Výber akcie je len začiatok. Netreba sa sústrediť len na stockpicking, treba vidieť veci komplexne. Oveľa dôležitejší je timing (načasovanie vstupu a výstupu) a takisto kľúčové je riadenie rizika (money a risk manažment).

Gladiš zlyháva z prostého dôvodu: on rozumie akciám, ale nerozumie trhom a riadeniu rizika. Môže to byť dokonca tak, že rozumie všetkému, len to nedokáže realizovať v praxi. Z toho posledného listu akcionárom sa javí akoby predvídal pád trhov v januári.. len zrejme nedokázal urobiť opatrenia, aby sa ochránil pred poklesom. Veď za pár dní uvidíme. On pritom neriadi obrovský multimiliardový fond, manažuje pár desiatok miliónov dolárov. Ten Ján Hájek, čo manažuje fond pre banky , ten to má oveľa ťažšie. Manažuje viac a ked ide o verejné bankové fondy, tam chýbajú možnosti i flexibilita.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
matusko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2015 1:39 am

Re: Stockpicking

Príspevok od používateľa matusko »

@juggler- ake mas ty vysledky z daytradingu?
Este na inu notu: momentalne chcem skusit staz v hedge fonde/ prop. Trading firme- vies nieco odporucit?
Najviac sa mi zatial pozdava toto http://www.janestreet.com" onclick="window.open(this.href);return false; ale bude to dost tazke sa tam dostat.

Inak:
afaik vltava fund ma 2miliardy nie niekolko desiatok m
matusko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2015 1:39 am

Re: Stockpicking

Príspevok od používateľa matusko »

Inak toto forum robi fakt divne veci, moj prispevok na ktory odpovedal juggler tu uz nieje a miesto neho je ten isty prispevok ako na zaciatku threadu(kt. sa pyta na motley fool)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Stockpicking

Príspevok od používateľa JUGGLER »

matusko napísal:Inak toto forum robi fakt divne veci, moj prispevok na ktory odpovedal juggler tu uz nieje a miesto neho je ten isty prispevok ako na zaciatku threadu(kt. sa pyta na motley fool)
To som asi pohnojil ja. Dali mi tu adminovské práva a zmenila sa úprava príspevkov. Bol som zvyknutý opravovať chyby vo svojích príspevkoch a teraz môžem zasahovať do cudzích. Chcel som opraviť môj a omylom som asi zasiahol do tvojho. Prepáč. Dnes som dosť veľa písal a popritom trejdil.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Stockpicking

Príspevok od používateľa JUGGLER »

matusko napísal:@juggler- ake mas ty vysledky z daytradingu?
Este na inu notu: momentalne chcem skusit staz v hedge fonde/ prop. Trading firme- vies nieco odporucit?
Najviac sa mi zatial pozdava toto http://www.janestreet.com" onclick="window.open(this.href);return false; ale bude to dost tazke sa tam dostat.
Inak:
afaik vltava fund ma 2miliardy nie niekolko desiatok m
Výsledky nevytrubujem. Pasívnych investorov by šlak trafil... :wink:
Ja som však malý trader a taký aj ostanem. Moja ambícia je trejdiť max. 7-8 cifier. Teraz som na šestke.
Stáž načo? Ked máš track record, tak sa zaregistruj na fundseeder.com. , alebo covestor.
Tí v janestreet sú quanti. Ak si v tom dobrý a vieš to preukázať, môžem ti dohodiť HF aj u nás.
Ja som len diskrečný trader. Takí už vymierajú. Dnes každý chce, aby za neho trejdil computer.

Vltava má 2 mld? ale CZK. Kolko je to v USD...80 mil. Malý fond. Gladiš ho riadi ako keby mal pod palcom miliardy.
Pozri sa...také manažovanie fondu je odžub na investoroch. Manažér zoberie podiel na zisku, ale celkovo má strašné výsledky. 11% za 11 rokov je neakceptovateľné. Typický príklad je Paulson. V kríze vsadil na pokles a zarobil miliardy. Investori sa na neho vrhli, vsadili miliardy, ale odvtedy im priniesol len trpké straty. Teraz takto zlyháva Ackman.
Ale to sú giganti.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
matusko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2015 1:39 am

Re: Stockpicking

Príspevok od používateľa matusko »

track record praveze nemam-nikdy som netradeoval. Posledne 4 roky hram profesionalne mid/high stakes poker online. No a momentalne sa chcem presunut k tradingu, kedze v tom vidim vacsi potencial(pokerovy trh ide celkom dole). Takze preto ta staz-aby som sa nieco naucil.

S tym Vltava fundom mas pravdu, zdalo sa mi, ze to bolo 2mlrd eur. Takze nj, nieje to moc.
Ja ten HF business vnimam skor ako pracovanie s klientami, nez ako tvorbu nejakej alfy. Ludia maju lepsi pocit, ked vedia, ze sa o ich peniaze staraju profesionali a ze sa tam s tym "nieco robi". A obcas sa teda najde niekto fakt dobry.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Stockpicking

Príspevok od používateľa Airmike »

matusko - uctihodna snaha, urcite v nej pokracuj

Z tou stazou samozrejme dobry napad. otazka naco ? no z mojho pohladu na to aby si sa stal traderom.

do firmy sa nechodi pre peniaze. do firmy sa chodi pre skilly. peniaze si v dnesnej dobe zozenie kazdy. a vacsina tychto akozemanazerov su ludia ktori nikdy neboli a nebudu tradermi. ale fondy si zakladaju smahom ruky
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"