Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jpeg
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 17 03, 2013 3:04 pm
Has thanked: 4 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník ( +AMD )

Príspevok od používateľa jpeg »

Neviem, ja by som nešiel.
Nemusí to platiť , ale...
Citujem "Trading by JUGGLER"
V tradingu platí staré známe: ,,buy on rumors, sell on news,,. Táto stará burzová pravda hovorí o ideálnom načasovaní obchodu. V doslovnom preklade znie kupuj, keď sa šíria fámy a predávaj, keď vyjde správa. Ale môžeme to interpretovať aj tak, že ,, kupuj v predstihu a predávaj, keď nakupujú davy,,.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

To platí pre momentum trading. Pri investovaní je to zložitejšie. Keď všetko pôjde dobre, tak to môže ísť tak ako si naplánoval Martin: na konci 2017 cena 20...o 2-3 roky možno aj 50-100.

Teraz sú v cene všetky tie vysoké očakávania. Že sa nové produkty uchytia, že budú prudko stúpať tržby a že sa AMD dostane do zisku... Ked Adam píše, že je bývalý hráč, tak asi by si teraz kúpil PC s intelom i7 a Nvidiou G-force.
Keď čípy a grafika od AMD budú lepšie a lacnejšie..tak AMD vyhraje. Cena akcie bude rásť.

Zaujímavé na Adamovi je, že má AMD, Nvidiu aj Intel. Teda všetky tri, ktoré si teraz budú konkurovať. Ak AMD získa zašlú slávu a bude stúpať, tak INTC a NVDA by mali klesať..prinajlepšom stagnovať. Budú ako spojené nádoby, hoci sa trh zväčšuje a hardvér obnovuje. Všetko závisí aj od toho ako dlho bude mať AMD top produkty. Ja to neviem porovnať, akurát si pametám, že volakedy som sa rozhodoval medzi AMD a INTC a medzi NVDA a ATI...ale vtedy boli všetci top. Posledné roky to bolo jednoznačne len Intel a Nvidia...ale verím, že Martin vie s čím ide AMD na trh a že to správne odhaduje. Ak AMD naplní očakávania a bude mať lepšie a zároveň lacnejšie produkty...tak pôjde dalej hore.

Takže na budúci týždeň prídu nové čípy a budeme sledovať objednávky a tržby..Od toho sa bude všetko odvíjať. Ja sa v podrobnostiach nevyznám...napríklad minule som čítal, že tie AMD čípy nemusia byť vhodné pre OS Window7. Ak by to tak bolo, tak polovica PC má teraz W7 a možno to ovplyvní objednávky. Ja neviem. Pre mňa ako pre trejdera je to krásny príbeh bottomfishingu, ked si Martin všimol akciu, ktorú si trh nevšímal... ktorá bola na dne a pri ktorej zistil, že príde s novými top produktami. To je alfa a omega úspechu. Teraz je všetko v cene...akcia je relatívne drahá a pôjde vyššie iba ked sa naplnia vysoké očakávania. Ak sa nenaplnia, bude problém. Tu už nejde o to či je to dobrá, alebo zlá investícia..tu sú info už v cene a trh teraz rozhodne, či optimizmus a nákupy budú pokračovať. Ak budú, cena pôjde hore zo ziskami... Je to jednoduché ako facka. INTC má cenu 36 a zisk na akciu 2,80...má problémy s rastom. NVDA má cenu 115, zisk ako INTC, ale ten zisk jej rastie. Ona je tiež relatívne drahá. AMD zisk nemá zatiaľ žiadny, len mu klesá strata..a tržby stagnujú. Nič sa zatial nezmenilo, len cena stúpla z 2 na 14. Teraz sa adekvátne musia zmeniť aj fundamenty. Keď sa v zisku dostane na úroven konkurencie, tak cenovo sa im vyrovná...takže happy story môže byť aj 50-100.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jpeg
Active Member
Príspevky: 131
Dátum registrácie: Ne 17 03, 2013 3:04 pm
Has thanked: 4 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník ( +AMD )

Príspevok od používateľa jpeg »

S tým samozrejme súhlasím. Ja som ten citát s tvoho článku použil skôr na reakciu, ktorú napísal v inom vlákne.

Re: Investicia £30 000 + £1000 mesacne
Poslaťod Adammd » 22 Feb 2017, 19:50

Tak som sa uz na to nedokazal pozerat a nevydrzal...

o 15:21 GMT.....AMD 2600ks@$ 14.175

tak, a nech nezerem :D

Mam zainvestovanych £40 000, chvilu dam pokoj :wink:
Adammd
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Čaute.

Predražená NVDA dnes dostala 2 downgrady a je -9%. Aj ona však prinesie nové čípy o 2-3 mesiace. Trh však už začína zohľadňovať konkurenciu od AMD.

AMD dnes klesá súbežne s odvetvím a trhom (odvetvie je pod tlakom kvôli NVDA, trh celkovo koriguje ).

Objavujú sa však komentáre, že môže vzniknúť cenová vojna medzi Intelom a AMD. Som prekvapený, že nové čípy od AMD sa budú predávať za polovičnú cenu porovnatelných čípov od Intelu.


Chip maker Advanced Micro Devices Inc. released details Wednesday on its forthcoming Ryzen chip, including pricing that has the potential to set off a price war with its big rival, Intel Corp.

AMD said the first three chips based on its highly anticipated Zen architecture will be launched March 2 for the desktop PC and gaming market, with the most powerful chip in the lineup priced at half of what Intel INTC charges for a similarly configured chip.

Chief Executive Lisa Su said at an event Wednesday in San Francisco that AMD had one goal in mind when it was developing the new chips. “We wanted to disrupt the PC market, we wanted to bring innovation, choice and performance to as many people as possible,” she said.

Its highest-performance chip, called the Ryzen 7 1800X, with 8 cores, is priced at $499, which the company compared to a similarly configured 8-core, 16-thread Intel Core i7-6900K, at $1,000. “More performance, half the price,” Su said. AMD’s other two Ryzen chips are priced slightly below Intel’s chips, she said. The Ryzen 7 1700X will be priced at $399, versus Intel’s pricing of a comparable chip for $425, and the Ryzen 7 1700 will be priced at $329, versus $350 for a comparable chip from Intel, AMD said.

AMD shares have soared it the past few months as investors have big hopes for the company’s new chip family, which Su said was “truly our best product lineup in over a decade.” But the real hope for investors is AMD’s foray again into the server and data-center market, where as Bernstein Research analyst Stacy Rasgon noted, the company currently has less than .2% market share.

The biggest incremental opportunity could be in servers, but that takes longer,”

AMD said it will launch its Naples chip for data centers in the second quarter, along with two other chips based on the Zen architecture. Investors will be waiting to see AMD’s financial results for proof that 2017 will be “an incredible year.”

AMD shares have gained 625% in the last 12 months, while Intel shares have gained 25%. The S&P 500 has gained 23% in the same time frame.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník ( +AMD )

Príspevok od používateľa iceberg8 »

AMD by spachalo samovrazdu, keby nebola pre WIN7, nedavno to zmenili (zaciatok FEB) a budu plne podporovane aj na Win7
microsoft tiez.. ale on pacha samovrazdu uz par rokov, ale ludia mu to zeru... sa divim ze nepadli na hubu, mohli by...


AMD shares have gained 625% in the last 12 months, while Intel shares have gained 25%. The S&P 500 has gained 23% in the same time frame.

hesky, lenze tych 25% pre intel viac ako 625% pre AMD :D o 23% na SP500 ani netreba hovorit...
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Analýzy k AMD...dávam sem len len úvod...v linke dole je 17 strán analýz. Ak z toho vyčítate niečo užitočné, napr. či má AMD šancu dosiahnúť takú ziskovosť ako INTC a NVDA ( obidve majú eps cca 2,80 )...tak si urobíme obraz, či má šancu dosiahnúť cenu 50-100 :wink:

CPU market
AMD is prepared to compete with Intel in the high-end CPU market, however, with its new Ryzen desktop processors, which are due to launch on March 2, 2017, followed by server processors Naples in 2Q17. The company aims to regain its lost market share in the PC space by following a low-cost, high-volume strategy.

AMD is tapping the declining PC (personal computer) market, however, while Intel is moving away from it. While AMD’s Ryzen may not pump up PC demand, it could help the company gain some share from Intel, which owns more than 80% share in the PC processor market.

GPU market
AMD is also looking to gain market share in the high-end GPU space, with its Radeon 500 series Vega GPUs, which are thought to compete well with Nvidia’s high-end Geforce GTX 1080 and the future GTX 1080 Ti. AMD’s Vega GPUs are expected to come in the market by the end of 2Q17.

Not only is AMD investing in new products, it’s also looking to expand its licensing business. It has filed a patent lawsuit against four companies: LG, Vizio, MediaTek, and Sigma Designs—for using its GPU technologies. It’s also demanding a ban on the products that use its technology in the US.

17 strán analýz: http://marketrealist.com/2017/02/inside ... s-in-2017/" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pozerám, čo nové na trhoch po Trumpovom prejave a vidím, že pri AMD je publikovaná analýza s odhadmi ceny:

- forecast dil. EPS of $0.41 FY’17 and $1.30 for FY’18.
- 12-month AMD price target at $20.42 and 24-month price target at $29.89.

- čiže ak všetko pôjde ideálne, tak možná cena na konci 2017 cca 20 USD a na konci 2018 cca 30 USD

http://seekingalpha.com/article/4050559 ... initiation" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozor. Treba si uvedomiť , že tieto očakávania sú z veľkej časti už v cene akcie. Cena stúpla za 1 rok z 2 USD na 15.
Čiže cena je už pomaly taká akoby malo AMD zisk projektovaný o 1-2 roky. Aj keď ten zisk AMD dosiahne, pre rast ceny bude dôležitá projekcia ďalšieho rastu. Čiže bude extrémne dôležité, aby zisky a tržby AMD rástli dlhodobo...nielen 2 roky. Nestačí, že AMD bude mať teraz 1-2 roky konkurenčnú výhodu. AMD si bude musieť tú výhodu udržiavať celé roky. Som zvedavý, či sa im to podarí.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
mm1809
Silver Member *
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Ut 28 06, 2016 4:28 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 30 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa mm1809 »

Ryzen vracia AMD späť. Musíte ho ale vyťažiť, inak s Intelom prehráva
http://www.dsl.sk/article.php?article=19483&title=" onclick="window.open(this.href);return false;
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

v rozhovore Peter Balint spomina ako shortoval AMD http://ako-investovat.sk/clanok/1386/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Trumpeta1978
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4291
Dátum registrácie: Ut 28 03, 2017 9:05 pm
Has thanked: 414 times
Been thanked: 334 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Trumpeta1978 »

moj skromny laicky nazor na AMD je ze je to riadne zadlzena firma ktorej dalsi rast ceny akcie je nepravdepodobny,
jeden zo znakov je seria velkych insider sellov poslednych mesiacov. Ten doterajsi rast ceny je neadekvatne hype a skor ci neskor bude nasledovat pád. Ti co na tom zarobili mali velke stastie na urovni gamblera.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Uvidíme 1 mája (zverejnenie kvartálnych výsledkov ). Ja v tom zadlžení nevidím problém..pri 5 mld tržieb to nie je zlé. Insideri tiež až tak nepredávajú...treba ich pochopiť, zbohatli na opciách, tak nejaké milióny kešujú... jediný pozoruhodný predaj bol Mubadala director...akcionár, ktorý pustil 45 mil. akcií.

Mňa skôr znepokojuje, že nadšenie big guys nejak vyprchalo..viac fondov vybralo zisk a short interest narastá ( koncom jan 100 mil..koncom marca 110 mil ). Goldmani prekvapili zo svojím SELL a tgt 11..buď si robia tradičný biznis a predtým shortli, alebo na niečo čakajú...napr. taký offering ako spravilo AMD v septembri pri polovičnej cene ( získali 1 mld.) ten poslal akcie dole o 20%. Ja sa skôr obávam poklesu trhov, sklamanie z Q1 tiež prichádza do úvahy...Valuation je fakt biedna pri očakávaných 0,08 eps tohto roku a 0,30 na budúci...forward P/E 44 (vs. 30 odvetvie )a P/B 30 (vs. priemer cca 3). Čiže to hlavné je už v cene (+600% rast ceny) a fundamenty teraz musia dobehnúť cenu ...to Wall Street nemá rád.

No uvidíme 1 mája večer. Minule to bolo najprv sklamanie a cena padla z 10,50 na 9,50...po tlačovke však býci zvíťazili a akcia zavrela next day +16%. Takže bol pekný pohyb 25% ( 9,50-12 ). Ak bude zverejnenie dobré ( z posledných 4 bolo 3 x dobré), tak short squeeze môže pekne vyhnať cenu. Ak by sa tak stalo, tak ten long nemusí vydržat tak ako vydržal v minulosti... Blíži sa máj a niečo visí v lufte..už sa ani nespolieham na moje technické signály..len sa divím, že trhy sú teraz tlačené dole. V úvode earnings sezóny je to dosť nevídaná vec... velké banky máme už vonku a nasledujúce 2 týždne budú patriť pýche Ameriky: technologickým gigantom. Tak som zvedavý...ked už toto nerozhecuje trhy k 2400, tak do jesene asi nič...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
petok
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: So 06 08, 2011 11:52 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa petok »

JUGGLER napísal:...jediný pozoruhodný predaj bol Mubadala director...akcionár, ktorý pustil 45 mil. akcií.
...Goldmani prekvapili zo svojím SELL a tgt 11..buď si robia tradičný biznis a predtým shortli, alebo na niečo čakajú...
Abu Dhabi fond Mubadala urobili obchod s Goldman Sachs, 3.3. im predal 45mil akcii AMD v hodnote 613,35mil USD, cena za akciu 13,63 USD. Urobili to preto, lebo maju uplatnovat opcie na nakup akcii AMD po 5,98 USD ale to je podmienene tym, ze nenadobudnu viac ako 19,99% AMD. Je to zamotany obchod, Mubadala tych predanych 45mil akcii moze neskor odkupit od Goldman Sachs. Goldman Sachs dna 6.4. vydal odporucanie sell. Mne z toho vychadza spekulacia, aby Mubadala mohli uplatnit opcie po 5,98 a nasledne odkupia naspat 45mil akcii od Goldman Sachs.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

Ale teraz opet stupaju?
Aky to malo vsetko zmysel zhodit cenu na takmer 12$ tym prisprostym vyhlasenim predavat?? Aby plebs v panike predaval nakupene predtym za 15$?

Ja tomu vobec nechapem, mi to pripada, ze cela burza je len naoko pre plebs a velky hraci si robia co chcu, pokutne sa dohovaraju, vsetko je to riadene vratane krachov, kde sa ti velki hraci nabalia este viac a plebs prerobi a tak dokola v 10r. cykloch
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa jogo »

AMD za 10.32$

Obrázok

Mohli by sme pokracovat v analyze tejto akcie? Co bolo v Q1-reporte take hrozne, ze to tak prepadlo?? Vyzera to ako ucebnicovy priklad strategie "Buy the rumor, sell the fakt".
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Tilbur »

Pani, ja Vam len poradim jedno. Nenakupujte AMD najblizsi tyzden, aj ked prikupujete do strat. Tu bolest na pozicii pozna kazdy trader, ktory drzi akcie na zverjenie. Najlepsia moznost je vacsinou zbavit sa pozicie hned na open a prijat stratu.
Z Vasho investorskeho hladiska Vam neviem poradit, ale viem, ze momentum dole je silne a moze pokracovat aj dlhsie.

Inak, co som ja zachytil, sklamali marze.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Istiach »

Mne to pride tak, ze spekulanti pri tom reporte usudili, ze hypetrain dosiel do stanice konecna.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal: Mohli by sme pokracovat v analyze tejto akcie? Co bolo v Q1-reporte take hrozne, ze to tak prepadlo?? Vyzera to ako ucebnicovy priklad strategie "Buy the rumor, sell the fakt".
Analýzu necháme na tých , čo ju držia. Ja som bol pri zverejnení, ale vzhladom na to, že mám teraz sezónu a veľa iných analýz - nechce sa mi pitvať akcie, čo netrejdím.

Zverejnenie bolo podobné ako minule...akurát minule sa prekonala o 1 centík a teraz bola in line. Guide dala podobne o chlp lepší. Minule padla po zverejnení cca 10%, ale po tlačovke sa býči sentiment vrátil a urobila +25%. Včera najprv padla 5%, potom sa vrátila na close cenu, ale odtial znova padala a padala...Po tlačovke pokračoval medvedí sentiment a výsledok je presne opačný ako minule : -25%

Písal som, že pri akciách, čo sú hodne vysoko ...tie sa musia prekonávať, lebo fundamenty musia dobehnúť (najlepšie predbehnúť ) vysoké očakávania. A to sa teraz nestalo...Minule sme boli pred uvedením nových produktov na trh...očakávania boli pred nami. Teraz sa už čakali nejaké konkrétne výsledky. No a tie sklamali...pitvu zverejnenia som nerobil, ani tlačovku nepočúval ( dá sa prečítať transcript ). U mňa bude na kúpu keď sa prepadnú trhy a pôjde ešte nižšie. Dajte vedieť kedy budú nové produkty a tam si dovtedy môžeme zahrať ,,buy the rumor a sell the news,,..

P.S. Vidíte, shorteri, big guys i Peter Bálint ..všetci čo boli medvedi... nakoniec mali pravdu. Ale je to tesná pravda, lebo keby bolo zverejnenie výborné, tak akcia letí hore a shorteri by museli utekať (=kupovať)..to by spôsobilo short squeeze a +25%..

Víťaz toho všetkého je Goldman Sachs, ktorý ako jediný dal SELL a target 11. TRh sa teraz na nich díva ako na bohov a pozorne sleduje, čo daný analytik povie. Takže dám vám najprv výcuc zverejnenia a potom nové info od Goldmana kde znížil target z 11 na 10,60.

Zverejnenie:

Advanced Micro reports EPS in-line, revs in-line; guides Q2 revs mostly above consensus (13.62 +0.32) :
Reports Q1 (Mar) loss of $0.04 per share, excluding non-recurring items, in-line with the Capital IQ Consensus of ($0.04); revenues rose 18.3% year/year to $984 mln vs the $984.4 mln Capital IQ Consensus, driven by higher revenue in both the Computing and Graphics and Enterprise, Embedded, and Semi-Custom business segments. Revenue was down 11 percent sequentially, due primarily to seasonality in both segments. However, Computing and Graphics segment revenue decline was better than seasonal due to the initial sales from high performance Ryzen desktop processors.
Computing and Graphics segment revenue was $593 million, up 29 percent year-over-year and down 1 percent sequentially. The year-over-year increase was driven primarily by higher desktop and graphics processor sales. The sequential decrease was primarily due to a decrease in mobile and graphics processor sales largely offset by initial revenue from high performance Ryzen desktop processors.
Co issues guidance for Q2, sees Q2 revs +14-20% Q/Q to ~$1.12-1.18 bln vs. $1.12 bln Capital IQ Consensus Estimate.

NA DRUHý DEň:

Stifel raises their AMD tgt to $11 from $8 AMD turned in an in-line quarter and revenue guidance beat our and consensus estimates. They see the successful Ryzen launch as removing some near term execution risk. Also, the new server CPU, Naples, and new GPU, Vega, product launches appear to be on schedule. In their view, investors may be disappointed with 2Q17 GM guidance for a slight decline sequentially despite the Ryzen PC processor launch. While they have lifted their estimates, they are maintaining a Hold rating. In their view, the 265% y/y and 20% YTD AMD share price increase priced in a successful new product cycle introduction and expectations for higher GM expansion.
Macquarie downgrades to Underperform.
Goldman reiterates Sell..tgt 10,60

Goldmani:

It was at this time, Goldman Sachs analyst Toshiya Hari issued the firm's contrarian call. On April 6, Hari initiated coverage of AMD with a Sell rating and $11 price target. The stock lost over 6 percent on the day.

The logic behind the call? Shares had already priced in a sharp improvement in its competitive and financial position. Hari predicted the stock underperforming the market after its analyst day in May.


AMD reported an in-line loss of $0.04 per share, failing to post upside the bulls were anticipating.

As noted by CNBC, the analyst singled out second-quarter gross margin guidance as a negative, given that the launch of Ryzen desktop processor in March had heightened expectations.

Hari said shares are currently "priced for perfection" at 33 times his 2019 estimated earnings per share. Accordingly, the analyst recommended investors to stay cautious.

'Show Me' Story

"AMD stock remains a 'show me' story as the market has, in our view, pre-traded the expected improvement in market share, GMs and ultimately EPS," CNBC said, quoting the analyst.

As such, the analyst lowered his price target to $10.60 from $11, while reiterating his Sell rating.


A na tejto linke je podrobnejšia analýza aj z tabulkami. Najlepší server na analýzy zadarmo ( a nájdete tam viac analýz, takisto prepis tlačoviek) je seeking alfa:

https://seekingalpha.com/article/406788 ... rs-buy-now" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa jogo »

to Martin7: Chcem sa ta opytat, odkial si vedel v marci minuleho roku, ze AMD vyvija novu seriu procesorov? Boli to iba informacie z diskusnych for, alebo AMD nieco zverejnovalo na tlacovych konferenciach alebo si to vedel z prace predpokladam, ze robis v IT.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
mm1809
Silver Member *
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Ut 28 06, 2016 4:28 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 30 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa mm1809 »

jogo: Boli to len nepodlozene spravy okolo 2/2016 , vid napr.

https://vrworld.com/2016/02/12/cern-con ... fications/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.techradar.com/news/computing ... pu-1314847" onclick="window.open(this.href);return false;

Inak ked si chces pozriet vymedzene obdobie v pamati google, pouzi, Vyhladavanie - Nastroje - Vlastny rozsah (datumy)
demorez
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: So 20 10, 2012 10:39 pm
Been thanked: 1 time

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa demorez »

AMD o tych procakoch basnil uz roky uz asi od roku 2012 ked nahireovali od Apple Jima Kellera ako slavneho autora uspesnych Athlonov, a hypovali ze robi na niecom velkom. nakoniec sa z AMD potichu vytratil, a isli informacie ze na Zene ani nerobil... Ta informacia fakt tiekla aj z vodovodu, aj pre takych ako ja co v IT vobec nerobia a sleduju to iba konzumersky. urobit investiciu ako martin chcelo hodne velke fanatizmus, lebo akciami AMD vyrazne nepohli ani zmluvy so Sony a Microsoft na dodavku APU do PS4 a XBO, co imho je ovela vacsia bomba ako nejaky Zen.

Podla mna malokto tomu veril ze AMD este dokaze hodit na trh nieco zaujimave, a aj keby dokazal bolo otazne ako to zavazi vzhladom na vseobecny pokles PC segmentu, nabeh ARM aj tam kde predtym nic ine ako x86 sa predstavit nedalo a vseobecnu nasackovanost intelu u velkych hracov ako HP, Dell apod. Trosku v prospech AMD hralo to ze Intel vyrazne stagnoval uz takmer 5 rokov a vyvoj napredoval len velmi pozvolnymi evolucnymi krokmi, ale zasa nie preto ze by intel nevedel, ale nemal dovod, lebo chybala konkurencia. Dokazom je ze intel vedel velmi pruzne zareagovat a uz tento rok chce hodit na trh 6-8 jadrove cpu v mainstreame, priamo proti (Ry)Zenu. AMD je momentalne vystrielane, uz nema nic v zalohe, gpu Vega o ktorom sa hovori uz tiez viac ako rok podla mna vela vody nenamuti nakolko je to produkt pre velmi specificky segment. AMD marketingovo dlhodobo zaostava tak za intelom ako za nvidiou, takze nakoniec je velka pravdepobnost ze bublina splasla a prinajlepsom budu akcie stagnovat alebo dalej klesat.
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Ahojte.

Jogo, presne ako píšeš, na zverejnení výsledkov nebolo nič hrozné. Napriek tomu očakávania boli veľké, investori čakali lepší EPS ako bol. Lenže nové Ryzeny sa predávali len mesiac a bol problém s nedostatkom matičných dosiek takže sa vlastne ešte naplno nepredávali. Toto všetko by spôsobilo pokles o dolár max. dva. Kde je problém som začínal tušiť pri veľkosti volume 270 miliónov. Sú to hry institutional holdings. Mubadala dala AMD koncom februára ultimátum, že chce aby cena akcie do dvoch mesiacov výrazne vyrástla a ak nie, predá svojích zvyšných 97 miliónov akcií. No a ona predala po ER a začala panika a pád. Ako píše Petok, 3. 3. Mubadala odpredala 45 mil. akcií Goldman Sachs (vďaka Petok za túto informáciu, tak presne ako si ju napísal ty sa mi ju nikde nepodarilo nájsť, ak to nie je tajomstvo, vedel by si mi dať zdroj?). Zaujímavé je že Goldman Sachs 3. 3. kúpi 45 mil. akcií a 6. 4. si uvedomí, že tá firma je ešte stratová a hneď veľké zisky nebudú a vydá odporúčanie SELL 11 :-) Zrejme si GS uvedomuje potenciál a chce nakúpiť veľa akcií za nízku cenu. Mne len bolo ľúto, že som kvôli daniam nemohol predať (ešte cca 22 dní) a nakúpiť oveľa viac. Opäť výhoda trejdu.

K tým procesorom: Ja som o tých procesoroch vedel už cca v roku 2011, keď sa ešte len plánovali a videl som, že AMD k nim pristupuje mimoriadne zodpovedne (čo sa v minulosti rozhodne nedalo povedať). Zdroje sú rôzne internetové magazíny napr. české: pctuning.cz, extrahardware.cz, svethardware.cz, v angličtine: anandtech.com, tomshardware.com, bulvárne: fudzilla.com, extremetech.com, wccftec.com, tieto weby majú aj diskusné fóra s touto problematikou, prípadne hardforum.com. Občas musíš čítať aj ten bulvár, len tie informácie ešte overovať inde, resp. brať ich s rezervou. Zaujímavé pre teba nie sú veľké články (to už je Sell the news). Podstatné sú bočné stĺpce, krátke správy čo aká firma chystá a roadmapy produktov! Všeobecne zo skúsenosti môžem povedať, že najpresnejšie informácie sú cca 2 roky pred príchodom na trh. Skôr sú ešte nepresné, neskôr zase marketingovo zkreslené. Ako si sa pýtal, nepracujem s hardvérom, je to len koníček „z mládí“. Ešte musíš o autoroch článkov vedieť, že nie sú objektívny (buď majú akcie jednej firmy, alebo majú dohodu, že budú písať pozitívne a budú mať ako prvý ich produkty na test atď.

Demorez, Jim Keller sa z AMD potichu nevytratil, prišiel do AMD aby navrhol nové procesory, vo februári 2016 jeho práca skončila, tak odišiel do Tesly tak ako bolo dohodnuté. Žiadny fanatik niesom, toto neustále riešia puberťáci medzi sebou na tech fórach a toto ani riešiť nemienim.

Demorez píše: lebo akciami AMD vyrazne nepohli ani zmluvy so Sony a Microsoft na dodavku APU do PS4 a XBO, co imho je ovela vacsia bomba ako nejaky Zen.

Zen je diametrálne podstatnejší ako čipy pre Xbox a PS4. Tento deal s konzolami bol hlavne veľmi vyhodný pre Sony a Microsoft. Konzole musia byť lacné, drahé sú hry. Intel ani Nvidia by to za tie ceny nerobili a AMD na nich zarábalo veľmi málo, dokonca na nich prerábalo. AMD totiž má zmluvu s Global Foundries, že má prednostné právo vyrábať u nich čipy. Za túto exkluzivitu platí AMD GF 100 miliónov USD kvartálne (nie som si teraz celkom istý, či to nie je ročne). Túto zmluvu minulý rok Lisa Su upravila, aby tá suma nebola taká veľká s tým, že občas GF vyrobý niečo aj pre inú firmu. Predstavte si situáciu, že AMD by teraz navrhlo Ryzen a GF im povie: Najbližšie 4 roky sme plne vyťažený, tak príďte potom :-). Čiže AMD robilo čipy pre PS a XBOX hlavne kvôli tomu, aby nemuselo platiť pokutu GF za to, že výrobné linky stoja. V podstate len znižovalo straty. Tu som sa minulý rok obával, či to nie je tunel cez GF a aj preto som nechytil cenu pod dva doláre. Vysvetlilo sa to investíciou číňanov v aprílovom ER, keď akcie urobili +50%. Skoro ma vtedy porazilo, keď vyletia akcie firmy ktorú chcete kúpiť.

PS: na nových konzolách už AMD zarábať bude, XBOX Scorpio by vraj mal stáť 700 dolárov (nepotvrdená informácia), čo je 2x viac ako predchodca XBOX one.

Demorez píše: Dokazom je ze intel vedel velmi pruzne zareagovat a uz tento rok chce hodit na trh 6-8 jadrove cpu v mainstreame, priamo proti (Ry)Zenu. AMD je momentalne vystrielane, uz nema nic v zalohe, gpu Vega o ktorom sa hovori uz tiez viac ako rok podla mna vela vody nenamuti nakolko je to produkt pre velmi specificky segment. AMD marketingovo dlhodobo zaostava tak za intelom ako za nvidiou, takze nakoniec je velka pravdepobnost ze bublina splasla a prinajlepsom budu akcie stagnovat alebo dalej klesat.

Intel bude mať v mainstreame max. 6 jadrá Cofee Lake, v high-ende príde so 4, 6, 8, 10 a 12 jadrom. Intel má kvôli AMD vrásky na čele, koncom roka menil roadmapy produktov 3x. V high-ende prídu Skylake-X a KabyLake-X s prepracovanou L2 a L3 cache. Toto sa rozhodli prepracovať po tom ako videli výkon Ryzenu. AMD plánuje pravdepodobne v Q3 taktiež high-end postavený na chipsete X399. Sem prídu 12 a 16 jadrové čipy. Zaujímavá bude maximálna frekvencia 16 jadra, na skušobných verziách čipov bežali na 3,2 až 3,6 GHz, čo je na 16-jadro super. AMD bude mať najvýkonnejší high-end procesor, deto Naples teda serverový procesor, jedine kde bude pravdepodobne zaostávať bude Vega. Veľmi dôležitý pre AMD je Naples. V serverových procesoroch mal totiž Intel exkluzivitu a teraz mu v tej lukratívnej oblasti bude kafrať AMD. Napríklad cena 24-jadrového Intelu je cca 9000 USD. Si zoberte tie marže. Práve tu ma AMD deal s Microsoftom. Čo potrebuje AMD je dostať procesori k OEM predajcom, tu musí Lisa ešte zapracovať. Inak Ryzeny sa dobre predávajú v európe, USA a extra výborne v Číne, Južnej Kórei, Filipínach a Japonsku.

Rozhodne nie je vystrieľané. Je ešte veľa vecí s ktorými príde. Teraz napríklad kúpili firmu s bezdrôtovými okuliarmi na VR. Ostatné firmy vymýšľajú ruksaky aby si lietal po obývačke s počítačom na chrbte. Je toho oveľa viac. Podstatné je, že AMD má koncepciu (podľa mňa dobrú, keďže som tam investoval, na minimálne 10 rokov dopredu). Jediné v čom s tebou súhlasím je, že AMD má slabý marketing.

PS: Vega bude pravdepodobne predstavená koncom mája.

Záver: Stále to vidím s AMD na koniec roka ružovo , môj price target je cca 20 (ak vydržia trhy).
Pripájam AMD finančné plány. Toto je zároveň dôvod, prečo som nepredal akcie pri 15.55 pri Sell the news. Pekný deň.
Prílohy
amdf.png
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Chris »

Martin7 napísal:Ahojte.
Napríklad cena 24-jadrového Intelu je cca 9000 USD.
Len taky OT: sice neviem ktory myslis, ze stoji 9k USD, ale nedavno som nakupoval 28 vCore (14core) e5 2680v4 a 9k stal cely blade s 2 tymi cpu, teda 56 vCores :lol:
Co pozeram, tak AMD doteraz neprisiel s niecim konkurencie schopnym :)
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa jogo »

Martin7 napísal:Mne len bolo ľúto, že som kvôli daniam nemohol predať (ešte cca 22 dní) a nakúpiť oveľa viac. Opäť výhoda trejdu.


Záver: Stále to vidím s AMD na koniec roka ružovo , môj price target je cca 20 (ak vydržia trhy).
Pripájam AMD finančné plány. Toto je zároveň dôvod, prečo som nepredal akcie pri 15.55 pri Sell the news. Pekný deň.
Keby si bol napisal na forum, ze chces predat akcie a nakupit znova, ale kvoli 22 dnom nemozes(danovy test), tak by som ti poradil kupit mesacne ATM PUT opcie na AMD asi 50 kontraktov. Bol by si poistil zisk a teraz by si mal na nakup dalsich akcii AMD z predaja tychto opcii. Ak by AMD gaplo hore 25%, tak by si zarobil dalsich 20 000$ a tych par tisic $, co by si dal za opcie by ti tento zisk niekolkonasobne nahradil.
Stratil by si jedine vtedy, keby cena AMD stagnovala.
A dodrzal by si danovy test.
Diky za analyzu, budem to dalej sledovat. :)

p.s: Ty mas tusim Fio, tam opcie nenakupis, vsak?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Aurelio »

dobre vravis, vo Fio opcie nemoze :(
Power of Knowledge
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Chris:

Chris píše:
Len taky OT: sice neviem ktory myslis, ze stoji 9k USD, ale nedavno som nakupoval 28 vCore (14core) e5 2680v4 a 9k stal cely blade s 2 tymi cpu, teda 56 vCores
Co pozeram, tak AMD doteraz neprisiel s niecim konkurencie schopnym


Tak napríklad: Intel Xeon E7-8894 V4, doporučená cena: 8.898,- USD.
https://www.digitaltrends.com/computing ... 7-8894-v4/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.anandtech.com/show/11121/int ... t-9000-usd" onclick="window.open(this.href);return false;

Písal som to preto, aký je veľký rozdiel v maržiach medzi serverovými CPU a desktopovými za 200-300 Eur. Toto je trh, ktorý pred tým AMD nemalo obsadený.

K AMD:
Veď píšem, že ešte len prídu, tento kvartál bude uvedený Naples do predaja.
Keď s nimi prípadne prídeš do styku, napíš nejaké skúsenosti. :wink:

Juggler:

Až dnes som si všimol tvoj príspevok nad mojím včerajším. Tie shorty na ktoré si ma upozorňoval, ja viem že budú pokračovať. To sa ešte nedá vyhodnotiť kto mal pravdu a kto nie. Uvidíme na jar 2018. Vidím, že si dal opcie na AMD long. Asi sa to bude chvíľu viesť na 200 MA.

Jogo:

K tým opciam: Viem o týchto možnostiach (ja ich ešte neviem robiť). Už som to dávnejšie riešil s Mikr-om, chcem sa na to pozrieť v lete keď bude trocha času. Je tam veľký potenciál.
U Fio naozaj robiť nejdú. Do budúcna si plánujem otvoriť účet aj v IB práve kvôli opciám, tradingu a efektívnejšiemu nákupu.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Chris »

Really xeon e7 ? Cakal som ze vyberies top triedu, vyber nieco porovnatelne ryzenu. Realny vykon , nie porovnavat pocet jadier ...
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dnes rally AMD po rumore, že Intel licencuje AMD grafiku. Komplikované tým, že má aj Analyst Day a info k novému datacenter čípu EPYC. Po zavretí trhov cena vyskočila až na 13,10.

Lenže po zavretí trhov AMD zamietol, že bola urobená dohoda o licencovaní. Vyzerá to tak, že končí aj analyst day ( v CA čas posunutý o dalšie 4 hodiny ). Buy the rumor sell the news, som zvedavý, či sa cena zajtra vráti ku 12. U seba som mal krátkodobý target na 12...z možnosťou, že to dôjde ku rezistencii 12,45. Keď teraz technickí hráči identifikujú ,,head and shoulders, tak cena by sa mohla chvílu pomotat okolo 12 a potom padnut naspäť k 10. Som zvedavý, či to tak pôjde.
Prílohy
AMD head and shoulders...PNG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Dnes som (dočasne) predal všetkých 5109 akcií AMD za 11.00.

S AMD som však ešte určite neskončil. Pôvodne som rozmýšľal predať ešte minulý týždeň, ale túto noc má byť prezentácia Vegy na Computexe, tak som si povedal, že ešte počkám a predám na sell the news. Lenže ráno futures SP500 ani Nasdaqu nevyzerali vôbec dobre, predpredaj takmer žiadny a TA AMD nevyzerala tiež dobre (nevyzerá dobre už dlhšie) a ja som už nemal chuť pozerať sa ako to po opene (ako posledné 4 dni) ide k 10.70 a potom pomaly späť k 11 a dnes som si nebol istý, či vôbec pôjde späť.
Zároveň sa chystám budúci týždeň na dovolenku (naplánovaná podľa vývoja akcií a programu AMD) a myslím, že by som si ju vôbec neužil s teraz otvorenou pozíciou. I keď sa priznám, neviem čo je horšie, mať akcie, ktoré klesajú, alebo chcieť akcie, ktoré už stúpli :-) Na dovolenke bude dosť obmedzený internet, takže nechcem riskovať. V júny to bude 50:50. Akcie pôjdu možno k 12-ske alebo desiatke. Znova ich predbežne plánujem kúpiť cca k 30.6. k launchu až po júlový earning a držať ich budem pravdepodobne až do vianoc. Tretí a štvrtý kvartál bude určite veľmi silný (možno aj nejaká opcia). Vzhľadom na celkovú situáciu na trhoch a aj AMD plánujem s AMD robiť kratšie obchody bez ohľadu na odvody. AMD je poslednú dobu veľmi manipulovaná akcia, v piatok vytlačená tesne nad 11 kvôli opciám, close 11.005. Viem už dlho že Goldman Sachs bol veľmi nešťastný z poklesu Nvidie na začiatku roka a zúfalo potreboval aby narástla. Tlačil na to aj price targetom 130, ktorý po dosiahnutí zvýšil na 165. Bola tu možnosť, že bude podporovať celé semiconductor odvetvie, kde ako viete keď rastie jedna akcia v odvetvý, ťahá aj ostatné. GS sa však rozhodol vyštvať investorov z AMD a presunúť ich do Nvidie.

Mal som opäť problémy s brokerom. Keď sa predpredaj ledva vyštveral na 11.01 zadal som predaj na 11.00 ale príkaz dorazil na burzu až o 42 minút!!! Keď pokyn konečne dorazil, cena už bola 10.92. Volal som do FIO a nevedeli mi na to nič povedať. Budem im písať sťažnosť. Nakoniec sa mi to predalo po otvorení, to ale cena išla najskôr k 10.90 a už som to len tlačil očami :-) Inak 12 minút po predaji za 11.00 vyletela cena na 11.25. Na porazenie. Chce to naozaj brokera s priamym prístupom na burzu.

Rekapitulácia: 30.5. predaj 5109 akcií AMD za 11.00.
Poplatky: 9,95 nákup, 9,95 predaj, spolu 19,90 USD.
Dane a odvody: 0 (držané viac ako rok)

PS: Proti maximu 15,55 (v predpredaji až 15,62) to vyzerá dosť zle, avšak z pohľadu daní a odvodov je výsledok (čistý zisk) podobný. Stratil som však čas - 3 mesiace rastúcich trhov, ušli mi aj iné príležitosti (najviac mi je ľúto AAOI, ktorá ma veľmi lákala po poklese zo 60 na 40 a mohol som ju kúpiť za peniaze, ktoré by som odvádzal až budúci rok v marci)

Koncom týždňa napíšem ešte k AMD.

Ešte niečo. V piatok Intel doplnil info o nových high end procesoroch a bude aj 16 jadro a dokonca aj 18 jadro. AMD bude mať max 16 jadro. Intel nechce prísť o titul najrýchlejší high end procesor. Podstatne zvýšil takty v single threade oproti predchádzajúcej generácií a budú o niečo výkonnejšie ako AMD Threadrypper a Ryzeny (v single threade). Budú však stáť cca 2x viac ako AMD, takže o predaje AMD netreba mať strach. AMD príde s novými procesormi v polovici budúceho roka takže to bude s výkonom plus-minus cik-cak.

O Vege sa internetom šíria rumors, že príde na trh cca v strede júna. Podľa mňa to nie je pravda, najskôr v júly ale viac pravdepodobný je august. Výrobcovia grafických kariet ešte nemajú ani layouty. Ak náhodou by to pravda bola, budem nakupovať AMD ešte na dovolenke.

Dnešný rast bol zapríčinený aj rumors, že MU chce kúpiť AMD. Toto už minulý rok riešil Cramer (CNBC), lenže on len minulý rok AMD predal už tri krát :-)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa jogo »

Martin7 napísal:Dnes som (dočasne) predal všetkých 5109 akcií AMD za 11.00.

PS: Proti maximu 15,55 (v predpredaji až 15,62) to vyzerá dosť zle, avšak z pohľadu daní a odvodov je výsledok (čistý zisk) podobný. Stratil som však čas - 3 mesiace rastúcich trhov, ušli mi aj iné príležitosti (najviac mi je ľúto AAOI, ktorá ma veľmi lákala po poklese zo 60 na 40 a mohol som ju kúpiť za peniaze, ktoré by som odvádzal až budúci rok v marci)
Pekný zisk adekvátny riziku, ktoré si podstúpil. Gratulujem.
Či si stratil čas, ukáže až čas. :) Lebo pozičný trading resp. aktívny investing, na ktorý sa chystáš, nie je až taký jednoduchý, ako sa na prvý pohľad môže zdať.
Na ľavej strane grafu sa zdá byť všetko jednoduché, ale obchodovať žiaľ musíme na pravej strane grafu.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Martin7 napísal:Dnes som (dočasne) predal všetkých 5109 akcií AMD za 11.00.
Blahoželám ! :D
Každý obchod končí predajom, takže až teraz si môžeš vydýchnúť.
Cítiť z teba, že už si bol pod tlakom. Ale myslím si, že si urobil dobre. AMD, ale takisto celý akciový trh teraz nie sú zaujímavé na nákupy.
Vzhľadom na celkovú situáciu na trhoch a aj AMD plánujem s AMD robiť kratšie obchody bez ohľadu na odvody. AMD je poslednú dobu veľmi manipulovaná akcia, v piatok vytlačená tesne nad 11 kvôli opciám, close 11.005. Viem už dlho že Goldman Sachs bol veľmi nešťastný z poklesu Nvidie na začiatku roka a zúfalo potreboval aby narástla.
Začína byť s Teba špekulant. :) To ťa môže ohroziť, ale takisto posunúť vpred. Spravidla každý z nás skôr či neskôr zaplatí ,,školné,,. Mne sa to stalo až po troch rokoch. Ale poznám aj takého, čo bol po pol roku hotový profík, dnes už je za vodou a nikdy nezažil krízu. Takže držím palce, možno sa staneš ,,výnimkou, ktorá potvrdzuje pravidlo,,.
Mal som opäť problémy s brokerom. Keď sa predpredaj ledva vyštveral na 11.01 zadal som predaj na 11.00 ale príkaz dorazil na burzu až o 42 minút!!! Keď pokyn konečne dorazil, cena už bola 10.92. Volal som do FIO a nevedeli mi na to nič povedať. Budem im písať sťažnosť.
Vykašli sa na nich. Ak chceš trejdiť, prejdi k IB. Ak investovať tak môže byť aj Lynx (majú platformu IB, len vyššie ceny).
Rekapitulácia: 30.5. predaj 5109 akcií AMD za 11.00.
Poplatky: 9,95 nákup, 9,95 predaj, spolu 19,90 USD.
Dane a odvody: 0 (držané viac ako rok)
Rekapituláciu treba nabudúce urobiť ako kompletné vyhodnotenie.
Prosím každého, aby to robil u seba, lebo na mňa je to veľa a ešte to nemusí sedieť. Takže pripomínam všetkým, nech každý vyhodnocuje u seba vo vlákne a kontrola nech je kolektívna.

Teraz to ešte urobím ja a ty to prosím skontroluj a odsúhlas:

Nákup 5109 AMD po 4,02 (20538,20)
Predaj 5109 AMD po 11 (56199)
Rozdiel a teda zisk = 35660,80 – poplatky = 35641 USD

Zisk percentuálne: +173,5% (totálne čistý zisk od začiatku)
Zisk za 2017: 11,34 : 11 = -3%

Ako vidíš, v 2017 to boli len nervy. Škoda, že si kvôli tomu časovému testu nevybral zisk kdesi pri 15. Veď po prvom kvartáli si mal za 2017 krásnych +28%.


VYHODNOTENIE:

Zisk za 2017: -3% (priebežne..kým si 100% v cashi)
Zisk od začiatku = za 1 ROK: +173,5%
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa iceberg8 »

gratulujem.. obdivuhodny obchod. je krasne vidiet, ze ma niekto odvahu na taketo nieco :) a nie len teoreticke slova..
drzim palce aj do buducich obchodov.
Odoslané z počítača
mikr
Gold Member **
Príspevky: 359
Dátum registrácie: Št 18 08, 2016 7:06 pm
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa mikr »

TAK JSEM RÁD, ŽE JSEM VYDRŽEL. PŘECI JEN, JAK SE DISKUTUJE A VŠICHNI PRODÁVAJÍ, TROCHU MĚ TO ŽRALO. DRŽÍM STÁLE AKCIE, A ZBAVIL SE OPCÍ J11P VYPSANÉ ZA 0,90. ZATÍM SE DRŽÍM V CELKEM DOBRÉM ZISKU. CHCI PRODAT ČÁST AŽ KOLEM 12,50$
„Proč si ukládat peníze do banky, když několik bank můžete vlastnit.“
– Nathan Meyer Rothschild
„Složené úročení je osmým divem světa. Ten, kdo mu rozumí na něm vydělá, ten kdo ne, tak ho platí“ - Albert Einstein
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

Vysledok pekny, ale cudujem sa Martinovi, ze AMD predal hned ako bolo mozne(po roku). Preco mysli, ze AMD klesne k 10? Ved ich cakaju masivne predaje, jak v GPU tak CPU sekcii. Treba teraz ako je od zaciatku maja opet mania okolo miningu a GPU su totalne vypredane, Vega bude v novych iMacoch( “most advanced graphics ever in a Mac”), novy 16core, nove serverove CPUs. Na zaciatku dal krasnu analyzu, ale kroky nedodrzal.
Akcie stale drzim, ale inak ani nemozem, na AMD som v strate £12k
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa iceberg8 »

az raz mining padne, som zvedavy, kto bude kupovat tie nove GPU, ked budu stare GPU na bazosi v takom mnozstve, ze bazos bude musiet dokupit server, aby nespadol...
Odoslané z počítača
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

Ano , pamatam si prechodne v bazaroch zaplavu r9 290/x za 2-3k CZ. Nastastie GPU trh nestoji na CZ/SK predajoch. Tu su zanedbatelne cisla. A v zahranici secondhand GPU takmer nikto nekupuje.
Ked mania skonci, bude tu VEGA, preco by si ju nemali kupit, ked budu potrebovat vykon, ktory im Polaris neda(ci uz novy , alebo z bazaru)?
Taktiez je dolezite je ze AMD se podarilo preniknut k OEM predajcom(naposledy HP, kde budu tiez nove VEGy).
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Martin7
Guru Member ****
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: So 19 03, 2016 11:49 am
Been thanked: 184 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Martin7 »

Adam, v prvom rade som rád, že si nepredal a vyzerá to dobre pre teba. Ja som ale písal, že s AMD ešte zďaleka nekončím, rád ho odprevadím až za 100 USD za akciu :-).

AMD som kupoval, keď som si bol na 99% istý, že pôjde prudko hore. Priznám sa, graf som si predstavoval viac ako pekné lineárne stúpanie, nie takéto serpentíny :-). Avšak už v januári akcie klesli z 12 pod 10 a earning bol tak 70:30, že dopadne dobre. Postupne som išiel do väčšieho rizika ako som pôvodne zamýšľal. V januári pokles -15.000, február +25.000 a od marca pokles maximálny jemne cez -30.000. Ono byť ešte tých 15-20 tisíc +- sa dá (zvykol som si), ale už som z toho začínal byť psychicky dosť vyčerpaný. Ale to by som vydržal. Pamätám sa na deň, keď Goldman Sachs dal pricetarget 11 SELL. Akcie sa držali po close niekde okolo 14.20 (bol pokles na trhu), bol predpredaj akcie išli až na 14,65, bola šanca, že v ten deň sa aspoň znova dotknú 15, Microsoft predstavoval Xbox Scorpio na vnútornostiach AMD a nálada bola veľmi pozitívna. V tom začali prudké prepady v predpredaji, akcie klesli behom desať minút na 13,65, pozrel som fóra čo sa deje a nikto nevedel. Asi po 15-tich minútach niekto napísal, že GS dal AMD pricetarget SELL 11. Dovtedy som sa na pricetargetoch akurát zabával a až tam som uvidel silu GS. Bolo úplne jedno v akej situácii AMD je, akcie išli dole. A na toto žiadna analýza nepomôže. Ale aj toto sa dalo zvládnuť. V deň keď som predal bol Computex, pôvodne tu mala byť predstavená Vega a aj uvedená do predaja. Lenže som vedel, že ešte do predaja nepôjde (a zároveň som vedel, že to väčšina investorov nevie) takže nastala situácia 50:50. Boli proste pozitívne informácie a negatívne a akcie sa mohli rozbehnúť oboma smermi podľa toho aká nálada zvíťazí. A ja pri stave -24.000 z maxima som do rizika 50:50 z 56.000 ísť nechcel. Napadlo ma, že som mohol povedzme časť akcií odpredať, ale chcel som mať chvíľu kľud. Ten ale nemám, lebo keď akcie stúpajú a ja nie som v pozícií, je to pre mňa skoro to isté ako byť v pozícií a akcie klesajú. Ešte je tu jedna vec. V Q2 sa mali predávať EPYC (pracovný názov bol Naples) aj Vegy. Ale len Epyc príde v tomto kvartáli aj to až koncom. Čiže môžu byť horšie predajné výsledky za kvartál.

Ja som písal už dávno, že s AMD to vyzerá do budúcna výborne. Ak by však GS zajtra hodil pricetarget SELL 8, tak za tri dni bude AMD na 9 a je úplne jedno ako fantasticky to s ním vyzerá. Osobne si myslím, že už bude smerovať nahor, GS dokupovalo akcie aj v máji (cca 4 milióny).

Som zvedavý, či bude zajtra pokles a ako som písal, plánujem znova vstup, ale už budem kupovať menej akcií. Trhy sa mi zdajú príliš vysoko a nerád by som mal v rukách čierneho Petra ďalších niekoľko rokov a len dúfal, že sa mi vrátia peniaze späť.

Čo sa týka miningu kryptomien z krátkodobého hľadiska to je pre AMD super, lebo všetky grafiky RX 570 a 580 sú beznádejne vypredané, ak ich však AMD nebude stíhať vyrábať a nedostane sa ich dostatok aj ku hráčom, tak to bude do budúcna veľký problém. Hráči si znova viac zvyknú len na Nvidiu.

Sám už dlhšie rozmýšľam nad miningom a akurát pozerám, či budem dostatočne efektívny aj s kartami Nvidia nakoľko AMD sa nebude dať asi tak skoro kúpiť. Predpokladám, že ak by prišla kríza a akcie, nehnuteľnosti atď by začali klesať, kryptomeny by ešte len začali prudko stúpať.
Investícia cca 2000 Eur do takého počítača nie je zlá, maximálne stratím 1000 Eur na amortizácii a inak môžem len získať. Zvažujem ťažbu Ethereum. V podstate je to dobrý hedžing k akciám.

Juggler: Výsledky myslím že sedia, nabudúce to presne vyhotnotím sám. Ďakujem.
If you don´t find a way to make money while you sleep, you will work until you die. Warren Buffett
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Martin7 napísal:
Ja som písal už dávno, že s AMD to vyzerá do budúcna výborne. Ak by však GS zajtra hodil pricetarget SELL 8, tak za tri dni bude AMD na 9 a je úplne jedno ako fantasticky to s ním vyzerá. Osobne si myslím, že už bude smerovať nahor, GS dokupovalo akcie aj v máji (cca 4 milióny).
To o tom dokupe 4 mil. akcii AMD bankou Goldman Sachs moze byt dost irelevantna a zavadzajuca informacia. Nemozes vediet ci v ich celkovej suvahe (cez vlastnene pripadne spriazdnene firmy) nie su v silnom shorte.
Je to ako hrat s diablom poker a namyslat si, ze ma nechal nazriet do jeho kariet.
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

Vcera oficialny launch serverovych EPYC procesorov s oznamenim ich pouzitia velkymi hracmi(HP, Microsfot, atd).
Buduci tyzden launch VEGA kariet.
Uvidime, co to spravi s cenou akcii.

Top analyst Matt Ramsay  navysil price target na 20$.
f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
mikr
Gold Member **
Príspevky: 359
Dátum registrácie: Št 18 08, 2016 7:06 pm
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa mikr »

Já se naštěstí nevyplašil a stále držím. Ještě že sleduji pouze TA.
„Proč si ukládat peníze do banky, když několik bank můžete vlastnit.“
– Nathan Meyer Rothschild
„Složené úročení je osmým divem světa. Ten, kdo mu rozumí na něm vydělá, ten kdo ne, tak ho platí“ - Albert Einstein
Adammd
Guru Member ****
Príspevky: 1825
Dátum registrácie: Ut 11 10, 2016 2:47 pm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 114 times

Re: Investovanie do akcii - začiatočník Martin7 ( +AMD )

Príspevok od používateľa Adammd »

f.i.r.e.
has no top because fiat has no bottom
“There are three classes of people: those who see, those who see when they are shown, and those who do not see.” - Leonardo da Vinci
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"