Hedging a danova optimalizacia pre Value dividend investing

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
romanzavod
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št 31 03, 2016 10:30 am

Hedging a danova optimalizacia pre Value dividend investing

Príspevok od používateľa romanzavod »

Dobry den,

So zaujmom uz dlhy cas pasivne sledujem tuto stranku a forum a dnes som sa rozhodol aktivne sa zapojit a prejst s touto komunitou zopar mojich otaznikov predtym ako sa pustim do realizacia svojho dlhodobeho investicneho planu. Je tu medzi Vami totizto mnoho ostrielanych profesionalov, ktory v tychto oblastiach budu omnoho dalej ako ja a tak si chcem dobre spravit " domacu ulohu" predtym ako sa pustim do realizacie.

PLAN:
Pomaly som zacal budovat dlhdobode (retirement) portfolio high value dividend stocks. Snazim sa mat cca 50% v EUR expozicii ale najkvalitnejsie tituly su aj tak v USA a UK takze sa nevyhnem ani GBP a USD. Investovanie je pravidelne na mesacnej baze. Jedna sa nie o zopar stoviek mesacne ale vyssie sumy takze preto aj moje otazky. Sucasny broker je Fiobanka vzhladom na friendly pristup a slusne poplatky. Vynos z dividend je reinvestovany. Portfolio do 30 titulov cez 6 hlavnych odvetvi.

OTAZKY:

1. Dane zabolia a pri zahranicnom investovani obzvlast. Riesim teraz iba dilemu s dividendami a zrazkovymi danami voci US, UK a Germany. Viem ze sa to riadi zmluvami o zamedzeni dvojiteho zdanenia a povinnost voci nasim DU a zdravotnej poistovni mam pochopenu AVSAK, na ziskanie minimalne zrazkovej dane z USA, Germany a UK je treba nieco vypisovat a ziadat mojho brokera aby neaplikovali vyssie sazdby zrazkovych dani ? Ake su Vase skusenosti a ako to riesite ? Ake su vysky sadzieb pre US, Germany, a UK ?

2. Ked ma niektory titul napr. Royal Dutch Shell viac verzii akcii RDS.A a RDS.B ktore sa oplatia viac z pohladu danoveho rezimu pre nas Slovakov ?

3. Ma zmysel sa nejako zamyslat a riesit zabepecenie menoveho rizika ? Ak ano riesite to ako prakticky ? Teraz sa to u mna tyka len dividend (cca 2,7% p.a. aktualne) ale vo finale za x rokov budem musiet tie pozicie aj predavat a niektore ked sa zmeni fundament biznisu aj ked investujem len fakt to dividend Kings 25+ dividend and value growth. Ked sa totiz pozriem na historicke forex grafy USD/EUR alebo EUR/GBP vzdy ma obleje studeny pot a buduce vyrazne oslabovania USD GPB voci EUR mozu celu vykonnost poslat ta tam... PReto ma zaujima ako Vy profici riesite tuto dilemu a ci sa to vobec nejako efektivne riesit da ak nemam pevne datumy a sumy cash inflows v cudzej mene.... Zial vo finale budem zit v krajine s EUR nakladmi takze USD a GBP ucet ma moze ale nemusi tesit podla toho kde bude aktualne forex

4. Mate nejakych dividined kings favoritov na rok 2016 vzhladom na aktualnu sitaciu a valuacie ? Prikladam zopar mojich favoritov vzhladom na aktualne P/E, PEG, Div Yield, Payout ratio a EPS:

ADM Archer-Daniels
JCI Johnson Controls
CMI Cummins
ABT Abbott Labs
WMT Wal-Mart
GD General Dynam.
FLO Flowers Foods
VZ Verizon Wireless
Weir Group LON:WEIR
Cobham LON:COB

Dakujem velmi pekne za Vas cas a rady. V pripade ak by sa chcel niekto aj osobne stretnut a prediskutovat to budem velmi rad a ozvite sa

Pekny den prajem
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Hedging a danova optimalizacia pre Value dividend invest

Príspevok od používateľa Airmike »

edit - chcel som napisat riesenie, ale nakoniec som si vsimol, ze ty sa pytas na nieco ine a potrebujes komplexnejsie riesenie. tak bude asi lepsie ked ti poradi niekto fundovany :)
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Hedging a danova optimalizacia pre Value dividend invest

Príspevok od používateľa Rokosák »

Riesis druhotne otazky.
Ries ci setrit na dochodok co najskor. Odpoved ano.
Neries dlhodobu investicnu strategiu. Do buducnosti nevidi nikto. Ani rok dopredu. Kolko rokov (desatroci) Ti chyba do penzie?
Riesenie kurzoveho rizika je zbytocne a stoji peniaze.
Dividendove akcie su lepsie ak je nakupna cena nizsia. Neries a kupuj ako si sa vyspal. Ak casom (10-20 rokov) zistis, ze strategia nevynasa zmen filozofiu.
Dividendy su casto zdanovane, nerealizovany vynos (unrealized gains) nie.
Investovanie nie je o analyze v pohodli, ale o pokusoch naostro. V pohodlnej analyze nemas straty ani zisk. Treba skusit.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Hedging a danova optimalizacia pre Value dividend invest

Príspevok od používateľa JUGGLER »

1. nič špeciálne netreba vypisovať. Pri schvalovaní účtu u brokera sú vypísané všetky potrebné formuláre a USA, Germany a UK si sami strhnú zrážkovú daň. Spravidla je to 15%, ale môže to byť aj viac.

2. to je otázka pre teba. Niekde sme to už riešili to RDS.. Ja by som volil tú zrážkovú daň.

3. Stačí ak investuješ USD a EUR 1:1 a nemáš žiadne kurzové riziko. Stúpne dolár, klesne euro...zisk/strata sa budú vyvažovať. Ono tie kurzové rozdiely dlhodobo nie sú veľké...najprv sa prerábalo na dolári, teraz sa na dolári zarába...
Najprv som bol z dolára nešťastný...ale potom, ked už všetci svetoví guruovia predpovedali koniec dolára..tak zrazu je to najlepšia a najperspektívnejšia mena.... V súčasnosti neverím Európe a myslím si, že mať 100% v dolári je oveľa bezpečnejšie ako sa opájať tým, že mám všetko v EUR. V hre je taký scénar, že ak by padol Shengen, tak môže padnúť naše Euro...Nemci a severské krajiny sa oddelia zo svojím eurom a my ostaneme v tomto Eure s južnými štátmi. Kurz by tak rapídne zo dňa na deň klesol. Minimálne treba počkať do leta, ako dopadne Brexit.

Takže moje riešenie: 100% USD, alebo fifty/fifty.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Hedging a danova optimalizacia pre Value dividend invest

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

roman, pre teba by bolo idealne prist na stretavku. Dostanes viac nazorov: http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =56&t=5605" onclick="window.open(this.href);return false;
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"