Akcie a Brexit

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Roz
Silver Member *
Príspevky: 151
Dátum registrácie: Ut 14 06, 2016 10:55 am
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Akcie a Brexit

Príspevok od používateľa Roz »

Mám dilemu. Vlani v lete som podcenil hospodársku situáciu v Číne a investície v akciách mi prepadli zhruba o 20%.

Blíži sa referendum o Brexite. Uvažujem, že by som niektoré investície premiestnil do bezpečnejšieho prístavu, zatiaľ verím prieskumom, že rastúca podpora brexitu odhlasuje NIE Európe. Počítam, že akcie začnú padať. Ale ak odhlasujú ÁNO Európe, tak akcie porastú. Kto rozmýšľa nad akciami v ohľade brexitu? Čo by ste podnikli?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15771
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1381 times

Re: Akcie a Brexit

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ja predpokladám, že aj bez Brexitu padnú akcie v lete okolo -15%. Zaoberám sa len americkými. V Číne by som neinvestoval ani s nožom na krku. :roll:

Good luck.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
polovnik
Silver Member *
Príspevky: 172
Dátum registrácie: Ne 22 02, 2009 6:00 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 5 times

Re: Akcie a Brexit

Príspevok od používateľa polovnik »

JUGGLER napísal:Ja predpokladám, že aj bez Brexitu padnú akcie v lete okolo -15%. Zaoberám sa len americkými. V Číne by som neinvestoval ani s nožom na krku. :roll:

Good luck.
dovol mi hlupu otazku , ani do akcii obchodovanych v usa ? snad tam nejaky dohlad je ?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15771
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 1381 times

Re: Akcie a Brexit

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Myslíš čínske akcie obchodované na burzách v USA? Ani do tých. OBchodujem ich pravidelne, ale nedržal by som ich teraz.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"