small c(r)ap premium

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

small c(r)ap premium

Príspevok od používateľa jonatanus »

pozeram trocha jak skombinovat startupove investovanie s burzou, ved logicky male firmy musia mat lepsi vynos jak velke, kto by inac do nich investoval...

prve co cloveka napadne je, ze tam budu hlavne IPO-a, ale jednak ich tam az tak moc nebude, ked priemerna IPO valuacia je napr. podla tohto clanku $3.68bln, co je nad hranicou small capu, okrem toho je ich okolo 100-300 rocne, co sice uplne neni malo, ale akcii s valuaciou small cap a menej je min. 3000, teda cca polovica burzy...

okrem toho te IPO-a performuju katastrofalne, vid napr. tu.
Nevertheless, the overview consisting of 40 studies from 29 countries shows unambiguously that, with exemption
of few local markets, the phenomenon of long-run underperformance of IPOs has existed over the last three decades all over the world.
druha otazka je, ci nejake small c(r)ap premium vobec este existuje, vid napr. tento clanok
Obrázok

a co to vlastne su za akcie? okrem toho, ze kazda krachujuca akcia sa stane small/micro/nano cap, co je ten zvysok? ci cele to je kvazi-value turnaround firmy? to je ale uplne nieco ine jak startupy... to neni small cap, ale big crap.

KLAMALI NAM? :lol:

idem si to trocha postudovat, snad si s niekym aj trocha podiskutujeme...
skshogun
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Po 22 08, 2016 6:57 pm

Re: small c(r)ap premium

Príspevok od používateľa skshogun »

Nejde len o to, že tí investori tam dávajú pre nich smiešne sumy a berú to ako lotériu? Koľko percent tých firiem neskrachuje a stane sa úspešnými?

Ale asi som len veľa pozeral tohto seriálu: :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=N6Zz-Nkkaxc" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: small c(r)ap premium

Príspevok od používateľa JUGGLER »

IPOa sú na prd. Velkí kúpia zo zľavou a potom sa to nadhodnotené hodí na trh. Prasatá to chvílu podržia a už to ide dole.
Veľkí vyberú zisky , za pol roka predávajú insideri. Máloktoré majú také fundamenty, že splnia, alebo prekonávajú vysoké očakávania...

Ja myslím, že výnos small caps je potenciálne vyšší a pre malých investorov atraktívny, ale nedá sa opierať o priemer trhu. V researchi by som bol selektívny. Určite záleží na odvetvovej + fundamentálnej selekcii a market timingu.

Napr. internetové small caps výrazne outperformovali v internetovej bubline 1998-2000. Potom výrazne downperformovali pri jej prasknutí. Fundamentálne dobré small caps (rastové ) išli výborne po skončení krízy - v období 2001-2003. Vtedy som trejdil veľa small caps a bola to zlatá baňa. V 2004 to už stagnovalo. Outperformovanie podľa mňa určite pokračovalo po ďalšej kríze v 2009...počítam, že také 2-3 roky. Asi by bol zaujímavý research zo zameraním na odvetvia...či napr. bio stocks nemajú väčšiu potenciu a v akej náväznosti. Možno stačí timing podľa sektora ( XLV), alebo odvetvového indexu (NBI). Sú obdobia kedy niektoré odvetvia výrazne outperformujú a iné zase downperformujú. Typickým loserom boli v posledných rokoch OIL stocks , ale zlaté akcie sa napr. pekne odrazili od dna.

Nezávislé od small caps sme tu už objavili a objavujeme niektoré tickery, čo aj dlhodobo outperformujú trh. Napríklad Buffettová BRK, niektoré ETF z nízkovolatilnými akciami, či naposledy objavené hedžované ETNká na volatilitu (tie posledné ale potrebujú aspoň aký-taký market timing ).
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: small c(r)ap premium

Príspevok od používateľa jonatanus »

cca 3200 small cap akcii (<2bln mktcap) zoradeny podla dlzky historie, resp. ipo datumu...

cca 45% akcii je <= rok 2000
cca 60% akcii je <= rok 2006
cca 70% akcii je <= rok 2010
a asi len 15% je z 2014/2015/2016 - teda nieco typu nedavne IPO, ale to mozu byt aj spin offs, atd.

toto startupy rozhodne nesu... su to male firmy, ktore boli s dost velkou pravdepodobnostou niekedy v historii vacsie... teda small crap...

v startupoch sa plati za rast/potencial.. ale preco by niekto platil premium za stanok s hotdogmi, ktory 10 rokov zaraba tych istych 5 korun... teoreticky sice moze lahsie vyrast, ale omnoho lahsie aj skrachovat...

urcite sa v tej kope sracek budu dat najst aj nake diamanty, ale celkovo to teda neni ziaden zazrak...
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: small c(r)ap premium

Príspevok od používateľa jonatanus »

tak obcas sa najde aj nieco taketo v tych srackach... equally weighted to moze mat dost vplyv, aj ked jak tie akcie prechadzam, to su same sracky 2 tyzdne pred delistovanim...

http://www.marketwatch.com/story/allerg ... 2016-09-20" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: small c(r)ap premium

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Paráda :)

To musel byť krvavý deň pre shorterov. :roll:

Asi pred rokom sme tu mali podobnú, čo vyletela z 2-3 USD na 35.
Aj tá bola BIO a hore ju vyniesol short squeeze potom, čo ju pred krachom zachránil vlastný CEO (rozhodol sa do nej investovať a stať majoritným akcionárom).

Možno by stál zato screening všetkých BIO čo v poslednej dobe dosiahli all time low, alebo 52 W low. Ďalšie kritérium by bolo, že ich all time high bolo kedysi 20 x vyššie. A potom každú jednu podrobiť individuálnej analýze, či má fundamenty a potenciál. Bol by som zvedavý ako by performovalo také portfólio 10 ,,najlepších,, kandidátov. zaujímavé je to, že pri každej z nich môže byť max strata 100% investície, ale zisk aj 500-1000%. Možno by pár winnerov dokázalo dvihnúť performance celej group.

Minulého roku som robil taký experiment na penny stocks OTC. Držal som také portfólio a vždy som predal len tie, ktoré vyskočili hore. Po pol roku som to zavrel, lebo to nemalo efekt. Penny stocks sú však total shits, na 90% podvodné schémy kde sa obohacujú na tom, že nemusia hlásiť dillution + robia pump and dump. Po ďalšom polroku takmer všetky skončili ako bezcenné.

U BIO akcií listovaných na Nasdaqu , Nyse to môže byť iné kafé. Pouvažujem na screeningu a zostavení aspoň jedného pozorovacieho portfólia. Môj edge by mal byť aj v tom, že som študoval medicínu - rozumiem pojmom.

P.S. ALL: ak by niekto mal záujem urobiť taký screening, čiže širší výber... som ochotný urobiť analýzu + užší výber + nahádzať to do pozorovacich portfólii + sledovať performance. Ak by to aj neperformovalo ako celok, možno natrafíme na dobré individuálne akcie. Ako príklad uvádzam AMDA, ktorú práve trejdím a písal som o nej.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: small c(r)ap premium

Príspevok od používateľa Tilbur »

Ahoj,

vyfiltroval som biotech 0-10% od 52w low. Denny volume nad 100K, cena max.1/10 z dosiahnuteho maxima.

Tu je vysledok:
http://www.finviz.com/screener.ashx?v=2 ... &o=perfytd" onclick="window.open(this.href);return false;

Som skor skepticky, ale modelovo skusit mozeme.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: small c(r)ap premium

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Paráda. :) Pozriem to cez víkend.

ATNM,AVEO,CERU,CXRX,CYTR,DNAI,IMUC,MNKD,ONTX,PLX
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: small c(r)ap premium

Príspevok od používateľa jonatanus »

dneska opacny pripad
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: small c(r)ap premium

Príspevok od používateľa jonatanus »

inac, pokial cely kos tychto srackovych akcii ma performance na urovni sp500 (resp. teoreticky mal mat lepsi), tak myslim, ze by tam mala byt sanca najst v tych hovnach aspon polohovna. asi tazko lepsie ocenime google alebo apple voci milion fondom, ale teto srackove small crap akcie, nelikvidne, s cenou casto pod $10, by mali byt omnoho castejsie zle ocenene.

mozno ten biotech, mozno nieco ine, nejaky potenical by tam byt mal...

aj ked je otazka, kolko takych akcii treba drzat koli diverzifikacii a co take portfolio spravi v roku 2008, troska to zavana gladisom (-90%)....
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: small c(r)ap premium

Príspevok od používateľa jonatanus »

PLBC - turnaround, v zisku, mktcap 50mil (nano), p/e 7.5, mierny rast
nepozeral som podrobne, mozno tam bude zopar hacikov, okrem prakticky nulovej likvidity
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: small c(r)ap premium

Príspevok od používateľa jonatanus »

dnesny este-vcera-nano-cap:
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: small c(r)ap premium

Príspevok od používateľa JUGGLER »

MSTX ...a clinical-stage biopharmaceutical company... lead product candidate is vepoloxamer

Padla po správe, že vývoj jej nosného lieku zlyhal ..reports Phase 3 clinical study of its investigational new drug vepoloxamer did not meet its primary efficacy endpoint...

HTCH je akvizičný príbeh... Pred rokom ponuka k akvizícii od japonského TDK za cenu 3,60 . Na grafe vidno gap k tej cene a ako sa tam drží (plynie lehota na posúdenie úradmi). Potom ju začal vyšetrovať Protimonopolný úrad a hrozilo, že akvizícia padne..a teraz happy end ...úrady to schválili a akvizícia za 4 USD.


Tilbur: pozeral som, prečo ti nevyhodilo AMDA. Tá ide po 1USD a niekedy šla po 120. Zistil som, že to je iné odvetvie: Medical Appliances & Equipment - commercial-stage biomaterial company. Pozerám, že tie BIO, čo vedia tak prudko padnúť sú väčšinou clinical-stage biopharmaceutical...Cez víkend pozriem o čo by sme ešte rozšírili screening...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: small c(r)ap premium

Príspevok od používateľa Tilbur »

AMDA mi nedalo,pretoze je prekvapujuco cca 60% nad 52w min.Som si to pozeral uz pri prvom screeningu.Podmienkou bolo 0-10% nad minimom.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: small c(r)ap premium

Príspevok od používateľa JUGGLER »

tilbur napísal:Podmienkou bolo 0-10% nad minimom.
To treba zrušiť. Ked max. bolo 120 a teraz šla 0,50-1,00.. tak to nie je podstatné. Kludne nech je tých akcií hoc aj 100, ja zúžim výber po individuálnej analýze.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: small c(r)ap premium

Príspevok od používateľa Tilbur »

Juggler, nieco som spravil /co islo/, ale pripada mi to ako pohrebisko...

http://www.finviz.com/screener.ashx?v=2 ... w&o=sma200" onclick="window.open(this.href);return false;

Cize su micro caps do 300mln, volume cez 100K/den, aspon 15% nad 52w low, vsetky pod 200SMA a podla toho su aj zoradene.
Vyselektoval som cely Healthcare, nielen biotech.Podla mna je dolezite, aby akcia bola nad 1$, ale neuplatnil som tento filter, lebo by mi nevyhodilo napr. AMDA.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: small c(r)ap premium

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Super. Dík. :D Optimálny počet. Ja to už preriedim a nahodim do portfolia. Dám ti vedieť.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: small c(r)ap premium

Príspevok od používateľa jonatanus »

TST uz je zase nano cap, sleduje niekto? celki sranda co sa tam posledne roky deje... vyzera to neskutocne lacno, akorat je tam investor s $55 million liquidation preference (momentalny market cap $38mil, z toho $28mil cash :D ) a management nevyzera, ze by velmi tusil jak organicky vyrast... plus cramer, ktory na to uplne serie...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: small c(r)ap premium

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jonatanus napísal:TST uz je zase nano cap, sleduje niekto? celki sranda co sa tam posledne roky deje... vyzera to neskutocne lacno, akorat je tam investor s $55 million liquidation preference (momentalny market cap $38mil, z toho $28mil cash :D ) a management nevyzera, ze by velmi tusil jak organicky vyrast... plus cramer, ktory na to uplne serie...

Preberali sme to tu, ale neviem už kde...Cramer mal vyše 70 tisíc platiacich subscriberov...ale jeho portfólio a tipy začali ísť dole vodou. Urobili analýzy a zistili, že ani dlhodobo nedokázal poraziť SP500....Posledné tri roky sú pre neho úplná katastrofa, takisto klesla jeho sledovanosť v CNBC.
Prílohy
JIM CRAMER.PNG
JIM Cramer TV ratings.jpg
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: small c(r)ap premium

Príspevok od používateľa jonatanus »

toto sice uz neni smallcap ($7b), ale paradny graf.. obycajna pizzerka
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: small c(r)ap premium

Príspevok od používateľa Tilbur »

Som vyfiltroval zopar podobnych akcii. Su zoradene vzostupne podla trhovej kapitalizacie.
Grafy jak cez kopirak.

http://www.finviz.com/screener.ashx?v=2 ... ,MMAC,IART" onclick="window.open(this.href);return false;

Pri korekciach by som sa sustredil skor na nakup takychto titulov, nie tych, co dosahuju 52tyzdnove minima.
Skusim spravit virtualne portfolio a za nejaky cas to porovnat s vynosom SPY alebo IWM.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: small c(r)ap premium

Príspevok od používateľa jonatanus »

parada... ako si ich vyfiltroval?

skusam nejake statistiky, v tych datach je kopec chyb, ale celkovo to asi sedi a neni to velka slava (vid obrazok).
je to od zaciatku 2011 do konca 2015, podla marketcapu v tom 2011, kolko akcii v akej kapitalizacii skoncilo na nule (delisted), kolko % skoncilo plusom a kolko minusom...

toto su nanocap akcie (v 2011) co spravili aspon 500% a este stale su listovane:
http://finviz.com/screener.ashx?v=211&t ... D&ta=0&p=m" onclick="window.open(this.href);return false;

te grafy nesu moc krasne, to bude chcet velmi silne nervy hento vysedet :D

este treba brat do uvahy, ze je to 2011->2015(6) teda silny bull market, statistika 2004->2008(9) by vyzerala asi "trocha" horsie...

cely ten nano cap by mal byt zalozeny na tom, ze su to uplne sracky, ale je tam zopar raketovych akcii (1000%+) a tie by mali pokryt straty a este aj nieco zarobit navyse, nieco dost vela... ale zatial to vobec tak uzasne nevyzera...

micro a small cap bude snad na tom lepsie, aj ked podla teorie by ten nano cap mal byt najziskovejsi..

plus ako som povedal, te data su divne, asi skusim este ine...
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: small c(r)ap premium

Príspevok od používateľa jonatanus »

market cap tych nano akcii v 2011: 33,701mil -> tie iste akcie v 2015: 57,848mil => 70% za 5 rokov

(teraz som si neni isty ci v tych nano akciach nesu zahrnute aj otc-cka, musim to pozret)
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: small c(r)ap premium

Príspevok od používateľa Tilbur »

parada... ako si ich vyfiltroval?
Zobral som si akcie zoradene podla ich 1 rocnej vykonnosti /Perf Year/.

Potom som pozeral mesacne grafy, aby bol trend dlhodoby. Vsetko su to akcie, ktore rastli za posledny rok o viac ako 25%.

Tu je este jeden screen, kde si chlapik vyselektoval najlepsie akcie podla posleneho kartalneho zverejnenia /beat and rises/
http://www.finviz.com/screener.ashx?v=2 ... =marketcap" onclick="window.open(this.href);return false;
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: small c(r)ap premium

Príspevok od používateľa jonatanus »

zobral som nano akcie (<$50mil) zo zaciatku 2016 (604 akcii) a spocital YTD vynos:

priemer equally-weighted: 12.87% (vs russell 2k eqw 13.24%)
priemer mktcap-weighted: 6.64% (vs russell 2k 10.19%)
median: -1.31%
zhodnotenie nad 100%: 53x
zhodnotenie nad 300%: 10x
zhodnotenie pod -50%: 54x
zhodnotenie pod -90%: 15x
zhodnotenie >0%: 287
zhodnotenie <0%: 315

toto by mali byt cca dobre data, rucne som kontroloval grafy, kde vychadzali extremy.
trejdovatelne to samozrejme neni vobec, to su casto grafy ala morseovka s volume 1000 apod.
zaver je vlastne najhorsi mozny, ze to neni ani uplne na hovno, ani uplne uzasne.
a na tomto robit nejake backtesty nema velky zmysel, v datach je kopa chyb, bohvieco je realne tradovatelne, atd.
asi by bolo lepsie pozret vynosy micro/small cap fondov...

Kód: Vybrať všetko

MPET	981.38%
MGT	552.17%
EMMS	521.88%
HMNY	443.17%
CCCR	411.02%
SVBL	400.00%
GLBS	383.10%
AXU	362.04%
BGI	361.96%
PRGN	353.13%
VRTA	268.63%
SKY	266.16%
THM	254.15%
XRA	253.74%
TGD	253.62%
AMCF	222.58%
VGZ	218.81%
ESNC	215.79%
UNXL	208.29%
RADA	207.04%
AUMN	202.30%
MGN	195.04%
LEU	194.70%
OPTT	186.67%
AKER	183.47%
RLOC	178.79%
KGJI	177.24%
LTRE	176.71%
NSPH	176.14%
MCEP	164.04%
ULTR	157.33%
SITO	157.21%
TRX	156.60%
ELMD	149.47%
NSLP	140.00%
CLUB	136.97%
ARCW	130.91%
SGOC	130.77%
DGSE	124.21%
FSI	116.08%
PDEX	115.25%
CALI	114.89%
GBR	114.79%
ASM	114.42%
NBY	114.36%
HNR	114.12%
NVFY	112.78%
OTIV	111.13%
BWEN	111.06%
PW	105.72%
ARGS	104.33%
ATEC	101.94%
NAK	101.21%
NCQ	97.81%
EMAN	96.43%
APT	96.00%
GV	95.48%
EMITF	94.03%
RESN	92.08%
ATV	91.91%
IGC	91.63%
EMXX	87.81%
USEG	86.60%
SEED	85.24%
PRKR	83.26%
PQ	83.00%
AAU	79.94%
ESSX	79.01%
PZG	77.88%
IPDN	77.75%
BIOL	77.15%
ACFN	77.14%
EVI	76.74%
AXR	75.63%
RPRX	75.21%
MGH	73.09%
ROIA	72.12%
HNSN	71.24%
DRAM	71.21%
CETX	69.92%
AMS	69.02%
BXC	68.87%
ROYL	67.60%
GRVY	67.41%
SORL	66.01%
SSN	65.56%
ENG	63.92%
CADC	63.55%
BIOD	63.46%
LOAN	62.19%
LTBR	62.00%
AWX	59.79%
KONE	59.77%
SPHS	59.55%
ITUS	59.47%
CRVP	56.90%
NTL	55.96%
MBII	55.45%
TCPI	55.44%
BDR	55.00%
SMT	54.61%
IDN	54.55%
ASUR	52.99%
CSPI	52.31%
NFEC	52.05%
ECT	51.66%
IEC	51.53%
MARA	51.25%
SPU	50.74%
WMLP	49.75%
PPSI	49.37%
APWC	49.02%
RCG	48.89%
ERS	48.14%
RELV	46.80%
LEDS	45.95%
AAMC	45.93%
CUO	45.82%
CNYD	45.25%
SVT	45.18%
GMO	44.95%
ZX	44.32%
JVA	43.90%
XPL	43.72%
TSRI	42.96%
PRPH	42.67%
SSY	42.56%
YUMA	42.11%
AEHR	42.02%
OPXA	41.54%
CPHI	40.22%
ONVI	40.05%
PESI	40.05%
CHCI	39.71%
NLST	38.64%
GROW	38.46%
FNJN	38.26%
MDVX	38.18%
DAIO	38.10%
GWGH	37.11%
UAMY	35.26%
GTWN	35.12%
STRM	34.75%
SINO	34.50%
CASI	34.38%
MXPT	33.63%
ALXA	33.57%
LIVE	33.56%
HH	32.97%
LUNA	32.41%
KEQU	31.59%
NTIP	31.58%
DPW	31.51%
SBSA	31.48%
MTSL	31.38%
OBCI	31.31%
BVA	31.04%
LTRX	30.97%
CGNT	30.23%
TRT	30.11%
SSFN	29.52%
VSCP	29.49%
VIRC	29.43%
BDMS	28.89%
MXC	28.48%
VOC	28.46%
CERC	28.36%
JCTCF	28.22%
CARV	26.93%
CVR	24.48%
WHLM	24.47%
CTIB	24.45%
ISDR	24.31%
THST	24.14%
VBFC	23.68%
BEBE	23.49%
TORM	22.32%
CERE	22.15%
DSWL	21.68%
EOX	21.24%
PNTR	21.19%
CHNR	21.17%
QUMU	21.03%
BSPM	21.00%
STXS	20.93%
ENRJ	20.77%
AETI	20.48%
FMD	19.95%
PFBX	19.78%
OIIM	19.15%
ZHNE	19.01%
LGL	18.92%
VGGL	18.78%
GVP	18.75%
KUTV	18.60%
PLBC	18.09%
MFRI	18.04%
BNSO	17.91%
IPCI	17.82%
CCUR	17.78%
CZFC	17.56%
TAIT	17.53%
HEB	17.53%
DDE	17.38%
NVET	17.01%
OPHC	16.94%
NHLD	16.67%
CZWI	16.17%
EBMT	16.15%
INS	16.10%
RTTR	15.88%
RLJE	15.60%
ISSC	15.58%
WEBK	15.53%
FFNM	15.45%
IDSA	15.32%
JOEZ	15.29%
STDY	14.84%
MOC	14.72%
MTR	14.67%
THLD	14.61%
WGBS	14.47%
JXSB	14.12%
PBIB	13.99%
WVVI	13.84%
PYDS	13.57%
RMGN	13.33%
NSEC	13.11%
ASTC	13.07%
DLHC	12.86%
MCUR	12.60%
AFCB	12.12%
GRR	11.70%
CFBK	11.36%
OBAS	11.35%
OMEX	11.11%
ENSV	11.11%
SIEB	10.85%
SOFO	10.67%
MIND	10.63%
INVE	10.55%
DXR	9.93%
CAPR	8.99%
MHH	8.96%
HMG	8.81%
BDL	8.66%
APPY	8.61%
HUSA	8.19%
MGCD	7.95%
HFBL	7.13%
WAYN	7.12%
NXTD	7.08%
GAI	6.67%
SAJA	6.40%
ISNS	6.30%
IHT	6.25%
EGI	5.98%
BIOC	5.80%
KOSS	5.66%
BOSC	5.64%
VRTB	4.87%
BORN	4.79%
FLL	4.79%
BYFC	4.64%
VTNR	4.55%
CKX	4.23%
SGRP	3.92%
ANDA	3.79%
CTHR	3.57%
TKF	3.21%
MCOX	3.17%
MSN	3.04%
EAGL	2.80%
AEY	2.76%
CPHC	2.63%
PIH	2.61%
CNLM	2.51%
GGAC	2.45%
EQS	2.24%
CHEK	2.12%
EDUC	1.76%
CPST	1.43%
TLR	1.15%
IOT	0.94%
MELA	0.90%
JTPY	0.37%
SGB	0.31%
CBAY	0.00%
LINC	0.00%
REE	-0.07%
BLVD	-0.10%
ICCC	-0.13%
CART	-0.16%
CYRX	-0.23%
CASM	-0.56%
TOPS	-0.62%
CHLN	-0.67%
CLWT	-0.76%
WHZ	-0.88%
AVNW	-0.98%
EEI	-0.98%
MELR	-1.20%
KIQ	-1.42%
WVFC	-1.46%
WTT	-1.74%
IBIO	-1.79%
OSN	-2.19%
SWSH	-2.38%
SNTA	-2.56%
SPP	-2.88%
VIDE	-2.97%
CVSL	-3.03%
WPCS	-3.24%
TGC	-3.33%
FRD	-3.44%
DRWI	-3.55%
SUMR	-3.59%
EGT	-3.66%
CAW	-3.85%
ELSE	-3.88%
ATLC	-4.06%
EQFN	-4.09%
IKNX	-4.14%
HBK	-4.21%
NSYS	-4.38%
ATEA	-4.44%
AIII	-4.70%
ARTW	-5.16%
KOOL	-5.21%
ARCI	-5.43%
KTOV	-5.71%
DOM	-5.88%
PBCP	-5.98%
PFIN	-6.33%
SYPR	-6.42%
ETRM	-6.61%
INTT	-6.62%
EVK	-6.69%
RAND	-6.89%
PERF	-6.97%
TPI	-7.19%
HPJ	-7.33%
DSS	-7.35%
OXGN	-7.47%
OCC	-8.13%
CJJD	-8.47%
CYCC	-8.83%
XNY	-8.98%
GSI	-9.02%
FORD	-9.46%
ELON	-9.57%
LPTN	-9.75%
CIDM	-9.96%
SMTX	-10.32%
UQM	-10.35%
DGLY	-10.44%
MYOS	-11.29%
UUU	-11.90%
IFMI	-12.07%
DYNT	-12.16%
JAXB	-12.17%
HIHO	-12.32%
OPGN	-12.63%
MNDO	-12.65%
SPDC	-12.70%
HSGX	-12.86%
BRN	-13.30%
NVGN	-13.40%
GLBZ	-13.62%
WSCI	-13.79%
BVSN	-13.83%
SDPI	-13.99%
TRCH	-14.15%
GRH	-14.29%
RCON	-15.22%
OXBR	-15.56%
ADK	-15.66%
NTEC	-15.86%
PTN	-16.07%
DXM	-16.46%
FPP	-16.92%
SEV	-17.10%
NEOT	-17.27%
ELTK	-17.32%
NTN	-17.50%
LIQT	-17.65%
HART	-17.89%
BLFS	-17.97%
FHCO	-18.62%
IIN	-19.00%
UWN	-19.11%
CDRB	-19.40%
AHPI	-19.50%
YOD	-19.58%
SHIP	-20.00%
BONT	-20.00%
HRT	-20.07%
GIGM	-20.13%
ISIG	-20.21%
VRNG	-20.24%
AXN	-20.67%
MICT	-21.43%
CLDN	-21.77%
CTRV	-22.08%
ESEA	-22.35%
PRAN	-22.42%
TIK	-22.47%
TIGR	-23.12%
CBAK	-23.13%
CVM	-23.27%
TCCO	-23.41%
DAVE	-23.63%
TAS	-23.94%
MTBC	-24.17%
SMLR	-24.22%
CPAH	-24.32%
AEZS	-24.33%
GEVO	-24.35%
FTEK	-24.87%
TC	-25.00%
VICL	-25.12%
ACY	-25.51%
CNET	-26.87%
OCLS	-26.96%
MARPS	-27.18%
GYRO	-27.39%
SCON	-27.62%
SGMA	-27.76%
QBAK	-27.92%
SMSI	-28.08%
NURO	-28.28%
CANF	-28.42%
RIBT	-28.91%
CDTI	-29.15%
ONP	-29.17%
CYAN	-29.72%
LIME	-29.86%
BLIN	-29.90%
ONCS	-29.96%
EFUT	-30.55%
CNTF	-30.63%
EVAR	-31.11%
PED	-31.21%
ADGE	-31.25%
CLNT	-31.47%
DHRM	-32.80%
ATRM	-33.77%
ESES	-33.87%
SGNL	-34.49%
EVOK	-34.85%
ROSG	-34.96%
XTLB	-35.46%
STLY	-35.84%
GENE	-36.19%
ETAK	-37.04%
STRI	-37.04%
LPTH	-37.10%
GLOW	-37.69%
PHMD	-37.78%
VISN	-37.84%
ACUR	-38.00%
EYEG	-38.69%
BASI	-38.82%
OTEL	-38.98%
QCCO	-39.04%
FFHL	-39.47%
CETC	-39.99%
CLSN	-40.10%
ESMC	-40.57%
CYTX	-41.18%
WGA	-41.43%
ACST	-41.57%
RBCN	-41.67%
GDP	-41.69%
ACI	-41.72%
LLEX	-41.83%
ABAC	-41.94%
NETE	-42.02%
GALT	-42.16%
HELI	-42.20%
REDF	-42.42%
GIGA	-42.59%
ABIO	-42.80%
LBIX	-43.17%
MEIL	-43.38%
DYSL	-43.72%
TOF	-44.60%
MDSY	-44.94%
ATLS	-45.26%
PSTR	-45.69%
SMIT	-45.69%
ALN	-45.90%
ARO	-46.04%
ENZN	-46.04%
COOL	-46.47%
SYRX	-46.49%
HTGM	-46.56%
ZAZA	-46.58%
CGIX	-46.97%
CPSH	-47.12%
TOR	-47.36%
VLTC	-48.00%
ECTE	-48.06%
CAPN	-48.32%
MCZ	-48.43%
CREG	-48.88%
PVA	-49.07%
HOTR	-49.17%
HTBX	-49.18%
NES	-49.61%
INVT	-50.31%
ROKA	-51.21%
RLOG	-51.88%
BLPH	-52.03%
FES	-53.59%
OHGI	-53.66%
VSR	-53.72%
CSBR	-53.78%
AMDA	-53.94%
BNTC	-53.98%
JAGX	-54.22%
CBLI	-54.44%
TEAR	-54.68%
SPEX	-55.04%
FSNN	-55.21%
SKBI	-56.00%
RXII	-56.54%
QKLS	-57.14%
CAS	-57.33%
GBIM	-57.36%
RFIL	-57.50%
ATOS	-58.33%
PBM	-58.50%
WRES	-59.05%
CSUN	-59.09%
VII	-60.26%
SSH	-60.74%
VKTX	-61.88%
CBIO	-61.98%
IFON	-62.03%
CCCL	-62.24%
THTI	-62.49%
APHB	-63.32%
OGXI	-63.64%
CLRB	-63.67%
APRI	-64.02%
IMNP	-64.43%
MPO	-64.85%
STAF	-64.99%
PTSX	-65.57%
BGMD	-65.75%
DCTH	-65.76%
RBY	-65.93%
BIND	-65.94%
COYN	-66.02%
MOLG	-66.57%
MOKO	-66.62%
ZSAN	-67.11%
PRXI	-67.69%
LEI	-67.95%
MBLX	-68.26%
CRTN	-68.47%
IMUC	-69.04%
CBMX	-72.63%
BPMX	-73.17%
ONTX	-73.85%
BSI	-74.36%
JGW	-75.00%
TBIO	-75.87%
EAC	-76.59%
GNVC	-77.17%
URRE	-78.85%
STEM	-79.00%
RGSE	-79.68%
CRDS	-80.84%
GLRI	-81.43%
FWM	-81.67%
LIQD	-81.82%
TWER	-82.37%
PSUN	-82.79%
ACPW	-83.66%
FREE	-84.37%
ASTI	-84.48%
GBSN	-85.59%
XGTI	-87.13%
ICLD	-88.10%
QTWW	-89.04%
DAKP	-89.18%
PRSN	-89.58%
TLOG	-90.20%
NSPR	-90.92%
NRX	-91.25%
BBLU	-91.80%
SFXE	-93.42%
COSI	-93.52%
SKLN	-94.96%
RCAP	-95.76%
RITT	-96.99%
SAEX	-97.23%
AMCO	-97.52%
AXPW	-99.59%
RCPI	-99.62%
FNRG	-99.75%
VPCO	-99.98%
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: small c(r)ap premium

Príspevok od používateľa JUGGLER »

tilbur napísal:Juggler, nieco som spravil /co islo/, ale pripada mi to ako pohrebisko...

http://www.finviz.com/screener.ashx?v=2 ... w&o=sma200" onclick="window.open(this.href);return false;

Cize su micro caps do 300mln, volume cez 100K/den, aspon 15% nad 52w low, vsetky pod 200SMA a podla toho su aj zoradene.
Vyselektoval som cely Healthcare, nielen biotech.Podla mna je dolezite, aby akcia bola nad 1$, ale neuplatnil som tento filter, lebo by mi nevyhodilo napr. AMDA.
Super. Dík. :D Optimálny počet. Ja to už preriedim a nahodim do portfolia. Dám ti vedieť.
Tilbur:

Tak som to konečne urobil. Vyšlo presne 10 firiem...nahodil som to do finviz portfolia, presne za 100 000 USD.
Uvidíme, som však dosť sklamaný. Je to naozaj pohrebisko. Asi to nebude fungovať.

http://finviz.com/screener.ashx?v=211&t ... ,STEM,TRXC" onclick="window.open(this.href);return false;

Všetko zlé je však na niečo dobré...popritom, ked som prechádzal firmu za firmou objavil som iné súvislosti na ktorých by sa dalo veľmi dobre zarobiť. Musíme však urobiť nový screening a možno aj backtesting. Mne však teraz začína earnings sezóna - predpokladám, že 1 mesiac budem veľmi zaneprázdnený. Zapísal som si tie veci a keď máš záujem, prebrali by sme to súkromne po mojej sezóne.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: small c(r)ap premium

Príspevok od používateľa Tilbur »

Budeme sledovat, ako sa Ti podarilo vyfiltrovat najlepsie z najhorsieho.
Skusim sledovat aj tie zvysne, ktore neboli tebou vyselektovane. Ja som pri tomto dostal tiez napad, ako by sa niektore biotech dali obchodovat. Skusim vyselektovat zopar a nahodime to do dalsieho fiktivneho portfolia.

So screeningom Ti pomozem. S backtestingom by mozno mohol Myk, ak sa mu bude chciet.

Zvysok preberieme po vysledkovej sezone.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: small c(r)ap premium

Príspevok od používateľa Tilbur »

Som sam zvedavy, co z toho bude:
Tu je long:
http://finviz.com/screener.ashx?v=211&t ... ,TXMD,VNDA" onclick="window.open(this.href);return false;

Tu short:
http://finviz.com/screener.ashx?v=211&t ... ,HZNP,XLRN" onclick="window.open(this.href);return false;

Vyhodnotim v koncom Februara 2017
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: small c(r)ap premium

Príspevok od používateľa radvan »

pekny paper ... size premium je len potom, co mali trhy naprd performance ... inak ziadne size premium neni ...

https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm ... id=2845610" onclick="window.open(this.href);return false;

"Over the 1960-2014 period, we find that the equity size premium is pervasively positive, sizable, and statistically significant solely over periods that follow a high-risk month; defined as a month that ends with the expected market volatility being in its top quintile. Following the other lower-risk months, the size premium is essentially zero and statistically insignificant. Conditional CAPM alphas for Small-minus-Big (SMB) long/short portfolio returns also exhibit a very similar risk-based contingent variation. Our results indicate a nonlinear positive intertemporal risk-return relation for the equity size premium, seemingly attributed to high-risk episodes where small-cap stocks face relatively higher market volatility-, default-, and illiquidity-risk. Our findings suggest support for: (1) Hahn-Lee’s (2006) and Kapadia’s (2011) view that default risk has a role for understanding the size premium, (2) Acharya-Pedersen’s (2005) implication that illiquidity shocks can predict higher future returns, and (3) Ang et al’s (2006) view that stocks with a more negative sensitivity to market volatility innovations should have a higher risk premium."
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: small c(r)ap premium

Príspevok od používateľa jonatanus »

tak tu mame ~1000%.. len trebalo kupit na dne a vydrzat :D

edit: dneska zatial dalsich +40%
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: small c(r)ap premium

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Neviem či ste si všimli, ale minulý týždeň tu dal Jonatanus jednu zaujímavú akciu: DRYS.
Bola to akcia, ktorá spravila zhruba +1000%...z ceny 5 na 50.
Ja som napísal k tomu príspevok...server však spadol a všetko sa stratilo.

DRYS urobil v krátkej dobe pohyby, aké som v živote nevidel.
Najprv spravil +1000% z 5 na 50. Ked som urobil analýzu, zistil som že je to firma na pokraji bankrotu, ktorá si neplní záväzky a je manipulovaná gréckym miliardárom, ktorý s ňou robí kadejaké čachre. Naposledy bola po reverznom splite 15:1, čím sa počet akcií na trhu znížil na neuveritelných 1,2 milióna. Bol na nej pomerne velký short interest a tak squeezovala a squeezovala a nepomáhalo ani to, že ju niekolkokrát haltli.

Najprv som ju chcel shortnúť cez opcie, ale po splite už nebola optionable. Pri cene 60 som si povedal, že ju budem brať postupne na normálny short, ale nebola shortovatelná , lebo broker nemal akcie. Na druhý deň mi broker dal vedieť , že má akcie, ale DRYS bol haltnutý pri cene cca 125 ! Bol haltnutý celé hodiny a v tom čase bol v podstate up +2500 % !!!

Po halte už otvorila akcia o polovicu nižšie a včera sa trejdovala po 9. Dnes ďalej padala a cena je už v podstate tam kde to všetko začalo. Medzitým si pomohla offeringom, ale to sa predpokladalo.

Prednedávnom sme rozoberali mohutný short squeeze na nejakej bio akcii z 5 na 35, čo pri nej kopa shorterov zahučalo. DRYS ju prekonal: neuveriteľný pohyb +2500% a potom späť dole. :roll:
Prílohy
DRYS.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: small c(r)ap premium

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: a je manipulovaná gréckym miliardárom, ktorý s ňou robí kadejaké čachre.
Nazorny priklad, ako si s akciou, ktora ma market kapitalizaciu 6.6 mil USD, urobi miliardar co chce, kedy chce a ako chce. Nehral by som teda s nim poker-trading... :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: small c(r)ap premium

Príspevok od používateľa Tilbur »

Ahojte,
som zachytil tento rast jednej akcie a spomenul som si na toto vlakno:

Obrázok

Slubil som, ze na konci roka vyhodnotim zostavene portfolia. Zaradil som si vsetky tuto:
https://goo.gl/dZxKgy" onclick="window.open(this.href);return false;
Jednotlive portfolia su v oddelenych zalozkach.

1, Portfolio rastovych akcii: Zatial je horsie ako vykonnost SPY a lebo IWM, preto by som to chcel skusat dalej, ci sa vyhoda tejto myslienky prejavi v dlhodobejsom horizonte. Pocas kvartalu ma vyhodilo na SL z cca 30% pozicii, co je dost vela. Necakal som az tolko akcii pod 200SMA. Na konci roka som tam nahodil opat metodou selekcie grafov dalsie tituly, aby bola opat zainvestovanost 100%. Uvidime, ako dalej.

2, Biotech long: Mal som k dispozicii celkom dobru databazu opcnych aktivit. Vyberal som biotech akcie s expiraciou opcii tusim do konca februara tohoto roka a vacsimi call poziciami. Portfolio je v pluse, ale tiez som cakal lepsie.

3, Biotech Short: Ked som selektoval opcie, narazil som na viac akcii s uz exiprovanymi put opciami, ktore sa dost prepadli. Preto som do neho zaradil par kusov. Vzorka je mala, ale toto by mohlo fungovat. Na druhej strane mozu byt put opcie kupovane ako poistka na kurzotvornu udalost.

4, Juglgerov vyber boitech: Tak ako som si myslel. Celkom dobry odpad a ani jedna akcia to nevytiahla cez +100%. Este som si pre zaujimavost spravil aj modelove portfolio akcii, ktore Juggler nezaradil a to skoncilo niekde na urovni -2%. Ak som dobre zachytil vsetky tie splity.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: small c(r)ap premium

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ahoj.

..and winner is....BIOTECH SHORT :wink:

...a to je presne to, čo som si všimol minule:

,,uvidíme, som však dosť sklamaný. Je to naozaj pohrebisko. Asi to nebude fungovať. Všetko zlé je však na niečo dobré...popritom, ked som prechádzal firmu za firmou objavil som iné súvislosti na ktorých by sa dalo zarobiť.,,

Zase mi začína earnings sezóna, ale už to nechcem odkladať. Posielam ti SS z návrhom parametrov na screening.

Dobrá práca. Dík. :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"