financnik.cz

Trading s opciami, derivátmi, futures a hedžovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
laty
Silver Member *
Príspevky: 279
Dátum registrácie: Št 17 07, 2008 5:44 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: financnik.cz

Príspevok od používateľa laty »

Mala poznamocka k "equity krivke aspon za 2 roky". Naco Vam to bude? Aka bude jej vypovedna hodnota? Tak ako sa lahko obchoduje na lavej strane grafu, tak aj krivka sa da jednoducho namalovat.

K financnikom: ja sa im nedivim. Bol som na ich opcnom kurze. Cca 80% ludi pred kurzom nechapala ani zakladne pojmy z opcii, velku cast seminara zabili vysvetlovanim zakladov pretoze sa ludia na ne neustale pytali. A staaale dokola, a ked uz vedia co, kde a kam klikat tak sa v diskusiach riesia technicke problemy. No nevyuzite takuto prilezitost a nenastudujte si zaklady a ak ste naviac zrucnejsi s PC tak hura do ucenia obchodovania, vacsina zacinajucich ludi sa dalej aj tak nikdy nedostane.
Farm Profi-Výroba diskov, špeciálnych kolies a dvojmontáží. Predaj pneumatík a duší pre poľnohospodársku, lesnú, stavebnú a komunálnu techniku.

Kultivačné kolesá
Traktorové dvojmontáže
Predaj pneumatík na poľnohospodárske, lesné a stavebné stroje
pitr77
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi 06 03, 2009 10:05 am

Re: financnik.cz

Príspevok od používateľa pitr77 »

Mne bude ich equity na nic :( ! Ponukaju kurzy, kde treba zaplatit 5.000 Kc, takze ich skutocne obchodovanie by mali niecim realnym zdokladovat, trebars aj vypisom uctu alebo aspon equity! Nemyslim, ze by si mohli dovolit "nacmarat" len tak nejaku equity, pretoze su pod tlakom verejnosti a myslim, ze aj pod tlakom kontrolnych uradov. Otazka z ich strany "na co vam to bude?", je len vyhovorka. Takze equity od nich nebude, pretoze nevedie zdokladovat svoje obchodovanie. Zavana to len tymi kurzami za 5 k a predajom knih.
laty
Silver Member *
Príspevky: 279
Dátum registrácie: Št 17 07, 2008 5:44 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: financnik.cz

Príspevok od používateľa laty »

pitr77 napísal:Mne bude ich equity na nic :( ! Ponukaju kurzy, kde treba zaplatit 5.000 Kc, takze ich skutocne obchodovanie by mali niecim realnym zdokladovat, trebars aj vypisom uctu alebo aspon equity! Nemyslim, ze by si mohli dovolit "nacmarat" len tak nejaku equity, pretoze su pod tlakom verejnosti a myslim, ze aj pod tlakom kontrolnych uradov. Otazka z ich strany "na co vam to bude?", je len vyhovorka. Takze equity od nich nebude, pretoze nevedie zdokladovat svoje obchodovanie. Zavana to len tymi kurzami za 5 k a predajom knih.
Aky tlak verejnosti? Forum je cenzurovane a ine fora nedosahuju ani zdaleka ich navstevnost.
Ake kontrolne urady? Pravo robit seminare a kreslit si ziskove krivky ma len ten, kto na trhoch zarobil? Ufff. Je to na ludoch, ci na ich seminare chodia alebo nie. Aj tak vacsina ludi riesi same hovadiny, typu ako zmenim farbu v platforme, ako spravim taku a taku tabulku v excely a pre nich su financnici dostatocny zdroj informacii.
Farm Profi-Výroba diskov, špeciálnych kolies a dvojmontáží. Predaj pneumatík a duší pre poľnohospodársku, lesnú, stavebnú a komunálnu techniku.

Kultivačné kolesá
Traktorové dvojmontáže
Predaj pneumatík na poľnohospodárske, lesné a stavebné stroje
robopol
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Ut 20 01, 2009 11:59 am

Re: financnik.cz

Príspevok od používateľa robopol »

hehe,

Iba slepý hrbáč nevidí, že finančník je o kurzoch, natieraju med okolu huby, to je tak všetko. No ale tak to v živote chodí, že dobrého je málo a zvyšok je pre masu. Masa sa rada nechá školiť a potom si ide otestovať a vyskúšať šálok rannej kávy :)
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: financnik.cz

Príspevok od používateľa jonatanus »

nemam slov
http://www.financnik.cz/komodity/zkusen ... cyklu.html" onclick="window.open(this.href);return false;
ricmund
Gold Member **
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Št 12 07, 2007 2:24 pm

Re: financnik.cz

Príspevok od používateľa ricmund »

jonatanus napísal:nemam slov
http://www.financnik.cz/komodity/zkusen ... cyklu.html" onclick="window.open(this.href);return false;
No dobře tohle je hustý :) , ale na druhou stranu spousta obchodníku s TA využívá více méně nějaký soft., který se snaží ukázat dno a vrchol (a tam může být i CCI indikátory), ale chápu, že tak je to napsaný v tom odkazu je to velká kravina :wink:
robopol
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Ut 20 01, 2009 11:59 am

Re: financnik.cz

Príspevok od používateľa robopol »

No tak video je ozaj výberové, pre hlucho-nemých-kreativcov :)
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: financnik.cz

Príspevok od používateľa Lobista »

to najlepsie je na konci -- cykly se stale meni :D -- cize inak povedane, cela ta metoda je vlastne nanic :D .
laty
Silver Member *
Príspevky: 279
Dátum registrácie: Št 17 07, 2008 5:44 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: financnik.cz

Príspevok od používateľa laty »

Pozreli ste uz novy cesky web venovany forex-u? fxstreet.cz. Nazor si utvorte sami.

Mne sa otvara rybicka vo vrecku, ked pocujem o dlhorocnom uspesnom obchodnikovi, ktory ma 27r.
Farm Profi-Výroba diskov, špeciálnych kolies a dvojmontáží. Predaj pneumatík a duší pre poľnohospodársku, lesnú, stavebnú a komunálnu techniku.

Kultivačné kolesá
Traktorové dvojmontáže
Predaj pneumatík na poľnohospodárske, lesné a stavebné stroje
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: financnik.cz

Príspevok od používateľa filip glasa »

"nezávislý", ale ponúka kurzy:
http://fxstreet.cz/odborne-kurzy.html" onclick="window.open(this.href);return false;

inak má knihu - od toho istého autora, ako má aj Turek z czechwealthu.

---edit---

díky za tip, našiel som tamtú knihu a pridal do eshopu:
http://www.polica.sk/jak-se-stat-forexo ... -8799.html" onclick="window.open(this.href);return false;
laty
Silver Member *
Príspevky: 279
Dátum registrácie: Št 17 07, 2008 5:44 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: financnik.cz

Príspevok od používateľa laty »

Spoluautor tej knihy je jeden zo zakladatelov noveho webu a on je ten dlhorocny skuseny a uspesny 22r!!! (nie 27r) trader a spravca sukromneho fondu.

Pre zaujimavost:
http://www.czechwealth.cz/trading-blog- ... j-hartman/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://czechwealth.cz/forum/udalosti--- ... j-hartman/" onclick="window.open(this.href);return false;
Farm Profi-Výroba diskov, špeciálnych kolies a dvojmontáží. Predaj pneumatík a duší pre poľnohospodársku, lesnú, stavebnú a komunálnu techniku.

Kultivačné kolesá
Traktorové dvojmontáže
Predaj pneumatík na poľnohospodárske, lesné a stavebné stroje
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: financnik.cz

Príspevok od používateľa filip glasa »

22 rokov? fúha. No to som to s tou knižkou prehnal :wink:
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: financnik.cz

Príspevok od používateľa Lobista »

No jo, ale podla mna mu aj tak na to vela ludi skoci. Hlavne taki, co nevedia, co taky back office assistant v skutocnosti robi -- uklada papiere a obchoduje maximalne tak pisacie potreby v papiernictve :D .
Ale neviem, mozno je fakt dobry, ale to by asi potom neponukal kurzy a radsej obchodoval...
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: financnik.cz

Príspevok od používateľa filip glasa »

hm, každopádne tá ponuka s knihou zadarmo ak niekto napíše recenziu stále platí. Zaujíma ma či sa bude páčiť bežným forexákom. Len teda nie niekto, kto je už zo zásady negatívnejší voči tradingu a forexu.
Ja osobne by som asi už z princípu napísal negatívnu recenziu :-)
robopol
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Ut 20 01, 2009 11:59 am

Re: financnik.cz

Príspevok od používateľa robopol »

Pani,

Ďalší jedinec, čo okradol svojho učiteľa podľa všetkého. A rozhodol sa zarobiť predajom super knihy. Na čo je to dobre čítať? (turekove myšlienky pozbierané) Žiaden backtest kadečoho, to je úplne naprd. To hovorí len o tom, že znova matematika je neznáma vec pre tých ľudí.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: financnik.cz

Príspevok od používateľa filip glasa »

no napísal už dve knihy spolu s turkom. Takže až taká vykrádačka to nebude. Ak by všetky trading knihy boli o matematike (čo samozrejme nie sú), tak by ich nikto nekupoval.
robopol
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Ut 20 01, 2009 11:59 am

Re: financnik.cz

Príspevok od používateľa robopol »

iste filip,

Ja neviem či totálna vykrádačka alebo nie. Treba si položiť len jednú otázku. Aký veľký musí byť backtest, aby sme spoľahlivo určili, čo máme za systém? často počujem reči typu. Veď systém existuje profitabilný, len psychika obchodníka zamže tu výhodu. Lenže treba si postaviť otázku, či naozaj existuje ten profitabilný systém (na základe priebehu - technická analáza). všetci o ňom píšu, že taký je, ale naozaj je :) To je celé. Všimol som si, že tu backtestuje jonataus, ale jeho výsledky majú akú váhu, dokáže jednoducho povedať toto funguje a toto nie? Heh, celé to je len o tom toto fungovalo na istú dobu. Proste všetko je to také "hypotetické" a to je dobrý obchod pre marketérov, ktorý dávajú do toho v knihách "to funguje" ten malý detail a už zaslepení testujú a pripravujú sa.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: financnik.cz

Príspevok od používateľa filip glasa »

to hej, ale toto nerieši ani hartmana ani turka ani financnikov a ani williamsa. Oni všetci jednoducho predávajú knižky a asi aj tradujú. Prečo by to nerobili? Je to ich práca. Nikoho vôbec backtesty nezaujímajú a nikoho nezaujíma matematika. Keby to niekoho zaujímalo, tak by málokto z tých miliónov traderov tradoval, ale by sa radšej venovali svojej robote.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: financnik.cz

Príspevok od používateľa Lobista »

Všimol som si, že tu backtestuje jonataus, ale jeho výsledky majú akú váhu, dokáže jednoducho povedať toto funguje a toto nie? Heh, celé to je len o tom toto fungovalo na istú dobu.
No dobre, ale absolutnu istotu, ze to funguje, nemas nikdy. Aj kebyze zoberies 100 rocne data, tak su ti nanic, lebo pred 100 rokmi bol podiel automatizovanych orderov 0 a teraz je vyse 50%. Proste, prostredie aj obchodovanie sa meni a akakekolvek backtesty, modely a pod. ta nepripravia na javy, ktore v historii este nenastali, ale objavia sa az v buducnosti.
Odhliadnuc od toho, ze mnoho modelov je zle nakonfigurovanych aj tak, lebo niektore veci nie je objektivne mozne presne odhadnut /korelacie, autokorelacie, zmeny vah jednotlivych faktorov modelu v buducnosti a podobne kramy/. Ale otazka je, co je lepsie -- mat aspon nejake informacie alebo ist uplne na random? Ja si myslim, ze je lepsie mat aspon nejake info o tom, ci nieco funguje, aj ked s obmedzenou posobnostou ako ziadne. Nie nadarmo sa hovori, ze topiaci sa slamky chyta :P .
robopol
Silver Member *
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Ut 20 01, 2009 11:59 am

Re: financnik.cz

Príspevok od používateľa robopol »

Absolútna istota :) Stačí dobrá pravdepodobnosť. Napr. hráš ruletu vieš akú máš pravdepodobnosť s istotou. No trading je takto neuchopiteľný a preto sa ľahko chytajú ryby na háčik.
Veď aj ty filip predávaš knihy. Celkovo rozprávky sa dajú písať vo veľkom vydani, „snívajme spoločne“. Nič proti spisovateľom, ide však o pridanú hodnotu.
A vlastne všetci spoločne tvrdia, v tradingu sa dá zarobiť. Aká pravda, taká istá ako, že si sadneš do kasína a vyhráš. Nechcem sa dotknúť tých, čo analyzujú trhy do zbláznenia a nakoniec „majú len neistú pôdu pod nohami“. Šťastie môuška jenom malá
No ale rovnica v trhoch je prostá, niekto musí zarábať to, čo prerábajú ti s HG. Takže trading je ešte brána neotvorená
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: financnik.cz

Príspevok od používateľa filip glasa »

Veď aj ty filip predávaš knihy.
Predávam, ale to je mimo témy o tradingu. Predávam knihy od motivačných, cez ekon. učebnice až po ten trading.
laty
Silver Member *
Príspevky: 279
Dátum registrácie: Št 17 07, 2008 5:44 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: financnik.cz

Príspevok od používateľa laty »

Filip, mozes si pridat novu knizku do shop-u http://www.financnik.cz/komodity/recenz ... cnika.html" onclick="window.open(this.href);return false;.
Farm Profi-Výroba diskov, špeciálnych kolies a dvojmontáží. Predaj pneumatík a duší pre poľnohospodársku, lesnú, stavebnú a komunálnu techniku.

Kultivačné kolesá
Traktorové dvojmontáže
Predaj pneumatík na poľnohospodárske, lesné a stavebné stroje
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: financnik.cz

Príspevok od používateľa filip glasa »

už som ju pridal, díky za tip:

Kompletní průvodce úspěšného finančníka
Používateľov profilový obrázok
xxandrejxx
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 24 04, 2009 11:43 pm

Re: financnik.cz

Príspevok od používateľa xxandrejxx »

zdravim,

som tu novy. Mam 21r tradingu sa venujem cca 1,5 roka ale na realnom ucte som len mesiac, doposial som nemal odvahu hlavne z toho dovodu ze som nechcel ist hlavou proti muru ale riadne sa pripravit. Financnik bola moja prva stranka na ktoru som narazil a prakticky vdaka ich manualu som sa zoznamil s uplnym zakladom. Precitane mam od nich vsetko az na posledny polrok ( clanky ).

Priznavam sa ze som si kupil ich knihu neskor po tom co som bol plne nazhaveny obchodovat. Zaroven som sa zucastnil o nejaky ten cas XTB sutaze a to ma uzemnilo ked som zistil ze to asi funguje inak ako pisali na financnikovi. Posunulo ma to o velky krok vpred a zacal som sa tomu venovat ovela podrobnejsie.

Citam rad a citam vela, az na par knih mam precitane zrejme vsetky dostupne v cestine. Samozrejme uz si odmietam kupovat od financnika ich novu knihu a ich clanky necitam.

Moj osobny nazor je ze financnik je akurat dobry pre zaciatocnikov ktorych manual a par clankov uvedie do tematiky. Su to predavaci nie traderi :)

Na realnom ucte obchodujem miniloty EUR/USD nikam sa neponahlam ziadne rychle zisky nechcem. Prvych par mesiacov mi bude stacit ak budem balancovat +- 10% mojho kapitalu. Mozno neskor zalozim vlakno kde budem pridavat screeny a vypisy z obchodov, nechystam sa nic zatajovat mile rad sa podelim so vsetkym.

S pozdravom,
Andrej Gašpar.

PS: ( peniažky sú moje nie od rodičov ani nič podobné ak by si niekto myslel, že mi mamka ocko dali , pristupujem k tomu 100% zodpovedne )
---------------------------------------------------------------------------------
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: financnik.cz

Príspevok od používateľa Pette »

xxandrejxx napísal:zdravim,
som tu novy.
Drzim palce, vlakno si urcite zaloz, pomoze ti to.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3824
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: financnik.cz

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Aho Andrej, tesim sa na tvoje realne trejdy a drzim palce.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
laty
Silver Member *
Príspevky: 279
Dátum registrácie: Št 17 07, 2008 5:44 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: financnik.cz

Príspevok od používateľa laty »

Novy pribeh "anicky" v diskusii na financniku:
Re: Obchodovanie a zamestnanie
Vloženo uživatelem: anicka
Datum: April 22, 2010 08:46PM
Statut uživatele: nováček v diskuzi

Zdravim, jaby som sa rada spytala, ako riesite pri full time tradingu napr. situaciu, ked si chcete kupit byt/dom za pomoci hypoteky. Banky aspon u nas na Slovensku nedaju hypoteku cloveku bez pracovnej zmluvy. Ako sa teda vysporiadat so situaciou, ked chcem na nieco uver, ale zisky z tradingu mi nikto nechce uznat?
Re: Obchodovanie a zamestnanie
Vloženo uživatelem: anicka
Datum: April 23, 2010 01:19PM
Statut uživatele: nováček v diskuzi

No ja som s tradingom zacala len v decembri 2009, to bol aj tok ked som ukoncila studium na VS a nasla si svoje prve zamestnanie. Este v zamestnani som si vzala uver na otvorenie uctu u IB, po dvoch mesiacoch som z prace odisla a uver este splacam. Moja strategia je pomerne konzervativna, pocitam s rocnym hrubym prijmom okolo 20 tisic EUR, co nie je vela, ale staci to na pokrytie zivotnych potrieb a aj na nejake uspory pre pripad potreby. Ucet mam zalozeny na fyzicku osobu.

Preto si myslim, ze najlepsie riesenie ako sa dostat k vlastnemu byvaniu je pomocou hypoteky. Ale nase banky potrebuju pre uznanie hypoteky stabilny prijem zo zavislej cinnosti. Sice sa teraz dost hovori aj o hypo bez dokladovania prijmu, ale co som volala do bank, tak sa jedna bud o lekarske alebo pravnicke komory a ked aj nie, treba splatit 30 % ceny nehnutelnosti - no dokonca aj vtedy potrebuju vidiet pracovnu zmluvu.

Hneva ma takyto pristup, pretoze takymto sposobom budem musiet par rokov zit v podnajme a setrit zatial co by som tie peniaze co dam za najom mohla splacat vlastny byt.

Popri tradingu by som este rada zacala subezne aj podnikatelsku cinnost, no kym sa rozbehnu prijmy v tej oblasti, tiez to potrva. Som z toho vsetkeho deprimovana a hneva ma, ze banky pozeraju na kazdeho ako na skrachovanca ked nema zamestnanie
Re: Obchodovanie a zamestnanie
Vloženo uživatelem: anicka
Datum: April 23, 2010 02:22PM
Statut uživatele: nováček v diskuzi

Viem, ze to znie riskantne, ale trading som robila live uz pocas studia pre istu firmu, mala som dobre vysledky uz pri malych poziciach a relativne nizkom riziku. Za tych necelych 5 mesiacov, co to robim pre seba som peniaze z uveru takmer zdvojnasobila a uver sa chystam predcasne splatit o 3 mesiace. tak aby mi na konte ostalo bezpecne vela penazi pre dalsie obchodovanie. Viem ,ze by bolo rozumnejsie ostat v praci a zivotne potreby kryt stabilnym prijmom, ale nebola som tam stastna, nicilo ma sediet 8 az 10 hodin v praci, ktora mi nic nedava, chcela som popri tradingu pracovat na vlastnych projektoch, co sa mi zatial aj dari a nastastie prijmy z tradingu mi kryju aj naklady na zivot aj pri navysovani kapitalu na konte. Verim, ze to tak este dlho vydrzi.

Viem, ze z pohladu bankara som momentalne rizikova investicia, ale ide mi skor o to, ze ked budem vykazovat stabilne vysledky hoci aj 5 rokov, tak pohlad banky na mna sa nezmeni.

Dakujem Vam vsak za nazory, mozno ta myslienka s hypotekou je skutocne od zakladov zla a moje zmyslanie by sa malo uberat inym smerom.
Re: Obchodovanie a zamestnanie
Vloženo uživatelem: anicka
Datum: April 24, 2010 11:16AM
Statut uživatele: nováček v diskuzi

Ked po sebe tak citam, tak sa nedivim, ze som posobila skor ako kuriozita, ale pevne verim, ze to skutocne mam dobre spocitane a ze ma nic nemilo neprekvapi.
Zaciatky s tradingom boli pre mna velmi tazke, pri paper tradingu som sice mala nemale zisky, ale prvy tyzden so skutocnymi peniazmi, aj ked vtedy este nie vlastnymi bol pre mna zlomovy. Stratila som asi 6 tisic eur (z toho 3500 za jeden den) len preto, ze som psychicky nezvladala tlak a vsetky faktory, ktore so sebou podobne situacie prinesu. Nastastie mal so mnou vtedajsi sef so mnou trpezlivost a dostala som druhu sancu. Taketo skusenosti vsak cloveka vedia posilnit a vedia zmenit pohlad na vela veci. Dalsie mesiace som vykazovala uz stabilne a hlavne pozitivne vysledky, preto som sa po dokonceni studia odvazila na taky krok, ako som urobila a zatial to ani nelutujem.

Kriticky bol snad februar, ked som uz nepracovala, prisla mi moja posledna vyplata, ktoru som prave v tom mesiaci na burze stratila. Taketo situacie som sa vsak naucila psychicky zvladat uz v minulosti a s vedomim, ze klucove mesiace pre moju strategiu su v roku iba 4 pokracujem dalej. Niekde som pisala, ze som peniaze takmer zdvojnasobila, teraz si uvedomujem, ze to moze vyzniet mylne, moj cisty zisk bez vkladu je doteraz takmer dvojnasobok uveru, ktory som vzala a to ma dost hreje a dava mi kludny spanok pre dalsiu pracu.

Co sa tyka optimalizacie, rozmyslam, ze by som previedla zisky na firmu, ktoru by som v blizkej buducnosti rada zalozila pre moj vedlajsi projekt, aby som mohla odpocitat aspon nejake naklady a nezdanovat uplne vsetko, co za dany rok tradingom zarobim.

Tam vsak vstupuje do hry firma, pre ktoru som pocas studia pracovala, kedze v zmluve je cast o tom, ze im nemozem robit konkurenciu a teda obchodovat na vlastne triko s tymi produktami, s ktorymi robia oni, aj ked ich likvidita je tak obrovska, ze sa neda hovorit o nejakej konkurencii pri danych objemoch. Ale hadam uz len dake riesenie najdem. Som rada, ze som nasla tuto stranku a ze je niekto s kym sa da na tieto temy diskutovat. Este raz Vam vsetkym dakujem.
Re: Obchodovanie a zamestnanie
Vloženo uživatelem: anicka
Datum: April 24, 2010 12:32PM
Statut uživatele: nováček v diskuzi

Nasla som iba ponuku na profesii, priznam sa, ze som ani nevedela o co vemi ide, no velmi som tuzila nasjt si popri skole nieco lepsie ako pracu v pokladni, pretoze som vedela, ze klasicke studentske brigady su len mrhanie mojim potencialom a casom. Prvy pohovor bol tragicky, bol v anglictine a ja som ani nevedela, co to je Exchange, Security, Futures, Arbitrage, no skutocne nic, ale sla som tam s tym, ze to musim skusit. Po pohovore mi bolo jasne, ze z toho asi nic nebude, no o dva tyzdne som dostala telefonat, ci som sa nad tym zamyslala a vysvitlo, ze sa nakonieco aj tak nikto lepsi nenasiel.

Potom prisli dlhe skolenia, samozrejme v anglictine, kde som sa zoznamovala so zakladnymi pojmami, zo zaciatku som nedostavala ziadne peniaze, ale kedze uz vtedy som vedela, ze mi to moze otvorit dvere do uplne noveho sveta, ktory je nie kazdemu znamy, bolo mi to jedno. Robila som to popri skole a dalsej praci, ktora ma zivila, casto to boli vikendy, alebo neskore vecery. Po teorii nasledovalo niekolko mesiacov paper tradingu a az potom prisla zmluva, obchodovanie s realnymi peniazmi a prve zarobky. Moj plat tvoril fix a percento z profitu, celkovo sa to hybalo len nad urovnou priemerneho studentskeho zarobku, no uz to bolo nieco perspektivnejsie ako stat v pokladni obchodneho domu alebo dokladat konzervy s tuniakom v tescu.

Konkretnu spolocnost ani obchodne strategie z pochopitelnych dovodov nechcem pisat. Len napisem, ze ta mala obeta volneho casu skutocne stala za to, pretoze to urcilo moje dalsie smerovanie v zivote. Sama viem, ze popri studiu je to narocne, chodila som na skolu, kde nas zrovna nesetrili, ale bola som pripravena kvoli tomu obetovat aj jeden rok studia naviac (co nastastie nebolo nakoniec treba), pretoze ani titul z uznavanej fakulty na Slovensku mi nepriniesol take moznosti ako skusenost s tradingom. Vela stastia
Zhodnotila ucet za 5 mesiacov o 200% (p.a.480%). To som zvedavy, co z nej este vylezie.
Farm Profi-Výroba diskov, špeciálnych kolies a dvojmontáží. Predaj pneumatík a duší pre poľnohospodársku, lesnú, stavebnú a komunálnu techniku.

Kultivačné kolesá
Traktorové dvojmontáže
Predaj pneumatík na poľnohospodárske, lesné a stavebné stroje
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: financnik.cz

Príspevok od používateľa filip glasa »

ja keby som bol taký úspešný trader jak Anička, tak si hypotéku na byt ani neberiem, ale žil by som si pomerne luxusne v prenajatom byte. Na čo by som platil hypotéku 6,5% (bez dokladovania príjmu menej nedostane), keď si byt prenajmem za 3-4% z jeho ceny.

Ja by som jej ináč aj veril, tej Aničke. Šak znie to dostatočne hlúpo nato, aby to bola pravda.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: financnik.cz

Príspevok od používateľa radvan »

no tak na toto som velmi zvedavy ... znie to az prilis dobre na to aby to bola pravda :)
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
laty
Silver Member *
Príspevky: 279
Dátum registrácie: Št 17 07, 2008 5:44 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: financnik.cz

Príspevok od používateľa laty »

Dnesne pokracovanie:
Re: Obchodovanie a zamestnanie
Vloženo uživatelem: anicka
Datum: April 26, 2010 12:59PM
Statut uživatele: nováček v diskuzi

Live som robila necely rok, potom som spolupracu ukoncila kvoli naporu v skole, aby som mohla dokoncit studium. 480 % pa znie fantasticky, ale pri tom, co robim je ine robit s 10 tis $ a so 100 tis dol. Tam by tie percenta boli radovo nizsie.

Ako som pisala, pocitam s hrubym rocnym prijmom priblizne 20 tis eur, a bezpecna cielova suma na ucte je taktiez 20 tis, eur - pri tej sume mam dost na bezpecne pokrytie marginu pre maximalne pozicie, do ktorych vstupujem a aj nieco navyse na pripradne krytie strat.

Problem je, ze to co robim, funguje dobre v mesiacoch, ked koncia stvrtrocne Futures kontrakty, vtedy je dostatocna likvidita a objem obchodov. Taketo mesiace su v roku 4, ostatne mesiace su slabe a stale hladam instrumenty, ktore by som obchodovala. Pre priklad uvediem februar, ked som bola v minuse alebo aj tento mesiac mam zatial zarobenych 200 eur, co pokryje tak akurat splatku uveru.
Strategiu som nazvala konzervativnou preto, ze aj v dobrych mesiacoch mam pevne stanovene maximalne pozicie, do ktorych vstupujem, aj ked by som mohla ist do vacsich, ale riziko ma nepusti.
Farm Profi-Výroba diskov, špeciálnych kolies a dvojmontáží. Predaj pneumatík a duší pre poľnohospodársku, lesnú, stavebnú a komunálnu techniku.

Kultivačné kolesá
Traktorové dvojmontáže
Predaj pneumatík na poľnohospodárske, lesné a stavebné stroje
ricmund
Gold Member **
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Št 12 07, 2007 2:24 pm

Re: financnik.cz

Príspevok od používateľa ricmund »

Masakr :mrgreen:
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: financnik.cz

Príspevok od používateľa Pette »

preco si na tieto prispevky vyberaju take poeticke zenske mena?:)
Lance
Silver Member *
Príspevky: 187
Dátum registrácie: St 08 07, 2009 2:35 pm

Re: financnik.cz

Príspevok od používateľa Lance »

hmmmmmm po par mesiacoch papertradingu rovno do toho hup?hm a pociatocna strata a este k tomu cudzich penazi ju skoro vobec nevykolalila?Do riti ta ma teda nervy a odvahu ako krotitel levov.
spoty
Silver Member *
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Št 15 10, 2009 7:00 pm

Re: financnik.cz

Príspevok od používateľa spoty »

Pette napísal:preco si na tieto prispevky vyberaju take poeticke zenske mena?:)
aby sme sa mohli lepsie zasmiat :D :lol:
jozofx
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ut 14 07, 2009 6:12 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: financnik.cz

Príspevok od používateľa jozofx »

Myslim, ze to zatial zvlada celkom dobre, az na to ze by som si ako trader ziadnu hypoteku nebral a ani nad tym nerozmyslal, ak nemam aspon 30-50% uz na to nasporenych, alebo nemam uz roky stabilnu performance, s ktorou potom ani banka nema problemy.

Na jej mieste by som si radsej teraz hladal aj nejaku inu strategiu, alebo hral ten time spread ci co to je aj napr. na opciach a pod.

Ja jej drzim palce ! :)
jn22
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št 27 05, 2010 10:38 am

Re: financnik.cz

Príspevok od používateľa jn22 »

jozofx napísal:Myslim, ze to zatial zvlada celkom dobre, az na to ze by som si ako trader ziadnu hypoteku nebral a ani nad tym nerozmyslal, ak nemam aspon 30-50% uz na to nasporenych, alebo nemam uz roky stabilnu performance, s ktorou potom ani banka nema problemy.

Na jej mieste by som si radsej teraz hladal aj nejaku inu strategiu, alebo hral ten time spread ci co to je aj napr. na opciach a pod.

Ja jej drzim palce ! :)

** :D Rada by som sa s Anickou stretla a spoznala, pripadne spojila pre diverzifikaciu....ja robim intraday trading, predtym pre firmu, teraz sukromne a v maji som zhodnotila ucet o 50%. To by bolo dat si sukromny face-off.....co vy na to?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: financnik.cz

Príspevok od používateľa jogo »

Dnes som sa dozvedel, ze Financnici.cz si dovolili Misakove vlakno o Iron Condorovi presunut do VIP sekcie, kde maju pristup len absolventi ich kurzov.Kedysi davno Misaka pomocou cenzury vyhnali z fora a teraz este toto.
Moj protest samozrejme nepresiel cez ich cenzuru.
Stratil som o nich posledne iluzie...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: financnik.cz

Príspevok od používateľa davoo »

Že ma to neprekvapuje. To čo oni predvádzajú na tej ich stránke nebudem ani radšej komentovať. Dobre si spravil, že si odtiaľ odišiel. Aspoň teda dúfam :)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: financnik.cz

Príspevok od používateľa jogo »

davoo napísal:Že ma to neprekvapuje. To čo oni predvádzajú na tej ich stránke nebudem ani radšej komentovať. Dobre si spravil, že si odtiaľ odišiel. Aspoň teda dúfam :)
Ja som tam nikdy nebol kvoli financnikom.cz, ale kvoli nezavislym traderom ako je napriklad Misak.Ale skoro vsetci uspesni traderi uz z ich fora odisli.Financnikom to vsak ocividne nevadi,preco aj,edukacnym biznisom sa da zarobit najlepsie na zaciatocnikoch.A skuseni traderi zaciatocnikom len "zbytocne otvarali oci".
S Financnikmi som sa bavil len raz, ked som po ich odchode do zahranicia napisal satiricky prispevok, ako by som si zil ja pri zhodnoteni uctu 15% mesacne, ktore doporucuju zaciatocnikom ako minimum. Proste zivot v apartmane v Prahe za 15 000 CZK-20 000 CZK som si kludne mohol dovolit aj ja, ked som pracoval v Prahe.Ved oni maju len zo skoleni minimalne 4-nasobne vacsi prijem rocne(kazdy jednotlivo), ako som mal ja v najlepsich rokoch.
Cize z toho, ze takto urputne bojuju proti kazdemu, kto by im mohol znizit prijem z edukacneho biznisu mi vychadza,ze pravdepodobne na tradingu skor prerabaju ako zarabaju, nakolko ich clanky o zivote v novych sidlach sa tocia vacsinou o cenovych urovniach v danych oblastiach.
Myslim si, ze zo 7-miestnym rocnym prijmom zo skoleni a ziskovym tradingom by taketo veci asi nikto neriesil....

P.S: Pre vsetkych, ktorym sa nepaci, ze sa tu pise o financnikoch.cz bez nich uvediem, ze nemam problem im to napisat rovno do ich fora, ale cez ich cenzuru to neprejde.
Tak aspon takto vyjadrim svoj nazor, ked uz sme si vybojovali tu demokraciu.
Naposledy upravil/-a jogo v Ne 22 04, 2012 8:44 am, upravené celkom 2 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: financnik.cz

Príspevok od používateľa jogo »

Davam tu jeden clanok z Financnika o zivote "nezavisleho financnika" v Andalusii: http://www.financnik.cz/komodity/financ ... sii-1.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Tak tu máme po dvou letech jednu změnu. Posouváme se o 400 km východněji, z Algarve v Portugalsku do Andalusie ve Španělsku. Co nás vedlo ke změně a jaké je Andalusie místo pro život a pro trading?

Za změnou není třeba hledat nic dramatického. Zkrátka a dobře jsme došli k závěru, že bychom po dvou letech zase rádi zkusili a poznali něco nového, novou kulturu, jiný kraj - a naučili se i nový jazyk. A jelikož profese tradera takové změny umožňuje, proč to nezkusit. Nesmírně rádi poznáváme s ženou cokoliv nové.

Andalusii jsme navštívili minulý rok několikrát, pokaždé nás uchvátilo především jídlo, které nám vyhovuje více, než v Portugalsku, teplejší moře a celkově větší národní temperament - Portugalci jsou přeci jenom spíše "trpitelé", zatím co Španělé si rádi užívají života. Proto jsme o změně začali uvažovat už někdy v létě - jedním z hlavních důvodů byl i fakt, že chceme procestovat Jižní Ameriku, a tudíž je našim záměrem naučit se dobře španělsky. Otázka tedy zněla, kam se konkrétně přestěhovat. Andalusie má svá nádherná místa, ale také místa industriální a ošklivá a hledat opravdu hezké místo je zde mnohem náročnější, než v Algarve - zkrátka a dobře z estetického pohledu a kvality pláží Algarve stále jednoznačně vede :-)

Po mnoha návštěvách jsme se nakonec rozhodli pro město na pobřeží Costa de Sol, zvané Estepona. Pronajali jsme si moderní byt v novém komplexu přímo na pláži hned na kraji města (20 minut chůze do centra), kde máme klid a pohodu, zároveň ale velmi snadnou dostupnost k sociálnímu životu ve městě. Volba na Esteponu tedy padla jak kvůli tomu, že je to opravdu krásné město, lemované dvou kilometrovou palmovou promenádou a velmi hezkou pláží, tak ale také kvůli snadné dostupnosti do města Malaga a Gibraltaru, což jsou ideální místa pro nákupy. A v neposlední řadě i proto, že kousek od našeho bydliště má svou vilu můj kamarád - filmový producent. Výhodou se navíc nyní stal i přímý let Praha-Malaga, díky kterému můžeme být za 3 hodiny v Praze a za další 3 hodiny už zase popíjet Mojito na pláži.

Ceny v Andalusii
Jenom pro srovnání - Andalusie se ukázala cenově levnější, než Algarve. A to v mnoha ohledech. Díky krizi došlo v Algarve k výraznému zvýšení DPH, Španělsko si zatím udržuje přijatelnou úroveň. Takže v prvé řadě veškeré služby a restaurace jsou zde v průměru cca o 20% levnější, benzín je zde dokonce o celých 6 korun levnější. Nájmy jsou podobné, příliš velké rozdíly nejsou. Naše bydlení je nyní o 250 Euro měsíčně levnější, neboť nebyl dostupný byt se 3mi ložnicemi, museli jsme se tedy spokojit jen s 2mi ložnicemi (třetí jsem v Algarve využíval jako pracovnu, druhá byla pro hosty). Pracovna se tedy přesunuje do obývacího pokoje, který je naštěstí dostatečně prostorný i na uspokojivý pracovní kout. Součástí komplexu je nyní nově zdarma i poměrně hezky vybavená posilovna, sauna a mnohem větší bazén, k tomu místnost s ping-pongovým stolem, takže za 700 Euro měsíčně sice získáváme trochu méně prostoru, ale zase větší celkové vybavení komplexu a prakticky okamžitou dostupnost na pláž a do města.

Další cenový rozdíl je zde v dálnicích, protože zatím co v Portugalsku došlo nově k zpoplatnění (díky krizi), Andalusie stále (až na drobné úseky) nabízí dálnice zdarma, přičemž nic nenasvědčuje tomu, že by se to mělo změnit. Díky dostupnosti do centra Estepony sice nebude cestování autem nyní už tak nutné, ale stále je nezbytné autem dojíždět například do kina - nejbližší multiplex s 8mi sály se nachází 25 minut autem, v nákupním komplexu La Canada u města Marbella.

Místo pro trading
Nyní k praktické části, věnované tradingu.

V prvé řadě mě potěšilo, že konečně mohu získat vysokou rychlost internetu. V Algarve byla rychlost v našem místě bydliště dost proměnlivá a to z technologických důvodů - do naší oblasti se internet distribuovaný pro ADSL totiž přenášel vzduchem. Aktuálně jsme konečně v bydlišti s napojením na velmi kvalitní síť, s rychlostí 10 Mbps, což je radost v momentě, kdy se potřebuji vzdáleně připojovat na své servery. Cena je 35 Euro měsíčně (včetně mnoha volných minut k telefonování zdarma). Zrovna tak mobilní internet jako záloha zde velmi potěší, rychlost 21,6 Mbps (s nižší latencí, než ADSL) za extra 15 Euro měsíčně k ADSL. Za dalších 5 Euro měsíčně si pak do balíčku můžete přidat i internetovou televizi s filmovými kanály.

Tradovat člověk může jednoduše i v kterékoliv z příjemných kavárniček v centru, neboť každá slušnější kavárna má své wifi, v nejhorším je možné se kdykoliv připojit přes mobil. Pro mě je příjemné, že při vývoji nových mechanických systémů, což je občas myšlenkově poměrně náročný proces, mohu nyní popřemýšlet u příjemné procházky po pláži a následně s notebookem zapadnout do kterékoliv kavárny a ihned sepsat poznámky. V Algarve toto možné nebylo, neboť nejbližší město Lagos bylo od našeho původního místa (Vale da Ribeira) vzdálené 15 minut jízdy autem.

Příjemné je i to, že se vracím do stejného časového pásma s ČR. Hodinový posun v Portugalsku bylo něco, na co jsem si musel v případě tradingu zvykat.

Praktické záležitosti
Co se týče praktických záležitostí, nejedná se o nic složitého.. Ke stěhování jsme si v Portugalsku pronajali Fiat Scudo, za 70 Euro na den.

Co se týče registrace na úřadech, je dobré zde zažádat o takzvané NIB číslo, které je potřebné k otevření účtu a zřízení telefonní linky. Ovšem v Andalusii vše funguje do značné míry i na známostech, takže jsem si zde za paušální roční poplatek 100 Euro zaplatil speciálního poradce, který jedním telefonátem zařídil účet v bance bez NIB (účet byl otevřený za 10 minut) a druhým telefonátem vyřídil telefonní linku. Zatím tedy o NIB nežádám, jsem zde vlastně jako dlouhodobý turista. NIB zkrátka a dobře není k ničemu dalšímu pro běžný život potřeba.

Anglicky se zde oproti Algarve v podstatě vůbec nedomluvíte (v Algarve v každé malé vesnici), takže je člověk nucen opravdu hodně rychle a intenzivně pracovat na své španělštině, což nám vyhovuje. Jelikož hovoříme portugalsky, rozumíme Španělům poměrně dobře a pomalu už se učíme i hovořit - řada slovíček je podobná, především výslovnost je však jiná. Trochu horší je to v kině, neboť filmy se zde zásadně dabují - no, budu si muset zvyknout :-) Jelikož film je mé největší hobby, chodím do kina prakticky každý týden, někdy i na 3 filmy v jediný den.

Co se týče bezpečnosti, Estepona je aktuálně velmi bezpečné město, policii zde uvidíte po celý den, jak na silnici, tak v ulicích (navíc v našem komplexu bydlí policejní inspektor). V Esteponě je pak i nemocnice.

Co se týče jízdy na silnicích, slyšel jsem názory, že Španělé jezdí hrozně. Nemyslím si to. Obecně jde o to, že na Jihu je jiný styl jízdy. Ze začátku vypadá hrozně, ale je třeba si jen zvyknout. Trochu problém jsou občas kruhové objezdy, kde zjevně neexistují žádná pravidla (ale to ani v Portugalsku). Na dálnicích ve Španělsku se kupodivu poměrně dost dodržují rychlosti.

Tolik tedy k naší aktuální změně. Je možné, že to není změna poslední, ale rozhodně nehodláme zatím opouštět Jih - život na Jihu nám opravdu nesmírně vyhovuje. Už proto, že v momentě, kdy píši tyto řádky, ukazuje teploměr +24 stupňů a s klidem můžete vytáhnout i shortky.

Přikládám ještě pár foto z našeho nového komplexu a z Estepony.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Opcie, deriváty, futures, hedging"