Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Trading s opciami, derivátmi, futures a hedžovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Lenze Dukascopy ponuka len 1 hodinove binarky. Existuju aj take ktore su na mesiace/roky. To je uplne ine obchodovanie. A mensi hazard nez ked kupis normalnu poziciu na burze s nejakym volume. Lebo pri opcii mas lahko definovany zisk aj stratu. Da sa to obchodovat stylom kup a zabudni. Iba po case skontrolovat ako to vlastne dopadlo a ako sa trh vyvinul v porovnani s tym ako si to videl v case nakupu opcie.
Mne sa binarky velmi pacili.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

Slovan_sk napísal:Velmi sa mi paci clanok cital som ho uz vcera , zase som zabudol heslo do Dukascopy community tak ta pochvalim aspon tu,
Jediny problem asi vidim v tom ze musis trafit poriadnu volatilitu

PS :ani som netusil ze su aj take binarne opcie ako one touch celkovo ma binarne opcia vobec nenadchli da sa tam priliz rychlo prehravat na moj vkus :D
to je velka skoda ze si to heslo zabudol. kazdy koment a like mi pridava body do ratingu :D :D :D
zaraba mi to peniaze :D
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

ano da sa to obchodovat akokolvek. vela variacii

to co dukascopy ponuka alebo neponuka ma v principe vobec nezaujima. ten clanok nieje promo na brokera.
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Jaaj to som nevedel ja som tam bol prihlaseny asi len dva krat ale furt ma nejake ukrajinky otravuju aby som im zahlasoval na to nezmyselne MISS DUKA.... no nic vyziadam si nove a podporim ta samozrejme :)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

To Mika:

Nechcem dalej zahlcovat Airwolkerove vlakno tak odpovedam tu ohladom toho clanku.
Vyhodu ten pristup moze mat, navyse si ho dlho testoval a aj realne obchodoval co je dalsie plus pre ten postup. Ale vyhoda nespociva len v tom zjednodusenom vysvetleni co si napisal. Vyhodu je mozne ziskat tazsie a to tym sposobom ktory si napisal dodatocne. Ze pomer vzdialenost bariery/ponukany payout by musel byt vyhodny pri dovtedajsej volatilite.

Predstavme si touch opciu so 100% payoutom. Ma nejaku barieru pri ktorej ta cena je proste feerova, pri zohladneni minulej volatility. Predsa je na to vozrec ktory poznas iste daleko lepsie nez ja. Tvoj edge je v tom, ak niekto preda touch opciu s barierou prilis blizko za danu vysku payoutu alebo payoutom prilis vysokym za danu vzdialenost bariery. Pri zohladneni minulej volatility.

Samotny postup, kupit touch opciu do jednej aj druhej strany s payoutom +X% a - X% a v momente dotyku bariery jednej z nich predat druhu za zvyskovu cenu - toto samotne este nie je edge a dokonca to moze byt znacne nevyhodne. Ak bariery su prilis daleko alebo payouty prilis nizke. A teda je privelke riziko expiracie oboch opcii v plnej strate.

Ten clanok som cital uz vecer.

Na binarky si ma upozornil pred par rokmi a hned sa mi pacili, tak som sa nimi aj viac zaoberal a vsimal si aj payouty a bariery. U binary.com je navyse ta zvlastnost ze do jednej strany payout +100% ziskas za inu barieru nez do druhej. A casto v protiklade s urokovym diferencialom, ked sa bavime o menach. Dokonca aj u indexov casto bariera nie je vzdialenejsia smerom hore ale maju to opacne. (I ked u DAX a SP500 sa im to za posledne 2-3 roky co to sledujem nestalo, len u menej znamych indexov).
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

zrejme si to jaroslav vobec nepochopil. ak mas nejaku statisticku vzorku. ktora ti dava

1) 27 - 200% payoutov a 3 -200% straty. tak je tvoje win ratio 90% s Risk reward ratiom 1.
2) vseky ostatne obchody by mali byt break even. ale podstatne je ze v momente kedy je jedna noha exekuovana tak ta druha ma hodnotu. a je uplne jedno ci je to 1%,10%,20% dolezite je ze to nie je 0. a to je druha vzhoda na ktorej sa da stavat

nemozes predsa rozdelit strategiu na kusky a analyzovat len jej nevyhod
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Chytil si velmi volatilne obdobie. Obchody mas predsa zo septembra, oktobra, novembra 2009. "Kriza" a panika v plnom prude. Obrovsky zisk by si dokazal urobit v tom obdobi aj VIX long.

Je to prefikana taktika, moze mat vacsi potencial zisku pri nizsom riziku nez obchodovanie VIX. Ohladom typu rizik je to ale podobne.
Touch opcie sa daju obchodovat aj na meny, zlato; nielen na indexy. Cize dalsia vyhoda. VIX sa rata myslim z akcioveho indexu.

Ak by si tu taktiku pouzil po volatilnom obdobi a nastalo by malo volatilne, skoncil by si v hlbokej strate. Polovica dvojic vstupov strata 200%, takmer polovica v 10% zisku a jedna-dve dvojice v 200% zisku.

Ja uz vsetky strategie hodnotim len z hladiska: vlozeny kapital, vysledny kapital, casove obdobie, hlbka drawdownov, casova narocnost na exekuciu, dostupnost pre fyzicku osobu SR.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa osamely chodec »

ja som to pochopil tak , ze ked dosiahnes target na jednej nohe , tak tu druhu predas, lebo ma este nejaku hodnotu vacsiu ako 0. Jediny problem vidim ak zvolis siroke mantinely a expirujes za 0, alebo inak trh zmrzne na úzkej cenovej hladine. Zaujimavy koncept , len este musim pozriet ci v poplatkoch brokera nie je pes zakopany. To je moj prvy pohlad za 5. minut studia takze sa urcite na to pozriem podrobnejsie.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

vzdavam sa jaroslav. ty mas obrovsky dar chlape.

moj posledny post k tejto teme. a tvojej vyuke zdarma.

1) Cena opcie sa volatilitou meni. ked je volatilita velka cena opcie je draha. ked je volatilita mala tak je lacna.
pri one touch sa cena opcie vyjadruje prave vo vzdialenosti barier. pretoze payout je vzdy rovnaky. cize ak by tvoja nicim nepodlozena hypoteza, ze som tazil len z vysokej volatility bola pravdiva, tak to na tu strategiu aj tak nebude mat velky vplyv.

2) chaos, panika, kriza, volatilita bola extremna? chcem sa ta opytat. pred tym ako vyslovis svoj nazor. pozrel si si aspon jediny raz graf ? na zaklade coho tu vynasas taketo sudy. bez akehokolvek dokazu. za posledne 3 hodiny si napisal 7-8 komentov. nic si nimi nepovedal, len skusas hadat.

uz dlho sa chcem opytat co tym vlastne sledujes. to sa tak strasne nudis ?
Prílohy
Chart_GBP_USD_Daily_snapshot.png
Chart_EUR_USD_Daily_snapshot.png
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Istiach »

Jaroslav tym podla mna nic nesleduje. On je skratka taky. Vsetci sme nejaki :)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

Istiach napísal:Jaroslav tym podla mna nic nesleduje. On je skratka taky. Vsetci sme nejaki :)
a ja som zacinal byt paranoidny, ze je to prezleceny kontrarian, ktory ma chce totalne vyviest s koncentracie svojou predstieranou natvrdlostou. objavil moju slabinu, neschopnost poslat ludi do ...
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mas pravdu, volatilita nebola nijako zvlastna. Pomylil som si rok 2009 s 2008. Myslel som ze je to ten velky pad co si pamatam z indexov (jesen 2008).
Graf som si nestihol pozriet, stravil som posledne 2 hodiny s buracim kladivom, potom ma rusili 3 male deti a cesta do fabriky. Nestihol som pozriet ani forex nie este graf z 2009. Pisal som narychlo z pamate.

Ja zastavam teoriu ze investicii s vysokym ziskom a zaroven nizkym rizikom je ako safranu, co je v protiklade s tvojou tezou. Preto som reagoval. Lebo si tamtu opcnu taktiku popisal ako takmer nepriestrelnu. Lenze podobne ako pri inych systemoch aj tu zalezi ake obdobie na trhu chytis. A moze byt aj silno a dlhodobo stratova.

Dalej ako osamely chodec pisal, dost mozno zalezi aj od brokera, ake su ceny. Ja poznam ohladom opcii len binary.com (nedavno sa z institucie hazardnych hier zmenilo na akreditovanu financnu instituciu) no a tam by to nefungovalo. Lebo tam ak sa cena len trochu vyvija v tvoj neprospech, moznost predcasneho odpredania opcie je za velmi velmi nizku cenu.

Dalej - u binary.com je mozne navolit si lubovolnu vysku payoutu touch opcie, nielen 100%. Samozrejme ovplyvnuje to potom vzdialenost bariery.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

Lebo si tamtu opcnu taktiku popisal ako takmer nepriestrelnu. Lenze podobne ako pri inych systemoch aj tu zalezi ake obdobie na trhu chytis. A moze byt aj silno a dlhodobo stratova.

tento koncept som popisal ako nepriestrelny preto, lebo nepriestrelny je. a to je presne vec , ktoru ty nedokazes posudit. vyzaduje si trochu analytickeho myslenia,

nieje to strategia, strategia si vyzaduje trochu viac akolen naslepo vystavovat rovnaky typ ordrov . mozem milion krat opakovat to iste, a ty stale budes tvrdit, ze moze byt silno a dlhodobo stratova. ja tvrdim ze nemoze. ak by som si tym nebol isty, tak ju nebudem sharovat.

podla mna vacsina ludi nema schopnost rozpoznat dobry koncept od priemerneho. dav vzdy bude obdivovat len to comu rozumie. tisicky percent dosiahnutymi s tym ze niekto zbesilo nakupuje akcie . a ked je nieco covered , tak je to s principu blbost, lebo je to podozrivo dobre, a preto sa tomu neda verit.

ako som napisal v clanku obchodovanie som zastavil, ale len preto ze sa neda skalovat, je to OTC a marketmaker si zmanipuluje cenu ako chce. a aj si ju zmanipuloval. pretoze prisiel o miliony. a preto opakujem, koncept je jeden z najlepsich aky som videl. jeho implementovanie je problem, ale da sa na tom pracovat za predpokladu, ze ten kto na nom pracuje dokaze vyriesit par problemov .
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ja nehovorim ze clovek ktory sa full-time venuje spekulaciam na trhoch nedokaze objavit nieco lahko vyuzitelne na profit. No retail ako ja ma velmi nizku sancu. Trebars akoby po mne chceli aby som objavil nejaku bezpecnostnu dieru vo Windows a vytvoril virus. Clovek ktory sa tym seriozne zaobera denne ti povie ze Windows je plny dier ktore sa daju lahko objavit a vyuzit.
Videl si ma niekedy tu napisat nieco k akciam? Alebo k pokru, futbalu, napojom "smoothies"? To su veci ktore idu uplne mimo mna. S binarnymi som sa 2 roky trochu hral. A vsimal si ponukane bariery pre 100% payout, ponukane bariery pre payouty inej hodnoty, vyvoj ceny za ktoru by odkupili opciu naspat po urcitej akcii trhu este pred dobou expiracie. A videl som ze u binary.com by som na tom len velmi tazko zarobil. Lebo ako som povedal, ak mas touch-opciu a cena by isla proti tebe tak ponuka na odkupenie by bola 0 EUR davno predtym nez by druha opcia hitla 100% payout.

Mozno poznas "surebets" zo sportu. Tam vraj casto nastava problem s tym, ze stavkovka jednu zo stavok obcas neuzna, anuluje. To ti moze sposobit plnu stratu druhej nohy a vymazat zisky (v hodnote okolo 3%) z 30 predchadzajucich uspesnych "surebetov".
Kos3
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Št 02 06, 2011 5:52 pm

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Kos3 »

Co sa tradingu, market mikrostruktury a likvidity a gapov na fxe tyka, pekne to vysvetlil Daemon Goldsmith vo svojej Order flow trading for fun and profit, pdfko je free na nete
Co sa pohybov ala eurchf v januari tyka, suvisi to s postupnym prechodom market makerov od manualneho kotovania smerom k high frequency marketmakingu ---> dosledky (pozitivne aj negativne) pekne opisane v studii od BIS z 2011 http://www.bis.org/publ/mktc05.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Btw Mika, ako trader na opt desku sa idem blizsie pozriet na tu tvoju OT strategiu, u mna sa mozno bude dat vyuzit 8)
Teslak
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Po 02 04, 2012 1:14 pm

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Teslak »

Kos3: mozna u te strategie zohledni take bid ask spread a celkove naklady na otevreni obchodu.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

http://www.czechcrunch.cz/2015/10/weste ... n-sandisk/" onclick="window.open(this.href);return false;

mega deal
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaja »

jen jsem na to mrkl a moc to nestudoval, ale netusis proc se cena drzi o 10$ niz? Kvuli moznosti neschvaleni u antimonopolniho?
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

no ja sice situaciu okolo SNDK nesledujem, ale na burze to obycajne byva tak, ze ak sa predava velky balik akcii, tak je cena ovela vyssia. velke odkupy sa nikdy nerobia cez burzu ale na priamo. takze ak sa predava baik v objeme 19 miliard za 86.5$
a burzova cena je 77. tak je to celkom ok.

btw: SNDK stale klesalo az poslednych par dni vyletelo o 20$. to urcite insideri nakupovali. lebo vedeli ze cena odkupu bude vysoka.
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaja »

To za 10 let fulltime tradingu akcii slysim poprve, ze by se odkupy pri mergerech US firem realizovaly jinak nez primo. Tim to rozhodne nebude.
Ale asi jsem to nasel:
If the previously announced investment in Western Digital by Unisplendour Corporation Limited closes prior to this acquisition, Western Digital will pay $85.10 per share in cash and 0.0176 shares of Western Digital common stock per share of SanDisk common stock; and if the Unisplendour transaction has not closed or has been terminated, $67.50 in cash and 0.2387 shares of Western Digital common stock per share of SanDisk common stock.
Vypada to ze podle ceny je pravdepodobnejsi druha varianta ($67.5+0.2387 WD) - to vychazi pri aktualni cene WD na $74.5
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

ja som pisal ye velke odkupy sa robia napriamo. nevidim jediny dovod , preco robit taky trejd na burze.
jaja
Gold Member **
Príspevky: 567
Dátum registrácie: Pi 05 11, 2010 12:54 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 40 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa jaja »

Trejd se samozrejme nedela, ale v den D se ti vymeni akcie za cash (a pripadne za akcie odkupujici firmy). Po ohlaseni mergeru se zpravidla cena priblizne srovna s odkupni cenou (se zapoctenim casove hodnoty a pripadne jinych vice ci mene pravdepodobnych variant, jako je nadeje na zvyseni nabidky, nebo nejistota schvaleni antimonopolnim uradem). Je to podobne jak u opci.
Rozhodne neni obvykle, aby cena na burze byla vyrazne nizsi nez cena odkupni.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

ak si chcete precitat novy clanok o carry trade

https://www.dukascopy.com/fxcomm/fx-art ... ad&id=2820" onclick="window.open(this.href);return false;

mozete aj zahlasovat ak sa vam chce :D
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Parada dal som ti 10 dukatov :D Kedze like mi nejde dat lebo nemam potvrdene telefonne cislo uz som to skusal 100 krat daval som rozne formy predvolby ala 00421 +421 a stale nic doknca aj ked som zalozil ucet musel som tam volat lebo mi neposlali PIN kod , tak aspon dukaty :D
BTW:
clanok super pol roka som drzal AUD / CHF prave kvoli swapom ale musel som to zavriet uz som nemal na to margin slo to proste zlym smerom ale s pakou 10 je to zaujimavy vynos :) Mozno raz ked sa zotavi ropa kupim rubel tam je to tiez pekne len neviem ako funguju exoticke meny na dukascopy
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

pointa toho clanku je ze investicia carry pre vysoky yield je vhodne len ak drzis cash. cize paka 1:10 je neunosna. preto som pisal v clanku o 1:1 , 1:2 , 1:3 . je to inevestovanie, nie obchodovanie

druha pointa clanku je, ze carry je dobre robit na majors. nie na exotike ako je rubel , MXN rand alebo podobne. meny ktore su nestabilne nemaju zmysel.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Mika napísal:ak si chcete precitat novy clanok o carry trade

https://www.dukascopy.com/fxcomm/fx-art ... ad&id=2820" onclick="window.open(this.href);return false;

mozete aj zahlasovat ak sa vam chce :D
Celkom dobry clanok, ale iba na oko. Respektivne dobra idea, ale obsahovo chabe. Hned ti poviem preco.
To kde je repo sadzba na NZD a CHF a ako sa menil urokovy diferencial medzi nimi je ti vo forexe uplne jedno. Carry v menovom pare sa pocita zo FX swapu v pipsoch ako plus minus vidis u Dukascopy. Tento swap moze byt na jeden den alebo i 10 rokov. Tieto swapove body sa kotuju na medzibankovom trhu a iba okrajovo beru v uvahu repo sadzbu na penaznych trhoch. V case krizy sa implikovana urokova sadzba v nich obsihanuta i o cele percenta lisila od oficialnych repo sadzieb, markntne to bolo najma na USD kedze vsetci si potrebovali USD poziciavat a najlepsie cez cross currency swapy, lebo uverove linky boli zmrazene. Podobne to bolo i na CHF.
Ak by si chcel skutocne dostat efekt urokoveho diferencialu medzi dvoma menami musel by si poznat jednodnove t/n swapy za dany cas. Alebo by stacilpouzit rocne swapove body v roku 1 az 10 ak chces urokovy diferencial za 10 rokov.
Nehovorim, ze tam urokovy rozdiel nebol, ale ci bol taky ako si si ty zjednodusil to neviem.
S tvojou analyzou by si za nijakym portfolio manazerom ist nemohol.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa MartinPillar »

A to som este nespominal fakt, ze ak urok jednej meny dostavas vyjadreny v druhej mene, resp. dostavas iba urokovy diferencial medzi dvoma menami, vznika ti dodatocna forexova pozicia, ktoru musis hedgovat. Do vypoctov by si musel potom zapocitat kedy, kolko a za aky rate si tento hedge robil. Pri velkom urokovom diferencialy na dlhom obdobi (co je presne tvoj pripad) moze mat tento hedge velky vplyv na vysledok. Odhadom 20-40 percentna mozna odchylka podla mna pri NZDCHF na 10 rokov.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

Martin

myslim si ze by si sa s podobnymi komentami vobec nemal obtazovat. radsej by si sa mal venovat svojej skole forexu. pretoze mi pride, ze si zase chces nieco dokazovat . ale si opat na nespravnom mieste.

skor sa zamysli ako kvantifikujes urokovy differencial z historickych dat inak ako zakladnou sadzbou tak,
aby si to priblizil beznemu citatelovi, ktory nema ani sajnu co to urokovy diferencial je ??

radsej sa druhy krat trosicku zamysli kym nieco napises. to su mi uz len mudrosti ktorymi si ma tymto prispevkom obohatil. btw: ja nepotrebujem zo ziadnou analyzou za niekym chodit , ja som ziadnu analyzu nerobil. napisal som clanok pre ludi, ktori nevedia co to forex je, pokial si si nevsimol.

a btw ked nieco nevies, ako si priznal, tak nehovor co je a co nieje obsahovo chabe. pretoze chaby je akurtat ten tvoj post.
Naposledy upravil/-a Airmike v Ne 10 01, 2016 6:42 pm, upravené celkom 1 krát.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

ak si myslis, ze si schopny zhrnut problematiku urokovych swapov do 1500 slov dlheho clanku. tak ti drzim palce. a dufam ze ten tvoj clanok uvidim na tvojom neupdatnutom webe.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Ale sak pokojne. Tak konstruktivna kritika je zla.
Keby som sutazil v article contest tak by som si na tom dal viac zalezat - to je vsetko.
Btw urokovy swap je nieco uplne ine, tam swapujes pevnu sadzbu za pohyblivu v tej istej mene.
Toto je forexovy swap. Cele by som to krasne popisal i v 500 slovnom clanku.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

mas sancu. nech sa paci. popis to v 500 clovnom clanku a vyhraj article contest.

1. Article contest 4.JAN

I have to say something very critical in here. I made a huge mistake in whole participation in this contest. truth is that I made 7000 $ in this contest. And believe or not this result is very poor in my opinion. I should make much more than that. The problem is that I have tried to write best articles with highest quality and solid value. and this was simply wrong.

toto je dovod preco som zacal pisat tak ako som zacal. ide o sutaz a rad vyhravam. moj zavezok je pisat totalne jednoduche a zrozumitelne clanky . to je cele.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Ok chapem. Ja to tam necitam. Teraz som si iba nahodou na toto klikol.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

najdolezitejsia akcia roka podla mna

https://volby.digital/" onclick="window.open(this.href);return false;
Peggy36
Active Member
Príspevky: 123
Dátum registrácie: St 08 04, 2015 8:48 pm

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Peggy36 »

Len tak zo srandy: USD/ZAR:
13/04/2012 = 7,94830
NOW! = 16,78837
:) úrok tam majú 5,75. Mali 5,50.
Pecka sporenie :).
Keď som sa ho raz za čas chytila ani raz som na ňom neprerobila.

Slovan:
To číslo som tam registrovaka tak, že som nedala jednu nulu, ale už neviem ktorú. Ani mne to zo začiatku nešlo.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

ak chce niekto vidiet totalnu kopiu TOP STEP TRADER programu , tak tu ju mate. v ceskom jazyku

https://ziskejucet.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

projekt v principe pekny, ale nerobil som porovnanie s top step traderom.
hydq
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št 17 03, 2016 2:55 pm

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa hydq »

Mika napísal:ak chce niekto vidiet totalnu kopiu TOP STEP TRADER programu , tak tu ju mate. v ceskom jazyku

https://ziskejucet.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

projekt v principe pekny, ale nerobil som porovnanie s top step traderom.

Dakujem, zaujimaju ma veci v oblasti tradingu co sa deju u nas. Ale vzdy ma tiez zaujimalo z coho taketo nieco realne zaraba, ci su to poplatky za program, alebo cast z komisii. Dalsia otazka, koho cieli takyto program ze najde?

Porovnanie:
V pripade live tradingu je podstatny faktor max povoleny drawdown uctov (po dosiahnuti ma trader padaka) ... v pripade ceskeho programu pri najvacsom ucte 20.000 czk (740eur), za 10 dnovy testing zaplati uchadzac 4000 czk (150eur.) ... To je LOL pomer.

V pripade Topsteptradera za porovnatelne poplatky (165usd) ziska clovek 2000 usd drawdownu a moznost obchodovat futures na normalnych platformach (CTS T4 a NT7). Cesi ponukaju iba fx/cfd a mt4. TST favoruje daytrading, asi aj preto ze na tych komisiach zarabaju.

V oboch pripadoch je vsak kapital nedostatocny (podla mna) na obchodovanie tak aby sa to zucastnenym oplatilo, (navysovanie kontraktov je lahsie lebo poskytuju margin, ale vankus si na ucte musi vybudovat kazdy sam. uspesny trader a ekonomicky rozmyslajuci clovek neodovzda 20% (TST) z profitov z buducich multikontraktovych pozicii ktore si ajtak musi sam vydriet za vymenu za 2-4.5k starting kapitalu v pripade topsteptradera) navyse, kto nema uvedenu ciastku na to aby zacal, alebo si mysli ze to staci, nech radsej ani nezacina. (vacsina na TST s tym scalpuje crude oil.) Benefit moze byt enforcovanie discipliny pre ludi co s tym maju problem ale ajtak ... Benefit pre topsteptrader je jasny. Cielova skupina je obrovska.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

https://ziskejucet.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; som neanalyzoval, len som to sem dal ako priklad toho , ze na rozbehnutie biznisu nemusi byt clovek originalny. :) to nakoniec nieje novinka.

btw: nemyslim si, ze ako produkt to nemusi byt zle, len by to chcelo trochu vytunit a dotiahnut.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa JUGGLER »

hydq napísal: Ale vzdy ma tiez zaujimalo z coho taketo nieco realne zaraba, ci su to poplatky za program, alebo cast z komisii. Dalsia otazka, koho cieli takyto program ze najde?

Porovnanie:
V pripade live tradingu je podstatny faktor max povoleny drawdown uctov (po dosiahnuti ma trader padaka) ... v pripade ceskeho programu pri najvacsom ucte 20.000 czk (740eur), za 10 dnovy testing zaplati uchadzac 4000 czk (150eur.) ... To je LOL pomer.

V pripade Topsteptradera za porovnatelne poplatky (165usd) ziska clovek 2000 usd drawdownu a moznost obchodovat futures na normalnych platformach (CTS T4 a NT7). Cesi ponukaju iba fx/cfd a mt4. TST favoruje daytrading, asi aj preto ze na tych komisiach zarabaju.
Ja si myslím, že najviac zarobia na tých 4000 CZK (167 USD), ktoré ľudia zaplatia za to otestovanie cez Výzvu.

1.Prvá štatistická prekážka je, že ide len o forexový účet. Ak by im išlo o skutočný podiel na zisku, orientovali by sa hlavne na futures.

2.Druhá štatistická prekážka sú podmienky Výzvy. 50% ziskových seansí, max. denný DD 3%, max.celkový DD 10% a získanie profitu 10% za tých 30 dní ! To by som si teda na forexe netrúfol. :roll: Podľa mňa to nedokáže 9 z 10 adeptov.

a/Ak získajú do Výzvy 1000 ľudí x 4000 CZK ...zinkasujú 4 milióny CZK bez rizika (ide len o demo účet).

b/100 ľudí z 1000 (každý desiaty) prejde do druhého kola a otvoria im účty o veľkosti 200 000 CZK čo je 8 300 USD.

Na tých účtoch zarábajú cez brokera: affiliate podiel z každého klienta + nejaké pipsy z každého obchodu.
V tejto fáze ich profit nezaujíma (nedali ho do podmienok), čiže im ide o čím väčší počet trejdov z ktorých inkasujú affiliate pipsy. A tvrdé podmienky ostávajú: max denný DD 3% a max. mesačný DD 10%.
Skôr či neskôr im z tých 100 real účtov podľa mňa vypadne každý. A dovtedy majú 30% podiel na zisku a pipsy od brokera.

Analýza rizika.

Výzva: 900 z 1000 vypadne...žiadne riziko, tržby 4 milióny CZK
Real účty: riskujú len 10% z každého účtu..to je 830 USD...ale adepta sa zbavia už pri dennom DD 3%, čiže pri dennej strate 250 USD.

Závazné jsou pro Vás pouze limity denních a maximálních ztrát. Limity hlídá program na našem serveru a v případě jejich dosažení budou automaticky uzavřeny všechny pozice a o dalším postupu Vás kontaktuje Váš Account Manager. Celkovou ztrátu do výše limitů hradí společnost FF Trader s.r.o. V případě porušení podmínek a úmyslném překročení těchto limitů může být rozdíl vymáhán, čemuž má zabránit právě automatický kontrolní program na našem serveru.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Casey »

Ahoj Mike,
chcem sa spytat:
1.Aky dlhy track record si predkladal ked si zacal obchodovat pre firmu?
2.PO nastupe ta nechali obchodovat tvoju metodu/system alebo ta este hodili do ich treningoveho centra chceli ta''prerobit'' pre ich potreby?
3.Mal si nejaky skuskovy cas(3 mesiace etc.).Alebo rovno na ostro s tym,ze kazdy mesiac musel byt dosiahnuty stanoveny PT pri stanovenom DD?
4.Kolko mesiacov/tyzdnov si mal toleronovane nedosiahnut PT predtym ako ta vyleju?
5.Pripadne akceptovali tvoj track record no aj tak urobili''skolenie'' za ktore si platil nejake fee?

Vdaka.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Mika - uvahy nad nesmrtelnostou chrusta

Príspevok od používateľa Airmike »

Casey napísal:Ahoj Mike,
chcem sa spytat:
1.Aky dlhy track record si predkladal ked si zacal obchodovat pre firmu?
2.PO nastupe ta nechali obchodovat tvoju metodu/system alebo ta este hodili do ich treningoveho centra chceli ta''prerobit'' pre ich potreby?
3.Mal si nejaky skuskovy cas(3 mesiace etc.).Alebo rovno na ostro s tym,ze kazdy mesiac musel byt dosiahnuty stanoveny PT pri stanovenom DD?
4.Kolko mesiacov/tyzdnov si mal toleronovane nedosiahnut PT predtym ako ta vyleju?
5.Pripadne akceptovali tvoj track record no aj tak urobili''skolenie'' za ktore si platil nejake fee?

Vdaka.
no musim povedat, ze odpovede na tieto otazky sa lisia podla toho na aku poziciu ides. je rozdiel ci ta ta najimaju na junior alebo senior poziciu. ak ides vyssie tak je to zas trosku ine. predpokladam, ze sa pytas na juniorsku poziciu. v mojom pripade, ked som isiel do prvej firmy, tak chceli toto.

1. trackrecord nevyzadovali. cheli len vediet ci som obchodoval a co som obchodoval. chceli aby som im odprezentoval nejaku rock solid strategiu (v ramci mojich moznosti samozrejme. viac to bolo o tom co si myslim, o nazore , mysel som vyargumentovat preco mi pride strategia zmysluplna). samozrejme, ze ta nikto nenecha obchodovat to co si ako junior vymyslis. je to len test. solidne firmy maju svojich ludi, ktori ta pripravia na to, co budes obchodovat.

2. nie. po nastupe som hned obchodoval ich strategiu. v principe ludia z biznisu maju svoje postupy. to co obchoduje retail je pre nich nezaujimave.

3. islo sa rovno na ostro. trening trval 3 tyzdne, bola to hlavne teoreticka priprava a testy , valuacie, matika a podobne. skusobne obdobie bolo 3 mesiace , v ktorych si nesmel vyrobit stratu vacsiu ako 3000 USD. 1000 USD na mesiac. target nebol stanoveny , ale ocakavanie bolo vytvorit kladne P%L kazdy mesiac. max DD bol stanoveny na 500 USD/den.

4. 3 mesiace bolo obdobie kedy sa tolerovalo, ze nevytvoris profit. vtedy ta mohli poslat domov.

5. ako hovorim , track record ich nezaujimal. pretoze hned od zaciatku vedeli, ze budem obchodovat ich strategiu. samozrejme treningovy program musel byt, aby som presne rozumel ako sa strategia exekuuje. ziadne feecko som neplatil. cena treningoveho programu sa potom reflektuje na tvojom plate. kedy v prvych mesiacoch nedostavas performance fee. tvoje performance fee ide v podstate na zaplatenie treningu. toto je asi zakladna vec, poda ktorej mozes odlisit dobru firmu od neserioznej. dobra firma ma ludi, ktori z teba za par mesiacov urobit tradera, ktory nepreraba. to ci si ta nechaju alebo poslu domov zalezi na tom, ako dobre plnis plan a prekonavas benchmark. ci sa im oplati ta drzat na desku.

este taka drobnost ohladom zmluv. samozrejme ak prejdes trening a naucia ta ako trh funguje. tak sa predpoklada, ze neodides. je to zmluvne osetrene. ak by si pouzil ich know how. tak sa nedoplatis. dobre firmy maju nepriestrelne zmluvy.

co sa tyka seniorskych pozicii tam je to ine. vyzaduju dlhodoby trackrecord, referencie a hlavne sa vyzaduju pokrocilejsie vedomosti a skusenosti. tak ci tak, musis prejst nejaky treningovy program, ale len pre to, aby si rozumel co sa od teba ocakava. predpoklada sa, ze ak ides na nejaku specialnu poziciu, tak vies o com ta robota je.

su dve veci , ako dokazes odfiltrovat dobre firmy od tych spatnych. v dobrej firme:

1. VZDY dostavas fixny plat. a musi to byt na urovni , ten range je vsade iny, ale 1300-2000 USD nieje nic neobvykle.
pekny indikator je prave ten plat. ak ti ponuknu malo , tak je to zly signal. pretoze tu pracu dostane kazdy a firma neponuka ziadne know how, ma velku fluktuaciu. dobra firma si vyberie 1 kandidata zo 100. vyberu si dobry material s ktorym sa lahsie pracuje. fix musi byt, aby si sa vobec nemusel zaoberat peniazmi. ide o to uplne eliminovat stress z vonku. firma si chce byt ista. ze sa budes na 100% venovat svojej robote.

2. mas spickovy treningovy program, ktory je pre teba free. ziadna firma ta nenecha platit, za nic. ty si ich investicia, takze naklady musia niest oni. investicia na juniora sa pohybuje v desiatkach tisic dolarov. tie lepsie firmy to tak jednoducho maju prepocitane. je velmi pravdepodobne, ze ak si ta uz firma z desiatok kandidatov vyberie, tak sa postaraju aj o to , aby sa im investicia vratila. a zvycajne je to do par mesiacov.
Napísať odpoveď

Návrat na "Opcie, deriváty, futures, hedging"