Saxo Bank je generálny partner Ako-investovat.sk

Drazba nehnutelnosti

Nehnuteľnosti ako alternatíva k (ne)existujúcemu slovenskému akciovému trhu. Hypotekárne úvery - na bývanie aj investovanie.

Drazba nehnutelnosti

Poslaťod slimak » Štv 08 11, 2011 12:43 am

Vidim ci nevidim,resp. som nenasiel.
mam cash a siel by som do drazby. Prvotny napad bol ze by som to robil vkuse. Nakupil za 75% nejakej ceny a predaval za 100 mozno aj viac. Ale vidim ze tu o tom debata nebola, ja ma jeden blok, tych ludi vyhodit na ulicu.

Ja tam nepotrebujem byvat. Cenu najmu by som stanovil 6% z ceny co to kupim. Ak to bude 30 000 tak 1800 rocne a 150 mesacne. Viac nepotrebujem.
Mate nieco niekto ktomu?

Prosim o nazor.
slimak

Re: Drazba nehnutelnosti

Poslaťod filip glasa » Štv 08 11, 2011 7:47 am

čo som videl niektoré domy v dražbe, tak tam už nikto nebýval. Ale aj tak boli za nezaujímavé ceny. 25-30% diskonty som nevidel.
Obrázok užívateľa
filip glasa
admin

Poslaťod slimak » Štv 08 11, 2011 9:19 am

http://www.dupos.sk/drazby/detaily_draz ... rtizanskom

To je len priklad, co som pozeral fotky, tak byty su vacsinov zariadene, tam ludia byvaju,aj kde by sli. Mozno sa mylim, skusim poviem ako to je.
Ceny, u nas bola drazba 3 izboveho bytu. Zacalo sa drazit na 11 500, posudok bol na 14 500 a vcera som pozrel na nastenku,ceny 3 izbovych bytov 20,25,32-tisic. Kvalitativny rozdiel skoro ziadny - tipujem.

Na dom nemam,resp. za moju sumu nic zaujimave nekupim, do mojho planu to nezapada.
Ale keby som chcel pre seba - na byvanie
http://www.drazba.sk/rd-v-piestanoch-ho ... id_nr=3248
podla mna to je zaujimava cena. U nas idu take domy drahsie.

Preco to nezapada. 6% zo 68 000 je 4080 a mesacne ked sa na to pozriem, ti ludia 300 euro za najom nebudu mat. Ale kludne si myslim, ze inych najomnikov za tu sumu by sa dalo najst. Tiez len tipujem.

Ja sa s tym len oboznamujem, nechcem to kupovat u nas ani od nas navychod, mozno Kosice. Ale skor,kde je praca.
Naposledy upravil slimak dňa Štv 08 11, 2011 9:37 am, celkovo upravené 1
slimak

Poslaťod kolega » Štv 08 11, 2011 9:36 am

"u nas" ako v bratislave alebo myslis na inych miestach na nete.

inak v tom prvom linku mi tiez pride zaujimavy rozdiel cien tak daj vediet ako to dopadlo :-D
kolega

Poslaťod slimak » Štv 08 11, 2011 9:41 am

Ja zijem v Revucej. 33% dlhodoba nezamestnanost. Ja som tu spokojny - zatial.

Kupovat to nebudem, tak skoro, nejaky mesiac prejde. Vzrastie este ponuka :D .
slimak

Poslaťod filip glasa » Štv 08 11, 2011 11:28 am

A keď máte 33% nezamestnanosť, tak to máš komu prenajať?
Obrázok užívateľa
filip glasa
admin

Poslaťod slimak » Štv 08 11, 2011 12:57 pm

nechcem to kupovat u nas ani od nas navychod, mozno Kosice. Ale skor,kde je praca.

Nechcem to kupovat tu aj z dovodu na ktory poukazujes. Region nema perspektivu. Ale isto aj tu sa prenajimaju byty. Ale urcite z nizsim vynosom. Mozno 2%.
slimak

Poslaťod filip glasa » Štv 08 11, 2011 2:33 pm

pokiaľ by naozaj bol diskont 20-30% a výnos z prenájmu na 6%, tak to nie je zlé. Ale ja čo som sem tam pozeral dražby v okolí BA, tak to zase až také ružové nebolo. Nedávno dražili novostavbu domu, ktorý zobrala banka pre neplatenie úveru. Pôvodne bol veľmi drahý a v tej dražbe bol už len drahý. Chce to tomu venovať viacej času, možno by sa niečo našlo.
Obrázok užívateľa
filip glasa
admin

Poslaťod Myk » Štv 08 11, 2011 9:31 pm

Neuvědomuješ si rizika veřejných dražeb. Neznám je přesne na Slovensku, ale popíšu jaká jsou u nás v ČR a u vás budou asi obdobná.
1) Průtahy s rozvrhem podstaty
Po dražbě dochází k rozvrhu podstaty - peníze se dělí mezi přihlášené věřitele. Podá-li některý z věřitelů námitky proti rozvrhu podstaty, může se to protáhnout na hodně dlouhou dobu. Až do konce rozvrhu podstaty se z katastru nesmažou exekuce a zástavní práva - to může být problém pokud kupuješ nemovitost na následný prodej nebo na ní chceš vzít hypotéku. Mám osobní zkušenost, že to může trvat i půl roku.
2) Napadení dražby
V horším případě dlužník napadne průběh, konání dražby a platnost dražby a do rozhodnutí soudu nebude zapsáno vlastnictví a dlužník nerušeně bydlí v nemovitosti než bude pravomocně rozhodnuto. To může protáhnout nabytí vlastnictví na rok i déle.
3) Vystěhování dlužníka
Vystěhování dlužníka nemusí být jednoduché, policie to neudělá, je nutné buď to udělat sám (čas, náklady, riziko právního přešlapu s následnou žalobou od vystěhovaného) nebo nechat ho vystěhovat exekutorem (vleče se to a je nutné exekutora zaplatit, sice to padne na dlužníka, ale to je člověk, ze kterého se to už možná nedostane) nebo je nutné zaplatit firmu, která ho vystěhuje na hraně zákona (právní důsledky jdou za firmou, ale něco to stojí)
4) riziko poničení nemovitosti
Naštvaný dlužník může před opuštěním nemovitost zdemolovat (poškodí podlahy, dveře, elektrické rozvody, okna....). Takový dlužník nepustil do bytu znalce, takže se vlastně neví, v jakém bylo zařízení bytu stavu, takže ho pak lze jen obtížně žalovat za škodu - prohlásí, že takhle poškozené to bylo už před dražbou.

25-30% diskont je vzhledem k rizikům nahraně

6% výnos z nájmu funguje pouze za předpokladu dalšího růstu cen nemovitostí, jinak je to prodělečná záležistost. Prostá návratnost 16 bez nákladů na opravy, na režiji spojenou s nájemníky, rizika dlužníků a jejich vystěhování, to není investice, ale prodělek. Lidi to nevidí, každý si myslí, že pronájem je sranda.
Myk

Poslaťod kolega » Pia 08 12, 2011 2:12 pm

Ahoj diky za info, ... ak by som ale predsa chcel niekedy kupit byt ako investiciu s tym ze ho chcem prenajimat ..mas nejaky lepsi postup/napad ?
kolega

Poslaťod Pette » Uto 08 16, 2011 8:21 pm

kolega - kupit velmi, velmi lacno a prenajimat za trhovu cenu:)
kupit za cash, refinancovat cez uver, investovat aj tie peniaze a tvorit viac, ako su uroky tam + dany zisk z prenajmu = riskantna hra. (alebo opacne, kupit na hypo a stale investovat hotovost, zalezi co vychadza lepsie...)

zaver - kupit jeden byt za trhovu cenu a prenajimat ho za trhovu nie je biznis, ale minanie casu a energie, je lepsie to investovat/terminak.
Pette

Poslaťod homer007 » Pia 09 09, 2011 12:17 pm

nehnutelnost je vzdy vacsia perspektiva ako papiere v penazenke alebo jednotky a nuly v banke.
homer007

Poslaťod kolega » Pia 09 09, 2011 1:43 pm

tiez si myslim ze ak by som mal zrazu kopec penazi a uz by som s tym nechcel spekulovat tak radsej aj nejaku nehnutelnost mno nie som zatial v takej situacii ale rad by som vedel ako najst lacny/vyhodny byt ..
kolega

Poslaťod filip glasa » Sob 09 10, 2011 7:52 am

nehnutelnost je vzdy vacsia perspektiva ako papiere v penazenke alebo jednotky a nuly v banke.

aj keď jej cena klesá a z nájmu dostaneš menej ako na termiňáku? Lebo v nehnuteľnosti máš v takom prípade tiež len jednotky a nuly, ktoré sa zmenšujú.
Obrázok užívateľa
filip glasa
admin

Späť na Nehnuteľnosti / Nemovitosti, Reality, Hypotekárne úvery

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

Partner Ako-investovat.sk