Kúpiť pozemok na samote?

Nehnuteľnosti ako alternatíva k (ne)existujúcemu slovenskému akciovému trhu. Hypotekárne úvery - na bývanie aj investovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Kúpiť pozemok na samote?

Príspevok od používateľa jogo »

jaroslav80 napísal:Staci ak osidlime Saharu, Sibir, Tibet, Kanadu, Amazoniu.
Staci mi ist asi kilometer za dedinu a kupit nejaku rolu nedaleko statnej cesty a mam pozemok 100x lacnejsi, ako u nas v dedine. :)
V Polsku je to celkom bezny sposob stavania rodinnych domov na svojej polnohospodarskej pode pri statnej ceste.
Neviem preco platime za to, ze budeme mat susedov, s ktorymi mame vacsinou susedske spory, take horibilne sumy. :D
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Oplatí sa investovať do zlata?

Príspevok od používateľa filip glasa »

jogo - a do by to potom kosil? Alebo si rovno kupis aj kombajn?
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Oplatí sa investovať do zlata?

Príspevok od používateľa jogo »

filip glasa napísal:jogo - a do by to potom kosil? Alebo si rovno kupis aj kombajn?
Ja som "taky stastlivec", ktory ma dom s pozemkom aj zo susedmi. Toho casu vychadzame "vynikajuco", uz sa ani nesudime. :D

P.S: Niektori ludia, co robia u nas v lese a potrebuju na to svoje traktory si z kosenia(mulcovania) prenajatych pozemkov urobili celkom slusny privyrobok ku svojej hlavnej praci v lese. Za 1ha travnateho porastu vraj dostavaju okolo 200 Eur dotacii od statu.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Oplatí sa investovať do zlata?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

jogo napísal:
Staci mi ist asi kilometer za dedinu a kupit nejaku rolu nedaleko statnej cesty a mam pozemok 100x lacnejsi, ako u nas v dedine. :)
No dosiahnut od statnych uradov formalne prepisanie z travnatych porastov na stavebny pozemok by mohlo byt komplikovane. A tiez ziskat stavebne povolenie.
Navyse zeny su zvycajne spolocenske tvory a frflu ked nemaju susedov, obchod, doktora, skolu, ... hned za rohom.

Teritorium Zapadnej Australie je 50-krat vacsie nez SK a populacia o polovicu nizsia. Priemerna hustota zaludnenia 1 clovek/km2. Na vidieku tipujem 1 clovek/20 km2. To je tiez lahsie dostupne miesto na osidlovanie nez Mesiac alebo Mars.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15790
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Oplatí sa investovať do zlata?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

V dnešných časoch bývanie na samote? Ani s 20 dobermanmi... Bál by som sa o svoju rodinu..
Kým si mladý, OK. Pozdejšie budeš robiť deťom taxikára... Žena Ti zdrhne. A keď zostárneš a zdrhnú aj deti bývať medzi ľudí, bude ťa zožierať samota. Keď sa Ti niečo stane...ani pes po Tebe neštekne. A to nevravím o tom, že sa Ti na susedných roličkách môžu usadiť spoluobčania. Tí, čo milujú všetko zadarmo.

A nie som si istý, že keď kúpiš polnohospodársku pôdu, tak len tak dostaneš stavebné povolenie. A chýbala by ti infraštruktúra. Voda zo studne? Miesto kanalizácie žumpa?
Kúrenie drevom, peletami, tepelným čerpadlom?....Plyn je bezstarostný. Treba Ti minimálne elektrinu. Kopa starostí... Nie nadarmo je pôda mimo ľudských obydlí lacná...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Oplatí sa investovať do zlata?

Príspevok od používateľa jogo »

jaroslav80 napísal:No dosiahnut od statnych uradov formalne prepisanie z travnatych porastov na stavebny pozemok by mohlo byt komplikovane. A tiez ziskat stavebne povolenie..
Na vystavbu chaty povolenie dostanes. Nuz a rozdiel medzi luxusnou chatou a normalnym domom ja zasadny nevidim.
Navyse zeny su zvycajne spolocenske tvory a frflu ked nemaju susedov, obchod, doktora, skolu, ... hned za rohom.
Ony si nejaky dovod na "frflanie" stale najdu. :)
Teritorium Zapadnej Australie je 50-krat vacsie nez SK a populacia o polovicu nizsia. Priemerna hustota zaludnenia 1 clovek/km2. Na vidieku tipujem 1 clovek/20 km2. To je tiez lahsie dostupne miesto na osidlovanie nez Mesiac alebo Mars
Mam dvor 1000 m^2 a bol by som rad, keby som mal tak 500m^2 alebo aj menej. Stale to treba len kosit, pratat, upravovat...daj pokoj zo zapadnou Australiou, ved na Slovensku mame miesta habadej.
Ako sa vravi: Dobrych ludi sa vsade vela zmesti. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Oplatí sa investovať do zlata?

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:V dnešných časoch bývanie na samote? Ani s 20 dobermanmi... Bál by som sa o svoju rodinu..
Kým si mladý, OK. Pozdejšie budeš robiť deťom taxikára... Žena Ti zdrhne. A keď zostárneš a zdrhnú aj deti bývať medzi ľudí, bude ťa zožierať samota. Keď sa Ti niečo stane...ani pes po Tebe neštekne. A to nevravím o tom, že sa Ti na susedných roličkách môžu usadiť spoluobčania. Tí, čo milujú všetko zadarmo.

A nie som si istý, že keď kúpiš polnohospodársku pôdu, tak len tak dostaneš stavebné povolenie. A chýbala by ti infraštruktúra. Voda zo studne? Miesto kanalizácie žumpa?
Kúrenie drevom, peletami, tepelným čerpadlom?....Plyn je bezstarostný. Treba Ti minimálne elektrinu. Kopa starostí... Nie nadarmo je pôda mimo ľudských obydlí lacná...
Juggler: Ved si bol urcite v Polsku. Aj v Rakusku som videl podobne usadlosti okolo dialnice. Ked to tam funguje... vsetko je len sila zvyku.
Na samotu sa sice nechystam, ale zopar mladych ludi od nas uz odislo byvat do Irska, nakolko s nasimi platmi tieto ceny nehnutelnosti neutiahnu a zit "zivotom namornika" tj. rodina stale bez otca, to nie je ziadna vyhra.

Dnes je vsetko lacne, ked to porovnam s mojimi mladymi casmi, ale nehnutelnosti su "nekrestansky drahe" a hypoteky nicia nejednu rodinu.

P.S: Minimalne polovica ludi uz u nas kuri drevom, hoci ma zavedeny plyn. Je to odhadujem 3x lacnejsie.
Odkedy mame kanalizaciu a vodne nam stuplo skokovite na dvojnasobok, ludia nabijaju darlingy a tuto vodu pouzivaju na splachovanie zachodov a kupanie.Vodu z vodovodu aj tak malokto pije. Maximalne sa z nej vari.
Elektrina: je len otazka casu, kym sa solary presadia a potom padne aj tento argument.
Bezpecnost a spolocnost susedov, to by asi chybalo, ale vacsinou tie rodiny v Polsku ziju v skupinkach, cize neni to byvanie uplne "na samote". Len to podla mna musi podstatne znizit ceny stavebnych pozemkov, ktore su u nas umelo vyhnane tam, kde su.

P.S: Je u nas v dedine mozno 20-30 prazdnych starych domov. Ale su nepredajne, lebo majitelia za nich pytaju velke peniaze. 10-15 rokov uz takto stoja a obcas vidim na nich plagaty a inzeraty na predaj. Cena rok od roku vyssia a kupca niet. Moment...zopar sa ich predalo. Vies komu? Romom. Ti boli ochotni zaplatit aj tieto prehnane sumy. Lebo oni na tom pozemku budu byvat perspektivne aj patdesiati a tolko ludi sa kludne zlozi na taku sumu.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15790
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Oplatí sa investovať do zlata?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal: Moment...zopar sa ich predalo. Vies komu? Romom. Ti boli ochotni zaplatit aj tieto prehnane sumy. Lebo oni na tom pozemku budu byvat perspektivne aj patdesiati ...
Už Ťa chápem.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Oplatí sa investovať do zlata?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Kurim drevom a plyn do domu nemam ani zavedeny. Pripravu dreva vnimam ako jednu z mala beznych prac o ktorej zmysluplnosti nemusim pochybovat. Po 60-tke alebo pri dlhodobych zdravotnych problemoch by som iste radsej volil plyn.
Vodu zo studne som u rodicov pil vyse 20 rokov a voda tvori 99% toho co vypijem. Nikdy som s nou problemy nemal.

Platite euro za liter vody velmi podobnej kvality. Bezna domacnost rocne teda zaplati aj vyse 700 EUR a este ju musia domov vlacit v plastovych flasach. Hygienicke skusky v rezervoari vodovodnej siete v dedine vychadzaju na urovni kojeneckej vody. Odtial stoji tisic litrov vody euro.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Oplatí sa investovať do zlata?

Príspevok od používateľa Biosko »

Voda zo studne ma tiez svoje uskalia. Do domu ju musis tahat cepadlom/boilerom. To zerie tiez nejaky prud. Potom na kupanie ju musis zohrievat drevom/plynom/elektrinou. Pokial nemas umyvacku riadu tak aj na umyvanie riadu potrebujes teplu.

Inac ja planujem postavit dom niekde na samotke. Ale samozrejme ze IS a komunikacie si dam spravit. Ale to az ked budem raz velky :). Mne susedia vobec nechybaju. Ale vobec ani najmenej.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Oplatí sa investovať do zlata?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Samozrejme ze studna ma tiez svoje uskalia, ako pises. Ved ja proti verejnemu vodovodu nic nenamietam, pouzivam ho a mam nan napojeny cely dom (vcetne WC a podobne). Len hovorim ze da sa prezit aj so studnou, nie je to zase az taka katastrofa ako si myslite.
A kupovat balenu vodu 1l za 1 eur nadalej pokladam za vyhadzovanie penazi do vzduchu a robenie si este prace navyse. Akoze je to asi snobskejsie otvorit si plastovu flasku a naliat do pohara nez nabrat si to z kohutika. No som presvedceny ze v kvalite tam takmer ziadny rozdiel nie je.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1425
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 758 times
Been thanked: 81 times

Re: Oplatí sa investovať do zlata?

Príspevok od používateľa rmaly »

jaroslav80 napísal:Samozrejme ze studna ma tiez svoje uskalia, ako pises. Ved ja proti verejnemu vodovodu nic nenamietam, pouzivam ho a mam nan napojeny cely dom (vcetne WC a podobne). Len hovorim ze da sa prezit aj so studnou, nie je to zase az taka katastrofa ako si myslite.
A kupovat balenu vodu 1l za 1 eur nadalej pokladam za vyhadzovanie penazi do vzduchu a robenie si este prace navyse. Akoze je to asi snobskejsie otvorit si plastovu flasku a naliat do pohara nez nabrat si to z kohutika. No som presvedceny ze v kvalite tam takmer ziadny rozdiel nie je.
Tu ta poopravim. Najme v Bratislave je rozdiel v prospech vody z vodovodu. Balena voda vacsinou stoji na slnku (ked ju nakladaju / vykladaju), takze je uplna, ale uplna blbost ju kupovat. V Blave tecie z kohutika super voda.

Dokonca sme mali problemy s malym a doktorka vravela, ze ked robila na infekcnom, tak brali normalne vodu z vodovodu (ziadnu flaskovu). To je proste cisty marketing.
Nebavime sa o nejakom Chorvatsku ci nedajboze Egypte - tam je to samozrejme ine.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Kúpiť pozemok na samote?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Len som nechcel uplne urazit zastancov balenej vody. Trebars v zime mozno kvalita ich balenej vody, nejakej Lucky, je porovnatelna s tou z vodovodu. Kedze ako som uz povedal v BVS rezervoari vody na okraji nasej dediny kde robievaju hygienicke skusky im vychadza kvalita na urovni kojeneckej vody. A kedze vodovodne potrubie je plastove a v nom tlak tipujem aspon 4 atmosfery, tak nejake necistoty tam cestou k mojmu kohutiku uz asi nepribudnu.

Podstatne o co mi islo je to, ze kupovanie 1000 nasobne predrazene balenej vody a vlacenie nej domov a vyhadzovanie potom PET flias nie je zalozene na racionalnom zaklade. Ale mozno na nejakom snobstve, poverach rozsirenych medzi zenami a podobne. Na druhu stranu niektore zeny pojmom racionalita oznacuju casto subor uplne inych znakov nez zvyknem ja. Tak mozno ide len o nedorozumenie.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Kúpiť pozemok na samote?

Príspevok od používateľa Biosko »

Problemom balenej vody vs vody z kohutika je taky ze z kohutika netecie sladena s bublinkami :D

Ja proste musim mat vodu aspon trochu sladenu a aspon trochu perlivu, inac mi nechuti. Som asi jediny clovek ktoremu nechuti cista voda co poznam.

Momentalne ficim na Rajec brusnica - jemne sytena :D. Ale napriklad rajec pupava mi nechuti, nema bublinky.
Takze parametre dobrej vody na pitie pre mna: musi mat aspon trochu bubliniek a musi byt aspon trochu sladka.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15790
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Kúpiť pozemok na samote?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ja pijem vodu z vodovodu. Robím si z nej čaj. Čaju je 1000 druhov.
Mám vynikajúcu vodu. Z horských prameňov. 100% nezávadnú. Prevarená na čaj a varenie nemá šancu poškodiť. Humus vo flašiach kupujem len pre návštevy. Keď príde ku mne znalkyňa vody ( mám takú v rodine - robí rozbory vody ) pýta si vždy pohár vody z vodovodu a z roškošou ju vypije. Teším sa, že aspoň niekto sa vyzná.

Voda vo flašiach je odrb. Je to voda z vodovodu, často zbytočne odmineralizovaná, + bublinky + chémia na ochutenie, osladenie, konzervanty. Keď denne vypiješ 3-4 litre, tak dakujem pekne za náklady, vláčenie v rukách, starosti s PET flašami. Dobrý biznis pre výrobcov!
A pritom Slovensko je vodárska veľmoc. Dobrej vody je tu habadej. Kto ju nemá, ten si ju môže filtrovať, alebo nosiť z prírodných zdrojov. Sme aj minerálková veľmoc. Na filtráciu, či úpravu vody je tisíc zariadení.

Toto je možno budúcnosť. Firma ktorá robí konkurenciu Coca Cole a iným presladeným chémiam:

http://www.sodastream.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Na americkej burze ticker : SODA. Výborné fundamenty a rast.

1 fľaša Sodastream nahradí 2000 PET fľiaš!
SodaStream výrobníky domácej sódovky a limonády ponúkajú alternatívu k plastovým fľašiam a ich spotrebe. Jedna náplň bombičky SodaStream vystačí až na 80 litrov nápoja (180 plechoviek), potom je znova naplnená a znovu pripravená na použitie. Funguje aj bez elektriky. Tak… ešte stále potrebujete PET fľaše?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Kúpiť pozemok na samote?

Príspevok od používateľa slimak »

Pred polrokom som rozmyslal, ze budem stavat. Aj by to slo. Pozemok?
http://stavebne-pozemky.inzercia.sk/revuca/" onclick="window.open(this.href);return false;

Toto je jediny. Tie dve co su v ponuke ma jeden vlastnik. 27 a13. Ked som chcel som bol ochotny dat za obe 15 a 6. Aj tak to vychadzalo mozno na 25 000 euro co je dost. Ich cena je 50 000.

Teda ma celkom zaujial nadpis temy. Lebo tie ceny su sialene.

http://ringo.topky.sk/detail/9ec40db823 ... mok-Revuca" onclick="window.open(this.href);return false;
Inak toto by bol celkom pozemok na samote. Je to na chrbte hory. V dolinach su chatkarske oblasti , ale les je aspon 100-300 metrov.

http://www.realites.sk/427175-predaj.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotka zase , je to ten predchadzajuci pozemok ,ale aby ste videli fotku. Su tam dve ulice,a asi 5 volnych(nezastavanych,samozrejme maju majitela) pozemkov.

Povodne v auguste mali cenu 24 ,zena zavolala na cislo - ze mozme si to ist pozriet a hned vysiel inzerat na 28 eur. Inak na tej ulici,alebo cele kde su tie ulice dve su vo svahu. Kde je relativne rovina,ale pozemky pod ulicou uz su s dost velkym sklonom. Aj ti co maju postavene domy - si z 50 metrov vyrovnali 30 a na ostatok kaslu.

V roku 2000 tu celu luku predalo mesto ludom z cenu 100 Sk za meter 2. Vlastne vsetko je tam poskupovane. Su to stavebne pozemky - bez inziniesrkych sieti.
12 rokov ti ludia tam nemozu stavat. V pravom dolnom rohu su stromy - teda tam ta luka konci za stromami je rieka.
Pre 30 stastlivcov a prominentov spravili inz. siete a dalsi mozno 80 ti si tam nemozu postavit ani stan.
Naposledy upravil/-a slimak v St 12 12, 2012 4:40 pm, upravené celkom 2 krát.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Kúpiť pozemok na samote?

Príspevok od používateľa Biosko »

JUGGLER napísal:Tak… ešte stále potrebujete PET fľaše?
Nie ja nepijem vodu z PET flase kvoli tomu ze je v pet flasi ale kvoli tomu ze mi chuti a z kohutika mi nechuti :D Keby ju predavali v skle alebo v sacku aj tak by som si ju kupil. Nepotrebujem PET flasu. V nemecku su napriklad PET flase vratne. Maju to lepsie poriesene. Ale u nas na to vola asi nie je.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Kúpiť pozemok na samote?

Príspevok od používateľa filip glasa »

V kazdom regione je voda z vodovovu ina. A niekde fakt nechuti. Niekde je zase vyborna.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Kúpiť pozemok na samote?

Príspevok od používateľa Biosko »

Juggler
Inac co sa tyka toho sodastreamu tak to planujem vyskusat ako to bude chutit. Len zas ono to je aj biznis ze predavaju tie syrupy po 5 eur. Opytam sa znamej chemicky ake to ma zlozenie ci je to cista chemia alebo sa da.
Si pamatam este z cias komacov boli take strieborne flase na bombicky co vyzerali ako naboje s co2 :) takze len vykopali starsi napad.
Ale akcie by sa oplatilo tej spolocnosti kupit ako hovoris, teraz to ma neskutocny rozmach a reklamu.

Filip
Problem je skor ten ze mne ani nevadi ked je voda hnusna, horsie pre mna ze nie je sladena a s bublinkami. Takze do cistej vody si dam minimalne syrup. Ale chce to aj co2.

slimak
a preco si od toho upustil? Miesto vyzera byt pekne. Len na tej stranke su pozemky ze 1000-1500m2. Ja som rozmyslal skor pozemok s rozlohou aspon 10 000m2. Proste taky pozemok kde na susedov nedovidis, nedopocujes, nestretnes. Ale zas treba IS, kanalizaciu, internet, telefon. Je to tazke hlavne na slovensko aby to splnilo vsetky parametre :)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Kúpiť pozemok na samote?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Biosko napísal: Ja som rozmyslal skor pozemok s rozlohou aspon 10 000m2. Proste taky pozemok kde na susedov nedovidis, nedopocujes, nestretnes. Ale zas treba IS, kanalizaciu, internet, telefon. Je to tazke hlavne na slovensko aby to splnilo vsetky parametre :)
Rozloha 10000 m2 je v reali len 1 ha a to mas len 100x100m, cize na susedov dovidis. 45m k najblizsiemu susedovi, to mozete na seba este aj kricat :). Ale iste to bude k nim dalej nez v bytovke cez stenu. No ale dajme tomu ze by si si to kupil 1 km od najblizsej osady a taku rozlohu by si zvolil len aby si sa zaistil ze sa k tebe niekto neprilepi.
Internet, telefon - s tymi by problem nebol kedze bezdrotove pokrytie mas uz skoro vsade.
Kanalizaciu by ti tam asi netahali, cize zumpa.
Voda - studna, bojler, filter.
Najpodstatnejsi limitujuci faktor by bol aby si mal blizko stlpy 230V napatia. Ale existuje zopar miest v ustrani od ludi kde zrusili nejaku staru socialisticku vyrobnu prevadzku a neostalo tam nic len rozvodne zavody tam nechali transformator z 10kV alebo 22kV na 230V. Tak v blizkosti toho by sa dalo. Poznal som jedno take miesto, ale tusim to niekto tento rok kupil.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 26 times

Re: Kúpiť pozemok na samote?

Príspevok od používateľa Tilbur »

Ak sa uz zacala debata o SODA STREAM:

http://www.finviz.com/quote.ashx?t=soda" onclick="window.open(this.href);return false;
Jedna z najviac zashortovanych akcii:
Short Float 49.56%
Days To Cover 19.96
posledne zverejnenia EPS: 0,8 vs. 0,68 exp.
Za posledny rok, kazde zverejnenie prekonalo ocakavania analytikov

Z posledneho zverejnenia prehlad prijmov:

Obrázok
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
slimak
Platinum Member ***
Príspevky: 798
Dátum registrácie: Po 08 12, 2008 9:11 pm

Re: Kúpiť pozemok na samote?

Príspevok od používateľa slimak »

Biosko napísal:
slimak
a preco si od toho upustil?
Spravil som si excelovsku tabulku a vysla rocna miera zhodenia - narast ceny 18% /rok za 12 rokov a to sa mi vidi privela. Realna cena pozemku kedy ma to u nas vyznam kupovat(resp. zaco nakupuju ti co stavaju) je tak 13-15 eur za meter.
A nemalo to pre mna vyznam, mam v meste 35 rocny dom(rodicovsky, nova stracha, nove okna) - surodenci su odstahovani(v zahranici) - sestru uz mam aj vyplatenu. Pozemok 1 300m. Vlastne by to bolo len to iste - len vela penazi a roboty(neisti susedia). Auto by som potreboval(ci dve). Neisty je buduci rok, kvoli odvodom a daniam si musim kupit auto. V panelaku kde byvam maju deti do skolky 2 minuty ja a zena do prace 4 minuty.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7069
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 283 times

Re: Kúpiť pozemok na samote?

Príspevok od používateľa jogo »

Ja vodu z vodovodu pijem, ale len cerstvo napustanu. Ked chvilu v pohari postoji a vyprcha z nej chlor(alebo ozon), tak smrdi...
Neni mozne, aby sa v 50-rocnych zanesenych potrubiach ku nam dostala nejaka moc kvalitna voda.Skor by som povedal, ze vela ludi nevie(alebo uz zabudlo) ako chuti pramenita cista voda z horskej studnicky.
K tym mineralkam. Mali sme tu v okoli mineralny pramen, ktory sluzil storocia. Po revolucii tu navrtala jedna firma svoje vrty, lebo prirodny pramen nemohla sprivatizovat. Z tych vrtov cerpa velke mnozstvo vody a su nedaleko prirodneho pramena. Behom 10-tich rokov prirodna voda uplne zoslabla a minule som z nej dostal hnacku.
Proste lozisko mineralov sa uplne vycerpalo tymi umelymi vrtmi a ostal uz len nazov mineralky, lebo to, co sa predava v obchode uz viac-menej chutovo nema nic spolocne s povodnym pramenom. Cize sodovka s honosnym nazvom byvalej vynikajucej a liecivej vody.

Takto nam velkovyroba vsetko nici...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Strastislav
Silver Member *
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Št 31 05, 2012 8:56 am

Re: Kúpiť pozemok na samote?

Príspevok od používateľa Strastislav »

jogo napísal:Ja vodu z vodovodu pijem, ale len cerstvo napustanu. Ked chvilu v pohari postoji a vyprcha z nej chlor(alebo ozon), tak smrdi...
Neni mozne, aby sa v 50-rocnych zanesenych potrubiach ku nam dostala nejaka moc kvalitna voda.Skor by som povedal, ze vela ludi nevie(alebo uz zabudlo) ako chuti pramenita cista voda z horskej studnicky.
K tym mineralkam. Mali sme tu v okoli mineralny pramen, ktory sluzil storocia. Po revolucii tu navrtala jedna firma svoje vrty, lebo prirodny pramen nemohla sprivatizovat. Z tych vrtov cerpa velke mnozstvo vody a su nedaleko prirodneho pramena. Behom 10-tich rokov prirodna voda uplne zoslabla a minule som z nej dostal hnacku.
Proste lozisko mineralov sa uplne vycerpalo tymi umelymi vrtmi a ostal uz len nazov mineralky, lebo to, co sa predava v obchode uz viac-menej chutovo nema nic spolocne s povodnym pramenom. Cize sodovka s honosnym nazvom byvalej vynikajucej a liecivej vody.

Takto nam velkovyroba vsetko nici...
Výkon veľkovýroby kdejakej daromnosti je priamo závislí od dopytu más podľahnuvších "potrebe" konzumu danej daromnosti nezávisle na fakte či to nutne potrebujú ... nie je možné zo všetkého obviňovať len prvotného nositeľa nápadu napr. predávať minerálnu vodu z vodovodu, musli, cornflakesy, čipsy, granule pre psy alebo čokoládu bez kakaa.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Kúpiť pozemok na samote?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Suhlasim v tomto so Strastislavom. Je to podobne ako s tezou ze narod ma taku vladu, aku si zasluzi. Napr. aj na SK keby rozkradanie nebolo zauzivane aj medzi beznymi ludmi, mozno by sme nemali ani az tak skorumpovanu vladu. A paralela s tym je, ze mame aj take obchodne retaze aka je inteligencia vacsinovej skupiny ich zakaznikov.

Aj ked to samozrejme neospravedlnuje danych bezohladnych "podnikatelov".
gogo956
Active Member
Príspevky: 78
Dátum registrácie: St 15 09, 2010 7:29 pm

Re: Kúpiť pozemok na samote?

Príspevok od používateľa gogo956 »

dom na samote resp. v slabo osidlenej oblasti ma tu nevyhodu, ze pokial sa niekto rozhodne ta vykradnut, tak tomu nijako nezabranis.Prave preto byvaju ludia v dedinach vedla seba, pretoze na seba vzajomne "vidia" a vedia si pomoct ked ide ci uz o poziar, alebo zlodejov, ci nahle zdravotne problemy. A potom tie IS, zmena z poln. pody na stavebny pozemok, to je vsetkona dlhe lakte.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Kúpiť pozemok na samote?

Príspevok od používateľa Biosko »

kamery, plot, zabezpecovaci system aj protipoziarny
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Kúpiť pozemok na samote?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

gogo956 napísal: Prave preto byvaju ludia v dedinach vedla seba, pretoze na seba vzajomne "vidia" a vedia si pomoct ked ide ci uz o poziar, alebo zlodejov, ci nahle zdravotne problemy.
Krasna idylka. V skutocnosti mozno v nadpolovicnej vacsine pripadov sa susedia ignoruju, pripadne si robia naschvaly. Pocul som dokonca uz aj o zopar pripadoch vykradnutych bytov v cinziaku plnom ludi na prave poludnie v Petrzalke plnej ludi :shock: .

Praveze na samote alebo v malickej osade su zlodeji viac na ociach. Prakticky kazdy cudzinec ktory do toho zapadakova zabludi je podozrivy. Polovica z nich tam aj naozaj je za ucelom vyhladavania koristi a vykradania. Pes tam je ovela funkcnejsi, lebo zasteka a upozorni na oboch cudzich ludi ktory tam pocas tyzdna pridu. V meste by musel stekat stale, takze by ho coskoro ignorovali alebo otravili.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Kúpiť pozemok na samote?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Biosko napísal:kamery, plot, zabezpecovaci system aj protipoziarny
suhlasim s gogom. Ak to ma k niecomu aj skutocne sluzit, tak toto ta bude stat strasne prachy. Staci mi nasa chalupa
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Kúpiť pozemok na samote?

Príspevok od používateľa Biosko »

uspesny trader, investor ci podnikatel s peniazmi problem mat nebude :), peniaze budu to najmenej v tomto pripade.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15790
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1387 times

Re: Kúpiť pozemok na samote?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

tilbur napísal:Ak sa uz zacala debata o SODA STREAM:

http://www.finviz.com/quote.ashx?t=soda" onclick="window.open(this.href);return false;
Je to dobrá akcia Tilbur. Jedna z top akcií u mňa. Od posledného zverejnenia je up +30%.
Škoda, že nerobím pozičné investície a s tým spojené analýzy...preto mám problém naplniť moje vlákno investičnými tipmi... Je to jedna s tých, čo by nemala chýbať v žiadnom portfóliu, ovšem na to musí byť dobre rozanalyzovaná a načasovaná. A na to som leňoch.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
duro
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Po 28 05, 2012 3:48 pm

Re: Kúpiť pozemok na samote?

Príspevok od používateľa duro »

celkom zaujimava analyza k SODA : http://seekingalpha.com/article/1068781 ... urce=yahoo" onclick="window.open(this.href);return false;

zaver: dlhodobo to nevyzera na win (narast predaja CO2 nedrzi krok s narastom predaja pristroja)

While revenue and soda maker sales have been going up, the CO2 refills have not been able to keep pace. Since CO2 is needed to actually make use of the product, and the refills aren't keeping up with sales, this indicates that after trying it out, the SodaStream is destined to sit for the remainder of its lifetime in the appliance closet... The revenue must be coming largely from the soda maker. Unfortunately for the company, these are one time sales. To make SodaStream a solid long term investment, revenue will have to come from CO2 and syrup refills.

su tam k tomu aj grafy na tej stranke
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: Kúpiť pozemok na samote?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

peter.cmorej napísal: suhlasim s gogom. Ak to ma k niecomu aj skutocne sluzit, tak toto ta bude stat strasne prachy. Staci mi nasa chalupa
Je rozdiel (aj v zabezpeceni) kupit dom na danno-denne byvanie v nom a kupit ho len ako chalupu s navstevnostou kazdy treti vikend. Alebo ako spekulativnu kupu bez ucelu obyvania. Ak by si denne byval na tej chalupe a byt v BA by si navstevoval kazdy treti vikend, tak riziko vykradnutia toho bytu v BA by (napriek blizkosti susedov) bolo mozno podobne velke ako je teraz riziko vykradnutia tej chalupy. Mas tam aj viac potencialnych zlodejov, nielen potencialnych ochrancov. Tiez by sa mohlo stat ze niektory tvoj sused skor nez pomahat ti si bude vsimat ze si v tom byte velmi zriedka a da tip kamosom-zlodejom. Taky sused ti bude skor na skodu nez na pomoc. Takze 100 nasobne viac susedov neznamena automaticky 100 nasobne vyssiu bezpecnost a 100 nasobne nizsie naklady na zabezpecenie.
gogo956
Active Member
Príspevky: 78
Dátum registrácie: St 15 09, 2010 7:29 pm

Re: Kúpiť pozemok na samote?

Príspevok od používateľa gogo956 »

jaroslav80

v bytovke kde mas na poschodi pri sebe 4byty vzbudi velmi rychlo pozornost niekto kto sa bude chciet dostat cez bezpecnostne dvere. Zatial co niekde na samote si mozes kludne aj prerazit dieru do steny domu a nikto to nebude ani vidiet ani pocut.

Odbornici hovoria ze kvalitne zabezpecit dom je mnoho nasobne zlozitejsie a drahsie ako zabezpecit byt v bytovke a nie je tazke prist na to preco totak je.
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Kúpiť pozemok na samote?

Príspevok od používateľa Biosko »

gogo to je uz podla mna dan za takeho byvanie ale ma ine nespocetne vyhody.

Inac ked sme pri tych pozemkoch, myslete si ze bude mat nejaky vacsi dopad na pozemky a byvanie v kosiciach a okoli za predpokladu ze sa tam spusti tazba uranu v oblasti pri kuriskovej co je len cca 10km od centra mesta?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Kúpiť pozemok na samote?

Príspevok od používateľa filip glasa »

tazba uranu v oblasti pri kuriskovej co je len cca 10km od centra mesta?
bude to mat pozitivny vplyv - pozemky zlacnia :D
marco
Silver Member *
Príspevky: 208
Dátum registrácie: Pi 11 05, 2012 11:27 pm

Re: Kúpiť pozemok na samote?

Príspevok od používateľa marco »

hluk, bordel, tazka technika ..
"Who has a lot of money, can speculate.
Who has little money, must not speculate.
Who has no money, has to speculate."(A. Kostolany)
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Kúpiť pozemok na samote?

Príspevok od používateľa Biosko »

takze sa zbavit vsetkeho v kosiciach v predstihu?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Kúpiť pozemok na samote?

Príspevok od používateľa filip glasa »

biosko nepanikar, sak sa nic netazi 8)
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Kúpiť pozemok na samote?

Príspevok od používateľa Biosko »

zatial :D potom uz bude neskoro
http://kosice.korzar.sme.sk/c/6663313/z ... ualne.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Napísať odpoveď

Návrat na "Nehnuteľnosti / Nemovitosti, Reality, Hypotekárne úvery"