Hypoteka pre mladych - mimoriadna splatka casti nad 50 tis.

Nehnuteľnosti ako alternatíva k (ne)existujúcemu slovenskému akciovému trhu. Hypotekárne úvery - na bývanie aj investovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
cubalucia
Príspevky: 1
Dátum registrácie: So 09 01, 2016 1:31 pm

Hypoteka pre mladych - mimoriadna splatka casti nad 50 tis.

Príspevok od používateľa cubalucia »

Dobry den, ma niekto skusenost, ako funguje mimoriadna splatka casti uveru pri vyroci fixacie pri hypoteke pre mladych? Mam v TB vo vyske 59 tis. Na cast 50 tis. mam zvyhodneny urok 0,05, na zvysnych 9 tis. 3,05. Uver je na jednej zmluve, ale pri splatkach ma kazda cast svoje vlastne cislo a strha sa pod nim zvlast urok a zvlast istina, cize na vypise mam 4 pohyby. Taktiez na ucte mam vycislenu kazdu cast zvlast. Teraz chcem splatit mimoriadne 2tis. z tych 9tis., kde nemam zvyhodneny urok. A TB tvrdi, ze to nejde, ze mi to strhnu v percentualnom pomere z oboch casti. Ze to nevedia len z tej ziadanej casti, lebo je to jeden uver. Podla mna je to blbost, kedze eviduju zvlast dva zostatky. A narok na zvyhodneny urok mam do vysky 50 tis., co je na tom, ze ciastku nad 50 tis. chcem znizit a tych 50 ponechat? Ma s tym niekto skusenost?
Napísať odpoveď

Návrat na "Nehnuteľnosti / Nemovitosti, Reality, Hypotekárne úvery"