Kupa bytu pre deti? - horizont 20 rokov

Nehnuteľnosti ako alternatíva k (ne)existujúcemu slovenskému akciovému trhu. Hypotekárne úvery - na bývanie aj investovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
duro
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Po 28 05, 2012 3:48 pm

Kupa bytu pre deti? - horizont 20 rokov

Príspevok od používateľa duro »

Chcel by som kupit detom 1izb byt v BA...nez dorastu ho dat do najmu a potom ked pojdu do BA studovat/pracovat o 20 rokov nech maju nieco na zaciatok. Z dovodu nizkych sadzieb to chcem zobrat na hypoteku a cash si nadalej ponechat na terminaku (sadzbu mam rovnaku). Inak byvame cca 40 km od BA ale ja pracujem v BA.

Je mi jasne ze na tom nezarobime, ale ked vidim ako po celom svete frcia rotacky tak mi to pride ako najlepsia moznost v sucasnosti ked chcem pre deti do niecoho investovat s minimalnym rizikom...

Myslite ze je to dobry napad? :-)

dik
j.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2796
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Kupa bytu pre deti? - horizont 20 rokov

Príspevok od používateľa Rokosák »

Rovnaka urokova miera medzi terminakom a hypotekou neznamena "rovnaku sadzbu". Je to kvoli metode umorovania hypoteky. Plati to teoreticky az ked sa cele obdobie hypoteky skonci. Takisto vplyv inflacie nie je rovnaky na hypoteky ako na terminaky.

Pokial nie si nadseny byt "panom domacim" so vsetkymi zodpovednostami a danovymi zakonmi tak to co pomyslas nie je vyhodnou investiciou v porovnani s terminakom.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Kupa bytu pre deti? - horizont 20 rokov

Príspevok od používateľa Pette »

Nie je, kedze byt po 20 rokoch prenajmu a obyvania cudzmi ludmi je zrely na totalnu rekonstrukciu - v dnesnych sumach povedzme 10-15 tisic eur, a tato suma bude o 20 rokov adekvatne vyssia (lebo cast tvori cena prace a ta bude rast).

vytvor si rozumne akciove portfolio - cez nakup indexu a za 20 rokov na tom budes lepsie, kupis detom aj dva uplne nove byty v uplne novej vystavbe pod standardov roku 2036.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Kupa bytu pre deti? - horizont 20 rokov

Príspevok od používateľa rmaly »

Ja len tolko, ze sice teraz su super urokove sadzby na hypo, len ponuka (alebo ponuka vs cena) bytov je strasna... bud su same sracky alebo predrazene sracky... :(

ale motyka moze vystrelit... inac si myslim, ze v principe je to dobry napad (a byt sa da vzdy predat, keby ste si to rozmysleli)... len teraz su teda dost drahe...
Marian_BA
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ut 04 02, 2014 5:59 pm

Re: Kupa bytu pre deti? - horizont 20 rokov

Príspevok od používateľa Marian_BA »

Ahoj, ja by som zvazil ten fakt, ze byvas 40 kilometrov od Bratislavy - ak denne dochadzas, tak mas naklady na benzin + amortizacia auta + cas straveny cestovanim hore dole = nemale naklady. Mozno by stalo za zvazenie byt v Bratislave kupit a prestahovat sa tam. Pretoze potencialny zisk z prenajateho bytu v Bratislave (tvoj zamer) ti mozu pokryt naklady na to cestovanie hore-dole...
duro
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Po 28 05, 2012 3:48 pm

Re: Kupa bytu pre deti? - horizont 20 rokov

Príspevok od používateľa duro »

@ Martin_BA: byvame v rodinnom dome pri lese, mame tam velku zahradu...neviem si predstavit, co by sme robili s detmi na byte v BA :-)

Vdaka vsetkym za postrehy...je mi jasne ze na tom nezbohatnem. Akcie su dobre, ale predsa len ich vnimam viac rizikove ako nehnutelnost...a deti ked odrastu byt v BA urcite vyuziju...

j,
Napísať odpoveď

Návrat na "Nehnuteľnosti / Nemovitosti, Reality, Hypotekárne úvery"