Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Nehnuteľnosti ako alternatíva k (ne)existujúcemu slovenskému akciovému trhu. Hypotekárne úvery - na bývanie aj investovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Istiach napísal:Juggler. Nikto ti nebude nadavat do extremistov zato ze povies ze podporujes rodinu. To je hlupost na^n.

Ked vsak povies ze zoberme mensinam prava, aby sme uchranili tradicnu rodinu, tak budes extremista.

Vidis tam ten rozdiel?

Btw liberalna demokracia sa zameriava na obcianske a ine slobody. Medzi ne patri aj sloboda mat kolko len deti chces. Nehovoriac o tom ze je pokrytectvo stazovat sa na to ze ta ludia oznacia za extremistu, pricom ty sam oznacujes liberalnu demokraciu ako liberalny extremizmus. Wtf co je to liberalny extremizmus, nieco ako moralny nihilizmus?

Extrémizmus je definovaný ako neštandardné správanie, prípadne ideológie, ktoré sa významným spôsobom odlišujú od všeobecne akceptovaných a zaužívaných stanov.

Istiach: máš pocit, že tu niekto berie menšinám práva? A predsa sa v médiách denno-denne straší, že najväčší nepriatel je extrémizmus. Kto sa tu čoho bojí?

Pametám si na extrémizmus u Slotu, keď podnecoval proti Maďarom a Rómom. Pametám si na excesy u ĽSNS , ale to je všetko viac menej minulosť. Odvtedy sa mi zdá, že je situácia OK, ale stále akoby to niekomu nestačilo. Stále sa hľadá triedny nepriateľ a väčšinou je to ten kto má iný názor. Pripomína mi to komunizmus. Vtedy sa ľuďom vymývali mozgy marxizmom-leninizmom a náš najväčší vzor bol Sovietsky zväz. Dnes často tí istí ľudia poučujú o demokracii a ľudských právach a vymývajú mozgy ,,politicky korektnou ideológiou,,. A nás najväčší vzor je of course Amerika.

A najviac zo všetkého neznášam, ked sa ľudia škatulkujú na základe názorov. Ked poviem že mi záleží na rodine, tak som konzervatívec. Ked poviem, že mi záleží na menšinách tak som liberál. A ja som pri tom všetko. Mne záleží aj na rodine, aj na právach menšín, aj na občianských slobodách..aj mariška nech sa húli..načo zatvárať mladých za jednu cigu... A som aj protivládny ( kauzy, korupcia atd...) aj provládny ( zahraničná politika, postoj ku kvótam ).
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa Istiach »

Ved praveze nemam pocit ze sa tu mensinam beru prava, ale su tu ludia ktori by boli radi keby sa tak dialo. A ti su standardne oznacovani ako extremisti co mi pride pomerne presne.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ale to je zlé ked niekoho označíš za extrémistu len preto že si myslíš, že by rád niečo urobil. Vieš kolko ľudí by rado vykradlo banku, keby vedeli, že ich nechytia? A predsa to nie sú zločinci...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa jogo »

Uz dlhsiu dobu mi v hlave vrta myslienka, ci tu neexistuje nahodou nejaky prirodny zakon, ze civilizacia, ktora vo velkej miere vyuziva prirodne zdroje nakoniec skonci na demografii...prestane sa rozmnozovat. Mozno je to chranny mechanizmus "matky zeme", lebo fakt neni ekologicky mozne, aby Cina a India dosiahli spotrebu Nemecka v prepocte na jedneho obyvatela pri dnesnej urovni ekologickeho zmyslania ludstva.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

IgorBR napísal:
JUGGLER

V našich končinách si ľudia nedovolia dnes mať deti preto, lebo nemôžu z finančných dôvodov. Áno, mohli by sme mať deti ako v Afrike, ale v tomto sme možno trochu vzdelanejší a zodpovednejší, že nesplodíme si deti..
Hm.. To naši predkovia boli riadne nezodpovední... Ked zoberiem tých, čo sa narodili v prvej polovici minulého storočia, teda v období vojen, hladu, biedy a spočítam z koľkých detí pochádzali - vychádza mi priemer 4 deti na jeden manželský pár. Dnes je priemer 1,5 detí...pričom už ani nemôžem povedať, že na manželský pár, lebo takmer polovica detí sa nenarodí do manželstva ( čiže do klasickej rodiny ).

Čiže to je ďalší problém...že prirodzená rodina s otcom, mamou a deťmi je stále menej častým javom. Nahrádzajú ju rozvedené a neúplné rodiny, samostatne žijúci ľudia, dospelí žijúci dlhodobo s rodičmi alebo voľné zväzky. Nuž a k tomu pribúdajú rodiny s dvomi ockami, dvoma mamkami, slobodná voľba pohlavia...mne sa nezdá, že by to bolo peniazoch alebo o zodpovednosti :wink:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
makx
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 03 05, 2016 11:50 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa makx »

Offtopic k vasim offtopicom.
Istiach napísal:Ved praveze nemam pocit ze sa tu mensinam beru prava, ale su tu ludia ktori by boli radi keby sa tak dialo. A ti su standardne oznacovani ako extremisti co mi pride pomerne presne.
JUGGLER napísal:Ale to je zlé ked niekoho označíš za extrémistu len preto že si myslíš, že by rád niečo urobil. Vieš kolko ľudí by rado vykradlo banku, keby vedeli, že ich nechytia? A predsa nie sú zločinci...
Juggler,
rovnaka logika, aku pouzil Istiach pri definicii extremistu, je pouzita aj pri definovani rasistu, tj. osoba, ktora je stupenec/zastanca urcitej myslienky a v pripade rasistu je to stupenec rasizmu. Vid nizsie definicie rasista, extremizmus a extremista.

Takze striktne technicky podla definicii: ludia, ktori by radi vykradli banku (su stupencami myslienky aspon raz vykradnut banku), tak su povazovani za extremistov. Tu nie je o com debatovat ak si este ctime slovniky slovenskeho jazyka.
Ale nie su povazovani za zlocincov, pretoze danu myslienku este nevykonali (az vykonanie danej myslienky-vykradnutie banky alebo nabadanie na vykonanie by bolo v sucasnom SK prave zlocinom, co viem). Takze tvoja poznamka o zlocincoch je uplne mimo.

Menej striktne, treba rozlisovat aj uroven daneho extremistu (vid definicia dole), pre ilustraciu dam svoje 4 urovne. Este treba brat do uvahy, ze clovek sa casom vyvija a teda sa unho jednotlive urovne dynamicky menia. Len prosim ma tu nechytajte za tieto urovne a skor si uvedomte, ze svet nie je ciernobiely a aby diskusia bola konstruktivna, tak treba si zadefinovat urcite hypoteticke urovne.
1. uroven: osoba, ktora je extremista iba vo velmi malo oblasti spolocenskeho zivota (+ malo extremne nazory napr. nepopiera ludske prava) a prezentuje ich iba par krat v diskusiach, niekedy to mysli vazne, niekedy nie a niekedy az casom zisti, ze to bol extremny nazor.
2. uroven: osoba, ktora je extremista vo viacerych oblastiach spolocenskeho zivota (+ uz extremnejsie nazory napr. popieranie ludskych prav) a mysli ich vazne a ak je prilezitost, tak ich prezentuje
3. uroven: 1. alebo 2. uroven+podporuje spolky, ktore aktivne propaguju a realizuju extremne myslienky
4. uroven: 1. alebo 2. uroven+podporuje spolky, ktore aktivne propaguju a realizuju extremne myslienky+aktivizuje sa v danych spolkoch

Povedal by som, ze vacsina obyvatelstva spadne do 1. urovne. Je to ok, kazdy vyrastal v inom prostredi, nazory sa menili podla vedomosti a skusenosti. Dana spolocnost predstavuje nizku pravdepodobnost k celospolocenskemu realizovaniu extremizmu.

Juggler, podla tvojho posledneho prispevku mi vychadza, ze popisujes 1. uroven a skor sa snazis upozornit na problem, ze v spolocnosti (hlavne prezentovanou mediami) akokeby existoval extremista iba 3. a 4. urovne a ludia to tak zacinaju chapat.

Pod Istiachovym komentarom zas chapem extremistov 2. urovne. Takze obidvaja hovorite o extremistoch ale inej urovne (aj ked Juggler sa snazi nelogicky ukazat, ze extremista je zle definovany).

Naco zas treba brat zretel, ze min. rok sa naslo 210 000 ludi, ktori zahlasovali za stranu, kt. propaguje a v malych krokoch realizuje extremne myslienky/nazory.
Mame tu docela nebezpecny trend, ze znacna cast ludi sa pretransformovala z 1. urovne na 3. uroven a podla prieskumov, danej strane este dalej stupaju preferencie. A to uz vobec nie je ok. Inak povedane zvysuje sa pravdepodobnost realizovania celospolocenskeho extremizmu.
Naco este netreba zabudat, ze extremisti zo 4. urovne (z casti media im k tomu dopomohli) sa snazia degradovat termin extremizmus aby sa navodil dojem, ze existuju extremisti iba 1. urovne alebo dokonca, ze vsetci su extremisti 3. a 4. urovne a teda diskusia, kto je extremista a kto nie (alebo strana) sa stava bezpredmetnou. A to je 2. nebezpecny trend.


Definicia rasizmus a rasista:
Krátky slovník slovenského jazyka 4
rasizmus -mu m. neved. protihumánna teória o nadradenosti jednej rasy nad druhou; prejavy tejto teórie;
rasista -u m. stúpenec rasizmu;


Definicia extremizmus:
Ministerstvo vnutra SR
Extrémistami sú osoby alebo skupiny osôb (skinheads, anarchisti a pod.), ktoré sa vyznačujú najmä odmietaním platných právnych a morálnych noriem, vysokou mierou názorovej alebo rasovej neznášanlivosti a protiprávnym konaním s prvkami agresivity, násilia a brutality. Sú to osoby, ktoré sa vyznačujú najmä:
a) odmietaním všeobecne záväzných právnych predpisov a vysokou mierou názorovej, národnostnej, etnickej, rasovej nenávisti, nenávisti z dôvodu farby pleti, vierovyznania alebo inej obdobnej nenávisti založenej na odlišnostiach,
b) motiváciou protiprávneho konania s prvkami agresivity, násilia a brutality,
c) agresívnym správaním prejavujúcim sa fyzickými alebo verbálnymi aktivitami v súvislosti s konaním športových a spoločenských podujatí, ktoré smerujú k spôsobeniu fyzickej ujmy osobám, majetkovej a nemajetkovej škode osobám, organizátorom a na priľahlých objektoch alebo ktoré sú spôsobilé narušiť verejný poriadok,
d) manifestovaním príslušnosti k záujmovej skupine alebo hnutiu svojím vzhľadom (vrátane tetovania), odevom, fyzickým a verbálnym prejavom, vytváraním, rozširovaním materiálov (napríklad tričká, CD nosiče, iné tlačoviny, internetové stránky, odznaky),
e) finančným, materiálnym a iným podporovaním extrémistov a extrémistických skupín.


Slovník súčasného slovenského jazyka
extrémizmus -mu pl. N -my m. ⟨lat.⟩ 1. ▶ záľuba v extrémoch, vo výstredných činoch: nerozvážny e. mládeže
2. polit. ▶ krajne radikálny, extrémny smer, radikalizmus: vojenský, politický e.; prejavy extrémizmu na Slovensku; hlásiť sa k pravicovému extrémizmu

Definicia osoby extremista:
Slovník súčasného slovenského jazyka
extrémista -tu pl. N -ti m. 1. ▶ kto sa správa výstredne, neprimerane situácii; kto má záľubu v extrémoch, výstredný človek: v triede ho považovali za extrémistu
2. polit. ▶ stúpenec extrémizmu, radikálnych politických či iných spoločenských hnutí; kto má extrémne názory: pravicoví, ľavicoví extrémisti; náboženskí extrémisti; nečakaný útok extrémistov; zakročiť proti extrémistom
3. hovor. ▶ kto pestuje extrémne, netradičné športy: súťaž extrémistov na divokej rieke

3. ▶ extrémny čin: extrémizmy speváka na pódiu
IgorBR
Active Member
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Št 26 01, 2017 7:09 pm

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa IgorBR »

JUGGLER napísal:mne sa nezdá, že by to bolo peniazoch alebo o zodpovednosti :wink:
Uznávam, že to nie je len o peniazoch. Ale možno pre tých niektorých normálnych, sú peniaze (teda ich nedostatok) predsa len prekážkou. No a pokiaľ ide o tie dnešné "formy" rodiny, je to také smutné. Asi je to tak, že bez ohľadu na to aká doba príde, vždy príde úpadok spoločnosti. Zase na druhej strane, vraví sa, že vraj ľudia v tých menej rozvinutých krajinách sú predsa len vnútorne šťastnejší. Čím sme bohatší materiálne, tak tým sme chudobnejší spirituálne? A naopak?

Ani ja nemám rád tie škatulkovania. Ale to robí v podstate takmer každý, niekto cielene, niekto nevedome. Napr. začnem kritizovať politika A a môj oponent si bude automaticky myslieť, že som sympatizantom politika B.

jogo
Tiež som nad niečim podobným rozmýšľal. Že či cieľom ekonomického systému eventuálne nie je práve kontrola počtu obyvateľsta. Aby sme sa nepremnožili. Hypotetická situácia - všetci sa máme dobre a nie sme obmedzovaní žiadnymi zdrojmi - to už by bol asi fakt brutálny exponenciálny rast populácie. Veď o tom už hovoril Thomas Malthus, ten navrhoval svojské riešenia. Uvediem úryvok síce len z wikipedia:
"Malthus argued that two types of checks hold population within resource limits: positive checks, which raise the death rate; and preventive ones, which lower the birth rate. The positive checks include hunger, disease and war; the preventive checks, abortion, birth control, prostitution, postponement of marriage and celibacy."



Neviem či ste niektorí mali možnosť čítať článok - "Myší raj a úpadok spoločnosti"
https://dennikn.sk/blog/mysi-raj-upadok-spolocnosti/" onclick="window.open(this.href);return false;

Celkom zaujímavé.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa iceberg8 »

JUGGLER napísal:
Západ vymiera pri priemernom plate 4 000-5000 € a minimálnej mzde 1500 €.Najviac detí sa rodí v chudobných krajinách.
vodic BMW je idiot, vodic Skodovky je slusny. co stym ma co bohatstvo? podla mna si to porovnal zle, ak im peniaze pokazili charakter, tak ich problem, ale hlavne - ich zly manazment, ze pr 4-5k si nemozu zit slobodnejsie

Štatistika:
Veľmi nízka pôrodnosť je v západnej Európe, Severnej Amerike a Austrálii. Veľmi veľa detí sa rodí v menej rozvinutých krajinách sveta. Najvyššia pôrodnosť je v súčasnosti v takmer celej Afrike, Latinskej Amerike a juhovýchodnej Ázii.
aj u nas u mensine, coskoro vascine, ale dokazuje to nieco? aj krysy sa mnozia az sa pojedia.. to nei je o zapade a peniazoch, ale inteligencii, extrem vs extrem, 1 dieta na dvoch vs 4 deti na dvoch.. aj jedno je destruktivne, ale aj to druhe



To v čom ja vidím problém tvojej prosperujúcej/šťastnej spoločnosti je, že

1. peniaze kazia charakter..čiže majú za následok rozmaznanú konzumnú spoločnosť (tá si chce užívať, nie rodiť deti)
masmedia viac ako peniaze, ja keby mam dost penazi, chcem deti, ale neviem ci je moj nazor srpavny, resp postupnost, kludne analyzuj ak chces
to len tak, moj potreh :D nech rec nestoji..

osobne neviem co si mysliet, ohladom deti, podla man je nerozumne ich rodit, ak nemam nezadlzenu strechu nad hlavou, a dobru robotu, tj pokial nemam garanciu uzivenia aspon sameho seba s rezervou, ktora utiahne aj dieta, ale logicky aj manzelku (dovod: niekto dieta vychovavat musi, a verim ze tym niekym je aspon jeden rodic, idealne dvaja, a nie ulica/skola). Ale takato garancia statkov a prace NEEXISTUJE.
sam neviem kde je ta hranica.. narp mam strechu, nezatazenu. pracu si najdem aj ako pomocnik, donesiem domov tak tisicku tipujem, 22 pracovnyc dni, to je 50tka na den.. to fakt zarobi aj pablb, ale aj nemusi.. lebo nemusi mat kazdy den robotu.. ale nemam pocit, ze by som GARANTOVANE utiahol rodinu, aj s rezervou, ci bez nej. proste nemam.
jedna vec je zit si solo - tam nie je ten granat s vytiahnutou poistkov ruke.
ale chapem ze tu prispeivaju aj otcovia, cize beriem aj ich nazor, len nevidim do ich rozpoctu, ked obhajuju, ze mat deti nie je o peniazoch.

a po pravde, nepaci sa mi predstava, ze budem mat 60, resp mal by som 60, zatial co moje dieta ide maturovat.. pride mi to chore, moj dedo mal 55, ked ja som mal 8. Mam kopec zazitkov. ja toto ako dedo mat nebudem, a je to smutne. netvrdim ze je jedine spravne riesenie mat deti v 18-20tke, ale ani v 40tke. a ze je to slobodne rozhodnutie? NIE JE ! doab sa meni, ludia sa menia, chcu viac, maju viac, pricom na dlh.. blabla.. najst si partnerku, normalnu, v 18tke a v 20 mat dieta,,, to je tazke.. lebo sa zmenila doba.. kedysi nestracali cas na VS, no stracali ho na povinnej vojne.. a mozno je to kompletne mojou hlupostou..

svoje som si povedal, idem pozriet ci prestalo prsat :D
Odoslané z počítača
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa Rokosák »

Jednoducha (nemusi byt aj spravna) odpoved na nadpis temy je, ze dnes je nehnutelnost nie iba strecha nad hlavou, ale aj financne aktivum.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa Istiach »

JUGGLER napísal:Ale to je zlé ked niekoho označíš za extrémistu len preto že si myslíš, že by rád niečo urobil. Vieš kolko ľudí by rado vykradlo banku, keby vedeli, že ich nechytia? A predsa to nie sú zločinci...
Len by som dodal tolko ze oni sami sa vyjadruju ze budu optimalizovat nepriatelov slovenska. Vid vyroky predsehu SHO. Nehovoriac o fb profiloch na ktorych maju verejne napisane co vsetko planuju ked sa ujmu moci. To nieje o tom ze by som ich nalepkoval ako extremistov. Oni podla toho ako sa spravaju a podla toho co vyhlasuju splnaju definiciu slova extremista.

Ps: inak myslim ze makx trafil klinec po hlavicke s tym nebezpecnym trendom ked sa degraduju slova ako extremista
Naposledy upravil/-a Istiach v So 18 03, 2017 1:18 am, upravené celkom 2 krát.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa Istiach »

jogo napísal:Uz dlhsiu dobu mi v hlave vrta myslienka, ci tu neexistuje nahodou nejaky prirodny zakon, ze civilizacia, ktora vo velkej miere vyuziva prirodne zdroje nakoniec skonci na demografii...prestane sa rozmnozovat. Mozno je to chranny mechanizmus "matky zeme", lebo fakt neni ekologicky mozne, aby Cina a India dosiahli spotrebu Nemecka v prepocte na jedneho obyvatela pri dnesnej urovni ekologickeho zmyslania ludstva.
Ked sa nad tym zamyslim tak stagnacia rastu populacie je jedina moznost ako zit udrzatelne. Pretoze aj ked budeme zit skromne, ale nebudeme regulovat kolko nas, je tak na tu bude o chvilu viac nez zem fyzicky zvladne. V tomto suhlasim s igorom s tym jeho vyrokom z wiki. Niekde je na youtube zaujimave video o preludneni, ale teraz na mobile to urcite nenajde. Tusim to aj nahral ten Malthus.

Aj ked ja by som sa toho nebal, vo vesmire je dost planet ktore mozeme plundrovat :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

makx napísal:
Juggler,
rovnaka logika, aku pouzil Istiach pri definicii extremistu, je pouzita aj pri definovani rasistu, tj. osoba, ktora je stupenec/zastanca urcitej myslienky a v pripade rasistu je to stupenec rasizmu. Vid nizsie definicie rasista, extremizmus a extremista.
OK. Je to jednoduchšie, keď si slovný pojem rozložíme na rasa+ismus a extrém+ismus.

Keby sme tu mali rozvíjať debatu o tom ktorý národ alebo rasa sa cíti/cítila nadradená, asi by sme dospeli k rozporuplným názorom. V médiách sa napr. neustále pripomína nemecký rasizmus, ale ako na tom bola najdemokratickejšia a najslobodnejšia krajina sveta USA ? Veď USA to je 400 ročná história rasizmu – od otrokárstva, cez genocídu indiánov až po rasovú segregáciu černochov. Tá rasová segregácia je podľa teba ktorý stupeň? Piaty? Veď tá najhoršia forma rasizmu v USA pretrvala ešte 20 rokov po 2 sv.vojne ! A apartheid v Južnej Afrike?..To sú zločiny Holanďanov a Britov, nemalo by sa to viac pripomínať v médiách? Zato niektoré veci sa nám v médiách pripomínajú denno-denne. Stačí pozerať správy RTVS. Prečo je to tak? Mne to strašne pripomína praktiky bývalého režimu.
makx napísal: Naco zas treba brat zretel, ze min. rok sa naslo 210 000 ludi, ktori zahlasovali za stranu, kt. propaguje a v malych krokoch realizuje extremne myslienky/nazory.
Mame tu docela nebezpecny trend, ze znacna cast ludi sa pretransformovala z 1. urovne na 3. uroven a podla prieskumov, danej strane este dalej stupaju preferencie. A to uz vobec nie je ok. Inak povedane zvysuje sa pravdepodobnost realizovania celospolocenskeho extremizmu.
Celospoločenský extrémizmus je vždy v rukách manipulátorov. Ale nie to som chcel. Chcel som povedať len jednoduchú vec. Že človeka môžeš osobne súdiť podľa názorov, ale celospoločensky ho môžeš odsúdiť iba podľa jeho konania, činov.

Súhlasím s definíciou extrémizmu podľa Ministerstva vnútra SR...dobre, že si to tu dal. Netreba strašiť, stačí dodržiavať zákon. Na jednej a na druhej strane .Keby sa tak dialo, tak Slota už dávno sedí za podnecovanie nenávisti voči Maďarom a Rómom a takisto možno polovica Kotlebovcov. Teraz je už neskoro, ked sú páni poslanci...trebalo zatýkať a súdiť vtedy, ked sa skutky diali... keď napríklad fyzicky niekoho napadli, alebo rasovo urážali...

Máme zlý systém. A speje to ešte k horšiemu. Na jednej strane ideme robiť zločincov z niekoho kto vyjadrí svoj názor a zaoberá sa tým špeciálny súd. Na druhej strane fyzické a verbálne útoky, vyslovene rasistické a nenávistné, prevedené na verejnosti, nahrané na video neboli potrestané... Veď keby v rýchlom súdnom konaní ( ako pri alkohole ) tí ľudia dostali aspoň symbolické tresty...napr. 20 hodín verejnoprospešných prác ...hneď by to vyzeralo ináč. Ale s tým, ked niekto vyjadrí svoj názor, s tým nesúhlasím, aby sa za to trestalo, alebo nálepkovalo.

Chcem ešte povedať jednu vec. Ja sa stretávam s tým, že inteligentní a vzdelaní ľudia, zhnusení súčasnou situáciou volia Kotlebu. A robia to asi preto, lebo to čo sa deje v spoločnosti v nich vzbudzuje pocit beznádeje a rebelstva. Vieš ako sa hovorí...zakázané ovocie chutí najviac...presne tak kontraproduktívne sú riešenia okolo extrémizmu. Tu neplatia zákony, prezumpcia neviny, ani rovnoprávnosť. Prezident, ktorý má byť nestranný, ignoruje 200 tisíc voličov....v médiách majú Kotlebovci zaracha...Veď prezident ich mal aspoň formálne rešpektovať, boli legitímne zvolení a potom si kludne mohol povedať svoj názor. Média by ich nemali ignorovať, práve naopak. Mali by ich konfrontovať...pozývať do besied, dávať im nepríjemné otázky...tak ako sa konfrontujú všetci politici. Veď v tejto krajine sú ľudia akoby na poslednom mieste....zrádzajú ich politici, zrádzajú ich média, zrádza ich výkonná moc...tak potom sa čudujeme, že chcú voliť radikálnu zmenu?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa Istiach »

Mna by teda zaujimalo z koho konkretne ide specialny sud robit zlocinca za to ze vyjadril svoj nazor?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Istiach napísal:Mna by teda zaujimalo z koho konkretne ide specialny sud robit zlocinca za to ze vyjadril svoj nazor?
Napríklad, toto je absurdné. Ja som to video videl. Bolo úplne normálne. Už to vyšetruje špeciálna prokuratúra, potom by to šlo na špeciálny súd. Po novom sa zobrali kompetencie okresným súdom a celú extrémistickú agendu bude mať na starosti špeciálny súd. Sprísnili sa aj definície, ale to si naštuduj sám.

http://www.ta3.com/clanok/1100482/matic ... state.html" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa Istiach »

Cize ten sud ide z niekoho robit zlocinca za to ze vyjadril svoj nazor, alebo za to ze vyjadrenim nazoru ze porusil zakon. To su totiz dve rozdielne veci.

Tiez je otazne do akej miery je vyroba a sirenie videa nazor a ci sa to neklasifikuje inak.

Dnes uplne bezny argument ze ta idu zatvorit za tvoj vlastny nazor. A ty si pritom iba mocil na koran a palil ho pri slovenskej vlajke.

Alebo iny priklad. Dalsi bezny argument je ze nemame slobodu a clovek uz ani nemoze vyjadrit svoj vlastny nazor a dokonca si extremista za to ze milujes svoju vlast. A pritom jedine co by clovek chcel je iba povrazdit par parazitov...

Ps juggler si na facebooku?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Začíname sa hrať so slovíčkami a to je bod v ktorom je lepšie diskusiu ukončiť, lebo nám unikajú principiálne veci.
Videl si to video? Tak si urob vlastný názor.
Klik, klik, klik a na googli to nájdeš..i keď je to akože stiahnuté a zakázané:

http://www.mojevideo.sk/video/29ab2/bez_14_marca_1939_(iny_pohlad_na_slovensky_stat" onclick="window.open(this.href);return false;).html

P.S. Tá baba, čo cikala na korán, to môže byť podľa mňa typický príklad podnecovania nenávisti. Ale nie som právnik, nepoznám fakty, nemôžem povedať, či porušila zákon. Tak môže rozhodnúť iba súd. Áno, treba aby to bolo riadne vyšetrené a pokial je duševne zdravá a dokážu jej, že porušila zákon, že to zavesila na web (čiže to rozšírila ), tak som zato, aby ju odsúdili.

Ale musí to byť spravodlivý súd. Taký, čo zoberie do úvahy i všeobecne známe precedensy ako Charlie Hebdo, kde sa tiež vysmievali z koránu. Ďalej treba vyšetriť jej duševný stav, čo sa vraj nestalo a treba zistit, či to ona rozšírila ( napr. zavesila na FB) alebo niekto iný zavesil jej súkromné video na web.

P.S.2: Nie som na FB. Som len tu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa Istiach »

Skoda ze niesi na fb, mohol by si si tie perly pozriet na vlastne oci a urobit si vlastny nazor. To video som videl hned ako vyslo. A pride mi dost cynicke ospravedlnovat realnych mrtvych 70000 obcanov niecim co sa mohlo/nemuselo stat.

Ty hovoris ze zaciname slovickarit. Ale to slovickarenie je podstatne, pretoze napr kotlebovci mali, mozno este stale maju pravnika, ktory im radil ako slovickarit a neskoncit v base.
makx
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 03 05, 2016 11:50 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa makx »

JUGGLER napísal: OK. Je to jednoduchšie, keď si slovný pojem rozložíme na rasa+ismus a extrém+ismus.

Keby sme tu mali rozvíjať debatu o tom ktorý národ alebo rasa sa cíti/cítila nadradená, asi by sme dospeli k rozporuplným názorom. V médiách sa napr. neustále pripomína nemecký rasizmus, ale ako na tom bola najdemokratickejšia a najslobodnejšia krajina sveta USA ? Veď USA to je 400 ročná história rasizmu – od otrokárstva, cez genocídu indiánov až po rasovú segregáciu černochov. Tá rasová segregácia je podľa teba ktorý stupeň? Piaty? Veď tá najhoršia forma rasizmu v USA pretrvala ešte 20 rokov po 2 sv.vojne ! A apartheid v Južnej Afrike?..To sú zločiny Holanďanov a Britov, nemalo by sa to viac pripomínať v médiách? Zato niektoré veci sa nám v médiách pripomínajú denno-denne. Stačí pozerať správy RTVS. Prečo je to tak? Mne to strašne pripomína praktiky bývalého režimu.
Ja som pouzil terminy rasista a rasizmus aby som ukazal logiku definicii. Potom som napisal urcite rozdelenie urovni osoby extremista z roviny aktivity. Iba pri 1. a 2. urovni som zabrdol do roviny hlbky extremistickych nazorov (1. ur. nepopieranie ludskych prav vs 2. ur. popieranie ludskych prav).

Ty si teraz rozvinul debatu prave do hlbky extremistickych nazorov (ked zobereme, ze rasizmus by sa dal klasifikovat ako podmnozina extremizmu), ked tu spominas rozne historicke realizacie rasizmu v zapadnych krajinach a JAR.
Uz je to mimo temu, pretoze ja som reagoval na hlavny spor medzi tebou a Istiachom a to definicia extremistu z pohladu aktivity, ci uz je extremista osoba, kt. ma extremisticke nazory alebo az osoba, ktora realizuje extremisticke nazory. O hlbke extremistickych nazorov nebola rec :wink:

Kazdopadne, ked citis, ze denno-denne si informovany iba o historickej nemeckej forme realizovania rasizmu a chyba ti informovanie aj ake boli v inych zapadnych krajinach, tak je dobre si spomenut na kontext. Mimochodom, zaujimave, ze uz ti nechyba informovanie aj o historickom realizovanii rasizmu v latinskej amerike, Rusku, v arabskych alebo azijskych krajinach. Napr. taka India s ich kastovym systemom sa umiestnuje na prvych prieckach najrasistickejsich krajin v sucasnosti.
Spat k Slovenskemu kontextu, RTVS predpokladam, ze informuje predovsetkym s dorazom na hist. (a sucasne) udalosti, ktore su spojene so Slovenskom. Rovnako ako v skole sa podrobnejsie uci dejepis a literatura s dorazom na Slovensko a menej podrobne o zahraniciu. Slovensko malo od roku 1918 najvacsiu skusenost s nemeckou formou, ci uz myslienkoveho rasizmu alebo aj jeho realizovania (predtym asi Madarskou formou). Prvy Slovensky stat bol priamo podriadeny risi, ktora masivne realizovala nemecky rasizmus a zaroven prvy Slovensky stat do urcitej miery taktiez vykonaval nemecku formu rasizmu. Kotlebovci, kym neboli v parlamente, tak sa otvorene hlasili a obdivovali prvy Slovensky stat, ci uz na FB alebo na verejnosti. Teraz uz su v parlamente a detinsky si vymazali FB profily a na verejnosti obmedzili svoj obdiv k prvemu Slovenskemu statu a dalsie "excesy". Ak si niekto mysli, ze sa Kotlebovci zmenili, zabudli na ideologiu, z ktorej vychadzali ich "excesy" a blizkost moci ich polepsila. Tak ma velmi naivny nazor.

Takze v kontexte SK dejin od 1918 do sucasnosti, mi pride uplne v poriadku, ze v RTVS alebo v SK mediach sa informuje s dorazom na nemecku formu rasizmu, kedze Slovensko bolo nim najviac zasiahnute a v buducnosti realne hrozi, ze bude nim v urcitej obmene zasiahnute znova.
Kde tam vidis praktiky minuleho rezimu?
Ak ich tam stale vidis, tak ako ma RTVS postupovat za situacie, ked mame v parlamente fanusikov prveho Slovenskeho statu, ktori len pred par rokmi pochodovali v uniformach pripominajuce Hlinkove gardy?

Ked sa informuje o dalsich formach rasizmu, tak nech je to naozaj o celosvetovych formach rasizmu a nielen v zapadnych krajinach a JAR.
JUGGLER napísal: Celospoločenský extrémizmus je vždy v rukách manipulátorov. Ale nie to som chcel. Chcel som povedať len jednoduchú vec. Že človeka môžeš osobne súdiť podľa názorov, ale celospoločensky ho môžeš odsúdiť iba podľa jeho konania, činov.

Súhlasím s definíciou extrémizmu podľa Ministerstva vnútra SR...dobre, že si to tu dal. Netreba strašiť, stačí dodržiavať zákon. Na jednej a na druhej strane .Keby sa tak dialo, tak Slota už dávno sedí za podnecovanie nenávisti voči Maďarom a Rómom a takisto možno polovica Kotlebovcov. Teraz je už neskoro, ked sú páni poslanci...trebalo zatýkať a súdiť vtedy, ked sa skutky diali... keď napríklad fyzicky niekoho napadli, alebo rasovo urážali...

Máme zlý systém. A speje to ešte k horšiemu. Na jednej strane ideme robiť zločincov z niekoho kto vyjadrí svoj názor a zaoberá sa tým špeciálny súd. Na druhej strane fyzické a verbálne útoky, vyslovene rasistické a nenávistné, prevedené na verejnosti, nahrané na video neboli potrestané... Veď keby v rýchlom súdnom konaní ( ako pri alkohole ) tí ľudia dostali aspoň symbolické tresty...napr. 20 hodín verejnoprospešných prác ...hneď by to vyzeralo ináč. Ale s tým, ked niekto vyjadrí svoj názor, s tým nesúhlasím, aby sa za to trestalo, alebo nálepkovalo.

Chcem ešte povedať jednu vec. Ja sa stretávam s tým, že inteligentní a vzdelaní ľudia, zhnusení súčasnou situáciou volia Kotlebu. A robia to asi preto, lebo to čo sa deje v spoločnosti v nich vzbudzuje pocit beznádeje a rebelstva. Vieš ako sa hovorí...zakázané ovocie chutí najviac...presne tak kontraproduktívne sú riešenia okolo extrémizmu. Tu neplatia zákony, prezumpcia neviny, ani rovnoprávnosť. Prezident, ktorý má byť nestranný, ignoruje 200 tisíc voličov....v médiách majú Kotlebovci zaracha...Veď prezident ich mal aspoň formálne rešpektovať, boli legitímne zvolení a potom si kludne mohol povedať svoj názor. Média by ich nemali ignorovať, práve naopak. Mali by ich konfrontovať...pozývať do besied, dávať im nepríjemné otázky...tak ako sa konfrontujú všetci politici. Veď v tejto krajine sú ľudia akoby na poslednom mieste....zrádzajú ich politici, zrádzajú ich média, zrádza ich výkonná moc...tak potom sa čudujeme, že chcú voliť radikálnu zmenu?
Ja by som to nevidel az tak obmedzujuco, ze ak sa ludia, co podniecuju k nenavisti, sa stanu poslancami, tak uz ich nemozeme odsudit. Samozrejme, za stare skutky je tazsie odsudit a este ked si teraz davaju vacsi pozor. Na druhu stranu Slotove najkontroverznejsie vyroky, ktore podniecovali k nenavisti voci Madarom, Romom a homosexualom boli povedane v case, ked bol poslancom.

Ak niekto vyjadri nazor, ktorym porusuje zakon, tak by mal byt potrestani. Inak nemame respekt voci pravu a nedocielime pravny stat. Uplne ina diskusia je nad znenim zakona a jeho vykladom, ktory sa porusuje vyjadrenim nazoru.

Inak suhlasim s tebou, ze aj symbolicke tresty maju zmysel. Pretoze su rozne urovne extremistov z pohladu aktivity a aj hlbky extremistickych nazorov/cinov a preto by mali byt aj rozne urovne trestov. Akurat mi tu este narazame aj na nizku efektivitu sudnictva v pripade extremizmu ako si spomenul.

Prejavovat odpor so smerovanim Slovenska sposobom, ze ludia volia Kotlebu je vymietanie certa diablom. O to je smutnejsie a nebezpecnejsie, ze to nevidia ani vzdelani a inteligentni ludia a volia ho.
Co sa tyka prezidentovho neprijatia, mozno to bola chyba od neho a mozno nie. Zas netreba zabudat, ze nikto nie je neomylny. Cas ukaze...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Istiach napísal:Skoda ze niesi na fb, mohol by si si tie perly pozriet na vlastne oci a urobit si vlastny nazor.
Bol som, ale som odišiel. A bolo ťažké zrušiť účet...Sociálne siete sú zabiják. Človek z nich hlúpne, ničím sa neobohatí. Je to strata času. Stačí mi keď vidím tie vulgárne diskusie a útoky pod článkami z rôznych médii. Nechápem, že sa tam nedodržiavajú aspoň aké-také elementárne pravidlá.
Poriadok a slušnosť by mali fungovať. Aspoň tak ako u nás.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

makx napísal: chyba ti informovanie o inych zapadnych krajinach... Mimochodom, zaujimave, ze uz ti nechyba informovanie aj o historickom realizovanii rasizmu v latinskej amerike, Rusku, v arabskych alebo azijskych krajinach. Napr. taka India s ich kastovym systemom sa umiestnuje na prvych prieckach najrasistickejsich krajin v sucasnosti.
Chýba mi informovanie o všetkých druhoch rasizmu, kdekoľvek na svete. Na Ameriku som si spomenul ako na prvú, lebo je to náš najväčší vzor slobody a demokracie. Socha Slobody tam stojí od 19 storočia, ale rasová segregácia bola zrušená až v 60-tych rokoch. Apartheid v Južnej Afrike trval až do 1994 ! Až sa mi to nechce veriť popritom ako zahraniční politici rozprávajú o tradíciách a hodnotách... Všetci.

Takto hodnotí slovenský rasizmus černoch s americkým občianstvom, sociológ a filozof, žijúci 20 rokov v Európe a zaoberajúci sa profesionálne problematikou rasizmu v USA, problematikou nacistického rasizmu, rasizmu voči Rómom v krajinách východnej a strednej Európy a pozná dobre aj situáciu Rómov v SR:

„Mnohí Rómovia pokladajú veľkú časť Slovákov za veľkých rasistov. To ale nepoznajú americký rasizmus. Ten je na oveľa vyššom a rafinovanejšom stupni, ako rasizmus Slovákov. Tento druh rasizmu, slovenský rasizmus, definujem ako rasizmus len emocionálny a jednoducho štruktúrovaný. Ten občas krátkodobo exploduje, dosiahne svoj vrchol a opadne. Americký rasizmus je trvalý stav maximálnej nenávisti, hlbokého opovrhovania a deštruktivity voči čiernym Američanom. Slovenský rasizmus ubližuje viac slovami, ako činmi a vysmieva sa, ale spravidla nezabíja a nevraždí, ako to robí rasizmus americký. Ten berie černochom aj poslednú štipku dôstojnosti a vrhá ich do stavu absolútnej beznádejnosti a depresie a mnohych následne kriminalizuje. Americký rasizmus je doktrínou mocných a inteligentných. Slovenský rasizmus je len akýmsi ľudovým – rozhodne nie celoľudovým – pobúrením.“

Áno Makx, privítal by som, aby sme boli informovaní aj o rasizme v Južnej Amerike, Ázii, Indii, Rusku. A vôbec sa neinformuje o stave ľudských práv v Saudskej Arábii. O popravách na ulici, o ukameňovaní ľudí za živa. Chcem aby sa naše deti učili o každom zverstve, každej genocíde... aby si vážili v akej krásnej a bezpečnej krajine žijeme. Naučia sa, čo si majú ctiť a čo treba chrániť. A verím, že budú mať prirodzený odpor k rasizmu.
makx napísal: Kotlebovci, kym neboli v parlamente, tak sa otvorene hlasili a obdivovali prvy Slovensky stat, ci uz na FB alebo na verejnosti. Teraz uz su v parlamente a detinsky si vymazali FB profily a na verejnosti obmedzili svoj obdiv k prvemu Slovenskemu statu a dalsie "excesy". Ak si niekto mysli, ze sa Kotlebovci zmenili, zabudli na ideologiu, z ktorej vychadzali ich "excesy" a blizkost moci ich polepsila. Tak ma velmi naivny nazor.
Kotlebovci nežili v Slovenskom štáte. Ani my. Stále sa bavíme len o názoroch, obdivovaní a stúpencoch. Porovnaj to s tým, že ešte nedávno tu bol komunistický režim a komunistické zločiny. 6000 mŕtvych. 80 000 v pracovných táboroch, 200 000 uveznených, 170 000 utieklo do zahraničia...40 rokov neslobody a porušovania ľudských práv.
A teraz máme predsedu vlády, ktorý bol ozajstný komunista...káder a budúci líder. Mali sme tu prezidenta, ktorý bol členom UV KSS, čiže doslova pohlavárom komunistického režimu. A môžeme ísť dalej...koľko ľudí žije medzi nami a sú zodpovední za zločiny komunizmu? A odsúdený nebol ani jeden!. A nieže odsúdený, ani súdený, ani len obvinený... títo ľudia boli dokonca odmenení....dnes žijú lepšie ako za bývalého režimu. A prečítaj si ich životopisy. Tiež si vymazali a pomenili čo sa dalo. A my sa tu bojíme extrémizmu? My tu žijeme v extréme.
makx napísal: Ak niekto vyjadri nazor, ktorym porusuje zakon, tak by mal byt potrestaný. Inak nemame respekt voci pravu a nedocielime pravny stat. Uplne ina diskusia je nad znenim zakona a jeho vykladom, ktory sa porusuje vyjadrenim nazoru.
Prosím ťa makx, nepleťme pojmy. Citujem základné ľudské práva a slobody definované v Ústave: sloboda myslenia, sloboda verejne prejavovať svoje zmýšlanie, sloboda prejavu a právo vyjadrovať svoje názory

Za samotné myslenie, ani za názor, čo vyjadríš verejne nemôžeš byť potrestaný ! Pochop to. To je základ demokracie a právneho štátu. A to je práve to, čoho sa obávam, že to tam dospeje.

To čo môžeme trestať je extrém: agresivitu, rasistické útoky, nenávisť, podnecovanie k násiliu, samotné násilie a brutalitu. Preto som ocenil, že si tu dal tu definíciu z MV SR.
makx napísal:
Takze v kontexte SK dejin od 1918 do sucasnosti, mi pride uplne v poriadku, ze v RTVS alebo v SK mediach sa informuje s dorazom na nemecku formu rasizmu, kedze Slovensko bolo nim najviac zasiahnute a v buducnosti realne hrozi, ze bude nim v urcitej obmene zasiahnute znova. Kde tam vidis praktiky minuleho rezimu?
Média sme už preberali. Od večerných správ očakávam, že sa dozviem, čo je nové. Dlhé roky som pozeral tie na Markíze. Boli najlepšie. Potom Markíza zmenila formát. Asi prišli na to, že tupé reklamy budú sledovanejšie s plytkým obsahom: hádka so susedom, nôž v chrbte, okradnutá babička...proste kriminoviny + spravodajstvo v jednom. Presedlal som na RTVS. Samotné správy, čiže to, čo je nové – to je na úrovni. Potvrdzuje to i vysoká sledovanosť. Takže nielen ja som presedlal. Ostatný obsah je však nevyvážený, prešpikovaný výchovnou ideológiou. Tlačenie kalerábov do hlavy – to sú praktiky minulého režimu. Ja som som už na to vycvičený. Pozri si za sebou 10 x Správy RTVS a hľadaj cca 10 reportáži stále o tom istom.. Divné a podľa mňa kontraproduktívne.

OK. Berie to čas taká debata. Ja myslím, že som už povedal všetko. Ďakujem za príspevky. Ďakujem za názory. :D
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa iceberg8 »

no ja musim potvrdit par veci.
10 rokov nepozeram TV, nic.. a ked si to raz za cas zapnem, resp mi to zapnu na navsteve, tak sa citim ako na planete opic, resp skor absolutnych analfabetov. ale bez urazky samozrejme. z reklam su primitivne nahodne scenare, a presne ako pise JUGGLER, resp podobne - osobne si myslim, ze TV noviny na JOJ a markize (STV priznam sa neviem, ani ine), tak ten ich pripeceny vyraz tvare, ked citaju o vrazde, to je neuveritelne divadlo. absolutne nepodstatne blbiny, ako buracka niekde pri Ziline, koho to zaujima ? ovecky na poli ? skoda casu sa s tym zaoberat, ale sranda ze na tom zarabaju, cize ludia to asi sleduju.

k rasizmu, vcera som pisal o niecom, skusim dnes tiez, ale nehovorim ze je to vseliek, kedze pred rasizmom to velmi neochrani, skor som mieril na tu zenu co zneuctila koran. - divadlo bez divakov nie je divadlom. keby to ludia nelajkovali a nezdielali na FB, youtube, tak by ta zena upadla prachom do historie internetu. tj. keby kazdy vyjadril svoj nazor ignoraciou, nebola by extremistkou, rasistkou, ani nic, bola by zapraseny megabajt niekde na youtube diskoch. cize spolupachatelia su vsetci, co sa o take nieco zaujimaju, podla mna, vratane daneho nabozenstva, ktore sa pokusala urazit.
vysvetlenie:
keby ja sudim a strielam kazdeho, kto mi kedy ublizil (skola - nie priamo sikana, ale iste vysmechy pocas 8 rocneho studia tu boli, outsider, mimo spolocnost, ziadne skutocne kamaratsva v 30-33 clennej triede). mal som v pazi, mal som na haku, sral to pes, zil som si svoj zivot nadalej. tj. moj liek na blbosti - ignoracia..
avsak samozrejme, keby to preslo do extremov napr. ak neurobis X, urobime ti Y, tak to by bolo ine, to by som na haku asi mat nemohol. lenze zaujimalo by ma, ci ta zena a koran nebola story ako z komara somara - slovne urazila niekoho, bez ohladu na to koho a kolko ludi, ale priamo neskrivila vlasok nikomu, podla mna sa to da ignorovat.
otazne len je, ci by eskalovala svoje ciny do nasilia realneho.

PS: podla mna je to komplikovanejsie, lebo aj rodinkarstvo je potom rasizmus. tj. sef nema rad niekoho, len tak z prdele, zneprijemnuje mu pracu/robotu. to je denna prax biely slovak voci bielemu slovakovi, a nie len voci inej kategorizacii kohokolvek. prakticky aj sused voci susedovi, atd.. a tu narozdiel od videi na youtube, su nasledky hmatatelne a hmotne. mozno aj zivot ohrozujuce - mas robotu, kde ta niekto chce vyhodit,aby tam dosadil svojho. ty stratis zarobok, a co ? hladat si nieco nove? OK - svet nei je gombicka, zivot to ohrozi, ovplyvni.
dokonalym prikladom je, ked sa menia ludia v statnej sprave po volbach - bez ohladu na to, ze ti co tam boli predtym 4 roky uz nabrali skusenosti, pride tam amater novej farby. koho toto trapi? absolutne nikoho. ale video o korane.. fuu.. lajkujeme lajkujeme sherujeme sherujeme.. a toto sa da pouzit nie len na ten koran, na akekolvek viralne sracky ktore su viacmenej absolutne bezcenne.
Odoslané z počítača
IgorBR
Active Member
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Št 26 01, 2017 7:09 pm

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa IgorBR »

Média cielene vytvárajú rôzne správy, aby v ľuďoch systematicky vytvárali strach voči niekom/niečomu, stále vytvárať akéhosi vymysleného nepriateľa, namiesto toho, aby sa poukazovalo na skutočné problémy, skutočného nepriateľa resp. PRÍČINU problémov.
Prípadne dnes ponúkať ľuďom jednoduché "správy" typu "mačka uviazla na strome a prišli ju zachrániť novinári", ten dobodal toho, henten okradol hentú babku. Teda správy, kde sú zobrazené jednoduché zločiny a je jednoduché opísať páchateľa. No a všetky tieto správy ešte onálepkovať slovami "exkluzívny" (napr. máme exkluzívne zábery), čo dodáva týmto "správam" treťotriednu kvalitu.
Pokiaľ ide už o nejaké celospoločenské problémy, väčšina médií dnes opíšu tú istú udalosť na vlas rovnako, ako cez kopirák. Či sú to domáce alebo zahraničné médiá. Každé médium, ak sa pýta, tak podobné otázky, len aby verejná mienka išla istým smerom. Nie že si verejnosť dovolí kriticky rozmýšľať, ukážme im ako majú rozmýšľať!
Pre mňa je novinár ten, ktorý je nezávislý. Ten kto pracuje pre organizáciu, nie je nezávislý a musí vydávať správy, s ktorými sa jeho organizácia stotožňuje. Ak vydá niečo, čo sa nepáči organizácii, v ktorej pôsobí, tak ho eventuálne aj vyhodia. No a keď má deti, hypotéku, tak bude držať hubu a krok a nespôsobovať si zbytočné problémy. Takýto novinár je ľahko vydierateľný. Novinár, ktorý pracuje na vlastnú päsť a má toho relatívne menej, čo môže stratiť a nie je pod vplyvom organizácie, je pre mňa slobodnejší novinár, keďže si môže vydávať a písať naozaj to, o čom je presvedčený, že je správne, a nie to, čo mu niekto priamo či nepriamo nadiktuje. No a takí dnes takmer nie sú. Stačí sa pozrieť na tých "investigatívnych" novinárov pred alebo po tlačových besedách a z nich až priam srší energia typu študenta na základnej či strednej škole: "Chcem už ísť domov, už tu nechcem byť, het dačo napísať alebo sa opýtať nech mám pokoj a viac ma tie somariny nezaujímajú."
Pokiaľ ide o úroveň napr. nejakých, povedzme "špecializovanejších" médií, pozrime sa napr. na také HN, za posledných 10 rokov kvalitatívne upadli a dostali sa takmer na úroveň Nového Času.

Veď aj tak väčšinu médií vlastní dnes pár spoločností. Ale veď to je aj v biznise, ak mám firmu, ktorá ponúka špecifický produkt, pričom nemám žiadnu konkurenciu, možno by bolo fajn založiť konkurenčnú firmu, ktorú budem vlastniť. Väčšina spotrebiteľov aj tak nebude riešiť, že ja vlastním aj tú druhú firmu, ale zato bude mať pocit, že je tu akási alternatíva, konkurencia. Teraz máme akurát len akýsi pocit, že je tu nejaká konkurencia či sloboda slova v médiách.

Pokiaľ ide o tie všelijaké mimovládne organizácie, kto sú tieto mimovládne organizácie? Prečo by sme im v médiách mali dávať priestor? Sú súčasťou nejakej právnej integrity nášho štátu? Volili sme si ich my ako občania týchto odborníkov a vytvorili tieto mimovládne organizácie s cieľom, aby nás informovali, poúčali, vzbudzovali v nás autoritu? Prečo tu prišli? Šíriť osvetu? Nebuďme naivní, za všetkým treba vždy hľadať moc a peniaze, preto ma zaujíma, kto ich financuje, a prečo to robí, prečo tu chce ovplyvňovať verejnú mienku, presadzovať isté "spoločenské" záujmy? "Mimovládne organizácie pôsobiace na Slovensku, ktoré sú priamo či nepriamo napojené na financovanie zo zahraničia, by sa mali povinne registrovať do novovytvoreného Registra zahraničných agentov, ktorý bude pod Ministerstvom vnútra" - čo je ako na tom zlé? Sú zahraničné subjekty, sú. Majú problém s tým, že sa bude viacej v spoločnosti rozprávať o tom, že kto ich financuje a prečo? Čoho sa boja?

Dlhé storočia sme bojovali o akúsi suverenitu, nezávislosť a teraz sa toho vzdávame. Najľahšie je dnes označiť niekoho za extrémistu a pod. a šíriť to v médiach. Ale koľko ľudí si takéto správy kriticky aj overí, zhodnotí na základe čoho je daný subjekt označený za extrémistu, kontroverzného a pod.? Verejnosťou sa jednoducho manipuluje. Média nesú veľkú zodpovednosť na stave spoločnosti šírením pravdivých, nepravdivých, skreslených informácií, poloprávd... . A to vôbec teraz nemyslím iba Kotlebu. Ako často niesli média resp. konkrétni novinári trestnoprávnu zodpovednosť za šírenie klamstiev?

Otázka je, prečo vlastne "vznikol" politický Kotleba? Sú tu nejaké problémy, ktoré občanov trápia? Prečo ich politici neriešili, dovolili ich vzniku? Navyše chybou politikov je, že nebojujú za niečo, ale proti niečomu. Spojme sa proti Kotlebovi! Namiesto toho, aby riešili problémy, na ktorých sa Kotleba spopularizoval. Potom je otázka, či politici cielene a vedome nepomáhajú k tomu, aby napokon prerazil. A tieto "stratégie" typu, nepôjdeme nikde s Kotlebom, v ničom ich nepodporíme, nevoľte Kotlebu. Veď ak bude v parlamente podporovať niečo fašistické, tak to nepodporím, ak bude propagovať niečo normálne, tak ho podporím predsa. Lebo ľudia sa potom pozerajú takto na politikov, že neriešia problémy, ale robia politikárčenie. A stále diktovať ľuďom, nepodporujte Kotlebu. To je ako s dieťaťom. Poviete mu, že keď pôjde piatok vonku, tak aby sa neopil ako teľa. Ono povie ok. A toto zopakujete každý týždeň, hučíte doňho, hučíte, až sa naštve a jedného dňa sa opije ako teľa, nie preto žeby chcel, ale preto, že mu už tie Vaše rady išli po krk. Self-fulfilling prophecy.

Na polícii dnes máme policajtov, ktorí neovládajú právo, používajú nelegálné praktiky, zneužívajú právne tituly na ktoré ani nemajú právomoci a mohol by som toho písať. Že náš právny štát nejako nefunguje (alebo funguje len selektívne) a žiaden politik nikdy nebol odsúdený (myslím celospoločenské zločiny, nie to, že Slota dakde opitý šoféroval - čo je tiež neospravedlniteľné). Tak asi všetci sú takí dobrí potom. Je na zamyslenie, že v rámci právneho štátu sa zriadili inštitúcie ako špecializovaný trestný súd, špeciálna prokuratúra. :D To ako fakt? Potrebujeme špeciálne inštitúcie, aby veci sa vyvíjali v špeciálnych situáciách tak, ako chceme? :D Toto sú len politické inštitúcie riadené politickými nominantmi na odpratávanie politických káuz. Toto je pre mňa väčší a horší extrémizmus ako Kotleba.
JUGGLER napísal:Celospoločenský extrémizmus je vždy v rukách manipulátorov. Ale nie to som chcel. Chcel som povedať len jednoduchú vec. Že človeka môžeš osobne súdiť podľa názorov, ale celospoločensky ho môžeš odsúdiť iba podľa jeho konania, činov.
Presne tak, už keď ideme súdiť za reči, kedy budeme konečne súdiť aj za činy? Činy tu zatiaľ viacej bordelu napáchali ako reči.

Ku Kotlebovi len toľko, že netreba sa spoliehať na Kotlebu ako nejakého spasiteľa. Ak skončí Fico, nastúpi Kotleba. Aj Fico mal pred 15-timi rokmi pekné reči o tom, ako chce vyprať isté 2 škvrny. A všetci vieme, že bol len nasledovníkom. Kotleba bude niečo podobné. Nebude síce posielať ľudí do plynu ako tu média strašia, ale bude obyčajný šmelinár jak jeho politickí predchodcovia.

Kým je tento zastaraný systém politických strán, voľby a náš samotný politický systém nemá zmysel.

JUGGLER
Písal si ohľadom FB s čím sa stotožňujem. Pre mňa osobne je to super vec na rýchlu komunikáciu. Ale inak je to podľa mňa pre väčšinu ľudí škodlivejšie ako prospešnejšie. FB je dobrý sluha ale zlý pán. Tiež som uvažoval nad tým, že by som si FB vymazal, ale nechcel som prísť o nejaké kontakty. Inak je to strata času, človek tak ľahko príde do kontaktu s veľkým množstvom redundantných informácií. Navyše si myslím, že FB dnes podporuje istú formu novodobého voyerizmu. Každý (nie každý ale veľa ľudí) ma nutkanie ošpehovať si toho druhého, až prehnane ba intímne sa zaujímať o životy druhých, čo robí, kde bol, s kým bol a pod. Na druhej strane, je to aj vec ľudí, že slobodne a dobrovoľne zdieľanú množstvo informácií, ktoré by možno pred niekoľkými rokmi nechceli zdieľať.
makx
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 03 05, 2016 11:50 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa makx »

JUGGLER napísal:Chýba mi informovanie o všetkých druhoch rasizmu, kdekoľvek na svete....
K rasizmu: suhlasim, ze aj zapadne krajiny su pokrytecke. Nemusime si nahovarat, ze vsetko, co robia je svate. Rovnako ako aj my nie sme svati. Aj by som veril tomu sociologovi rozdiely v rasizme, lebo samotne USA je dost odlisna kultura od Europy a uplne od Slovenska.

Nakoniec len taka poznamka, k tvojmu argumentu ad populum "Na Ameriku som si spomenul ako na prvú, lebo je to náš najväčší vzor slobody a demokracie", tym myslim "náš najväčší vzor", mozno to platilo v euforii po '89 ale v sucasnosti uz su ludia scestovani, presvedcili sa na vlastnej kozi o svetlych a aj temnych strankach USA alebo zapadu. Po dalsie aj v mediach mas moznost sa docitat nielen o chvale zapadu ale aj kritike zapadu.
Podla mna prave argumenty typu ad populum len prispievaju k polarizacii diskusie v spolocnosti.
JUGGLER napísal:Kotlebovci nežili v Slovenskom štáte. Ani my. Stále sa bavíme len o názoroch, obdivovaní a stúpencoch. Porovnaj to s tým, že ešte nedávno tu bol komunistický režim a komunistické zločiny. 6000 mŕtvych. 80 000 v pracovných táboroch, 200 000 uveznených, 170 000 utieklo do zahraničia...40 rokov neslobody a porušovania ľudských práv.
Ad 1) apriori stavat posudenie politickeho rezimu, ci sme zili v danej dobe alebo nie, mi nepride adekvatne. Pretoze kto zil v danej dobe, tak ma bohate osobne skusenosti ale zas jeho objektivita je velmi ovplyvnena emociami a urcitym informacnym sumom, ktory zas znizuje kvalitu skusenosti/vedomosti (informacie, ktore sa na pociatku javili ako dolezite ale po case sa ukazali ako nedolezite). Kto nezil v danej dobe sa nato pozera bez emocii, informacny sum je vyfiltrovany historikmi ale zas nema osobne skusenosti (zle pochopit interpretaciu historikov alebo aj oni mozu zle interpretovat), takze moze nastat situacia, ze kludne aj osoba, ktora nezila v danom rezime moze ho lepsie posudit ako ta, ktora v nom zila.

Ad 2) az je to zarazajuce, ze hodnotis Kotlebovcov, ze sa bavime "len o názoroch, obdivovaní a stúpencoch".

Rodinkarstvo, ake ukazal zamestnavanim na BBSK, tak si moze podat ruky s kadrom, ktory tu vladne s malou prestavkou 11 rokov. Az je to smiesne si mysliet, ze rodinkarstvo, ktore v sucasnosti vladne v justicii a inde v statnej sprave bude vymetene. Ano bude kompletne vymetene ale zas nahradene kompletne novym rodinkarstvom. Takze posun nulovy a kludne aj minusovy. Ked si Kotlebovci zaviedli rodinkarstvo okamzite pri nastupe v BBSK, tak pri nastupe do vlady maju prilezitost to povysit este na vyssi level, ze sa az vyrovnaju komunistom. Predsa spravny kader (ci uz rodinny alebo nerodinny) bol zaklad nacistickeho Nemecka, voci ktoremu nemaju vyhrady (alebo aj komunistickeho SSSR).

Vlakove hliadky jasne ukazali, ze "exces" pochodovania v uniformach pripominajuce hlinkove gardy, ktore perzekuovali Cechov, Romov a Zidov nie je vobec minulostou, len teraz doslovne zmenili kabat z uniformy na zelene tricka. Ked robia Romovia bordel, tak preco Kotlebovci nespisali peticiu, nevyvolali referendum (predtym som mal napisane demonstracie ale to by som im krivdil, kedze Kotlebovci demonstrovali) tak ako to je bezne v demokratickom state? Oni sa vykaslali na celu demokraciu, pretoze to je beh na dlhu trat ale rovno zaviedli svoje hliadky a postupne plnia svoj politicky program, tj. zaviest politicku domoobranu.
Az teraz zbieraju podpisy na referendum za vystupenie z EU a NATO, pretoze to tazko docielia hliadkami a kym nie su vo vlade.

Ad 3) Nemam cisla obeti (okrem odvedenych Zidov, za kt. sme este platili), uvaznenych, utecencov na prveho Slovenskeho statu aby som to porovnal s komunistami. Obidva politicke rezimy stvarali zverstva. Taketo porovnanie je absurdne.
Pretoze rovnako mozeme potom argumentovat, ked za par rokov sa nastoli politicky rezim, ktory prekona v cislach tebou zmienovanych komunistov, tak potom budeme zlahcovat komunistov? Alebo nebodaj si zvolit komunistov spat do vlady, ked vieme, co ten rezim dokazal v obdobi 59-89 podla tvojich cisiel?
JUGGLER napísal: A teraz máme predsedu vlády, ktorý bol ozajstný komunista...káder a budúci líder. Mali sme tu prezidenta, ktorý bol členom UV KSS, čiže doslova pohlavárom komunistického režimu. A môžeme ísť dalej...koľko ľudí žije medzi nami a sú zodpovední za zločiny komunizmu? A odsúdený nebol ani jeden!. A nieže odsúdený, ani súdený, ani len obvinený... títo ľudia boli dokonca odmenení....dnes žijú lepšie ako za bývalého režimu. A prečítaj si ich životopisy. Tiež si vymazali a pomenili čo sa dalo. A my sa tu bojíme extrémizmu? My tu žijeme v extréme.
Suhlasim, ze co nam tu vladne poslednych 11 rokov posobi pre ludi, ktori zazili socializmus ako vysmech k ideam '89. Mne to tiez pride ako fraska po urcitych strankach. Len treba byt realistom, ze ked boli komunisti prelezeni 40 rokov kompletne v celom state, tak to bola fakt obrovska uloha aby sa podarilo ich uplne vymietit a odsudit. Kazdopadne ukazalo sa, ze to vyzaduje viac casu ako sa predpokladalo. Pozitivne je, ze sme aspon nedopadli ako Bielorusko. Negativne, ze to tak dlho trva.
Ale zas to nespojujem s extremizmom a nemyslim, ze zijeme v extreme ako ty, pretoze za extrem povazujem prave definiciu MV SR, na ktoru sa aj ty sam potom odvolavas.
"To čo môžeme trestať je extrém: agresivitu, rasistické útoky, nenávisť, podnecovanie k násiliu, samotné násilie a brutalitu. Preto som ocenil, že si tu dal tu definíciu z MV SR."

Ked sa budes dookola pytat, naco sa bat extremizmu a tvrdit, ze zijeme v extreme, pretoze neboli potrestane zlociny komunizmu, nahovno vlada, atd., tak tym nahravas iba skutocnym extremistom ako su definovany podla MV SR, aj ked nechces. Kotlebovci jasne ukazuju ako krasne to vedia vyuzit. Vymetenie komunistov a inych neduhov, ktorymi Slovensko stale trpi po '89 urcite nedocielime tym, ze teraz budeme pouzivat termin extremizmus na vsetko negativne, co sa deje a este popritom zlahcovat Kotlebovcov.

Btw, ak zijeme v extreme, tak potom v com ziju Bielorusi, ktorym vladne Lukasenko od 1994 nepretrzite a furt tam preziva komunisticka mentalita v celej ekonomike, justicii a statnej sprave?
Naposledy upravil/-a makx v Ne 19 03, 2017 1:48 pm, upravené celkom 2 krát.
makx
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 03 05, 2016 11:50 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa makx »

JUGGLER napísal: Prosím ťa makx, nepleťme pojmy. Citujem základné ľudské práva a slobody definované v Ústave: sloboda myslenia, sloboda verejne prejavovať svoje zmýšlanie, sloboda prejavu a právo vyjadrovať svoje názory

Za samotné myslenie, ani za názor, čo vyjadríš verejne nemôžeš byť potrestaný ! Pochop to. To je základ demokracie a právneho štátu. A to je práve to, čoho sa obávam, že to tam dospeje.

To čo môžeme trestať je extrém: agresivitu, rasistické útoky, nenávisť, podnecovanie k násiliu, samotné násilie a brutalitu. Preto som ocenil, že si tu dal tu definíciu z MV SR.
Ja nerozporujem zakladne ludske prava a slobody definovane v ustave.
Pretoze ja som napisal:
makx napísal: Ak niekto vyjadri nazor, ktorym porusuje zakon, tak by mal byt potrestaný. Inak nemame respekt voci pravu a nedocielime pravny stat. Uplne ina diskusia je nad znenim zakona a jeho vykladom, ktory sa porusuje vyjadrenim nazoru.
Rovnako napisal Istiach
Istiach napísal:Cize ten sud ide z niekoho robit zlocinca za to ze vyjadril svoj nazor, alebo za to ze vyjadrenim nazoru ze porusil zakon. To su totiz dve rozdielne veci.
Juggler, ty stale ignorujes informaciu, ze zaklad pravneho statu je trestanie porusenie zakona a ak osoba vyjadri urcity nazor a nim porusi urcity zakon, tak potom je osoba potrestana za vyjadreny urcity nazor. Subezne dany urcity zakon nemoze odporovat ustave.

Nikde netvrdim, ze vyjadrenie akehokolvek nazoru by sa malo trestat. Takze to by si mohol uz teraz pochopit :wink:

Po dalsie "sloboda myslenia, sloboda verejne prejavovať svoje zmýšlanie, sloboda prejavu a právo vyjadrovať svoje názory" nie je absolutne pravo ale je obmedzene. Prave extremisti sa snazia presvedcit verejnost, ze je to absolutne pravo.
Obmedzene je prave viacerymi zakonmi, ktore ustavny sud nezamietol ako protiustavne a jeden z nich je ten, ktory osetruje "hanobenie národa, rasy a presvedčenia podľa § 423 Trestného zákona". Sam si napisal, ze sa ma trestat extrem "podnecovanie k násiliu" a moja otazka je, akou formou sa podnecuje k nasiliu? Odpoved, tiez vyjadrovanim nazoru a toto v sucasnosti sa snazia extremisti vyuzit a schovat pod "slobodu prejavu". Alebo vyjadrenie nazoru/prejav je aj hajlovanie, co je v sucasnosti taktiez klasifikovane ako porusenie zakona a potrestane.

Dobre je to vysvetlene v prispevku z 2015 Niekoľko vybraných poznámok k aplikácii postihu trestného činu „Hanobenie národa, rasy a presvedčenia“ podľa § 423 Trestného zákona ako limitu ústavne zaručenej slobody prejavu
Autor: JUDr. Marianna Mochnáčová, PhD. sudkyňa Ústavného súdu Slovenskej republiky
Inak zaujimavy prispevok k verejne znamej osobe Mgr. M.K.

"Záver

Sloboda prejavu je jedným z ľudských práv a základných slobôd a tvorí jeden z pilierov demokratickej spoločnosti s pomerne bohatou históriou. Kým však v minulosti bola chápaná užšie, postupným vývojom naberá čoraz širší obsah, no nemožno ju chápať absolútne. Ústavodarca priamo v texte ústavy predpokladá určité prípady, kedy je možné toto právo obmedziť na základe zákona, kde za jeden z takýchto zákonov možno považovať aj Trestný zákon vo svojich viacerých skutkových podstatách, pričom jednou z týchto skutkových podstát je aj hanobenie národa, rasy a presvedčenia podľa §423 Trestného zákona.

Uvedená skutková podstata bola súčasťou aj zákona č. 140/1961 Zb. Trestný zákon v znení neskorších predpisov. Po rekodifikácii trestných kódexov v roku 2005 s platnosťou od 1.1.2006 však aj táto prešla nevyhnutnou úpravou pod vplyvom vstupu Slovenska do Európskej únie a neustále sa rozvíjajúcej judikatúry Európskeho súdu pre ľudské práva.

Napriek už uvedenému sa v aplikačnej praxi neustále vyskytujú prípady,kedy jednotlivé súdne rozhodnutia dokazujú, že výklad uvedenej skutkovej podstaty je nejasný nielen laickej verejnosti, ale často aj orgánom činným v trestnom konaní."


Ja sa obavam, ze zlahcovanim Kotlebovcov a extremistickych prejavov, dospejeme k rezimu, ktori nastoli, ze bude trestana akakolvek kritika, ktoru si mozeme teraz dovolit napisat a vyjadrit smerom k vlade a rezimu.
makx
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 03 05, 2016 11:50 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa makx »

Juggler, tie spravy na RTVS si pozriem castejsie. Ano, krimi noviny je kandidat na celospolocensku Darwinovu cenu. Povedal by som, ze to je televizna forma bulvaru ako Novy Cas. Ale bulvar Novy cas tu bol este pred krimi novinami a este stale je najviac citani, takze dopyt bol aj predtym a stale existuje. Problem je u televizii vs novin, ze je mensia ponuka a ak chcu pozerat TV, tak sa tazsie vyhnu bulvaru ako u novin.
Mozno prave masivni nastup internetu to zmeni, ked zacinaju vysielat internetove televizie napr. DVTV v Cechach.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

iceberg8 napísal: lenze zaujimalo by ma, ci ta zena a koran nebola story ako z komara somara - slovne urazila niekoho, bez ohladu na to koho a kolko ludi, ale priamo neskrivila vlasok nikomu, podla mna sa to da ignorovat. Otazne len je, ci by eskalovala svoje ciny do nasilia realneho.
Nemalo by sa to ignorovať. To sú presne tie iskry nenávisti z ktorých pozdejšie vyšľahnú plamene. Na mňa to pôsobilo nechutne - presne tak ako videa ISIL. Nenávisť plodí nenávisť a násilie plodí ďalšie násilie... My sa musíme brániť, nie útočiť.
IgorBR napísal: Pokiaľ ide už o nejaké celospoločenské problémy, väčšina médií dnes opíšu tú istú udalosť na vlas rovnako, ako cez kopirák. Či sú to domáce alebo zahraničné médiá. Každé médium, ak sa pýta, tak podobné otázky, len aby verejná mienka išla istým smerom. Nie že si verejnosť dovolí kriticky rozmýšľať, ukážme im ako majú rozmýšľať!
Pre mňa je novinár ten, ktorý je nezávislý. Ten kto pracuje pre organizáciu, nie je nezávislý a musí vydávať správy, s ktorými sa jeho organizácia stotožňuje. Ak vydá niečo, čo sa nepáči organizácii, v ktorej pôsobí, tak ho eventuálne aj vyhodia. No a keď má deti, hypotéku, tak bude držať hubu a krok a nespôsobovať si zbytočné problémy. Takýto novinár je ľahko vydierateľný. Novinár, ktorý pracuje na vlastnú päsť a má toho relatívne menej, čo môže stratiť a nie je pod vplyvom organizácie, je pre mňa slobodnejší novinár, keďže si môže vydávať a písať naozaj to, o čom je presvedčený, že je správne, a nie to, čo mu niekto priamo či nepriamo nadiktuje.
Pekne napísané. A to je aj dôvod prečo ľudia inklinujú k alternatívnym médiám a blogom.

Napríklad v Sme, Denníku N a Pravde reportéri píšu, čo sa od nich čaká. Ako na povel. Ale napríklad tento bloger publikuje na weboch všetkých troch a ihneď vidno, že je nezávislý: https://dennikn.sk/autor/roman-bednar/" onclick="window.open(this.href);return false;

P.S. Od neho mám to vyjadrenie černošského odborníka na rasizmus. Noviny by to asi nepublikovali...
IgorBR napísal:
Otázka je, prečo vlastne "vznikol" politický Kotleba? Sú tu nejaké problémy, ktoré občanov trápia? Prečo ich politici neriešili, dovolili ich vzniku? Navyše chybou politikov je, že nebojujú za niečo, ale proti niečomu. Spojme sa proti Kotlebovi! Namiesto toho, aby riešili problémy, na ktorých sa Kotleba spopularizoval. Potom je otázka, či politici cielene a vedome nepomáhajú k tomu, aby napokon prerazil. A tieto "stratégie" typu, nepôjdeme nikde s Kotlebom, v ničom ich nepodporíme, nevoľte Kotlebu. Veď ak bude v parlamente podporovať niečo fašistické, tak to nepodporím, ak bude propagovať niečo normálne, tak ho podporím predsa. Lebo ľudia sa potom pozerajú takto na politikov, že neriešia problémy, ale robia politikárčenie. A stále diktovať ľuďom, nepodporujte Kotlebu. To je ako s dieťaťom...
Súhlas. Výsmech Fica, že pri voľbách župana BB ,,Kotlebu porazí aj vrece zemiakov,, malo presne taký efekt. Vtedy som si aj ja želal, nech sa to stane..
IgorBR napísal:
Je na zamyslenie, že v rámci právneho štátu sa zriadili inštitúcie ako špecializovaný trestný súd, špeciálna prokuratúra. :D To ako fakt? Potrebujeme špeciálne inštitúcie, aby veci sa vyvíjali v špeciálnych situáciách tak, ako chceme? :D Toto sú len politické inštitúcie riadené politickými nominantmi na odpratávanie politických káuz. Toto je pre mňa väčší a horší extrémizmus ako Kotleba.
Je to tak. Špecializovaný súd, ak sa dobre pametám vznikol kvôli mafiánom a organizovanému zločinu... Aby okresní sudcovia neboli pod tlakom. A teraz sa bilancuje, že vlastne slúži politikom...
makx napísal: Aj by som veril tomu sociologovi rozdiely v rasizme, lebo samotne USA je dost odlisna kultura od Europy a uplne od Slovenska.
Keď vraví, že americký rasizmus je doktrínou mocných a inteligentných, chápem ho. Ťažko povedať, že argumentujem ad populum...žil som tam mnoho rokov. A to rovno v mekke mocných a najinteligentnejších: L.A a Hollywoode.
makx napísal: Juggler, ty stale ignorujes informaciu, ze zaklad pravneho statu je trestanie porusenie zakona a ak osoba vyjadri urcity nazor a nim porusi urcity zakon, tak potom je osoba potrestana za vyjadreny urcity nazor. Subezne dany urcity zakon nemoze odporovat ustave.

Nikde netvrdim, ze vyjadrenie akehokolvek nazoru by sa malo trestat. Takze to by si mohol uz teraz pochopit :wink:

Po dalsie "sloboda myslenia, sloboda verejne prejavovať svoje zmýšlanie, sloboda prejavu a právo vyjadrovať svoje názory" nie je absolutne pravo ale je obmedzene. Prave extremisti sa snazia presvedcit verejnost, ze je to absolutne pravo.
Obmedzene je prave viacerymi zakonmi, ktore ustavny sud nezamietol ako protiustavne a jeden z nich je ten, ktory osetruje "hanobenie národa, rasy a presvedčenia podľa § 423 Trestného zákona". Sam si napisal, ze sa ma trestat extrem "podnecovanie k násiliu" a moja otazka je, akou formou sa podnecuje k nasiliu? Odpoved, tiez vyjadrovanim nazoru a toto v sucasnosti sa snazia extremisti vyuzit a schovat pod "slobodu prejavu". Alebo vyjadrenie nazoru/prejav je aj hajlovanie, co je v sucasnosti taktiez klasifikovane ako porusenie zakona a potrestane.
Áno. Máš pravdu. Aj Istiach. Už mi to došlo. Dobre si to vysvetlil.
makx napísal: Ja sa obavam, ze zlahcovanim Kotlebovcov a extremistickych prejavov, dospejeme k rezimu, ktori nastoli, ze bude trestana akakolvek kritika, ktoru si mozeme teraz dovolit napisat a vyjadrit smerom k vlade a rezimu.
Áno, raz by sme tam dospeli, keby sa dostali k moci. Nerobím si ilúzie. Viem si predstaviť ten ,,poriadok,, .
makx napísal:Juggler, tie spravy na RTVS si pozriem castejsie.
Dúfam, že si začal dnes. :wink: Stačí pozrieť 10x ...potom si predstav, že pozeráš správy 365 dní, čiže vidíš vyše 300 reportáži o tom istom...
makx napísal: Problem je u televizii vs novin, ze je mensia ponuka a ak chcu pozerat TV, tak sa tazsie vyhnu bulvaru ako u novin.
Mozno prave masivni nastup internetu to zmeni, ked zacinaju vysielat internetove televizie napr. DVTV v Cechach.
Práveže si myslím, že u TV problém nie je. Je dobrá ponuka. A bude lepšia, ako vidíme v Čechách.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa jogo »

makx napísal:
Vlakove hliadky jasne ukazali, ze "exces" pochodovania v uniformach pripominajuce hlinkove gardy, ktore perzekuovali Cechov, Romov a Zidov nie je vobec minulostou, len teraz doslovne zmenili kabat z uniformy na zelene tricka. Ked robia Romovia bordel, tak preco Kotlebovci nespisali peticiu, nevyvolali referendum (predtym som mal napisane demonstracie ale to by som im krivdil, kedze Kotlebovci demonstrovali) tak ako to je bezne v demokratickom state? Oni sa vykaslali na celu demokraciu, pretoze to je beh na dlhu trat ale rovno zaviedli svoje hliadky a postupne plnia svoj politicky program, tj. zaviest politicku domoobranu.
Az teraz zbieraju podpisy na referendum za vystupenie z EU a NATO, pretoze to tazko docielia hliadkami a kym nie su vo vlade.
Ja som po trati, kde teraz chodia Kotlebove hliadky, cestoval denno denne skoro cely 2010 rok. Mal som zopar zazitkov, ked urcita skupina ludi obtazovala ostatnych cestujucich vo vlaku a nikto s tym nic nerobil. Alebo si nekupili listok a vlak meskal,lebo sprievodca ich nevedel "vyhodit z vlaku" ap...
Preco to vtedy statna policia neriesila formou hliadok?
Potom prisli Kotlebovci s hliadkami a zrazu bol vo vlaku poriadok. To vyprovokovalo vladu, aby zaviedla policajne hliadky v tom vlaku a vo vlaku je poriadok.(videl som to na vlastne oci)
Lenze my mame dediny, kde su podstatne vacsie problemy, ako v tych vlakoch. A vlada to neriesi...potom pridu Kotlebovci a ludia z tych dedin vidia v nich zachranu, lebo "svojim sposobom" riesia ich problemy. Preco nepomoze statna moc tymto ludom?
Extremizmus nebude, ak sa bude stat starat o problemy beznych ludi...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
makx
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 03 05, 2016 11:50 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa makx »

Juggler, som rad, ze sme sa na urcitych veciach zhodli.

Ocenujem aj zdroj k tomu citatu o rasizme. Precital som si par blogov, presiel nadpisy a uvody blogov, ktore uverejnil na idnes. Mozno je nezavisly ale z mojho pohladu kvalita blogov je akokeby som cital zanietenca hlavnychsprav. Neuvadza ziadne zdroje cudzich tvrdeni ani statistik, sebavedomie o geopolitickych udalostiach je na urovni akokeby sa osobne zucastnoval rokovaniach medzi Merkelovou, Putinom, Erdoganom, Obamou a Trumpom (plus disponoval rovnakou kvalitou informacii ako oni). Vacsinu blogov ma o sucasnej geopolitike a utecencov so senzacnymi a jednoznacnymi tvrdeniami. Pre mna je ztrata casu citat takehoto blogera a aj jeho citaciu svojho kamosa v otazke rasizmu, teraz beriem s ovela vacsou rezervou.

Ja viem, Juggler, ze ty mas ine kriteria na media a ja mam ine. Takze nasledna diskusia o tomto blogerovi by sa zas nikam neviedla.
jogo napísal: Ja som po trati, kde teraz chodia Kotlebove hliadky, cestoval denno denne skoro cely 2010 rok. Mal som zopar zazitkov, ked urcita skupina ludi obtazovala ostatnych cestujucich vo vlaku a nikto s tym nic nerobil. Alebo si nekupili listok a vlak meskal,lebo sprievodca ich nevedel "vyhodit z vlaku" ap...
Preco to vtedy statna policia neriesila formou hliadok?
Potom prisli Kotlebovci s hliadkami a zrazu bol vo vlaku poriadok. To vyprovokovalo vladu, aby zaviedla policajne hliadky v tom vlaku a vo vlaku je poriadok.(videl som to na vlastne oci)
Lenze my mame dediny, kde su podstatne vacsie problemy, ako v tych vlakoch. A vlada to neriesi...potom pridu Kotlebovci a ludia z tych dedin vidia v nich zachranu, lebo "svojim sposobom" riesia ich problemy. Preco nepomoze statna moc tymto ludom?
Extremizmus nebude, ak sa bude stat starat o problemy beznych ludi...
Suhlasim s tebou, ze ludia, ktori zazivali nasilie alebo ocividne nepravo vo vlakoch, tak im Kotlebovci priniesli okamzite zlepsenie zivotov. Akurat je to velmi kratkozrake riesenie.
Tvoja posledna veta presne vystihuje cele zjednodusenie problematiky, ze za vsetko nepravo, sucasnu ekonomicku biedu v chudobnych regionov, atd. moze vyhradne statna moc (co je velmi vseobecny termin a ludia si pod nim predstavia iba vladnu stranu a jej najvyssie postavenych politikov, aj ked oni maju znacny podiel) a extremisti su jediny a jasny dosledok, ktoremu sa neda vyhnut aby sme zmenili vyvoj zivotnej urovne v chudobnych regionov.

Rovnako sa mozem spytat, ake parlamentne strany v 2016 volili ludia z chudobnych regionov?
Ak neberieme do uvahy chudobne regiony s madarskou vacsinou, tak podla mapy si drtiva vacsina obci a miest zvolila SMER. Napr. chudobne mesta z vychodu a vysledky SMERu Snina 43%, Medzilaborce 44%, Humenne 34%, Sobrance 38%, Svidnik 42%, Bardejov 30%, Michalovce, Trebisov, Vranov nad Toplou 35-37%. Zname mesta s romskou komunitou (ak sa mylim, opravte ma) a vysledky SMERu Gelnica 38%, Krompachy 35%, Spisska Nova Ves 29%, Revuca 35%, Levoca 28%.
Proste aj ked ludia vidia, ze od roku 2006 neustale vladne SMER (s 2 rocnou pauzou 2010-2012) a dokonca aj ked mal SMER za posledne 4 roky parlamentnu vacsinu, tak si ho znova zvolili do III. vlady. Takze volby v 2016 znova ukazali, ze ludia z chudobnych regionov znova zostali iba pri krcmovych reciach ako je zle a treba nieco s tym spravit, lebo volbami 2016 ukazali, ze nechcu zmenit vladu (okrem teda tych protestnych hlasov, co dali LSNS).
Ak nie su ludia spokojni, ze nie je koho volit, tak preco masivnejsie neprotestovali voci praktikam sucasnej a minulych vlad?
Alebo sa mozem spytat, zavisi vyhradne vyvoj zivotnej uroven v chudobnych regionoch iba na vrcholnej statne moci v BA?
Nezavisi nahodou aj od nizsie postavenych ludi politikov, uradnikov, policajtov, podnikatelov, firiem, ktori priamo ziju a funguju v danych regionoch? Oni tiez maju urcite kompetencie, ktorymi mozu zlepsit zivotnu uroven obcanov.
Ono je jednoduchsie sa stazovat iba na najvyssiu moc na urade vlady SR a cakat, kym pride zmena uplne zhora ako nieco zlepsit v ramci kompetencii na nizsich urovniach a teda tlacit na zmenu zdola.

Tento pristup/mentalita je prave odzrkadlena v odovodneni, ze za vlakove hliadky extremistov moze statna moc (vid predtym, velmi vseobecny termin...). Zaujimalo by ma nakolko obcania a vlakovy personal tlacil policiu aby zlepsila bezpecnost vo vlakoch? Potom nakolko tlacili alebo presadzovali samotni policajni veduci v okresoch vyssiu bezpecnost vo vlakoch? Alebo aj veduci vlakoveho personalu? Ved ti policajni veduci v okresoch najlepsie poznaju situaciu v danom okrese a nie prezidium v BA. Aj oni maju v danych regionoch svoje rodiny a priatelov a vlastne kompetencie, ktore im dalo prezidium v BA, takze urcite existuju moznosti aby aj oni boli motivovani a mali moznost zlepsit zivotnu uroven obcanov.

My sa tu tvarime, ze verejnost, podnikatelia, uradnici, policajti, politci atd. od najnizsie postavenych veducich az po stredne robia maximum pre vyssiu zivotnu uroven v chudobnych (ale aj nechudobnych) regionoch a iba neschopni/skorumpovani, atd. politici, uradnici a policajti na najvyssich prieckach to cele kazia a preto aj obycajni ludia, uradnici, policajti nemusia sami zlepsovat zivotnu uroven (vsetka cest tym, ktori sa nato tak nepozeraju). A cakame, ze konecne pride nejaky mesias az poloboh (lebo zas Slovaci ocakavaju, ze najvyssi politici nerobia ziadne chyby) na urad vlady, ktory zacne rozdavat "spravne" ulohy/prikazy, podla ktorych politici, uradnici, policajti aj na nizsich prieckach budu moct zlepsit zivotnu uroven aj v chudobnych regionoch.

Ja by som upravil tvoj posledny vyrok "Extremizmus nebude, ak sa budeme vsetci starat navzajom o seba... "
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa osamely chodec »

makx : aj stredni riadiaci pracovnici statnej spravy a moci, ba dovolim si tvrdit , ze na vychode aj najnizsi, su dosadeni vladnucou stranou. Co od nich mozes chciet ked sa trasu o miesto a su poslusni voci chlebodarcom. Koho chlieb jes toho piesen spievaj. A tie percenta volicskych hlasov su pekny priklad loajalnosti k chlebodarcom. Az sa zmeni rozdelenie zivotnej urovne , teda prisun novych investicii aj do zaostalych/ infrastrukturne nedostupnych regionov/ zmenia sa aj naroky ludi byvajucich v tychto oblastiach. Ja som z KE a za 27 rokov nemam v okruhu 50km od mesta 1km novej dialnice a dalej na vychod ani nehovorim tam uz nie je nic. Spojenie BA z KE dialniciu bude ???? Realita je ze Slovensko konci v Zvolene :). Ved je to na smiech. Jediny poriadny novy zamestnavatel v KE firma z oblasti IT je tu len preto , ze nepotrebuje dialnicu , nic hmotne nevyraba . Extremizmus vznika z chudoby tak ako vznikol fasizmus z chudoby a frustracie v nemecku v 30 tych rokoch. Ludia tu pracaju za 400 - 500 eur platy a su vobec stastni ze maju pracu.

Pytas sa ci rozvoj zivotnej urovne zavisi od vlady? Jednoznacne . Ako podporu mojej odpovede si spocitaj velke investicie cudziehu aj statneho / statna podpora/ kapitalu po jednotlivych regionoch Slovenska, napr. automobilovy priemysel, Samsung,... o tom sa rozhoduje v hlavnom meste.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

makx napísal: Ja viem, Juggler, ze ty mas ine kriteria na media a ja mam ine. Takze nasledna diskusia o tomto blogerovi by sa zas nikam neviedla.
Ja som nechcel o ňom diskutovať. Ani ho nepoznám. Len som chcel povedať, že sa nepozerá na svet čiernobielo, píše aj o negatívach aj o pozitívach, nezaujato. Nie je to iba bloger, je to spisovateľ a publicista.
makx napísal: Pre mna je ztrata casu citat takehoto blogera a aj jeho citaciu svojho kamosa v otazke rasizmu, teraz beriem s ovela vacsou rezervou.
Z rezervou treba brať blogy kde berie info z ruských médii. Ale v otázkach rasizmu mu môžeš plne dôverovať. Tu máš jeden pekný blog - silný príbeh, vhodný pre Sme a DenníkN a super vhodný na čítanie pre Kotlebovcov:

https://romanbednar.blog.sme.sk/c/37727 ... litik.html" onclick="window.open(this.href);return false;

P.S. tiež tam má drobné chyby, lebo zdôrazňuje nenávisť proti Slovákom...poradie vývoja bolo: kriminálnici - Rómovia - Slováci - Židia. Píše pekne, len by si mal lepšie preverovať zdroje a fakty.

P.S. A v boji proti Kotlebovcom ma hned napadlo preveriť ich čistokrvné korene :lol:


A na záver najnovší príklad, prečo čítam Sme, ale na vyváženie aj nemainstreamové zdroje:

1. Politicky korektný komentár v SME o Švédsku od pani, ktorá zrejme žije v luxusnej štvrti ( aj v Amerike máš iný pohľad v Beverly Hills a iný v štvrtiach, kde večer nik nevkročí.. ).

https://komentare.sme.sk/c/20481427/sve ... jinou.html" onclick="window.open(this.href);return false;

2. Pohľad z druhej strany (pametám si, že voľakedy Švédi ani nezamykali domy ):
https://www.youtube.com/watch?v=EMaPJg-QAxk" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa iceberg8 »

makx napísal: Ak nie su ludia spokojni, ze nie je koho volit, tak preco masivnejsie neprotestovali voci praktikam sucasnej a minulych vlad? [/b]"

https://en.wikipedia.org/wiki/2014_Hung ... x_protests" onclick="window.open(this.href);return false;

100 000 ludi protestovalo vuliciach tej tankistickej hnusnej budapesti za taku banalitu, ako dani na internet.

slovakom nevadi zhola nic, cudny to narod.

Fidesz made their proposal public on October 21,
the Hungarian government officially cancelled the proposed tax on internet data traffic on 31 October 2014.

famozne.

problem je, ze ked sa ozve len 100 ludi, su za extremistov, vagabundov a treba na nich poslat policiu.

vtipne je, ze 100k ludi by ani nasa hyperpolicia (najviac na obyvatela) nedala do poriadku . a ani armada.

ale ved slovaci sa maju fajn, nic im nevadi.

PS: vladnuca strana (strany) si vzdy dosadia svojich.. a uplnych mentalnych imbecilov. poznam ludi, co makaju v statnej sfere a ten bordel, to si neviete predstavit. ani jedneho sa mi nepodarilo zlomit aby mi povedal "detaily", ale faktom zostava, ze tam sa na vyznamnu poziciu clovek nedostane, pokial si ju nekupi, alebo nie je kamarat vlady. a potom o kseftoch ani nehovorim. prioritne vyriesenych, kdezto bezny obcan caka na zapraseny spis aj 3 roky.
v sukromnej firme sa to robi zas tak, ze zhorsia podmienky, aby ludia dali vypoved, ale nedostali odstupne. vela ludi to vzda. malokto vydrzi.

ale zivot je tu bajecny !
vtip je v tom, ze tieto stories pocuvam z tolko stran, ze je vylucene aby boli JPP resp fake.
Prílohy
2-party-2.jpg
Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa iceberg8 »

osamely chodec napísal:Realita je ze Slovensko konci v Zvolene.

skor niekde pri lamaci, a novom meste (pred racou)

nedavno som dal 300km okruh od BA, po TN, a spat cez D2. tie cesty za 2 roky enormne zhorsili, az by som ich povazoval za velmi nebezpecne, nezjazdne a mali by sa uzatvorit. jazdil som tym smerom velmi casto, poznal som tu cestu naspamat, kazdy 1 vymol, hrbol. po novom som sa citil ako na Ukrajine. To opravit inak ako celkovo poorat a nanovo tahat cestu nepojde. bez sance.

slovenska realita ? hod tam 40tku.

ked som prichadzal zo servisu v ostrave (ano z BA som isiel do servisu v ostrave s autom), tam t bolo OK, isiel som cez ZA, ale naspat.. ani neviem kam som sa stratil, ale bolo to nieco ako Rumunso v 2010, 10km usek trva 2hodiny prejst. inak si rozbijes auto. a ked som sa stazoval, tak mi prisla odpoved, ze cesta je I. trieda, musim to inde poslat..

kazdopadne, teraz v BA zvysili brutalne dan z byvania, tj. novostavby budu platit 35eur/m2 - aj napriek tomu, ze tieto peniaze maju ist do zveladenia obce, tak platia ju aj ti, co si sami zveladili okolie (sukromna cesta, sukromne osvetlenie, sukromne odpady-vyvoz). som zvedavy, ci o 1-2 roky budu cesty ako zrkadlo. ono su, ale len v zime, ked zaspali cestari.

lenze ak zabu varis pomaly, tak sa uvari, dobrovolne. ked pridem zo zapadu (tyzden) sem, nestacim sa cudovat, co je to za humus, tie cesty, odpadky, (nesudim ludi, ti su svine vsade)

takze, ti co tu kritizuju - ako skritizujete moj prispevok ohladom ciest? a ich kvalit ? moze mi niekto laicky vysvetlit co ta SMERacka a celkovo vlada robi tolko rokov, ked cesty nie su OK ? Ved Fico buchal do prs, ze on znizi spotrene dane na PHM, stalo sa to? Preco tankujem o 25c lacnejsi benzin v CR (98oktan), ako u nas? 95tku maju za 1.1eur tusim. ved aj tam ten slovak Babis robi bordel.. sice tiez maju D1 na kasu.

ale aj tak mi tu nieco nesedi. dane su na urovni 50% ak nie viac, a vsade velka bieda, smetisko. kam tie peniaze idu ? zeby na ludi, co su prebytocni, ale volici ? nechapem, kam tie peniaze idu.
Odoslané z počítača
makx
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 03 05, 2016 11:50 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa makx »

iceberg8 napísal: problem je, ze ked sa ozve len 100 ludi, su za extremistov, vagabundov a treba na nich poslat policiu.
Iceberg, predtym ako napises s prepacenim taku blbost, tak si precitaj definiciu extremizmu podla Ministerstva vnutra a moj prispevok, kedy je sloboda prejavu obmedzena.

Inak ten priklad s protestami voci internetovej dani je dobry.

osamely chodec: dobry komentar. Potom ma napada otazka ako ocakavaju ludia na vychode zmenu zo strany vladnej strany SMER, ked su k nej este doteraz v takej miere lojalni a za tych 9 rokov cisteho vladnutia im stale nepriniesla vyrazne zvysenie zivotnej uroven? Alebo aspon nejake zahr. investicie?
Plus este kolko vrcholnych politikov zo SMERu pochadza z Kosic alebo z inych obci z vychoda. Takze z casti samotni vychodnari rozhoduju v BA uz 9 rokov, ze vychod sa nikam vyznamne nepohol. Zato sa im obcania vychodu odvdacili preferenciami nad 30% v 2016. Mne to pride ako dokonale zacarovany kruh, kvoli ktoremu sa tazko vychodu zvysi zivotna uroven :?: Alebo vysvetli mi za tym logiku.
Ak politici SMERu maju stale vysoke preferencie, tak aku maju motivaciu aby zmenili ten stav? Ved SMERu teraz staci trosku pomoct vychodu a ich preferencie sa vratia spat hore a dockame sa vlady SMERu IV.
Jediny budicek SMERu a aj opozicii poskytol BBSK, ktory ale isiel z blata do kaluze a zvolil si Kotlebu.

Taktiez dobra poznamka s tou frustraciou z 30tych rokov v Nemecku a zvolenim extremistov. Vysledok? Vsetci pozname. Takze mame si povedat, ze je to fyzikalny zakon a nic s tym nerobit? Z historie by sme sa mali poucit ale ako dokazuju Kotlebove preferencie ani v roku 2017 sa nevieme poucit z 30. rokov min. storocia.
Tak ale zostavam optimista a dufam, ze az do takeho bodu nedojdeme ako sa stalo Nemecku (myslim tym, ze by sa Kotleba dostal do vlady).

No kazdopadne uz je to offtopic offtopicu, ktory som viedol s Jugglerom o extremizme a slobode prejavu. Mna len tie vysoke preferencie SMERu samotneho prekvapili a preto som ich vypisal.
Paradne vlakno :D

Inak suhlasim s tebou, ze rozvoj zivotnej urovne na vychode zavisi aj od vlady. A nemusi to byt iba formou zahr. investicii. Ja som uz predtym napisal, ze super priklad je Svajciarsko, kde kantony maju rozdielnu dan z prijmov pre FO a aj PO. Keby mal Presovsky alebo Kosicky kraj nizsiu dan z prijmov ako zapadne kraje, tak mi to pride ovela lepsi stimul ako stimul pre jednu fabriku. Pretoze by platil univerzalne pre hocijaku firmu, ktora by tam premiestnila aj fyzicky vyrobu alebo zamestnavala ludi (aby sa z toho zas nestal nejaky danovy raj, novodobe Trebisovske Bermudy :D )
Samozrejme vybudovanie infrastruktury by bolo stale na pleciach statu. Potom s tym suvisi aj skolstvo, atd.

Juggler: ano, cital som o nom, ze je spisovatel, atd. Len mna tie blogy neoslovili.
Juggler napísal: P.S. A v boji proti Kotlebovcom ma hned napadlo preveriť ich čistokrvné korene :lol:
Presne! :D Ten pribeh jobbikovskeho zida je dobry. Krasna ukazka ako ti extremisti vidia svet ciernobielo.
Rovnaku tematiku zachytava tento kratky dokument.
Momondo – The DNA Journey
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

makx: Dík !. To ma teda nenapadlo. Vdaka tej linke som sa dopátral, že DNA testy robia kadekde.. aj tu v SR, alebo ČR...stoja od 80€ vyššie....stačí objednať online a poslať vzorku...

Volá sa to genealogické, alebo genografické testy a vedia určiť pôvod predkov po otcovi, aj po matke...keby mali v databáze všetkých ľudí, tak podľa zhody DNA nájdu celú rodinu! Tak ako sa náhodou stalo tej dievčine v Amerike, že jej našli bratranca.

Dá sa urobiť aj vyšetrenie detí, či majú na niečo vlohy, talent a pod.

Tých firiem je viac, tu je o tom stránka, aj nová knižka s vysvetlením: http://www.genetickagenealogie.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Tu je slovenská firma...DNA testy na určenie otcovstva, príbuzenstva, predkov, analýza DNA...od 144 €..ako vždy drahšia ako české: https://www.dnatest.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;

Na ČT 1 bežala podobná relácia...všetky diely sa dajú pozrieť tu..hm už sa nedajú, ale niečo je ešte na you tube:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1031 ... rodu/dily/" onclick="window.open(this.href);return false;

Hned ma napadá kopec rôznych možností ...vyšetriť seba, dať to ako darček ,preveriť rodinu, nájsť príbuzných... ale aj vyzvať veľkých rasistických hrdinov nech ukážu svoj pôvod... Sranda, ked ideme geneticky 10 000 rokov dozadu...tak všetci pochádzame z Afriky.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:
Hned ma napadá kopec rôznych možností ...vyšetriť seba, dať to ako darček ,preveriť rodinu, nájsť príbuzných... ale aj vyzvať veľkých rasistických hrdinov nech ukážu svoj pôvod... Sranda, ked ideme geneticky 10 000 rokov dozadu...tak všetci pochádzame z Afriky.
Ked idem u nas v dedine na cintorin, tak pri najstarsich hroboch(tak 200 rokov starych) si uvedomujem, ze v podstate vsetci tito ludia su bud moji priami predkovia alebo nejaki prastrykovia alebo pratety.
Kazdy clovek ma 2^n predkov, kde n je pocet generacii. Cize v 10 generacii mam 2^10 = 1024 predkov a to uz neviem, ci v roku 1800 mala nasa dedina tolko obyvatelov.Takze my starousadlici v dedine mame v podstate spolocnych predkov a tym padom sme jedna "velka rodina", ktora ma podobne geneticke vybavenie a preto mame dost podobne povahy.
Pre presnost musim dodat, ze tych predkov bude menej, lebo od 4 kolena su uz povolene sobase "pribuznych", cize potom niektori predkovia mozu byt spolocni aj po otcovej a maminej strane.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
mm1809
Silver Member *
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Ut 28 06, 2016 4:28 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 30 times

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa mm1809 »

Pekne sa citaju tieto siahodlhe "akademicke" prispevky avsak jediny empiricky dokazany fakt (staci sa rozhliadnut po svete) je ze:

Ludia si nie su rovni, rovni vsak maju byt pred zakonom.

Ono totiz ked sa narodi pes v konskej mastali, este to z neho dostihoveho kona nerobi :wink:
Naposledy upravil/-a mm1809 v Ut 21 03, 2017 4:08 pm, upravené celkom 1 krát.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa Istiach »

Pes je pes, kon je kon a ludia su ludia. hrusky a jablka
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

No pes sa od kona asi rozoznava poctom chromozomov v jeho bunkach; nie :) ?
Podobne ako clovek od opice alebo od svine.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa iceberg8 »

dam sem konkretny pripad, o nasej famoznej vlade.
dosiel mail, ktory nebudem (zatial) publikovat, kde pracujuci clovke pise "po 25 rokoch nadbytocny"
tesne pred dochodkom, nadbytocny, lebo sa menia politicki ludia, na pozicii referenta(!)
zamyslite sa - aky ma stat dovod vyhodit profika s praxou 25 rokov ?!
dalsi priklad:
takmer cela budova je na PN, pretoze ich rusia pre nadbytocnost a nechce okamzitu vypoved, ako horeuedena osoba, totiz par desiatok ludi stat nahradil svojimi ludmi, bez praxe, len aby lahsie pretlacili svoje ksefty.
dalej: stat chce od ludi,aby urobili analyzu, ministerstvo sa pride napapkat, nachlastat a tabulka sa odlozi, nic neriesi.

tj. tu to ide tak rapidne dolu vodou, ze bud to praskne, alebo neviem.

takze veru ano, vlada zarucene ma ruku nad kvalitou zivota ludi. kto si mysli opak, je podla mna absolutne slepy. a rovnost? ano, mozno tak v telenovele.
Odoslané z počítača
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Prečo je dnes ťažšie mať vlastné bývanie ako kedysi?

Príspevok od používateľa Istiach »

iceberg8 napísal:dam sem konkretny pripad, o nasej famoznej vlade.
dosiel mail, ktory nebudem (zatial) publikovat, kde pracujuci clovke pise "po 25 rokoch nadbytocny"
tesne pred dochodkom, nadbytocny, lebo sa menia politicki ludia, na pozicii referenta(!)
zamyslite sa - aky ma stat dovod vyhodit profika s praxou 25 rokov ?!
dalsi priklad:
takmer cela budova je na PN, pretoze ich rusia pre nadbytocnost a nechce okamzitu vypoved, ako horeuedena osoba, totiz par desiatok ludi stat nahradil svojimi ludmi, bez praxe, len aby lahsie pretlacili svoje ksefty.
dalej: stat chce od ludi,aby urobili analyzu, ministerstvo sa pride napapkat, nachlastat a tabulka sa odlozi, nic neriesi.

tj. tu to ide tak rapidne dolu vodou, ze bud to praskne, alebo neviem.

takze veru ano, vlada zarucene ma ruku nad kvalitou zivota ludi. kto si mysli opak, je podla mna absolutne slepy. a rovnost? ano, mozno tak v telenovele.
najsmutnejsie na tom vsetkom je to, ze ludia s takymito vecami maju vo vseobecnosti problem len vtedy, ked ich vyhodia. Ked tu ti novi, ktori na to miesto idu, a maju z toho prospech, respektive maju z toho prospech ich pribuzni, uz je vsetko v poriadku. Aspon taku skusenost mam zase ja.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nehnuteľnosti / Nemovitosti, Reality, Hypotekárne úvery"