Origin of Wealth

Knihy o investovaní, školenia a iné vzdelávacie produkty v oblasti investovania
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Origin of Wealth

Príspevok od používateľa radvan »

K vianociam ako vianocny darcek sa mi dostala do ruky jedna naozaj vynikajuca knizka. Nie je to ziadny navod na rychle zbohatnutie ani nic v style ako sa stat milionar za rok:). Ale kazdy kto sa zaujima o fundamentalne dovody toho preco sa deju niektore javy v ekoniomike tak ako sa deju (a preco ich nebudeme vediet nikdy poriadne vysvetlit:) ) plus dovody preco existuju v ekonomike a na financnych trhoch vseobecne javy ako Paretov zakon pre Income distribution, Fraktalove rozlozenie pohybu cien assetov (aka fat tails), preco je vyssia volatilita cien akcii ako je volatilita HDP alebo dividend a preco su vsetky tie krasne teorie z ekonomiky o equilibriach a mnozstvo dalsich teorii o equilibriach zle, tak tuto knizku odporucam. Osobne ju radim k top 5 kniham co som precital (a precital som uz toho naozaj slusne mnozstvo :) ).

Je to taky hutnejsi vstup (ale velmi ctivo napisany) do Complexity economics theory - co je v podstate myslienkovy smer v ekonomike, ktory sa snazi pozerat na ekonomiky ako na otvoreny komplexny dynamicky system a teda k jej popisu pouzivat skor evolucne algoritmy, teoriu chaosu, teoriu hier, simulacie z oblasti umelej inteligencie, ako to ze vytvorime model kde vytvorime velke mnozstvo axiomov a kde nam sice budu vychadzat krasne matematicke vzorce ale bude to v podstate nepouzitelne (tradicna financne a ekonomicka teoria s equilibriami) ...

http://www.amazon.com/Origin-Wealth-Evo ... 295&sr=8-1

Enjoy ;)
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Origin of Wealth

Príspevok od používateľa jonatanus »

544 pages - jak dlho si to cital? inac vyzera celkom zajimavo
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Origin of Wealth

Príspevok od používateľa radvan »

asi tyzden ... presiel by som to za den, keby som mal cas v tom cely den lezat, kedze ma to strasne bavilo, ale cas nebol :) ... tak do prvych 2/3 sa to cita velmi dobre, potom sa uz trosku prejavi, ze autor je/bol konzultant v McKinsey, takze zacne davat rady o podnikani a celkovo o vedeni spolocnosti atd. a to je uz poslabsie voci zaciatku knizky, ale stale to ma nadpriemernu kvalitu z toho co som cital aj z tejto oblasti (asi 100 stran pri konci) ... aj ta cast o businesse je totiz hlavne o tom ako je budovana network pracovnikov vo firme a ktore hierarchie su v com lepsie a preco niektore veci zacnu zlyhavat (toto je hlavne o complexity theory, takze tazko nieco pre podnikanie v malom, ale clovek aspon porozumie ako ficia velke spolocnosti) ... ten uvod o komplexnych systemoch a o tom, preco su evolucne algoritmy (resp. evolucne spravanie a tinkering) najlepsim sposobom pre rozhodovanie je velmi velmi dobry - inak dalsia talebova knizka ma byt o niecom podobnom (kedze taleb ze uz vraj cosi pise spolu s mandelbrotom) ... ako som pisal, ziadny navod na rychle peniaze, ale nuti to k zamysleniu, mne to uz vnuklo kopec napadov :)
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Jan Tet
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 23 01, 2014 12:31 am

Re: Origin of Wealth

Príspevok od používateľa Jan Tet »

Knihu taktiež veľmi odporúčam *****
+ nepozná niekto článok resp. knihu (akademická najvhodnejšie) o "complexity economics" ktorú je možné použiť ako referenciu na preklady pojmov z AJ
RomanS
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 10:53 am

Re: Origin of Wealth

Príspevok od používateľa RomanS »

radvan napísal:kedze taleb ze uz vraj cosi pise spolu s mandelbrotom
s Mandelbrotom uz velmi nepopise bohuzial :) ... ale momentalne dokoncuje matematicku/vedecku knihu (s neakym matematikom to tusim ale robi), v podstate myslienky jeho prvych 4 knih vyjadrene inak... ma to byt free aj ked to bude komplet myslim http://www.fooledbyrandomness.com/FatTails.html
Napísať odpoveď

Návrat na "Knihy, literatúra o investovaní"