Knihy pre Kindle

Knihy o investovaní, školenia a iné vzdelávacie produkty v oblasti investovania
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Knihy pre Kindle

Príspevok od používateľa Pette »

Cita tu niekto aktivne knihy na Kindle? Mozno by sme si vedeli vymenit tazsie dostupne specialitky.
Matej1992
Silver Member *
Príspevky: 176
Dátum registrácie: Po 23 08, 2010 8:55 pm
Bydlisko: Trnava
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Knihy pre Kindle

Príspevok od používateľa Matej1992 »

Az mas Kindle tak by som sa ta spytal, ze ako to je s tym zalamovanim textu PDFiek. Napriklad stiahnes si nejaku vyrocnu spravu alebo 10-K dokument da sa to citat v pohode(zalamuje text, resp. co to tobi s tabulkami) alebo budem musiet kazdy riadok posuvat doprava ako pako? Lebo rozmyslam ze na cestovanie vlakom taky Kindle alebo PocketBook by bol ideálny. A co som pocul prezentacie (kombinacia text + nejaka schema sem tam) su na tom citatelne v najhorsom pripade alebo uplne nula bodov? Lebo ucenie z tabletu alebo NB je blbost, to mi pali do oci a po chvili to vzdavam a musim tlacit vsetko na klasicky papier tak citacka by bola taky zlaty stred.

P.S. Co su to tie aktivne knihy? Bezne knihy pre citacky?
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Knihy pre Kindle

Príspevok od používateľa Pette »

aktivne knihy, chyba tam dlzen, v zmysle, ci niekto aktívne číta knihy na kindle:)

co sa tyka PDFiek, tak bohuzial presne ako hovoris - ak si tam nahras pdf priamo bez nejakej konverzie a to pdf je urobene tak, ze nema pripravu pre kindle a ine mensie formaty obrazoviek (co sa da robit pri jeho vytvarani, ale vacsina firiem/ludi to nerobi), tak musis scrolovat. alebo citat nalezato a vojde sa tam uz dost z A4ky.

ak si pdf prekonvertujes (priamo cez amazon, alebo cez nejaky iny soft, web...) tak zalezi ako dobre to prehodi, niekedy su tabulky urobene velmi pekne a dokonca ti zalomi hlavicky stlpcov do kazdej novej strany.


ak mas priamo profi .mobi, awz, dokument pre kindle, tam je to uplne bez problemov. perfektne zalomene strany a obrazky/tabulky optimalizovane.


Kindle jednoznacne odporucam, je to v top 5 kusoch elektroniky, ktory kedy vznikli.
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: Knihy pre Kindle

Príspevok od používateľa 14u24me »

Cteni na e-ink cteckach je parada (Kindle, Nook,...). Ja jsem si zvyknul na cteni knih pres iPad ikdyz to neni tak verohodne jako e-ink. Na primem slunci se lepe cte e-ink a v seru nebo ve tme zase LCD. Aplikace na nakupovani Kindle knih funguji na tabletech take....nicmene jsem zjistil, ze 95% knih (ktere nejsou prave nove vydane) se da najit na internetu zdarma v pdf.
Napísať odpoveď

Návrat na "Knihy, literatúra o investovaní"