Chcem Jak jsem vydelal milion dolaru za rok obchodovanim komodit

Knihy o investovaní, školenia a iné vzdelávacie produkty v oblasti investovania
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Tajana
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Pi 01 06, 2012 8:45 pm

Chcem Jak jsem vydelal milion dolaru za rok obchodovanim komodit

Príspevok od používateľa Tajana »

Mimo vasej hadky, či čo to je....
hladam knihu Jak jsem vydělal milion dolarů za rok obchodováním komodit od Williamsa, neviete mi niekto predat? Pripadne aj predrazene :lol:

Mám jednu po anglicky, ale predsa len nieco comu by som lepsie rozumela by sa mi pacilo viac.
Pripadne aj v .pdf ak taka existuje
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tajana napísal:Mimo vasej hadky, či čo to je....
hladam knihu Jak jsem vydělal milion dolarů za rok obchodováním komodit od Williamsa, neviete mi niekto predat? Pripadne aj predrazene :lol:

Mám jednu po anglicky, ale predsa len nieco comu by som lepsie rozumela by sa mi pacilo viac.
Pripadne aj v .pdf ak taka existuje
Dal by som ti aj zadarmo keby som ju mal....

Tu ju majú: http://www.moja-kniha.sk/kniha/jak-jsem ... im-komodit" onclick="window.open(this.href);return false;

Ale nájdeš ju aj v pdf...len si daj do googla názov +pdf

Napríklad: https://www.digibooks.sk/show.php?id=9392" onclick="window.open(this.href);return false;

P.S. Sranda: narazil som na diplomovku chlapíka, čo testoval stratégie z kníh od Williamsa, Podhajskeho, Rossa:

http://is.muni.cz/th/358313/esf_m/DP_35 ... _verze.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Airmike »

Ja ju dokonca aj mam. A tiezby som ju dal zadarmo. Ale niesom na Slovensku. Myslim si, ze tuto knihu sa skutocne neoplati kupovat. Pretoze ti ju skoro kazdy a rad da zadarmo.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa osamely chodec »

preco , ste taky/neviem ake i sa pise v slove taky/ kriticki , vztah medzi cash a futkou a tiez medzi roznymi futkami z hladiska casu , som pochopil prvy krat z tejto knihy. Tiez pouzivanie COT reportu a jeho vyhodnocovanie myslim bolo vysvetlene tiez tam. To uz napr. knihy bratov Grimovcov, myslim , ze mam dve boli, co do nového obsahu, podstatne horsie.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Airmike »

ja som povedal, ze si myslim, ze tu knihu ti da hocikto zadarmo. povedal som to len preto, lebo sam tu knihu mam a dal by som ju hocikomu zadarmo. cital som ju dvakrat , raz z nostalgie. bola to prva kniha ktoru som cital. jej kvalita je priamo umerna tomu v akom obdobi som ju cital . ale celkom uprimne, drviva vacsina prikladov a testov je cisty curve fitting.

ale zase ked to porovnavam s ostatnymi knihami, hoci aj bratrov grimovcov, tak je v podstate podobnej urovni. dokonca si myslim, ze je tam ovela viac nezmyslov popisanych. hlavne co sa toho testovania tyka.

navyse si myslim ze kniha by nemala byt o informaciach (nove pre mna vs stare pre mna) ale skor relevantne vs irelevantne
Naposledy upravil/-a Airmike v Ut 22 03, 2016 11:47 am, upravené celkom 2 krát.
Tajana
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Pi 01 06, 2012 8:45 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Tajana »

V tom knihkupectve ju nemaju, to je len nezavazne
a ten link je pre nevidiacich.....

Predsa by som ju len chcela... :D
Ak ju niekto ma a nepotrebuje...
Tajana
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Pi 01 06, 2012 8:45 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Tajana »

Mika napísal:ja som povedal, ze si myslim, ze tu knihu ti da hocikto zadarmo. povedal som to len preto, lebo sam tu knihu mam a dal by som ju hocikomu zadarmo. cital som ju dvakrat , raz z nostalgie. bola to prva kniha ktoru som cital. jej kvalita je priamo umerna tomu v akom obdobi som ju cital . ale celkom uprimne, drviva vacsina prikladov a testov je cisty curve fitting.

ale zase ked to porovnavam s ostatnymi knihami, hoci aj bratrov grimovcov, tak je v podstate podobnej urovni. dokonca si myslim, ze je tam ovela viac nezmyslov popisanych. hlavne co sa toho testovania tyka.

navyse si myslim ze kniha by nemala byt o informaciach (nove pre mna vs stare pre mna) ale skor relevantne a irelevantne

Pre mna je dobra a v nabudeni na obchodovanie....motivacna. Nejde ani tak o strategiu, ale vyhovuje mi jeho stýl. aj tak skusam forex, nie komodity.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 125 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Tajana, na forex je ta kniha uplne k nicomu. Navyse ak si pamatam je uz taka archaicka, predsa som ju cital uz velmi davno a nie je to od Larryho podla mna najlepsia kniha.

Mika, ak vies, porad knihu na obchodovanie komodit podla FA, lebo TA podla mna nie je profitabilny pristup.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tajana: forex je ťažký. Máš veľmi malú šancu že uspeješ. Mika je jeden z mála ľudí ktorý forexu rozumie.

Tu je od neho jeho článok: Knihy

Občas dostanem otázku, aké knihy by som odporučil ľudom, ktorí začínajú s obchodovaním. Faktom je, že neexistuje univerzálna odpoveď na túto otázku. Každý človek má totiž úplne inú predstavu o tom, akému druhu obchodovania sa chce venovať. Alebo lepšie povedané, niektorí ľudia nemajú vôbec predstavu, čomu sa chcú venovať. Zopár kníh som prečítal, ale úprimne poviem, že spočiatku som čítal samé bestsellery, (preložené do ľudskej reči – dobre predávaný brak) a dnes už tých kníh zas toľko nečítam. Rád by som ale začal, keďže teraz viac času trávim cestou do práce a z práce. Žiadnu sofistikovanú radu Vám nedám, ale môžem poskytnúť aspoň pár tipov, ako sa vyhnúť chybám vo výbere zmysluplnej literatúry.

1.Jedna vec musí byť na začiatku každému úplne jasná. Žiadnu top class knihu nečakajte preloženú alebo napísanú v Českom alebo Slovenskom jazyku. Tieto knihy sa totiž nikdy nepredávali a ani sa nebudú predávať vo veľkých objemoch. To znamená, že ich nikto nebude prekladať a distribuovať.
2. Snažte sa hľadať knihy, články, rozhovory s profesionálnymi obchodníkmi a o profesionálnych obchodníkoch, ktorí majú za sebou kariéru tradera. Človek, ktorý má postavený edukačný biznis, weby, kurzy a podobné veci bez praktickej skúsenosti a praxe tradera na desku Vám asi len veľmi ťažko poskytne hodnotné informácie, ktoré hľadáte.
3. Oblúkom sa vyhnite paperom, štúdiám a autorom z akademického prostredia. Tento bod myslím smrteľne vážne. Nikto nikdy nenapísal viac nezmyslov ako zástancovia nejakých ideových smerov, hoci by to boli kandidáti na Nobelovu cenu za ekonómiu. Práve tí sa v tejto disciplíne predbiehajú ako o závod.
4. Keby ste sa hneď vo výbere knihy sekli, nevadí. Po piatom bullshite už budete vedieť aspoň trochu rozlíšiť, čo má aspoň nejakú informačnú hodnotu. Množstvom prečítaných kníh sa Váš úsudok určite nebude zhoršovať.

A ako ma napadlo napísať článoček o knihách? Zhruba v čase, keď som začínal sa mi do ruky dostal jeden ebook. Jeho autorom je John Grady. Prečítal som si ju po rokoch opäť z nostalgie. Netvrdím, že je to najlepšia kniha na svete, ale myslím si, že po prečítaní tohto ebooku budete mať rozhodne ďaleko lepšiu predstavu ako fungujú futures ale aj trhy všeobecne, ako po absolvovaní akéhokoľvek semináru v širokom okolí. Navyše kniha je voľne dostupná. Mám ešte jeden obľúbený ebook. Volá sa One good trade a autorom je Mike Bellafiore (bella). Mike je primárne stock trader. John sa sústreďuje na US treasuries. Obaja majú jednu vec spoločnú. Majú veľa skúseností s Proprietary tradingu, čo je celkom slušnou zárukou, že môžete čakať minimum bullshitu a dosť solídnych informácií. Tieto dve knihy sú dobrý štart. Oveľa lepší, ako začať kupovať bestsellery.

O Johnovej knihe sa chystám napísať viac. Taký malý sumár, čo sa mi na nej páči najviac a čo sa mi naopak nepáči (áno na 65 stranách som našiel asi dve myšlienky, ktoré sú trošku diskutabilné)

http://airstarter.blogspot.sk/2014/07/knihy.html" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
poker
Príspevky: 18
Dátum registrácie: So 22 09, 2012 10:10 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa poker »

JUGGLER napísal:Zhruba v čase, keď som začínal sa mi do ruky dostal jeden ebook. Jeho autorom je John Grady. ... Navyše kniha je voľne dostupná.
Mám pocit, že toto už stiahol z obehu ako free.

Má tam teraz Basic Course za 85 USD. Celkom by ma zaujímalo, či to stojí za prečítanie ...
Tajana
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Pi 01 06, 2012 8:45 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Tajana »

Venujem sa stratovo ;-) Fx uz asi 5-ty rok, a dalsich 15 ak dozijem este budem....mam predstavu o com to je....
Nehladam strategiu, mam pocit, ze cely forex je o statistike mierne naklonenej do smeru trendu.
Len si chcem precitat radsej nieco o burze ako Love storky :-) Pozriem si si tu knihu, co si mi Juggler odporucil a keby mal niekto Larryho....
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tajana napísal: Pozriem si si tu knihu, co si mi Juggler odporucil a keby mal niekto Larryho....
To odporučil Mika. Len som skopíroval jeho príspevok a dal link.
Ja ti môžem odporučiť jednu, ktorá platí na všetko...akcie, komodity, futures i forex. Proste keď chceš vedieť ako sa má trejdiť na základe TA. John.F.Carter: Staňte se mistrem v tradingu. Ale tiež ju asi už nezoženieš, jedine v PDF.

Tu som čítal viac krát. Ale aj tak nič z toho netrejdím. Najlepšie je povzdelávať sa a vymyslieť si vlastný systém.

Keby si zohnala v PDF a rada čítaš z papiera, tak si stiahni na USB a daj vytlačiť a zviazať v nejakom copy store.
Stojí to cca 10€.

P.S. Ináč jedného Larryho mám :wink: : Dlouhodobá tajemství krátkodobých obchodov. Neviem čo ma to napadlo, dávno som si to kúpil. Alebo dostal od niekoho..? Ani raz som do toho nepozrel a ani nepozriem... Je mi zle keď vidím takých autorov ako Williams a Ross. To je proste minulé storočie...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa futurer »

Naštěstí tu máme "naše" Grimmy - ty je nahradí skvěle. Někteří se ani nestydí, že je slepě následují. (myslím tim jen Nesnídala a Podhajského) :)
I čtení si je třeba vybírat - spousta lidí zblbla čtením Koránu Bible Marxe - stačí trošku popostrčení a lítáš v tom.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Rokosák »

Zatial este nikto nenapisal knihu, kde bude EURUSD zajtra. Mozno niekto napisal ako obycajne reaguju kurzy ked su americke burzy a viacmenej cely financny priemysel zavrety ako to bude zhodou okolnostizajtra. Aj to sa vsak zaklada iba na statistike. Statisticky vsak v urcite dni v tyzdni urcite akcie rastu castejsie ako ine dni.
Teda FX nema iba prvky v gamblingu, ale je hazardom. Na tom nie je nic zleho, len si to treba uvedomit. Hazardom je najma preto, lebo nemame informacie ako mal napriklad Soros priamo z kuchyne BOE. Napriek tomu sa da obcas aj zarobit. Ako ta teta, ktora vyhrala velke peniaze na dostihoch. Ked sa pytali, preco vsadila na kona cislo 51 jej odpoved bola: preteky sa konali siedmeho jula, teda siedmy den v siedmom mesiaci. Vynasobila som sedem krat sedem a vsadila na kona s tym cislom. :lol:
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Peggy36
Active Member
Príspevky: 123
Dátum registrácie: St 08 04, 2015 8:48 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Peggy36 »

Ťažké je to veru - ale učím sa učím.
Ale hádať SPY je podľa mňa ešte ťažšie.
lucuska28
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Pi 03 02, 2017 10:06 am

Re: Chcem Jak jsem vydelal milion dolaru za rok obchodovanim

Príspevok od používateľa lucuska28 »

Ahoj, mám tu knihu doma po manželovi, je nepoškodená, môžem ti ju posunúť ak más záujem. Ak máš ešte záujem ozvi sa mi na mail lucia.hanzenova@gmail.com.
Napísať odpoveď

Návrat na "Knihy, literatúra o investovaní"