CFA

Knihy o investovaní, školenia a iné vzdelávacie produkty v oblasti investovania
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
marco
Silver Member *
Príspevky: 208
Dátum registrácie: Pi 11 05, 2012 11:27 pm

Re: CFA

Príspevok od používateľa marco »

chlapi, viete mi dat niekto update k tejto teme ? kam by ma vedeli tieto skusky do buducna posunut, alebo preco by som si ich mal spravit - ak neratam prave samotny "certifikat" ? studujem poistnu matiku a brigadujem v bankovnictve. asi by som sa rad videl vo financnej sfere aj po ukonceni studia. je to teda dobry point zistovat o tom pomaly viac ?
"Who has a lot of money, can speculate.
Who has little money, must not speculate.
Who has no money, has to speculate."(A. Kostolany)
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: CFA

Príspevok od používateľa Chris »

tom_novak napísal:Čaute,
žije ešte toto vlákno? Ako ste dopadli s tými skúškami?
Dá sa zohnať niekde literatúra (na internete je veľa fake linkov)?
najlepsi je asi soft : 2013 CFA Level 1 Schweser
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: CFA

Príspevok od používateľa Lobista »

chlapi, viete mi dat niekto update k tejto teme ? kam by ma vedeli tieto skusky do buducna posunut, alebo preco by som si ich mal spravit - ak neratam prave samotny "certifikat" ? studujem poistnu matiku a brigadujem v bankovnictve. asi by som sa rad videl vo financnej sfere aj po ukonceni studia. je to teda dobry point zistovat o tom pomaly viac ?
Ja si od toho slubujem najma to, ze budem mat nejaky medzinarodne uznavany papier... cize nie Univerzitu Komenskeho, co ani vo Viedni nepoznaju, ale nieco, co ked ukazem, tak tym ludom bude jasne, ze viem aspon nieco... plus sa naucis kopu veci a pochopis suvislosti... ale zalezi od toho, co chces robit -- ak chces casom ist von /kedze tu je tych normalnych jobov velmi malo/, tak urcite nad tym uvazuj... Co sa tyka vyuzitia na Slovensku, tak to je podla mna pomerne limitovane /napr. budes moct zabuchat na stol, ze chces vyssi plat ked to spravis, ale ci Ti ho aj daju :) / ...
tom_novak
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So 13 04, 2013 2:38 pm

Re: CFA

Príspevok od používateľa tom_novak »

miromihi napísal:literaturu ziskas automaticky ked zaplatis poplatok za regustraciu a za skusku. poslu ti ju postou
ja sa na to chystam ale termin som si dal az na december, jun by som nestihol
Je mi jasné, že mi tie knihy pošlu. Ale mne sa jedná o to, či by sa dali zohnať nejaké staršie knihy, bez toho aby som sa ešte musel prihlasovať. Plus, popri robote a škole to pôjde pomalšie, tak preto chcem mať nejakú knihu v ruke skôr.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: CFA

Príspevok od používateľa Lobista »

Je mi jasné, že mi tie knihy pošlu. Ale mne sa jedná o to, či by sa dali zohnať nejaké staršie knihy, bez toho aby som sa ešte musel prihlasovať. Plus, popri robote a škole to pôjde pomalšie, tak preto chcem mať nejakú knihu v ruke skôr.
Na torrentoch najdes vsetko mozne vratane knih, videi, zhrnuti, testovacich softov...
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: CFA

Príspevok od používateľa Chris »

posli mi mail a poslem ti knihy v pdf, nejaky braindump a testy na level 1, ale az ked dojdem domov
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
tom_novak
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So 13 04, 2013 2:38 pm

Re: CFA

Príspevok od používateľa tom_novak »

Lude
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St 07 08, 2013 10:44 pm

Re: CFA

Príspevok od používateľa Lude »

aj ja o tomto akosi uvazujem, prave som si vsimla, ze su uz terminy aj na June 2014, tak rozmyslam, ze sa na to dam.
Lude
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St 07 08, 2013 10:44 pm

Re: CFA

Príspevok od používateľa Lude »

este jedna otazocka, brali ste si literaturu iba online version, alebo print outs? PDF versie vyjdu lacnejsie, no ja som taky staromodny typ, a neviem, ci by sa mi print-outs nesvedcili viac. Ako ste sa ucili vy?
johnmatrix
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St 14 08, 2013 12:49 am

Re: CFA

Príspevok od používateľa johnmatrix »

miromihi napísal:vie mi pls niekto povedat kolko % musim mat aby som uspesne zlozil skusku pre level I?

dakujem
Presny passrate sa nezverejnuje, ale vseobecny odhad je okolo 70%
johnmatrix
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St 14 08, 2013 12:49 am

Re: CFA

Príspevok od používateľa johnmatrix »

Lude napísal:este jedna otazocka, brali ste si literaturu iba online version, alebo print outs? PDF versie vyjdu lacnejsie, no ja som taky staromodny typ, a neviem, ci by sa mi print-outs nesvedcili viac. Ako ste sa ucili vy?
Online silne nedoporucujem, tieto materialy treba prejst po jednej strane velmi detaily, znova a znova. Na PC obrazovke si to neviem predstavit.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: CFA

Príspevok od používateľa Lobista »

Pre mna dobre fungovala kombinacia precitat cele printove curriculum plus pozriet si z .pdf Schweser notes summaries a end of chapter problems. Ak bol nejaky topic ultra tazky, tak som si pozrel k tomu aj Schweser video lecture... Nasledne je velmi dobra vec Schweser question bank, kde sa daju generovat testy... Mesiac pred skuskou som zacal citat Secret sauce a tesne pred nou nejake practice exams a Cheatsheet... :)
marco
Silver Member *
Príspevky: 208
Dátum registrácie: Pi 11 05, 2012 11:27 pm

Re: CFA

Príspevok od používateľa marco »

Lobista - ako pokracujes s CFA ? Ak som spravne pochopil, uz mas spraveny Level 1 ? Ak hej, ides dalej ? :)
"Who has a lot of money, can speculate.
Who has little money, must not speculate.
Who has no money, has to speculate."(A. Kostolany)
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: CFA

Príspevok od používateľa Lobista »

jj, idem na dvojku v juni, ale uz to teraz pomaly priebezne citam... zatial to vyzera, ze ta dvojka je o dost podrobnejsia -- musis si pamatat podstatne viac vzorcov a rozne uctovnicke detailiky...
marco
Silver Member *
Príspevky: 208
Dátum registrácie: Pi 11 05, 2012 11:27 pm

Re: CFA

Príspevok od používateľa marco »

super gratulujem.

ja tento rok koncim skolu a zvazujem, kde potom dalej pokracovat v studiu. bud sa dam na CFA Level1, alebo skusim zistit veci ohladom medzinarodnych aktuarskych skusok (co sice studujem, ale vraj su povazovane za brutal tazke - preto su v tej profesii dost vysoke beriery vstupu). moja matematika v ramci odboru je skor priemerna - ostatne veci ma celkom bavia
"Who has a lot of money, can speculate.
Who has little money, must not speculate.
Who has no money, has to speculate."(A. Kostolany)
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: CFA

Príspevok od používateľa Lobista »

Diky. Aktuarske skusky myslis ACCA, ci nieco ine?
marco
Silver Member *
Príspevky: 208
Dátum registrácie: Pi 11 05, 2012 11:27 pm

Re: CFA

Príspevok od používateľa marco »

je to nieco ine ako ACCA.
"Who has a lot of money, can speculate.
Who has little money, must not speculate.
Who has no money, has to speculate."(A. Kostolany)
Napísať odpoveď

Návrat na "Knihy, literatúra o investovaní"