Zdaňovanie zisku z predaja aktív

Zdaňovanie investícií a dividend
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
asangala
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Pi 26 06, 2015 7:38 pm

Zdaňovanie zisku z predaja aktív

Príspevok od používateľa asangala »

Zdravím,
Ešte som nepredával svoje aktíva (som "long"), ale v budúcností budem. Ako je to potom so zdanením toho prípadného kladného rozdielu? Daň mi automaticky bude strhnutá ako pri úrokoch na sporiacom účte, alebo to mám na starosti ja?
A to sa daní tou sadzbou 20% po odpočítaní životného minima zo základu dane?
Aký je rozdiel v spôsobe zdaňovania, ak sa jedná o:
- podielový fond zahraničný, kupovaný na Slovensku
- podielový fond zahraničný, kupovaný mimo EU
- akcie a ETF zahraničné kupované na Slovensku
- fyzické zlato a striebro
Pravdu povediac, až teraz ma napadlo že asi bude treba platiť daň z takýchto vecí.
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: Zdaňovanie zisku z predaja aktív

Príspevok od používateľa Dana »

Sadzba dane je 19 % /FO/, musíš si to zdaňovať sám podaním DP, neodpočítaš si žiadne životné minimum.
Je jedno kde podielový fond kúpiš, podstatné je v ktorom štáte si rezidentom /trvalý pobyt/ tam budeš zdaňovať.
O zdaňovaní pod. fondov je písané napr.
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 198#p87198" onclick="window.open(this.href);return false;

akcie,ETF pre tie platí oslobodenie 500 € príp. chystajú sa zmeny ak pôjde o CP štátov EU, ktoré budú držané viac ako 1 rok
predaj fyz. zlata a striebra by mal byť u FO oslobodený od dane
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Napísať odpoveď

Návrat na "Dane a naše investície"