poradenstvo pri kupe bytu na hypoteku

Finanční poradcovia, poradenské spoločnosti, spolupráca, zamestnanie, sprostredkovanie finančných služieb.

poradenstvo pri kupe bytu na hypoteku

Poslaťod remo » Pia 08 05, 2016 10:22 am

Ahojte,

neviem ci to patri sem alebo do vlakna o hypo (alebo aj nikam :) ), ale potreboval by som ci by ste vedeli poradit nejakeho dobreho fin./hypo. poradcu. Mam zaujem kupit byt (2 alebo 3 izbak). Cenovo hladam okolo 80-95.000, s tym, ze financovanie potrebujem 100% z banky (mozno ak by to vyrazne pomohlo dokazal by som ziskat 5-10.000 vlastnym sposobom mimo pozicky z banky, ale nateraz nepocitam s touto variantou). Kupu by som chcel riesit v horizonte dvoch az troch mesiacov, cize mam cas na nejaky ten resers preto by som chcel riesit co najviac ponuk a variant a zjednavat s bankami. Kedze mam dennu pracu nestiham si to riesit sam a preto ak poznate cloveka co berie poradenstvo zodpovedne a nebude lovit len proviziu a vedel by pomoct dajte prosim vediet. Pripadne ak viete na co sa zamerat, comu sa vyhnut, co je realne pre mna (mam 27r., VS vzdelanie). Viem, ze z takychto hrubych informacii sa neda vela odporucit/odhadnut, ale budem rad za vase nazory.
remo

Re: poradenstvo pri kupe bytu na hypoteku

Poslaťod Frosy » Pia 08 05, 2016 9:43 pm

Cauko Remo, poznam jedneho, ktory je presne to co hladas. Uvediem aj konkretny priklad, lebo som s nim v aprili spolupracoval, ked potreboval pomoc s navalom prace /zmenil sa zakon o bankach/.

Pracuje pre poradensku firmu, ktora ma zmluvy s bankami. Kedze dohadzuju bankam vela klientov, tak dostavaju nizke sadzby. Cize realne sa cez sprostredkovatela /poradensku firmu/ vies dostat na nizsiu sadzbu ako keby si si to vsetko obehaval sam (!). To bol pre mna velky sok, lebo ja som bol obchodnik v priemysle a tam plati, ze ked obides prostrednika, tak vacsinou dobre usetris. Vo financiach je to ocividne naopak a pre mna uplne na hlavu.

Teraz ten konkretny priklad:
Neviem jake sadzby su teraz, kedze som pomahal len jeden mesiac v aprili, ale vtedy to bolo tak, ze VUB davala 1,49% urok a Unicredit mala v reklamach 1,19% a k tomu ale povinne poistenie, ktore to navysovalo na nejakych 1,89% (ak si spravne pamatam cisla). Unicredit davala takmer DVOJNASOBNU proviziu ako VUB. A on napriek tomu vzdy daval vsetkym klientom VUB. Aj ked by vedel lahko oblbnut klientov, ze ved predsa tu mate na zmluve urok 1,19% od Unicredit a skasnut dvojnasobnu proviziu (info o povinnom poisteni je skryte hlbsie v zmluve), ale on to nikdy nespravil. Proste konal ciste v prospech klienta.

Ked si nikoho poriadneho nenajdes a chcel by si sa stretnut s tymto chlapikom, tak mi napis sukromnu spravu tu na fore s kontaktom na seba a ja mu uz preposlem info a on sa ti ozve.
Frosy

Poslaťod popey » Štv 07 06, 2017 12:00 pm

Ak sa potrebuješ dopracovať k ponuke, ktorá bude pre teba najviac vyhovujúca, doporučujem ísť na to z opačnej stránky. A to zamerať sa, aké majú jednotlivé finančné inštitúcie ošetrené sankcie a od toho sa začať odvíjať smerom k celkovým nákladom na požičané peniaze, tzv. RPMN.
„Som presvedčený o tom, že to, čo rozlišuje úspešných ľudí od neúspešných, je vytrvalosť.“

Združujeme nápady Poradenstvo pre podnikateľov | Predaj zadlženej sro | Asset Management
popey

Poslaťod Rokosák » Štv 07 06, 2017 2:43 pm

Ak nemas cas potrebujes peniaze. Peniaze potrebujes na zaplatenie sluzby nezavisleho poradcu. Okrem toho ako nepripraveny budes obetou zauzivanych praktik priemyslu zalozenom na neznalosti klientov. Ako chces posudit vyhodnost ponuky ak temu nepoznas?

Pochybujem, ze si nenajdes pol hodinu denne na spoznavanie temy hypotek. Zacni tym ako sa hypoteka umoruje. Potom si vytvor tabulku, do ktorej vkladas parametre roznych ponuk. A hlavne si zisti mesacne platby pri vyssich urokoch a ci ich dokazes v buducnosti splacat.
Investing is inherently a lazy man's game. You get no more points for solving a difficult problem than you would for solving a simple one.
Rokosák

Poslaťod Chris » Štv 07 06, 2017 7:09 pm

v akej lokalite ?
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Obrázok užívateľa
Chris

Poslaťod Pette » Pia 07 07, 2017 8:26 am

Poznam zopar, ktori robia hypoteky naozaj poctivo a pristup sa im vyplaca - maju vela zakaznikov a zarabaju teda velmi slusne. Kludne napiste do spravy a odporucim.
Pette

Späť na Finančné poradenstvo, poradcovia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia