Salve Finance vs FinConsulting (Salve Finance Professionals)

Finanční poradcovia, poradenské spoločnosti, spolupráca, zamestnanie, sprostredkovanie finančných služieb.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
evam606
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ut 30 03, 2010 4:35 pm

Salve Finance vs FinConsulting (Salve Finance Professionals)

Príspevok od používateľa evam606 »

Vie mi niekto podat info, čo bolo pričinou zastavenia fúzie Salve Finance Professionals so Salve Finance? Rusnák sa dohodol s Kristofovičom o 100% odkúpení akcií SFP a zmenili meno spoločnosti na Fin Consulting. Dostala som od nich totiz ponuku stretnut sa ohladom otvorenia novej pobocky. To isté mi ponúkajú aj Partners Group. Mam 20 r. bankovu prax, z toho 8 na pozicii vedúcej pobočky. Bola som na viacerých stretnutiach aj iných spoločnosti Salve Finance, OVB, MBI, Partners, ale všade im ide o jedno a to isté. Nahanat klientov a obchodne vysledky. A zohnat klienta na trhu, to je to najtazsie. To, ze hladaju "odborníkov" (vid Partners) si myslim, ze je len zasterka. Ja sa totiz viac citim ako odborník, a preto mi ten ich styl asi tak vadi. A este jedna skusenost so Salve Finance, bola by som sa dostala na vyssi post so zohladnením svojej odbornosti a praxe, avsak do troch tyzdnov som im mala dohodnut stretnutia s 10 klientami, aby si moj budúci sef mohol aspon na kazdom tretom urobit poistku, alebo investovanie - to bolo zapisne. Mysleli si, ze im dam svoje bankove portfolio klientov, ale to sa prepočítali.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Salve Finance vs FinConsulting (Salve Finance Professionals)

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

no, tak to chodi :) o Salve vela neviem, takze neporadim
vratko.michalik
Silver Member *
Príspevky: 192
Dátum registrácie: So 15 08, 2009 9:27 pm

Re: Salve Finance vs FinConsulting (Salve Finance Professionals)

Príspevok od používateľa vratko.michalik »

Posobil som v Salve Finance takmer 6 rokov, tak dufam ze pre Vas budu info napomocne.

1. Co sa tyka fuzie - Kristofovic mal spolocnost Salve Group - pod nou posobili poradenske firmy AFS (predaj cisto len zivotneho poistenia a investicii cez AFS o.c.p. ) a spolocnost Finco & Partners (snazili sa o pomerne kvalitne poradenstvo - siroky produktovy zaber aj na majetkove poistenia, fondy, hypoteky ...) Hlavny investor tu bol Kristofovic - pricom Rusnak bol riaditelom tejto firmy.
V roku 2009 prisiel napad so spolocnym pomenovanim oboch firiem - asi aby to na trhu vyzeralo dobre, kde AFS sa premenovalo na Salve Finance a Finco & Partners na Salve Finance Proffesionals. Sucastou malo byt aj to, ze Salve Finance malo hlavne uzatvarat zivotky a tito klienti mali dalej prudit do Salve Finance Proffesionals, kde by sa im uzatvarali dalsie produkty. Asi po troch mesiacoch to cele padlo - predpokladam ze sa nedohodli na rozdelovani provizii z klientov. Hadam, ze Kristofovic chcel prilis vela a hlavne chcel rychlo vysledky - o kvalitu mu az tak nejde :)
Tak sa Rusnak rozhodol to od Kristofovica odkupit (nasiel si ineho investora) a pustil sa vlastnou cestou.

Rozdiel medzi oboma spolocnostami je hlavne v tom ze - Salve Finance su cisto obchodnici. Poradenstvu nerozumeju takmer vobec, nemaju sajnu ake produkty odporucaju klientom. Dolezite su len auta, dovolenky, bonusy peniaze ...
Naproti tomu strategia Fin Consulting - aspon ako si ich pamatam, bola trochu viacej orientovana na kvalitu (aj ked to tiez nieje ziadne terno) a hlavne na podstatne vacsiu sirku produktoveho portfolia.

Mne osobne sa vsak nepozdaval system ani v jednej, preto som zo Salve Finance odisiel a momentalne neposobim ani v jednej z horeuvedenych firiem.

2. Salve Finance, OVB, MBI, Partners - ak sa citite ako odbornik, tak ani jedna z tychto spolocnosti za vela nestoji. Vsade ide v prvom rade o cisla a obrat ktory je teraz hned.

BTW - Aku poziciu Vam ponukli v Salve Finance? A kto mal byt Vas veduci? :)
pytam sa len zo zvedavosti, kludne mozte poslat spravu (aby sme to nerozoberali verejne)

Dufam ze som pomohol
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Salve Finance vs FinConsulting (Salve Finance Professionals)

Príspevok od používateľa filip glasa »

dalsia aktivita Arca capital:
http://www.proxenta.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;

volala mi telefonistka a potom poslal tieto materialy. ani som netusil o co presne ide a co vlastne chcu predat. docela divny sposob predaja. Asi nieco ako predaj fin. sluzieb, ale tento krat firmam.
Prílohy
proxenta_pozvanka_bratislavaV5IQ.doc
(226 KiB) 858 stiahnutia
vizitka.pdf
(235.89 KiB) 726 stiahnutia
brozura ZELEZNA STUDNICKA PDF.pdf
(1.99 MiB) 619 stiahnutia
brozura_PROFIL FONDU.pdf
(1.63 MiB) 530 stiahnutia
ArcaCapital_2010_Februar_SK_full - AKTUAL.pdf
(1.24 MiB) 569 stiahnutia
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Salve Finance vs FinConsulting (Salve Finance Professionals)

Príspevok od používateľa radvan »

Sa mi paci nazov pozicie z casti kariera :)

TIPER - aka boiling room phone operator :)
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Salve Finance vs FinConsulting (Salve Finance Professionals)

Príspevok od používateľa filip glasa »

tiper > :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: tak tú kariéru som si fakt nepozeral. No pre potenciálneho klienta to vyzerá veľmi seriózne :wink: to by si z toho webu asi mli vyhodiť, lebo hneď každému bude jasné akým štýlom pracujú.

inak boiling room je vydaná aj knižne vo forme románu ( Vlk z Wall streetu - to je predloha toho filmu)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Salve Finance vs FinConsulting (Salve Finance Professionals)

Príspevok od používateľa filip glasa »

proxenta.sk/
zase mi volali z proxenta a ponúkali mi akcie TMR (hotely od J&T)- ako ich cena bude stúpať, lebo keď to začnú predávať banky (čo sa zachvíľu chystá), tak to budú ľudia kupovať ako rožky.
makleer
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Po 10 05, 2010 1:28 pm

Re: Salve Finance vs FinConsulting (Salve Finance Professionals)

Príspevok od používateľa makleer »

radvan napísal:Sa mi paci nazov pozicie z casti kariera :)

TIPER - aka boiling room phone operator :)
nemas pravdu ale nevadi. vacsina veci sa v case meni a tiper nema nic spolocne s boiler room-om.. :idea:
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Salve Finance vs FinConsulting (Salve Finance Professionals)

Príspevok od používateľa filip glasa »

proxenta.sk ako taká je boiler room:

http://en.wikipedia.org/wiki/Boiler_room_(business" onclick="window.open(this.href);return false;)
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Salve Finance vs FinConsulting (Salve Finance Professionals)

Príspevok od používateľa radvan »

makleer napísal:nemas pravdu ale nevadi. vacsina veci sa v case meni a tiper nema nic spolocne s boiler room-om.. :idea:
ok, tak skus nam predstavit bezny pracovny den takeho tipera ... ze co 8 hodin denne robi, co cez ten telefon ponuka a predava ... skus nas presvedcit, ze mame zly odhad a nazor zmenime ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Salve Finance vs FinConsulting (Salve Finance Professionals)

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Podľa mňa tiper 8 hodín denne nevolá... Niekde pracuje a popri tom dohadzuje tipy, nie? Aspoň napríklad v realitách je to tak bežné...
Obrázok
makleer
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Po 10 05, 2010 1:28 pm

Re: Salve Finance vs FinConsulting (Salve Finance Professionals)

Príspevok od používateľa makleer »

ok, tak skus nam predstavit bezny pracovny den takeho tipera ... ze co 8 hodin denne robi, co cez ten telefon ponuka a predava ... skus nas presvedcit, ze mame zly odhad a nazor zmenime ...[/quote]

to mas trosku popletene chlapina. nevies o tom skoro nic a splechnes do plena, ze ta pozicia je "boiler room" a firma tiez. a teraz ja ti mam dokazovat, ze to tak nie je? vsak ani nevies o com bol ten film, ked si myslis, ze take nieco este na slovensku moze fungovat. vytiahnite si ruku zo serbla chalani, nie je vsetko zle, co je telemarketing.
a prispevok, ze proxenta je boiler room, je hlupy sam o sebe, ze admin? ak mate nejake dokazy, hor sa na policiu. ak nie tak sa zdrzte hlupych prispevkov na margo ktorejkolvek firmy.

navrhujem presne opacny postup. ty mi napises, co si predstavujes pod pojmom boiler room a ja ti napisem, preco sa mylis, resp. co je na tom pravdy.
makleer
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Po 10 05, 2010 1:28 pm

Re: Salve Finance vs FinConsulting (Salve Finance Professionals)

Príspevok od používateľa makleer »

filip glasa napísal:proxenta.sk ako taká je boiler room:

http://en.wikipedia.org/wiki/Boiler_room_(business" onclick="window.open(this.href);return false;)
hlupost. ale uplna. a to myslim uprimne, bez akejkolvek potreby niekomu oponovat, ci niekoho obhajovat.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Salve Finance vs FinConsulting (Salve Finance Professionals)

Príspevok od používateľa filip glasa »

makleer - boiler room je telemarketingová firma. nájdeš si to v každom slovníku.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Salve Finance vs FinConsulting (Salve Finance Professionals)

Príspevok od používateľa jonatanus »

makleer napísal:navrhujem presne opacny postup. ty mi napises, co si predstavujes pod pojmom boiler room a ja ti napisem, preco sa mylis, resp. co je na tom pravdy.
ja ti zase navrhujem aby si si nasiel naku serioznu pracu - napriklad kopat kanale, alebo jazdit s hovnocucom, aby si sa nemusel hambit za to co robis a obhajovat to na forach stylom "viem ale nepoviem"


filipovi zavolal naky chuj a ponukal mu akcie TMR. o com sa chces prosim ta bavit? ze mu to ponukal uprimne z celeho srdca a ze to su fantasticke akcie?

In business, the term boiler room refers to a busy center of activity, often selling questionable goods by telephone.
makleer
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Po 10 05, 2010 1:28 pm

Re: Salve Finance vs FinConsulting (Salve Finance Professionals)

Príspevok od používateľa makleer »

ja ti zase navrhujem aby si si nasiel naku serioznu pracu - napriklad kopat kanale, alebo jazdit s hovnocucom, aby si sa nemusel hambit za to co robis a obhajovat to na forach stylom "viem ale nepoviem"


filipovi zavolal naky chuj a ponukal mu akcie TMR. o com sa chces prosim ta bavit? ze mu to ponukal uprimne z celeho srdca a ze to su fantasticke akcie?

In business, the term boiler room refers to a busy center of activity, often selling questionable goods by telephone.[/quote]

A kupil ich? :)
?? neviem, co robis ty (podla toho co pises, ze povazujes za serioznu pracu) ale ja serioznu pracu mam a nehanbim sa za nu, dokonca som na nu pysny. a to nepredavam akcie TMR a ani ziadny marketing nerobim.
A preco je proxenta zla a boiler room, ked predava TMR? Ved TMR predavaju vsetky media teraz.
Preto som chcel, aby si zacal lebo sa siria rozne myty a chcel som vediet, ci mas nieco konkretne proti proxente alebo len nevies, o co ide. Ale podla odpovede, ktora mi od teba prisla mam pocit, ze si proti preto, lebo si niekde pocul, ze by si mal byt.
BTW.. co konkretne mas proti TMR? (mimochodom tiez si nemyslim, ze su super ale to je na inu diskusiu)

a tu ci taciu som cital tiez, ale dalej, ako ty. tie questionable goods su tam potom aj specifikovane, to si precitaj tiez.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Salve Finance vs FinConsulting (Salve Finance Professionals)

Príspevok od používateľa filip glasa »

A preco je proxenta zla a boiler room, ked predava TMR? Ved TMR predavaju vsetky media teraz.
boiler room je anglický výraz pre určitý spôsob predaja cez telefón. To robí proxenta.

médiá nepredávajú TMR - tie zverejňujú zadanú reklamu. Proxenta predáva TMR po telefóne pričom podľa môjho názoru zavádza a nedodržuje MIFID. TMR sú odpadové akcie cez ktoré sa J&T snaží zbaviť stratových a prázdnych hotelov a hodiť ich na malých investorov.
Proxenta to predáva tieto akcie samými vymyslenými superlatívmi (jak budú rásť lebo ....), ale hlavnú skutočnosť o tých akciách nepovie: firma bola prvý rok v strate, hotely sú prázdne a trend obsadenosti sa zhoršuje.
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Salve Finance vs FinConsulting (Salve Finance Professionals)

Príspevok od používateľa radvan »

filip: nemam co dodat ...

makleer: spytam sa ta jednoduche otazky ... mas nakupene vacsie mnozstvo napr. tych TMR akcii? ... veris 100% tomu co predavas a tym argumentom, ktore sa pouzyvaju pri predaji? ... veris tomu, ze to je to najlepsie co ten klient moze kupit - poplatkovo, rizikovo, vyhlad zisku?
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Salve Finance vs FinConsulting (Salve Finance Professionals)

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

radvan napísal:... veris tomu, ze to je to najlepsie co ten klient moze kupit - poplatkovo, rizikovo, vyhlad zisku?
Myslíš, že predajca v ŠKODE si myslí, že predáva to najlepšie, čo klient môže kúpiť? Nie, a predsa to predáva...
Obrázok
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Salve Finance vs FinConsulting (Salve Finance Professionals)

Príspevok od používateľa radvan »

Martinisko.eu napísal:Myslíš, že predajca v ŠKODE si myslí, že predáva to najlepšie, čo klient môže kúpiť? Nie, a predsa to predáva...
aj ten predajca skody musi mat argument, preco je ten presny model skody lepsi jak napr. seat za rohom pre toho a toho klienta (cena, vybava, vykon, dizajn, farba) a nepreda niekomu skodu fabiu ak ten niekto chce/potrebuje citroen berlingo len preto aby mal proviziu (obrazne) ...

ked niekomu preda tu fabku namiesto berlinga, tak nech sa paci, ale nech si potom skusi pozriet priamo do oci do zrkadla a povedat si nahlas, ze ma ciste svedomie ... a chces mi tvrdit, ze toto je eticke?
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Salve Finance vs FinConsulting (Salve Finance Professionals)

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Radvan, netvrdím, že je to etické... Len som písal, že človek nemusí byť presvedčený, že predáva najlepší produkt a aj tak ho dokáže predať...
Obrázok
makleer
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Po 10 05, 2010 1:28 pm

Re: Salve Finance vs FinConsulting (Salve Finance Professionals)

Príspevok od používateľa makleer »

radvan napísal:filip: nemam co dodat ...

makleer: spytam sa ta jednoduche otazky ... mas nakupene vacsie mnozstvo napr. tych TMR akcii? ... veris 100% tomu co predavas a tym argumentom, ktore sa pouzyvaju pri predaji? ... veris tomu, ze to je to najlepsie co ten klient moze kupit - poplatkovo, rizikovo, vyhlad zisku?
Trošku mi trvalo, kým som sa sem vrátil :)
1. nemám akcie TMR ani nikdy mať nebudem, leda že by som ich dostal do daru..;)
2. stopercentne verím tomu, čo predávam (ale nie sú to akcie TMR ani žiadne pochybné private equity)
3. ak sa bavíme o TMR, tak je tvoja otázka zodpovedaná v prvom bode.

Sú boiler rooms aj telemarketingové centrá mobilných operátorov, poprípade Slovak Telecom? Lebo definícia sedí..
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Salve Finance vs FinConsulting (Salve Finance Professionals)

Príspevok od používateľa filip glasa »

nechce sa mi naťahovať o slovíčka - o to asi v tejto diskusii nejde.

Inak dnes mi volali z Proxenty, že či nechcem garantované, bezpečné, NBSkou schválené dlhopisy Arca. Takéto predajné argumenty. Nechcelo sa mi s tým chlapíkom baviť, tak neviem čo by mi odpovedal na druhé kolo mojich dotazov. Len sa čudujem, že keď som mu už pár krát povedal, že nemám záujem a bol som na neho nevrlý, tak volá znova.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Salve Finance vs FinConsulting (Salve Finance Professionals)

Príspevok od používateľa Airmike »

filip glasa napísal:nechce sa mi naťahovať o slovíčka - o to asi v tejto diskusii nejde.

Inak dnes mi volali z Proxenty, že či nechcem garantované, bezpečné, NBSkou schválené dlhopisy Arca. Takéto predajné argumenty. Nechcelo sa mi s tým chlapíkom baviť, tak neviem čo by mi odpovedal na druhé kolo mojich dotazov. Len sa čudujem, že keď som mu už pár krát povedal, že nemám záujem a bol som na neho nevrlý, tak volá znova.
filip mne uz nikto nevolava. pretoze kazdej spolocnosti ktora ponukala financne produkty alebo brokerske sluzby som povedal jasne pravidla a akej sluzbe mi majudat vediet.

-takze ak mi niekto vola ze mi chce predat fond - tak poviem ze mam zaujem len o fondy alternativne ktore vyuzivaju kvantitativne modely. ziadne overnight pozicie nestrpim.
-ked mi vola niekto z garantovanou investiciou - poviem ze moj limit je 15% darantovana investicia.
-ked mi vola niekto koli brokerskym sluzbam - poviem ze ak ich commision splna podmienku 1USD RT na derivatovych burzach okamzite otvaram ucet ak nie nechmi ani nevolaju.

poprosim nech si moje poziadavky zapisu ako poznamku do fajlu , ktory tam maju a volaju len vtedy ak maju co ponuknut. inak sa nemame o com bavit. moj problem z otravnymi maklermi je tak vyrieseny. taketo sluzby sa k predavacom cez telefon nikdy nedostanu. keby hned aj existovali :). za posledny rok mi volali 1x. co je myslim si dobry pomer v porovnani ze su ludia ktorym volaju aj 10x do roka.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Salve Finance vs FinConsulting (Salve Finance Professionals)

Príspevok od používateľa filip glasa »

nabudúce skúsim :)
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Salve Finance vs FinConsulting (Salve Finance Professionals)

Príspevok od používateľa radvan »

znamy to robi tak, ze ked mu niekto vola a strasne chce predat uzasnu investiciu a neda sa odbit a stale rozprava a rozprava, tak polozi mobil sluchadlom na stol a necha tak ... uz mu volavaju menej ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Salve Finance vs FinConsulting (Salve Finance Profession

Príspevok od používateľa peter977 »

Zdravím,

oslovil ma pravdepodobne nejaký telefonny predajca ako potenciálneho klienta pre Proxentu,SE.

Teda najprv sa predstavil ako že zastupuje firmu Markets.com... Keď som mu povedal, že za akých neskutočných podmienok by som vôbec len bol schopný sa stretnúť zavolal mi cez víkend vraj konateľ firmy, vraj z Ukrainy firmy Markets.com (s predvoľbou +421...)

Pýtal sa na nepodstatné veci a hneď chcel vedieť aké peniaze točíme ako firma, koľko máme klientov a podobne a nech mu to všetko pošlem mailom (naivný to človek)

Z hruba po mesiaci mojej ignorácie sa ozval pán Martin Vajay z Čiech (tento krát už si dal záležať na predvoľbe) a už sa nepredstavil ako firma Markets.com ale Proxenta, vraj práve získali licenciu od NBS...

Na orsr.sk som našiel že o ňu prišli ešte v roku 2010, by ma zaujímalo čo za tým bolo... Samozrejme, nič nechcel riešiť mailom ani po telefóne.

Ja neviem, čo má pán božský Krištofovič na SR v pláne ale toto mi príde ako dosť neseriózny prístup. Apropo zo Salve mám osobnú skúsenosť a zažil som aj OVB ale tak kvalitne vygumovať ľudí ako v Salve nevie asi nik, obímanie na školeniach a bojové pokriky denno-denná rutina.

A teraz ma oslovila pravdepodobná ďalšia takáto úžasná firma? Na druhej strane prečo ma oslovil CEO firmy Proxenta, to tiež smrdí
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
peter977
Gold Member **
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 23 04, 2012 9:22 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Salve Finance vs FinConsulting (Salve Finance Profession

Príspevok od používateľa peter977 »

Martinisko.eu napísal:Radvan, netvrdím, že je to etické... Len som písal, že človek nemusí byť presvedčený, že predáva najlepší produkt a aj tak ho dokáže predať...
No to vie finančný poradca najlepšie, všakže...
share your trading ideas
https://www.facebook.com/groups/ukforexsk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Salve Finance vs FinConsulting (Salve Finance Profession

Príspevok od používateľa filip glasa »

Markets.com je broker podobný ako XTB. Na Slovensku a v ČR ho za tučné provízie sprostredkuvávajú rôzne spoločnosti. Netreba to nejako rozmazávať - u CFD brokerov skôr prídeš o peniaze (vlastným obchodovaním). Nie je to ani podovod, ale nie je to ani slušné podnikanie. Proste je to jeden z tých brokerov, ktorí nie sú výhodní.
milan123123
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po 07 10, 2013 9:23 pm

Re: Salve Finance vs FinConsulting (Salve Finance Profession

Príspevok od používateľa milan123123 »

filip glasa napísal:dalsia aktivita Arca capital:
http://www.proxenta.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;

volala mi telefonistka a potom poslal tieto materialy. ani som netusil o co presne ide a co vlastne chcu predat. docela divny sposob predaja. Asi nieco ako predaj fin. sluzieb, ale tento krat firmam.
totot je cisto aktivita Proxenty a podla mojich info sa davno v zlom rozisli.
milan123123
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po 07 10, 2013 9:23 pm

Re: Salve Finance vs FinConsulting (Salve Finance Profession

Príspevok od používateľa milan123123 »

Akcionári spoločnosti Proxenta, s.e. majú vážne obavy o ďalšie smerovanie spoločnosti, preto verejne vyzývajú vedenie členov správnej rady na zvolanie mimoriadneho Valného zhromaždenia.

Foto: Proxenta, s.e.
BRATISLAVA 4. decembra (WBN/PR) - Akcionári spoločnosti Proxenta, s.e. majú vážne obavy o ďalšie smerovanie spoločnosti, preto verejne vyzývajú vedenie členov správnej rady: Pavla Kožíka, Mgr. Renátu Domčekovú a Ing. Martina Škodáčka, na zvolanie mimoriadneho Valného zhromaždenia. Hlavným dôvodom je zastavenie ďalšieho zadlžovania spoločnosti a tým ochrana jej klientov.

Navrhované body programu MVZ:
- aktuálna situácia v spoločnosti Proxenta, s.e.,
- revízia obchodných zmlúv a finančných tokov,
- hospodárenie spoločnosti,
- dôvod nevyplatenia dividend.

Do zvolania mimoriadneho valného zhromaždenia vyzývajú akcionári vedenie spoločnosti Proxenta, s.e., aby zastavilo ďalšiu emisiu zmeniek a dlhopisov, pretože sa domnievajú, že nie je garantovaná ich návratnosť. Zároveň vyzývajú na okamžité ukončenie spolupráce a rozviazanie pracovného pomeru so zamestnancami, ktorí v minulosti ako viazaní agenti spoločnosti Proxenta, s.e. ponúkali a predávali doteraz nesplatené zmenky spoločnosti Dinaz Investments Slovakia s.r.o. Akcionári majú podozrenie, že tieto cenné papiere nie sú finančne kryté. Akcionári spoločnosti Proxenta, s.e. majú vážne obavy o budúcnosť spoločnosti, nakoľko nemajú k dispozícii jasný biznis plán, nie je zrejmé ako a kam sú investované finančné prostriedky.

Akcionári spoločnosti Proxenta, s.e. očakávajú termín zvolania mimoriadneho valného zhromaždenia v zákonom stanovej lehote. Počas rokovania mimoriadneho valného zhromaždenia chcú iniciovať prijatie takých opatrení, ktoré by zabránili ďalšiemu poškodzovaniu záujmov klientov spoločnosti.
milan123123
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po 07 10, 2013 9:23 pm

Re: Salve Finance vs FinConsulting (Salve Finance Profession

Príspevok od používateľa milan123123 »

- PROXENTA, SE,
IČO: 44 712 634, so sídlom Röntgenova 26, 851 01 Bratislava, SR

- PROXENTA Private Equity, s.r.o.
IČO: 35 962 160, so sídlom Röntgenova 26, 851 01 Bratislava, SR

- PROXENTA Finance, o.c.p., a.s.,
IČO: 47 238 054, Röntgenova 26, 851 01 Bratislava, SR

- [img]PROXENTA%20Bohemia,%20s.r.o.[/img]
IČO: 29 126 312, Kaprova 42/14, 110 00 Praha 1 – Staré Město, ČR

Odkúpime všetky záväzky od vyššie uvedených spoločností, ktoré vznikli z nesplnenia záväzku
vystaviteľa cenného papiera, najmä zmeniek a dlhopisov nadobudnuté v Slovenskej republike
aj Českej republike a v stanovenom termíne im nebola vyplatená istina.


SEVA INVESTMENTS GROUP INC. zastúpená JUDr. Ľubomír Vanek – advokát odkúpi všetky záväzky bez obmedzenia za 10% nominálnej hodnoty investície.

Žiadame všetkých majiteľov, ktorí majú záujem o odpredaj nesplatených záväzkov voči vyššie
uvedeným spoločnostiam, aby nás kontaktovali na mailovej adrese vanek@akvano.com, kde sa
dozviete konkrétne podmienky obchodnej transakcie.

Spoločnosť SEVA INVESTMENTS GROUP INC. pôsobí nielen na Slovensku ale aj v zahraničí.
Zameriava sa na odkúpenie rizikových investícií v spoločnostiach s rôznym zameraním. Spoločnosť SEVA INVESTMENTS GROUP INC. má dlhoročné skúsenosti a vo svojom portfóliu má množstvo spokojných klientov. Odborný tím spolupracovníkov klientom ponúka diskrétnosť, odborné poradenstvo a vysokú profesionalitu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Finančné poradenstvo, poradcovia"