Surne potrebujem poradit - ING Investor

Finanční poradcovia, poradenské spoločnosti, spolupráca, zamestnanie, sprostredkovanie finančných služieb.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Miroslav1989
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ut 06 11, 2012 7:48 pm

Surne potrebujem poradit - ING Investor

Príspevok od používateľa Miroslav1989 »

Zdravim.. zacnen ta ze som bol mlady.. a sprosty ked som sa dal nahovorit na tuto blbost

2008 11-12 mesiac ma jedna kamaratka zavolala na jedno stretnutie kde prednasal nejaky financny agent alebo nieco take podobne.. prednasal o super mega vykonom produkte ING investor, a skratka namotaval dalsich ludi dokonca aj na pracu atd..
Po celkovom uvazeni a dost dlhom rozmyslani a po strasnych hadkach s matkou som sa rozhodol ze si zalozim teda to sporenie... vyzie boli ze raz v buducnosti predsa len budem potrebovat byt..nove auto.. atd a TOOOOOLKO vela penazi sa mi predsa pride..

teraz otazka zivota a smrti .... OD zaciatku zalozenia som platil 33 € a posledny rok 13 € ... dnes mi prislo rocne z uctovanie a chce sa mi plakat... odkupna hodnota je 400 eur.. zaplatenych bolo priblizne 1500 €.. neviem co mam robit, pytal som sa jedneho znameho co to ma tiez a povedal mi ze jemu bolo povedane ze po piatich rokoch si moze vybrat celu tu zaplatenu sumu, co by bolo fajn... ziadny zisk a ani ziadna strata... o rok bude tych 5 rokov.. neviem ci to dovtedy uz mam vydrzat.. mna hlavne mrzi to ze mal som pocuvat na matku, a nic by sa nestalo :D prosim ak viete , poradte.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Surne potrebujem poradit - ING Investor

Príspevok od používateľa filip glasa »

za tych 5 rokov si platil poistku a bol si poisteny. Isto ti nemozu pri zruseni dat celu sumu co si vlozil. Vratia iba cast, ktora nesla na poistenie a poplatky (ta ktora sa investovala).
Miroslav1989
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ut 06 11, 2012 7:48 pm

Re: Surne potrebujem poradit - ING Investor

Príspevok od používateľa Miroslav1989 »

zabudol som dodat ze nemam ziadne pripoistenie iba v pripade smrti, 100% penazi mi ide do stredoeropskeho fondu
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Surne potrebujem poradit - ING Investor

Príspevok od používateľa filip glasa »

no ved ta pripad smrti je poistenie. Cize 100% nemoze ist do toho fondu. A este odpocitaj mastne poplatky (na proviziu).
Miroslav1989
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ut 06 11, 2012 7:48 pm

Re: Surne potrebujem poradit - ING Investor

Príspevok od používateľa Miroslav1989 »

vyborne.... zajtra pisem vypoved zmluvy...

takze vlastne z tochto zisk nebude bud nikdy.. alebo po veeeelmi dlhej dobe.. kedze to je poistka na dlhu dobu, vlastne a vtedy ked tie fondy nebudu klesat...
marco
Silver Member *
Príspevky: 208
Dátum registrácie: Pi 11 05, 2012 11:27 pm

Re: Surne potrebujem poradit - ING Investor

Príspevok od používateľa marco »

posielam info o produkte

http://www.ingpoistovna.sk/produkty-slu ... -investor/

miroslav - presne ako pise Juggler, nejedna sa o sporenie, ale o zivotne poistenie
"Who has a lot of money, can speculate.
Who has little money, must not speculate.
Who has no money, has to speculate."(A. Kostolany)
Miroslav1989
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ut 06 11, 2012 7:48 pm

Re: Surne potrebujem poradit - ING Investor

Príspevok od používateľa Miroslav1989 »

toto mi napisal predchilou clovek.. co sa dotoho troska vyzna.. aspon si to mysli.. co si otom myslite.. ,,no takze ked som ti to zakladal tak som ti vysvetloval ze to je dlhodoby produkt prvych par rokov si v minuse bo ten produkt ma nejake naklady na jeho existenciu do pet rokov by sa Mali pokrit naklady zo ziskom a uz Len do plusu preto dlhodoby produkt a nie na 2,3 roky...,,

V podstate povedal to ze ze naklady na existenciu su ta provizi predpokladam nie ? :D a ze po tych piatich rokov by sa to malo urovnat.. to je umna dolezite.. ci ten rok este mam vydrzat alebo nie :/
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Surne potrebujem poradit - ING Investor

Príspevok od používateľa JUGGLER »

marco napísal:miroslav - presne ako pise Juggler, nejedna sa o sporenie, ale o zivotne poistenie
- ja som nič nepísal
- ale je to investičné sporenie s poistením smrti
- teda pri životkách je tam aj poistenie pre prípad trvalej invalidity
- to znamené, že keď sa skaličíš tak, že budeš trvalý invalid ( už nikdy nebudeš môcť pracovať ), tak poisťovňa bude za Teba poistku platiť až do konca (bohovské zadosťučinenie )
- už keď píšem..tak si pozri x tém, kde sme to rozoberali. Dvojročné poistenie ide komplet len na províziu sprostredkovatelovi + náklady také a onaké...odhadom budeš na nule ( = mať toľko, kolko si vložil ) asi po desiatich rokoch.
- samozrejme, všetci ti budú slubovať, že menej rokov ( a že fondy pôjdu hore 10% ročne )
- a že po 40 rokoch budeš boháč ( to však už peceň chleba bude stáť 100€ )
- sľuby sa sľubujú, poisťovne sa radujú ( máme krízu, takže na nule nebudeš možno ani za 10 rokov )
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
marco
Silver Member *
Príspevky: 208
Dátum registrácie: Pi 11 05, 2012 11:27 pm

Re: Surne potrebujem poradit - ING Investor

Príspevok od používateľa marco »

ospravedlnujem sa, myslel som samozrejme filipa

velmi diplomaticky by som to zhodnotil tak, ze nevybral si si prave vhodny financny produkt pre tvoje potreby.
"Who has a lot of money, can speculate.
Who has little money, must not speculate.
Who has no money, has to speculate."(A. Kostolany)
antibankar
Active Member
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Ut 21 08, 2012 12:19 pm

Re: Surne potrebujem poradit - ING Investor

Príspevok od používateľa antibankar »

http://ekonomika.sme.sk/c/6595046/zisk- ... miest.html" onclick="window.open(this.href);return false;
matrixbanka.wbl.sk - poistenie investovanie
Miroslav1989
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ut 06 11, 2012 7:48 pm

Re: Surne potrebujem poradit - ING Investor

Príspevok od používateľa Miroslav1989 »

dnes som im pisal Email a hned mi volali s5, pracovnicka co ma na starosti moju zmluvu mi poradila aby som sledoval ceny fondov stredoeuropskych akcii, momentalna cena je 3.40 za jednu akumulacnu jednotku ci co.. skratka mi radila aby som pockal este a potom aby som si prerobil zmluvu a vybral si nejaky iny fond, ktory je bezpecnejsi ,, Rizikový profil fondu – 5. Minimálny odporúčaný investičný horizont 5 rokov.,, poradila mi napriklad fond dlhopisov. dodala ze kazdopadne nebrani mi to zrusit, ale budem velmi stratovy... JE TU VOBEC NEJAKA sanca na zachranu ? ....
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Surne potrebujem poradit - ING Investor

Príspevok od používateľa filip glasa »

stratovy budes preto, lebo si 4 roky platil poistenie. Nie kvoli fondu. Fond moze robit co len chce, ale nemoze zarobit tolko, aby vykryl este aj platbu krytia rizika smrti.
Peniaze z poplatkov, provizie a krytia rizika samozrejme uz neuvidis. To je proste poistenie. Ani z poistky za uato ti pri zruseni nikto nic nedava.

Mensia cast z tych penazi isla do tohoto fondu. Ale aj ked to tam budes mat 30 rokov, tak nemozes dostat tolko co si vlozil, lebo ti stale odchadza cast na krytie rizika a na poplatky.
Fnd sa moze aj pretrhnut, ale toto nezachrani.
Ak to poistenie smrti nepotrebuješ, tak poistku zrus.
Miroslav1989
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ut 06 11, 2012 7:48 pm

Re: Surne potrebujem poradit - ING Investor

Príspevok od používateľa Miroslav1989 »

ja uz vazne neviem.. zivotka by nemala kriciu sumu 1327/76 € 40 000 sk . na zmluve ktoru prave drzim v ruke su vsetky pripoistenia, urazu, rodinytrvale nasledky atd, vsetko je vyciarknute
Lance
Silver Member *
Príspevky: 187
Dátum registrácie: St 08 07, 2009 2:35 pm

Re: Surne potrebujem poradit - ING Investor

Príspevok od používateľa Lance »

Miroslav1989 napísal:ja uz vazne neviem.. zivotka by nemala kriciu sumu 1327/76 € 40 000 sk . na zmluve ktoru prave drzim v ruke su vsetky pripoistenia, urazu, rodinytrvale nasledky atd, vsetko je vyciarknute
Nemudruj a netrap sa tolko . Skus oslovit Petra Cmoreja,je to profik.Myslim,ze od neho dostanes dobru radu,co bude pre teba naj.
Miroslav1989
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ut 06 11, 2012 7:48 pm

Re: Surne potrebujem poradit - ING Investor

Príspevok od používateľa Miroslav1989 »

dakujem za radu, uz som mu poslal ss. cakam kym si najde cas namna a odpovie mi.. Dnes som mal stretnutie s jednou kamaratkou ktora je pravnicka, trosicka sa dotoho vyzna pretoze jej priatel mal podobnu takuto poistku ale od inej banky/poistovne. povedala mi ze prve 2 roky platenia mam uplne ...v riti... to boli skratka poplatky a provizie pre toho poistovacieho agenta, a ten zvysok co mi tam zostal mi poradila aby som im poslal ziadost o ,, uvedenie zmluvy do splateneho stavu,, tym padom prestanem platit, moja zmluva bude stale platna a pockat si na moment ked fondy budu mat vysie ceny. momentalna cena je Ceny fondov ku dňu 07.11.2012 - Predaj
3,40 € / 102,51 Sk su taketo...


Uz som si uvedomil ze aku velku blbost som si uzatvoril, no bohuzial niet cesty s5... uz sa len marne snazim vytrieskat z toho co najviac, i ked strata vyzera byt viac ako 50% na...
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Surne potrebujem poradit - ING Investor

Príspevok od používateľa rasto800 »

Miroslav1989 napísal:dakujem za radu, uz som mu poslal ss. cakam kym si najde cas namna a odpovie mi.. Dnes som mal stretnutie s jednou kamaratkou ktora je pravnicka, trosicka sa dotoho vyzna pretoze jej priatel mal podobnu takuto poistku ale od inej banky/poistovne. povedala mi ze prve 2 roky platenia mam uplne ...v riti... to boli skratka poplatky a provizie pre toho poistovacieho agenta, a ten zvysok co mi tam zostal mi poradila aby som im poslal ziadost o ,, uvedenie zmluvy do splateneho stavu,, tym padom prestanem platit, moja zmluva bude stale platna a pockat si na moment ked fondy budu mat vysie ceny. momentalna cena je Ceny fondov ku dňu 07.11.2012 - Predaj
3,40 € / 102,51 Sk su taketo...


Uz som si uvedomil ze aku velku blbost som si uzatvoril, no bohuzial niet cesty s5... uz sa len marne snazim vytrieskat z toho co najviac, i ked strata vyzera byt viac ako 50% na...
jaka strata? sak si bol poisteny celu dobu za tie peniaze :) nikto ta nepoisti zadarmo ...
akurat ty si chcel sporit/zbohanut a nie byt poisteny asi, ze?
ber to trochu pozitivnejsie, tato skusenost ta zas az tak vela nestala a si pouceny dozivotne! kludne si mohol uzatvori este vyhodnejsie poistku na vyssiu sumu a to by si potom este len nadaval
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Surne potrebujem poradit - ING Investor

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

dakujem za odporucania :)
praveze nebol poisteny, tu smrt mal urcite na minimalnu sumu aka bola mozna. Niekto mu to uzatvoril ako super investicny produkt.
Ano, prve dva roky isli na provizie. Uvedenie do splateneho stavu ti vobec nic nepomoze. Praveze maximum co z toho mozes dostat naspat dostanes ked to teraz ihned zrusis.

Okrem toho ze prve dva roky isli na poplatky, priebezne poplatky na tej zmluve su nasledovne (cerpane z ich stareho manualu):
- mesacne 1,66 Eur administrativny poplatok .. takze ked teraz platis 13 Eur, tak 12,8 % z tej sumy ti hned zhltne tento poplatok !
- 5 % vstupny poplatok
- 1,75 % p.a. poplatok poistovne za spravu fondov

Zaver: zrusit ako len najrychlejsie mozes
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Surne potrebujem poradit - ING Investor

Príspevok od používateľa rasto800 »

peter.cmorej napísal:dakujem za odporucania :)
praveze nebol poisteny, tu smrt mal urcite na minimalnu sumu aka bola mozna. Niekto mu to uzatvoril ako super investicny produkt.
Ano, prve dva roky isli na provizie. Uvedenie do splateneho stavu ti vobec nic nepomoze. Praveze maximum co z toho mozes dostat naspat dostanes ked to teraz ihned zrusis.

Okrem toho ze prve dva roky isli na poplatky, priebezne poplatky na tej zmluve su nasledovne (cerpane z ich stareho manualu):
- mesacne 1,66 Eur administrativny poplatok .. takze ked teraz platis 13 Eur, tak 12,8 % z tej sumy ti hned zhltne tento poplatok !
- 5 % vstupny poplatok
- 1,75 % p.a. poplatok poistovne za spravu fondov

Zaver: zrusit ako len najrychlejsie mozes
To sa neda dat na sud taketo okradanie klientov? Kurnik, byt v amerike tak ich tam uz zeniem, ze to je naozaj priame a vedome okradanie!
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Surne potrebujem poradit - ING Investor

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Podpisal si ze vies do coho ides.
Pokial viem este nikto nenapadol takuto zmluvu na sude, ze je ako spotrebitelska zmluva pre neprijatelne podmienky absolutne neplatna. Myslim, ze sanca na uspech by tam bola.
A rovnako este nikto nezazaloval sprostredkovatela za sposobenu skodu. Aj ked som to uz viacerym .. kde to bolo podla mna ocividne a aj lahko dokazatelne .. odporucal.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Surne potrebujem poradit - ING Investor

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dobre Ti radí Peter. Bol som zvedavý ako ti poradí. Nesklamal ma!

Je to najférovejší poradca ako som kedy v živote stretol !

U Teba ide o to, že to poistenie je Ti na nič. Pri poistení smrti je to malá suma ,ked nemáš rodinu - hladné krky, čo ostanú bez živitela - tak to nemá význam.
Trvalá invalidita...tam by si po úraze nedostal nič...až výslednú sumu po 30-40 rokov, čo by poistovna platila za teba. Takže na výplatu pre prípad invalidity ti treba iné poistenie.

A čo sa týka šetrenia, alebo investovania - tak je to katastrofálne nákladový spôsob.
Po lopate povedané - z každých 100 € čo tam vložíš prvých 5 rokov, polovica ide na náklady.
Ako investičný produkt to je jednak drahé a ešte aj tragicky načasované. Podla mňa najbližších 10 rokov tu bude kríza a najpravdepodobnejší scénar úniku z nej bude hyperinflácia. Takže bez toho aby si pravidelne navyšoval splátky o sumu inflácie budú tvoje výsledky žalostné ( ceny budú stúpať, dlhoročné úspory sa znehodnotia ).
´
Zruš to. Dostaneš 400 €, ale už nebudeš strácať ďalej. Zo stratami sa treba rozlúčiť ihneď a nekompromisne. Načo to budeš dotovať dalej? To radšej šetrí v banke, tam ti aspon pripisujú úroky.

Poďakuj sa mame, kúp jej kvety a pozvi ju do dobrého reštiku. Je to múdra žena.

Zapametaj si do života : poisťovne sú na POISTENIE. Banky sú na PLATOBNÝ STYK, ULOŽENIE PEŇAZÍ a ÚVERY. A všetci sú tu na to, aby na tebe zarobili.

Takže keď chceš zarobiť TY, musíš sa o to postarať SÁM.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Surne potrebujem poradit - ING Investor

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

:) och tolka chvala, dakujem :)
Miroslav1989
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ut 06 11, 2012 7:48 pm

Re: Surne potrebujem poradit - ING Investor

Príspevok od používateľa Miroslav1989 »

Velmi pekne dakujem za rady... dnes som im tam poslal ziadost o zrusenie toho super vyhodneho investicneho produktu ... super vyhodne pre poistovnu
Miroslav1989
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ut 06 11, 2012 7:48 pm

Re: Surne potrebujem poradit - ING Investor

Príspevok od používateľa Miroslav1989 »

Tak poistka zrusena, a zaciatkom januara mi prislo na ucet 512 eur.. z ovela...ovela viac zaplateneho... Pouceny som...
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Surne potrebujem poradit - ING Investor

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

hmm .. vsetko zle je na nieco dobre ..
Napísať odpoveď

Návrat na "Finančné poradenstvo, poradcovia"