Partners group - viete niekto o nich nieco?

Finanční poradcovia, poradenské spoločnosti, spolupráca, zamestnanie, sprostredkovanie finančných služieb.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa jonatanus »

filip glasa napísal:No mne to pripadá tak, že berie plat, ale aj tak si len píše články a analýzy ako pred tým.
mozno je clanok rovnaky, ale ked to vtedy pisal pre PPF a teraz pre "monterky-som-vymenil-za-sako---kuuupte-IZP--kuupte" (cest vynimkam), asi ta radost z pisania nebude rovnaka... neviem, mozno existuje clovek ktoremu je to jedno, mna by to teda neuveritelne nebavilo...
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa filip glasa »

ten český Partners sa snaží vystupovať tak, že sú akže lepší a poctivejší než ostatní. Už z tých článkov je vidieť, že asi netlačia hrubou silou len IŽP. Skúsim raz keď budem slávny jak Sudor urobiť s Kohoutom rozhovor a opýtam sa ho na to.
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa jonatanus »

filip glasa napísal:ten český Partners sa snaží vystupovať tak, že sú akže lepší a poctivejší než ostatní. Už z tých článkov je vidieť, že asi netlačia hrubou silou len IŽP.
hej, ved natom sme sa uz smiali.. aj keby to neviem jak velmi chceli, co budu kontrolovat vsetky pripady ci tam ten dovtedy-zly-OVB-oddnes-dobry-PG-poradca nenanutil nake.. nedobre veci..? tazko... pekne meno, pekne tvare, pekny casopis... pekne peniaze...
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

jonatanus napísal: "monterky-som-vymenil-za-sako---kuuupte-IZP--kuupte"
:)))

k tej kontrole: no keby velmi chceli, tak mozu kontrolovat kazde poradenstvo
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Sedím v Chrudimi před školicí místností, za patnáct minut začíná seminář Pavla Kohouta o situaci na trzích pro cca 60 poradců Partners. Podobná školení probíhají průběžně v různých regionech, do toho publikujeme centrálně hromady analýz a doporučení. My učíme a tvoříme přidanou hodnotu. Jistě nepochybujete o tom, že široké portfolio investičních nástrojů nemáme na ozdobu našich webových stránek :-)
jak im to tam pekne funguje :wink:
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Tak sa ospravedlňujem - pán Muller sa ozval. Takže nie sú to len prázdne reči. Ak sa dohodneme na stretnutí tak som zvedavý, či aspoň zmierni môj skepticizmus ohľadom možnosti zmeny k lepšiemu pri prechode poradcov zo starej značky pod novú.
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

odcenil by som potom feedback s tvojej strany Filip drz sa odbornostnej faze, Muller je velmi charizmaticky a nezabudni, ze bol najlepsim obchodnikom OVB.
Obrázok
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Výsledky minulého roka ukazujú, že bolo uzavretých viac ako 25 tisíc zmlúv, dosiahnutý ročný predpis poistného 199 mil. Sk. Cieľové sumy pravidelných investícií prekročili 1,2 mld. Sk, jednorazové investície presiahli 500 mil. Sk a výška hypotekárnych úverov prekročila 420 mil. Sk.
http://www.partnersgroup.sk/aktualne-in ... d-2122008/

môže to byť takto?
200 mil. ročného poistného - je 200 mil. provízia
sporenie do fondov 1,2 mld. - 5% (asi len akciové fondy) vstupné poplatky = 60 mil. provízie
investície 500 mil. - 2,5% vstupné poplatky (nie len akciové) = 12,5 mil. provízie
hypoúvery 420 mil - 1,5% poplatok za spracovanie úveru = 6,3 mil. provízie

spolu: cca 280 mil. tržby. Z toho viac ako 2/3 tvoria tržby za životné poistky.

Ale neviem čo mali byť tie cieľové sumy pravidelných investícií. Či sú to cieľové sumy s prepodkladaným výnosom, alebo iba súčet všetkých vkladov.

ak by som porovnával ekvivalent ročného poistného so sporením do fondov ( 1,2 mld / priemerná doba sporenia 15 rokov), tak by priemerné ročné vklady sporenia boli 80 mil. To je menej ako polovica voči poistkám. Predpokladám, že neživotné poistné tam bude minimálne.
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

no mne to vyslo takto:

200 mil. ročného poistného - cca. 190 mil provizia
sporenie do fondov 1,2 mld. - cca 38 000 000
investície 500 mil.- cca. 20 000 000
hypoúvery 420 mil- cca 5 000 000

cielove sumy pravidelnych investicii sa vypocitavaju mesacny vklad x pocet mesiacov pravidelneho investovania.
priklad chcem sporit pravidelne 10 rokov 5000
5000x120=600 000 cielova suma
Z cielovej sumy sa potom vyratuva v absolutnych cislach vyska vstupneho poplatku


Pocital som to podobne ako ty, len asi by som dal priemerne sporenie nie 15 rokov ale 30. Pre lepsiu ekvivalentnost, pretoze poistky vo velkej miere su u mladych ludi a su na 30 rokov minimalne....do 65.


Uz nie raz sa rozne finacno- poradenske spolocnosti "hrdia" cislami ake dosiahli. Mne to pripada trosku zvlastne hodnotit spolocnost,ktora robi poradenstvo cez vysku uzavretych zmluv,aj ked minimalne to hovori o tom, kde je hlavny business firmy.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa filip glasa »

o zrode českého partners s Majerom:
http://www.investujeme.cz/clanky/jan-ma ... u-na-trhu/
wildwind
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 01 09, 2008 10:27 am

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa wildwind »

Zdravim,

co je na tom pravdy, ze fin. poradcovia v partners group maju fixny plat + nemusia chodit za klientami??
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

wildwind napísal:Zdravim,

co je na tom pravdy, ze fin. poradcovia v partners group maju fixny plat + nemusia chodit za klientami??
Vyššie pozície možno,ale conzultanti určite nie. No ale možno sa niečo zmenilo za posledné dva mesiace:)
Obrázok
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

wildwind napísal:Zdravim, co je na tom pravdy, ze fin. poradcovia v partners group maju fixny plat + nemusia chodit za klientami??
je to hlupost :)
wildwind
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 01 09, 2008 10:27 am

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa wildwind »

peter.cmorej napísal:
je to hlupost :)
Tak neviem, ja som tak pocul, ze kto nechce chodit do terenu, tak tomu pridelia existujucich klientov. Ale mozno je to nejaka taktika, ako si ziskat novych clenov.
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

Tak neviem, ja som tak pocul, ze kto nechce chodit do terenu, tak tomu pridelia existujucich klientov. Ale mozno je to nejaka taktika, ako si ziskat novych clenov.
Tažko sa tomu dá veriť. Exisujúcich klientov a čo by im predal?Nezdá sa mi to. Ale bolo by fajn robiť svoju prácu svedomito a venovať sa len poradenstvu a nie akvizíciam.
Obrázok
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

wildwind napísal:Ale mozno je to nejaka taktika, ako si ziskat novych clenov.
presne tak
wildwind
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 01 09, 2008 10:27 am

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa wildwind »

jozef.puchon napísal: Tažko sa tomu dá veriť. Exisujúcich klientov a čo by im predal?Nezdá sa mi to. Ale bolo by fajn robiť svoju prácu svedomito a venovať sa len poradenstvu a nie akvizíciam.
Ale zas ked si oni zakladaju na tom, ze su poradcovia a nie predajcovia a ze sa staraju o klienta dlhodobo, tak ked nejaky poradca odide (a tych je asi dost) tak ostane po nom diera a nahradzaju to novymi clenmi, ktory prevezne tu klientelu, takto si to vysvetlujem.. Alebo zeby klienti sami vyhladavali tie ich kancerie? To sa mi nezda nejak pravdepodobne. No neviem..

Keby tu bol niekto z PG by sa mohol vyjadrit.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

zaujimavejsia je pre nich nova akvizicia. Tam kde uz tvoj kolega spravil tri zivotne poistenia, uz dalsie tri tazko spravis :D
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

Ale zas ked si oni zakladaju na tom, ze su poradcovia a nie predajcovia a ze sa staraju o klienta dlhodobo, tak ked nejaky poradca odide (a tych je asi dost) tak ostane po nom diera a nahradzaju to novymi clenmi, ktory prevezne tu klientelu, takto si to vysvetlujem.. Alebo zeby klienti sami vyhladavali tie ich kancerie? To sa mi nezda nejak pravdepodobne. No neviem.
.

Robil som tam, takže by som sa ti mohol vyjadriť. A fixný plat určite nedostávaš.
Čo sa týka existujucej klientely. Ak už raz boli "obhospodárený", tak tam tažko ešte niečo pridáš.
Obrázok
chaaron
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 15 09, 2008 10:04 am

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa chaaron »

Robil som tam, takže by som sa ti mohol vyjadriť. A fixný plat určite nedostávaš.
Čo sa týka existujucej klientely. Ak už raz boli "obhospodárený", tak tam tažko ešte niečo pridáš.
A mozme vediet preco tam uz nerobis ?
chaaron
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 15 09, 2008 10:04 am

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa chaaron »

filip glasa napísal: Partners tiež pracujú ako multilevel? Čiže karierny plán o tom, že za 5 rokov budú na mňa robiť tí podomnou? Tomu mov nefandím.
A ty si akoze inteligentny clovek? Ty pracujes pre koho ? Sam na seba ze ??
Nemame pyramidu. Vies co je to pyramida? Co myslis, zamestnanie je piramida?

Spolocnost nevypisuje napr: po profesii inzeraty ze ponuka pracu, Ty podomnou su moji partneri a v spolocnosti som sa este nestretol ze ked nieco potrebujem/ ju mi/ im niekto neporadi .

Naco su firme ludia ktory sa nesnazia?? Niektorym staci nech ten ich predajca (poradca ) spravi za rok 10 zmluv a budu ho chvalit ... A medzi nimy je vads. rodina ... a kamarati ...no nie?

A ohladom toho karierneho plánu naco hovoris ked si ho nevidel ..

Poznas vlastne niekoho z Partners ? Kto tam este pracuje :-))
Pette
Guru Member ****
Príspevky: 1254
Dátum registrácie: Ut 27 02, 2007 4:59 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa Pette »

chaaron - zvolni.

Radsej chvilu porozmyslaj, dokial stlacis Odoslat pre prispevok.
chaaron
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 15 09, 2008 10:04 am

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa chaaron »

Ved admin tu pise ako keby vsetko preskakal? Cisla provizii odkial to moze mat sak sa treba zamyslet :lol:

Vy mate pristup k vsetkym statisktikam exter. sieti vo instituciam?
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

Poznas vlastne niekoho z Partners ? Kto tam este pracuje :-))
som ti písal súkromnú správu,ale vidím, že ty si to poňal po svojom. Po prvé nie raz si prečítaj,čo si napísal ale dva-krát.

Skús mi definovať,čo je to poradenstvo a možeme sa baviť ďalej.
Obrázok
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

chaaron napísal:Ved admin tu pise ako keby vsetko preskakal? Cisla provizii odkial to moze mat sak sa treba zamyslet :lol:

Vy mate pristup k vsetkym statisktikam exter. sieti vo instituciam?
Celkové čisla boli obratov boli zveréjňované verejne. Vypočítať to približne nie je tažké.
A keď už sme pri tom, skús tu dávať odborné rady a nie tu osočovať. Zatial tu od teba nevidím ani jeden odborný prispevok.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Cisla provizii odkial to moze mat sak sa treba zamyslet
Verejne dostupné čísla.

Multilevel marketing mi moc nevonia, lebo iba navodí ilúziu, že každý kto vytvorí tím, do konca života nemusí robiť a má pasívny príjem.
MarTiny
Príspevky: 55
Dátum registrácie: Po 18 08, 2008 6:47 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa MarTiny »

filip glasa napísal:Tak sa ospravedlňujem - pán Muller sa ozval. Takže nie sú to len prázdne reči. Ak sa dohodneme na stretnutí tak som zvedavý, či aspoň zmierni môj skepticizmus ohľadom možnosti zmeny k lepšiemu pri prechode poradcov zo starej značky pod novú.
:arrow: Filip
Chcel by som sa opýtať, či došlo k nejakému stretnutiu. Nakoľko si nedal žiadny report, predpokladám, že nie. Ale aj tak by ma celkom zajímalo, či si p. Mullera žiadal o stretnutie alebo nie. Ak áno, prečo sa nechcel stretnúť, aké vysvetlenie dal.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa filip glasa »

Stretko bolo, ale iba krátke. Chcel som na ňom dohodnúť rozhovor, ale nedopadlo to.
MarTiny
Príspevky: 55
Dátum registrácie: Po 18 08, 2008 6:47 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa MarTiny »

Aha, ďakujem za info. Ešte by ma celkom zaujímalo, čo ste na ňom riešili, prípadne či ťa pán Muller presvedčil o "serióznosti" jeho spoločnosti, resp. či hlavnou snahou je "poskytovanie poradenstva INAK".
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa filip glasa »

V podstate áno, ale samozrejme že poradenstvo má isté limity - každému je jasné z čoho poradca žije. Čiže určite ti neporadí to najlacnejšie, ale to čo má v ponuke.
Čiže je tam snaha robiť to lepšie ako iní sprostredkovatelia, ale furt je to len sprostredkovanie hlavne IŽP. Inak povedané: medzi slepými je aj jednooký kráľom.
MarTiny
Príspevky: 55
Dátum registrácie: Po 18 08, 2008 6:47 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa MarTiny »

filip glasa napísal: Čiže je tam snaha robiť to lepšie ako iní sprostredkovatelia, ale furt je to len sprostredkovanie hlavne IŽP.
Možno trochu rýpavá otázka, ale čo potom robia lepšie? Z môjho pohľadu to lepšie znamená len trošku lepší marketing, či po stránke prezentácie spoločnosti alebo po stránke komunikácie so zákazníkom, ale reálne je to stále o tom istom.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa filip glasa »

tvrdia, že majú tie poplatky v IŽP nižšie (neskúmal som, ale asi bude pravda), robia aj sporenia do fondov. No ono to znie tak nejako smiešne, ale fakt že tie sporenia do fondov robia ťa na Slovensku posunie kvalitatívne medzi špičku :wink:
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

Áno majú nižšie poplatky v IZP to je pravda pravdúca. Tieto poplatky ale nie sú nižšie ako poplatky priamo do fondov. A čo je IZP sporenie? No nič iné ako sporenie do fondov.

Marketing treba uznať majú excelentný. Veľmi dobre vedia ako slovenský trh funguje a tomu prispôsobujú svoje aktivity.

Finančný poradca, ktorý vie niečo o fondoch a vyjadruje sa len trochu fundovanejšie je považovaný za zdatného investičného poradcu.
Obrázok
mina
Príspevky: 1
Dátum registrácie: So 29 11, 2008 2:49 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa mina »

Jasne ze človek z partnersgroup jej nemohol ponuknuť nič iné ako AXu...kedze to je jediná poisťovňa s ktorou spolupracujú...viď zoznam ich partnerov http://www.partnersgroup.sk/prehlad-partnerov/ ... ako to môže byť objektivne poradenstvo, ked máte v portfóliu iba jednu poiťovňu ?. ..veď tieto veci sa vyberajú na zaklade potrieb a možností klienty, myslim teda, a neivem, ci AXA je pre každeho dobra....ako elkovo...asi každa ina maklerska spoloćnosť...aj ked niektore si tak len hovoria.....ma vo svojom portfóliu minimálne 2 pois´tovne a ovela viac partnerov....ale ked sa pozriete na neinvestičných partnerov partnersgroup...tak ich tam veru nenájdete vela....... ked budete xciet niekedy poistku...tak to mate jedno, ci pojdete rovno do AXY alebo do Partners group...vlastne to budete mať narovnako :) Ale treba povedať, že pri bankách sa pochlapili..majú ich tam 2....to už je z čoho si vyberať :)))
Ale mozno sa to zmení....možno..ale takto....čo ja viem...necham názor už na Vás...diky


tak ja by som len na toto takú malu reakciu, že ked už sa tu ohanaš partnermi tak by si mohol vedieť že aj Aegon je poisťovňa, teda v tomto smere to tvoje kritérium minimálne 2 poisťovne v portfóliu splnaju....a este taka mala poznamka...neviem ako to funguje ale asi tazko za rok aj daco fgungovania mozu mat velke mnozstvo partnerov......
a este jedna info tie banky su už 4 a z toho jedna najväčšia na svete - menovite HSBC....yslím že aj to má istu výpovednú hodnotu a v tomto prípade asi v prospech partners .... čo ty na to?
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

Každá maklérska spoločnosť veľkosťi Partners group može mať toľko partnerov koľko chce. Jediné obmedzenie je spoločnosť OVB,ktorá može určitým spoločnostiam, pre ktoré robi vysoké výkony túto spoluprácu zamedziť.

Druhá vec je, že Partners-group ma iný systém fungovania. Snažia sa presadiť viac cez špecifické produkty a vyššiu pridanú hodnotu zo strany ich partnerov. Druhá stránka mince je, že poradcom odpadá nutnosť robiť poradenstvo,kedže sa nemusia trápiť zo zostatkom trhu.

Tento systém niekomu može byť viac vyhovujúci niekomu nie. Je to viac smerované na obchod a tvorenie štruktúry.

Ja osobne mám rad vyššiu diverzifikáciu. Úvery, poistenie životné neživotné, investície, reality, štruktúra. Ja si myslím,že je lahšie prežiť pri vyššej ponuke služieb, na druhej strane nároky na poradcu a hlavne vedomostné sú ďaleko vyššie.
Obrázok
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

jozef.puchon napísal: Snažia sa presadiť viac cez špecifické produkty a vyššiu pridanú hodnotu zo strany ich partnerov. Druhá stránka mince je, že poradcom odpadá nutnosť robiť poradenstvo,kedže sa nemusia trápiť zo zostatkom trhu.
toto som nepochopil

mina, pokial viem z HSBC ma Partners iba tu kombinaciu terminaku a zaisteneho fondu od 300 000 Sk. Alebo sa mylim ? Btw. skoda, ze skutocnu konstrukciu toho produktu sa musia poradcovia Partners dozvedat odomna a od inej konkurencie :) Na skoleni im akosi zabudaju povedat, ze cez 80 % tej zaistenej casti portfolia tvoria dlhopisy ako pri kazdom zaistenom fonde. Partnersaci to samozrejme predavaju ako velmi atraktivnu investiciu, s vysokym potencialom zhodnotenia a len pre bonitnu klientelu :) Nehovorim vsak, ze je to zly produkt.
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

Peto nevymyslaj:)

Maju specificku poistku partner invest. Co sa tyka poplatkov najnissia.
V axe maju specificke postavenie, maju pristupy k zmluvam, co znamena lepsi servis
V Pioneeri tak pasivny pristup k vypisom.

Ale toto je vsetko!

Nikde som nepovedal,ze je to nieco,co by ich hodilo do uplne inej ligy poradenstva. Pri danom systeme kvalitny poradca podla mna len tazko vyrastie.
Obrázok
Jozef
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št 25 06, 2009 8:50 am

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa Jozef »

toto hovorí za všetko o kvalite OVB sami si to potvrdili, teším sa že pomaly zanikajú aj ked tam môžu byť aj luďia, ktorí to robia dobre, ale bohužial ešte nevedia že su na zlej lodi
http://www.investujeme.cz/kratke-zpravy ... azi-z-ovb/" onclick="window.open(this.href);return false;
Napísať odpoveď

Návrat na "Finančné poradenstvo, poradcovia"