Mobilní operátori

Čo sa inam nehodí, ale máte potrebu to napísať
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Mobilní operátori

Príspevok od používateľa filip glasa »

Nedávno mi končili dve viazanosti u T-mobilu a bol som takmer rozhodnutý zmeniť za O2. Ja som málokedy prevolal paušál, takže by sa mi pevný poplatok za 1/min oplatil. A telefón by som si za úsporu kúpil aký chcem za plnú cenu a nemusel by som vyberať z obmedzenej akciovej ponuky T-mobilu.

T-mobil mi už mesiace pred koncom viazanosti posielal nejaké sms o tom ako mi dá 2x toľko minút a podobne, čo bolo pre mňa na nič. Na infolinke mi vždy potvrdili, že nič lepšie pre mňa nemajú.

Tak som si už tesne pred koncom viazanosti zavolal na infolinku, že čo pre mňa majú. Operátorka mi ponúkla, že má kupón na 50% zľavu, ktorú mi dá na oba paušály + hocijaký akciový telefón. Tak som povedal, že si to skúsim takto vybaviť v predajni a ušetria za kuriéra. Ona, že v predajni mi 50% zľavu aj telefón nedajú :-)

medzi tým som bol v predajni a zároveň som mal stretko aj s obchoďákom čo má našu firmu na starosti v t-mobile. Obidve veci, teda telefón + 50% zľavu mi nevedel dať ani jeden.

Tak som si to vybavil cez tú biznis infolinku a mám oba paušály za polovicu a k tomu aj akciové telefóny.

Takže zákazníci (možno len firemní) t-mobilu - volať na 0800 800 800.
Používateľov profilový obrázok
Lobista
Platinum Member ***
Príspevky: 1127
Dátum registrácie: Ne 16 12, 2007 11:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Mobilní operátori

Príspevok od používateľa Lobista »

tak to uz je jak to UPC -- este ze uz som od nich prec :P .
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3851
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 344 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Mobilní operátori

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Filip, dik za tip .To co neslo na pobocke ani cez telefon asi pred mesiacom to zrazu ide na tom zakaznickom cisle.Cudna to firma :shock:
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Mobilní operátori

Príspevok od používateľa filip glasa »

čo používate v T-mobile na dáta priamo v mobile a koľko to stojí?
Ja mám taký paušál v ktorom dáta nie sú, čiže to asi musím doobjednať. Čo sa vyplatí a aký objem dát asi využijete? Nie že by som sa v tom vyznal, ale v T-mobile asi pôjde o tú vec čo sa volá web n walk.
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: Mobilní operátori

Príspevok od používateľa Coudy »

Mám starý web and walk paušál 1,5 GB za 10 €sk a mesačne miniem okolo 250 MB. Bežný browsing plus platforma itws (doma surfujem na mobile cez wifi).
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Mobilní operátori

Príspevok od používateľa filip glasa »

Hm tak to sa oplatí niečo do 500 MB mesačne.
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: Mobilní operátori

Príspevok od používateľa Coudy »

Maximum som mal tuším 600 MB, ale to som bol týždeň mimo domu.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Mobilní operátori

Príspevok od používateľa filip glasa »

no tak oni tam majú na výber do 100 MB, alebo potom už len tých 1500 MB. To je dosť drahé dať cca 10 EUR/mesačne za dáta navyše. A 100 MB je málo. Asi sa to oplatí len keď je to súčasť nejakého paušálu.
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: Mobilní operátori

Príspevok od používateľa Coudy »

Inak mobilný internet mám zároveň aj ako zálohu. Keď mi doma vypadne optika (čo sa stáva málokedy), pripojím sa mobilom na desktop a fičí sa ďalej.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Mobilní operátori

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Čo sa týka internetu v mobile, pokiaľ surfujete len cez mobil a teda žiaden notebook, tak naj je o2 neobmedzene za 6€ mesačne. Problém je ten, že je to cez GPRS a teda maximálna rýchlosť je cca 56kbps. Na mobil stačí, na notebook katastrofa.
Pokiaľ niekto potrebujete aj záložný net na book, či desktop, najlepší je Orange. Resp. najkvalitnejší. Za 6,9€ 1000MB, za 9,9€ 2000MB. Je to cez 3G a teda rýchlosť je porovnateľná s DSLkom od T-Comu (cca 2-3000kbps). T-Mobile má Web n walk, 1500MB sa dá zohnať myslím za 4,9€, za túto cenu je to super, inak neakciová cena je 9,9€ a to je už drahšie ako v Orangei.

Čo sa týka paušálu, ja som dlhé roky používal Orange. Teraz, po asi 8mych rokoch mám prioritné číslo v O2. Mesačne platím minimálne 25€ a maximálne 55€ (paušál Moja firma), či prevolám 10minút, alebo 10000minút. Je stanovené minimum a maximum, ktoré mi môžu naúčtovať. Voľné minúty platia takmer v celej EÚ, nie len na SK.

Viac info tu: http://www.fony.sk/index.php?podstranka ... lanku=3245" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Mobilní operátori

Príspevok od používateľa filip glasa »

tak som nakoniec kúpil ten wb n walk do 100 MB/mesiac. Ale výmenov za klubové body čo som mal nazbierané. Čiže 8 mesiacov to mám zadarmo.
Keď mi bude končiť viazanosť, tak zmením paušál na taký, čo má v sebe už aj dáta.

BTW - tiež som chcel prejsť do O2 pred 1,5 rokom. Ale dali mi vtedy 50% zľavu na 2 roky a dotovaný mobil k tomu. Takže do O2 sa mi neoplatilo.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Mobilní operátori

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

Pokiaľ Ti 100MB stačí, tak super. Ja občas surfujem aj cez book, ak som mimo wifi, resp. ak má DSLko doma výpadok. Preto používam 1000MB balík.

Ad paušál, jasne, chápem.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Mobilní operátori

Príspevok od používateľa filip glasa »

Na notebook to nepoužijem - len čisto na mobil.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Mobilní operátori

Príspevok od používateľa filip glasa »

komu bude končiť viazanosť v t-mobile, tak mám jednu radu. Nech nereaguje na žiadne ponuky čo mu dajú až do vtedy, kým mu neponúknu 50% zľavu + dotovaný telefón k tomu. Keď sa na to pri konci viazanosti niekde opýtate, tak vám skoro všade povedia, že sa to tak nedá. Ale stačí aby ste natrafili (alebo on si vás nájde) na niekoho z t-mobilu čo má kupón na zľavu a ten vám ho dá keď predĺžite zmluvu.
Mne sa to stalo pred dvomi rokmi. A teraz znova. Niekto mi volal že mi dá 50% zľavu (pravdepodobne použije svoj vlastný zľavový kupón) ale na normálnej pobočke mi v systéme pozreli, že nič také nemám v systéme nachystané :)
Niekedy stačí zavolať na biznis linku, alebo infolinku a tie operátorky vám 50% zľavu rovno dajú. A keď nedajú, tak stačí čakať.

Keď máte paušál za polovičnú cenu a k tomu telefón, tak sa to oplatí viac ako O2.
tigerrr77
Príspevky: 37
Dátum registrácie: St 10 08, 2011 2:45 pm

Re: Mobilní operátori

Príspevok od používateľa tigerrr77 »

ja som mal tiez rozne zlavy v T-mobile, nieco ako 2x viac minut apod....aj tak som presiel do O2 a mam 2-3x nizsie ucty
Používateľov profilový obrázok
Tequicka
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Po 24 10, 2011 9:15 am

Re: Mobilní operátori

Príspevok od používateľa Tequicka »

Pred mesiacom som objavila som z Orange internet na doma mini + je to 600 MB za 9,95,- a po prečerpanie sa dáta neplatia takže pre mobil je to ideál,len poklesne rýchlosť.
Včera mi volal operátor z retenčného odd. že má pre mňa internet do mobilu s 3000MB-/ 9,95 po vyčerpaní neplatím nič navyše len ta rýchlosť klesne- s ktorou sa dá v pohode surfovať aj volať cez skype z mobilu. :D na volanie mám t-mobile z práce v kategórií významný zákazník a tam je to za babku všade.
Investujem cez FIO, pouzivam FINVIZ.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Zlavy pausalov - Mobilni operatori

Príspevok od používateľa filip glasa »

tak som volal do telekomu aj som bol na pobocke, ze co mi daju za to, ze predlzim zmluvu.
No zrejme nic okrem tych uzasnych biznis star pausalov a happy pausalov.

Ale nechaju mi moje stare pausaly s 50% zlavou + telefon k tomu. Tak to sa mi este furt oplati, cize tam zostavam. Len pokial ste nemali uz pred tym 50% zlavu (ako ja) tak ich uz teraz nedavaju ako kedysi.

Ja mam podnikatel 150 za polovicu a 55 viac za polovicu a k tomu dva dotovane telefony (a tiez po 100 MB dat zadarmo). Neoplati sa mi menit pausal ani ist k inemu operatorovi.
erinaceous
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Po 12 11, 2012 8:29 am

Re: Mobilní operátori

Príspevok od používateľa erinaceous »

Ja len doplnim, ze tiez som pred cca 3 rokmi takto vyriesil svoj pausal, aktualne mam s 50% zlavou podla seba 3 (teda platim bezkonkurecnych 10 €), co znamena v mojom pripade:
- 100 minut,
- neobmedzeny net,
- dotovany telefon,
co mi bohato postacuje. Ak nie, vzdy mozem ist do vyssieho balika - napr. podla seba 5 za rozumnych 15 €. Pri tychto cenach nema zmysel riesit vymenu operatora. :)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Mobilní operátori

Príspevok od používateľa filip glasa »

Celkom dobru fintu som nasiel niekde na internete, ktora mna nenapadla, ked som hladal nejaky lacny pausalik na internet do tabletu.

O2 dava bonus 5 eur / mesiac zakaznikom, ktori do O2 prestupia od ineho operatora. Za prestup sa zaplati orange alebo telekomu nejakych 7-8 eur.

O2 vam vsak da bonus 5 eur na mesiac po dobu 18 mesiacov. Ja som si v O2 vybral maly pausalik na internet do tabletu za 6 eur mesacne. O2 da bonus 5 eur za prestup k nim a tak budem mat tento balicek len za 1 euro mesacne:
http://www.o2.sk/pre-vas/volania/prenos-cisla" onclick="window.open(this.href);return false;

Pritom som z T-mobilu prenasal cislo, ktore som uz aj tak nepouzival a nemal som na nom ziadne platby. Oplati sa to ked potrebujete jednu SIM kartu navyse na obcasne vyuzivanie a cely balicek sa vam neoplati platit. Napriklad pre obcasne vyuzivanie mobilneho internetu nic vyhodnejsie nie je.
Používateľov profilový obrázok
Joki
Platinum Member ***
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Po 30 08, 2021 1:24 pm
Has thanked: 174 times
Been thanked: 227 times

Re: Mobilní operátori

Príspevok od používateľa Joki »

Skupina PPF predáva väčšinový podiel v O2 Slovakia spoločnosti e& zo Spojených arabských emirátov. Celá transakcia, ktorej súčasťou sú aj spoločnosti pôsobiace v Bulharsku, Maďarsku a Srbsku, vyjde na 2,15 miliardy eur.

Skupina Emirates Telecommunication Group Company, ktorý vystupuje pod názvom e&, získa podiel najmä v infraštruktúrnych spoločnostiach CETIN a mobilných operátoroch Yettel na bulharskom, maďarskom a srbskom trhu a aj v O2 Slovakia a O2 Networks Slovakia.

Súčasťou transakcie nie sú spoločnosti O2 a CETIN v ČR.

PPF to dnes oznámila v tlačovej správe s tým, že ide o jednu z jej najväčších transakcií. (čtk)
https://www.ppf.eu/tiskova-zprava/ppf-u ... skupinou-e
Joki bought a coffee. Ty môžeš tiez :)
https://www.buymeacoffee.com/akoinvestovat
Napísať odpoveď

Návrat na "Off topic - nie len investovanie"