ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Čo sa inam nehodí, ale máte potrebu to napísať
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa Marcos »

Možno to bola len výhovorka, na veľa ľudí kapusta pôsobí ako urýchľovač peristaltiky čriev ;)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa jogo »

-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 29 times
Been thanked: 26 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa Tilbur »

Starbucks Corp and Danone SA on Tuesday will begin selling a smoothie line at more than 4,300 U.S. Starbucks shops as part of a Greek yogurt partnership that will also include yogurt parfaits and ready-to-eat yogurt to be sold by grocers.

http://finance.yahoo.com/news/starbucks ... 00241.html" onclick="window.open(this.href);return false;
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

tilbur napísal:Starbucks Corp and Danone SA on Tuesday will begin selling a smoothie line at more than 4,300 U.S. Starbucks shops as part of a Greek yogurt partnership that will also include yogurt parfaits and ready-to-eat yogurt to be sold by grocers.

http://finance.yahoo.com/news/starbucks ... 00241.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Hej. Dopyt stúpa. Snažia sa prispôsobiť trendu. Oni už mali také džúsy za studena lisované vo flaštičkách..dokonca aj green.

Teraz pridali tri ,,akože,, smoothies mixované na objednávku:

1.čokoládové + banán, mlieko, srvátkový proteín v prášku, vláknina v prášku, ľad
2.pomaranč-mango +banán, mlieko, srvátkový proteín v prášku, vláknina v prášku, ľad
3. jahodové + banán, mlieko, srvátkový proteín v prášku, vláknina v prášku, ľad

Neviem či to nazvali správne..sú to skôr banánovo-mliečne kokteily (šejky )..

Je to také komerčné...jednu džúsovú ingredienciu zmiešajú z banánom a mliekom a pridajú práškovú vlákninu a proteín. Originál smoothie je cenný práve tým, že mixované surové ovocie a zelenina už obsahuje vlákninu.
U nás už v podstate v každej slušnej kaviarni, či cukrárni mixujú, alebo odšťavujú čerstvé ovocie... pomaranče , jahody, banány a pod. Jediné čo mi vadí je, že absentujú práve green smoothies..teda málokto pridáva skutočnú listovú zeleninu...ako šaláty, vňate, rastlinky . Pritom v lete sa už celkom hojne začala piť mäta, medovka, ďumbier, citrónová šťava...no stále len vodné výluhy...
Prílohy
Starbucks Orange-Mango.jpg
Starbucks Orange-Mango.jpg (58.58 KiB) 15751 zobrazenia
Starbucks Smoothies.jpg
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Tomtom
Active Member
Príspevky: 133
Dátum registrácie: St 01 05, 2013 10:52 pm
Bydlisko: Čadca , Bratislava

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa Tomtom »

Ahojte,

rád by som sa podelil o moje rozhodnutie aj s vami. Rozhodol som sa že od pondelka (od pondelka preto lebo vtedy dovezu mixer :D ) budem stravovať zdravšie a to aj vďaka smoothies, ktorým chcem nahradiť večerné jedlo. Dohnalo ma k tomu viacej vecí...mám sedavú prácu, od vysokej školy som dosť pribral...v percentách je to asi 100% váhy hore...a tak chcem s tým niečo urobiť...dúfam že sa po smoothie budem cítiť lepšie a snáď budú aj neak normálne chutiť :D
TomTom - vaša navigácia :)
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

drzim palce :) ale je to lepsie na ranajky. Ak budes pouzivat ovocie, co isto budes, tak na vecer tam je dost cukru
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Aj ja držím palce. Začni pomaly. Neber smoothie ako samostatné jedlo...ber to ako zeleninu a ovocie...teda to, čo každý lekár odporúča - čím viac a čím častejšie. Ja pijem smoothie vždy keď môžem. Na raňajky, na obed i večer. Večer však už nie je dobré jesť veľa ovocia ( ovocný cukor = energia ), preto sa snaž ,,prevážne ovocné,, smoothie piť hlavne doobedu a večer už piť iba ,,prevážne zeleninové,,. Ja robím stále iba prevážne zeleninové ... vždy robím ,,green,, teda zelené.

Nerobím smoothie kvôli ovociu...ja pridávam ovocie len kvôli chuti. Ovocie sa dá jesť samostatne..napr. banán, jahody, maliny, jablká, citrusové plody atd. Ale to, čo si na smoothie najviac cením je práve tá zelená zložka: šaláty, bylinky, vňate ..toho človek v normálnom stave nedokáže zjesť veľa....plus to nemá chuť...plus to človek nedokáže požuť. To je práve tá kopa živín a vlákniny čo Ti najviac chýba...ale o tom som písal už v úvode vlákna.

Takže ber to tak, že čím viac ovocia a zeleniny zješ, tým zdravší budeš. Tým menej zješ nezdravej stravy, hlavne tepelne a chemicky upravovanej. Najlepšie je z konzumácie vylúčiť aj tri biele jedy a nemiešať bielkoviny a cukry. Jesť mäso s prílohami ako zemiaky, knedlíky, chlieb je podľa mňa šialená záťaž pre organizmus...preto majú ľudia problémy z trávením, žalúdočnými kyselinami, prdia a majú zanesené črevá... Ked prejdeš na smoothies tak, že nahradia viac ako 50% tvojej stravy, všetkých problémov sa zbavíš.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Tomtom
Active Member
Príspevky: 133
Dátum registrácie: St 01 05, 2013 10:52 pm
Bydlisko: Čadca , Bratislava

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa Tomtom »

peter.cmorej napísal:drzim palce :) ale je to lepsie na ranajky. Ak budes pouzivat ovocie, co isto budes, tak na vecer tam je dost cukru
určite máš pravdu, ale môj probém vyplýva hlavne večer, ráno dokážem sa najesť (respektíve mi postačí) jeden jogurt, bohužial problem je večer, a myslím že keď si dám smoothies aj keď s neakym ovocím namiesto párkov s chlebom tak to bude lepšie, aspon na začiatok...:)
TomTom - vaša navigácia :)
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

to urcite
Tomtom
Active Member
Príspevky: 133
Dátum registrácie: St 01 05, 2013 10:52 pm
Bydlisko: Čadca , Bratislava

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa Tomtom »

tak páni mám za sebou prvý smoothie zelený :D

vypadalo to zvláštne, voňalo krásne a chutilo zaujímavo :)

Urobil som si jednoduchý, len ľadový šalát a banán (banán som zvolil taký zelenší aby nemal toľko cukru v sebe) dal do mixeru čo som dnes si kupil a mixoval :D

Na ráno plánujem taký skôr mliečny šejk...mlieko, trošku medu, vločky a banán...snáď sa budem po tom cítiť fajn, určite sa podelím o skúsenosť...pekný večer :)
TomTom - vaša navigácia :)
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ja som teraz vecer zmixoval dva mensie zrele banany, jednu hrusku a zo zeleneho spenat, listy redkovky, rukolu a nejaky taliansky salat. Delicious :) Mimochodom, zrele hrusky su super ako zaklad, tiez mam rad mango.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tomtom napísal:
Urobil som si jednoduchý, len ľadový šalát a banán (banán som zvolil taký zelenší aby nemal toľko cukru v sebe) dal do mixeru čo som dnes si kupil a mixoval :D

Na ráno plánujem taký skôr mliečny šejk...mlieko, trošku medu, vločky a banán...snáď sa budem po tom cítiť fajn, určite sa podelím o skúsenosť...pekný večer :)
Neboj sa zeleniny ! Listovú zeleň konzumujeme milióny rokov :wink:
To len posledné desaťročia človek tak upadol, že mu strava zeleň z prírody pripadá ako cudzia.

Ľadový šalát je jediný šalát, ktorý je nutrične bezcenný. Je to takmer čistá voda. Vyšlachtili ho kvôli biznisu.Je najsladší zo všetkých šalátov a preto aj najobľúbenejší. Ale čo sa týka živín a vlákniny - je to bezcenná potravina. Väčšina ľudí to však nevie..dajú si do sendviča 2-3 lístky a tešia sa ako zdravo sa stravujú...Pomôže ti to pri chudnutí (lebo ťa akože zasýti) ale mixovať ho do smoothie sa neoplatí.

P.S. Ja dnes: tretina ananása + 1/3 pekingskej kapusty (len zeleň zbavená bielych žíl ) + hlávkový šalát 1 kus (len zeleň) + listy mladej púpavy (hrsť) + 2 druhy petržlenovej vňate (2 hrste) + zelerová vňať (hrsť) + špenátové listy (tri hrste) + 1 avokádo + šťava z pol citróna + 4 lístky medvedieho cesnaku + 1 hruška + 2 obarené rajčiny + 2 zrelé banány . To všetko zaliate 1,5 litrami odchlórovanej vody a zmixované ,,do hladka,, pri 35 tisíc otáčkach v 1500 W mixéri.
Výsledok: 2 a pol litra elixíru zdravia, ktorý popíjam celý deň.

P.S. Teraz sa idem hrať na lenivého záhradkára. Všetky tie kvetináče z bylinkami ako mäta, medovka, bazalka a petržlen, čo som naposledy kúpil ...vykopem diery na záhrade a do nich to zasadím a polejem...Hádam sa to na ujme a bude rásť.
Naposledy upravil/-a JUGGLER v Ut 14 04, 2015 12:09 am, upravené celkom 1 krát.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

zaujimalo by ma ako to chutilo. Ja som avokado pridal iba raz a to bolo jediny krat kedy smoothie skoncilo v zachode :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

peter.cmorej napísal:zaujimalo by ma ako to chutilo. Ja som avokado pridal iba raz a to bolo jediny krat kedy smoothie skoncilo v zachode :)
Avokádo je výborné. Dlho mi však trvalo kým som sa naučil rozoznávať, kedy je zrelé a najviac chutné. Kým k tomu človek dospeje - odporúčam začať tzv. zrelými, čiernymi avokádami z Tesca, ktoré sú síce drahšie, ale ,,ready to eat,,. Podobný problém je z mangami. Správne dozreté mango je v smoothie fantastické.

Ja avokáda dávam dozrieť na parapet do okna. Ked správne zmäknú, tak konzumujem. Ked trochu prezreje - vyberiem hnedé miesta lyžičkou. Ak prezreje velmi, alebo nedozreje - tak vyhadzujem (zriedka sa to stáva ).
Avokádo musí byť mäkké a žlté..trochu zelene pri šupke nevadí. Vtedy má správnu maslovú chuť a je vynikajúce v kombinácii s citrónom. Dá sa aj namazať na chlieb, trochu posoliť, pokvapkať citrónom a jesť. Napr. na raňajky.
Niektorí ludia ho nemajú radi.. Ja som ho nikdy nejedol...naučil som sa to až posledné 2 roky. Je to jedna z najdravších potravín na svete. Smoothie zjemňuje a dodáva mu lahodnú chuť. Ale do smoothie dávam len jedno menšie avokádo na 2 a pol litra smoothie.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:Ľadový šalát je jediný šalát, ktorý je nutrične bezcenný. Je to takmer čistá voda. Vyšlachtili ho kvôli biznisu.Je najsladší zo všetkých šalátov a preto aj najobľúbenejší. Ale čo sa týka živín a vlákniny - je to bezcenná potravina. Väčšina ľudí to však nevie..dajú si do sendviča 2-3 lístky a tešia sa ako zdravo sa stravujú...Pomôže ti to pri chudnutí (lebo ťa akože zasýti) ale mixovať ho do smoothie sa neoplatí.
Kurnik a u nas v obchode maju len ten ladovy salat a uz mesiac mixujem len z neho :? (pol hlavky ladoveho salatu, pol banana, mandarinku a par bobuliek hrozna zalejem pol litrom vody a to je vsetko).
Musim zase zacat chodit do Kauflandu, lebo tam toho je podstatne viac na vyber.

p.s: Idem kupit sklenik a chystam sa pestovat si listovu zeleninu doma. Uz som zasial spenat a hlavkovy salat a na okne mi rastu paradajky a chystam sa kupit aj sadenice papriky a ked sa bude dat, tak aj uhorky.
To smothies ma normalne nakoplo do zahradnicenia. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3795
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 124 times
Been thanked: 327 times
Kontaktovať používateľa:

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Odporucam listy cesnaku medvedieho, teraz ho predavaju na trhu priamo z lesa.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Pavol
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 13 04, 2015 6:10 pm

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa Pavol »

Pred tromi rokmi som mal vážne zdravotné problémy a keďže mi lekári stále pchali do tela chémiu, odstrihol som sa od nich a začal som gúgliť, aby som niečo našiel. Natrafil som na smoothie a postupne som objavoval nový, fascinujúci svet. Vyliečil som sa sám, cez green.
Ak by som vtedy natrafil na tvoj príspevok, ušetril by som si hádam 3 mesiace "bádania".
Momentálne som v takej pozícii, že ma vyhľadávajú aj neznámi ľudia a prosia ma o radu. Vždy im nezištne radím.
Tvoj príspevok je jedinečný, je v ňom zhrnuté takmer všetko a rád dávam ľuďom naňho link, lebo po troch rokoch smoothie som už cez niečo prešiel a dokážem posúdiť jeho kvalitu.
Je naprosto ideálny pre tých, ktorí so smoothie začínajú. Vďaka.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal: p.s: Idem kupit sklenik a chystam sa pestovat si listovu zeleninu doma. Uz som zasial spenat a hlavkovy salat a na okne mi rastu paradajky a chystam sa kupit aj sadenice papriky a ked sa bude dat, tak aj uhorky.
To smothies ma normalne nakoplo do zahradnicenia. :)
Mňa záhradníčenie neoslovuje. Už len to, že sa starám o trávnik je dosť...Skleníky moc neuznávam, ale ked skleník spravíš tak, že sa zo slnečnej strany dá otvárať, aby rastlinky prijali denne aspoň kus priamého slnečného žiarenia, tak O.K. Ja by som sa chcel dopracovať aspoň ku rastlinkám a vňatiam. Vzorom mi je mama, ktorá vo svojej záhradke pestuje všetko do smoothie: šaláty, polničku, špenát, cviklu , mrkvu, zeler, petržlen, pažítku, bazalku, mätu, cibuľku a paradajky. Ja by som chcel aspoň rastlinky. U cvikly, mrkvy a petržlenu je fantastické to, že zužitkuješ všetko: vňate i koreň. Na šaláty pozor: tie sa velmi neoplatia kvôli tomu, že na nich útočia španielské slimáky (také hnedé )..zožerú ti všetko a rýchlo sa rozmnožujú.

Pri rastlinkách a vňatiach je fajn aj to, že sa velmi o nich netreba starať..ked ich trháš, tak rýchlo dorastajú a dajú sa pestovať aj v črepníkoch...kadekde, napr. na balkóne, terase, parapete.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

osamely chodec napísal:Odporucam listy cesnaku medvedieho, teraz ho predavaju na trhu priamo z lesa.
Je super. Ale nebude rásť dlho. Pár týždňov.
Ja dávam do smoothie len 3-4 lístky, aby nemalo silnú cesnakovú chuť. Ale minule som zmixoval kopu listov z jablkami, banánmi a citrónom...a zistil som, že je to pitné. Urobil som 2 litre do chladničky a pil som to osobitne po poháriku ráno i večer . Super kúra.
Teraz mi babenka na trhu predala medvedí cesnak v kvetináči a vravela, nech ho skonzumujem a zbytok zasadím. že bude pekne dorastať. Tak sa to chystám urobiť...spolu s ostatnými kvetináčmi, čo si kupujem z Tesca a Lídla (bazalka, mäta, medovka a petržlen ).
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pavol napísal:Pred tromi rokmi som mal vážne zdravotné problémy a keďže mi lekári stále pchali do tela chémiu, odstrihol som sa od nich a začal som gúgliť, aby som niečo našiel. Natrafil som na smoothie a postupne som objavoval nový, fascinujúci svet. Vyliečil som sa sám, cez green.
Ak by som vtedy natrafil na tvoj príspevok, ušetril by som si hádam 3 mesiace "bádania".
Momentálne som v takej pozícii, že ma vyhľadávajú aj neznámi ľudia a prosia ma o radu. Vždy im nezištne radím.
Tvoj príspevok je jedinečný, je v ňom zhrnuté takmer všetko a rád dávam ľuďom naňho link, lebo po troch rokoch smoothie som už cez niečo prešiel a dokážem posúdiť jeho kvalitu.
Je naprosto ideálny pre tých, ktorí so smoothie začínajú. Vďaka.
Pekný príspevok. Ďakujem. :D

Aj ja mám výbornú odozvu. Nikomu nič nevnucujem, ale rád sa podelím o info a poradím. Každej návšteve vždy pripravím čerstvé zelené smoothie a väčšinou im tak chutí, že si vypýtajú ešte jeden pohár. Kto má záujem tomu všetko viac vysvetlujem, alebo posielam ešte info mailom. Pár ľuďom to zmenilo život, zlepšilo zdravie a to ma napĺňa radosťou. Najviac ma teší,že mojej mame možno smoothie aj zachránilo život. Má degeneratívne ochorenie obličiek pri ktorom sa výsledky spravidla len zhoršujú...ale u nej sa zlepšili a aj lekári nad tým krútia hlavou. Jedna známa, tiež lekárka zhodila 25 kg a úplne sa zmenila..je z nej taká sexi kočka , že ju ľudia nespoznávajú. Takže jej to tiež zmenilo život a naplnilo šťastím. To sú dva výrazné príklady zmeny, ale ja si u smoothie najviac cením to, že pomáha nenápadne. Proste je to úplne jednoduchá, prirodzená vec, akýsi návrat k prírode. Pitie smoothie sa nemusí prejaviť výraznou zmenou. Stačí, že neuškodí a pomáha tým, že chráni a udržiava naše zdravie.
Ja pijem viac ako 1 a pol roka...a mimo zdravotných benefitov a životnej energie som šťastný z toho, že som konečne zmenil zásady stravovania. Predtým som sa stravoval veľmi zle a moje zdravie už šlo dolu vodou...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Pavol
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 13 04, 2015 6:10 pm

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa Pavol »

Ahoj,
natrafil som na celkom obyčajnú, "banálnu" rastlinku, ktorá ma v dobrom slova zmysle vrátila do mojich začiatkoch green smoothies, keď som pociťoval prílevy energie v takej miere, že som ju takmer nevedel spracovať. Neskôr sa organizmus nastavil na green a tie prílevy ustávali, všetko bolo stabilizované a harmonické. Rastlinka, ktorú záhradkári úprimne nenávidia sa volá Hviezdica prostredná. Všimol som si ju, pretože raší medzi prvými. Kolegovia, ktorí majú domy s hosp. dvorom (sliepky a pod.) mi povedali, že ju obľubujú sliepky, doslova sa po nej vrhajú, aj preto jej hovoria "kuračka". Keď dáš "Hviezdica prostredná, liečivé účinky", objaví sa ti v plnej kráse i s liečivými účinkami. Keďže mám pracovisko (Outlet Voderady) mimo mesta, ba i dediny, rastie jej na okolí spústa. O RAŇAJKY A VEČERU MÁM POSTARANÉ !!
A teraz k tým začiatkom : keď som ju prvýkrá rozmixoval s banánom a s prvou žihľavou dvojdomou+ pár lístočkov cesnak medvedí a trocha domáceho špenátu, opäť nastal prílev energie, ktorý som nečakal. Asi po dvoch týždňoch mixovania sa s ňou organizmus stotožnil, rozumia si a všetko je stabilizované. Fakt je ale ten, že keď ju ráno vypijem nalačno po nočnej, doobeda nezaspím. Ale je to dobrá, pozitívna energia.Skús ju, odporúčam. ( ak teda máš možnosť ju vôbec nájsť)
Ahoj
Pavol
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 13 04, 2015 6:10 pm

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa Pavol »

kobolcs napísal:toto som tu naozaoj necakal :)
Ale kedze lekari nadomnou uz len lamaju palice, ze ak takto dalej tak mam tak max 5 rokov zivota aj to nekvalitneho typu. Tazko sa to pocuva, ked clovek ma 'len' 36 rokov sice k tomu aj 214kg vahy (a nie nie z prejedenia ved to sa neda, ved by som nemal cas na zarabanie peniazi ) s bonusom 14 pridruzenych diagnoz.
Povedal som, Idem to vyskusat ak dobrem chapem povolene je vsetko zelene sponad zeme plus trosku ovocia pre chut.
Moj prvy drink zakladny : petrzln vnat, kopor, 1/2 banan. Zvladol to aj moj philips drvicosekac, Vitamix sa mi zda trosku prehnane cenovo.
Zaver Nie je to DomPerignon ale dalo sa pit :o . Zaradujem 0,5l green smoothie do jedalnicka. Juggler dik za tip
Toto rozhodne nie je najlepší začiatok. Odporúčam baby špenát + banán (banán vždy!!) + 2-3 dcl vody
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pavol napísal:Ahoj,
natrafil som na celkom obyčajnú, "banálnu" rastlinku, ktorá ma v dobrom slova zmysle vrátila do mojich začiatkoch green smoothies, keď som pociťoval prílevy energie v takej miere, že som ju takmer nevedel spracovať. Neskôr sa organizmus nastavil na green a tie prílevy ustávali, všetko bolo stabilizované a harmonické. Rastlinka, ktorú záhradkári úprimne nenávidia sa volá Hviezdica prostredná. Všimol som si ju, pretože raší medzi prvými. Kolegovia, ktorí majú domy s hosp. dvorom (sliepky a pod.) mi povedali, že ju obľubujú sliepky, doslova sa po nej vrhajú, aj preto jej hovoria "kuračka". Keď dáš "Hviezdica prostredná, liečivé účinky", objaví sa ti v plnej kráse i s liečivými účinkami. Keďže mám pracovisko (Outlet Voderady) mimo mesta, ba i dediny, rastie jej na okolí spústa. O RAŇAJKY A VEČERU MÁM POSTARANÉ !!
A teraz k tým začiatkom : keď som ju prvýkrá rozmixoval s banánom a s prvou žihľavou dvojdomou+ pár lístočkov cesnak medvedí a trocha domáceho špenátu, opäť nastal prílev energie, ktorý som nečakal. Asi po dvoch týždňoch mixovania sa s ňou organizmus stotožnil, rozumia si a všetko je stabilizované. Fakt je ale ten, že keď ju ráno vypijem nalačno po nočnej, doobeda nezaspím. Ale je to dobrá, pozitívna energia.Skús ju, odporúčam. ( ak teda máš možnosť ju vôbec nájsť)
Ahoj
Dík za tip.
https://www.youtube.com/watch?v=Dc0NbxZDzs0" onclick="window.open(this.href);return false;

Takých sa chcem naučiť rozoznávať čo najviac. Nepochybujem, že práve tie divorastúce a najodolnejšie sú najzdravšie.

Napríklad o ovocí platí, že čím krajšie , tým menej hodnotné. Krásne veľké bezkôstkové hrozno je najmenej zdravé. Alebo krásne, veľké, vyšlachtené jablká. Ovocie ktoré nestriekame, nešlachtíme, nehnojíme bojuje o svoje prežitie a vytvára na svoju obranu množstvo zdravých látok....

K tým bylinkám toľko, že asi najviac ich požerie koza. A koza je hádam najzdravšie zviera na tejto planéte... Len pozor, malo by platiť, že všetkého veľa škodí. Niekde som aj čítal, že tých byliniek a vňatí treba konzumovať pomenej - kvôli tomu, že naraz priveľa alkaloidov a kadejakých iných látok môže škodiť. Takže ja si radšej dávam do jedného smoothie viac druhov byliniek a vňatí, ale z každého druhu len trošku. Základ dávam vždy listy šalátov.

Ale tá hviezdica vyzerá OK. Ked z nej robia šaláty a nikde na nič neupozorňujú, tak by mohla byť aj základom smoothie.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Tomtom
Active Member
Príspevky: 133
Dátum registrácie: St 01 05, 2013 10:52 pm
Bydlisko: Čadca , Bratislava

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa Tomtom »

Zdravíčko chlapci,

ráno respektíve doobeda som si dal jednoduchý smoothie, 1/2 šalátu skoro, 1,5 jablka a trochu vody do cca 6 dcl pohára, bolo to akurat huste, ale kokos je 15:00 a ja nemôžem obsedieť na stoličke musim nohou klepať :D hodne energie to dáva :)

super to je...pokračujeme ďalej :)
TomTom - vaša navigácia :)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Mňa záhradníčenie neoslovuje. Už len to, že sa starám o trávnik je dosť...Skleníky moc neuznávam, ale ked skleník spravíš tak, že sa zo slnečnej strany dá otvárať, aby rastlinky prijali denne aspoň kus priamého slnečného žiarenia, tak O.K.

Na šaláty pozor: tie sa velmi neoplatia kvôli tomu, že na nich útočia španielské slimáky (také hnedé )..zožerú ti všetko a rýchlo sa rozmnožujú.
Odkedy ani zemiaky nenarastu bez chemie, som cely dvor zatravnil. Chemizovane zemiaky si viem kupit aj v obchode a aspon nemusim dychat tu chemiu.

Kupil som na skusku foliovnik, lebo u nas paradajky vonku nedozreju a ak ano(teply rok) tak ich chyti plesen podobne ako zemiaky. Uz som to vyskusal, cize zase chemia...ale vraj v skleniku, ked na nich neprsi ich plesen nechyti, tak to chcem vyskusat.

Ale hruza....po dvoch tyzdnoch som zistil, ze moj foliovnik sa stal inkubatorom slimakov. Na dvore nikde nie su a vo foliovniku ich mam plno. A to som foliovnik zazipsoval a obsypal zemou, aby sa do neho nedostali. :?

Tak som ho dnes otvoril, nech trochu "vymrznu", plazia sa mi po salate a spenate, uz ma presla chut na moju listovu zeleninu. :cry:

Este v piatok skusim zasadit do neho sadenice paradajok, paprik a uhoriek, pekne ich vyviazem dohora a ak mi na nich slimaky vylezu, investiciu do foliovnika odpisem ako stratu a budem dalej "Kauflandovy smothie-man". :D
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

https://youtu.be/jeNbWBIU3_I?t=330" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa Marcos »

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... HE0XLeecN4" onclick="window.open(this.href);return false;
miroslav12
Silver Member *
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Št 13 09, 2012 3:39 pm

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa miroslav12 »

Jednoduchá vychytávka pro boj proti slimákům :-) https://www.youtube.com/watch?v=ZoBeKS64_xc" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

miroslav12 napísal:Jednoduchá vychytávka pro boj proti slimákům :-) https://www.youtube.com/watch?v=ZoBeKS64_xc" onclick="window.open(this.href);return false;
Ževraj jednoduchá :lol: Vyvýšená hriadka a elektrická ohrádka....najprácnejšie riešenie.

Jediným bezprácnym riešením je kačka zvaná Indický bežec.
Pre tieto zaujímavé stvorenia nie je likvidácia slimákov mrzutou povinnosťou, ale doslova bujarými hodmi. Slimáky im totiž neuveriteľne chutia a to vrátane aj spomínaných sliznatých potvôr zo Španielska. A najlepšie na tom je to, že sa vám ani len nedotknú rastlín, kvetov či úrody v záhrade.
http://www.indickybezec.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Na mňa zaútočili len raz, keď som zasial novú trávu. Mladá tráva im chutila. V noci prechádzali ku mne od suseda a ráno sa tam vrátili. Vtedy som vygoogloval také riešenie, že som vykosil pás pozdlž susedovho plotu a nasypal som tam popol a soľ. Alebo piliny a soľ? Už sa nepametám... Ked sa nasype popol, piliny, alebo soľ, slimák neprejde.

Dajú sa nalákať aj na pivo a potom zabíjať. Alebo zabíjať večer s baterkou, či skoro ráno. Lenže takto môžete zlikvidovať tisíce slimákov a aj tak sa ich nezbavíte. Budú sa rozmnožovať u susedov a k vám chodiť len na pašu...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7046
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 275 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:Jediným bezprácnym riešením je kačka zvaná Indický bežec.
Pre tieto zaujímavé stvorenia nie je likvidácia slimákov mrzutou povinnosťou, ale doslova bujarými hodmi. Slimáky im totiž neuveriteľne chutia a to vrátane aj spomínaných sliznatých potvôr zo Španielska. A najlepšie na tom je to, že sa vám ani len nedotknú rastlín, kvetov či úrody v záhrade.
http://www.indickybezec.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Tu kacku som uz pred rokmi zhanal a nezohnal. :? Ale toho roku som ju videl u kohosi na nasej ulici. Skusim si ju pozicat, dufam, ze mi ju daka kuna nezadusi. :(
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Leanice
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Pi 19 06, 2015 7:54 am

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa Leanice »

Ahojte,
uz davnejsie som narazila na tuto diskusiu... Zelene smoothies ma velmi zaujalo. Jednak kvoli tomu, ze to vyzera a chuti super, je to zdrave, a jednak aj preto, ze potrebujem zlepsit svoj zdravotny stav. Chodite sem este niekto? Tema bola zalozena uz davnejsie, ale dufam, ze sem este budete chodit. Hlavne JUGGLER, paci sa mi ako o tom vsetko pises, ako podrobne opisujes tvoje postupy a nazory... ;-)

Ja sa do stravy vobec nerozumiem – myslim co sa odbornosti tyka, neviem, co sa s cim moze jest a co nie... Citala som, ako ste rozoberali, ze mäso by sa nemalo jest so zeleninou, co by som asi aj pochopila, kedze tam su ine tie procesy v spracovani tej stravy... Ale ze sa nema jest s ryzou alebo zemiakmi, tak to som vobec nepochopila. Nehnevajte sa, ale ja som v tomto totalny laik. Nikdy som neriesila stravu. Jedla som kadeco a aj jem hocico s hocicim. Snazim sa uz ale trosku zdravsie, trochu menej mäsa, ale aj tak s kadejakymi prilohami. :D

Tato diskusia sa mi citala dobre, ale na moje primitivne otazky mi nemal kto odpovedat, tak som sa sem zaregistrovala. Mam asi tisic otazok, tak dufam, ze Vas to nebude otravovat mi na ne odpovedat, ako malemu decku. :D

Zatial nemam ziaden smoothie mixer, tak moje skusenostami s nimi su len napoje rozmixovane s tycovym mixerom. Cize viac menej cisto ovocne. Banany a jahody sa s tycovym mixerom rozmixuju raz dva. :-) Skusala som par krat s nim mixovat listy z redkovky, vnat z mrkvy, listy pupavy, tak, vyzeralo to zeleno, ale boli v tom mega kusky, takze ten tycovy mixer je o nicom. Zatial ale nemam podmienky na normalny smoothie mixer, ale ked budem mat, jednoznacne sa do smoothies pustim. ;-) Uz teraz si pestujem bylinky na parapete, a tak mi je luto, ked musim zahodit nejake vnate (mrkvy, redkvicky), lebo ich nemam zatial ako rozmixovat. Obycajne hryzenie a zutie je unavne. :-D

Pocujte, a co hovorite na list chrenu? Mame v zahrade krasne velke zelene listy, tak mi ich je az luto nevyuzit... Citala som ze je ucinkami podobny ako cesnak. A veruze je aj taky dost silny. Raz som si na tom tycovom snazila rozmixovat jeden list, a cely „napoj“ bolo citit tak ostro za chrenom. Zmenilo to celu chut. Ale tak je pekny zeleny, tak urcite musi mat ziviny...

Tak som sa rozpisala hned na prvykrat... Tak dajte vediet, ci sem este chodite. Neviem ako to tu funguje, ci niekomu dojde notifikacia, ze je tu novy prispevok, alebo ako by sa dal oslovit priamo niekto v diskusii. Tak zatial sa majte pekne. :-)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ahoj.
Chodíme tu a vidíme, ked sa niečo nové k tejto téme objaví. Len sa kľudne pýtaj.

K tomu čo píšeš , že mäso nesmieme jesť zo zeleninou ťa musím opraviť: zeleninu môžeš jesť ku všetkému, čím viac, tým lepšie. Prečítaj si to ešte raz pozorne. Teraz Ti napíšm len tie najhlavnejšie princípy ktorými môžeš vylepšiť svoju výživu a zlepšiť zdravie:

1. Vyvaruj sa troch bielych jedov: bielej múky, bieleho cukru a soli.
Výrobky z bielej múky je najlepšie úplne vylúčiť zo svojho života..ked už musíš jesť chlieb a pečivo, snaž sa jesť celozrné.
Ak môžeš, nekupuj si balený chlieb ani pečivo, ale čerstvé. Miesto bieleho cukru používaj nerafinovaný hnedý...čím viac obmedz jedenie priemyselne vyrábaných sladkostí. Po vylúčení sladkostí ti klesne prah citlivosti na sladké a po nejakom čase ti úplne postači ovocie, med a málo hnedého cukru... Soli jeme asi 3x viac ako potrebujeme. Je to zabiják - odvodňuje ťa, ničí obličky, zvyšuje krvný tlak. Kupuj si morskú soľ.

2. Nejedz veľa. Treba jesť menej, ale kvalitu. Zníž si dávky, jedz pomaly, vychutnávaj. Večer by si už nemala jesť pred spaním ( to je asi tá najťažšia vec! )

3. Nemiešaj všetko dokopy ! Dodržiavaj princípy delenej stravy a nebudeš mať problémy s trávením. Nie je to ťažké. Bielkoviny by sa nemali jesť s uhlohydrátmi...povedané po lopate...mäso nejedz s prílohami ako knedlíky, cestoviny, biela ryža... len zo zeleninou. Je to preto, lebo obidva zložky vyžadujú iné trávenie, iné zloženie tráviacích štiav, iný čas trávenia.. Spolu velmi zaťažia organizmus...čo sa prejaví únavou, kyselinami, prdením...Zeleninu môžeš jesť zo všetkým, ona podporuje trávenie. Keď už ješ miešané jedlo ( mäso + prílohu), tak maximálne obmedz prílohu a zvýš podiel zeleniny. Napríklad ku gulášu už nejedz chlieb, ked sú v ňom zemiaky...to je hnusný zvyk jesť ku všetkému chlieb... Miesto bielej ryže si kupuj hnedú (natural, alebo celozrnú )...ryža je zdravá, ale nie biela ! Takisto cestoviny sa snaž nahradiť kvalitnými talianskými, alebo celozrnými.
Do smoothie netreba pchať veľa ovocia. Samotné ovocie je zdravé, ale dá sa jesť osobitne... význam smoothie je pre mňa v tom, že umožňuje zjesť veľa zdravej zeleniny, špeciálne listovej , čiže šalátov, vňatí a byliniek. To je to, čo človeku chýba najviac: to je zásadotvorná zložka potravy, plná vlákniny, enzýmov, vitamínov, chlorofylu...
Ľudia čo zjedia pár lístkov ľadového šalátu a myslia si, že sa zdravo stravujú sú na veľkom omyle. Ľadový šalát je výživovo takmer bezcenný. Ovocie už večer nejedz - na noc telo nepotrebuje veľa cukrov.

4. Nauč sa čítať etikety. Nekonzumuj veľa priemyselne spracovaných potravín, ktoré obsahujú veľa chémie. Kým sa naučíš rozoznávať čo je zdravé, použi sedliacky rozum: to čo je z prírody, čo je čerstvé a čo sa rýchlo kazí...to je spravidla najzdravšie. To konzumovali naši predkovia, na to je naše telo zvyknuté. To čo nám pripravil potravinársky priemysel, to je obyčajne tak spracované a nabité chémiou, aby to vydržalo v regáloch celé týždne, niekedy mesiace a roky. To pomaly ale isto tvoje telo otrávi, rozladí, spôsobí degeneratívne ochorenia...

5. Zníž podiel varenej stravy a zvýš podiel tej surovej, prírodnej. Ľudia čo jedia len surovú stravu sa volajú vitariáni.
Čo nejedia mäso sú vegetariáni. Čo nejedia nič živočíšne sa volajú vegáni. Tí všetci sú podľa mňa extrémisti...pravda je niekde uprostred. Ovocie a zelenina sú najzdravšie surové, ale niektorým prospieva aj tepelná úprava. Teplá strava je dobrá vec, ale netreba ju prijímať od rána do večera !. Ja sa snažím zjesť jedno varené jedlo denne a zbytok tepelne neupravované - hlavne veľa zeleniny, ovocia. Vyvaruj sa ťažkého mastného mäsa (bravčové) a údenín. Nevravím, že nemôžeš vôbec, ale keď si dáš, telo potrebuje viac času na regeneráciu... To vedeli už naši predkovia, ked pred vianočným a velkonočným obžerstvom sa snažili svoje telo očistiť v pôstoch. Pritom mäso jedli väčšinou len raz týždenne a fyzicky makali 12 hodín denne! Z mäsa sú najzdravšie ryby, potom idú morské plody, divina, kuracie, morčacie, jahňacinka, teľacinka, ...až nakoniec hovädzina a bravčovina. To čo máme najradšej je bohužial najškodlivejšie: klobásky, údeniny, opekačky, knedlo-vepřo-zelí atd...

6. Nepi sladené nápoje! Nepi energetické nápoje! Snaž sa piť obyčajnú vodu, prípadne čaj, nejakú tú minerálku a pod.

OK. To som sa už rozpísal...Pýtaj sa hocičo, ale vedz že my tu nie sme odborníci najvyššieho rangu...len ľudia, čo sa trochu viac vzdelávajú a chcú sa podeliť so svojími skúsenosťami.

Motivačné video: http://www.mojevideo.sk/video/18e45/pek ... stiky.html" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Leanice
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Pi 19 06, 2015 7:54 am

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa Leanice »

Ďakujem JUGGLER za vysvetlenie. Prečítam si to znova, už som na tretej stránke ;-)

Cukor nepoužívam. Čaj si vôbec necukrím ani kávu, ktorú pijem len raz do týždňa. Sladené nápoje sú mi odporné. Soliť sa snažím málo. A biela múka... s ňou to je trošku ťažšie. Snažím sa ale jesť pomenej, aj som už niečo schudla, len nejesť neskôr večer je niekedy problém. Ale pracujem na sebe. :-) Chémie sa tiež snažím vyvarovať a etikety si čítam.

Ty už piješ smoothie celkom dlho, že? Budú to už skoro dva roky... Tak ako by si to zhodnotil za to obdobie? Pitie smoothies prospelo? Ako sa cítiš celkovo? Ako na Teba pôsobili choroby a prechladnutia?

V lete sa smoothies robia asi jednoduchšie... Je dostatok listovej zeleniny. Ako to riešiš v zime? Nahrádzaš to kupovanou zeleninou z obchodov? Minulý víkend som zrovna dostala smoothie mixér. Tak som už aj niečo skúsila. Chutí to super. Zo záhrady mám púpavové listy, kapustné listy, šalát, listy reďkovky a medovku, príp. list chrenu. Z kvetináčov som si dala trošku mäty a potom žihľavu. Z kupovaných mám zatiaľ len petržlenovú a mrkvovú vňať, no a banány. V zime to bude asi ťažšie, keď púpava a reďkovka nebude, tak kapusta a šaláty budú len z obchodu.

Prosím Ťa a ako si umývaš listovú zeleninu? Stačí opláchnutie vodou? Za tie roky, čo piješ smoothie, nebojíš sa nejakých parazitov alebo chémie zo striekania kupovanej zeleniny?

Pekný deň :-)
Lea
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Leanice napísal:
Ty už piješ smoothie celkom dlho, že? Budú to už skoro dva roky... Tak ako by si to zhodnotil za to obdobie? Pitie smoothies prospelo? Ako sa cítiš celkovo? Ako na Teba pôsobili choroby a prechladnutia?
Pred rokom som to vyhodnotil veľmi kladne a odvtedy sa nič nezmenilo. Takže upravím len to, čo som povedal pred rokom:

Pijem každý deň. Aj manželka a rodičia. Pijem liter a pol denne. Proste mi to chutí a cítim sa super. A kedže sa cítim super - pijem ďalej.

Z účinkov na sebe potvrdzujem:

1. Detoxikácia. Hned v úvode som prešiel detoxikačnou fázou ( únava, ospalosť, bolenie hlavy ). Odvtedy únavu, ospalosť a bolenie hlavy nepoznám.

2. Vynikajúce trávenie. Všetky problémy zo žalúdkom mi vymizli. Predtým som mal problémy s kyselinami, často som musel brať antacidá, v noci som mával reflux. Teraz také niečo poznám len keď sa obžeriem (žúry, opekačky, grilovačky a podobné rímske hody).

3. Špičková ,,kanalizácia,,. Povedané bez servítky: seriem ako pes. Žiadne zápchy, žiadne hnačky, žiadne vetry, ani gŕganie... Je to preto, lebo smoothie je lahko strávitelné a obsahuje kopec vlákniny. Evidentne nevznikajú v črevách žiadne búrlivé procesy, kvasenie , tvorba plynov a pod..

4. Vitalita, žiadna únava. Predtým som po najedení mal chuť si zdriemnúť. Často som sa musel vystrieť, alebo aspoň vypnúť. Odkedy pijem smoothies, nepoznám únavu. Proste je to nával energie. Spím menej a necítim za zle ani ked sa nemám čas vyspať. Prebytok energie využívam na šport. Aj predtým som športoval, ale často sa mi nechcelo, bol som unavený. Teraz cítim vyššiu potrebu športu, viac má šport baví a mám lepšiu kondičku.

4. Zlepšenie psychiky. Vitalita, energia a žiadna únava prináša lepšiu náladu, optimizmus a radosť zo života.

5. Schudol som 4 kilá a odvtedy si váhu držím. Mám ešte stále nadváhu, ale ja proste milujem dobré jedlo, víno a pivo. Doprajem si. Ale smoothie pijem každý deň! Pre mňa je to celoživotná zmena.

6. Zdravotný stav. Výrazné zlepšenie! Nedávno som si dal urobiť obšírny krvný obraz a mám výborné výsledky krvných testov. Nepametám sa kedy som bol chorý...chrípku som pár krát prekonal, ale mala len velmi ľahký priebeh. Potreboval by som však ešte schudnúť, teraz sa cítim pripravený urobiť ďalšie kroky: viac športovať a ešte viac zlepšiť stravovanie. Lebo musím priznať, že večerného obžerstva som sa vôbec nezbavil ( chodím spať neskoro po polnoci), neodopriem si, keď predo mňa naložia dobré jedlo ( oslavy, opekačky ) a každý deň si doprajem nejaký ten alkohol a 2-3 kávičky. Niektoré veci sa však zmenili natrvalo: vrátila sa mi chut na ovocie a zeleninu, bohato si dávam aj mimo smoothie: teraz čerešne, jahody, maliny, ríbezle, marhule, dyne, voňavé paradajky...
Ďalej výrazne menej konzumujem varenú stravu (najviac raz denne ) a takmer úplne som vylúčil zo stravy chémiu...proste pozerám na etikety a nekúpim si hocičo...

Ak by som to mal zhrnúť: moje stravovanie sa zmenilo, mení sa aj ďalej a vďaka tomu som zdravší a spokojnejší.
Leanice napísal:
Prosím Ťa a ako si umývaš listovú zeleninu? Stačí opláchnutie vodou? Za tie roky, čo piješ smoothie, nebojíš sa nejakých parazitov alebo chémie zo striekania kupovanej zeleniny
Parazitov ani nie, ale mám určité obavy z chémie a pesticídov.
Šalát a všetky bylinky a vňate dobre umývam. Šalátu venujem extra pozornosť. Šalát najprv opláchnem a vyrezávam z jednotlivých listov stredné hrubé žily (tam je 90% dusičnanov ). Mám takú plastovú misu kde tie listy potom 2x preperiem v horúcej vode a scedím cez sitko. Tým sa zbavím hrozby parazitov a iných infekcií.

Pesticídy a jedy z pôdy sú druhá kapitola. Málokto si uvedomuje, že aj bio zelenina pestovaná na kontaminovanej pôde môže byť toxická. Neviem či sa to vôbec kontroluje a neviem ako sa tomu vyhnúť... zatial sa len snažím o konzumáciu z lepších zdrojov ...napr. že kúpim na trhu od starej babky, ktorá býva na dedine, niečo beriem od mamy zo záhrady a niečo som si začal pestovať sám : mäta, medovka, petržlen..takisto pijem vlastnú púpavu a žihľavu.
Teraz chcem presondovať zdroje bio zeleniny na donášku a veľmi rád by som nakupoval aj domáce vajíčka.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

kobolcs napísal: Ale kedze lekari nadomnou uz len lamaju palice, ze ak takto dalej tak mam tak max 5 rokov zivota aj to nekvalitneho typu. Tazko sa to pocuva, ked clovek ma 'len' 36 rokov sice k tomu aj 214kg vahy (a nie nie z prejedenia ved to sa neda, ved by som nemal cas na zarabanie peniazi ) s bonusom 14 pridruzenych diagnoz.
K: minulý týždeň som bol v Pantarei a všimol som si, že počet kníh o zelenom smoothie sa utešene rozrastá.
Kúpil som si ďalšiu knihu od Victorie B. - priekopníčky, ktorá neúnavne zhromažďuje vedecké informácie a spolupracuje z mnohými lekármi. Kniha sa volá Zelené smoothie - revolúcia vo výžive... neobsahuje až tak veľa informácii ako ,,Zelená pre život,, a ,,12 krokov k surovej strave,, (tie každému odporúčam ), no zato je tam 200 receptov plus dalšie informácie.

Mňa zaujal príbeh chlapíka pri ktorom som si spomenul na Teba. A preto to ihneď píšem, kým to mám v hlave.

Ten chlapík bol zhruba v tvojom veku, vážil 180 kíl, prežíval depresie a bol veľmi chorý.
Skúšal rôzne diéty a cvičenia, nič mu nepomohlo.
Až sa nakoniec dopracoval k programu chudnutia s pitím zeleného smoothie a stal sa zázrak. Schudol 100 kg za 1 rok. Najprv zhodil 50 kg len zmenou stravy, potom začlenili do programu veľa fyzickej aktivity a najdlhšie trvalo zhodenie posledných 25 kg. Ten chlapík opisoval svoj boj a útrapy a mňa najviac zaujali tieto veci:

1. Zo smoothie a pitným režimom sa naučil potláčať chorobný hlad pre ktorý obézni ľudia často vzdávajú svoj boj.
2. Nedostavil sa jojo efekt ako pri bežných diétach. Chlapík zmenil svoj život trvalou zmenou stravy a pohybom.
3. Počas programu sa mu tak výrazne zlepšilo zdravie, životná energia a chuť do života, že bol (po mnohých bojoch v ktorých to predtým vzdal )silne motivovaný nedopustiť, aby sa jeho život vrátil do pôvodného stavu.
4. Ked som videl jeden diel seriálu ,,extrémne premeny,, v ktorých ľudia zhadzujú veľa váhy, tak som si všimol, že takmer všetci museli ísť na chirurgické odstránenie ovisnutej kože, ktorá sa nestiahla po prudkom schudnutí.
Tento chlapík písal, že smoothie u neho vyvolalo také silné regeneračné reakcie, že sa mu koža sťahovala sama, odpadli bradavice, ožili vlasy, začali rast chĺpy...

Proste ked tu ešte chodíš, kúp si tú knižôčku za 9 €, možno ťa motivuje...

Držím palce.

http://www.martinus.sk/knihy/autor/Victoria-Boutenko/" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Green Straw
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ne 06 09, 2015 8:34 pm

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa Green Straw »

Zdravim Ta Juggler. Niekedy davno si tu pisal, ze tu vlozis pribeh veganskej zeny, ktora cez zelene lakocinky doplna B12. Ak to dobre chapem, tak zeleninu ci ovocie sa necha posiat vajickami musiek a hmyzu, alebo sa pridfava do smoothie zelenina so stopami pody, teda nepreplachnuta vodou, kde su stopy mikroorganizmov, ktore B12 tvoria?
Resp. ci clovek nepojedajuci mlieko vajcia maso ryby makkyse, ktory sa krmi listovou zelenou a divymi bylinami, ovocim, a tympadom ma zdravy traviaci trakt, a plnohodnotnu mikrofloru v crevach a slizniciach, tak v jeho zdravom vnoutornom prostredi tela sa mikroorganizmy postaraju o vyrobu B12? Co si tu minule ukazal foto z jelenieho gulasu, skoro som pustil slinu pri predstave tej chuti, no v zapati som si vybavil pohlad srn, ktore sa na mna divaju z poza plota za nasou zahradou, i spomenu som si na Teba, ci by si dokazal pri svojej labuznickej tuzbe po pachu krvi na svojich knedlikoch, vrazit noz medzi oci takejto bio-laňky, alebo svoje oci skryvas za zasteru lovca-masiara, dodavatela Tvojho B12 ? :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Green Straw napísal:Zdravim Ta Juggler. Niekedy davno si tu pisal, ze tu vlozis pribeh veganskej zeny, ktora cez zelene lakocinky doplna B12. Ak to dobre chapem, tak zeleninu ci ovocie sa necha posiat vajickami musiek a hmyzu, alebo sa pridfava do smoothie zelenina so stopami pody, teda nepreplachnuta vodou, kde su stopy mikroorganizmov, ktore B12 tvoria?
Resp. ci clovek nepojedajuci mlieko vajcia maso ryby makkyse, ktory sa krmi listovou zelenou a divymi bylinami, ovocim, a tympadom ma zdravy traviaci trakt, a plnohodnotnu mikrofloru v crevach a slizniciach, tak v jeho zdravom vnoutornom prostredi tela sa mikroorganizmy postaraju o vyrobu B12? Co si tu minule ukazal foto z jelenieho gulasu, skoro som pustil slinu pri predstave tej chuti, no v zapati som si vybavil pohlad srn, ktore sa na mna divaju z poza plota za nasou zahradou, i spomenu som si na Teba, ci by si dokazal pri svojej labuznickej tuzbe po pachu krvi na svojich knedlikoch, vrazit noz medzi oci takejto bio-laňky, alebo svoje oci skryvas za zasteru lovca-masiara, dodavatela Tvojho B12 ? :)
Ahoj.

Vždy sa poteším ked niekto prispeje k tejto téme, tak idem vyhladať, skopírovať a pridať tu ten text.

K B12 a bielkovinám si najprv treba položiť jednoduchú otázku:

Odkial čerpá B12 a plnohodnotné bielkoviny KRAVA (a všetky bylinožravce), ked od rána do večera požiera len trávu?
A z čoho tá KRAVA vyprodukuje denne ešte 20 litrov mlieka, z ktorého človek vyrobí maslo, tvaroh, syr, jogurty.
Z čoho je býk taký silný a svalnatý? A nepožierajú ten tvaroh aj kulturisti aby si doplnili bielkoviny na rast svalov? :wink:

OK. Najprv dám text k tomu ako veľa hmyzu požierame a že aj telo jedného mŕtveho mravca môže pokryť našu dennú dávku B12.

Téměř vše, co jíme, v sobě obsahuje hmyz (buď celé brouky, nebo jejich části). Každý stát proto vydává normy týkající se maximálního povoleného počtu hmyzích částic u každého typu jídla. Americká norma povoluje 75 hmyzích zlomků na 50 gramů pšenice, 2 larvy na 100 gramů rajčatové omáčky na pizzu, 20 larev na plechovku naložených hub, 60 zlomků na 100 gramů burákového másla atd. Tyto normy jsou stanovené proto, že není a nikdy nebylo možné pěstovat na otevřených polích, sklízet a zpracovávat úrodu, která by neobsahovala vůbec žádné přírodní defekty.

Podle Dr. Josepha Mercola, autora knihy Program úplného zdraví (Total Health Program) a několika dalších populárních knih, obsahují „četné druhy hmyzu vitamin B12“...např. pět druhů termitů v sobě obsahuje velké
množství vitaminu B12 (0,455μg - 3,21μg). Ve srovnání s tím je podle americké normy denní doporučená dávka vitaminu B12 pro dospělého člověka 2,8 mikrogramů. To možná vysvětluje, jak primitivní lidé získávali vitamin B12, aniž by museli spoléhat na velké porce masa..


A teraz príbeh tej ženy:

ZELENÉ SMOOTHIES POMOHLI ZNORMALIZOVAŤ HLADINU B12
Bola som alergická na všetko jedlo do takej miery, že som nemohla spať. Často som volala rýchlu záchrannú službu a počas jedného mesiaca som bola päťkrát hospitalizovaná. V roku 1989 mi diagnostikovali chronický únavový syndróm a hypotyreózu. Päť rokov som sa cítila zmätená, trpela som bolesťami svalov, alergiami a kvasinkami. Nemohla som fyzicky pracovať alebo tancovať. Chcela som zomrieť. Predpísali mi vysoké dávky Xanaxu a antibiotík na hiátovú herniu, čo mi vôbec nepomohlo, ešte mi z toho začalo aj búšiť srdce. V tomto čase som sa stala vegánkou, čo spôsobilo len mierne zlepšenie. Potom som prešla na surovú stravu a okamžite som sa začala cítiť oveľa lepšie. Napriek tomu bol môj cholesterol stále vysoký, na úrovni 200. Asi sedem rokov som bola vitariánkou na 90 percent. Väčšina mojich symptómov bola preč, okrem nízkej hladiny vitamínu B12. Lekár mi predpísal B12 injekcie a výživové doplnky.
Pred piatimi mesiacmi som pridala do stravy zelené smoothies a moje zdravie sa dramaticky zlepšilo. Zvyčajne pijem liter denne. Mám rada mrlík biely alebo kel ako základ, spolu s petržlenovou vňaťou, hruškou, mangom a jablkom. Niekedy pridávam papayu alebo namočené chia semienka. Po štyroch mesiacoch klesol môj cholesterol na 170 a hodnoty mojej štítnej žľazy sú tiež v normále. Najvzrušujúcejšou zmenou bolo, že hladina B12 dosiahla normálne hodnoty po prvý raz za posledné roky a môj lekár mi povedal, že už viac nepotrebujem injekcie. Som šťastná, už len pri tom pocite, že sa cítim dobre ! Srdcové šelesty prestali. Mám oveľa menšiu chuť na nezdravé jedlá. Schudla som 5,5 kila, čo je skvelý pocit najmä preto, že som tanečnica. Jem dve jedlá denne a mám oveľa viac energie. Moje dvadsať rokov biele vlasy odrazu opäť rastú tmavšie.
Potom, čo sa môj životný postoj dramaticky zmenil v mojich šesťdesiatich siedmich rokoch, už sa ničoho nebojím. Nikdy v živote som sa necítila v takej rovnováhe. Moja masážna terapeutka povedala, že moja pokožka žiari a môj svalový tonus sa zlepšil. Vyzerám o desať rokov mladšie a cítim sa o dvadsať rokov mladšie. Odkedy pijem zelené smoothies nedokážu moje deti so mnou držať krok a vyhrávam nad svojím sedemnásťročným vnukom v tenise.
V našom tanečnom klube pretancujem veľa mladších tanečníkov. Dokáţem zvládnuť šesť hodín polky, valčíka alebo swingu v jednom kuse. Ľudia sa ma stále pýtajú, aké mám tajomstvo. Keďže si svoj zelený nápoj nosím všade, vždy sa rada podelím.
Mnoho ľudí v mojom veku má závažné tráviace problémy, ktorými som trpela aj ja. Odkedy pijem zelené smoothies, moje črevá pracujú fantasticky. Moje obličky zosilneli a už sa viac nebudím na potrebu močiť počas noci. Moje pečeňové fľaky badateľne vybledli. Môj zrak sa tak zlepšil, že väčšinu času nepotrebujem svoje okuliare. Som schopná udržať si pozitívny postoj aj počas najnáročnejších momentov v živote. Cítim sa pokojnejšia a viac sústredená. Nedávno som rozšírila svoj biznis do Washingtonu, ktorý riadim pomocou faxu, počítača, telefónu a častým dochádzaním z Kalifornie vzdialenej tritisíc míľ. Každoročne tiež usporadúvam sedem obrovských večierkov pre San Francisco Vegetarian Society a pre East Bay Society ako aj mnoho vitariánskych posedení a lekcií. Aby som pomohla ostatným ľudom, mám svoju vlastnú web stránku s informáciami pre zdravie: http://www.LizzysLanding.com" onclick="window.open(this.href);return false;.

K tej srnke.

Nuž človek zabíja, mučí a drží v zajatí zvieratá aj kvôli inému. Aj mlieko, syr, vajcia sú dôvodom. Každá vec z kože, či kožušiny je výsledkom zabíjania...takmer za každým jedlom v reštaurácii nájdeš stopy krvi, mučenia, utrpenia. Chod sa pozrieť na bitúnok ako zabíjajú zvieratá. A dôjdeš na to, že zastrelenie srnky je jeden z najmenších zločinov ktorého sa človek dopúšťa. Nerád rozoberám stravu z tohto pohľadu. Ja sám nie som poľovník, ani zvieratá nezabíjam ....no musím priznať že pár som ich sám v živote zabil....som rybár, podrezal som sliepku, zabil sviňu, dokonca som podrezal aj kravu aby som ukončil jej utrpenie. Ako chlapec som zastrelil pár vtáčkov...Život také veci prináša.. K divine sa dostávam cez polovníka, ktorý dostane svoj podiel aj ked danú zver neulovil. Tak to v polovníckych zväzoch chodí. Je ťažko polovníkov odsudzovať, lebo oni sa o les a zvieratá aj starajú. Zachránia pred smrťou stovky zvierat tým že ich kŕmia v zime a starajú sa im o les a každý kus čo ulovia je na povolenie a je to plánovaný odstrel. Ja viem, je to škaredé ked človek zabíja zvieratá aby ich jedol...ale ja nie som zas taký útlocitný, lebo príroda je krásna, ale aj krutá. O tom je život.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Martin52
Active Member
Príspevky: 116
Dátum registrácie: Ut 02 09, 2008 8:17 am

B12

Príspevok od používateľa Martin52 »

B12 vedia produkovat len bakterie a archei, aj to nie vsetky druhy, pomocou fermentacie. Zvierata ich musia ziskat z tychto zdrojov. Bud zo svojej vlastnej mikroflory alebo z prostredia okolo seba.

Konkretne spominana krava (a prezuvace vseobecne) ma komplexny traviaci system, v ktorom to ide. U nej totiz bakterie fermentuju potravu predtym, ako sa vstrebava. U inych zvierat ale bakterie fermentuju potravu prevazne v hrubom creve a tu sa uz vitamin B12 nevstrebava, ale sa vyluci z tela vo vykaloch. Preto ho ziskavaju inym sposobom. U masozravcov je to jasne. Bylinozravce napriklad pojedaju svoje vlastne vykaly (zajac, gorila). Ciastocne ho tiez ziskavaju z bakteri a hmyzu nachadzajucich sa bezne v ich potrave.

Toto vsetko je ale pre ludi nepouzitelne. Asi len malokto by bol ochotny jest svoje vykaly. Jest neumytu zeleninu, hoci aj z vlastnej zahrady, tiez nie je prave bezpecne. Spolu s B12 by ste mohli ziskat aj zbierku pekne neprijemnych bakterii. A mravec nie je nahodou zivocich ?

Pre veganov je riesenie suplementacia (vegetariani mozu mat dostatok B12 z mlieka a vajec, podla toho kolko zjedia). Akurat to asi nejde moc dohromady s ich prirodnou filozofiou. Hoci priemyselne sa B12 takisto produkuje bakterialnou fermentaciou, nie je to nic umele.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15662
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 968 times
Been thanked: 1326 times

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa JUGGLER »

OK. Ale ako vysvetlíš toto:

Asi sedem rokov som bola vitariánkou na 90 percent. Väčšina mojich symptómov bola preč, okrem nízkej hladiny vitamínu B12. Lekár mi predpísal B12 injekcie a výživové doplnky.
Pred piatimi mesiacmi som pridala do stravy zelené smoothies a moje zdravie sa dramaticky zlepšilo. Najvzrušujúcejšou zmenou bolo, že hladina B12 dosiahla normálne hodnoty po prvý raz za posledné roky a môj lekár mi povedal, že už viac nepotrebujem injekcie.


Mne je to jedno, ja nie som žiadny fanatik. Pijem pivo, jem rybie mäso, maslo atd...takže s B12 nikdy problém nebudem mať. Ale ked už ľudia hľadajú tú 100%-nú pravdu, ktorú nikdy nenájdu ( a potom je všetko naopak ), tak tipujem, že predsa len z tej črevnej mikroflóry sa niečo môže dostať do krvného obehu. Zelené smoothie totiž výborne vylepšujú nielen trávenie, ale aj samotnú ,,kanalizáciu,,...a tam niekde môže byť pes zakopaný.

Predpokladám, že pani jedla dosť hmyzu aj ako vegánka a zelenina do smoothie sa dobre umýva, takže u mňa prevláda presvedčenie, že to musí súvisieť s trávením (vláknina, chlorofyl ). Takisto baba spomína namočené chia semienka, takže to môže súvisieť aj s fermentáciou samotného smoothie. To je jednak nabité enzýmami, jednak ho piješ postupne celé hodiny až dni a pokial viem, tak baktérie a kvasinky sa rozmnožujú a fungujú extrémne rýchlo...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Green Straw
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ne 06 09, 2015 8:34 pm

Re: ZELENÉ SMOOTHIES - ELIXÍR ZDRAVIA

Príspevok od používateľa Green Straw »

Zdravim Juggler. Cenim si Tvoju umienenu reakciu voci mojej provokacnej kritike ohladne zabijania zvierat, kiezby sa vsetci konzumenti masa pozerali na kvalitu masa, tak ako ty, a to cez skutocnost, ci to zviera z velkochovov a trpelo, alebo bolo z biofarmy, kde ho skrabkali za uchom v momente ked mu odobrali zivot, masiari  Skutocnost je ale ta, ze keby kazdy pocul zvuk z jatiek, narek zabijanych zvierat, urcite by dali prednost pitiu zelenej travy, ako pocut ten zvuk znova. Katzdopadne ti, ktori vsetko to pozadie velkochovov zvierat nechcu mat na ociach, a pojedaju taketo maso, tvariac sa ze measo je LEN potrava nevyhnutna pre vitalny zivot, si to na biochemickej aj energetickej urovni vsetko nakoniec odskacu a vyzeru, v podobe liekov na ich degenerativne choroby sposobene povacsinou obzerstvom a pasivitou.
Tiez mam problem sa zbavit niektorych svojich nie prilis harmonickych stereotypov, no aj vdaka tvojmu vlaknu sa dostavam k smoothie pomaly ale isto...vcera som zbalil mixer G21 do tasky, natrhal byliny, kostihoje, pupavy a nejake ovocia k tomu, a nabaleny som neohlaseny po 21.00 vtrhol do priatelovho baru(ktoreho som dlho nevidel nepocul), kde obsluhoval s manzelkou svojich 30ks zakaznikov, popijajucich pivka, drinky, spalujuc pri tom tabakove zmesy a otupujuc svoje mysle resetom opitosti. Bol sice ten moj priatel na zaciatku z mojej aktivity trosku vyvedeny z mieri, ale vpustil ma medzi vycapne pipy s mixerom a zachvilu kolovalo smoothie spenat salvia kostihoj mrkva vnat s galia melonom bananom a broskynou s trochou datli v 30 poharoch, a pohare sa vracali stale naspat k naplneniu, nejakych 10litrov to tam vypili za dve hodky medzi svojimi drinkami..100% uspesnost, vsetci boli nadseni, akcia vysla nad mieru ocakavani dobre, akurat mam pocit, ze som svojmu priatelovi mozno znizil trzby za pivo, kedze sa zakaznici nalievali napojom zadarmo...nuz chcel som ho len inspirivat k novemu napoju v jeho bare, ale asi v krcmovych atmosferach sa hlada alkohol, nie takyto drink..nuz ale pomohlo to aspon mmne, a to je hlavne  pijem smoothie s vacsiou chutou a vierou, ze zelena je farba zivota, a biela, skor farbou jedu . Takze chcem povedat svoje dakujem Tebe za motivaciu a skusenosti v tvojich prispevkoch a vsetkym tym, ktori sa k dialogu pripojili.
K tomu B12, nemam vzdelanie biochemika ani lekara, a preto ocenujem tu takto vzdelanych ludi, ktori chcu svoje vedomosti posuvat mimo hranice faktov maratelnych v labaku, myslim, ze nase telo je dostatocne neprebadana alchymia, a preto treba len s rozumom skusat a vysledky sa ukazu, na zivote bez chorob, na pokozke bez defektov, na povahe a spravani sa samotneho jedinca..ale predsa len chceme dokazy, ta smoothie babka prestala uzivat po zmene stravovania doplnky B12lebo ho ma dostatok a je vitalna, takze sa priklanam k Jugglerovmu nazoru, ze so zdravou mikroflorou a cistymi crevami si telo vyrobi a doplni aj B12 kolko treba...aj ked by mozno vsetko potrebne mnozstvo vitaminu nevyrobilo samo, tak ten hmyz je nam hlavnaou zlozkou...ktovie..
A aj ked som vegan, necitim sa byt fanatikom, zalezi na dovodoch, pre ktore svoje rozhodnutia robime, ak je pritomny nefalsovany sucit so zvieratom, ktore by si malo behat po lese a nie byt zavrete v klietke, ak si zoberiem prekyslovanie traviaceho traktu a toxicitu posuvajucu sa v crevach z nestraveneho masa plynucu, a ak si to zoberiem aj cez premenu 10 dielov rastlinej bielkoviny(krmivo jatocnych zvierat) v 1 diel zivocisnej bielkoviny(maso), a fakte, ze premrham 90% energie jednym jedlom, a celym zivotom, pokial jem maso, a ze usetrim 100% nakladov na farmaceuticke lieky na moju osobu a na moje POVINNE zdravotne poistenie cez fakt, ze lieky a lekara(dealera farmaliekov) nepotrebujem, tak si myslim, ze je ta suvaha kam nasmerovat svoje chutove pohariky uplne jasna. Ci...Juggler? 
Napísať odpoveď

Návrat na "Off topic - nie len investovanie"