Sud s CDCP ( Slovensko)

Čo sa inam nehodí, ale máte potrebu to napísať
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1746
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 164 times

Sud s CDCP ( Slovensko)

Príspevok od používateľa Glogol »

Zdravim vsetky dobrych ludi. Dna 06. 02. 2013 mi dosla vyzva na uhradu faktury za vedenie cennych papierov v CDCP za rok 2008 (splatnost vraj 28.02.2009). Suma 49,59 eur. Sumu som neuhradil, napisal om tam e-mail ( zaloby2013@cdcp.sk) na zaklade coho mi tu sumu vymerali. Bez akejkolvek odpovede. Bezcennych akcii som sa zbavil asi v roku 2010 alebo 2011, neviem presne, doklady o tom mam garazi. Najneskor od roku 2012 uz v CDCP nemam nic. Dnes mi doslo upovedomenie ze je to postupene na sud. Nastastie v mieste bydliska - som z vychodneho Slovenska. Suma je samozrejme vyse uz 90 eur. Nikdy som nebol na sude, nechce sa mi ani behat za pravnikom, nemam ani sajnu ako sa budem obhajovat a co mam na sude povedat a ake su tie zakony, co sa tyka poplatkov CDCP. Ale chcem sa trocha branit statnej sikane. Je tu nejaky dobrak ktory mi je ochotny pomoct ? Mozem tu dat scan tej vyzvy na uhradu, pripadane moj e-mailovy pokus kontaktovat CDCP pripadne mi moze poslat telefon cez SS aby mi dal par rad ako ma uplny laik postupovat na sude. Alebo ak mi niekto povie ze darovanie akcii FNM v roku 2010 alebo 2011 neoslobodzuje od poplatkov za rok 2008 tak to necham tak. Pripadne aka je doba premlcania faktrury ? Predpokladam ze kedze mi to poslali tesne pred uplynutim 4 rokov od splatnosti, tak doba premlcania je 4 roky. Privitam kazdu radu okrem zaplat a kasli na to....
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Sud s CDCP ( Slovensko)

Príspevok od používateľa Rado »

Súd rozhodne o vydaní platobného rozkazu. Ak nepodáš odpor, tak to postúpia exekútorovi.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1746
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 164 times

Re: Sud s CDCP ( Slovensko)

Príspevok od používateľa Glogol »

Exekutor mi to stiahne z vyplaty. To mi je jasne. Odpor je nieco ako odvolanie ? Na aku maximalnu sumu sa to moze vysplhat ?
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Sud s CDCP ( Slovensko)

Príspevok od používateľa Rado »

O ich pohľadávke rozhodne súd vydaním platobného rozkazu. Do 15 dní budeš musieť zaplatiť dĺžnu sumu, úroky z omeškania a trovy konania. Ak odpor nepodáš, tak je rozkaz právoplatný a môžeš čakať exekútora.
Ak je jeho pohľadávka oprávnená, tak by som platil a aj úroky z omeškania resp. požiadal o ich odpustenie, zníženie. Ušetríš trovy konania a možno sa dohodneš aj na úrokoch z omeškania lebo aj pre nich to bude o prácu menej. Isto by som s nimi komunikoval a nečakal na výsledok s "hlavou v piesku".

Podanie odporu má len odkladný účinok. Súd v tomto prípade stanoví ústne pojednávanie. To zvýši trovy konania. Ak chceš vyhrať, tak by si mal mať "eso v rukáve". Máš?
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1746
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 164 times

Re: Sud s CDCP ( Slovensko)

Príspevok od používateľa Glogol »

Neviem. Viem ze x ludi darovalo akcie statu/FNM az v roku 2010 alebo 2011 a ziadne faktury im nechodia. Aka je letota na premlcanie splatnosti faktury ?
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Sud s CDCP ( Slovensko)

Príspevok od používateľa Rado »

Podľa Obchodného zákonníka 4 roky a podľa Občianskeho 3.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1746
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 164 times

Re: Sud s CDCP ( Slovensko)

Príspevok od používateľa Glogol »

A moja osoba vs CDCP ide podla obchodneho vsak ? Vie niekto za ake roky sa mali odpustit poplatky ak clovek daroval akcie statu/FNM ? Myslim ze s tymi poplatkami prislo CDCP v roku 2008, to som netusil, len v 2009 dosla nejaka faktura. Potom prisla akcia s darovanim akcii FNM a vraj sa mali poplatky odpustit aj spatne. Dost mozne ze som ich daroval uz v 2009. Aj by som doklady o darovani pohladal keby bola sanca. Alebo darovanie rusilo poplatky iba za 2009 ?
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1746
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 164 times

Re: Sud s CDCP ( Slovensko)

Príspevok od používateľa Glogol »

Vidim ze sa im na CDCP dari,
http://www.sme.sk/c/7201191/scientologo ... smeru.html" onclick="window.open(this.href);return false;
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Glogol
Guru Member ****
Príspevky: 1746
Dátum registrácie: Št 10 05, 2007 12:26 pm
Has thanked: 46 times
Been thanked: 164 times

Re: Sud s CDCP ( Slovensko)

Príspevok od používateľa Glogol »

Ako mam rozumiet bodu 11 ? Treba platit aj po prevode na FNM ?

http://www.cdcp.sk/general/faq.php" onclick="window.open(this.href);return false;

11. Prečo mi CDCP SR poslal faktúru za vedenie účtu majiteľa cenných papierov aj po tom ako som previedol všetky cenné papiere na Fond národného majetku SR a zrušil účet majiteľa cenných papierov?

CDCP SR je povinný vystaviť a zaslať faktúru s poplatkom za vedenie účtu majiteľa cenných papierov v zmysle zákona č. 222/2004 Z.z. o dani z pridanej hodnoty v znení neskorších predpisov t.j. CDCP SR je povinný vystaviť a zaslať faktúru aj v prípade, ak FNM SR prevzal Váš záväzok na úhradu poplatku za vedenie účtu majiteľa CP.
pravda je ako poezia - a vacsina ludi na poeziu s.rie
Napísať odpoveď

Návrat na "Off topic - nie len investovanie"