Finanční převod z IB do mbank.

Čo sa inam nehodí, ale máte potrebu to napísať
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
miroslav12
Silver Member *
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Št 13 09, 2012 3:39 pm

Finanční převod z IB do mbank.

Príspevok od používateľa miroslav12 »

Zdravím vás všechny,

před pár týdny jsem si zrušil bankovní účty a nyní mi zbyl jen účet u mBank. Chci si na účet u mbank převést peníze z IB účtu, ale narazil jsem na problém s "correspondent bank details".

V mém účtu u IB nastavím informace pro bankovní převod na svůj účet - IBAN + BIC mého účtu. Nicméně web mi napíše hlášku "Correspondent Bank routing details were not found." a otevře se mi nové okno "Correspondent Bank details".

Řešil jsem to s IB a poradili mi, že mám kontaktovat svoji banku. Kontaktoval jsem svoji banku a tam mi řekli, že mi mohou poskytnou pouze BIC kód korespondenční banky, číslo účtu nevědí.

Nemáte někdo zkušenost s převodem z IB do mbank ?

Díky
Prílohy
prevod.png
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15788
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: Finanční převod z IB do mbank.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Však tam daj IBAN svojho účtu. Nepovedal si, v čom máš vedený účet u mBank a takisto akú menu prevádzaš. Ak prevádzaš doláre, tak problém môže byť v tom (lebo doláre posielajú z Ameriky). Takže doláre netreba posielať, ale zmeniť ich na EUR. Eurá ti pošlú z Nemecka, ide to z IBAN na IBAN a máš to za jeden deň.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Off topic - nie len investovanie"