BILANCIA A UKONCENIE KARIERY

Čo sa inam nehodí, ale máte potrebu to napísať
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

BILANCIA A UKONCENIE KARIERY

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

BILANCIA A UKONCENIE KARIERY


Ako ste si mohli vsimnut, behom prvych dvoch tyzdnov tohto roka som inkasoval v mojom meritku velku financnu stratu vo forexovom obchode CAD,AUD,NZD proti JPY,USD. Mal som tri sance vystupit s malou stratou. Prvu som prespal a dalsie dve nevyuzil. Postupne som to prehnal s pakou a moja strata postupne narastla na 3500 EUR. V posledny den (piatok) sa navysila o dalsich 3200 EUR.
Pocas predchadzajuceho roka v Dukascopy som zbieral vyhry v sutaziach a zisky v LIVE obchodovani, dokopy asi 2600 EUR. Z mojich vlozenych prostriedkov som teda stratil 4100 EUR.

Moja kariera v Dukascopy skoncila. Tato udalost ma prinutila urobit inventuru a zamysliet sa.

V poslednych rokoch som skusil rozne rizikove investicie. Vsetky zlyhali (celkova strata 12140 EUR):

Podielove fondy (dlhopisove, akciove) - ukoncene v auguste 2011 - strata 2070 EUR
FOREX - strata 8870 EUR (XTB r.2011 strata 4770 EUR, Dukascopy r.2015-2016 strata 4100 EUR)
FUQU automatizovany stavkovy system - strata 2050 EUR
Binarne opcie - ucet 300 EUR, po expiracii vsetkych otvorenych opcii ostane mozno polovica uctu

Za poslednych 5 rokov som pouzil aj konzervativne investicie (s pevne stanovenym urokom, max 10% p.a.). Niektore uz boli ukoncene, niektore expiruju v nasledujucich troch rokoch. Ak mi vsetky institucie aj jednotlivci vratia investiciu aj dohodnuty urok, moje zisky budu dokopy 15200 EUR.

Zhodnotenie mojich investicnych aktivit teda je: TOTAL FAILURE
Zisk prinajlepsom 15200-13140=2060 EUR za 5 rokov studia a zanedbavania inych povinnosti. Je tu navyse riziko prehupnutia sa do straty ak niektora vacsia konzervativna investicia pocas najblizsich 3 rokov neexpiruje bezproblemovo.

Toto forum mi pomohlo k ziskaniu zopar encyklopedickych vedomosti z oblasti financii. Ohladom ziskania trading-skills Mika ma zial pravdu. Vsetko co si myslim o vplyvoch na buducu cenu cohokolvek mozem akurat zhrnut na hromadu a splachnut do zachoda. Bud zacat znovu od nuly alebo skoncit.
Mojou misiou bolo zistit ci sa na trhoch povaluju peniaze velmi lahko dostupne aj pre osobu ako som ja. Ak ano, zobrat si ich. Ak nie, zrusit sen o bezpracnom ziskavani penazi.

Moje rozhodnutie je:
Uz nikdy v zivote sa nedotknem forexu, akcii, komodit, podielovych fondov ani cohokolvek co ma volatilitu. Ak niektore z deti bude mat v buducnosti o take veci zaujem, moze behom 5 rokov rozbit postupne 5 malych uctov. Potom uz jedine vlastnu mzdu.
Behom nasledujucich 3 rokov necham zmaturovat vsetky konzervativne investicie (s pevnym urokom) a nereinvestujem ani cent. Prejdem teda do 100% cash.
Moja manzelka nepozna ani vysku jej vlastnych uspor aspon s +-20% presnostou. O financnej situacii v rodine ma bud pomylenu predstavu alebo ziadnu. Vie len ze mame vyssie prijmy nez vydavky a obycajne ziadny problem s peniazmi. Skusim jej postupne trochu o peniazoch povedat. Skusim zosypat moje aj jej uspory dokopy, aj peniaze odlozene pre deti. Po troch rokoch ked budem 100% cash mozno cast vyslednej sumy (<50%) poziciame na pevny urok instituciam
aj jednotlivcom; s diverzifikaciou aspon na 5-10 miest.

Juggler, Jogo, Mika, Tilbur, Rado, Slovan_sk, MartinPillar, Dana, Peggy36, Peter Cmorej, Filip Glasa, Radvan, Coudy, Casey, Chris, MartinUS, Ladis, Kontrarian, Jonatanus, atd. Som rad aj nie som rad ze som vas spoznal. Nechal som sa vami inspirovat a skusil nove veci. Evidentne ubohym sposobom. Onedlho manzelka zacne domov prinasat dalsiu prakticky nadbytocnu mzdu. Otec bude asi chciet postupne prenasat cast jeho aktiv na nasledujucu generaciu. O par rokov teda mozno budem spravovat povedzme 3-nasobny volny cash nez teraz. Vdaka tejto skusenosti sa mozno vyhnem stratam desiatok tisic EUR.

Niekolko zvlastnosti o mne:
7 rokov som mzdu vyberal kazdy treti mesiac a vlozil ju do suplika k predchadzajucim vyplatam.
Nikdy som nekupil nic na splatky ani nemal ziadnu pozicku alebo hypoteku.
Platobnou kartou v obchode som prvy krat platil v r. 2012
Nikdy som nemal havarijnu poistku na auto ani ziadne ine nepovinne poistenie (vynimka - fabrika mi plati 3. dochodkovy pilier)
Pred 5 rokmi som urobil niekolko valutovych premien typu - prisiel som do banky a kupil za 2000 EUR svajciarske franky v hotovosti. Neskor som vsetky cudzie meny zmenil za eura. Bol som v tom ziskovy.
Pred dvoma rokmi som denne dochadzal po dialnici do fabriky na Skode 125. Otec ju vlastni dodnes s platnou STK.
Nikdy som nepil smoothies ani neskusil marihuanu.
Plynove potrubie mi ide meter od domu a nemam plynovu pripojku. Kurim drevom.
4 roky som nemal v dome televizor.
O tsunami v Indonezii (>100 tis. mrtvych) som sa dozvedel tyzden po udalosti.
Pri volebnej urne som bol mozno 4 krat v zivote (parlament, miestna samosprava, referenda).
Pouzivam Nokiu 6300. Prvy krat som telefonoval ako 18-rocny.
Nikdy som nestal na lyziach.
Finalovy zapas olympiady, europskeho/svetoveho sampionatu vo futbale/hokeji som videl asi 5 krat v zivote.
Nikdy som nezistil ako sa v tomto fore zaklada nove vlakno.


Nakoniec este filozoficke okienko (ktore sa vam asi nebude pacit).
Minuly rok sa mi darilo. Chvilkami som mal dojem ze mozno casom budem vediet z trhu bezpracne ziskavat peniaze. Hnevalo ma ked som 2 hodiny opravoval hracku za 20 EUR. Pri hrani s detmi som mal chut ist pozerat grafy a vydolovat "dalsich lahkoziskanych 100 EUR z forexu, neskor aj ovela viac". Pracovne aktivity manzelky mi pripadali bezvyznamne. Zacinalo sa u mna objavovat podcenovanie beznych ludi. Maval som horsi spanok.
Predstavme si ze by som uspel a ziskal trading-skill (ak existuje) a zbohatol. Co ak by sloboda a stastie ktore peniaze vraj prinasaju boli len zdanlive a prelud? Iste poznate stovky pribehov o ludoch co mali velke peniaze a skoncili na drogach, v rozbitych rodinach, v nepriatelstvach vsemozneho druhu. Este aj ked si clovek udrzi peniaze az do smrti, do hrobu si ich nezoberie a moze mat podstatny problem. Existuje riziko ze Biblia nie je len kopa hluposti. Clovek mozno nie je len zive maso, ale ma aj dusu ktora mozno bude po smrti hodnotena podla kriterii kde moneymanagement vacsiny financne bohatych ludi je ubohy. Zopar vyjadreni Biblie k tymto veciam:

"Kto mnoho dostal, od toho sa bude mnoho pozadovat, a komu vela zverili, od toho budu viac ziadat."

"Ved co osozi clovekovi, keby aj cely svet ziskal, a svojej dusi by uskodil?! Alebo za co vymeni clovek svoju dusu?!"

"Nezhromazdujte si poklady na zemi, kde ich mol a hrdza nicia a kde sa zlodeji dobyjaju a kradnu. V nebi si zhromazdujte poklady; tam ich nenici ani mol ani hrdza a tam sa zlodeji nedobyjaju a nekradnu."


Volne peniaze prinasaju starosti a zodpovednost. Mozno je moja januarova strata viac pozitivum nez negativum.

Kedze sa najblizsie roky budem snazit investovanim zaoberat co najmenej, budem asi aj zriedkavejsie prispievat.
Nech sa vam dari.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: BILANCIA A UKONCENIE KARIERY

Príspevok od používateľa Istiach »

Myslim ze keby si pil viac smoothies a sem tam si dal speka, bol by si ako WB ;)

Vidis, napokon si zistil ako sa zaklada nove vlakno. Pokial ti s tym nepomohol admin.

Som inak zvedavy, ci sa budes od burzy drzat dalej. Ona je predsa len koketa.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: BILANCIA A UKONCENIE KARIERY

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Precital som FAQ :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: BILANCIA A UKONCENIE KARIERY

Príspevok od používateľa JUGGLER »

presúvam do tejto témy Jogovu a Jaroslavovu odpoveď:
jogo napísal:S vyplatou 2000 Eur(tusim si to kdesi pisal), pohodovou robotou a zabezpecenym byvanim fakt nemusis hladat dalsi zdroj prijmov. Ty skor musis hladat, kde tu vyplatu zmysluplne minut. :wink:

p.s: Kamarat, ktory prestal tradingovat po 8 rokoch povedal, ze ani neveril, ze bude taky kludny, ked s tym prestane. :)
jaroslav80 napísal:Vysku mzdy mame zakazane zverejnovat (vazne porusenie pracovnej discipliny).

Lahsie by sa mi z trhu odchadzalo keby mi patok stratu vymazal a s odretymi usami by som vyviazol. Lenze ... to by som nad trhmi spekuloval nadalej a o par mesiacov sa dostal do podobneho sialeneho obchodu ktory by som prepakoval.

Kedze som podivin, mne je velmi tazke vstupit a ostavat v obchode v smere trendu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: BILANCIA A UKONCENIE KARIERY

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Cest la vie - ako vravia zabozruti
Jaro mrzi ma tvoja frustracia,zaroven ti ale zavidim zivot bez hypoteky musi byt krasny :D
Venuj sa detom aspon tak ako sa nam venovali rodicia ...
Vela stastia
Peggy36
Active Member
Príspevky: 123
Dátum registrácie: St 08 04, 2015 8:48 pm

Re: BILANCIA A UKONCENIE KARIERY

Príspevok od používateľa Peggy36 »

To ja miniem všetko čo zarobím.
Našťastie som iba na deme a na súťažnom (a ešte dlho budem). - Keď si neroztrepem demo na nejaké hlúpe obchody. Aj si predstavujem, že demo mám akože live. Na súťažnom robím aj hlúposti. Na live sa vobec neponáhľam. Ani som nič nevyhrala. Iba raz som bola 19-ta vo Fundamentálnej a dali mi dukáty. A keby som vyhrala 300 € tak stým sa dá robiť iba scalping a to ja robiť neviem. Ale zas chcela by som vedieť držať trade 3-4 dni to neviem. Alebo EUR/USD to je pre mňa najhorší pár. A usd/jpy to je tiež španiekska dedina.
Dneska som čakala americký gap a neprišiel :(

Rada som ťa čitala. Maj sa pekne Jaroslav80.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: BILANCIA A UKONCENIE KARIERY

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Je mi luto Istiach ze som ta zabudol v zozname ludi co ma tu ovplyvnili.
Mas zle zapamatatelny nick. :)
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: BILANCIA A UKONCENIE KARIERY

Príspevok od používateľa Istiach »

Nick vymysleny za ucelom toho, aby som sa mohol vsade registrovat pod jednym menom, pretoze to slovo nic neznamena, tak ho nikto nebude mat. Zatial mi to funguje
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: BILANCIA A UKONCENIE KARIERY

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Prečítal som si a musím povedať: vďaka za úprimné slová!
Sú to slová pokory, úprimnej sebakritiky a kus ľudskej duše. Nech slúžia všetkým, čo sa v chamtivosti vrhajú na Forex s vidinou rýchlo zbohatnúť. Ľahko zarobené peniaze neexistujú!

Čo k tomu dodať. Zdieľam tvoju bolesť. Pocítil som ju nespočetne krát, keď som sám v chamtivosti urobil hlúpost a zaknihoval stratu, ktorá bolela. A nestalo sa to len v začiatkoch. Treba s tým bojovať stále. To je fenomén tradingu.
Zisk prichádza iba vtedy, ked dokážeme ovládať straty. Trading prakticky ani nie je o ziskoch...je o tom ako manažujeme straty.

Daj si pauzu Jaro. Zavri účet u brokera a nelám si nad tým hlavu. Mysli pozitívne. Zarábaš dobre, peniaze Ti nechýbajú.Máš tri deti, dom, prácu, zdravú a šťastnú rodinu. To je základ života!

Rodina, deti a zdravie - to je skutočné bohatstvo a šťastie ! Len si to treba uvedomiť a nezabudnúť na to. To sú veci, ktoré si za žiadne prachy nekúpiš.

Neodchádzaj, prosím Ťa. Len si oddýchni. Držím Ti palce!
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: BILANCIA A UKONCENIE KARIERY

Príspevok od používateľa Tilbur »

Cauko,to o com tu pises sme zazili vsetci. Niektori su stale taki tvrdohlavi,ze si nedaju povedat a skusaju to zas a znova :-) Myslim,ze kazde taketo zlyhanie predstavuje pokrok v tradingu,ak sa k nemu este vratis.

Majster sveta v tradingu,Dan Zanger,tusim zdedil okolo 100K a prehral ich vsetky.Az potom sa dokazal stat disciplinovanym.t.j. Dobry trader musi spadnut velmi hlboko,aby poznal svoje limity.

Zelam Ti vela stastia.
Ak by si sa predsa niekedy vratil k tradingu,ozvi sa,pomozem.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2796
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: BILANCIA A UKONCENIE KARIERY

Príspevok od používateľa Rokosák »

Jaro sa o nieco pokusil, nevyslo to podla predstav, ale ani sa silne nepopalil. Mnohi presli podobnym a horsim pribehom. Skoda, ze nemaju chut, odvahu a zrucnost nieco takeho od srdca a bez zabran napisat.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
thigle
Active Member
Príspevky: 78
Dátum registrácie: St 06 01, 2016 11:08 pm

Re: BILANCIA A UKONCENIE KARIERY

Príspevok od používateľa thigle »

fantasticka uprimnost, klobuk dole.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: BILANCIA A UKONCENIE KARIERY

Príspevok od používateľa osamely chodec »

jaroslav80, aj neobchodovat je pozicia v trhu :) a casto velmi dobre ocenena. Zi svoj zivot a uzivaj najvzacnejsiu komoditu sveta - cas.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: BILANCIA A UKONCENIE KARIERY

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Dakujem vam za podporu.
Obcas forum iste trochu precitam.

Viem ze aj drzat 100k cash je pozicia na forexe, ktora voci AUD moze za den stratit na hodnote aj 3k AUD. V obchodoch s beznym tovarom ceny ale nelietaju az tak ako na forexe tak to cloveka tak netrapi.
V dlhodobych niekolkomesacnych/niekolkorocnych obchodoch ak aj niekto zarobil spekulaciou, je tych obchodov taka mala statisticka vzorka ze tazko urcit nakolko to bola zasluha jeho schopnosti a nakolko nahoda.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: BILANCIA A UKONCENIE KARIERY

Príspevok od používateľa jogo »

Istiach napísal:Nick vymysleny za ucelom toho, aby som sa mohol vsade registrovat pod jednym menom, pretoze to slovo nic neznamena, tak ho nikto nebude mat. Zatial mi to funguje
No vidis, a ja som si myslel, ze to slovo sa cita "Isiáš" a znamena to dajaky zacviknuty nerv medzi stavcami, ked bolest vystreluje az do paty nohy. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: BILANCIA A UKONCENIE KARIERY

Príspevok od používateľa Ladis »

Jaroslav 80
neměl si se nikdy snažit zbohatnout rychle na burze. Měl si se vyhýbat tradingu, forexu a opcím.
Měl si si vzít vzor ze slavných a úspěšných investorů : Buffett, Lynch, Templeton, Graham, Fisher.
Neměl si hledat vzor u slavných a prolhaných spekulantů : Šorš Choroš, Williams, Livermore.
Měl si kupovat jen levné akcie od velkých a starých podniků západní Evropy a USA, radovat se každý měsíc z dividend a dívat se na plus nebo mínus jen jednou v roce, 31.12. nebo 1.1.
Celé štěstí z burzy spočívá v rostoucích dividendách a ne v rostoucích akciích. A za několik let bude i akcie Royal Dutch Shell a BHP Billiton na svém maximu. Zatím je radost jen z dividend.
Zřejmě si byl hned na počátku tvé smutné kariery obelhán slovenskými, americkými a dánskými (Saxo Bank) lháři, protože jinak by si se nikdy k tradingu, forexu a opcím nedostal.
Já jsem nikdy nevsadil ani jeden dolar na forex a opce. A nikdy jsem neriskoval ani jeden dolar v Las Vegas a byl jsem tam 3x od 1987 do 1996.
Já jsem byl jen obelhán lháři a podvodníky, že se musí hledat akcie relativně silné, které minulých 12 měsíců nejvíce rostly a že některé z nich si vysoké P/E zaslouží.
Ale na štěstí jsem se po letech dostal přece jen na pár chytrých knih, kde bylo, že akcie musí být levné s PE PB PS a zisk podniku musí růst a sám jsem si po letech domyslel, že relativní síla a momentum jsou totální nesmysl, tak jak stop loss order, cílový kurz a rating buy a sell.
Prílohy
PG.png
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
thigle
Active Member
Príspevky: 78
Dátum registrácie: St 06 01, 2016 11:08 pm

Re: BILANCIA A UKONCENIE KARIERY

Príspevok od používateľa thigle »

Ladis prepac, nepoznam ta, ale z toho co tu citam na tomto fore od teba tak si pekne pribrzdeny.
ale ok, vidis to tak, nech sa paci.
to ze na to ty nemas, ta neopravnuje oblbovat druhych ludi a tvrdit im ze na to tiez nemaju,
za to ze ty si na to nikdy nedosiel,
to neznamena ani ze sa to neda, ani ze to denne nerobia tisice ludi spravne.
je to dost sebecke od teba,
taka ego hra, furt to iste drizdat aby si si potvrdil ze to neni blbost co robis a tvrdis.

ked padneme 80 percent na indexoch,
a ked 80 percent firiem zreze dividendy o 50 percent a viac,
alebo niektore dokonca dividendy zrusia,
budes tvrdit stale to iste ?

myslis ze to ´prestojis´ ?
pozi sa kolko trvalo akciam sa dostat znovu na uroven z 2000 - 5 rokov.
na uroven z vrchu 2007 - 5 rokov.
na uroven z vrchu 1929 - kolko desatroci !!!???
mas tolko casu ?

drzim ti palce, ale ak nie si jogin co sa dozije 120 rokov,
po TOMTO pade sa uz toho co sa ti tak paci (dividendy atd) ani nemusis dockat.

je trapne odhovarat druhych aby sa vyvijali a ucili,
len za to ze si sa ty popalil a nemas na to.

hanba.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: BILANCIA A UKONCENIE KARIERY

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Juggler, tilbur, thigle - ja si nechcem par mesiacov odpocinut a potom zase skusit ist do tohoto kolotoca. Ucit sa, hladat novu strategiu, obchodovat male ucty a pomaly vydolovavat predchadzajucu forexovu stratu z trhu. S myslienkou ze ak ju o 3 roky uspesne vydolujem budem mat trading skill ktory mi vynahradi vsetku tu namahu. Toto ja uz nemienim podstupit a riskovat. Bola by nizka sanca ze to zvladnem pri full-time nasadeni. Popri zamestnani a detoch by to mohlo trvat >10 rokov v pripade uspechu, alebo 2 roky v pripade neuspechu a navysenie celkovej forexovej straty na 15k. Mohlo by to skoncit az tabletkami a psychiatriou. Uz aj pripade uspechu by to za vlozenu namahu a nepokoj stalo za to v mojom pripade len velmi tazko. V tomto stadiu "zlyhania ale pokracovania malej nadeje" som bol v r.2011 ked som z XTB odchadzal so stratou 4770 EUR. Teraz to uz pre mna nie je schodna cesta. Januarova strata to rozhodla. Jedina rozumna cesta je prestat s tym uplne. Ako zavisly alkoholik co sa oduca alkoholu. Mal by prestat uplne. Ide proste o vzdatie sa toho sna, zakladania si na nom.

Osamely chodec, Rokosak - neviem ako som mohol zabudnut na vas. Kocinaviho socialisticky protialkoholicky obrazok v nicku "radsej knihu" ma pred par rokmi vzdy pobavil a som si hovoril ze aspon niekto tu ma zmysel pre ironiu.
S Rokosakom som zase zdielal teoriu ze bezny obchodnik nema sancu ziskat relevantne informacie (aspon znacnu cast z nich) a teda uspech je mozno skor zasluhou nahody nez schopnosti.

Ladis mi nevadi. Myslim ze buy and hold investor v jeho veku nema ani inu moznost nez on. Presviedcat sa ze co fungovalo desatrocia bude fungovat aj nadalej. Navyse robi trochu protivahu k daytraderom a aspon tu daytrading a swingtrading nie je opisovany len v ruzovych farbach ale jeho rizika su znovu a znovu pripominane.
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: BILANCIA A UKONCENIE KARIERY

Príspevok od používateľa Peter Em »

Jaro, aj ja sa musím pridať k tým, ktorým je sympatická tvoja úprimná spoveď. Nemusel by si tu nič písať, stačilo by skončiť s forexom, stiahnuť sa z fóra a hotovo. Nikto by o tvojom neúspechu nevedel. O to sympatickejšie mi je to v dnešnej "selfie" dobe, kde si mnohí kúpia napr. iPhone, či lepšie auto z čisto pózerských dôvodov, dávajú na facebook každú hlúposť - pričom je to všetko len ilúzia. Takže ešte raz: palec hore.

Čo by som k tomu dodal:

Súhlasím s Rokosákom, že si obišiel ešte celkom dobre. Najmä keď si uvedomíme, že si plával asi v tých najrizikovejších vodách v akých sa dá plávať (forex). Možno by si mal napr. pri akciách ďaleko lepšiu bilanciu a po tých 5 rokoch aj keby nominálny zisk nebol nejak sakramensky vysoký, ale nebol by si už úplný amatér, mal by si akú takú znalosť trhov a doterajšie 5 ročné skúsenosti by sa prejavili v nižších stratách a vyšších ziskoch v budúcnosti.



A keďže sme v sekcii off topic, na záver ešte jeden postreh nijako nesúvisiaci s burzou. Zaujalo ma aj to, čo si napísal:

"začalo sa u mňa objavovať podceňovanie bežných ľudí"

To sa začalo objavovať aj u mňa, resp. neviem, či je to podceňovanie, alebo sklamanie, ale nijako to nesúvisí s burzou. Proste keď vidím ako niekto zarobí mesačne 400 euro, stovku strčí do cigariet a svoje "portfólio" rozšíri ešte aj o chlast a celé to umocní úverom z nebankovky, tak si rating AAA zrejme nezaslúži. A keď sa pozrieš na predvolebné prieskumy, kde jedna strana má cez 40% a ďalšie junkové strany, (kde predseda raz povie áno a na ďalší deň nie) majú tiež dosť slušné percentá tak musíš uznať, že je dosť ťažké byť ľudomil. :wink:

Veľa štastia v živote.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: BILANCIA A UKONCENIE KARIERY

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Lenze posledne desatrocia stat a aj celkovy system fungovania sveta podporuje praveze ludi co vsetko minu na spotrebu a co sa zadlzia. Pripadne co minu cudzi majetok. A nie len takych jednotlivcov, ale aj institucie a staty.
Spravaj sa rozhadzovacne, nezodpovedne, bezhlavo sa zadlzuj a pojdu ta zachranovat. Odpustenim dlhov, tlacenim penazi, osekavanim depozitov inym, ...
Setri, neminaj a mas smolu. Cez inflaciu budu vyvyjat natlak na danie penazi do institucii a tam uz je nastrazena pasca na kazdom kroku.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: BILANCIA A UKONCENIE KARIERY

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Tak ako po nevydarenej kariere v XTB a vo FUQU aj po ukonceni kariery v Dukascopy som si zratal poplatky.
Samozrejme nijako nezastieram fakt ze zdaleka najpodstatnejsi podiel viny na mojej strate mam ja sam.

No pre zaujimavost.
Od oktobra 2014 do dnes (januar 2016) som v Dukascopy urobil turnover 39 mil. USD. Pri priemernom poplatku 34 USD za zobchodovany milion to cini dokopy okolo 1326 USD za "volume comissions".
Smutne.
Odhadom podobne vela ma asi stali aj spready medzi BID a ASK, no o tom sa statistika nevedie.

Ked tak na to dodatocne pozeram, medzi XTB a Dukascopy nebol mozno zase az tak priepastny rozdiel.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: BILANCIA A UKONCENIE KARIERY

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Jaro a ked este zists, ze ten trh teraz konecne ide tvojim smerom tak to bude este smutnejsie. :roll:
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: BILANCIA A UKONCENIE KARIERY

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Trh nastastie este v pondelok a stredu pokracoval do este vacsieho extremu ktory by mi zlikvidoval aj daleko vacsi ucet ak by som stale cakal.
Pravdu mal tilbur ze som mal vsetko zavriet kym bol cas a otvorit to znovu az v polke tohoto tyzdna.

No aj keby som s odretymi usami vyviazol cakalo by ma toto o par mesiacov/rokov. Ja by som sa stale spoliehal ze budem mat stastie. Uz ked som koncil v XTB tak stratu som mal "len" okolo 3000 EUR. No a som si povedal. Vrazim do toho 2-tis a bude z toho strata len 1-tis alebo 5-tis.. No a potom ked som mal 5-tis stratu az vtedy som pochopil aka to bola blbost. A aj tak vidno ze som sa nepoucil.
Na druhy pokus som sa snad poucil lepsie. Nemam na obchodovanie proste personalitu. Ak strata trva dlhsie, uplne ma to nici, jedneho dna stratim nervy a supnem tam "all-in" aby som co najrychlejsie stratu vyrovnal a mal pokoj. Ale uz 2 razy to skoncilo katastrofou.

Obcas som sa tak spraval aj v beznom zivote. Ze ved sprava urcite nic nepojede, kto by sa tam znovu obzeral. Ved prinajhorsom bude par tisic skoda na autach.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2796
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: BILANCIA A UKONCENIE KARIERY

Príspevok od používateľa Rokosák »

MartinPillar napísal:Jaro a ked este zists, ze ten trh teraz konecne ide tvojim smerom tak to bude este smutnejsie. :roll:
"Zistenia" do minulosti o uslych uspechoch su jednoduche a zbytocne. Su iba snom. Co sa pocita su zistenia o stave uctu a vysledku konkretnej investicie na zaklade coho treba konat. Tvrdis, ze s odstupom casu by mozno Jaro zarobil. Ale s odstupom casu plati aj to, ze keby sa vyhol burze by na tom bol lepsie. A to plati uz dnes.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: BILANCIA A UKONCENIE KARIERY

Príspevok od používateľa jogo »

jaroslav80 napísal: Za poslednych 5 rokov som pouzil aj konzervativne investicie (s pevne stanovenym urokom, max 10% p.a.). Niektore uz boli ukoncene, niektore expiruju v nasledujucich troch rokoch. Ak mi vsetky institucie aj jednotlivci vratia investiciu aj dohodnuty urok, moje zisky budu dokopy 15200 EUR.

Zhodnotenie mojich investicnych aktivit teda je: TOTAL FAILURE
Zisk prinajlepsom 15200-13140=2060 EUR za 5 rokov studia a zanedbavania inych povinnosti. Je tu navyse riziko prehupnutia sa do straty ak niektora vacsia konzervativna investicia pocas najblizsich 3 rokov neexpiruje bezproblemovo.
Co tu tolko lamentujete nad tym Jarom? Ak mu "konzervativne" investicie vyjdu, tak nestratil nic a ziskal velke skusenosti.
Myslim, ze teraz si uz bude vazit aj urok 2% na terminaku bez rizika(teda okrem toho menoveho).

p.s: Jaro, medzi nami, co to je za "konzervativnu" investiciu, ktora prinasa urok 10% p.a. :shock:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: BILANCIA A UKONCENIE KARIERY

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Konzervativna som mal v uvodzovkach. Myslel som tym nieco s pevnym urokom a teda bez volatility.

Terminaky pod 3% p.a. nepouzivam. To si necham radsej cash nez riskovat, ze za taky miniurok si banka pomysli ze mi zoberie 20% vkladu lebo "doba je tazka". Cize koncom roka mi uz len expiruju posledne 4 rocne terminaky a hypotekarne zalozne listy a s bankami som vybaveny.

A zacinam tu stratu uz brat trochu lahsie.
2 vyplaty v automatoch alebo v stavkovke obuchalo uz aspon 30% chlapov v republike.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: BILANCIA A UKONCENIE KARIERY

Príspevok od používateľa Istiach »

jaroslav80 napísal:A zacinam tu stratu uz brat trochu lahsie.
2 vyplaty v automatoch alebo v stavkovke obuchalo uz aspon 30% chlapov v republike.
Staci opklieskat za vikend 50 euro v krcme, co pre vela mladikov nieje ziadny problem a mas to 200 za mesiac a 2400 za rok. Len taky fukot. A nikto to neriesi.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: BILANCIA A UKONCENIE KARIERY

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ale ja som to obuchal za dva tyzdne. Keby som krvacal 3 roky tak by to bolo ine.

Aj ked pre mna este neprijemnejsie a rovnako nevyhodne, mozno aj nevyhodnejsie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: BILANCIA A UKONCENIE KARIERY

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Dnes sa mi konecne podarilo ukoncit vsetky transfery penazi z Dukascopy, zrusit ucty, odist z komunity. Zratal som vsetky depozity a odpocital vsetky vybery. Vysla mi strata 4263 EUR. Napodarilo sa mi totiz odblokovat poslednu vyhru a transfer som robil z Dukascopy Bank (Geneva) miesto Dukascopy Europe (Riga); tym sa mi strata navysila.

Byt 2500 EUR v pluse a behom 2 tyzdnov zmarnit vsetky zisky a padnut do straty 4263 EUR (z toho 3200 EUR za jediny den) to je na mna silna kava. Budem to mat ako nocnu moru este par rokov.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: BILANCIA A UKONCENIE KARIERY

Príspevok od používateľa filip glasa »

Nahodou som sa dostal k tejto teme...

Prerobit dve vyplaty to nie je az take hrozne. Nie je to vela penazi - najma ked mas pracu a existencne ta to neohrozuje. Skor je to sklamanie a frustracia nad tym ze clovek od toho vela ocakaval a nakoniec to nedopadlo podla predstav.

Mozno som uz hovoril, ale moja prva velka strata bola 400 tis. korun v dobe, ked vyplaty boli tak 10 tis. mesacne. Spolu 40 vtedajsich vyplat :-)
Kupovali sme investicny pozemok a nakoniec sa ukazalo ze to boli podvodnici a o peniaze sme prisli.

Kazdy ma iny vztah k riziku, ale ja to az tak velmi neriesim. Nabuduce sme si vzdy davali vacsi pozor. A ak ta to nepolozi (lebo mas pracu), tak sa nic az tak hrozne nestalo.

Ovela tragickejsie je ked sa niekto pokusa investovat a podnikat na uver a dajme tomu bez zakladnej opatrnosti. Z toho su potom naozajstne rodinne a osobne tragedie, lebo tie prachy co si prerobil proste musis vratit a splacat.

Jaro - nech sa ti dari v zivote a peniaze neber az tak vazne :-)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: BILANCIA A UKONCENIE KARIERY

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Vdaka Filip.

Moj problem je ten, ze som si do 30-tky zil na stastnej planete. Najhorsie co sa mi dovtedy stalo bolo ze som rozbil 20-rocnu skodovku 120 (hodnota 500E v tom case) a raz som stratil penazenku s 300 SK.

No a ked ma potom behom 5 rokov postihla skusenost s XTB a s Dukascopy kde som kazdy krat stratil okolo 4500E vlastnych penazi - tak proste na nieco take nie som zvyknuty a nahneva ma to.
Navyse prislo manzelstvo a deti a to mi tiez dost skomplikovalo moju stastnu planetku.
Napísať odpoveď

Návrat na "Off topic - nie len investovanie"