Dopravné radary a fotopasce

Čo sa inam nehodí, ale máte potrebu to napísať
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Dopravné radary a fotopasce

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Rezort vnútra spoločne s políciou plánuje rozšíriť využívaný inštitút objektívnej zodpovednosti z poloautomatického režimu na plne automatický. Do konca roka 2016 plánuje nasadiť 1300 radarov, ktoré budú vodičov ustavične kontrolovať. Z tohto počtu bude na našich cestách stabilne umiestnených 739 radarov, ostatné by mali byť mobilné.

Obávam sa pokút, čo začnú prichádzať poštou ak sa na to nepripravíme. Dnes som dostal emailom zoznam pevných fotopascí. Myslím si však, že potrvá dlho kým sa naučíme kde všade na nás číhajú.

Tu som našiel zoznam zverejnených 739 GPS súradníc radarov:
http://www.topky.sk/cl/100370/1524243/Z ... ch-piratov" onclick="window.open(this.href);return false;

Lenže je ich nejak menej ako mám v dnešnom emaile.

Uvažujem, že na 100% ochranu pomôže iba to ak sa do GPS integruje nejaký soft, čo bude neustále upozorňovať, že sa blíži miesto fotopasce. Ak by ste o niečom takom vedeli, tak prosím dajte vedieť.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2796
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Dopravné radary a fotopasce

Príspevok od používateľa Rokosák »

Juggler, prosim Ta dodrzuj povolenu rychlost, nerad by som prisiel o Tvoje prispevky.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: Dopravné radary a fotopasce

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Rokosák napísal:Juggler, prosim Ta dodrzuj povolenu rychlost, nerad by som prisiel o Tvoje prispevky.
Jazdím primerane. Len tie max rýchlosti sú niekde neprimerane nízke...

Naposledy som dostal pokutu 100 ked som vošiel do Prešova z dialnice. Na štvorprúdovke som si nevšimol značku, že začína mesto... Problém je, že na takých miestách môžeš narobiť kopu pokút a zistíš to až keď bude neskoro... Oni to začnú posielať poštou až po mesiacoch, možno aj rokoch. Myslím, že lehota je 2 roky.

P.S. nerád by som financoval policajný štát. Z ekonomického hľadiska, naša milá bolševická vláda to má zadarmo -preinvestovala 50 miliónov z eurofondov . Denne sa plánuje vybrať 5000 pokút.

Denne sa takto vyberie 500 tisíc € a ročne cca 180 miliónov €... :roll:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Dopravné radary a fotopasce

Príspevok od používateľa Peter Em »

Som rád, že bola založená táto téma, lebo ja som už zúfalý...

Moje zúfalstvo prerástlo až do takého stavu, že som seriózne zvažoval, že predám auto. Už mi neprináša radosť. Z človeka, ktorý bol ešte pred pár rokmi nadšenec do áut, do techniky, ktorú majú autá pod kapotami, vyberal svoje prvé auto a rozmýšľal aké bude to ďalšie sa stal zúfalý a rezignujúci jedinec. Doprava sa výrazne zahustila, (ale dajme tomu ,že to nevadí), na 5 km úseku, kde predtým neboli semafóry sú dnes 3, pribudlo kopec policajtov s čoraz vyspelejšou technikou, pokuty sú vyššie ako Burj Khalifa a mohol by som takto pokračovať...

Vrchol mojej rezignácie nastal, keď sa dostavili dôsledky z letnej dovolenky (roadtrip po Taliansku plus azúrové pobrežie). Po návrate z Talianska pokuta 50 euro za BB, hovorím si OK, šibalo mi už z tých 3500 prejdených km za posledný týždeň. O 2 mesiace neskôr obálka z rakúska 90 euro - rýchlosť "kozmických" 130 na diaľnici asi 40 km pred viedňou asi o jednej ráno (teda na prázdnej diaľnici) na úseku kde bola rýchlosť znížená na 100. Aby toho nebolo málo, pred mesiacom (6 mesiacov po dovolenke ) ďalší liebes brief tentokrát z Talianska z Pisy - 120 euro s možnosťou zaplatiť 101 eur do 5 dní. Hľadali sme šikmú vežu a omylom sme vošli do nejakej jednosmerky. Takže súhrná pokuta (50+90+100) 240 euro. A to ešte nemám istotu, že pohodlní taliani ešte niečo o pár mesiacov nepošlú.

Keď vezmem do úvahy, že sme tam nič zlé nerobili, nejazdili rýchlo, snažili sa len prejsť kľudne všetky body na mape - je mi z toho na vracanie. To, čo stvára ten (podľa Jánoša zo SMERu balkánsky cigán) na ministerstve je nehoráznosť. Tie šialené pokuty, policajti na každom kroku (nie na nebezpečných úsekoch), sieť trvalých radarov po celom Slovensku atď....

Mal som aspoň akú takú nádej, že keby sa dostala pravica k moci, bola by tu šanca obmedziť policajný štát, napr. SaS mala v programe zrušiť plánovaný výber pokút (alebo také niečo). Možno aj to bolo naivné, to je jedno - žiadna pravicová vláda nebude, oligarchovia zasiahli, moc peňazí prehovorila, mafia tu bude zrejme ďalšie 4 roky...

JUGGLER:
Keď spomínaš tú pokutu, čo si nedávno platil. Mal by si vedieť, že v Prešove sa meria asi najviac na celom Slovensku. Nemám k dispozícii žiadne exaktné dáta, ale x- krát sa mi to potvrdilo, keď som počúval dopravný servis a potvrdzuje sa mi to aj keď vidím počet policajných áut na ceste. Niekedy na úseku dlhom 5 km stretnem 5 policajných áut... Takže keď k nám do PO najbližšie zavítaš, maj do na pamäti.

Ináč plne súhlasím s tým,že maximálne rýchlosti sú niekde neprimerane nízke. Napr. ja keď idem domov (po štvorprúdovke smerom na Vranov), pri stanovenej 50ke sú to galeje. Cítim sa ako keby som šoféroval traktor, alebo kombajn. Pri 5O km/h má vodič Škody 120 pocit, že ide možno 75, vodič Fabie 60, vodič nejakého lepšieho auta 40, vodič prémiového auta 30, vodič exotického športiaku možno 20-25 km/h.

Nemôžem si pomôcť, ale fundamenty sa pri vlastníctve auta drasticky zhoršili. Z prudko rastúcej akcie, ktorá pravidelne prekonávala odhady analytikov, rástla o stovky percent, ktorá bola najlepšia v sektore sa stal junk s mizerným ratingom, ktorý už nenesie ani len smiešne dividendy a ktorej sa každý zbavuje a čoskoro z nej bude penny stock...

Najviac zo všetkého ma mrzí to, aký postoj k tomu zaujal premoralizovaný národ, ktorý všetko toto obhajuje, prípadne požaduje ešte viac represie. Nádej na zlepšenie nevidím žiadnu ,posledný nech zhasne.

A čo sa týka môjho rozhodnutia, auto som sa rozhodol predsa len nepredať. Raz za čas sa predsa len zíde (aj napriek všetkému tomu hnoju naokolo) a navyše sa mi nechce ísť na stretnutie ako-investovat busom :)
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Dopravné radary a fotopasce

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Zakladnym problemom fotopasci je, ze ako do kazdeho pocitacoveho systemu aj do tohoto bude lahko aplikovatelny filter, zoznam znaciek aut ktore bude automaticky ignorovat.
Je to len dalsi krok v deleni obcanov na viacero karegorii. Na rovnych a rovnejsich.

Ak by mal platit ten system pre vsetkych rovnako, ziaden politik by zan nikdy nehlasoval.
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Dopravné radary a fotopasce

Príspevok od používateľa Peter Em »

Presne tak. Nech mi nikto nehovorí, že Kaliňák, ktorý toto celé spískal jazdí podľa predpisov a po meste sa so svojím 600 koňovým autom prdká päťdesiatkou.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Dopravné radary a fotopasce

Príspevok od používateľa Chris »

S tym Talianskom si ma nepotesil, pretoze sme si zvolili zabavnejsiu cestu mimo dialnice po Benatky/Veronu etc, tak som tomu nakladal, ale zase uz je tomu rok. :mrgreen:

Vzdy ked dojdem do PO, tak mam pocit, ze som ako v GTA (hra) :roll: :mrgreen:
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Dopravné radary a fotopasce

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Quod licet Iovi, non licet bovi.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: Dopravné radary a fotopasce

Príspevok od používateľa JUGGLER »

...fotia všetkých. Len nie všetkých budú pokutovať. :wink:
Peter Em napísal: Vrchol mojej rezignácie nastal, keď sa dostavili dôsledky z letnej dovolenky (roadtrip po Taliansku plus azúrové pobrežie). Po návrate z Talianska pokuta 50 euro za BB, hovorím si OK, šibalo mi už z tých 3500 prejdených km za posledný týždeň. O 2 mesiace neskôr obálka z rakúska 90 euro - rýchlosť "kozmických" 130 na diaľnici asi 40 km pred viedňou asi o jednej ráno (teda na prázdnej diaľnici) na úseku kde bola rýchlosť znížená na 100. Aby toho nebolo málo, pred mesiacom (6 mesiacov po dovolenke ) ďalší liebes brief tentokrát z Talianska z Pisy - 120 euro s možnosťou zaplatiť 101 eur do 5 dní. Hľadali sme šikmú vežu a omylom sme vošli do nejakej jednosmerky. Takže súhrná pokuta (50+90+100) 240 euro. A to ešte nemám istotu, že pohodlní taliani ešte niečo o pár mesiacov nepošlú.
Presne to som na mysli. Prídeš z výletu a kopa obálok...A za 2 roky možno napíšeš...z mojej každodennej cesty do práce mi prišlo naraz 100 obálok...

Minule niekde v telke hovorili, že odkedy scanujú dialničné známky tak sa im nahromadilo mnoho tisíc pokút. A nevedia kedy to budú posielať. Takisto s tým STK sa budú rozosielať tisíce pokút. A tam sú tuším rovno po 200 €...

Som si istý, tak ako vravel pokus, že čoskoro všetky stacionárne fotopasce nahádžu do nejakej navigácie... Takisto jedna z tých zradcovských strán , už neviem či Most, alebo Sieť vraveli, že to chcú vyjednať...Ale čo vyjednajú, ked peniaze sú preinvestované a projekt sa spúšťa...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2796
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Dopravné radary a fotopasce

Príspevok od používateľa Rokosák »

Disciplinovany narod je uspesnejsi ako bordelarsky. Tam kde ludia vidia, ze oni su dolezitou sucastou spolocenskeho uspechu tam sa zakony dodrzuju a postupy sleduju.

Toto pisu dnesne New York Times> http://www.nytimes.com/2016/03/17/opini ... eft-region" onclick="window.open(this.href);return false;

What we Americans excel at are our institutions. We have schools, laws, courts, police, regulators, bureaucracies, safety nets — arms of a government that is often frustrating but always indispensable. These institutions are the pillars of our standard of living.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Dopravné radary a fotopasce

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Je pravda ze neznasam policajny stat a to co sa tu deje je katastrofa , ale zase ja som este nikdy ziadnu poukutu nedostal ( len raz ale to bolo lebo som sposobl nehodu :( ) za rychlost nikdy sice mam vodicak pomerne kratko asi 13 rokov a poslednu dobu skoro vobec nesoferujem , kazdopadne som zvedavy na cely system hlavne aka bude chybovost ono to nieje vobec sranda citat SPZ na niekolko desiatok metrov , mate rozne vysoke vozidla a tym padom muste mat vacsie zorne pole a hlavne ccely system funguje na sposobe zosnimat orbazok a softom vyhodnit tzv.OCR - optical character recognition a tu som hlavne zvedavy ako to bude spolahlive , poznam trochu tieto systemy a staci malinka odcyhlka a uz si PC povie ze to nieje SPZ 080 ale 000 a potom co poslu niekomu fotku kde nebude jeho auto ? :D mozno pride nejaky spekulant s neviditelnou vychytavkou typu band pass filter - pasmova priepust - kedze kazde svetlo ma svoju vlnovu dlzku , dost sa pohybujem s priemyselnych vision aplikaciach a vzdy ide o to iste dobre to nasvietit a tu sa bavime o nasvieteni na niekolko 10 metrov pravdepoodbne Infracervenym svetlom v noci a cez den no to som zvedavy , kolko bude trvat kym pride niekto na to ze v noci ma zapinat dodatocne osvetlenie SPZ - infra svetlom ktore je neviditelne a kamera bude slepa ? :D
A kolko bude trvat kym sa proste tieto kamery zasprejuju ? :D
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Dopravné radary a fotopasce

Príspevok od používateľa Peter Em »

Tak ak som správne pochopil reportáž zo včerajších správ (na Markíze), tak z toho posielania pokút poštou NAŠŤASTIE nič nebude. God bless Slovakia.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 989 times
Been thanked: 1343 times

Re: Dopravné radary a fotopasce

Príspevok od používateľa JUGGLER »

SNS stopla tender na radary z dielne Smeru. Uvidíme, či tomu bude tak skutočne.

Avizovaný tender z dielne Kaliňáka, ktorého súčasťou malo byť viac než 1300 radarov rozmiestnených po celom Slovensku, dostal minimálne na istý čas stopku. Megatender za 140 miliónov eur vyhlásilo Ministerstvo vnútra iba 25. januára 2016 a mal byť financovaný z eurofondov. Viac ako 1300 radarov tak zatiaľ nebude šikanovať vodičov. Už dnes je vyberanie pokút, vzhľadom na ich výšku, skôr doplnková daň než prostriedok na udržiavanie poriadku v cestnej premávke

http://www.hlavnespravy.sk/sns-stopla-t ... cne/757114" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.aktuality.sk/clanok/321946/7 ... u-nebrani/" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Dopravné radary a fotopasce

Príspevok od používateľa Peter Em »

Jeden vyslovene luxusný článok, na ktorý som dnes natrafil :

http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/om ... ahn-vsude/" onclick="window.open(this.href);return false;
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Dopravné radary a fotopasce

Príspevok od používateľa Istiach »

Ono to sice vyzera ze smerujeme do orwelovskeho statu so vsetkymi tymi kamerami a kontrolami, no je to nevyhnutne. Co kedysi museli zmaknut tajni o pol stvrtej rano, dnes zmakne pocitac. Jedine co mozeme urobit je nenechat si zobrat pravny stat. Hned po tom, ako ho uspesne vybudujeme :)
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Dopravné radary a fotopasce

Príspevok od používateľa Peter Em »

Nechápem, prečo by to malo byť nevyhnutné?
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Dopravné radary a fotopasce

Príspevok od používateľa Istiach »

ASi preto, ze ludia su ochotni sa koli blahobytu a bezpecnosti pre seba a svojej deti vzdat slobody. A mozno preto ze je to jednoducho prirodzene. Neviem, ale vsetko tomu nasvedcuje. Ked uz mas pomaly smart toaletak, a dokaze ta sledovat skoro vsetko, vidim to tak, ze v buducnosti sa to nebude nejako obmedzovat.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Dopravné radary a fotopasce

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Denne sa plánuje vybrať 5000 pokút.


Toto je nechutny biznis - ktory sa snazim nekrmit :D

Ale niekedy to naozaj nejde, pretoze : ide kolona aut 60kmh v meste, 4 prudovka, nikto nikde (chodec) a uz je to na pokutu a to by bolo kazdy den.

ja ked som dostal pokutu za rychlost nad MPR tesne pred znackou, a dovod bol "pobehuje tu pes strateny, keby Vam vbehne pod kolesa, Vy strhnete volant a zrazite napriklad dieta"

toto ma utvrdilo v tom, ze v kazdom povolani je pomalsie chapavy jedinec, namiesto chytenia psa idu pokutovat.. OK, jazdim pomalsie, ale niekedy to fakt nie je realne, zabudnuta znacka = porusujem zakon. a videl som uz zabudnutu znacku zakaz vjazdu v strede dialnice D2. co som mal robit? odstavit a zavoalt vrtulnik ?

pricom nemam zaujem porusit MPR, ale mali by si dat dokopy v Blave tie cervene vlny - su nastavene tak, ze ak idem legalne 50kmh, vzdy dostanem cervenu, ak idem 60kmh, vzdy mam zelenu. A som zastanca, ze ak ide niekto tak do 15-20kmh nad limit (z nejakeho bizarneho dovodu neuvedomia si to, ja co robim 50 tisic rocne km, sa mi to obcas proste stane, ale ak by niekto namietal, ok, chcem celu s dennou davkou tepleho jedla zadarmo, na ucet kritika)..

Ale to, ze vacsina koliznych situacii co som zazil, bolo na parkovisku, to uz nikoho netrapi... Tam sa neda pokutovat..

Nech si kto co chce hovorit, je to sikana - paradoxne, presiel som cely zapad, a trochu aj na dlimit, nikdy neprisla pokuta.. oh yes, raz ano, teraz v AT, 70tka na 50tke a tiez im zaebalo, slovak isiel predomnou, ja za nim, nepozeral som tachometer, isiel som plynule za nim, ale namerali, 35eur. (20kmh nad limit mimo obce), na jednej strane nechcem byt imbecil, co zdzuje bezdovodne, ale na druhej, ani donor na predrazene radary.

Prispel by som na radar, keby meria tam, kde je to seriozne nebezpecne, a to nemusim byt raketovy vedec, aby som posudil kde.. Ale likvidacne pokuty na rovnom, suchom, prilnavom a bezpecnom useku, dakujem, neprosim..

Peter Em,
v IT to zalezi od toho, aky je serif/starosta, kamosovi dosla pokuta 10% nad limit 1 rok po cine.

Hm, ja som bol v HR, Slovinku, sem tam sa mi podarilo it na dialnicu, lebo inej cesty nebolo, to iste v HU, asi si tiez pockam na pokutu... Ale napisem im aspon list co i o tom myslim. Kazdopadne, je to tyranie zo strany EU. Seriozne je to Orwell, podla ktoreho idu a ludia sa vzdavaju slobody na ukor falosnej bezpecnosti. Zo zakona sa nemozem ani branit, lebo vzdy musim pouzit neprimeranu vacsiu) silu ako utocnik.

ppci europa.

vtip je aj v tom, ze zakazova znacka je niekde, ako pisal Peter, a potom, doamci vytrubuje, co spomalujem, alebo idem za nim, on tam moze, ja nie (to sa deje aj na SR, niekto ide okolo radaru umyselne vysoko nad limit, ma v pi3,14 proste..) - je to velmi zaujimave, kam sa to dostava.. a mam chut si zaplatit nejaku anonymnu registraciu SPZ, aj ked, asi je to nerealne v tejto bande europskej.. clovek sa snazi zit normalne a oni si vyfabuluju pokuty, pricom MHD je vsade v europe absolutne nepouzitelna (nech si politici skusia z 1 dediny prejst do druhej k rodine, bez taxi/sluzobnych vozidiel, pekne na mhd, verim, ze ani vo swiss to nie je mozne).

represiu pozaduje len ten, ktory nie je vlastnik vozidla
aspon ja nepoznam vodica/sofera, co by pozadoval vyssiu represiu a to je jedno, ci ma 18, alebo 68.. clovek predsa nesada za volant, aby niekoho zabil, ci zranil. ale aj tak, najlepsie sa sikanuje v nizkej rychlosti, ako je lepenie sa (aspon ze toto ej pokutovatelne, ale stacionarne v praxi zrejme nemozne) a podobne..

PS:
aj napriek najazdu KM 50 tisic rocne na roznych cestach doma ale i vonku, nemam pocit, ze by bolo debilov na ceste vela.. proste je to statisticka vychylka, aj ludia co seru vo vytahoch verejnych sa najdu, no predsa tam (zatial) nie su fotopasce a ~99,999% to nerobi.., ak tam bude senzor na smrad, ziadam a narokujem si autorsky poplatok, keby to niekomu napadlo.. tak ja neviem.. rpeco kvoli par idiotom obmedzit celu spolocnost.. stacilo by jeden po jednom selektovat tych dementov a plevel sa tiez tak trha - sice dnes uz nie, dnes je celopostrek sraciek a chemikalii, namiesto aby sa niekto zohol a plevel vytrhol. divna doba, robotizovane neefektivna, atomova bomba na komara.. dufam ze budu fotopasce aj na to, s vyhrazkou odobrania vodicskeho opravnenia, ked mi skape (zhasne) motor na semafore..

PS9: sranda, ko chodci stlacia talcidlo aby mali zelenu na priechode, ale prejdu na cervenu a vozidla musia stat na vzduch... toto sa preco nepokutuje? vozidlo nemoze ist na cervenu a tiez nie po chodniku.. farizejstvo
Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Dopravné radary a fotopasce

Príspevok od používateľa iceberg8 »

sranda musi byt
Prílohy
229kmh police.jpg
Odoslané z počítača
Napísať odpoveď

Návrat na "Off topic - nie len investovanie"