diskusia o bane pre Pillara

Čo sa inam nehodí, ale máte potrebu to napísať
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: diskusia o bane pre Pillara

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Juggler, to vlakno som poslal Tomasovi, nech si ho pozrie a urobime z toho nejaky zaver. Ale vsimni si ako sa to vlakno zacalo. Bol si znechuteny z toho, ze sa do teba kontrarian navazal a zvazoval si, ci tu este budes pisat. Ono je to velmi o subjektivnom vnimani. Teraz to vnimas ako cenzuru, ale keby dostal vtedy kontrarian ban, tak asi by si ho az tak neobhajoval ;) Z pozicie "obete" by si to asi vnimal inak. Demokracia ma tiez svoje vazne nedokonalosti a urcite nemoze fungovat bez pravidiel.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: diskusia o bane pre Pillara

Príspevok od používateľa jogo »

Ked som kedysi davno nastupil pracovat do servisu televizorov, tak sa mi stalo toto:
Dostal som na stol pokazeny televizor, ktory vobec nesiel. Opravil som ho, vymenil zopar suciastok, veduci opravovne nastavil konvergencie na obrazovke a bol som maximalne spokojny s kvalitou opravy. Az kym neprisiel zakaznik a nezacal tvrdit, ze televizor fungoval a mal som len trochu nastavit farby. Doslo k konfrontacii a zakaznik stale tvrdil svoje, ze televizor isiel. Kedze pri preberani televizorov do opravovne sa televizory nezapinali, lebo ak je televizor prineseny zvonka studeny, tak treba cakat par hodin, kym sa vnutri zohreje, nemal som mu ako dokazat, ze vobec nefungoval.
Tak som veducemu opravovne povedal, ze treba kazdy televizor pri preberani do opravovne skusat. A veduci mi povedal vetu, ktoru som si zapametal na cely zivot: "Kvoli jednemu blbcovi nebudeme predsa sikanovat 99 normalnych zakaznikov"
A mal pravdu, lebo ziadat zakaznika, aby prisiel o 3 hodiny zapnut televizor, aby sme zistili, ci spravne nahlasil zavadu by bol nezmysel.

To iste myslim plati aj tuna. Kvoli jednemu blbcovi budeme sikanovat 99 normalnych diskutujucich? Na Financniku .cz sa to len tak hemzilo BAN-ami, ale blbci tam nezmysly pisali stale.Tych nikto nebanoval. Ale x-kvalitnych diskutujucich bolo zabanovanych.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Jarda
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Št 02 06, 2016 9:04 pm

Re: diskusia o bane pre Pillara

Príspevok od používateľa Jarda »

Iba na to pasivne pozeram par mesiacov, ale nestiham sa divit posledne dni. :shock:
Ja byt majitelom fora kde dostavam zadarmo user generated content na vysokej urovni bez zjavnej reklamy a PR, tak by som robil vsetko pre to, aby mi tito ludia na portali, inak obsahovo v clankoch vyprahnutom, bezpodmienecne ostali.
Koniec koncov kto uz bude klikat na tie otravne reklamy Slovenskej sporitelne, ak nebude ziaden traffic v diskusii? Nakoniec parkrat som aj ja na to klikol omylom na mobile, kedze mam dost siroke a nesikovne palce :lol:
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: diskusia o bane pre Pillara

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Marcos napísal: Ahojte, ja som bol jednou z Pillarovych obeti, Pillar konzistentne odpovedal na vsetky moje otazky a prispevky a znevazoval ma, obcas aj velmi hrubym sposobom. Bohuzial sa to tazko dokazauje, pretoze moderatori cast jeho prispevkov vymazali. (Lessons learned - ak chcete demokraciu, nemazte prispevky, nech si kazdy vie spravit pravdivy obraz). Preto som velmi rad ze Pillar dostal ban, prekrocil vsetky medze v tom co mi pisal (nadavky, urazky, napadanie cohokolvek). To vsetko bolo sposobene tym ze som si dovolil napisat ze pre mna su Nobodyho prispevky uzitocne, lebo zverejnuje realtime. Na druhej strane, Pillar mal aj prispevky ktore pre mna mali hodnotu...napriek tomu si myslim ze take spravanie nema byt tolerovane.
Tú hádku som bohužial kompletne neodsledoval. Bol som velmi zaneprázdnený, alebo mimo. Nemôžem posúdiť, či si bol obeť, alebo ste sa hecovali navzájom. Ono pozor. Napríklad Miku si vážim zo všetkých prispievateľov najviac, ale aby som bol objektívny v niektorých príspevkoch ten flame nepriamo vyprovokoval sám. A ani sa mu nečudujem, lebo ked chceš nejakú blbosť nazvať pravými slovami, tak napíšeš priamo, že je to blbosť, alebo že dotyčný nič o tom nevie, nemá o tom páru...a už je oheň na streche. Sám som takto vyhecoval v minulosti pár ľudí a potom bol z toho flejm a hejt...
To je niekedy špirála smrti, lebo ked sa protistrana prestane ovládať, tak nastupujú vulgarizmy, vyhrážky a pod. A mňa vždy dostali až tieto fázy...lebo tento extrém nikto neriešil. V tvojom prípade to mal moderátor zastaviť tým, že by zasiahol a upozornil , že sa prekračuje limit a jasne by povedal kto ho prekračuje. Dotyčný by dostal upozornenie a keby pokračoval, tak dajme tomu po troch upozorneniach by dostal a/ dočasné vylúčenie ak by to bol nestály člen. b/ návrh na hlasovanie o vylúčení ak by šlo o stáleho člena. Takisto keby sme mali systém lajkov, dislajkov...alebo ako navrhoval Mika nejaký ratingový systém, tak ľudia s nízkym ratingom, alebo negatívnym ratingom by si museli viac dávať pozor na to, aby neprovokovali. Ja si neviem predstaviť, že by teraz Pillar povedal čokolvek...už by bol akoby v podmienke a vedel by, že si musí dávať EXTRA pozor a že nesmie vyvolať hádku. Ale bol by tu, mal by šancu a záviselo by len od neho, či chce diskutovať, alebo byť potrestaný. Ono celý ten systém tu je naprd už len tým, že sa to berie ako biznis a príspevky z fóra vidí každý. Aby sa to tagovalo do Googla. Na traders.cz sme to mali tak, že príspevky videl iba registrovaný člen.
Jugller, Jogo a dalsi ktori tvrdite ze taketo veci je potrebne riesit demokraticky hlasovanim - tato idea je podla mna velmi pekna ale tazko zrealizovatelna...ako chcete zabezpecit aby kazdy kto bude hlasovat si jednak precital vsetky prispevky ktore su relevantne a podla toho vedel spravne rozhodnut? Dovolim si tvrdit ze takmer nikto tu necita vsetko a vacsina aj v tomto vlakne nevie co Pillar vsetko napisal.
Zatial tu každý vysvetluje ako sa to nedá. Je na to pekná prupovídka: Kto nechce, hladá dôvody. Kto chce , hladá spôsoby.

Všetko sa dá riešiť: krok za krokom. Najprv skúsiť hlasovať tak ako sme naposledy hlasovali o stretnutí. Ten kto by nemal záujem , alebo nemal veci naštudované by nehlasoval. Ak by to nefungovalo a mali by sme ratingy, tak by hlasovali dajme tomu stáli členovia, alebo prispievajúci členovia, alebo nejaká komisia z diskutérov a pod.
Ja osobne plne suhlasim s tym co popisal Mika, forum potrebuje byt moderovane aby sa udrzala jeho uroven.
Áno. To tu nikdy nebolo.
Takisto je mi sumafuk ci Nobody je Futurer alebo nie, dolezite je ze to co pise ma hlavu a patu.
Mne nie. Mne to nie je jedno a je mi ľúto, že si nepochopil podstatu.
Bol by som velmi rad keby ste Nobody, Juggler, Mika, Jogo aj dalsi pokracovali v diskusii na tomto fore, pre mna osobne je velmi cenne, zaroven ale je vhodne dodrzat tu urcitu uroven, cize cista demokracia asi sama o sebe fungovat nebude.
Rozpadá sa to tu. Všetci by boli radi, ale nikto nie je ochotný preto nič urobiť. Mika neprispieva a dnes vysvetlil prečo. Ja som predbežne stratil chuť a uvidím ako sa rozhodnem. Ale nie je mi vôbec jedno pre koho prispievam a kto to číta. Mika to dnes napísal dobre a Jogo akoby mi čítal myšlienky.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
duku
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Pi 08 10, 2010 11:10 am

Re: diskusia o bane pre Pillara

Príspevok od používateľa duku »

asi ste zabudli pri registracii tu do fora na uplne prvu stranku ktora sa zobrazi pri registracii. cast citujem:

"Súhlasíte s tým, že nebudete odosielať žiadne urážlivé, obscénne, vulgárne, ohováracie, nenávistné, výhražné, sexuálne orientované príspevky alebo posielať akýkoľvek iný materiál, ktorý môže porušovať ktorékoľvek zákony krajiny, v ktorej sa nachádzate Vy či v ktorej sa nachádza “Ako-investovať - diskusia” alebo medzinárodné právo. Takéto konanie môže viesť k okamžitému a trvalému vylúčeniu, s upozornením Vášho poskytovateľa internetového pripojenia, ak sa budeme domnievať, že to bude od nás požadované. IP adresa všetkých Vašich príspevkov je zaznamenávaná na pomoc vo vymožiteľnosti týchto podmienok."

takze co sa tu vobec niekoho kto toto porusuje zastavate? navyse, ak je to vazne porusenie tak admin ma zaznamenat vsetky relevantne data, logy, IPcky a hlavne prispevky (nic nemazat) a vzniest podnet na policiu a hotovo.
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: diskusia o bane pre Pillara

Príspevok od používateľa Dana »

"môže viesť" nie musí. Ak pre jedného to platí a pre druhého nie, je v tom trochu problém.
Názory ostatných, ktorí to až tak dramaticky nevidia, by sa tiež mohli rešpektovať.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
bp
Príspevky: 44
Dátum registrácie: St 07 03, 2007 9:01 pm
Bydlisko: Slovakia

Re: diskusia o bane pre Pillara

Príspevok od používateľa bp »

Nič ma do toho nie je, ale navrhujem kompromisné riešenie.
M Pillar nech teda ostane zablokovaný a namiesto neho môže prispievať ten jeho kamarát stw.
Tým pádom sa Nobody môže vrátiť, prípadne ak nie, namiesto neho môže prispievať jeho kamarát futurer
Samozrejme, ak budú mať oni záujem
The stock market is a means of transferring wealth from the impatient to the patient
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: diskusia o bane pre Pillara

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mam este lepsi napad.

Ukrizujme ho. Alebo vsetkych styroch :)
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: diskusia o bane pre Pillara

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

inak dnes som mal dlhe stretnutie s Tomasom a ak sa mu podari zapracovat do fora vsetko o com sme sa bavili, tak budete myslim vsetci velmi spokojni
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: diskusia o bane pre Pillara

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Chlapi (teda aj Dana a dobravila) napadla ma taka vec.

Nepokladate ma niekto nahodou za dalsi nick Nobodyho, Miku, MartinaPillara alebo Radvana ??

:lol: :lol:
Casey
Gold Member **
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Št 26 08, 2010 12:10 am

Re: diskusia o bane pre Pillara

Príspevok od používateľa Casey »

Za mna si jednoznacne DAVOOO. :twisted:
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: diskusia o bane pre Pillara

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Casey napísal:Za mna si jednoznacne DAVOOO. :twisted:
Mne sa aziatky sice tiez pacia ale nikdy som so ziadnou nic nemal :) . Tazke DAVOOO nebudem...
Napísať odpoveď

Návrat na "Off topic - nie len investovanie"