diskusia o bane pre Pillara

Čo sa inam nehodí, ale máte potrebu to napísať
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

diskusia o bane pre Pillara

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Juggler, MPillar nie je viac na tomto fore vitany. Robi medzi diskutujucimi rozbroje a provokuje. Ciaru prekrocil tak hrubo, ze nie je cesta spat. A pre teba Pillar: opakovane sa registrovat na forum z ktoreho si bol vyhodeny je trapne. Pevne dufam, ze treti krat ta uz banovat nebudem musiet
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15787
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: technicka analyza forexu, money management, RRR

Príspevok od používateľa JUGGLER »

peter.cmorej napísal:Juggler, MPillar nie je viac na tomto fore vitany. Robi medzi diskutujucimi rozbroje a provokuje. Ciaru prekrocil tak hrubo, ze nie je cesta spat. A pre teba Pillar: opakovane sa registrovat na forum z ktoreho si bol vyhodeny je trapne. Pevne dufam, ze treti krat ta uz banovat nebudem musiet
PROSÍM ŤA, DAJ O TOM HLASOVAŤ. NEROZHODUJ O OSUDOCH ĽUDÍ SÁM.

Všetci z času na čas prekročíme čiaru. Aj ja som typ, čo na srdci to na jazyku. Aj ja som tu neraz vyprovokoval rozbroj a hádky... vyjadroval sa expresívne... Nesúhlasím s tým, aby niekto za toto dostal doživotný ban.

Ja dnes nevidím absolútne nič za čo by som MPillara vyhodil. Ja som ho dnes cez ss osobne upozornil na tieto veci a ešte ani nezačal dýchať a už dostal po hlave.. :roll:

Máme tu predsa nahlasovací a upozorňovací mechanizmus. Snažím sa tu o poriadok. X krát sme veci vyriešili. BAN by mal byť až posledným riešením a ak ide o prispievajúceho člena od fachu, mala by o ňom rozhodnúť väčšina. A BAN by nemal byť trest smrti, ale len na určitú dobu..napr. tri mesiace.

Ja som mimoriadne citlivý na slobodu slova a prejavu a nenávidím zákazy a cenzúru. MPillar je trejder, vzácny to druh na našom fóre a vôbec mi nevadí, že sme sa x krát podpichli, alebo pohádali. Vždy to bolo v medziach normy a určite by sme to stopli po upozornení ostatných, že sa im to nepáči...

Za celé tie roky čo tu chodím som videl jediného človeka na ban a to bol Kontrarián. Aj tomu by som udelil ban až po hlasovaní a po určitom čase dal možnosť urobiť reparát. Nepáči sa mi, že niekoho vylučuješ a nikoho sa nespýtaš.
Ja ťa osobne prosím aby si dal o tom hlasovať. Pred každým trestom smrti nech sa vyjadria ľudia. A do nového softu pouvažuj o dislajkoch, nech sa tu môžeme navzájom nejak hodnotiť.

Prosím ťa daj o tom hlasovať. Urob také hlasovanie aké sme mali pred stretnutím. Nech sa ľudia vyjadria, nech hodia kameňom... Ked bude s tebou súhlasiť viac ako polovica hlasujúcich, tak to budem rešpektovať. Ináč cítim nespravodlivosť a pripomína mi to minulý režim... :cry:

https://youtu.be/CJ81xkUnfUY?t=7" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
remo
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne 29 05, 2016 6:15 pm

Re: technicka analyza forexu, money management, RRR

Príspevok od používateľa remo »

to peter.cmorej:

ja teda nemam moc co hovorit, som tu velmi kratko a nepoznam podhubie tejto problematiky, ale ak mozem vyjadrit nazor tak suhlasim s JUGGLERom. A MPillarove prispevky boli k teme a jeho nazory odovodnene.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: technicka analyza forexu, money management, RRR

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Juggler, ja sa ti fakt cudujem, ze sa ho zastavas. Pillar si tu opakovane robil z inych posmesky, niektorym tu dokonca hrubo nadaval. To si tu nikto nikdy nedovolil. Kontrarian sa spraval ako pako, ale toto nerobil. Aj ked som mu dal ban prvykrat, aj teraz, som dostal spravy, ze ak tu Pillar ostane, tak odidu ini. A tych by mi bolo na rozdiel od Pillara luto. Uz to ze vyhnal Nobodyho povazujem za obrovsku stratu. A to sa nesmie opakovat. Preto si pri Pillarovi dovolim byt principialny. Pevne verim, ze toto je vynimka, ktora sa viac nebude opakovat. O totalitu naozaj zaujem nemam.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: technicka analyza forexu, money management, RRR

Príspevok od používateľa jogo »

Podporujem Jugglerov nazor.
Pillar sice podpichoval, ale aspon nemusi stale neprijemne otazky davat Juggler, Cmorej a par dalsich clenov fora, medzi ktorych si myslim patrim aj ja. Tiez mi nie je prijemne dostavat sa s ludmi do konfliktov(hoci kvoli hladaniu pravdy) a som rad, ze sme na to viaceri.
Pillar tu hrubo nadaval Marcosovi, ale tu debatu som vtedy v noci nevidel a rano bola zmazana. Neviem to posudit, co v nej bolo take strasne, ale ako som uz vtedy napisal, mozno bol opity. A pospytujme si kazdy svedomie, co vsetko v takom stave narozpravame aj my.
Na zaver budme radi, ze sa k nam ludia vracaju aj po zabanovani, jedni priamo, druhi anonymne, cez zmeneny nick. Asi uz mame v ramci Ceska a Slovenska nejake renome, ked chcu s nami diskutovat aj skuseni traderi a investori.

https://www.youtube.com/watch?v=x9VCygSo8v4" onclick="window.open(this.href);return false;
Aj ked som mu dal ban prvykrat, aj teraz, som dostal spravy, ze ak tu Pillar ostane, tak odidu ini.
Chlapi, sak budte chlapi. To neznesiete nejake podpichnutie na fore? Ako potom zijete v realnom svete?
Chcete, aby tu boli zavedene metody z Financnika.cz? Ja urcite nie...
Dufam, ze sa Cmorej spravne rozhodne, on vie, kto mu pisal a ci stoji zato, aby odisli nejaki skuseni clenovia fora.

p.s: Peto, daj hlasovat o Pillarovi. Sak si mozno buduci poslanec a politici to tak robia, ak sa chcu sikovne vyhnut neprijemnemu rozhodnutiu. Ako rozhodneme, tak rozhodneme, bude to ale nase rozhodnutie.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 26 times

Re: technicka analyza forexu, money management, RRR

Príspevok od používateľa Tilbur »

Som za to, nech sa MPillar vyjadri, ci tu vobec chce zostat. Nech nam povie, preco nadaval. A ak moze, nech za zaviaze, ze sa to nebude opakovat.

Potom nech sa administraatori spolu dohodnu.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3852
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 344 times
Kontaktovať používateľa:

Re: technicka analyza forexu, money management, RRR

Príspevok od používateľa osamely chodec »

a komu teraz konkretne a ako nadaval, lebo som to nepostrehol .
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: technicka analyza forexu, money management, RRR

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

uz by sme tuto zbytocnu debatu mohli aj ukoncit. Pillar tu bol teraz snad dva dni a uz zasa stihol vyryvat a urazat. Bol by som idiot keby som ustupoval a nechaval ho tu. Takze jednoznacne nie.
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: technicka analyza forexu, money management, RRR

Príspevok od používateľa futurer »

Takze o.k.
Slovaci budou tady oslovovat Čechy - Protektoratnici
Cesi zase asi potom Slovaky - Fasisti

A pak se take budou castovat kundama atd.

Ooo, to bude krasny web.
stw
Príspevky: 6
Dátum registrácie: St 01 06, 2016 11:38 am

Re: technicka analyza forexu, money management, RRR

Príspevok od používateľa stw »

Prečo si za toto nedal futurerovi ban?

Opakovane uráža kdekoho a vulgárne.
Takovy maly podvodnicek. A nebo znacne rozpolcena osobnost. :?
. ale asi je to taky jen dalsi osel.
V hospodach 4 cenove se pouziva jeste pica a kunda. Tu jsem tam nezaslechl - mozna pro to, ze jsem to jen obcas stremoval.
co tak se jednoduse oprostit od nejakych % DF a podobnych ptakovin a napsat normalne.
A pak se take budou castovat kundama atd.
A tak muzu klidne psat kokotiny, ze?
Ale to asi ostatnim je jasny :) Jsi sam ze svym uctem v perdeli!!! :)
myslim , ze si s tebou vytrel prcku
... a mnoho ďalších, ktoré boli medzičasom scenzurované.

Ďakujem za odpoveď.
stw
Príspevky: 6
Dátum registrácie: St 01 06, 2016 11:38 am

Re: technicka analyza forexu, money management, RRR

Príspevok od používateľa stw »

Navyše futurer iba v tomto vlákne minimálne 4x začal vyrývať do Miku, ktorý sa na diskusii vôbec nezúčastňoval. Futurer s tým skončil iba preto, že mu nikto neodpovedal.
To nie je vyrývanie?
To ti príde v poriadku?
Alebo existujú iné metre pre iných ľudí? :idea:
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: technicka analyza forexu, money management, RRR

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

stw, ani sa ta radsej nebudem pytat ci si zasa Pillar pod inym nickom. Davat ban na IP mi uz fakt pride uplne trapne. Ale aby som ti odpovedal: ziadne taketo komentare som si tu nevsimol a predstavte si, ze na futurera sa ani nikto nestazoval. A riesit tu detske zalovacky on mne toto a to on zacal a pod. tu isto nebudem.

Toto je moja posledna odpoved k teme Pillar.
stw
Príspevky: 6
Dátum registrácie: St 01 06, 2016 11:38 am

Re: technicka analyza forexu, money management, RRR

Príspevok od používateľa stw »

Bez chrbtovej kosti.
Tak aspoň všetci vidia prečo SaS už nikdy nesmie byť vo vláde.
stw
Príspevky: 6
Dátum registrácie: St 01 06, 2016 11:38 am

Re: technicka analyza forexu, money management, RRR

Príspevok od používateľa stw »

A teraz mozes dat ban na IP.
Ono tych IP i nickov je na svete ešte dost.
Lance
Silver Member *
Príspevky: 187
Dátum registrácie: St 08 07, 2009 2:35 pm

Re: diskusia o bane pre Pillara

Príspevok od používateľa Lance »

Jogo,kto su to ti skuseni traderi a investori?
bp
Príspevky: 44
Dátum registrácie: St 07 03, 2007 9:01 pm
Bydlisko: Slovakia

Re: diskusia o bane pre Pillara

Príspevok od používateľa bp »

Som zásadne proti tomu, aby sa niekomu prideľovali nejaké bane, diamantové, uhoľné, alebo hocijaké iné..
Ale vážne.
Dlho som tu nechodil, v ostatných mesiacoch si čítam niektoré diskusie, takže neviem v čom bol problém.
Keď som klikol na príspevky "problémového diskutéra" väčšina z nich sa týkala témy investovania, tradingu.
Ostrejšie výmeny názorov nie sú na škodu ak sa týkajú tradingu a investovania

Čítam niektoré diskusie k akciám na yahoo finance a to je iná divočina. Jedni pumpujú, ďalší su basheri , nikto to tam príliš nereguluje, prispievajú pod viacerými nickmi. Osobné invektívy nie sú nič výnimočné (tým nechcem povedať, že je to OK)
Ale súčasťou toho sú aj užitočné príspevky a každý sú už musí vybrať čomu bude veriť a urobiť si vlastný prieskum a analýzu
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: diskusia o bane pre Pillara

Príspevok od používateľa jogo »

Lance napísal:Jogo,kto su to ti skuseni traderi a investori?
Napriklad ty. :)

to Peter Cmorej: Zacina sa tu daka cenzura? Akoze citat zo zakladnej modlitby krestanskeho nabozenstva je na tvojom webe neprijatelny? Som len chcel ukludnit atmosferu, lebo dostavam aj sukromne spravy a ludia tu na seba navzajom zacinaju mat tazke srdce. Asi tak.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
remo
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne 29 05, 2016 6:15 pm

Re: diskusia o bane pre Pillara

Príspevok od používateľa remo »

to pokus: asi tak :)

to peter.cmorej: nic v zlom, ale padlo tu dost padnych argumentov a neodovodnil si tvoj postoj voci nim. Ja tu nemam ziadneho kona v hre, na fore som chvilu nemam k nikomu sympatie antipatie, ale z toho mala co mozem usudit mi to pripada, ze ty si osobne zatazeny proti osobe pod nickom MPillar. A nemyslim to hanlivo voci tvojej osobe, ale skus sa pozriet na to ako reagujes na argumenty ostatnych ocami niekoho kto je tu uplne novy ci by ti to tiez tak nepripadalo.

to all: ale mozno som staromodny a nepostrehol som, ze uz aj v Strednej Europe sa presadili "uzasne progresivne myslienky" tretej vlny feminizmu ako safe space a kazda kritika je cyber bullying.

Trosku hyperbolizujem samozrejme, neviem co sa take stalo, ze niekto dostal dozivotny ban (voci comu som totalne proti - akceptoval by som to mozno jedine v pripade neutichajuceho spamovania alebo trollingu), takze nemozem objektivne zhodnotit ako ludia co boli toho svedkami, ale z mojho pohladu mi to proste pripada tak ako som sa vyjadril.
Lance
Silver Member *
Príspevky: 187
Dátum registrácie: St 08 07, 2009 2:35 pm

Re: diskusia o bane pre Pillara

Príspevok od používateľa Lance »

Jogo ty lichotnik a manipulator ✌
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: diskusia o bane pre Pillara

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

jogo, uz reagujem iba kvoli tebe. Ked som temu delil, tak tam tesne po rozdeleni ostal vysiet vo vzduchoprazdne prispevok od teba, ktory si zjavne poslal prave ked som temu delil. Tym padom sa zmazal. O ziadnu cenzuru nejde.

Ocenil by som keby sa vyjadrovali iba ti, co mali moznost Pillarove vulgarne prispevky citat. Samozrejme boli premazane.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: diskusia o bane pre Pillara

Príspevok od používateľa jogo »

peter.cmorej napísal:jogo, uz reagujem iba kvoli tebe. Ked som temu delil, tak tam tesne po rozdeleni ostal vysiet vo vzduchoprazdne prispevok od teba, ktory si zjavne poslal prave ked som temu delil. Tym padom sa zmazal. O ziadnu cenzuru nejde.

Ocenil by som keby sa vyjadrovali iba ti, co mali moznost Pillarove vulgarne prispevky citat. Samozrejme boli premazane.
Ok, v poriadku.
Vulgarne prispevky od Pillara som necital, tak sa uz k tomu nebudem vyjadrovat.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: diskusia o bane pre Pillara

Príspevok od používateľa futurer »

Už několikrát jsem osobně zvažoval odchod z tohoto fora.
Vždy zvítězil asi rozum. A hlavně posty od traderských špiček na Slovensku a v přilehlých krajinách (Juggler, Mika, Radvan.. je jich víc, ale bohužel ne o mnoho). Mnohdy i zcela nadstandardní rady od fin. poradců ( peter.cmorej) Také posty od běžných real traperů (Nobody, Osamely chodec). Jsem bohužel trošku nedůvěřivý a tak jsem se vždy, když se objevil další uživatel s nenápadně podsunutým projektem trošku zavětřil. A rozhodně nejsem sám. Ti, co už obchodují déle asi větřili také.
Překvapuje mne, že jinak velmi solidní ranila asi slepota, nebo opustil čich a dokonce tyhle „tradery a projekty propagují až do mrtva“ (MPillar, LTT Tradig Room - kde je jim dnes konec)
Bohužel se občas objeví někdo jak Pillar. A to je hodně jiná kapitola.
Jen si postupně vybíra nicky pro drobné podjeby a pak i podle jejich „slabosti“ útočí napřímo. Použije klidně i doublenick.
Tihle týpci umí dost dobře rozložit i fungující kumunitní fóra.

Bohužel jim občas naletí i admini, kteří různou editací a mazáním jejich nejostřejších postů dělají medvědí službu budoucnosti a realitě.

Dnes jsem si dal tu práci a podíval se na všechny Pillarovy posty ( škoda těch, které byly pro velkou vulgaritu a pd. smazány a nebo jen upraveny).
Překopíroval jsem je do Wordu a označil části s vulgarismy a vstupním podnětem. Bohužel ta podstatna část, pro kterou nakonec dostal ban je smazaná.
Jsou tam ataky na spoustu traderů včetně Miky, Marcose, Nobodyho, Lance a dalších.
Umístím ho někde na web. A dám adresu.
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: diskusia o bane pre Pillara

Príspevok od používateľa futurer »

jen kousky z citace M Pillara - ty jemnejsi - ostatni jsou smazany
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: diskusia o bane pre Pillara

Príspevok od používateľa futurer »

stw: ty jsi ted M Pillar?
stw
Príspevky: 6
Dátum registrácie: St 01 06, 2016 11:38 am

Re: diskusia o bane pre Pillara

Príspevok od používateľa stw »

vždy som bol iba MartinPillar kym ma Cmorej nezabanoval ... NIKDY NIC INE
stw
Príspevky: 6
Dátum registrácie: St 01 06, 2016 11:38 am

Re: diskusia o bane pre Pillara

Príspevok od používateľa stw »

ale ja si s tebou jazyk merat nebudem ... mozes kecat kolko chces
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: diskusia o bane pre Pillara

Príspevok od používateľa futurer »

jasně A teraz mozes dat ban na IP.
Ono tych IP i nickov je na svete ešte dost.
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: diskusia o bane pre Pillara

Príspevok od používateľa futurer »

takže zase použiji nějakou úschovnu, kdo ten word si bude chtít přečíst, nechť tak udělá.
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: diskusia o bane pre Pillara

Príspevok od používateľa futurer »

jeste to do par minut zvazim :)
Ale asi tu adresu zverejnim :)

Asi predposledni post zde.
futurer
Silver Member *
Príspevky: 254
Dátum registrácie: Št 25 12, 2014 9:07 pm

Re: diskusia o bane pre Pillara

Príspevok od používateľa futurer »

Je to předposlední post. Můžeš si ( Stw , Mpipare, Martine Pillare, Tome asi i dalších nicků ) - dát za ucho dalšího odjebaného tradera. Gratuluji.
Můj poslední post bude obsahovat jen ten odkaz na word .

Ted premyslim, kam jsem se to vlastně dostal a co mi za co stoji.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15787
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: diskusia o bane pre Pillara

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Hm. Odišiel Nobody, odchádza Futurer a Pillar je banovaný ...

Nechce sa mi písať, ani nemám chuť prispievať a som taký znechutený, že som dnes ani netrejdil. Myslím si, že v záujme pravdy treba ukončiť túto story tak, že si každý urobí názor.

Čítajte pozorne, vetu za vetou a na konci asi dôjdete k tomu, k čomu som došiel ja. K rozuzleniu.

Musím k tomu použiť súkromnú korešpodenciu, ale nechce sa mi písať a nič nevyjadrí skutočnú situáciu lepšie ako autentický obsah. Keď sa to už dostalo tak ďaleko, je mi to jedno.

Dnes mi Futurer napísal, že on požiadal Petra Cmoreja aby banoval Pillara. A citoval prečo:

Dobry vecer, nebo den Petre. Vzhledem k navratu M Pillare a jeho prvniho postu s krajne nacionalistickym oslovenim mne jako „ protektoratnika“ a naslednou pochvalou navratu této persony na forum od admina (prispevek byl po mem nahlaseni upraven asi Jugglerem, protože pochybuji, ze by se k tomu snížil Pillar). Mne za protektoratu zabili fasisti dědečka a jestli se tedy nekomu z dnešních oslavovacu fas. statu tak smutni po těchto poradcich, tak na takovem webu ja byt nemusim a snad ani byt nechci. A smerovani Pillare je pomerne predvidatelne, hned byl v mem vlakne a sdeloval, ze to nikoho nezajima. (pritom by opravdu mohlo, protože ten scr. tradelogu bez cisla uctu, o radek posunutym logem atd je zrejme hodne upraveny nějakým sw.) A pritom to mel byt ofic. dukaz zde na webu prezentovaného profesionálního tradera, který prakticky přes pres toto forum nabizi (l) sluzby za peníze!!
Takze za mne ja koncim, obcas si něco od Jugglera rad prectu ale na to nemusim byt registrovan a prispivat. Preji mnoho stesti.


Na to som ja napísal Futurerovi:
JUGGLER napísal:Neviem odkial si vzal, že ten pán z Protektorátu si práve ty a že to má niečo spoločné s nacionalizmom, fašizmom a s tvojím dedečkom. Protektorát Čechy a Morava bol predsa pred 80 rokmi. Neviem si predstaviť že by mňa urazilo, keby ma niekto nazval pánom zo Slovenského štátu, ked som vtedy nežil..Je to hlúposť.

Ja ked som to prvýkrát čítal, tak som to zobral tak, že Protektorátom myslí našu komunitu, ktorá je pod ochranou Petra Cmoreja . Myslel som že tým myslí Teba i mňa...obaja sme písali len všeobecné veci a múdrovania z forexu...nikto tomu človeku nevysvetlil to, čo sa pýtal.

Ked si ten príspevok nahlásil, až vtedy som si uvedomil, že to berieš ako Protektorát Čechy a Morava. Lebo Protektorát je všeobecne len výraz pre nejaké územie, ktoré je pod ochranou silnejšieho štátu. Angličania mali v histórii veľa Protektorátov a takisto Luhansko, Osetsko, Abcházko...to sú tiež protektoráty pod Moskvou.

Preto som ten Protektorát z príspevku vymazal a Pillarovi napísal, že nech nerobí blbosti, lebo došla sťažnosť a že si to zobral ako útok z fašistickým podtónom. A napísal som mu:

ja nie som za cenzúru, ale zase musím rešpektovať, ked sa ludia budú sťažovať. Tak sa snaž veľa neflejmovať, aby sa tu ludia neurážali a neodchádzali.

Sorry Futurer, ja si myslím, že nič také sa nestalo, aby bol zato niekto vylúčený z fóra. Ladis v kuse nadáva na židov, Kontrarián sa ľudom vyhrážal fyzickou likvidáciu a bitkou...ale nikdy nikto nikoho nevylúčil len tak, alebo po jednej sťažnosti.

Ja nemôžem zato, že ty si na Pillara alergický. V tvojom vlákne neurobil nič zlé, len povedal pravdu...lebo to fakt nikoho nezaujímalo. Ani mňa čo som si 10 minút lámal hlavu o čo ti ide.

A musím konštatovať , že ty si na neho vyskočil , nie on na Teba...a ked si na neho vyskocil , že si neprajes aby písal do tvojho fóra, tak ti povedal, že tvoje prianie bude rešpektovať.

Takisto som pozeral všetko čo písal Nobodymu...ako ho akože vyštval...a došiel som na to, že to bolo presne tak ako si urobil ty teraz. Vyskočil si na neho za obyčajnú pravdivú pripomienku, začal si hysterizovať a ešte nakoniec odtial urazene odídeš. Presne to isté urobil Nobody, s tým že hned na to padol trh a jemu to zrejme náramne vyhovovalo, že nemusel vysvetlovať ako dopadli jeho loseri, kde dokupoval do straty.

Keby som ja takto jednal, tak by som odtial utekal už minimálne 5 x. Ale ja by som otvorený účet nikdy nenechal. Čo začnem, to dokončím. Čo slúbim, to splním.

Pozri sa ako hodnotili spor medzi Nobodym a Pillarom ľudia:

osamely chodec » Pia Júl 31, 2015 3:11 pm

este raz som si precital par prispevkov vyssie a musim konstatovat , ze pan majitel vlakna (Nobody) prvy reagoval nervozne a agresivne. Pisem iba preto, ze nevidim dovod sa navazat do Pillara. Slusne a bez nervozity pisem, ze ja nevidim pridanu hodnotu tohto vlakna. Ale to je moj nazor.A pripada mi komicke sa niekde na fore chvalit ake obrovske zisky niekto dosahuje a ake velke dane plati:) .Hold kazdy sme z ineho cesta. Vobec mi toto vlakno nevadi a je mi osobne jedno ci bude pokracovat ci nie,citam co je viditelne, len preto lebo citam na tomto fore vsetko.

jogo » Pia Júl 31, 2015 4:46 pm
Pillarov prispevok bol "podpichovacny" a nasledne Nobodyho bol uz agresivny.

Chce to hlavne klud a vydrzat roky, ak niekto prezentuje strategiu s malymi ziskami a velkymi stratami. Nobody tu zverejnuje ani nie rok, tak treba vydrzat, kym pride poriadny pokles trhu. Potom uvidime, ako zareaguje.Ale kedze tu poniektori nemaju trpezlivost cakat, tak sa asi nic nedozvieme.


Záver: Ja som sa Nobodyho zastával a doteraz zastávam, ale mňa osobne sklamal. Slúbil, že ten svoj trading pre nás mimo fóra dokončí, ale nedokončil. Tých, čo mali prístup pritom vyberal on. Trh sa zosypal a on sa viac neozval. Dodnes mám linku na jeho spreadsheets..je živá, ale nie je tam ako tie loserské pozície skončili.

MPillar pri Nobodym neurobil nič tragické, len ho ohladom toho podpichol. O podpichovaní sa hádam nemusíme baviť...ty a ja podpichujeme bežne. Ale ban za to, a hlavne u trejdera je podľa mňa totalizmus.

Ja si ešte rozmyslím, čo urobím. Momentálne som tak znechutený, že ani netrejdím. Začal som analýzu toho, ako sa Peter Cmorej mýli ked o Pillarovi vyhlasuje , že vyštval Nobodyho a hrubo prekročil čiaru odkial nie je návrat. A o Kontrarianovi píše akoby nič a to bolo bolo pritom na prokurátora...vyhrážanie sa fyzickým útokom, že si ťa nájdem a zabijem. A urobil to trom ľudom. Mne bolo z neho na zvracanie... Potom sa objavil minulého roku...zase zaútočil, sme sa chytili a neviem ani či odišiel sám, alebo ho admin vyhodil. Sorry , ja neznášam také praktiky, že niekto bude niekoho vyhadzovať podla svojho uváženia, alebo na anonymné sťažnosti jednotlivcov. Toto je kolektívne fórum a bud budeme o takých veciach rozhodovať kolektívne, alebo odtial odídem.

Ja uznávam, že Pillar je podpichovačný, ale to som aj ja, i ty. A každý z nás musí zniesť určitú dávku kritiky. Pohádať sa, podpichovať sa atd., to tu nikdy nebolo takým hriechom, aby som si musel dávať pozor na jazyk, lebo budem vyhodený...
A dostal som odpoveď:
futurer napísal: o.k dal si s odpovědí práci.
Já moc ne. Je super, že jsi smazal a upravil Pillarovy posty.
Asi je to nějak v tvém zájmu.
Utocil na Mika atd....kaslu na to, skvelej dukaz o nejekym propojeni byl ten Pillaruv zverejneny trade do tezkyho lossu a nakonec pochvala :)
Mel jsem te za vetsiho cloveka.

Bohuzel jsem se asi
A moja odpoveď bola:
JUGGLER napísal:Začínaš konšpirovať a hladať dôkazy.

Mýliš sa. Nemám z Pillarom absolútne nič. Jeho trejd som sledoval asi pol roka a nebol tam nijaký mimoriadny loss. Žiadna pochvala. Pokial nenahlásil exit, tak by som sa ho na to teraz verejne spýtal. Mne sa zdá, že potom nahlásil nejaký break even alebo tak nejak. Teraz sa už spýtať nemôžem. Super.

Ja nerobím rozdiel medzi tebou a pillarom. Pre mňa ste obaja trejderi. Aj sme sa pohádali, aj sme sa podržali...a presne to isté je u Pillara. Ja seriem na hádky...pohádam sa, niekedy aj urazím..ale všetko to prejde a uvedomím si, že nie naše ega sú dôležité, ale obsah ktorý píšeme ku tradingu.
Práve som si prečítal túto diskusiu a zistil, že Peter odhalil nový nick Pillara cez to, že pozrel že píše z rovnakej IP adresy. Nevedel som že tu máme taký super soft. Tak som využil svoje moderátorské právo a pozrel som kto prispieval z IP Futurera a Nobodyho.

V príspevkoch , ktoré nasledovali po Petrovom IP odhalení Pillara nemá Futurer s nikým spoločné IP.

Ale vo svojom vlákne a starších príspevkoch má Futurer spoločné IP s Nobodym 186 x

V Nobodyho starom vlákne má Nobody spoločné IP v s Futurerom. 69 x


Takže nie je čo riešiť. Futurer = Nobody.

Nechcel som tomu veriť, tak som išiel do histórie diskusií a robil záver za záverom:

Pillar podpichoval Nobodyho a ten začal hysterizovať a zdrhol.
Pillar rez podpichol Futurera a ten začal hysterizovať a drhá....

Nobody trejdil akcie a ES. Futurer ES. Nikdy nebolo tak, že by spoločne dávali trejdy.

Futurer sa registroval na Vianoce 2014, ked už Nobody dával trejdy. Hned prišiel do Nobodyho vlákna a začal slizkú hru:

od futurer » Uto Dec 30, 2014 7:53 pm

Zdravím, supr vlákno !!
Díval jsem se zpětně podle času a grafů a sedí to.
Zatím tuším 100% win. Pokud jsem něco nepřehlédl.
Dá se na Vás získat kontakt?

Jinak držím palce.



od futurer » Pon Máj 18, 2015 10:01 pm

Gratuluji k 50. plusovemu obchodu v rade. Fakt se klanim.


od futurer » Str Feb 11, 2015 5:51 pm

Pokracujete fakt super, nikde jsem nic podobneho nevidel. Skoda, ze nereagujete na zadost o osobni komunikaci.
Ale i tak supr, drzim palec.


od Nobody » Str Feb 11, 2015 6:41 pm

fut:
dik za reakci. Na osobní komunikaci je tu SZ (soukrome zprávy) - ale poprosím nepsat si o system, nastavení (atd), ani o setkání, školení, mentoring. Ani o tom co jsou to futurry...:( (nedávný dotaz)



od futurer » Str Jún 10, 2015 4:47 pm
Dik za typ. Ja jsem jeste v obchodu. Mam ale jen 2 kontrakty. Na 70 prodam. Doufam.
:) tak uz ano - supr. 1700 $ (priznam trosku strachu) Ale fakt dik. Nesel bych do toho, bez tebe.


A ked potom prišiel Pillar a podpichol Nobodyho, že priemeruje do strát, tak sa spoločne pustili do Pillara.

Ked Nobody zdrhol, ostal iba Futurer . Najprv žiadne trejdy, len podrýpavanie...najprv do Richarda Kozu, že nedal real trejd, ..potom do Pillara v jeho vlákne, ked som Pillara podpichol ja za jeden vysedávaný trejd.. A v septembri nakoniec Futurer začal dávať trejdy. Všetko bolo OK až kým sa neobjavil Pillar...

Koniec story.

Futurerove IP z iného vlákna..Futurer IP z tohto vlákna ...Nobodyho IP z jeho vlákna. :roll:
Prílohy
Futurer z iného vlákna.PNG
Futurer z iného vlákna.PNG (6.52 KiB) 12810 zobrazenia
Futurer z tohto vlákna ( nemá s nikým spoločné IP).PNG
Futurer z tohto vlákna ( nemá s nikým spoločné IP).PNG (6.56 KiB) 12810 zobrazenia
Nobody ..IP z jeho vlákna.PNG
Nobody ..IP z jeho vlákna.PNG (5.93 KiB) 12812 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7067
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 149 times
Been thanked: 283 times

Re: diskusia o bane pre Pillara

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal: Takže nie je čo riešiť. Futurer = Nobody.
Davno som to tusil, len som nechcel Nobodyho odhalit, aby znova nezdrhol. Mal vynikajuce real-time trejdy a to prevazovalo nad vsetkym.
Juggler, oddychni si, nepostuj, ak nechces, ale prosim ta, aspon obchody do svojho vlakna JUGGLER - aktívny investing + trading vs. pasívny investing ohlasuj, lebo ma to velmi zaujima, ako sa teraz vysporiadas s trhmi na maximach. Komenty davat nemusis, mne stacia ohlasene obchody.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: diskusia o bane pre Pillara

Príspevok od používateľa Airmike »

moj posledny prispevok na tomto fore bola odpoved v mojom vlakne na otazku Caseyho. Ak ste si vsimli tak od kauzy LTT som sa k nicomu nevyjadroval. (cca 3 mesiace), pretoze som usudil, ze to v podstate nema vyznam. k tejto teme sa vyjadrim len preto , lebo som na forach diskutoval cca 8 rokov a myslim si, ze viem , co diskusiam skodi a co je pre ne dobre. tento moj nazor mozete pouzit do buducnosti, ale samozrejme mozete ho aj ignorovat.

V principe suhlasim s petrom cmorejom a naopak si myslim , ze by mal zabanovat daleko viac ludi ako len jedneho drzeho diskutera. pretoze sa tym cela diskusia uplne znehodnocuje.

pravidla sa musia upravit podla toho , aku chcete mat informacnu hodnotu diskusie. pokial Vam nevadi , ze diskusia prebieha ako v 4 cenovej , tak forum moze fungovat uplne liberalne. pokial chcete serioznu odbornu platformu, tak je regulacia nutnostou. takze v principe. vsetci diskutujuci maju rovnake prava aj povinnosti. zakladnou povinnostou je spravat sa slusne a diskutovat na urovni. kto tieto pravidla porusi , musi dostat ban. na to sluzi administrator fora. koniec diskusie. utoky, urazky, podrazdene komentare a rasisticke a podobne prispevky nesmu byt tolerovane. rovnako tak sa link builderi koncentrovat do separatnych vlakien, aby nenarusovali svojimi aktivitami diskusiu.

viete , za poslednych par tyzdnov som tu videl par vlakien, kde ludia riesili realny problem, napriklad vlakno o tom preco trader u jedneho brokera slip taky a u ineho iny. alebo aky je rozdiel medzi brokermi a kde sa oplati obchodovat a kde nie.
tiez mnoho inych tem. diskusia pod tymito temami bola. ale z diskusie vyplynuli chybne zavery. z principu nemam problem sharovat informacie a ked vidim, ze niekto pise nepravdu ci uz umyselne alebo neumyselne, tak nemam problem chybu opravit. ale v spominanom vlakne LTT o "takzvanom novom pristupe k trhom a fantastickym vysledkom obchodovania orderflow" mi skratka uz dosla trpezlivost a rozhodol som sa z diskusii sa uplne stiahnut. nielen preto, ze dany pan vobec orderflow neobchoduje, ale hlavne preto akym primitivnym sposobom reagoval na mna a na velmi podrobne vysvetlenie preco je hlupost to co robi. bez kecov a teatra som sa jednoducho rozhodol diskusiu ignorovat. jednoducho mi to za to nestoji. obchodujem denne , vyse 8 rokov. zivi ma tento biznis roky a fakt si vazim kazdu minutu ktoru mam. myslim si, ze by si ju mal vazit kazdy. ak by existovala seriozna platforma, kde by sa diskutovalo odborne a na urovni. nemal by som problem sem tam nieco napisat. ale realita je taka, ze sa historia opakuje stale dokola. ladis, kontrarian a podobni akoze biznismani si sem chodia robit PR. snazia sa nadobudnut auru odbornosti a to len preto , aby sa zviditelnili. hoci kazde druhe slovo je totalny bullshit.

pre mna uz diskusie skoncili, ale ak mate moznost skvalitnit si prostredie , tak to urobte. mat demokraticke a slobodne forum je jedna vec. a ta druha je, ze ta sloboda vas obera o peniaze. namiesto odbornych veci a vecnej diskusie citate prispevky ludi ktori sem chodia z uplne ineho dovodu ako je vymena informacii. primitivne sposoby marketingu z 90 rokov tu mozete vidiet 50x castejsie ako clanok alebo rispevok s hodnotou.

btw . niektori traderi hovoria, ze trading je osamely biznis . nemyslim si to. trading je len biznis. za tych 9 rokov co svoju profesiu robim som travil cas s ludmi podobne postihnutymi. obchodovali sme, pisali sme kody , vymyslali nove pristupy. diskusia nonstop o tradingu. ten kto tu moznost nema vyhladava tieto veci na forach, problem je, ze najde nieco uplne ine. a to je presne ten dovod preco tolko ludi nieje schopnych zarobit na trhu peniaze. neberu to dost vazne. zivia sa irelevantnymi toxickymi bullshitmi, ktore sa na forach siria ako virus. tolko k Vasej polemike o banoch. zelam vsetkym uspech.
Naposledy upravil/-a Airmike v Št 02 06, 2016 11:02 am, upravené celkom 1 krát.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4031
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 64 times

Re: diskusia o bane pre Pillara

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mozno by bolo dobre rozdelit forum na 2 sekcie. Jedna kde by Juggler, Radvan, Mika, ... proste ludia z fachu pisali len odborne veci. A druhu pre normalnych ludi; keby sa chcel clovek zabavit alebo poznat myslienky a omyly plebsu.

Hmm, skoda ze som nezastihol prispevky Pillara. Neho som citaval. Pozadie jeho cinnosti a jeho ciele ma nikdy extra netrapili.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: diskusia o bane pre Pillara

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

tak idem odpovedat od spodu

to Mika a vlastne aj pre vsetkych: viete, ze ja netrejdim a preto ani nesledujem vlakna, v ktorych sa hlasia obchody. Nie je to oblast mojho zaujmu a nemam na to ani cas. Jedinych traderov ktorych nepravidelne citam je Juggler a ty Mika. Tym padom si ani nemam ako vsimnut ked tam niekto zacne vypisovat voloviny. Nejakeho LTT som si vsimol, matne si spominam, ze tam bol aj nejaky flame ale vravel som si, ze ho tam dodrbete, maximalne mu premazeme par komentov co budu cez ciaru a bude klud. Scenar, ktory tu uz bol velakrat.

Ze ta tam Mika nejako dourazal a ze si sa kvoli tomu odmlcal v pisani, to som si vobec nevsimol. Preto ta prosim, ale nie len teba, ak bude nieco co bude cez ciaru alebo co bude potrebne zmoderovat, nahlaste to. Vsimnem si to mozno za tyzden, ale vsimnem si to. Alebo poslite PM, ta mi dojde hned.

K moderovaniu treba pristupovat citlivo, netreba hasit hned kazdy flame, aj tie patria k zivotu, ale myslim, ze viem vyhodnotit kto ma aku cenu a pridanu hodnotu pre toto forum.

to Juggler: ze stw bude Pillar ma napadlo hned ked som videl prvy prispevok z noveho nicku, IP som ani nepozeral. Podobnosti medzi futurerom a nobodym som si nevsimol, kedze tie vlakna som nesledoval. Rovnaka IP vsak este nemusi znamenat, ze je to ta ista osoba. Rovnaku IP mozu mat rozny uzivatelia, ktory maju rovnakeho poskytovatela internetu a vobec sa nemusia poznat. Preto aj banovat IP nie je velmi stastne riesenie.

Skusim vsak pozriet ci sa ako admin nedostanem k ich PMkam, ci sa mi to nepotvrdi, ze ide o rovnaku osobu. Btw. aj Vy ste si spomenuli ako tu kedysi Jonatanus odhalil Bgurua? ale to bolo este aj na zaklade semantickej analyzy prispevkov. Policajti by sa ticho cervenali v kute :)

Ze Nobody reagoval prvy podrazdene, to som si vsimol aj ja. Rovnako niektore prehnane reakcie (samonasieracie) Futurera. Lenze Pillar tu nenadaval a nehadal sa iba s Nobodym a Futurerom. Pillar tu dourazal a zosmiesnoval mozno desiatku traderov. Ked som forum zdedil, bolo tam na Pillara kopec hlaseni od roznych ludi. A neviem ci ste si pani vsimli, ale v case ked sem Pillar zacal pisat, tak prispievalo tu viacero ludi, ktori uz nediskutuju, resp. uz pridu iba vynimocne. Len oni svoj odchod neoznamovali verejne ako nobody a futures. Len ostali znechuteni.

V tomto ma futurer uplnu pravdu. Pillar je troll co rozvracia komunitu a preto tu nema co hladat. Este k predchadzajucej diskusii dodam jednu vec. Pillar sa sem vratil potom co dostal ban za opakovane nemiestne spravanie. Logika hovori, ze ked tu chce prispievat, tak by sa uz mal spravat slusne. A on namiesto toho uz v tretom alebo stvrtom svojom prispevku nazve ineho tradera čurákom (ci tak nejak). Fakt by som ho mal este na nieco upozornovat? "ale no, vsak uz sme ti hovorili spravaj sa slusne a ty zasa, no no no, zly chlapec"

Pillar verzus kontrarian: nevsimol som si, ze by tu kontrarian pisal nieco "na prokuratora". Zjavne to Filip zmazal skor nez som mal tu cest si to precitat. Ten rozdiel je vsak v tom, ze kym kontrarian s tym prestal a dodrbany odisiel a viac neprispieval, Pillar "siril lasku" opakovane a snad v kazdom vlakne. Ano, mozno aj preto, ze to robil v medziobdobi kedy ho nemal kto hned na zaciatku upratat do prislusnych medzi. Kontrarian sa potom vratil, vsetci ste ho dodrbali .. nadavky neboli, resp. si nepamatam .. a zasa odisiel. Keby bol Pillar teraz slusny, tak asi ho ignorujem, ale nie, on zacal tam kde skoncil.

to futurer:
je mi jedno ci si nobody alebo nie si nobody. Ci tu budes pokracovat alebo odchadzas je tvoje osobne rozhodnutie. Ak ostanes, tak ta poprosim aby si tiez upravil slovnik. Co tu citam, tak aj na teba maju niektori tazke srdce a upozornovany si nebol iba preto, ze sa nikto este nestazoval "oficialne". Rovnako ak ostanes prispievat, poprosim ta aby si trochu popracoval na znasani kritiky. Niekedy reagujes prehnane. Najucinnejsia taktika na idiotov je ignorovat ich. To co sa ti nepaci mozes vzdy nahlasit. Ak sa tu bude Pillar kazdy den registrovat pod inym nickom, svedci to len o jeho nizkej sebaucte, ze sa trepe niekam kde nie je vitany. Nie je ziaden problem raz za par dni zmazat vsetky jeho prispevky a bannut mu nick, je to jedna hromadna akcia trvajuca par sekund a mozeme to pokojne robit az kym ho to neprestane bavit.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: diskusia o bane pre Pillara

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

a Ladisa snad riesit nebudeme. Toho uz beriem ako maskota a nechce sa mi verit, ze niekto z Vas sa je na tie jeho "prupovidky" schopny urazit

ak som na nieco este nereagoval, tak povedzte
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: diskusia o bane pre Pillara

Príspevok od používateľa Airmike »

Peter.cmorej

len aby bolo jasne , mne by v podstate nevadilo tak moc, ze by mi niekto povedal ze som debil, (to by nebol prvy)

tu ide o to, ze som nepriestrelnou volume analyzou vysvetlil, preco je neefektivne obchodovat orderflow na YMku a NQ a podobnych trhoch. zobralo mi to dve hodiny napisat tie 2-3 posty. a ten pan, ktory je dnes uz tatam a zavrel kram mi vysvetloval, ze tomu v podstate vobec nerozumiem.

potom som mu ukazal niekolko rokov stare diskusie z ktorych vyplyvalo, ze som bol v cechach a na slovensku medzi uplne prvymi, kto tuto temu diskutoval . davno pred tym, nez si dotycneho Ucitelia grimovci vobec uvedomovali co to orderflow vobec je. proste dokaz za dokazom . ale uplne zbitocne . z takejto diskusie proste nikto nevyjde obohateny.

ezste tam bolo nieco o tom ako algotraderi nas vsetkych oberaju o peniaze , no a to je ta najkomickejsia cast pre mna.
uz 7 rokov robim liquidity providera z toho treti na algodesku. co k tomu dodat, mna urcite algotraderi o peniaze neoberaju. sedia so mnou v kancly :( . ale to proste nevysvetlis. to ze orderflow technikam nerozumiem. asi trochu tazko pochopitelne, ked my z orderflow traderov zijeme. no a teraz mi povec , co s takej diskusie kto ma.
chalanko sa vytocil, ze som z neho urobil debila, lenze v principe ho zo seba urobil sam. psychicky to nezvladol a zacal ma urazat.

no a kto z toho celeho nieco ziskal ?

ja som stratil cas , ktory som mohol vyuzit inak. to by nebola taka katastrofa, je to moj cas.
no a ten chalanko to zrejme psychicky nedal, a teraz je jeho stranka uz mesiace neaktivna. preco asi. neviem. ale ako trader viem, ze ked si vytoceny a pod tlakom, navyse verejnym , tak proste pridu fatalne chyby. ci sa to stalo aj v tomto pripade neviem , a nezaujima ma to.

paradoxom je ze som tomu chlapcovi chcel v podstate pomoct, aby neprezentoval svoj produkt, ked si nieje uplne isty . aby sa nestrapnil, nediskvalifikoval z odbornej debaty. toto su veci ktore zamrzia. sak vsetci sme boli mlady a zacinali v biznise , kedy slo o ego v prvom rade. ale toto sa mi proste nepaci , takato platforma a komunikacia aka tu prebieha.

len som to chcel vysvetlit. idem si renovovat blog, takze ti co radi citali moje prispevky si budu moct citat dalej. len uz skratka nechcem a nebudem diskutovat. ako som to robil predtym. vsetky tie myslienky za vela rokov sa vo forach proste stratia.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2828
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 112 times

Re: diskusia o bane pre Pillara

Príspevok od používateľa Rokosák »

Vyhodenie MPillara, je vynikajucim pokusom skulturnit diskusie.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15787
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1386 times

Re: diskusia o bane pre Pillara

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ja si myslím, že sa treba sa vrátiť k demokracii. K citlivému moderovaniu v ktorom sú nejaké pravidlá. V kolektívnom fóre, tak ako v riadnom a slušnom štáte sa musí o všetkom rozhodovať kolektívne. V minulosti tu bol bordel a anarchia, žiadne pravidlá. A to v podstate pokračuje, len tlačíme pred sebou problémy. Nuž a Peter sa to snaží riešiť tak ako je to najjednoduchšie - rozhodovaním podľa seba - vyhadzovaním ľudí, cenzúrou. Moc vždy vedie k jej zneužívaniu. Pritom tu máme systémy varovaní, nahlasovaní a aj taká cenzúra môže byť demokratická - len treba dať vedieť ľuďom, že toto presne vymazávam a ideme ďalej. A ked cenzurujem osočovanie, útoky , tak dotyčný dostáva varovanie s tým, že vie kolko bude tých varovaní , kým dostane ban. A ked sa rozhoduje o vyhodení človeka, ktorý prispieva dlhšie, alebo pridanú hodnotu, tak nevidím nijaký problém dať o tom hlasovať.

Proste treba porozmýšlať o citlivom moderovaní ( ja som už s tým začal a dlho nebol problém ), dalej o stanovení jasných pravidiel, takisto o systéme lajkov i dislajkov s ktorých by bolo vidno, že tu niekto poburuje kolektív...nerozhodovať na základe sťažností jednotlivcov (lebo takí čo to berú subjektívne sa vždy nájdu ), ale rozhodovať kolektívne a o banoch dávať hlasovať.

Takisto treba zvážiť , že na požiadanie budú vysoko hodnotné vlákna uzamknuté, tie by si viedol zakladatel vlákna sám a ten si aj bude vyberať, komu dá prístup. Presne také sme už mali a presne na takom fóre ako tu.

Ja napríklad strácam chuť prispievať super pridanú hodnotu do éteru, ktorý číta kadekto... teda aj ľudia, ktorí si to nezaslúžia, lebo na mňa nadávajú, alebo ma obviňujú s kadečoho. Takže zvažujem, že z vysoko pridanou hodnotou ako trejdy, komentáre trhov sa úplne izolujem ( budem forever free, ale len pre slušných ľudí a mojích priaznivcov ) a do verejného vlákna dám len súhrn, alebo výsledky. Takisto ako Mika pouvažujem o vlastnom blogu, alebo vlastnom fleku na Facebooku, twitteri, či kadekde inde. Takisto uvažujem, či si nezaložim vlastné diskusné fórum, ved stránka a takéto hotové fórum by nemal byť problém. Ale o tom potom...zatial si dám pauzu a budem pokračovať len v tom, čo mám rozpracované.

Dávam to pozornosti nasledujúciu linku na vlákno, kde sme v podstate tieto veci už začali riešiť, ale zo strany majitela nebol záujem...Teraz sa to vracia ako bumerang.

http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... f=2&t=4292" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: diskusia o bane pre Pillara

Príspevok od používateľa Marcos »

Ahojte, ja som bol jednou z Pillarovych obeti, Pillar konzistentne odpovedal na vsetky moje otazky a prispevky a znevazoval ma, obcas aj velmi hrubym sposobom. Bohuzial sa to tazko dokazauje, pretoze moderatori cast jeho prispevkov vymazali. (Lessons learned - ak chcete demokraciu, nemazte prispevky, nech si kazdy vie spravit pravdivy obraz). Preto som velmi rad ze Pillar dostal ban, prekrocil vsetky medze v tom co mi pisal (nadavky, urazky, napadanie cohokolvek). To vsetko bolo sposobene tym ze som si dovolil napisat ze pre mna su Nobodyho prispevky uzitocne, lebo zverejnuje realtime. Na druhej strane, Pillar mal aj prispevky ktore pre mna mali hodnotu...napriek tomu si myslim ze take spravanie nema byt tolerovane.

Jugller, Jogo a dalsi ktori tvrdite ze taketo veci je potrebne riesit demokraticky hlasovanim - tato idea je podla mna velmi pekna ale tazko zrealizovatelna...ako chcete zabezpecit aby kazdy kto bude hlasovat si jednak precital vsetky prispevky ktore su relevantne a podla toho vedel spravne rozhodnut? Dovolim si tvrdit ze takmer nikto tu necita vsetko a vacsina aj v tomto vlakne nevie co Pillar vsetko napisal.

Ja osobne plne suhlasim s tym co popisal Mika, forum potrebuje byt moderovane aby sa udrzala jeho uroven.

Taisto je mi sumafuk ci Nobody je Futurer alebo nie, dolezite je ze to co pise ma hlavu a patu.

Bol by som velmi rad keby ste Nobody, Juggler, Mika, Jogo aj dalsi pokracovali v diskusii na tomto fore, pre mna osobne je velmi cenne, zaroven ale je vhodne dodrzat tu urcitu uroven, cize cista demokracia asi sama o sebe fungovat nebude.
Napísať odpoveď

Návrat na "Off topic - nie len investovanie"