10 000 euro na investovanie

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Malevil
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut 08 03, 2016 8:03 am

10 000 euro na investovanie

Príspevok od používateľa Malevil »

Uz dlhsiu dobu mam vacsiu sumu na investovanie. Mesacne mi k tomu pribudne tak 400 euro. Zlty melon som vyskusal a mam s tym horsie skusenosti. Prerobil som na nom trocha. Skusal dom vela mlmiek. Je to mala suma na rozbehnutie podniku.. Skusal som i zaplatene tipy na zapasy. Tiez velmi slabe. Nenapada ma co dalej by som vymyslel. Napadlo ma investovat do nehnutelnosti no nemam s tym ziadne skusenosti.
Ak by ste mali nejaky napad ktorym smerom by som sa mal uberat bol by som vdacny.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: 10 000 euro na investovanie

Príspevok od používateľa Rokosák »

Si prilis skromny. Vies viac o nehnutelnostiach ako investovani na burze. A to pravdepodobne bude platit dlhu dobu.

Co sa tyka investovania na burze, co je bilionovy trh tam je investor s 10,000 Euro iba plankton na zozranie zralokmi. Nehnutelnosti su trhom na miestnej rovine, ziskat prehlad je lahsie, vyvoj je v porovnani s burzou citatelnejsi a fakty pristupnejsie.

Ak Ta nehnutelnosti neoslovia tak skus terminovany ucet. Tych desattisic (po roku tiez viacmenej desatisic) moze byt v buducnosti dolezitych k prezitiu.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Malevil
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut 08 03, 2016 8:03 am

Re: 10 000 euro na investovanie

Príspevok od používateľa Malevil »

A co tak starozitnosti mince auta a podobne veci. To ma celkom poteicial.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: 10 000 euro na investovanie

Príspevok od používateľa Rokosák »

Starozitnosti nie. Na Slovensku niet penazi. A na nakupovanie na Slovensku a predaji v zahranici pracuju roky zabehani dileri.

Podobne to je s historickymi autami. Je to zaluba.

Ak mince tak iba investicne nie vzacne. A to iba pre pripad vojny ci spolocenskych nepokojov kedy zrazu papierove peniaze ci elektronicka karta nebudu zaujimave.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: 10 000 euro na investovanie

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nie som poradca, ale nápad, či radu zadarmo dám.

Závisí od investičného horizontu, tvojho vzťahu k riziku a či ide o peniaze, ktoré nebudeš potrebovať.
Pri investovaní do akcií sa ti môže stať, že bude treba preklenúť obdobie poklesu, alebo stagnácie. Čiže nedá sa naplánovať, že o 5 alebo 10 rokov vyberám zisk. Nikto nevie čo vtedy bude.

Ak máš investičný horizont aspoň 5-15 rokov, tak môžeš skúsiť načasovať svoj prvotný vstup do poklesu. Ono to vyzerá komplikovane, ale môžeš sa pozrieť na graf vývoja a definovať hranicu kde sa ti vidí výhodná kúpa. Keď to tam dôjde tak kúpiš, ked nie, tak proste neinvestuješ. Na takú investíciu sa hodia indexové etf, alebo akcia BRK. Tak môžeš investovať v jednom balíku do Ameriky, v jednom do Nemecka, alebo zvyšku sveta, alebo v jednom do akcií najlepšieho investora sveta Buffetta. Do ničoho netreba skákať neuvážene. Aj pri investovaní do akcií sa dá uplatniť filozofia, že buď kúpim lacno, alebo nechcem riskovať. Pred všetkými cestami u mňa však stojí PODNIKANIE. Ale nie začať podnikať s 10K. Začať treba s holou riťou, bez peňazí... nič neriskovať. Až ked sa podnikaní uchytíš, až vtedy treba investovať.

Grafy vývoja cien akcií za posledných 15 rokov vyzerajú asi takto:

1. AMERIKA (v USD )
2. NEMECKO (v EUR )
3. BUFFETT (v USD)

P.S. Suverénne najkrajší graf má Buffett.... výkonnostne i nákladovo najľahšia cesta ako prekonať všetky fondy sveta a zabezpečiť si dôchodok.
Prílohy
ETF na USA (SPY).png
ETF na USA (SPY).png (8.65 KiB) 19687 zobrazenia
ETF na DAX.PNG
BUFFETT !.png
BUFFETT !.png (7.78 KiB) 19687 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: 10 000 euro na investovanie

Príspevok od používateľa Rokosák »

BRK je fantasticka akcia. Ich uspech sa zaklada na:
1. Ide o konglomerat kde firmy (na rozdiel od napriklad GE) spolupracuju namiesto toho, aby si konkurovali ci vzajomne predbiehali.
2. Firmy nemusia produkovat zisk, ale hotovost, ktora sa investuje do firiem, ktore to najviac potrebuju.
3. Velky podiel v tvoreni hotovosti su poistovne. Poistovne sa zakladaju na principe, ze zakaznik plati poistne vopred co dostane naspat neskor. Medzitym sa hotovost presuva do najlepsej investicie.
4. Konglomerat kupuje firmy, ktore su v jednoduchom odvetvi, ktoremu je lahko rozumiet.

Co sa vsak stane, ked dvaja hlavni "konatelia" (Buffet a Munger), ktori boli asi nazive ked padli Turci na Poniky opustia konglomerat vo vodorovnej polohe? To je hlavna otazka, pre dlhodobeho investora.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Malevil
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut 08 03, 2016 8:03 am

Re: 10 000 euro na investovanie

Príspevok od používateľa Malevil »

Akciam nie uplne rozumiem. Musel by som sa dlho vzdelavat. S 10k pasivne investovanie straca zmysel. Na aktivne nemam. A zarobit 8% za rok je vazne malo :). O tom sa da uvazovat az pri ovela vacsich fin. prostriedkoch.
Na slovensku zacat podnikat.. to moze byt tazsie nez sa zda.
Ja som mlady clovek. Travim furt cas vonku. Vela krat sa mi stane ze kupim nieco vyhodne. Zvacsa auta. A predam vela krat i dva krat drahsie. Cize investovat cely kapital pre mna je nieje vyhodny.
Uvazoval som este o autorola.sk co si o tom myslite ? Celkom vyhodne ponuky tam su.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: 10 000 euro na investovanie

Príspevok od používateľa Chris »

Pytal si sa na investovanie a 8% p.a. je hodne dobry vysledok, ak to vies udrzat niekolko rokov za sebou.

Ak to ti je malo a pod investovanim, si myslel, obchovat a zhodnocovat tych 10k rychlejsie ako 8% p.a.

To co vravis, ze chces kseftovat s autami a ze si predaval za 2x nasobok nakupnej ceny sa ti mozno podarilo pri uplne lacnych autach, alebo roznymi odrbami, ze ?

Lb dostat sa napr. k autu za 8k a predat ho za 15k, to ti moc trh nepusti, takisto k takym autam sa asi tazko dostanes. Pozeral som to autorolo.sk avsak, ak si pripocitas DPH, cenu a a este nejake ine poplatky, tak si mozno na podobnych cenach ako u nas a stale mas riziko, ze to nepredas....
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: 10 000 euro na investovanie

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Malevil napísal: Ja som mlady clovek. Travim furt cas vonku. Vela krat sa mi stane ze kupim nieco vyhodne. Zvacsa auta. A predam vela krat i dva krat drahsie. Cize investovat cely kapital pre mna je nieje vyhodny.
Uvazoval som este o autorola.sk co si o tom myslite ? Celkom vyhodne ponuky tam su.
No tak potom kšeftuj s autami. Vidíš, že si v tom dobrý. 10K je potom tak akurát , že máš cash na super kúpu. Cash je king.
Tá autorola vyzerá dobre, ale nás sa tu asi zbytočne pýtaš.. Veľkoobchodné ceny sú asi pre predajcov s licenciou, nie? Nezabudni, že na predávanú vec sa vzťahuje záruka...môžu ťa ťahať po súdoch ak kúpiš a predáš niečo so skrytou vadou. Ja som v mladosti kúpil auto, čo sa mi videlo super a potom mi na diaľnici roztrhlo motor a začalo horieť. Pri predaji used cars sa podľa mňa robí veľa manipulácii , ale tie veci ty musíš už vedieť...

Investovanie nie je pre Teba. Viac ako 8% p.a. môžeš urobiť len podnikaním. Investovanie je dlhodobá alternatíva pre tých, čo nechcú držať peniaze v banke a chcú sa predovšetkým zabezpečiť na dôchodok.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
LTT trading room
Príspevky: 44
Dátum registrácie: Po 29 02, 2016 6:25 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: 10 000 euro na investovanie

Príspevok od používateľa LTT trading room »

Malevil napísal:Akciam nie uplne rozumiem. Musel by som sa dlho vzdelavat. S 10k pasivne investovanie straca zmysel. Na aktivne nemam. A zarobit 8% za rok je vazne malo :). O tom sa da uvazovat az pri ovela vacsich fin. prostriedkoch.
Na slovensku zacat podnikat.. to moze byt tazsie nez sa zda.
Ja som mlady clovek. Travim furt cas vonku. Vela krat sa mi stane ze kupim nieco vyhodne. Zvacsa auta. A predam vela krat i dva krat drahsie. Cize investovat cely kapital pre mna je nieje vyhodny.
Uvazoval som este o autorola.sk co si o tom myslite ? Celkom vyhodne ponuky tam su.
Úplne súhlasím že pasívne buy and hold s 10k nemá zmysel. V podstate presne pre ľudí ako ty som urobil LTT trading room. Je to obchodná miestnosť kde v reálnom čase exekuujem obchody na komoditnom trhu (emini Nasdaq). $10 000 je optimálna suma s ktorou môžeš začať a pri tomto základe sme od novembra 2015 doteraz dosiahli zhodnotenie 87,14% http://letstradetogether.com/overall-results/" onclick="window.open(this.href);return false;

Obchodujeme denne od otvorenia hlavnej obchodnej seanse (od 15:15 krátka komentovaná príprava, od 15:30 začína samotné obchodovanie). Obchodujeme zvyčajne 30-90 minút. Všetky obchody aj s výsledkami zverejňujem na webe. Tu je nezostrihané video z celej obchodnej seanse: https://www.youtube.com/watch?time_cont ... aAHS0Mq7ys" onclick="window.open(this.href);return false;

V prípade záumu mi napíš na peter@letstradetogether.com a pošlem pozvánku na jednu seansu na skúšku zadarmo. To platí tiež pre hocikoho z fóra.
http://www.letstradetogether.com" onclick="window.open(this.href);return false;
viking333
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 26 12, 2016 3:34 pm

Re: 10 000 euro na investovanie

Príspevok od používateľa viking333 »

použivaj rozum a pozeraj sa okolo seba,co ide co ma buducnost predsatv si,ze zaregistrujes domenu nemyslim ferrari.sk ale co aliba.ba.goo.gl,pep.si vsimol si si najnovsiu reklamu mercedes.me??to top diamantove domeny a vynostu v stovkach az tisickach precent.kofo.la raj.ec etc chod po velkych firmach...ale kontaktuj majitelov ci nepredaju etc.cocaco.la bude mat kaydym rokom vacsiu hodnotu...majitela najdes napriklad na who.is
viking333
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 26 12, 2016 3:34 pm

Re: 10 000 euro na investovanie

Príspevok od používateľa viking333 »

Malevil napísal:Uz dlhsiu dobu mam vacsiu sumu na investovanie. Mesacne mi k tomu pribudne tak 400 euro. Zlty melon som vyskusal a mam s tym horsie skusenosti. Prerobil som na nom trocha. Skusal dom vela mlmiek. Je to mala suma na rozbehnutie podniku.. Skusal som i zaplatene tipy na zapasy. Tiez velmi slabe. Nenapada ma co dalej by som vymyslel. Napadlo ma investovat do nehnutelnosti no nemam s tym ziadne skusenosti.
Ak by ste mali nejaky napad ktorym smerom by som sa mal uberat bol by som vdacny.
nerozumiem ti co nevies investovat vsimni si kurzove rozdiely niektorych mien,kupuj a registruj domeny pep.si,goo.gl to su milionove projekty v dolaroch!!!vsimni si novu kampan mercedes.me napriklad kofo.la,raj.ec vyrobcovia mineralok napojov velky biznis dolezitost aby sa k domene nedostla raz konkurencia cofoco.la,bud.is kuntaktuj majitelov a hladaj skupuj a drz aj par rokov,ale vynosy su v stovkach az tisickach prcent,ziadne trapne 8% etc.vsimaj si jedinecne projekty internetove kde kupis domenu a zainvestujes do rpogramu a o par rokov predas,ako bolo obedovat.sk, zhanaj jedinecne kombinacia kamnaveceru,sk kamnavino.sk kamnadrink.sk to je bizynis 5000 resauracii nariklad ti plati 5 e uro mesacne...niekedy sa ti investicia vrati rychlo...domeny si over na who.is backorder.sk sk-nic.sk
viking333
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 26 12, 2016 3:34 pm

Re: 10 000 euro na investovanie

Príspevok od používateľa viking333 »

Malevil napísal:Uz dlhsiu dobu mam vacsiu sumu na investovanie. Mesacne mi k tomu pribudne tak 400 euro. Zlty melon som vyskusal a mam s tym horsie skusenosti. Prerobil som na nom trocha. Skusal dom vela mlmiek. Je to mala suma na rozbehnutie podniku.. Skusal som i zaplatene tipy na zapasy. Tiez velmi slabe. Nenapada ma co dalej by som vymyslel. Napadlo ma investovat do nehnutelnosti no nemam s tym ziadne skusenosti.
Ak by ste mali nejaky napad ktorym smerom by som sa mal uberat bol by som vdacny.
inak ako ta napadlo,ze zlty melon???o kolko ta osklbali???
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: 10 000 euro na investovanie

Príspevok od používateľa iceberg8 »

8% pa je pekne, ale aj skarede...
1.08^10 je 215%
to obycajne byty takto drazeju, cca dvojnasobok za 10 rokov.
ale potom 8% pa nema zmysel ani pri 1 milione, lebo 80 tisic rocne je super, ale kazdym rokom je ten milion uz nie milion... (inflacia)
za 30 rokov by to bolo 10nasobok. tj, cely pracovny zivot viacmenej. otazne len je, aku kupnu silu budu mat peniaze o 30 rokov.
a to som pocital v cistom.

pasivne sa zbohatnut neda, len horko tazko preniest kupnu silu do buducnosti. (moj vlastny nazor)
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
bielepikolo
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Pi 16 09, 2016 2:47 pm

Re: 10 000 euro na investovanie

Príspevok od používateľa bielepikolo »

viking333 napísal:Uz dlhsiu dobu mam vacsiu sumu na investovanie. Mesacne mi k tomu pribudne tak 400 euro. Zlty melon som vyskusal a mam s tym horsie skusenosti. Prerobil som na nom trocha. Skusal dom vela mlmiek. Je to mala suma na rozbehnutie podniku.. Skusal som i zaplatene tipy na zapasy. Tiez velmi slabe. Nenapada ma co dalej by som vymyslel. Napadlo ma investovat do nehnutelnosti no nemam s tym ziadne skusenosti.
Ak by ste mali nejaky napad ktorym smerom by som sa mal uberat bol by som vdacny.

inak ako ta napadlo,ze zlty melon???o kolko ta osklbali???
Skúšal si žltý melón po druhom polroku 2016? ŽM totiž prevzala druhá spoločnosť a znížil sa počet nevyplácaných pôžičiek celkom rapídne oproti tomu ako to bolo pred rokom 2016.
Viac info...
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: 10 000 euro na investovanie

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Ako si to vyriesil?
:)
Odoslané z počítača
FreedomFund
Príspevky: 10
Dátum registrácie: St 13 12, 2017 9:53 am

Re: 10 000 euro na investovanie

Príspevok od používateľa FreedomFund »

Ak by si chcel obchodovat na burze ale netrufas si, su aj ine moznosti ako to urobit.
Existuje platforma kde mozes automaticky kopirovat uspesnych obchodnikov.

Pozri napriklad na moje statistiky za poslednych par rokov a ak sa ti paci, staci otvorit ucet, kliknut na COPY tlacitko a frcis.
Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"