pravidelne investovanie do coho?

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
demorez
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: So 20 10, 2012 10:39 pm
Been thanked: 1 time

pravidelne investovanie do coho?

Príspevok od používateľa demorez »

Ahojte,

nedavno som zrusil stavebne sporenie vzhladom na neustela klesajuce vynosy. Mam este 2 IZP o ktorych viem ze nejsu optimalne, ale momentalne tak vychadza ze odkupna hodnota je kazdym rokom vyssia o min. 40% ako peniaze ktore som tam za ten rok dal. Celkovo som samozrejme hlbokom minuse, ale zatial ich nechcem zrusit aby som este chvilu minimalizoval stratu.

Hladam ale optimalny sposob kam by som mohol dat peniaze ktore predtym isli do stavebky (a potencialne aj tie ktore teraz idu do IZP). Jednorazovu investiciu nechcem, lebo ocakavam ze trhy su momentalne nadhodnotene a pride pad, takze uprednostoval by som pravidelne mesacne sporenie (ETF tym padom je pase) s moznostou raz za cas prihodit nejake peniaze navyse.

Pozeral som Pioneer Rytmus, ale ta poplatkova struktura sa mi zda byt trosku neprehladna a aj vysoka. Ak dobre chapem tak okrem tychto poplatkov http://www.pioneerinvestments.sk/Fond/P ... SK_PAM.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; este platia aj priebezne a vstupne poplatky jednotlivych fondov z ktoreho sa portfolio sklada. Co znamena z kazdeho zaplateneho eura prenvestujem realne len 90 centov a to este neratam priebezne poplatky.

Ake ine produkty su este na trhu kde by sa dalo investovat pravidelne pri nizkych poplatkoch?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: pravidelne investovanie do coho?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

to co je v tom dokumente su vstupne poplatky a dalsie vstupne na urovni fondu uz neplatis. Vyska vstupnych poplatkov je zavisla od toho ako sa dohodnes so sprostredkovatelom. Sporeni podobnych Rytmusu je viacero a poplatkova struktura je rovnaka. V takychto sporeniach si predplacas nejaku sumu, ktoru tam za urcity cas navkladas. Ale zavisi aj od toho, kolko planujes mesacne posielat
demorez
Active Member
Príspevky: 111
Dátum registrácie: So 20 10, 2012 10:39 pm
Been thanked: 1 time

Re: pravidelne investovanie do coho?

Príspevok od používateľa demorez »

rádovo pocitam s pravidelnou investiciou okolo 100-150 eur mesacne. vo svetle tych informacii co si pisal sa mi zda byt trosku aktraktivnejsie portfolio P3 od Pioneer, priebezne poplatky vyzeraju byt nie velmi prehnane, trosku mi sice vadi to fixovanie portfolio, t.j. ze si nemozem tam tie fondy poskladat sam pripadne si ich po case sporenia menit. este som teraz natrafil na EIC, na prvy pohlad vyzera ze to by mohlo byt flexibilnejsie (vzhladom na ze sa tam spomina nejaka "akumulacna" a "stabilizacna" faza, co som pri pioneer nezachytil).

skusim sa poradit s ovabaukmi v mojom okoli. sice financnu radu by som neprijal ani od jedneho, ak im presne poviem co chcem tak by mi aspon mohli dat nejake lepsie poplatky :D
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3250
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: pravidelne investovanie do coho?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ofaubakov posli do haja, vsak ti by ti to ani vypisat nevedeli. Cely cas by tam hladali nejaku poistnu dobu :) ja davam klientovi presne sporenia cez EIC, niekedy cez Conseq. Stabilizacna faza je moznost, nie povinnost. Ano, je to vyrazne flexibilnejsie a s vyrazne vacsim vyberom fondov. Vsak napis mi mail, mozno sa nejako dohodneme :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"